Kelet-Magyarország, 1967. november (24. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-16 / 271. szám

Kupamérkőzések Europäisierte Gélszüret Újpesten és a Népstadionban Ma újrajátszák a köd miatt félbeszakadt I ereueváros — Zaragoza YVk-mérkőzésl Apróhirdetések Négy magyar csapatunk is pályára lépett a szerdai ku­pafordulóban. Csapataink általában a várakozásnak megfe­lelően szerepeltek. Az Üjpest kitűnő csatár játékával ottho­nában lehengerelte osztrák ellenfelét a Közép-európai Ku­pában. A Vasas hat tartalékkal is fél tucat gólt lőtt izlandi ellenfelének hálójába. Sajnos a köd beleszólt a Ferencváros —Zaragoza mérkőzésbe, mert a rossz látási viszonyok miatt a 28. percben félbeszakadt a találkozó. Diósgyőr szereplését, sajnos nem kísérte szerencse, nem várt nagyobb arányú ve­reséget szenvedett Belgrádban. Eredmények: Ijjpesti Dóm Wiener SC 6:1 (4:1) tér átadását Puskás továb­bította a kapuba (5:0). Alig telt el három perc a kapu előtti kavarodás után, a jól' bemutatkozó Radics lőtte a piros-kékek 6. gólját. (6:0). Ferencváros—Zaragoza 0:0 Űjpesten hűvös, szeles időben került sor az Újpes­ti Dózsa—Wiener SC Kö­zép-európai Kupa mérkő­zésre. A 3. percben már gólt értek el a lilák, Göröcs át­adását Dudái II. oxforddal perditette Bene elé, s a kö­zépcsatár nyolc méterről a kimozduló kapus mellett félmagasan a kapuba bom­bázott (1:0). Egy váratlan bácsi támadás során köny- nyelmüsködött a lila-fehér védelem, Hörmayer az alap­vonalról beadott, a védők elkéstek a beavatkozással és Buzek közvetlen közelről a bal kapufa mellett a háló­ba pofozta a labdát, (1:1). A 26. percben szögletrúgás után Fazekas magas beadá­sát az előrekalandozott Só­vári a kapunak háttal állva hanyattesve ollózta a bal felső sarokba. Pompás lövés volt (2:1). A 41. percben kapura forduló Bénél a 16- oson belül Hof II. meglök­te, a játékvezető 11-est ítélt, s a büntetőt Solymosi lőtte a jobb alsó sarokba (3:1) Megzavarodott a WSC vé­delme, a 45. percben Bene a jobboldalon az alapvona­lig futott el, lapos beadásá­ba a vonal előtt álló Novak olyan szerencsétlenül avat­kozott be, hogy lábáról a labda a bal sarokba per­dült (4:1). Szünet után is a lila-fehé­rek maradtak fölényben. A 60. percben Bene—Fazekas volt a labda útja és a szél­ső beadását Dunai II. köz­vetlen közelről a hálóba rúgta (5:1). A 70. percben szabadrúgás után Dunaitól Benéhez került a labda és négy méterről a hálóba vág­ta a középcsatár (6:1). Sűrű ködben futott ki a pályára a Ferencváros és a Zaragoza. A mérőzés előtt Wöhrer osztrák játékvezető hosszan vizsgálgatta a pá­lyát, tárgyalt a partjelzők­kel, s végül úgy döntött, hogy megpróbálja levezetni a mérkőzést, abban a re­ményben, hogy a sűrű köd felszakadozik. A Ferencváros támadólag lépett fel, de a sűrű köd­ben nem alakulhatott ki jó játék. Maguk a csapatok tagjai is csak néhány mé­terre láthattak. Mindjárt egy-két szabálytalanság is adódott, Szűcs fellökte Ca- nariot, a spanyolok pedig Vargával szemben kemény­kedtek. A 7. percben szög­letet ért el