Kelet-Magyarország, 1968. október (25. évfolyam, 227-256. szám)

1968-10-15 / 242. szám

nm. dktóber IU. KELET-MAGYARÖRSZÄG 8. oldat Mexikóból jelentjük Reménytelen helyzetben a Spartacus A szombati ünnepélyes megnyitó után vasárnap megkezdődtek Mexikóban a XIX. nyári olimpia verse­nyei. Mindjárt az első napon kilenc sportág versenyzői léptek a küzdőterekre. A kilenc sportág közül hatban — atlétika, evezés, labdarú­gás, ökölvívás, öttusa és súlyemelés — a magyar ver­senyzők is érdekelve voltak. Az alábbiakban az olimpiai eseményekről adunk részletes tájékoztatót. Jelentések bajnoki labdazúgó-mérkőzésekiői A labdarúgó NB I B vasárnapi fordulója bővelkedett megle­petésekben. A legnagyobb közülük, hogy a bajnoki címre törő Komlói Bányász hazai pályán vereséget szenvedett a mezőny kitűnő újoncától, a Nagybátonyi Bányásztól. További igen komoly megle­petés, hogy a Kecskeméti Dózsa hazai pályán mindössze döntet­lent élt el az Oroszlányi Bányász ellen. Hazai pályán — az élboly tagjai közül — az Egri Dózsa szerzett két pontot a Győri Dózsával szemben. Kellemetlen meglepetéssel szolgált a Nyíregyházi Spartacus is, hazai pályán kikapott a Szolnoki MTE-től. így sorsa az emberi szá­mítások szerint teljesen megpecsételődött, hiszen nagy riválisa a BVSC nyert, s további vetélytórsa, az Ózdi Kohász döntetlent ját­szott. NB ÍII-as labdarúgócsapataink közül szép és biztos győzel­met aratott a Nyírbátori Dózsa, a Mátészalkai MEDOSZ és a Nagy- kállól MEDOSZ. A Kisvárdai Vasas ugyancsak hazai páyán döntet­lent ért el, míg a Záhonyi VSC idegenben ért el értékes döntet­lent a Szabó SE*vel szemben. A megyei I. osztályú bajnokságban az elsőségért folyó pár­harc nem hozott változást, a táblázat élén továbbra is ft Tuzséri MEDOSZ áll, jobb gólaránya révén az NYVSC előtt. Táblázatok NB I B 1. Komló 28 15 9 4 40:16 39 2. Kecskemét 28 15 8 5 38:24 38 3 Eger 28 14 9 5 38:26 37 4. Nagybátony 28 14 5 9 42:34 33 5. Várpalota 28 11 9 8 32:25 31 6. Oroszlány 28 12 6 10 42:34 30 7. Bp. Előre 28 9 11 8 27:21 29 8. Győri D. 28 10 8 10 38:38 28 9 MA VÁG 28 10 8 10 25:26 28 10. Szállítók 28 11 5 12 37:31 27 11. Bp. Spart. 28 8 11 9 34:89 27 12. SZMTE 28 10 6 12 31:38 26 13. Pécsi B. 28 10 6 12 28:36 26 14. MVSC 28 8 10 10 26:34 26 15. BVSC 28 8 7 13 34:39 23 16. Ózd 28 6 9 13 32:31 21 17. Nyíregyháza 28 5 8 15 21*37 18 18. Budafok 28 5 7 16 25:51 17 Nyíregyházi, ÍSOO néző. vezette: Vízhányó. Szolnok: Nagy p.,— Balogh, Ar- v Molnár, Sári, Papp, Balázs, 1 mer II., imri, Nagy F., Pál­lal, 6dző: Czigony István. Nyíregyháza: Pilcsuk—Illés, Di- vinyi (Balogh a szünetben), Bíró, Isiros, Csürke, Szekrényes, Abuczkl, Sorbán, Kállai, Kegye. Edző: Palovecz Béla. A nyíregyházi együttes nagy lendülettel kezdett, egyre-másra vezette támadásait a szolnokiak kapuja ellen. Mindezek nyomán a vendégelt az első 35 percben szin­te alig jöttek át a félpályán. A nagy mezőn' fölény ellenére sem Jutott vezet .hez a Spartacus, mert csatárai, a szinte percen­ként adódó lehetőségeket sorra rontották el. Hol egymást zavar­ták, vagy kivártak, s így a ke­ményen, pontosan záró szolnoki védők minden esetben biztosan