Kelet-Magyarország, 1966. augusztus (23. évfolyam, 181-205. szám)

1966-08-16 / 193. szám

Győzelemmel Icezőeít a Nyíregyházi Spartacus «/eleitfásak labdarúgó-mérkőzésekről Ai elmúlt vasárnap már teljes üzemmel bonyolódott le a labda- fúgó-bajnokság, hiszen az NB I-es és NB I B-s osztályban is megkezdődtek az őszi forduló küzdelmei. Az NB I meglepetésnek számító eredménye Ozdon született, ahol a hazaiak biztosan győzték le a Tatabányát. Ugyanígy várat­lanul hat, hogy Dorog az Újpesti Dózsával szemben harcolta ki a döntetlent. A Vasas—FTC mérkőzés végeredménye is meglepetés­nek számít, de csak azok számára, akik nem látták a találkozót. A Ferencváros ugyanis enervált játékával szinte — különösen a második félidőben — nem is volt ellenfele a Vasasnak. Az NB I B-ben a. Nyíregyházi Spartacus győzelemmel kezdte az őszi évadot. A további mérkőzések közül legnagyobb meglepe­tésnek az számít, hogy a DVSC hazai pályán kapott ki az Egri Dó­zsától. De ugyancsak hazai pályán veszített a Szombathely is. A bajnoki táblázat érdekessége, hogy az első három helyen álló csa­pat között mindössze a gólarány dönt, győzelmével a nyíregyházi együttes a táblázat 11. helyére került fel. NB III-as csapataink ez alkalommal már lényegesen jobban szerepeltek, mint az elmúlt héten. A Kisvárdai Vasas hazai közön­ség előtt győzelemmel feledtette legutóbbi súlyos vereségét, a Má­tészalkai MEDOSZ pedig múlt heti hazai veresége után értékes döntetlent ért el Egeresemben. A Nyíregyházi VSC együttese újabb súlyosnak mondható veresé­get szenvedett. Veresége ismét szerencsétlen »törülmények között született, hiszen két játékosa is komoly sérülést szenvedett. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban legváratlanabb eredménynek számít, hogy Baktalórántháza fölényes győzelmet aratott a Rakamazi Spartacus ellen. Az élcsoport tagjai közül a Nyíregyházi Honvéd vereséget szenvedett Nagyhalásztól, Tiszalök pedig döntetlent ért el Nyírmadával szemben. Az NB I. eredményei Vaus«—Ferencváros 34 (1:0). Népstadion, góllövő: Puskás, Puskás, Farkas. A Vasas végig irányította a játékot, győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Újpesti Dózsa—Dorog 2:2 (1:1). Dorog, góllövő: Dunai, Monos­tori, Dunai, Virágh. A hazaiak főleg védekeztek a mérkőzésen, s önfeláldozó játékkal tudták megszerezni az egyik pontot. özd—Tatabánya 2:0 (0:0). Ózd. góllövő: Halápi, Halápi. A gól- ratörőbb ózdi csaptot. győzelme megérdemelt. Győr—Dunaújváros 14 (04). Győr, góllövő: Keglovich. A ha­zai együttes mindvégig nagy fölényben játszott, s győzelme akár nagyobb arányú is lehetett volna. Diósgyőr—Salgótarján 2* (14). Diósgyőr, góllövő: Hajas, Kiss (11-esből.) A hazai csapat job­ban kihasználta helyzeteit, s így biztosan győzött. NB I 1. Vasas 14 9 5 — 32:15 23 2. Ferencv. 14 8 4 2 33:19 20 3. Honvéd 14 9 1 4 23:15 19 4. Pécs 14 5 7 2 17:17 17 5. Tatab. 14 6 4 4 25:11 16 6. U. Dózsa 14 6 4 4 35:21 16 7. Győr 14 6 3 5 15:20 15 8. Csepel 14 4 5 5 16:17 13 9. Diósgyőr 14 4 3 7 14:19 11 10. Dunaújv. 