Néplap, 1953. szeptember (10. évfolyam, 192-230. szám)

1953-09-29 / 229. szám

4 NÉPLAP 1953 SZEPTEMBER 29, KEDD Újabb dicsőségei s*eee*<ek megyénk sportolói : Fiataljaink nyerték meg a lalusi dolgozók szpáríákiádja országos döntőinek pontversenyét! Az elmúlt héten csütörtökön vette kezdetét Budapesten a falusi dolgo­zók szpártákiádjának országos döntője, A versenyen az ország valamennyi megyéjének legjobb falusi sportolói vettek részt. Megyénk sportolói mind a négy napon kitűnően szerepeltek és végeredményben fölényes pontkü­lönbséggel nyerték meg a versenyt. Ezzel ismét elnyerték az OTSB ván- tíorzászlajátl! Ez a szpártákiád is bebizonyította, hegy megyénkben megfelelően halad a falusi fiatalok sportneve2ése. Sport­vezetőink előtt most az a feladat áll, hogy minél nagyobb segítséget adja. nak a szpártákiáden résztvevő fiata­loknak, hogy sportbeli képességeiket a jövőben még jobban tudják fejleszteni és sok dicsőséget szerezzenek a ma­gyar sportnak. Dicséret illeti azokat a versenyző- kel. akik helyezésükkel értékes ponto­kat szereztek, akik kiharcolták ezt a nagy győzelmet, de dicséret illeti azo­kat is, akik nem szereztek ugyan győ­zelmet vagy helyezést, de sztvvel-lé- lekkel harcoltak a sportpályán me­I gyénk színeinek győzelméért. A falusi dolgozók II. szpártákiádjá- | i nak országos döntőin megvénk fiatal. I jai közül győzelmet ^.-«tott távoliig- ] rásban Oláh Tibor (Vásárosnaményi j, 590. Súlylökésben Makrai Eszter (nyírbátori j., 9.52), női röplabdában a Hegyhátiéi FSK: Szabados Margit, Makár Valéria. Noszálv Mária,, Ká­dár Erzsébet, vezs Erzsébet, Nyúl Irén, Czimmer Viola, Várkonyi Erzsé­bet —- összeállítású csapata. Második helyezést értek e|; ma­gasugrásban: Váradi Katalin (nyíregy­házi J., 130), távolugrásban Vályog,os Ferenc (nyírbátori j„ 575), kerékpá­rozásban Szabó Tibor (kisvárdai j.) 35:26 mpes idővel, férfi tornában a Nagykállói FSK Tóth Endre. Szőke Sándor, Horváth István, Forrási Ti­bor, Bencze Miklós, Almási József összeállítású csapata, férfi röplabdá­ban a Nagykállói FSK Bertók István Pucsok József, Sőrés János, Raffai János, Lukács János, Harsányt István, Lengyel Cyörgy — összeállítású csa­pata. Harmadik helyezést ért el a 100 m-es férfi síkfutásban Sőrés Imre (nyíregyházi j.) 12 mp-el férfi magas­ugrásban Barzó Pál (nagykállói j.) 165 cm-es eredménnyé. Negyedik helyezést ért el női 500 m síkfutásban Makolai Anna (nyír- egyházi j. 1:31.5 mtt-es idővel ötödik helyezést ért el férfi súly­lökésben Horváth Imre (nyírbátori j., 11.03 ), 5 km-es női gyaloglásban Do- rogházi Ilona (baktalórántházi i.) 33:14 mp-es idővel, női 100 ni sikfu- tásban Lippai Piroska (nyírbátori j.) 14.6 mp-es idővel. Hatodik helyezést ért el a női 100 m-os síkfutásban Válycgos Margit (nyírbátori j.) 14.8 mp-es idővel, nőt tornában a Nyírbátori F5K Mészáros Márir., Mészáros Gabriella. Lányi ll- dikó, Enyedi Borbála, Székely Mi­nerva, Pásztor Mária összeállítású osanata. Az összesített pontverseny eredmé- nyeként i. Szabolcs-Szatmár megye 108 ponttal, 2. Szolnok megye 62, 3. Baranya megye 61. 