hárítottak. A vendégcsapat az első fél óra után kezdett tervszerű kltáma- dással kísérletezni, s két-három emberrel Is zavarba hozták a Spartacus védelmét. Ez történt a 36. percben Is. Ekkor a bal szélen Pallal húzott el Illés mellett, s középre ívelte a labdát. Dlvinyi a kapu előteré­ből kifejelte, a teljesen Üresen hagyott Imri szerezte meg, aki mintegy 12 méterről éles, lapos lövéssel küldte hálóba, 1:0. Szünet után szintén a Spartacus támadott többet, de a fegyelme­zetten, s mindvégig tervszerűbben játszó szolnokiak tartani tudták a mérkőzés eredményét, s ezzel megérdemelten, a mérkőzés mind­két pontját is megszerezték. A találkozóról különösebben sokat nem lehet mondani. Meg­lehetősen közepes színvonalú, de végig sportszerű volt a játék, s a nyíregyházi együttes vészes gólszegénysége mindent eldön­tött. A Spartacus ez újabb vere­ségével Immár szinte teljesen re­ménytelen helyzetbe került. NB III-as csapataink jó napja Mindenképpen Jónak mondható NB Ill-asaink múlt vasárnapi •zereplése, hiszen közülük három csapat aratott értékes győzelmet. Különösen a Hagykállóiaknak jött jól a két pont, a kiesés elleni harchoz, hiszen így alighanem révbe jutottak. Ezzel szemben Záhonynak továbbra is küzdenie kell, ha bent akar maradni. Nyírbátori Dózsa—Hajdúböször­mény 7:1 (2:1). Nyírbátor: Szőllösl —Páll, Máj er, Simon, Gaál, Vár- dai. Révész, Dolezsár, Mile, Dócs, Gyömbér. A találkozó első fél­idejében a hazai, nyírbátori együttesnek aránylag gyengébben ment a játék, de szülét után szinte lehengerelte ellenfelét. Gól­szerző: Mile 5, Dolezsár 2, Illetve Vajda. Mátészalkai MEDOSZ—Debrece­ni Építők 5:0 (3:0). Mátészalka, 400 néző, vezette: Kollai. Máté­szalka: Végh (Szántő)—Fodor, Szombathy, Gállfy, Jakab, Vi- csotka, Hutka, Vásárhelyi, Ba­logh L., Balogh D. (Eltva), Uzo­nyl_ Az Igen jó formában játszó szálkái együttes már az első fél­időben bebiztosította győzelmét. Gólszerző: Vásárhelyi 3, Balogh L. 2. Nagykállói MEDOSZ—Debreceni Kinizsi 2:0 (1:0). Nagykálló, 400 néző, vezette: Rékasl. MEDOSZ: Gemzsi (Tisza)—Fehér, Somogyi, Dorcsák, Krizsal, Antal, Llpök, Mező (Majoros), Lelesz, Szabó, Vágó. A lelkesen és jól játszó Nagykálló biztosan nyert, győzel­me nagyobb arányú is lehetett volna. A 63. percben Rábai (Ki­nizsi) 11-esét a félidőben beállt Tisza szépen védte. Gólszerző: Le­lesz, Vágó. Kisvárdal Vasas—Téglást Va­sas 1:1 (1:1). Klsvárda, 300 néző, vezette: Asztalos. Klsvárda: Sán­dor—Perényi, Jerkus, Péter (Ta­más), Kovács, Göncz, Csépke, Zámbori, Sípos, Hamza, Magyar. A mindvégig jó iramú mérkőzé­sen Inkább a hazai csapat volt fölényben. Gólszerző: Zámbori, illetve Kiss. Idegenben győzött az NYVSC Várpalotai Bányász—Bp. Spar­tacus 1:0, Miskolci VSC—Pécsi Bányász 2:0, Budafok—Bp. Előre lil, Ózdi Kohász—Szállítók 0:0, BVSC—Ganz-MAVAG 1:0, Komlói Bányász—Nagybátonyi Bányász 1:2, Győri Dózsa—Egri Dózsa 1:2, Oroszlányi Bányász—Kecskeméti Dózsa 1:1. AZ NB n eredményei Nyugati csoport: Máza-Szászvár —NVTE 0:0, Nagykanizsai Bányász —Zalai Dózsa 3:0, Szombathelyi Cipő—Győri MÁV-DAC 3:4, Sió­fok—Pécsi Ércbányász 1:3, Mo­sonmagyaróvár—Veszprém 2:2, PVSK—Dorog 2:0, Kaposvári Ki­nizsi-Pápa 1:3, ZTE—Kaposvári Táncsics 0:1. Közép csoport: Almásfüzitő— BEAC 3:3, Papp J. SE—EVTK 1:2, Salgótarjáni Kohász—Kazincbar­cika 2:1, Esztergom—Volán 1:0, Ormosbánya—Borsod 0:0, Kossuth —Kisterenye 4:0, III. kér.