14 3 5 6 12:21 11 11. Ózd 14 4 2 8 15:26 10 12. MTK 14 3 4 7 12:23 10 13. SBTC 14 2 4 8 9:20 8 14. Dorog 14 1 5 8 12:24 7 Nyíregyházi Spartacus —Miskolci VSC 2iö (0:0) téka tűnt ki, a vendégek közül Krupa, Burkovics és Jónás érde­mel dicséretet. D. Elektromos — NY VSC 5:1 (3:0) A Debrecenben lejátszott mér­kőzésre az NYVSC az alábbi csapattal állt ki: Magyar — Fenyvesvölgyi, Román H. B. Tóth, Varga, Szabó, Bánhidi, Katona, Jónás, Murzsa, Simon. A mérkőzés 5. percében Mur- zsát iaultolták, aki ráesett a pálya mentén lévő vasbetonépít­ményre, s olyan súlyosan meg­sérült, hogy kórházba kellett szállítani. Nem sokkal ezután egy összecsapásnál B. Tóth sé­rült meg, s állt ki. Az így ki­lenc főre olvadt nyíregyházi együttes ez után már nem tu­dott komoly ellenfele lenni a hazai csapatnak. A nyíregyhá­ziak becsületgóiját Jónás sze­rezte. További eredmények: Egerese­in—Mátészalkai MEDOSZ 0:0. (A mérkőzés lefolyásáról, s a sza­bolcsi csapat összeállításáról mátészalkai tudósítónk nem adott jelentést, igy erről nem állt módunkban arról részlete­sen beszámolni), DEAC—Miskol­ci Honvéd 1:5, D. Honvéd—D. Kinizsi 1:1, Kazincbarcika—Ede- lény 1:2, MÉMTE—Ormosbánya 0:1, Rudabánya—Hatvan 1:1. NB m 1. Ormosbánya 17 11 3 3 41 47 25 2. Rudabánya 17 8 6 3 17:11 22 3. D. Elekt. 17 8 5 4 28:14 21 4. D. Kinizsi 16 10 1 5 27:19 21 5. M. Honvéd 17 7 6 4 34:20 20 6. K.-barcika 17 7 5 5 17:18 19 7. M.-szalka 17 6 6 5 26:28 18 8. Edelény 17 7 3 7 17:17 17 9. Somsály 17 7 2 8 27:24 16 10. MÉMTE 17 6 4 7 21:22 16 11. Hatvan 17 7 2 8 26:31 16 12. D. Honvéd 17 6 4 7 22:27 16 13. Egercsehi 17 6 2 9 16:20 14 14. Kisvárda 17 4 5 8 20:39 13 15. DEAC 16 4 3 9 26:33 11 16. NYVSC 17 1 3 13 9:35 5 Záhony két ponttal vezet Nyíregyháza. 3000 néző. Ve­zette: Petri. Spartacus: P$tsuk — Divinyi, Siska, Ignéczi, Csürke, Pongó, Harcsa, Kovacsics, Eszenyi, Papp, Kaskötő. Edző: Móré Já­nos. Miskolc* Mlskolczi — Krom­paszki, Buna, Saufert, Temesvá­ri, Dévai, LiUezó, Marosi, Kiss, Novotny, Osväth. Edző: Ke­mény Tibor. A játéktéren negyvenhat fokos volt a hőség! amikor a két csa­pat kifutott a pályára. Ennek ellenére is igen élénk, s jó ira­mú játékot láthattak a nézők, akik ez alkalommal lelkesen buzdították a nyíregyházi együt­test. A hazaik nem voltak méltat­lanok a buzdításra, jól szőtték támadásaikat, csak épp a befe­jezések nem sikerültek. A 8. percben Papp hibázott nagy helyzetben, majd a 20. percben újabb helyzet maradt ki a mis­kolci kapu előtt. Harcsa lefutot­ta a védelmet, beadásából kava­rodás támadt a vendégek kapu­ja előtt. A kapus elvetődött, két védő összefutva elterült a füvön, s Papp öt méterről nagy lövés­sel az üres kapu fölé vágta a labdát. A vendégek ebben a játék­részben főleg védekeztek, de egyik támadásuk végén ők is kihagytak egy biztos gólhelyze­tet: az elalvó hazai védelem mel­lett Luezó teljesen tiszta hely­zetben hajszállal fejelte kapu mellé a labdát. Szünet után mintegy negyed­óráig jelentős miskolci fölény alakult ki a pályán. Ebben az időszakban semmi sem ment a Spartacusnak, s szerencséjük, hogy a vendégek is elidegesked- ték támadásaikat. Majd fokozatosan, ismét fel­jött a Spartacus, s egy balol­dalról beívelt labdát a 60. perc­ben Harcsa ballal váratlanul ka­pura lőtt, s a labda élesen vágódott a bal kapufa mellé. 