4. Nógrád me­gye 58, 5. Pest megye 56, 6. Borsod megye 53 ponttal. Ny. Építők—Egri Fáklya 1:1 (1:0) Nyíregyháza, 2500 néző. Vezette; Borossi. Ny. építők: Bakos. — Albert. Cse- miczki, Magyar, — Lakatos, szarvas. — Parti, Patai (Groholy), Tóth, par- rar.h, Húszak. Eger; Madaras. — Pillér, Hődör. Szentmarjai, — Báder, Virágh, — Szabó, t/léhesi, Nyári, Nag.v, Fenyvesi. Az Építők csapata indítja el a lab­dát, de támadásuk csak a 16-osig jut el, ott Hődör szereli a kitörni készülő Patait. Az Építők támadnak, az eg­riek csak lefutásokkal kísérleteznek. Az iram egészen gyönge. nercekig úgyszólván semmi sem történik a pályán. A 10. percben Húszaknak van hslyzete. de közelről a kapusba tő Feltűnően gyengén játszik a nyír­egyházi csatársor jobboldala. Parti alig kap labdát. A 18, percben gyors támadást veretnek az egriek, Nváry lövését Bakos csak nehezen tudja megszerezni. Az Építők lámádnak, de a csatársorban nincs átütő erő. A 20. percben Patai tör ki. Lövésébe Pillér kézzel belenyúl. A megítélt büntetőt Tóth félmagasan a kapu balsarkába helyezi (1:0). A mérkőzés irama to- vábbra is gyenge. Valamivel az Épí­tők támadnak többet A 40. nercben C-semiozkí kezére pattan a labda. A büntetőt Nyáry a bal alső sarok mellé rúgja. A ll félidőben sem fokozódik az iram. Az Építők támadnak, de patai, Huszák, Farragh és Tóth jó helyze­teket hagy ki. Ezután az egriek ve­szik át a játék irányítását és élénk tá­madásokat vezetnek: eredménytelenül. A 20. percben Parti labdájával az időközben beállt Croholy előretör, le­futja a védelmet és igen okosan kö­zépre gurít. A jó ütemben érkező Hú­zzák r,agyerejű lövése a kapufán csat­tan, majd a labda parragh elé pat­tan. De Parragh öt méterről küldött lövése ismét a kapufát találja el. A kihagyott nagy helyzet szárnyakat ad az egrieknek. A 30. percben Hődör az Építők térfeléről szabadrúgást rúg, 3akos kifut kapujából, de a labdát nem tudja érinteni. Azt Virág szerzi meg, aki nyugodtan az üres kapuba lő. (1:1). Az Építők csapata teljesen mes- zavarodik, csak az egri csatársor ügyetlenségén múlik, hogy nem tér. helik meg újabb gólokkal a nyíregy­házi kaput. A mérkőzés utolsó por- cetben Parraghnak van még alkalma a gólszerzésre, de a 20 méterről kül­dött éles lövése elkerüli Madaras ka­puját. E*?,y héttel a debreceni mérkőzés után alig lehetett ráismerni az Épí­tők csapatára. Az egész mérkőzés fo- lyamán csak egy-két tervszerű tárna, dást vezetett a csatársor. A rendel­kezésre álló csatárokból a lehető leg- rosszabb összeállításban lépett pályá­ra a nyíregyházi ötösfogat. Egvsze«’ már bebizonyosodott a D. Lokomotiv ellen, hogy Partit nem szabad jebb- szélsőkónt játszatni, mert nem áll a csapat rendelkezésére megfelelő össze­kötő. Parti, mint Jobbszéíső ezen a mérkőzésen alig kapott labdát. Az egri védelem a csatársor jobbszárnyát könnyűszerrel kikapcsolta a játékból. Patai rz őszi mérkőzések folyamán a csatársor minden helyén szerepelt már. de jó játékot egyik poszton sem mutatott. Helyes lenne egy-két heti pihenőt adni neki. A rossz fel­állítást móg jobban zavarta az első félidő 30. percétől kezdődő állandó cserélgetés. El lehet mondani, hogy éttől az időtől kezdve a csatársor összeállítása minden öt percben vál­tozott. Croholy egyetlen szép