—Székes- fehérvári MÁV 0:2, Tűzoltó D.— Autóbusz 3:1. Keleti csoport: Debreceni MGM —Kiskunfélegyháza 0:3, Goldber­ger—Szegedi Dózsa 0:0, KIS- TEXT—Szegedi Vasút 4:1, Ceg­léd—Gázmüvek 2:2, Békéscsaba— DVSC 3:0, Kecskeméti TE—Jász­berény 2:1, Debreceni Elektromos —Gyula 2:0, Szolnoki M\V— Pénzügyőr 5:0. A megyei I. osztályú labdarúgó- bainokság 24. fordulójában nem született különösebb meglepetés. Az első négy helyezett csapat egyaránt mindkét bajnoki pontot meg tudta szerezni. Említésre méltó az NYVSC szereplése: Ven­csellő ellen — bár Rakamazon játszották a mérkőzést — végső soron Idegenben nyert. A bajnoki címért továbbra is Tuzsér és az NYVSC folytat párharcot, mely­be még a Tiszalök is beleszól­hat. Izgalmas kézilabda-rangadók Az elmúlt vasárnap négy NB-s kézilabdacsapatunk — összesít­ve — pontosan ötvenszázalékos eredményt éri el, hiszen mérle­gük az alábbiakban alakult: egy győzelem, két döntetlen, s egy vereség. Nyíregyházi Kinizsi—Kecskemé­ti FGT 18:17 (10:10). Férfi NB I. B. A rendkívül nagy lövőerejtí vendégcsapat alaposan meg­ijesztette a nyíregyházi szurko­lókat, hiszen kezdés után rögtön elhúzott, s 8:3-ra vezetett. Ezt a félidő végéig nagy küzdelemben egyenlítette a Kinizsi. A második félidőben izgalmas harc után ala­kult ki a végeredmény. A Kini­zsi e két ponttal végleg biztosí­totta magát á kiesés ellen. Gól­szerző: Fekete 7, Babolcsi 5, Új­helyi 3, Kardos 2, Szabó 1. Nyíregyházi Kinizsi—D. Közút- építö 9:9 (7:1). Női NB Il-es mér­kőzés. A nyíregyházi együttes az első játékrészben szinte hihetet­lenül jól játszott. Szünet után vi­szont annál gyengébben, s végül örülhettek a döntetlennek. Gól­szerző: G, Nagy II. 4, Tálas 3, G. Nagy I. 1. Mátészalkai MEDOSZ—DVSC 8:8 (2:2). Női NB Il-es mérkőzés. Szünet után négy góllal elhúzott a debreceni csapat, de a Jól haj­rázó szálkái lányok egyenlítem tudtak. Gólszerző: Varga J„ Zsatku 3—3, Alexa, Csekei 1—1. Bp. Telefongyár—Nyírbátori Dó­zsa 26:19 (11:8). Férfi NB Il-es mérkőzés. A fővárosi csapat ha­zai pályán játszva biztosan nyert, A bátoriak gólszerzői: Gajdics 9, Vass 4, Sipos, Daruka 2—2, Pász­tor. Danes 1—1. 1. Tuzsér 24 14 € 4 48:22 34 2. NYVSC 24 15 4 5 29:16 34 3. Tiszalök 24 14 4 6 41:27 32 4. F.-gyarmat 24 13 3 8 46:31 29 5. Nyb. Spart. 24 11 6 7 40:32 28 6. B.-háza Ú 10 5 9 46:36 25 7. Ibrány 24 9 7 8 29:34 25 8. Rakamaz 24 8 8 8 30:24 24 9. Vencsellő 24 7 10 7 33:33 24 10. Nyh. Kinizsi 24 9 4 11 30:34 23 11. Nyírmada 24 5 10 9 30:36 20 12. Dimitrov SE 24 7 6 11 33:41 20 13. Nyh. Dózsa 23 7 6 10 23:32 20 14. Nagyhalász 24 7 5 12 29:34 19 15. Nyírbogdány 24 5 5 14 27:40 15 16. Csenger 23 4 3 16 15:57 11 Nyíregyházi Kinizsi—Csenget 1:0, Dimitrov SE—Rakamaz 3:1, Baktalórántháza—Nyírbátori Spar­tacus 3:1, Tiszalök—Nagyhalász 4:2, Tuzsér—Nyírmada 1:0, Ven- csellő—Nyíregyházi VSC 0:1, Ib- rány—Nyíregyházi Dózsa 0:0, Fe­hérgyarmat—Nyírbogdány 2:1. 