1:0. A vezető gól után változa­tossá vált a játék. Az iram nem csökkent, a vendégek az egyen­lítésért, a hazaiak pedig az újabb gólért küzdöttek. A mér­kőzés sorsa a 86. percben dőlt el, amikor Kaskötő lapos beadá­sába Eszenyi nagy lendülettel belerohant, s a védők közül ka­pásból a hálóba lőtt, 2:0. A mindvégig sportszerű, élve­zetes mérkőzésen a nyíregyházi csapat rászolgált a győzelemre, hiszen a fullasztó hőség ellené­re is végig jó teljesítményt nyújtott, s gólhelyzetekben is többet nyújtott ellenfelénél. A nagyon fontos két pont meg­szerzéséért a csapat minden já­tékosa dicséretet érdemel, de az együttesből Siska, Harcsa, Ko­vacsics, Kaskötő és Pilisük já­téka külön dicséretet érdemel. Petri játékvezető egyetlen hi­ba nélkül, közmegelégedésre látta el feladatát. További eredmények? Egyet­értés-Komló 1:0, Szeged—Győri MÁV DAC 3:1, Szombathely— BVSC 1:2, Szállítók—Ganz-MA- VAG 2:1, Oroszlány—Kaposvári Honvéd 3:0, Székesfehérvár—Bu­dafok 2:1* DVSC—Egri Dózsa 2:3. NB I B 1. DVSC 16 8 4 4 82:23 20 2. BVSC 16 7 6 3 22:17 *0 3. Eger 16 8 4 4 26:28 20 4. G.-MAV 16 8 3 5 25:16 19 5. Oroszl. 16 6 6 4 16:12 18 6. Szeged 16 8 1 7 29:25 17 7. Szállítók 16 5 7 4 13:17 17 8. Komló 16 6 4 6 30:21 16 9. Egyetért. 16 5 6 5 17:14 16 0. Budafok 16 6 3 7 22:20 15 11. Nyírcgyh. 16 6 3 7 20:25 15 12. MÁV D. 16 4 5 7 22:23 13 3. Székesf. 16 6 1 9 19:21 13 4. Szombath. 16 2 9 5 23:27 13 .5. MVSC 16 3 7 6 18:26 13 c tifi 3 5 fi 15*34 11 A megyei I. osztályú bajnok­ságban Nagyhalász és Záhony győzelmével az első két helyen nem változott a sorrend: Zá hony továbbra is két ponttal ve­zet a táblázat élén. Tiszalök döntetlenje ellenére is tartja harmadik helyét, s győzelmével a Nagykállói MEDOSZ feljött a táblázat negyedik helyére, de ugyancsak felzárkózott az élvo­nalhoz a Nyíregyházi Kinizsi is. A bajnoki táblázat alján Ib- rány jelenleg három ponttal van leszakadva, de előtte Nyír- bogdány, Vásárosnamény, Nyír- mada és a Nyíregyházi Dózsa egyaránt kellemetlen helyzetben van. A megyei !• osztályú bajnok­ság vasárnapi eredményei: Nyír­egyházi Spartacus II.— Balkány 4:1, Nagyhalász—Nyíregyházi Honvéd 2:1, Nagykálló—Nyíregy­házi Dózsa 3:0, Záhony—Nyír- bogdány 7:1, Baktalórántháza— Rakamaz 6:1, Nyírbátori Sparta­cus—Nyírbátori Dózsa 2:1, Fe­hérgyarmat—Ibrány 1:0, Tiszalök —Nyírmada 2:2. MEGYEI I., OSZTÁLY 1. Záhonyi VSC 13 12 5 2 39 44 29 2. Nagyhalász 19 12 3 4 46:20 27 3. Tiszalök 19 10 5 4 26:17 25 4. Nagykálló 19 10 4 5 27:18 24 5. Nyh. Honvéd 19 9 4 6 35:23 22 6. Nyh. Kinizsi 19 8 6 5 21:15 22 7. Nyb. Dózsa 18 9 3 6 33:21 2l 8. Rakamaz 18 7 5 6 20:23 19 9. F.-gyarmat 19 7 4 8 15:19 18 10. Nyb. Spart. 19 7 4 8 25:31 18 Ll. Balkány 18 7 3 8 28:22 17 .2. B.-háza 19 3 10 6 26:27 16 L3. Nyh. Dózsa 19 3 9 7 12:21 15 L4. Nyírmada 19 4 5 10 18:30 13 L5. V.