Kelet-Magyarország, 1964. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-09 / 82. szám

Bajnoki forduló a labdarúgó NB l-ben Ferencváros—MTK 2:0 (2:0) Népstadion, 30 000 néző, v.: Dorics (jugoszláv). Góllövő: Albert (11-esből) és Rátkai. A 32. percben a zöld-fehérek megszerezték a vezetést.- Al­bertet a 16-oson belül Danszki elbuk-tatta és a 11-est Albert a balra mozduló Kovalik mel­lett laposan a jobb sarokba gurította (1:0). A 36. percben újabb gólt értek el a zöld-fe­hérek. Albert a 16-osnál Rát- kaihoz játszott, aki a kifutó Kovalik mellett a jobb sarok­ba lőtt. Az öröíkrangadó játéka jó- wal elmaradt a várakozástól. A Ferencváros megérdemelte a győzelmet. Jók: Havasi, Pe- recsi, Albert, illetve Formag- gini, Nagy, Bödör. Komló—Debrecen 1H) (0«) Komló, 3000 néző, v.: Kasza. Góllövő: Nagy B. A 80. percben született a mérkőzés egyetlen gólja. Ró­nai lövése Gellér lábáról Nagy B. elé perdült, aki 5 méterről a hálóba lőtt (1:0). A vendé­gek lest reklamáltak. Csak küzdelem jellemezte a mérkőzést, a csúszós talajon mindkét csapat sok hibával játszott. A lényegesen többet támadó Komló, ha szerencsés góllal is, de megérdemelten nyerte a mérkőzést Jók: Ba­logh, Csordás, Nagy B., Rónai. Bartulov, illetve Jakab, Ma­gyar, Nagykaposi, Cseke és Bodai. Szeged—Pécs Oá) Szeged, 7000 néző, v.: Gere. Végig a Szeged támadott, a pécsiek úgyszólván csak a vé­dekezéssel törődtek. Jók: Ko­rányi, Kővári, Reményik, Ara­tó, illetve Kocsis, Csupák, Du­nai II, és Vári. Tatabánya—Vasas OK) Tatabánya, 8000 néző, v. Farkas. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen, a támadósorok tehetetlen­sége miatt igazságosnak mond­ható a gólnélküli döntetlen. Jók: Tör öcsik, Hetényi és Laczkó, illetve Ihász, Sárosi és Szimcsák. Győr—Bp. Honvéd 2:2 (0:8) Győr, 15 000 néző, v.: Zsolt. Góllövők: Győrfi, Morvái, illetve Tichy (11-esből) és Nagy A. A 48. percben Morvái Győr- fit szöktette, aki 12 méterről laposan a kapu baloldalába lőtt (1:0). Az 54. percben Nagy A. tört kapura, a győri védők már-már tisztáztak, Nagy és Tamás elesett, s a bíró megle­petésre 11-est ítélt. A bünte­tőt Tichy a bal alsó sarokba lőtte. A 70. percben Nagy A. lesről indult egy hosszan elő- reküldött labdára és a leálló győri védők és a kapus mellett a hálóba fejelte a labdát (1:2). A gól megítélése után a kö­zönség heves tüntetésbe kez­dett, a játékosok is tiltakoz­tak. A 75. percben a középre gurított labdát Morvái küldte a hálóba (2:2). A rangadó nem hozta a várt színvonalas játékot A játék­vezető két erősen vitatható ítélete a Honvéd gólok előtt erősen megrontotta a mérkőzés légkörét. A játék képe alap­ján a Győr érdemelt volna győzelmet. Jók: Tóth, Szániel, Máté, Győrfi, Povázsai, illet­ve Takács, Marosi. Sipos, Mi- halecz és Vági. Dorog—Diósgyőr OH) Dorog, 4000 néző, v.: Fehér­vári. A dorogi szurkolók nagyot csalódtak ezen a mérkőzésen, mert a hazai támadósor kiáb­rándítóan játszott. A diósgyő­riek lelkes, korszerű játékuk­kal megérdemelten vitték ha­za az egyik bajnoki pontot. Jók: Lakat és Szűcs, illetve Kiss II., Ráca és Werner. Csernai a góllövő lista élén A labdarúgó NB I. szerdai, 6. fordulójában ismét igen ke­vés gól született. A góllövő lis­ta élén ez a helyzet: 6 gólos Csernai (Tatabánya), 5 gólos Povázsai (Győr), Albert (Fe­rencváros), Tichy (Bp. Honvéd), 4 gólos Bödör (MTK), és Nagy A. (Bp. Honvéd), 3 gólos Bene és Kuharszki (mindkettő (U. Dózsa), Menczel (Tatabánya) és Győrfi (Győr). A labdarúgó-bajnokság állása 1. Ferencváros 