Néplap, 1953. október (10. évfolyam, 231-257. szám)

1953-10-27 / 253. szám

t NtPUP U>33 UK'LoBKH 27, KEDD MEGYÉNK SPORTJA A Nyirmadai Traktor csapata nyerte meg a megyei labdarúgó bajnokságot Xyírmadai Traktor—Iiisvárdai Vasas 3:2 (0:1) Kisvárda, 4000 nózö, vezette: Cács Nyirmada: Posta, — UoroRi. Tóth, Sata, — Balogh, Kárpáti. — Csonka, Tóth II.„ Kézi. Kara, László. Kisvárda: Herku, — Kovács II, Tóth. Kundrát, — Valu, Caboda, — Rcpási, Kovacsies, Kovács D. Viktor Hamza, Erős kisvárdai rohamokkal kezdő­dik a mérkőzés. Mindkét csapat játé­kosain meglátszik, hcnv naev a tét. A Játékosok idegesek. Az 5. nercben Kovács erős lövését Posta szögletre tolja. A 8. percben ismét Kovács ve­szélyezteti a nyirmadai kaput. de rosta ezúttal is nagyszerűen védi a lövését. A nyirmadai csapat csonka és Kézi révén veszélyeztet, A 12. percben Kézi egyedül ál! a kapussal szemben, azonban Herkuba lövi a labdát. Esv nerc múlva hasonló helv- zeto adódik Kézinek, azonban lövése kanu mellé Jut. A 18. percben Kova- esics lövését, majd nem sokkal később Kovács szabadrúgását védi Posta. A kisvárdai gól a levegőben lóg. A 31. peroben Viktor beívelt szögletét Ko­vács szép fejessel a hálóba küldi (0:1). A 33, percben Csonka, Kézi, László a labda útja, László beadását azonban Kézi jó helyzetben „ kapu tőié rúgja. A második telidében megváltozik a játék képe. A nyirmadai csapat erő­teljes támadásokat vezet. A kisvár, daiak kapkodnak. László két ízben is tisztán fut el, lövése azonban o ka­pufa fölött suhan el. A 10. percben Tóth 30 méterről szabadrúgást végez, a jól eltalált labda Herku mellett a hálóban köt ki (1:1). A nyirmadai csapat most nyugodtabban és szebben játszik. A 20. percben Sata a 16-oson belül kézzel érinti a labdát. A meg- lltelt büntetőt Valu kapufára lövi, maid a visszapattanó labdát a hálóba rúgja. A játékvezető természetesen kétszeri érintésért a gólt nem adja meg. A kihagyott 11-es után a nyir­madai csapat szárnyakat kap, s egy. re-másra vezeti támadásait, Ä 24, percben Csonka lé labdát kan a fe­dezetektől. elfut a védők mellett és közelről a hálóba lö. (2:1). A 30. percben ismét Csonka fut el. maid pontos beadását Kézi értékesíti (3:1). A gél után a kisvárdai csapat ke­mény, sőt durva játékba kezd. A kis­várdai Tóthot a játékvezető durva jéték miatt kiállítja. Egy perc múlva Kovács I. szándékosan belefejel Do­rogi arcába. A játékvezető Kovács I-et is kiállítja. A közönség elitéli a kisvárdai játékosok sportszerutlensé- p.ét, A kilenc főre olvadt kisvárdai csapat továbbra is lelkesen harcol. A nyírmadaiak az eredmény tartására törekednek. A 35. percben Valu sza- badrúgása a hálóba vágódik. (3:2), A 40. percben Kovacsies ugrik ki, 20 méterről leadott lövését azonban Pos­ta gyönyörűen védi. A 42. percben a nyirmadai csapatnak van helyzete, de László közeiről mellé lő. A végig nagyiramú mérkőzésen az első félidőben Kisvárda. mig a máso­dik félidőben Nyirmada csapata ját­szott jobban. A nyirmadai csapat sportszerűen szépen, lelkesen küzdött, megérdemelte a győzelmit, Jók voltak: Posta (a mezőny leg- lobbia), Tóth I, Csonka, Kézi vala- mint Répási. Kovácsié", Viktor és Hamza. A nyirmadai csapat ezzel a győzel­mével megnyerte a megyei labdarúgó bajnokságot és jogot szerzett arra, hogy résztver.ven az NB II-be való jutásért folyó osztályozó mérkőzése­ken. Ny. építők—Lőrinci Vasas 5:0 (2:0) Nyíregyháza. 