a Ferencváros, de a belsők elügyetlenked- ték a középre került labdát. A 22. percben a Vargával ismételten szabálytalanko­dó Gonzalest a játékvezető felírta. A 28. percbe for­dult az óramutató, amikor Wöhrer lefújta a mérkőzést. Wöhrer kijelentette: Saj­nos nem szállt fel a köd, ilyen körülmények között nem engedhettem tovább a játékot A két klub vezetői között nyomban megkezdődtek a tárgyalások a mérkőzés új időpontjával kapcsolatban. Abban nyomban megegyez­tek, hogy csütörtökön ját­szanak, a kezdési időpont­tal azonban véleménykü­lönbségek adódtak. Végül is abban egyeztek meg, hogy 12 órakor, vagy 13,30 órakor játszanak, attól függően, hogy a MALÉV másfél órá­val későbbi elutazást bizto­sít-e a spanyol csapatnak. Crvena Zvezda—-Diósgyőr 3:0 (1:0) Vasas—Value Reykjavik 6:0 (4:0) A Népstadionban kettős találkozóra került sor. Hű­vös, ködös idő fogadta az előmérkőzés pályára lépő Vasas és a Valur Reykjavik együttesét. A Bajnokcsapa­tok Európa Kupája 8-ad döntőjében a találkozó a várakozásnak megfelelően a magyar együttes nagy fölé­nyét és biztos győzelmét hozta.. A Vasas mindjárt átvette a kezdeményezést és a 3. percben vezetést szerzett. Molnár beadása a kapufa tövénél álló Dagsson kezé­ről vágódott a kapuba, ön­gól! (1:0). Újabb gyors ak­ciók végén a 13. percben már 2:0 volt a Vasas elő­nye. Ismét jobboldalról szállt be a labda, Pál közel­ről ballal a hálóba továbbí­totta (2:0). Teljesen egyol­dalú volt a játék, az izlan­diak még a félpályán sem igen jutottak át. A 38. perc­ben Dagsson egy erős lö­vést lábbal mentett, de né­hány másodperc múlva a balösszekötő helyén kitörő Radics bal sarokra tartó lö­vését már nem tudta hárí­tani. (3:0). A 44. percben Molnár futott el a jobbolda­lon, beadására Radics jókor érkezett, erős lövése a ka­pus kezét érintve vágódott a hálóba (4:0). A második félidő elején újabb gólokat ért el a Va­sas. Már a 46. percben Fis­Szerdán Belgrádban 20 000 néző előtt került sor a Crvena Zvezda és a Diósgyőr között az első mérkőzésre a Közép-európai Kupa 8-as me­zőnyébe jutásért. A ju­goszláv együttes 3 gól előnyt biztosított a november 22-i, miskolci visszavágóra. A Diósgyőr kezdte a játé­kot, de mindjárt a belgrá­diak vezettek támadásokat. A magyar együttes feltűnően sokat idegeskedett, védelme lesre játszott, s miután az olasz játékvezető többet el­nézett, egymás után meleg helyzetek adódtak Tamás kapuja előtt A 8. percben érte el a Diósgyőr első — és egyetlen — szögletét. A Diósgyőr csatárai nem tud­ták tartani a labdát és a belgrádiak nagy nyomása a 20. percben gólt hozott Osz- tojics baloldali beadását Dzsajics 16 m-ről a hálóba vágta, (1:0). Sikora veszé­lyeztetett ezután távoli lövé­sekkel. A Crvena Zvezda elég kényelmesen játszott, a Kosárlabda: A Spartacus csapatai veretlenül nyerték a megyei bajnokságot A női mezőnyben és a férfi A csoportban véget ért a kosárlabda megyei bajnokság. A férfi A cso­portban az utolsó forduló­ban került sor a Nyíregyhá­zi Spartacus—Nagykállói MEDOSZ rangadóra. A mérkőzést hallatlanul