1. Győri Dózsa—Eger 1:2 2 2. Budafok—Bp. Előre 1:1 X 3. Várpalota—Spartacus 1:0 1 4. Nyíregyháza—Szolnok 0:1 2 5. MVSC—Pécsi Bányász 2:0 1 6. Békéscsaba—DVSC 3:o 1 7. D. Elektromos—Gyula 2:0 1 8. Stomb. Cipó—MAV-DAC 3:4 2 9. Ormosbánya—Borsod 0:0 X 10. Atalantá—Varese o:o X 11. C* gliari—Florentine 1:1 X 12. Palermo—Internazionale 111 X 13. Róma—Juventus +1 l ti X M- Moson.—Veszprém Ut X Egy a 18-ból. Fekete, a Kinizsi kézilabdásai közül a leg­jobban játszott vasárnap. Atlétika: Varjú és futóink kiestek Kellemetlen meglepetést okozott számunkra a férfi súly lökés selejtezője. A kö­telező szintet 18,90 méterben állapították meg. Sajnos Eu- rópa-bajnakunk Varjú Vil­mos szereplését nem kísérte siker, mindössze 18,75 métert ért el és ezzel nem került a továbbjutó 12 versenyző közé. Matson érte el a selejtezők legjobb eredményét 20,68 méteres dobással megdöntöt­te Dallas Long Tokióban felállított 20,33-as olimpiai rekordját. A 400 méteres férfi gátfu­tásban általában az esélyesek könnyen biztosították to­vábbjutásukat. Az amerikai Whitney érte el a legjobb Az olimpiai bajnoki címet védő magyar labdarúgó-válo­gatott vasárnap magyar idő szerint 19 órakor játszotta el­ső olimpiai labdarúgó-mér­kőzését. Együttesünk Guada- lajaraban az alábbi összeál­lításban lépett pályára El Salvador csapata ellen. Fatér — Novák, Páncsics, Noskó, Juhász, Szűcs, Fazekas, Sár­közi, Menczel, Dunai II., Nagy L. A második félidőben Fazekas helyére Kocsis állt be, a 72. percben pedig Sár­közit Básti váltotta fel. A magyar együttes támadá­saival kezdődött a játék, a salvadoriak védekezésre kényszerültek. Közülük kü­lönösen Martinez kapus re­mekelt több ízben is. Viszont az is igaz, hogy a játék első negyedórájában a magyar csatárok lövései gyakran célt tévesztettek. A 23. percben Dunai II. tört kapura, majd utána Fazekas emelt az üres kapu fölé. Nem sokkal a félidő befejezése előtt meg­született a magyar csapat vezető gólja. A kitünően ját­szó Menczelt a kaputól mint­egy 23 méterre szabálytala­nul szerelték a védők. Men­czel állt a szabadrúgásnak és a jól eltalált jobblábas csavart lövése védhetetlenül vágódott a kapu jobb sarká­ba, 1:0. Szünet után továbbra is fölényben játszott a magyar csapat, s már a 46. perc újabb gólt hozott. Lábról lábra vándorolt a labda, vé­gül Dunai II. a kapu közelé­ben kapta tiszta helyzetben és nem hibázott, 2:0. Az új­rakezdés után nem sokkal formás magyar támadás ala­kult ki, melynek végén Fa­zekas bombalövése vágódott a hálóba, 3:0. Nem volt túlságosan nagy iramú a mérkőzés, elsősor­ban azért, mert a salvadoriak szemmel láthatóan egyre in­kább elfáradtak. Néhány al­kalommal ismét Martinez ka-' puS védett nagyszerűen, de a 70. percben Sárközi 17 méteres nagy bombájával szemben ő is tehetetlen volt, 4:0. A B-csoport másik találko­zóján Izrael együttese 5:3 (2:1) arányban győzte le Gha­na csapatát. Az A-csoport- ban szintén két mérkőzést játszottak. Ezek egyikén a vendéglátó Mexikó váloga­tottja 1:0-ra (1:0) nyert Ko­lumbia ellen. A másik mér­kőzésen Franciaország 8:1 (0:0) arányban győzte le Guineát. Az első forduló mérkőzései után a két