-namény 19 5 3 11 20:42 13 .6. Nyírbogdány 19 3 6 10 12:29 12 L7. Ibrány 19 3 3 13 9:40 9 Nyh. Sp. DL 20 10 2 8 48:35 22 Ez történt az NB Il-ben Keleti csoport: D. GÖCS—Mis­kolci Bányász 1:1, Salgótarjáni Kohász—Bp. Spartacus 1:1, Szol­noki MTE—Szegedi VSC 0:0, Jászberény—Bp. Előre 1:1, Gyu­la—Békéscsaba 3:1, Cegléd— Pénzügyőr SE 1:1, Kiskunfélegy­háza—KISTEXT 3:0, Kecskemét —Borsodi Bányász 3:1, Nagybá- tony—Szolnoki MÁV 43. Nyugati csoport: Autóbusz— Székesfehérvári MÁV 3:1, pápa —Várpalota 1:3, Győri Dózsa— Esztergom 0:1, Kaposvári Kini­zsi—Dombóvár 1:2, Vasas Izzó— Veszprém 3:1, Budai Spartacus— PVSK 1:0, Zalaegerszegi Dózsa— Sopron 2:5, Mosonmagyaróvár— Pécsi Bányász 13. Kisvárda—Somsály 4:2 (2:2) Kisvárda, 300 néző vezette: An­tal. Vasas: Hajőka — Kozma, Jerkus, Bákai, Károly, Balázsi, Herczegh, Farkas, Marczi, Ju­hász. Változatos játék után a 2«. percben Juhász nagy lövése vá­gódott a hálóba, 1:0. A 26. perc­ben Jónás elfutott, a védők csak nézték, s a csatár a hálóba lőtt, 1:1. A megzavarodott Vasas védelem a következő pillanatban újabb gólt kapott. A középkez­dés után ismét Jónáshoz került a labda, aki Ismét elfutott, s biztosan lőtt a kapuba, 1:2. Né­hány perccel a félidő vége előtt Balázsi szépen adott be a bal­oldalról, s a jól érkező Juhász kapáslövése védhetetlen volt, 2:2. A második félidőben a 74. perc hozta meg gz újabb Va­sas gólt. Balázsi újabb jó bea­dására ez alkalommal Herczegh érkezett jól. s lőtt egyből a há­lóba, 3:2. A találkozó sorsa a 81. percben dőlt el, amikor Herczegh állította be a 43-es végeredményt. A kisvárdai csapatból Péter, Balázsi, Juhász és Herczegh já­Vidéki győzelem a megyei skeetbajnokságon Szombaton rendezték meg vá­rosunkban a megyei 50 lövéses skeetbajnokságot, amelyen dr. Horváth Imre (Kisvárda) győzött 41 találattal. 2. Bogár (Nyíregy­háza) 39. 3. Nagy (Nyíregyháza) 33, 4. dr. Galántha (Nyíregyhá­za) 36, 5. Kiss (Nyíregyháza) 36 találattal. A 25 lövéses verseny­számban első lett Kovács Béla (Kemecse) 14 találattal, 2. dr. Katona Sándor (Nábrád) 12 ta­lálattal. Vasarnap a nyíregyházi járási koronglövőverseny került lebo­nyolításra. Az ötven lövéses számban dr. Galántha (Nyíregy­háza) győzött 41 találattal, 2. Kiss (Nyíregyháza) 39, 3. Nagy (Nyíregyháza) 36 találattal. A 25 lövéses versenyszámban For­rás! István (Terem) került az első helyre (versenyen kívül) 14 találattal, 2. Rádó András (Kemecse) 12, 3. Kovács Béla (Kemecsei vt.) 11, 3. Nagy Gyu­la (Kemecse) 10 találattal. Egyik verseny sem hozta meg a várt eredményt. Az augusztus 20-21-1 országos skeetbajnokság- ra sokat kell javulnia a Sza­bolcsi Építők csapatának, ha eddigi jó helyezéseit meg akar­ja tartani. Megkezdődtek a II. 0SN döntői A Népstadionban rendezett nagyszerű megayitó ünnepséggel kezdetét vették a IL Országos Sportnapok döntői. Képünkön: Kul­csár Gergely gerelyvetö meggyújtja az OSN-lángot (MTI foto — Kovács Gyula felvételei Kéziladba NB ti.: Vereséggel kezdett o Kinizsi női csapata A Nyíregyházi Kinizsi NB li­es női kézilabdacsapata Debre­cenben, a DVSC ellen játszotta első, őszi bajnoki mérkőzését. (A Kinizsi férficsapata