2000 néző. vezette: Tcidics Ny, Építők; Bakos. — Tölgyesi, Cscmiczlii. Magyar. — Szarvas. Laka­tos, __ Groholy. Parti, Patai. Par­rash. (Molnár), Huszák. Lóripczí Kapocs, — Balázs Tár­nok-. Németh. — Ceerna. Samu. — Ha iabács. Srei. Szabó Kornél. K-enka, Az első támadásokat « lőrinci csa­pat vezeti éö a második percben a könnyelműen .látszó nyíregyházi vé­delem mellett Kornél majdnem sóit szerez. A 3. percben jár az óramu­tató, amikor a. lőrinci c?atárgor előtt újabb helyzet alakul ki. azonban Szabó lövését Bakos lábbal naz.vnehe- zen szögletre tudja menteni. A lő­rinci csapat lelkesen játszik, a nyír­egyházi csapat egyelőre nem veszi ko­molyan n játékot. A 8. percben jobb­oldali támadás után Grehoiy luttából a felnő lécet találja el majd nem sokkal később az oldalhálóba lő ,ió helyzetben. A 10. percben Parragh ITurzáklioz játszik, aki egy csellel elmegy védője mellett és íuttabol a kapu elé adja a labdát. A .ió ütem­ben érkező Patai először a. kopásba .mn.id a lepattanó labdát, a halóba vágja. (1:0). Mostmár jobban cördül- n ék áz Építők támadásai a lőrinci kapu felé A 15. percben Kuszáknak van jó hilywte. Maid a 25. nercben Groholy lövését Tárnok n kapuból vá^ia vissza a mezőnybe Állandóan az Építők csapata támad, de colt nem sikerül összehozni a csatársor­nak A 40 percben ozy ártatlannak Int «tó labdát Tárnol; hárít ad Kapocs kijön kapujából, e a labda, m-llc-tc a hálóba .int. (2:0). A mámidik félidő első nerceiben a 7 .örínci Vasas csapata támad. Samu nagyerejü szabadrúgását Bakos z-ef- lexmozdulattal tKsüglette üti. Ezután az Építők veszi at a játék irányítását, s teljesen leszorítják a lőrinci csapa- tot. A 10. percben a lőrinci kapu előtt pattog a labda Patai elé ke­rül, akinek nagy lóvéiét i kapus ve­tődéssel kiüti ugyan, de amikor mi- eodszor akarja megkeríteni a labdát, saját hálójába üti. (3:0). Egy-ecr.v perere n lőrinci csatársor is fel­élénkül. melyhez segítséget ad az Építők védelmének könny elmüsködése is. A 18. percben Kornél elfut, e a 11-es pontról leadott lövése a bal alsó kapufára pattan A vála,sztámadá3 során Parragh lö kapu mellé. A 26. percben Parti jobboldalról 6zögletet ível be, a védők röviden mentenek. Parti elé kerül a labda akinek be- adását Cecmiczki élesen a balsarokba fejeli. (4:0), Ezután cserét határoz el az Építők csapata. Parragh hclye‘t Molnár játszik. A 30. percben a, bal­összekötő helyén álló Molnár lövésre szánja el masát, s a pompásan elta­lált labda, a vetődő kapus mellett a balsarokba váíródik. (5:0). A vrol után az Építők csatársora valósággal ner. írőtüz alatt tartja a lőrinciek kapu­ját. A 35 percben Szarvas hosszú szöktetését Parti n ll-es» pontról kapu fölé vágja. Majd Groholvnak vnji egymás után két helyzete de a nyír­egyházi jobbszélső csak a. kapufát tudja eltalálni. A mérkőzés az Épí­tők