5 5 — _ 11: 3 10 2. Győr 6 4 2 — 9: 3 10 3. Tatabánya 6 3 2 1 12: 4 8 4. Bp. Honvéd 6 3 2 1 13: 7 5. U. Dózsa 4 3 í — 8: 3 6. Vasas 6 2 3 1 4: 3 ", 7. MTK 8 2 1 3 7: 8 { 8. Pécs 6 1 3 2 1: 2 9. Komló 6 2 1 3 3: 7 l 10. Szeged 6 1 2 3 5: 8 ( 11. Diósgyőr 6 1 2 3 3: 7 12. Csepel 5 1 1 3 4: 6 13. Dorog 6 ■— 3 3 3: 6 14. Debrecen 6 — 1 5 1:17 Mozaikok sorokban Nem volt szerencsés 1 A Nyíregyházi Spartacus NB I. B-s labdarúgó-csapata a találkozó második félidejé­ben meg is nyerhette volna a mérkőzést — annyi hely­zet akadt. S a helyzetek el­lenére is vesztesként hagyták el a pályát a Spartacus játé­kosai. Egy-két játékos egé­szen fáradtan, enerváltan ját­szott. Nos az együttes a budapes­ti Déli-pályaudvartól egészen Székesfehérvárig állva uta­zott, b az egyébként is hosa- szú utazás után, mintegy másfél órával a mérkőzés kez­dete előtt érkeztek meg Szé­kesfehérvárra. Ilyen hosszú útra körülte­kintőbben kellene megszervez­ni az utazást — mert a fárasz­tó, állva való vonatozás két­ségtelenül egyik összetevője volt a vereségnek. Mór esedékes volt Vasárnap, a Nyíregyházi Munkás—Egri Dózsa NB H-es mérkőzés után a szurkolók be­szélgettek a látottakról. — Nahát, jól jött az egriek ellen ez a 3:l-es győzelem, még akkor is ha egy kis szeren­csénk volt, hiszen az egriek két öngólt is lőttek — mondta az egyik néző. A hazafelé ballagők közül kapásból jött rá a felelet: — Már esedékes volt ez a szerencse, hiszen eddig szánté minden korábbi mérkőzésükön kihagytak a fiúk egy tizen­egyest, s ez mindig egy-egy pontjukba került. A párbeszédhez csak annyit: a Munkás az öngóloktól füg­getlenül jobb volt ennyivel el­lenfelénél, s teljesen reális az eredmény. Nem élnek a lehető­séggel ? — Kérdezték többen, akik meghallották a hírt, hogy a Nyíregyházi Munkás NB Il-es női és férfi kézilabda-csapata idegenben játssza vasárnapi el­ső bajnoki mérkőzését, holott a sorsolás hazai pályára írja ki a két mérkőzést. Kézilabdázóink — mint a csapatvezetők közölték — nem mondtak le pályaválasztó jo­gaikról, csupán, ellenfeleikkel történt megegyzés alapján fel­cserélték. s ősszel játsszák majd e mérkőzéseket Nyíregyházán. Ez intézkedésre azért került sor, hogy az NB Il-es kézilab­da bajnoki mérkőzések, s szombaton, vasárnap Nyíregy­házán sorra kerülő országos if­júsági röplabdatorna találko­zói ne „üssék” egymást. Bézi László Április 9-én 17,30 órakor a József Attila Művelődési Ház bábszínház termében Technika az ember szolgálatában“ címmel bemutatóval egybekötött előadást rendez a Hajdú- Szabóles megyei Vas- és Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat. Az előadás tárgya: Miért ráz a villany ? Alapvető villamossági ismeretek, érintésvédelem, film: elek­troncső. Mindenkit szeretettel vár a Rendezőség. (0381» Hivatalos nyereméiiyjegyzék • nyerem én ybetétfcöny vek 1964. április 6-án Szentendrén megtartott 1964. L negyedévi (ötvenegyedik) nyeremcnysor óriásáról. Mindazok a nyereménybetétkönyvek, amelyeket 1964 március 28. napjáig váltottak, s amelyek sorszámának utolsó három számjegye (számvégződése) az alább felsorolt számok­kal megegyezik — amennyiben a sorsolás napján még for­galomban voltak — az 1964. I. negyedévi átlagbetétüknek a szamok mellett feltüntetett százalékát nyerték. A nyere­ménybetétkönyvek sorozatszámát a nyerő könyvek megálla- nításánál fisveimen kívül kell haevni. Számvégződés Nyeremény Számvégződés Nyeremény 047 25«/« 602 25% 107 25 648 25 153 25 710 25 249 25 769 25 251 200 811 25 367 25 829 25 448 25 831 