cso­portban a következő a hely­zet: eredményt, kereken 49 má­sodpercet, s ez jobb a hivata­los világcsúcsnál és az olimpiai rekordnál is. A fér­fi 800 méteres síkfutásban hat előfutamot rendeztek, s futamonként 2—2 versenyző jutott a 12-es döntőbe. A ma­gyar Honti Róbert az első fu­tamban indult, bátran ver­senyzett, de számára ez a mezőny erősnek bizonyult, és csak a belga Simont tudta megelőzni, aki 600 méternél feladta a versenyt. A női távolugrásban 635 centiméter volt a selejtező szintje. Ezt az eredményt nyolcán teljesítették túl és négyen gyengébb eredmény­nyel kerültek a legjobb 12 közé. Az egyik legnagyobb meglepetést a lengyel Kir­Yarga megszegte olimpiai esküjét A Guadalajarában tartóz­kodó magyar labdarúgó­csapat vezetői közölték, hogy Varga Zoltán, a magyar olimpiai labdarúgócsapat já­tékosa elhagyta a csapat szál­láshelyét, valamint Mexikót, és nem tér vissza együttesé­hez. Varga cselekedete a magyar sportolók körében nagy felháborodást keltett és tettét mélyen elitélik. A Magyar Testnevelési és Sportszövetség, valamint a Magyar Olimpiai Bizottság az alábbiak közlésére kérte fel az MTI-t: Megütközéssel fogadtuk a Mexikóból érkezett híranya­got. Varga Zoltán megszegte olimpiai esküjét, hűtlenné vált hazájához és sportbará­taihoz. Cselekedete méltatlan magyar sportolóhoz és ál­lampolgárhoz. Varga Zoltán magatartása minden becsületesen gondol­kodó ember őszinte felháboro­dását váltia ki Xochimilcóban 29 ország 102 hajójának részvételével kezdődtek meg az evezős­verseny küzdelmei. A kormá­nyos négyesek küzdelmében három futamot rendeztek, s a futamok első három helye­zettel kerültek a középdön­tőbe, a többiek pedig a re­ményfutamokba. A kormányos nélküli né­gyesben a magyar hajó is ki­tűnően szerepelt, a második futamban nagy fölénnyel ke­rült az első helyre, s bejutott a döntőbe. A másik futam­győztes az NDK csapata lett. Balszerencsésen kezdődött számunkra az ökölvívó küz­delemsorozat. A papírsúlyúak versenyében az idei magyar bajnok Gedó György a 16 közé jutásért az ausztrál Do­novan ellen mérkőzött. A magyar versenyző kitűnően kezdett, ennek ellenére saj­nálatosan az első menetben befejeződött számára a küz­delem. Egy összecsapás so­rán Gedó jobb szemhéja fel­repedt és a vezetőbiró sérü­lés miatt leléptette. Sikeresen mutatkozott be viszont harmatsúlyú ver­senyzőnk, Szabó Gyula, aki a csilléi Velasquez ellen mért szenstein okozta, aki csak 619 centimétert ugrott és nem jutott a legjobb 12 közé. Ugyancsak kiesett a magyar Kispálné is. Hatalmas érdeklődés előz­te mes a vasárnapi atlétikai versenyek utolsó számát, a 10 000 méteres síkfutást, amely egyben a XIX. nyári olimpiai játékok első döntőié is volt összesen 35-en álltak rajhoz, s az első 600 métert egy bolyban tette meg a me­zőny. Az első robbantási kí­sérletet meglepetésre a ma­gyar Szerényi hajtotta végre. 600-nál az élre állt és a má­sik két versenyzőnk Mecser Lajos és Kiss György már az első ezer méter után lesza­kadt és sajnos a továbbiak «órán egy pillanatig sem ilt versenyben a többiek­kel. A későbbiek során száz méterenként változott a helyzet, az első 8—10 ver-' senyző között. 