támadásaival fejeződik be A nyíregyházi Építők csapata az első percektől eltekintve, kézben tar­totta. a játék irányításút, megérde­melten aratott, ilyen nagy gólarányú győzelmet. A nyíregyházi csatársor ötletesen és színeden látszott.. A sok támadd?» elindításában nogv szerepe volt Csemiczki hos-szú. előrevágott lab­dáinak étí Szarvas csúsztatott leadá­sainak. Ezen a mérkőzésen mutatko­zott. meg legjobban a két nyíregv- házi szélső hibája. Groholy és Hu- szák egyaránt rendkívül gyors játéko­sok, Gyorsaságuk által sok ,ió helyze. tet,_ tudnak teremteni az elleniéi ka- púja előtt azonban a helyzeteket m -r tudják kihasználni. Nagyobb erondot kellene fordítani e két csatár lövés­technikájára. A nyíregyházi Építők csapatából Csemiczki. Szarvas és Parti, valamint a eokat mozgó és szemfüles Patai játéka emelkedett ki. A lőrinci csapatból Samu Ha.iabás és Ecnka játéka dicsérhető * A keleti csoport vasárnapi mérkő­zéseinek eredménye a következő: Diósgyőr-—Sala:. Vasas 5:1. Miskolci Honvéd—D. [Lokomotív 1:1. Sa.iószení- péter! Bányász—Gyöngyös 2:2. ózd —Budapcs'i Lokomotív 1:0 Misk. Lo­komotív—B. Honvéd 2:2. Eger—Misk. Építők 2:0. Pereces—Nagybátony 3:0. A bajnokság állása 1. Diósgyőr 26 21 2 3 101:25 44 2. M. Honvéd 25 16 4 5 66:30 36 S. ózd 26 13 9 4 54:26 35 4. Pereces 26 14 4 3 64:39 32 G. D. Honvéd 26 13 5 8 56:39 31 6. D. Lók 26 32 7 7 44:42 31 7. Ny. Építők 26 12 6 8 43:31 30 3. Misk. Lók. 25 30 8 7 50:42 28 9. Eger 26 11 6 9 56:54 28 10. S. Bányász 26 8 9 9 40:42 25 11. Salg. Vaí*a3 26 9 6 11 44:49 24 12. Bp. Lók. 26 10 3 33 41:45 25 13. Műk. Ép. 26 5 4 17 38:69 14 14. Gyöngyös 25 4 5 16 ó2:7vi> 17 15. Na gybátony 25 4 4 17 37:43 12 16. Lőrinci 26 2 2 22 26:104 6 llogí ci labdarú^bainokság' Bulkáuy—Ny. Vörös Meteor 2:0 (0:0) Nyíregyháza. Vezette: Egressy. Balkánv- Gilányi. — Hudéik. Ec- tlócz. Takács. — Palugyai Maxim l. - - Madzig. Kotricz Szoó. Maxim II. Huszti. Ny. Vörös Meteor: Gerda —: *ís*r“ .r.j« Lakatos Rózsáéi. — Liptai. vSnac, __" Békési. Fikü. Gönczi. Bácz Ku­ckómba A tartalékosán felái'.ó Vörös Meteor lép fel támadólag. Gönczi két ízben is tiszta helyzetben lövi kapu fölé a labdát A balkányi csapat hosszú labdákkal látszik és lassan átveszi a játék irányítását. Maxim IT. majd ITu&zti lövését kell védenie Gerdának. A jó ütemben érkező Pikly 5 mef erről a kapu fölé emeli a labdát. A II. félidőbe" a balkányi ceapat kerül fölénybe. A Vörös Meteor csapatában sok a rossz leadás A 15 percben Madzig be­adásnak rzánt labdája Gerda kezei között n hálóba hull. 1:0 Ezután Szoó helyett Madar áll be a balká­nyi csapatba. A 25. percben tömörü­lés támad a Vörös Meteor kapuja előtt és Madar lövése n lábak között a hálóba jut. A Vörös Meteor csa­pata támad ezután de csatársora a legjobb helyzeteket sem tudja értéke­síteni. Jók voltak: Maxim I. Madzig, Huszti. valamint Liptai. Gönczi ée Bácz A megye: bajnokságért lejátszott M. Építők—Vásárosnamény mérkőzés (redménye 3:0 az mátészalkai Építők javára. Ezzel a mérkőzéssel n megyei labdarugóba ino k s á g mindkét forduló­jában befejeződtek a küzdelmek. A bajnokság