50 492 100 844 25 519 25 851 25 544 567 25 25 853 25 577 25 866 25 599 25 988 50 A nyereményösszeg kiszámításának alapja a kisorsolt betétkönyv 1964. I. negyedévi betétállományának átlaga. APRÓHIRDETÉSEK Filodendron eladó. | Árpád u. 10. Megte­kinthető délután kettő­től. (2772)I Skoda 1101-es sze- mélygépkocsi eladó fi- | zetésj kedvezménnyel. Motort beszámítok, j Nyírtelek, Belegrád 76.! (2770)i Nem lesz gondja s hajára ha hideg-me leg dauerét hajfesté sét. MARIKA hölgy fodrász garanciává megcsinálja. Kiss Ern< utca 19. sz. Telefon 36—34 112' Erzsébet hálószoba­bútor eladó. Buda: Nagy Antal u. 22. (2776! szataotóÉI Nyíregyházán lévő építkezései­re felvesz az ÉM Szabolcs j megyei Állami Építőipari i Vállalat. A Nyírbátori Gépállomás gyakorlattal rendelkező anyag- könyvelőt, gyors- és gépíró adminisztrátort keres azonna­li belépésre. Képesített okle­vél szükséges. Fizetés meg­egyezés szerint. Jelentkezés személyesen. Felvétel esetén útiköltséget térít. (164) Nyíregyháza, Széchenyi út 43. Üzemi étkezés, szállás biztosítva. Lakatosipari, tanulónak 8 általános iskolai végzettséggel rendelkező fiatalokat felve­szünk. Jelentkezni lehet ápri­lis 12-ig a Nyírbátori Vastö- megcikkipari Vállalatnál, Nyírbátor Vágóhíd u. 39. _______________________ (166) Dohánypajta építkezésre ács szakmunkásokat azonnal felveszünk. Bérezés egyösszegű utalvány alapján. Építő és Szerelő Vállalat Nyír­egyháza Kálló u. 4. (63805) Leíró könyvelőt képesített könyvelői képesí­téssel felveszünk. E. M. Szabolcs megyei Állami Építőipari Vállalat, Nyíregyhá­za Széchenyi u. 43. sz. A Mándoki tbc kórházban zöldség-gyümölcs és méhészet) szaktanfolyam indul be 1964 év április hó folyamán a voll tbc-s betegek részére. A tan­folyam ideje alatt az intézet teljes ellátást biztosít. Jelent­kezni a kórház igazgatójánál lehet. (169) Közga zdasági technikumot végzett munkaerőt cca. 5 hó­napos időre helyettesítőnek) valamint egy fő vegyi pari technikumot végzett munkaerőt felvesz az ÉM Könnyűbeton és Szigetelő­anyagipari Vállalat Perlit és Perlitelemgyára, Nyíregyháza Rákóczi u. 7. Jelentkezés fen­ti címen, személyesen. (63826) Szabolcs-Szntmár megyei Mezőgazdasági Gépjavító Vál­lalat felvételre keres beruhá­zási előadót, anyaggazdászt, — anyagkönyvelőt. Jelentkez­ni lehet a munkaügyi osztá­lyon, Nyíregyháza, Acél utca 2 sz. Kevés pénzből is lehet jól öltözött! Vásároljon szépséghibás leértékelt árukat az Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat nyíregyházi leértékelt boltjából (Halászcsárda mellett). Karton ruhaanyag 18,19 20,— Ft-ért Impriméselyem anyag 24,­- 28,— 32,— Ft-érl Fehérnemű selyem 22,40 Ft-ér( Sportszövet 140 cm széles 94,20 Ft-ér Prégelt karton pongyolára, strandköntösre 31 >10 Ft-érft 16333? Az újkori olimpiák történetéből: Athéntó l—T okiéig A Valencia került a VVK négyes döntőjébe Újpesti Dózsa— Valencia 3:1 (2:0) Ribellest Borsányi II. a 16- oson bedül feleslegesen buk­tatta és a megítélt 11-est Nu­nez fejmagasságban lőtte a bal sarakba, 2:1. A 79. perc­ben Bene lapos beadását Gö- röcs három méterről pofozta a hálóba. 