ezen a vasárnapon még szabadnapos volt.) A nyíregyházi női együt­tes az alábbi összeállításban játszott: Nyeste — Nógrádi, Gu­lyás, G. Nagy L, G. Nagy IL, Siska, Szalai. A találkozó a DVSC 7:6 (4:2) arányú győzelmével ért véget. A nyíregyházi lányok a vereség ellenére sem játszottak rosszul, s kis szerencsével akár a győ­zelmet is megszerezhették volna. Hogy ez elmaradt, elsősorban annak köszönhető, hogy a csa­pat két hétméteres büntetőt is kihagyott. S kellemetlen érde­kessége a találkozónak, hogy a második büntetőt a mérkőzés utolsó másodperceiben hagyták ki a nyíregyháziak. A Kinizsi góljait G. Nagy L (3), G. Nagy n. (2) és Szalai (1) lőtte. Rendőrök fékezték meg a világbajnokokat Botránnyal fejeződött be va­sárnap a chilei Portillóban a si-világbajnokságon a franciák szereplése. A sportolók, akik a 8 számból hatot megnyertek, már korábban is kapcsolatba kerültek a rendőrséggel kifogá­solható magatartásuk miatt. Va­sárnap este viszont mindezt be tetőzték. A győzelmeik után megrendezett banketten — fél órával azután, hogy megkapták De Gaulle elnök üdvözlő táv­iratát — nemcsak hangoskodtak,! hanem előbb „szórakozásból’: tortákat vagdostak egymás íe-l jéhez. Amikor ezt Arturo Schrö­ders, a chilei szervező bizottság egyik tagja kifogásolta, az egyik torta alsó lapját a fejéhez vág­ták, amiről aztán kiderült, hogy nem is tészta volt, hanem fa­tál. Schröderst első segélyben kellett részesíteni. A szálloda hallja, ahol a franciák „ünnepsé­ge” lezajlott csatatérhez hasonlí­tott és később már nemcsak sü temények, hanem különböző tárgyak is repültek a levegő ben. Végül Is Müller főtitkár, a szervező bizottság funkcionáriusa a rendőrséget hívta ki és nagy nehezen sikerült megfékezni a magukról megfeledkezett francia sportolókat. Szerdán az MNK-ban: Nyíregyházi Honvéd —DYSD Érdekes labdarúgó-műsorra kerül sor holnap délután Nyír­egyházán. A Nyíregyházi Hon­véd — megyénk egyetlen állva maradt csapata — a Magyar Népköztársasági Kupa kereté­ben ugyanis délután 16 órai kezdettel a Debreceni VSC NB I B-s együttesével fog mérkőzni. A mérkőzésen érdemes lesz szur­kolnunk a megyei I. osztályban szereplő helyi együttesnek. Ugyanis, ha sikerülne kiharcol­nia a helyi csapatnak a tovább­jutást, akkor holnaphoz egy hétre a Ferencváros NB I-es gárdáját láthatná vendégül Nyír­egyházán. 67 ezret fizet a telitalálatos totó L FTC—Vasa« 2 ftd 2. Dorog—Újpesti Dózsa X 2:2 3. Ózd—Tatabánya 1 24 4. DVTK—Salgótarján 1 24 5. Győr—Dunaújváros 1 14 6. Szombatb.—BVSC 2 12 7. Nylregyh.—MVSC 1 24 8. Sz.-febérvár—Budafok 1 2:1 9. Nagybát.—Sz. MÁV 1 44 10. Saig. KSE—Bp. Spart. X 14 1L Gyula—Békéscsaba 1 34 12. Cegléd—Pénzügyőr X 14 13. Pápa—Várpalota. 2 14 ■H Bp. Spart.—PVSK t 14 13 találatot 8 pályázó ért el. s mind a nyolcán eltalálták a 13 plusz egy mérkőzés eredmé­nyét is, a szelvényenként! nye­remény a jutalommal együtt a nyereményilleték levonása után 67 922 forint. 12 találatos szelvények száma száz darab, ezek nyereménye a nyereményilleték levonása után 2169 forint. 