végeredménye a követ­1. Kisvárda 26 22 1 3 86:18 45 2. Ny. Lók. 26 20 1 5 93:22 41 3. Ny Dózsa 26 19 1 6 78:34 39 4. TiAzalök 26 15 5 6 76:31 35 5. Demecser 26 15 3 8 56:33 33 6. Nagyhalász 26 15 3 8 61:43 33 7. Kaka máz 26 10 5 11 49:53 25 8. Nyírbógdánv 26 9 4 13 48:52 22 9. Tieüavasvári 26 7 S 14 47:59 19 10. Záhony 26 7 5 36 37:63 3.7 11. Tbrány 26 6 4 16 46:108 16 12. Kemeese 26 6 3 17 29:79 15 13. Dombrád 26 6 2 13 33:92 34 14. Gyulaiamul 26 1 7 13 21:73 9 Rádióműsor OKTÓBER 27. KEDD KOSSUTH-RÁDIÓ: 4Ö0: Hírek Időjárásjelentés 4 40—8.50-ig: Keg- celi zenés mű?or a munkába induló dolgozóknak Közben: 5.00: A Szabad Nép mai vezércikke 6.C0: Gazdakalen- dárium 6.50: Torna 7.00: Hírek Idő­iá rá ?.j élen téfl 8 20: Műsorismertetés 11.30: Részletek a multszázadbcli nép­színművekből. 12.00: Hírek Belföldi lapszemle. Időjárási el entés. — 12.15: Részletek a Gyöngyvirágtól lombhul­lásig c. film kísérőzenéjéből 13.00: Uj .’cmczcinkből. 23.30: Népek dalai. 14.00: Időjárás- es vízáKá.«jelentés.— 14.15 A magyar rádió énekkarának műsora. 14.50: Könnyű zene. 1530: Hanglemezek. 16 20: Vidám túristák utazása. 17.00: Hírek. Idöjárásjelen- tés. 17.10: PiL’toktatási előadás — 17 30: Egy falu — egy nóta. 17.50: Operettnyitánvók. 18.10: Hangos Új­ság. 19.00: Tánczene. 20.00: Hírek. Időjáráejelentée. 20.1Ö: Mit hallunk holnap? 20.15: A magyar rádió vá­laszol falusi hallgatói kérdéseire — 20.30: Jó munkáért szén muzsikát! 21.CO: Makszim Tank költészete. Be­mutatja Lányi Sarolta. 21.15: Schiller íö Verdi: ..A két Carlos.“ 22.18: Hí- lapezcm’c. Sport I'.ő­.iái vá-gjelentés. 22.08 : Szórakoztató mu­zsika. 23.00: Az épülő kommunizmus« nagy országában 23.30: Román népi muzsika. 24.00: Hírek. Időjárási den­tes, .... PETŐFI-RÁ Dió: 6.00: Torna — 6.10: Hanclemezck. 6.45: A Szabad Nép mai vezércikke. 7.00: Jó reggelt. gyerekek! 7.35: Színéé muzsika. 8.30: Zenekari hangverseny. 9.10: Kertek varázslója. Trjúsáci rádiójáték 9.53: A kis iskolások műsora. 10.00: Hírek. 10.10: Hanglemezek. 10.59: Csehszlo­vák fúvószenekari muzsika 15.00: A magyar rádió kisegyüttese játszik. - 15.40: Benjámin László költészete. - 16.10: Hanglemez. 17.00: Dalok. _ 17.30: Hangverseny népszerű szovjet filmekből. 18.10: Tudományé«; elő­adás 18 40: Hanglemezek. 18 45: Pa­ganini: D-dur hegedűverseny. 19.30: Tánczene. HIRDETMÉNY F. hó 14-én Nyíregyházán a Kce- suth-téren 1 drb. stopperórát* talál­tak. Jogos tulajdonosa a kellő igazolás után a nyíregyházi városi és járási rendőrkapitányságon három- hónapon belül átveheti. Befejeződött a társadalmi szövefsőffeh választása a mjírcauliázi TSB-nei Nyíregyháza sportolói Kilenc nap alatt választották meg a társadalmi szövetségeket. Több, mint 800 sportoló kapcsolódott be ebbe a munkába. A város sportolói élénk figyelemmel kí­sérték, hogy kik lesznek azok, akik a jövőben a nagy sportoló- tábor bizalmát élvezve, az illető sportágat irányítani fogják szo­cialista sportunk fejlesztése ér­dekében. Ez a gondoskodás és figyelem nem maradt eredmény­telen, mert valóban a legjobb szakemberek kerültek be az egyes szövetségekbe. Biztosíték a