3:1. Jók: Lung, Káposzta, Rajna dr. Borsányi II., Kuhaszki és Bene, illetve Quincoces, a két fedezet és Nunez. A két mérkőzés eredményé­nek összesítéseként 6:5-ös összgólaránnyal a Valencia jutott az elődöntőbe, ahol a már biztos nyugatnémet baj­noknak saámító FC Köln lesz az ellenfele. Szerdán délután Üjpesten, a Megyeri úti stadionban ját­szatták le az Ű. Dózsa—Va­lencia Vásár Városok Kupa küzdelemsorozat negyeddön­tőjének visszavágóját. Az új­pesti csapat háromgólos hát­ránnyal kezdte a mérkőzést, mivel Valenciában 5:2 ará­nyú vereséget szenvedett. A 12. percben Bene kapura lőtt, a labda a kapus és a baloldali kapufa között a rövid sarokban kötött ki, 1:0. A 35. percben Göröcs minta-- szerűen ugratta ki Kuharszkit, aki a kifutó Zamora mellett 12 méterről a bal alsó sarok­ba lőtt, 2:0. A 48. percben 7. Antwerpen, 1920 Két év sem telt el a stock­holmi olimpia után, s máris kitört a világháború. Ügy volt, hogy 1916-ban Berlinben ad­nak egymásnak találkozót a világ legjobb sportolói, de a háború lehetetlenné tette az olimpia megtartását. Az ellenségeskedés, a gyű­lölet egy pillanatra sem ült el, sőt maradt még belőle a békekötést követő időkre is. Ennek tulajdonítható, hogy Szovjet-Oroszországot és az úgy nevezett központi hatalmakat nem hívták meg az Antwer­penben rendezett VII. olimpiai játékokra. Aiirmi első olimpiája Ilyenfonftán a világ népei­nek testvériségét hirdető esz­me ismét zsákutcába jutott. Antwerpenben jónéhány olyan sportolót koszorúztak olimpiai bajnokká, akiknél nem is égy, de több, jobb eredményekre képes versenyző is akadt a ki­zárt nemzetek ifjai között. A belga sport nem bizonyult eléggé érettnek a nagy feladat megoldásához, s így az olim­pia megrendezése, a verseny­számok lebonyolítása bizony gyakran akadozott. De a ver­senyzők között sem volt meg a megfelelő összhang, s né­hány nagyon kínos incidens is adódott. A sportbeli siker két­ségtelenül megvolt azonban Antwerpenben is. S bár a vi­lágnak több neves sportolója távolmaradt a versenytől, mé­gis tizenkilenc új olimpia. viselték a magyar színeket a korábbi olimpiákon. S szintén komoly vesztesége volt a magyar sportnak, hogy elesett egy olimpia megrende­zésénél! jogától is. A NOB ugyanis 1914-ben hozott hatá­rozata értelmében az antwer­peni olimpiát Budapesten kel­lett volna megrendezni... Azonban elestünk jogunktól, s ráadásul még ki is rekesztet­tek bennünket az olimpiai kö­zösségből, pedig mindenkor hűséges zászlóvivői voltunk az olimpiai eszmének. csúcs — közte kilenc világ­csúcs — született. Mindezek újból igazolták, hogy a sport hatalmas vonzóerő, s az olim­piák kedvezően befolyásolják a sporteredmények fejlődését. Világszerte csodálatot váltott ki a finn sportolók antwerpe­ni szereplése. Kilenc atlétikai győzelmükkel utolérték az USA (!) versenyzőit. Antwer­penben szerepelt első ízben világversenyen Nurmi is, a finnek kiváló atlétája, a vi­lág egyik legnagyobb futó- nagysága. Rajta üdvül Koleh- mainen, a stockholmi olimpia hőse most marathonfutásban ragyogtatta nagyszerű tehetsé­gét. Az amerikai sportolók az atlétikában elveszített hege­móniáért az úszásban kár­pótolták magukat: 16 úszó­számból 11-ben született ame­rikai győzelem. A magyar sportolók távollé­tében a vívószámokat az ola­szok nyelték, akik. szinte el­lenfél nélkül szerezték meg az olimpiai aranyérmeket. A magyar sport veszteségei Az 1914-ben kitört világhá­ború fájdalmas, hosszú sort vágott a magyar olimpiások között. Elesett Zulavsky Béla, Békéssy Béla, Szántai Jenő az utolsó két olimpia kardbajnok­ságának helyezettel, a kiváló magasugró Gönczi Lajos, a távolugró Kovács György. S rajtuk kívül egész sor olyan sportoló, akik becsülettel kép­402-es Moszkvics jő állapotban eladó. MÉK Export telep, Csengén Telelőn 71. (63746) 407-es négysebességes egyszínű Moszkvics el­adó. Dr. Wakszmanc Polgár, Hősök útja 78/a Megtekinthető április i H-én szombaton.