nagy küzdelem után mindössze két pont különbséggel a nyíregyházi csapat nyerte, a így veretlenül sikerült megnyernie a bajnokságot A női mezőnyben fölényes biztosággal szerezte meg az elsőséget. Meglepetés, hogy a Mezőgazdasági Fel­sőfokú Technikum együtte­se vereséget szenvedett a Vasvári Gimnáziumtól. A férfi A csoportban még egy mérkőzés hiányzik ugyan, de ennek végered­ménye nem befolyásolja különösebben a bajnpki táblázatot. Eredmények, nők: Nyír­egyházi Spartacus—Pénzügyi Technikum 40:24, (12:8). Ld: Novák 13, Aradványi 9, illetve Vaskó 12. Nyír­egyházi Spartacus—Vásáros- namény 70:13 (36:3) Ld: Aradványi 18, Novák 16, il­letve Czép 6. Vasvári Gim­názium—Vásárosnamény 48:39 (15:16). Tanárképző— ■ Nagykállói Gimnázium 73:57 (41:32). Ld: Patkós 33, Bul 28. illetve Veress 19, Borsy 14. Férfi A csoport: Mg. Fel­sőfokú—Nagykállói ME­DOSZ 63:59 (22:27). Ld. Inántsi 20, Király 17, illet­ve Fenyőfalvi 21, Papp 21. Nyíregyházi Spartacus—Ta­nárképző 100:39 (39:14). Ld: Kovács 40, Ganzler 25, illet­ve Végh 18. Kossuth Gim­názium—V ásárosnamény i Gimnázium 95:43 (35:16). lid: Faragó 39, Lőrinczi 25, Sólymos 20, illetve Tóth 22. Nyíregyházi Spartacus— Kossuth Gimnázium 62:37 (21:23). Ld: Kovács 21, Ste- fáni 10, illetve Faragó, Sólymos 16—16. Nyíregyházi Spartacus—Nagykállói ME­DOSZ 56—54 (20:28) Ld: Kovács 20, Ganzler 16, il­letve Fenyőfalvi 30, Papp 11. MátészaUsai—MEDOSZ —Tanárképző (85;62 (38:32.) Ld: Stempel 27, illetve Végh 29. Mátészalkai ME­DOSZ—Pénzügyi Techni­kum 49:45 (22:19). Ld: Stempel 24, Juhász 17, il­letve Szőnyi 26, Ványi 11, Pénzügyi Technikum—Vá­sárosnamény 68—49 (34:20). Ld: Szőnyi 32, Ványi 16, il­letve Varga 28. Férfi B csoport: Nyíregy­házi ITSK—Nagykállói Gimnázium 69:63 (32:26) Mátészalkai Gimnázium— Nagykállói Gimnázium 76:75 (37:26). Mátészalkai Mg. Technikum—Pénzügyi Technikum II. 85:70 (33:26). Vasvári Gimnázium II.— Pénzügyi Technikum II. 52:35 (26:18). Pénzügyi Technikum II.—Zrínyi Gimnázium 62:44 (34:20). Vasvári Gimnázium II.— Nyíregyházi ITSK 53:29 (33:14). Ezek után közöljük a női és a férfi A csoport bajno­ki táblázatait. NŐK Ganzler István közönség kifütyülte csapatát. Szünet után rákapcsoltak a vendégek. Az 53. percben Sikora lövése alig zúgott el a kapu mellett. A 65- perc­ben Dzsajics a jobboldalon kitört és egyéni játék után lőtt a hálóba, (2:0). Ezután teljesen beszorult a Diós­győr, a 85. percben Dzsajics lesgyanús helyzetből kiug­rott és a tehetelen Tamás mellett újabb gólt szerzett, (3:0). A KUPAGYŐZTESEK EUROPA KUPAJAs Lisszabon: A KEK nyolcad- döntőjének visszavágóján a Setubal (portugál)—Bayern München (nyugatnémet) visszavágó mérkőzés 1:1 (0:0) arányú döntetlen ered­ménnyel végződött. Mivel az első mérkőzést a Bayern München 6:2-re nyerte, to­vábbjutott a negyeddöntőbe. Hamburger SV—Wisla Krak­kó 1:0. Nac Breda—Cardiff City 1:1. VÁSÁRVÁROSOK KU­PAJAs München: Visszavágó mér­kőzésen a München 1860 (nyugatnémet) 2:1 (1:1) arányú győzelmet aratott az FC Liverpool (angol) együt­tes ellen. Az első