jövő fejlődés szempontjából az is, hogy a szövetségek tagjainak 60 százaléka fiatalokból áll. Kilenc társadalmi . szövetséget választott a VTSB. A kilenc tár­sadalmi szövetség a következő sportolókból, illetve sportszerető dolgozókból áll: A labdarúgó társadalmi szö­vetség tagjai: Kelemen Sándor, Vöröss Tibor, Tassy Eéla, ifj. Rácz János, Mokány Ferenc, Racslcó András, Varga László, Buús Lajos, Galla József, Pintér Ferenc, Takács József. A szö­vetség hivatalos ideje: szerda, 5—7 óráig. A röplabda társadalmi szövet­ség tagjai: Deményfalvi Kálmán, Erdélyi Zoltán, Gidófalvi Albert, Laskai Dániel, Szegedi Ferenc, Smid Valéria, Csapó Lászlóné, Négyessi Gabriella, Kiss József, Vörös Magdolna, Tóth Piroska, Márton Miklós, Varga Anikó, Zalczmann Zoltán, Árokszállási János, Bácsik Klára, Illés Antal, Kormány Veronika. — A szövet­ség hivatalos ideje: csütörtök, 5—7 óráig. A teke társadalmi Szövetség tagjai: Janasovszki Lajos, Hoff­mann János, Szalontai György, Szegedi József, Rétyi György, Ferenczi József, Csordás László, Kulin János, László Károly, Bige Gyula, Rétyi Györgyné, Lévi Sándor, Matístyák József, Kop­pányi Gyula. A szövetség hivata­los ideje hétfő, 5—7 óráig. A sakk társadalmi szövetség tagjai: Nemes Imre, Kővári András, Tiszai Kálmán, Beczner Tamás, dr. Orbán József. A szö­vetség hivatalos ideje: csütörtök, ű—8 óráig. Vízi sportok társadalmi szövet­sége tagjai: Bacsóka Magda, Nagy Endre, Papp József, Balogh László, Balogh Márta. A szövetség hivatalos ideje: szombat, b—7 óráig. A lövész társadalmi szövetség tagjai: Varga Endre, Garay Zol-4 tán, Jászai József, Varga Endre-1 né, Pápai János, Nagy Istvánná, Sasvári László. A szövetség hiJ valalos ideje: szombat, 5—7 óráig. A torna társadalmi szövetség tagjai: Fiedler Barna, Somos Éva, Hudivók János, Tárnok Tamás, Lukács Éva, Garay János. Csor­ba Béláné, Angyal Dániel, Be-' reczki Judit. Á szövetség hivata­los ideje: hétfő, 5—7 óráig. Az asztalitenisz társadalmi szö­vetség tagjai: Marton András, Kiss Katalin, Lipcsei Tibor, Már­ton Elek, Bállá István, Holik Zol­tán. A szövetség hivatalos ideje: hétfő: 5—-7 óráig. Az atlétikai társadalmi szövet-1 ség tagjai: Bányai István, Bá­nyai Istvánná, Bécsi Zoltán, Fikly Kálmán, Papp László, Sza- bolcsi Sándor, Zselinszki Ilona, Horváth Sándor, Seregi Kálmán, Mitrócsák Gábor, Szokoi Károly, Tripsánszky Sándor, Várad i László. TEKE Az elmúlt, héten lejátszott mécr.vei első osztályú t ekem évközé?»ok ered­ményei a következők: Ny. Tatnrozó I.---Ny. Szpártákusz II.: 2943:2534 Ny. Szpártákusz II—Ny. Építők II. 2812: 2785. Ny. Vörös Meteor II.—Ny. Épí­tők III. 2976:2914. Ny. Vágás I.—Ny. Tatarozó I. 2865:2823. Ny. Lokomotív —Ny. Kinizei ITT. 2930:2802 A me­fryei női bajnokságban: Nv. Építők. .. Ny Vörös Meteor 1190:1141. Nv. Ki­nizsi—Ny. Petőfi 1304:1028. A me- cryei II. osztályú bajnokságban: Ny. Dózsa II.—Ny Vasa3 II. 2819:2716. Ny. Szpártákusz ITT.