11 találatos szelvények száma 1135 darab, szelvényenként! nye­remény, a nyereményilleték le­vonása után 191 forint. 10 találatos szelvények száma 8053 darab, nyeremény a nyere­ményilleték levonása után szel­vényenként negyven forint. Az ezer forinton aluli nyere­mények kifizetésére augusztus 20-tól, az ezer forinton felülieké­re augusztus 25-től kerül sor. Sakk: Élesebb küzdelmek a vegyesmesterversenyen A Nyíregyházán folyó sakk­vegyesmesterverseny második és harmadik fordulója során a résztvevők már felengedtek el­ső fordulóbeli óvatos játékukból, s a küzdelmek egyre élesebbekké váltak. Ezt bizonyítja, hogy például a harmadik fordulóban már egyetlen mérkőzés sem ho­zott döntetlen eredményt. A második forduló eredményei: Jenei—Kósa 1:0, Haj tun—Husztl 1:0, Kovács—Loriczi 1:0, Ármós —Tábor 1:0, Nemes—dr. Vityi döntetlen, Tiszai—Hódi döntet­len. A harmadik forduló ered­ményei: Tábor—Nemes 1:0, Hó­di—Jenei 0:1, Loriczi—Armós 1:0, Kósa—Hajtun 0:1, Huszti— Kovács 0:1, dr. Vityi—Tiszai függőben maradt. Apróhirdetések aprohiedetesek díjszabása Hétköznap: 9 szóig 10.— Ft, minden további szó 1,— Ft Vasárnap: 9 szóig 20,— Ft, minden további szó 2,— Ft Beköltözhetően el­adó szoba konyha speizos kertes ház. Kagyló utca 13. Re­pülőtér mellett. (2039) Különbejáratú bú­torozott szoba kiadó. Selyem utca 27. (2041) Nagyméretű üres szoba konyhahaszná­lattal házaspárnak egy-két gyerekkel kiadó. Nyíregyháza, Asztalos János tu 2. Lukácsné. (2040) Különbejáratú búto­rozott szoba kiadó. Használt Trabant kül­ső és belső gumik el­adók. Bocskai u. 5. (2038) Felveszün k azonnali belépéssel budapesti és vidéki ki­rendeltségeink épület­karbantartásához kő­műveseket és a szak­mában jártas segéd­munkásokat, valamint vidéki kirendeltségeink lóállományának patko- lására vándorpatkol- dához patkoló ková­csokat. Vidéki munka­helyen kiküldetési átalányt fizetünk. Je­lentkezés helye: 21. sz. AKOV Budapest, XIH„ Jász u. 38. (Bp 2090) Kétszoba konyha pincés, nyárikonyha s kertes ház beköltöz­hetően eladó. Csályi Ferenc utca 13. (1987) 407-es Moszkvics és egy db „Igló” hűtő- szekrény eladó. Bocs­kai utca 63. II. 9. (104004) Gyermektelen házas­pár bejárónőt keres. Luther ház B. UI/4. (104098) Egyszobás konybás mellékhelyiséges ház beköltözhetően eladó. Csemete u. 10. (104100) Holló utca 33. számú , ház beköltözhetően el-1 adó. (2057) Távhőszolgáltató részle­günkhöz gépészmérnököt felveszünk. Fizetés meg­egyezés szerint. Szükség esetén lakást biztosítunk. J elentkezés: Nyíregyházi Városgazdálkodási Vállalat, Tokaji út 3. (249) A MŰM. 111. sz. helyi ipari iskola Kisvárda, vas­ipari szakra szaktanári ál­lásra főhivatású szaktanárt keres. Jelentkezni lehet műszaki főiskolai végzett­séggel, felsőfokú techni­kummal, vagy mérnöki végzettséggel. Jelentkezé* személyesen, vagy írásban. Határidő augusztus 28. (248) A Baktalórántházi Ve­gyes Ktsz háztartási kisgé­pek javítását, mosógép, hű-« tőgép, centrifuga javítását, villanymotor tekercselési bármilyen méretben, vala­mint gépkocsi karosszéria javítást, fényezést vállal karambolos kocsiknál is. (242? 1966. augusztus 16.