mérkőzésen a Livelpool 8:0 arányban tönkre zúzta nyugatnémet ellenfelét, így a következő forduló résztvevője lett. Liege: A Dundee United (skót) együttes a második forduló visszavágóján 4:1 (2:1) arányban győzött az FC Li­ege ellen. Az első mérkőzést is a skót csapat nyerte Síi­re, így 7:2-es összesített gól­aránnyal harcolta ki a to­vábbjutást a következő for­dulóba. Zürich: FC Zürich (sváj ci)—Nottingham Forest (an­gol) 1:0 (0:0) visszavágó mérkőzés. Az első forduló­ban a Nottingham 2:l-re győzött, s mivel ott a zü­richi csapatnak sikerült gólt elérni, ezzel kiharcolta a 3, fordulóba jutást. A megyei ifjúsági bajnokság eredményei Oros, Világos tanya László csere dűlőn két­szobás családi ház 4Ő0 öl telekkel sürgősen ol­csón eladó. Farkas László. (4377) Rózsavásár! 200 fajta legújabb bokor, futó, babarózsa nemzetközi újdonságokból, postán szállít 8—10 forintos áron. Díjtalan árjegy- zéket küld Szálkái Béla rózsakertészete, Pusztaszabolcs. 601-es Trabant eladó. Érdeklődni: öszőlő u. 92. (4381) Csepel 125-ös motor- kerékpár eladó Csipke köz 1. (438ä) Fiatal házaspár kis­gyermekkel különbe- járatú bútorozott szo­bát keres „TANÁR” jeligére ajánlatot a Hirdetőbe. (52275) 403-as Moszkvics igé­nyesnek eladó. Körze­ti orvos, Tunyogma- tolcs. Rózsaújdonsáfftfk (bokor-, futó-, baba- fajták) gladiólus, tuli­pán, jácint. Kérje díjmentes fajtaismerte­tőmet. Székely ró­zsakertészet, Budapest, ül., Vörösvári út 13. Szállítás postán. (410) 240 öl plusz 80 öl te­lek eladó azonnal be­építhető. Érdeklődni S Rózsa Ferenc u. 2. Olajkályha eladó. Guszev, Kállai Éva ut­ca 1. (Jónás). (4374) Az ifjúsági bajnokság utolsó előtti fordulójában meglepetésnek számít, hogy Nyírmada fölényesen nagy­arányú győzelmet aratott Rakamaz ellen, továbbá az NYVSC nem tudta megsze­rezni a győzelmet — hazai pályán — a Tuzsér ellen. Eredmények: Nagykálló —Tiszalök. 0:0, Nyíregyházi VSC—Tuzsér 1:1, Balkány— Nyíregyházi Dózsa 1:1, Nyíregyházi Kinizsi—Nyír­teleki Tsz 4:0, Nyírmada— Rakamaz 6:1, Fehérgyarmat —Mátészalkai MEDOSZ 2:1, Vencsello—Nyírbogdányi Tsz 3:2, Nyírbátor—Csenger 1:2. XFJCSAGI BAJNOKSÁG 1. Nyh. Kinizsi 28 21 5 S 86: 33 47 2. Balkány 29 17 5 7 65: 53 39 3. Vencsellő 29 16 6 7 53: 32 38 4. Nyh. VSC 28 15 6 7 47: 30 36 5. Mát. M. 28 14 5 9 73: 48 33 6. Tiszalök 29 13 6 10 48: 42 32 7. Nagykálló 29 12 7 10 47: 33 31 8. Tuzsér 29 11 8 10 44: 31 30 9. Nyh. Dózsa 29 12 6 11 45: 40 30 10. Nyb. Spart. 29 12 3 14 64: 47 27 11. Csenger 29 13 — 16 52: 56 26 12. F.-gyarmat 29 10 3 16 35: 51 23 13. Nyírbogd. 29 9 5 15 38 : 64 23 14. Rakamaz 29 7 3 19 44:100 17 15. Nyírtelek 29 € 4 19 24: 60 16 16. Nyírmada 29 4 6 19 17: 62 14 AZ ÉPÍTŐ ÉS SZERELŐ VÁLLALAT (Nyíregyháza, Kallói u. 4) f e I v e 9 x: KŐMŰVES SZAKMUNKASOKAT, illetve KŐMŰVES KOMPLEX BRIGÁDOKAT. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. (S47) 15 évet betöltött leányokat fonó, vagy szövő szakmunkástanulónak egy­éves képzési időre felve­szünk. A képzési év 1968 február 1-én kezdődik. Felvételi feltételek: betöltött 15 év, 8 általános iskolai végzettség, budapes­ti, vagy Pest környéki lakás, mert a gyár lakást nem tud biztosítani. Érdeklődni és jelentkezni: a Pamutnyomóipari Válla­lat Kelenföldi Textilgyár szakoktatásán lehet, Buda­pest, XI., Budafoki u. 111. Telefon: 258—900. 191 mel­lék. <Bp. 4183) KŐMŰVESEKET, Ácsokat, KUBIKOSOKAT, KŐMŰVESEK MELLE FÉRFI SEGÉDMUNKÁSOKAT AZONNAL FELVESZ A FAVORIT Építőipari Ktsz (Bp. IX. Sopron u. 149.) Munkaügyi pótlékot, meleg étkezést, munkásszállást, biztosítunk. Jelentkezés a szövet­kezet munkaügyi osztályán Megközelíthető a Fehérvár úton az Albertfalva kitérőig. 99 HIRDESSEN LAPUNKBAN! Vállalatok! Termelőszövetkezetek! Csepel 350—2 tehergépkocsi főjavítását — és főda­rabjainak felújítását vállaljuk. Cserével azonnali szállítást biztosítunk, úgy a tehergépkocsira, mint a fődarabokra is. Vállalunk továbbá felépítményes Csepel gépkocsik főjavítását és a fenti típusú gépko­csik II. szemléjét is. Állami mezőgazdasági gépjavító VÁLLALAT, TISZAVASVÄRI (D. 149683) EVM. VILLANYSZERELÖIPARI VÁLLALAT > felvesz villanyszerelőket és segédmunkásokat nagybudapesti és vidéki munkahelyre. BÉREZÉS: megemelt teljesítménybér keresetkorlátozás nélkül, ehhez 15 % idény­pótlék. Egyéb járandóságok: munkaruha, étkezési hozzájá­rulás, saját lakóhelyen kívüli foglalkoztatás esetén — jo­gosultságtól függően — külön élési pótlék, természetbeni szállás vagy szállásdíj térítés, négyhetenkénti hazautazási költségtérítés. Jelentkezés személyesen budapesti munka­helyre: Bp. VI. Mozsár u. 16., vidéki munkahelyre: Bp. VII. Síp u. 23. (főporta). <Bp. 3526.) jő kereseti lehetőséggel fel­veszünk. Különélési pótlé­kot folyósítunk. Jelentkezni lehet a Debreceni Közúti Üzemi Vállalat I. sz. építés- vezetőségénél Debrecen, Bellegelő 736. szám alatt. (D. 149 678) Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik drága halot­tunk HORVÁTH PÉTER temetésén megjelentek, mély fájdalmunkat részvétükké] enyhíteni igyekeztek. Gyászoló család Fájdalommal közöljük, hogy a drága jó édesanya, nagy­mama, dédnagymama Azv. DÖMSÖDI magyar ENDRÉNK *3 éves korában elhunyt. Temetése folyó hó 17-én dél­után 2 órakor lesz az Északi temető ravatalozójából. Gyászoló család Fájdalomtól megtört szív­vel tudatjuk, hogy drága gyermekünk, testvérem, és unokám ifj. KISS LÁSZLÓ, JÓZSEF tragikus baleset következté­ben elhunyt- Temetése folyó hó 18-án délelőtt 11 órakor lesz az Északi temető rava­talozójából. Gyászoló család I Segédmunkásokat, kubikosokat ■ 1. Nyb. Spart. 10 : to — 631:250 20 2. Nyh. Péü. T. 10 8 2 497:297 18 3. Tanárképző 10 5 5 483:418 15 4. Vasvári Gimn. 10 3 7 311:563 13 5. V.-naményi G. 10 3 7 348:535 13 6. Nagykállói G. 10 1 9 350:557 11 FÉRFI A-CSOPORT 1. Nyh. Spart. 16 16 _ 1314: 762 32 2. Nyh. Mg. F. 16 11 5 966: 915 27 3. Kossuth G. 16 11 5 975: 882 27 4. N.-kállói M. 16 9 7 1157:1002 25 5. Nyh. Péü. T. 16 9 7 961: 902 25 6. Vasvári G. 16 7 9 856: 937 23 7. Mát. M. 13 5 10 979:1051 20 8. V.-nam. G. 15 3 12 790:1115 18 8. Tanárképző IC — 16 776:1208 16