9000 méternél Temu, Gamoudi, Keino, Ma- tinez és SzviridóV volt a sor­rend. A közönség helyéről felállva búzdította a futókat az utolsó AÖrben. 9700-nál már látszott, hogy Temu és Wolde között dől el az első hely sorsa. Közel másfél mé­teres előnnyel fordult Wolde a célegyenesbe, de a cél előtt 40 méterrel a kenyai Temu megelőzte és drámai hajrával biztosította hazájának az aranyérmet. Clarke 9800-nál erősen visszaesett, a hajrá­ban a feltámadt Martinez negyedik lett, miután meg­előzte. A magyarok közül csak Szerényi érdemel dicséretet, Mecser és Kiss György csalódást keltett. 10 000 méteren olimpiai bajnok Naftali Temu (Ke­nya) 29:27,4, 2. Mamo Wolde (Etiópia) 29:27,5, 3. Mohamed Gamoudi (Tunézia) 29:34,2, 4. Martinez (Mexiko) 29:35, 5 Szviridov (Szovjetunió) 29:43,2, 6. Clarke (Ausztrália) 29:44,8 perc. A magyar hosszútávfutók közül a vasárnapi 10 000 mé­teres síkfutásban Szerényi János 22. lett 30:53,0 perccel... 24. Mecser Lajos 30:54,8... 31, Kiss György 32:03,4. A kormányos nélküli ket­tesben minden futamból az első kettő jutott a középdön­tőbe. A magyar hajó a har­madik futamban indult, a (utam végeredménye: 1. Egyesült Államok, 2. Auszt­rália, 3. Magyarország (Rom­vári, Pályái). Az eredmények alapján a magyar hajó a re­ményfutamokba jutott. A kétpár evezősök küzdel­mében az első három helye­zett került be a futamokból a középdöntőbe, a többi eve­zősszámokban is egyelőre a futamokat bonyolították le. között. Hatalmas Iramú, nagy ütésekkel tarkított mér­kőzést vívtak, az első menet­ben a csilléi versenyző bi­zonyult jobbnak. Gyorsabb volt, keményen is sorozott és a menet végére fölénybe ke­rült. A második menetben Szabó erősített, s a menet vé­gére jól elmozgott és igen pontosan ütött vissza. A har­madik menetben szintén a magyar versenyző kezdemé-, nyezett, Velasquez egyre in-J- kább elfáradt, dulakodott; fejelt. így Szabó Gyula meg-; érdemelt pontozásos győzéig met aratott. (Folytatás a 6. oldalon! Biztosan győzött labdarúgó-válogatottunk Magyarország—El Salvador 4:0 (1:0) Evezés: Jól szerepelt kormányos nélküli négyesünk Ökölvívás: Gedót leléptették, Szabó győzőit A E32S3SÉLET HÍREI Szolnoki MTE—Nyíregyházi Spartacus 1:0 (1:0) Szabó SE—Záhonyi VSC 1:1, Petőfi SE—Törökszentmikós 6:0, Hajdúszoboszló—DE AC 1:1, Szol­noki Vegyiművek—Kilián SE 1:0. (A szeptember 22. Törökszent- miklós—Téglási Vasas eredményt a bajnoki táblázaton helyesbítet­tük, Téglás győzött 2:0-ra és nem a Törökszentmiklós.) MEGYEI L OSZTÁLY NB m. 1. Petőfi SE 24 19 5 — 66:15 43 2. Hajdúszob. 24 13 6 5 41:20 32 3. M.-szalka 24 11 6 7 43:35 28 4. Nyb. Dózsa 24 11 5 8 40:32 27 5. Szolnoki V. 24 9 8 7 33:31 26 6. Hajdúbösz. 24 9 8 7 33:35 26 7. DEAC 24 9 7 8 44:30 25 8. Téglási V. 24 9 7 8 25:25 25 9. Kilián SE 24 8 8 8 33:30 24 0. Nagykálló 24 8 6 10 28:33 22 1. D. Kinizsi 24 8 5 11 19:25 21 2. Törökszentm. 24 7 7 10 29:40 21 3. Szabó SE 24 7 7 10 31:44 21 4. Záhonyi VSC 24 8 4 12 32:50 20 5. Kisvárda 24 3 9 12 16:34 15 6. D. ÉDÍtök 24 4 _ 20 17:52 8 B CSOPORT 1. Magyarország i i — — 4:0 ? 2. Izrael ii — 5:3 2 3. Ghana i — i 3:5 — 4. El Salvador i - - i 0;4 —