—Ny. Építők IV. 2810:2763. Ny. Tatarozók II—Ny. SzpártákUFz IV. ,2686:2681. ASZTALITENISZ Debrecenben tartotta meg a Petőfi Sportegyesület Hajdú. Szabolcs. Szol­nok megyéje terüíeti bajnokságát. A versenyek folyamán mind az egyéni­ben. mind a csapatversenyben a Nyíregyházi Petőfi csapaiának játé­1 kosai diadalmaskodtak. Egyéni wi*. senvben első lett Ligeti Imre. második Koós Gyula. Az országos bajnokságon a nyíregyházi Petőt? képviseli a há­rom megye Petőfi csapatait. KOSÁRLABDA Vásárnál) befejeződött a megyei férfi és női kosárlabdabajnoksáü:. Úgy a férfi, mint a női bajnokságban az első helyet a nyíregyházi Petőfi csa­pata nyerte meg. A Petőfi megyei bajnokságot nyert csapata szombaton és rasárnao Szolnokon illetve Diós­győrött vesz reszt az orzságog közép­döntőkön. Rövid sporthírek A Prágában szereplő magyar ököl­vívó válogatott 12:8 arányú veresé­get szenvedett a csehszlovák ökölvívó válogatottól A magyar győzelmeket, Wagner, Dőry. Káduly és Szabó aratták. Az NB I. vasárnap lejátszott mér­kőzésein a következő eredményeket érték el a csapatok: Csepel—Szombat­hely 3:2. Szeged—Salgótarján 2:0 Győr—Dorog 1:1 Vörös Lobogó Sor- tex—Sp. Postás 0:0. Bd. Vasa?—Bp. Vöröé Lobogó 1:1 A bajnoki táblá­zat élcsoportjában jelenleg «a követ­kező a helyzet: 1. Bp Honvéd 36 jxmttal, 2. Bp Vörös Lobogó 34. 3. Ép. Vasas 23. 4. Bd. Dózsa, 23 5. Bp. Kinizsi 23 ponttal A Bp. Honvéd csapata egy méikőzéssel többet ját­szott a Vörös Lobogó csapatánál. * A megyénkben lejátszott Masyar Nénköztársasáei Kana-mérkőzések eredményei: Ny. Építők II—Ny. 116- zsa 5:4. Záhonyi Lokomotív—Máté­szalkai Lokomotív 3:0. Nyírbátori Dó­zsa—Nagy halászi Vörös Lobogó 1:0 Párfhír Értesítjük olvasóinkat, hocv a Tár radalmi Szemle október—novemberi összevont száma november hónapban jelenik men. Fropagandaanyag Tei Jesrtó Budapest VI,. Révai-u. i6. s/. Apróhirdetések Sürgősen keresünk építészmérnököt V8.77 tcchmkMt. esetlee építőmestert revizori munkakörre. Jelentkezni le­het o Magyar Beruházási Bank nyír­egyházi fiókjánál Zrínyi Hóra .utca 8. jzám alatt. Ugyancsak felvételre ke­rekünk perfekt gyors- és gépírónőt is. F. hó 22-én a dé’.i órákban Kis­várdán a löldmüvesszövctkezet vas- kereskedéfében elvesztettem levél tár­cámat. A megtaláló a benne lévő pénzt megtarthatja, az iratokat a benne lévő címre küldje el. Technikust, géplakatost: áarabolót és segédmunkást keresünk felvételre. MTR. 110. pz. Tanulómühely. Árok­utca 53. üzembiztos lOO-aa Sachs motor el­adó. Pac8irta-u. 3. SZABOLCS-SZATMARI NÉPLAP Felelős szerkesztő: Sikló:: Norbert Felelős kiadó: Varga Sándor Szerkesztőség: Nyíregyháza Dózsa Gy.-u. 6. Tel.:11-70 11-71 11-76 Kiadóhivatal: Nyíregyháza Zsdánov-utca 1. — Telefon: 30-00 Szabolcs-Szatmármegvei Nyomdaipari Vállalat. Nyíregyháza Dózsa György-utca 5 sr.ám Felelőe vezető: Szilágv: József 1. Nyirmada 26 20 4 2 93:31 4 2. Nyb. Dózsa 26 18 5 3 67:29 4 3. M. Építők 26 16 5 5 79:28 3 4. Nyb. SK 26 18 1 7 82:40 5 5. V-nam SK 26 17 1 8 87:48 3, 6. Nyh. Kin izgi 26 12 4 10 58:52 2: 7. M. Lók. 26 11 4 11 67:45 2( 8.11 Traktor 26 11 4 11 67:49 2< 9. N.-kallói SK 26 10 5 11 49:38 2; 10 Nyb. V. Met. 26 9 6 11 55:68 2< 11. F.-gvnrmat. 26 7 7 1 2 48:54 2: 12. Nyh Kp II. 26 7 2 17 49:87 1< L3. Ny.-mihálydi 26 1 — 25 20:206 í 14. Mándok törölve