táma­dást vezetett, s nem az ő hibáján múlott, hogy nem született sói be­lőle, A csatársor legjobb embere a fiatal Húszak volt. ügyes cselekkel, s gyors futásával gyzikran zavarba hozta az esrri védőimet. Tóth igyeke­zetét lehet dicsérni. Parraghnak nem sikerültek a lövései. A fed&zetsor já­tékát erősen megzavarta Lakatos sé­rülése. (Az már tűrhetetlen helyzet, hogy egy vérző Játékosnak percekig kell a pálya szélén állni, mert köt. szert keresni kell!) Szarvas mélyen formája alatt játszott. Ismét a hát­védhármas bizonyult a csapat leg­jobb részének, önfeláldozóan. biztosan rombolták az egri támadásokat. Cse- miczki a 11-esröl nem tehetett. A jól védő Bakos lerontotta tel jesitményét kifutásával, melyből az . egyenlítő gól megszületett. Sokkal jobban kellene mérlegelnie a helyzetet kifutás előtt. A keleti csoport vasárnapi mérkő­zéseinek eredményei: Salg. Vasas—p, Honvéd 1:1, Misk. Lokomotív— Bp. Lokomotív 5:1, Pereces—Lőrinci 8:0, Diósgyőr—Misk. építők 6:1. S. Bá­nyász—Misk. Honvéd 1:1. ózd—D. Lo­komotiv 1:1. A Gyöngyös—Nagybá- teny mérkőzés a ll. félidő 29. percé­ben félbeszakadt. A bajnokság állása 1. Diósgyőr 22 13 2 2 85:18 38 2. M. Honvéd 21 15 2 4 59:24 32 3. Óid 22 10 8 4 45:23 28 4. Pereces 22 11 4 7 54:31 26 5. Misk. Lök. 22 10 6 6 46:37 26 6. D. Lók. 22 10 6 € 37:34 26 7. D. Honvéd 21 10 5 6 48:32 25 S. Ny. Építők 22 10 5 7 37:28 25 9. Eger 22 9 6 7 43:44 24 IO. Bp. Lók. 22 9 3 10 33:35 21 11. S. Bányász 22 7 7 8 33:36 21 12. Salg, vasas 22 8 4 10 38:42 20 13. Gyöngyös 21 4 3 14 28:66 11 14. M. Építők 22 3 4 15 31:63 10 15. Nagybátony 21 3 3 15 31:71 9 16. Lőrinci 22 2 2 18 22:73 6 ItÖTid sportliírel* A megyei asztalitenisz-bajnokság eredményei: Ny. Petőfi—Tiszalöki Épí­tők 11;4„ Ny. Lokomotív—Ny. Kini­zsi 11:3, Nagykálló—Kisvárdai Len- ctület 11:1, Ny, Vörös Meteor—Nagy­káliéi Lokomotív 11:0. * Vasárnap az Ny. Petőfi vívószakosz­tálya vendégül látta a Sárospataki Lokomotív vívószakcsztályának ver­senyzőit. A két csapat versenyzői tőr­ben és kardvívásban mérték össze creiüket. A tőrvívásban első lett Balia (S. Lokomotív) 5 győzelem. 2. Zomborszky (Ny. Petőfi) 4, 3, Kiss [Lokomotív) 3 győzelemmel- Kard egyéniben: 1. Szabó (Lokomotív) 6 győzelemmel. 2. Beké (Petőfi) 6. 3. Kiss (Lokomotív) 5^ győzelemmel. A városok . közötti tekemérkőzésen az Ny. Kinizsi csapata 3120:3012 ará­nyú győzelmet aratott az Ny. Szpár- tákusz csapata felett. Leglobb dobók: | Fesztóri 409. Palicz 407, illetve Kasz. I ner 426, Varga 398. Az Építők SK területi döntőjében az Ny. építők tekecsapata 3207:3128 ará­nyú győzelmet aratott a Salgótarjáni Építők ellen. Legjobb dobók: Zsurkai 437, Kiszcly 420, Zentaí 414. Hajnal 408, Barna 406, illetve Humann 415, Kovács 412, Marten 404, Filip 400. A megyei labdarúgóbajnokságba való jutásért a következő csapatok küzdöttek az elmúlt vasárnap: Csen- per—Ny. Megyevill. 4:1. K. Szoártá- kusz—Ujíehértó 3:0, Baktalórátháza — K. Kinizsi 3:3. Itáilióniíisor SZEPTEMBER 29, KEDD KOSSUTH.RÁDIÓ: 430: Hírek Idő­járásjelentés 4.40:8.30-icr: Pecrareli ze­nés műsor a munkába induló dolcro- zóknalc. Közben: 5.00: A Siabad Nőn mai vezércikke 6.00: Gazdakalendá­rium. 6-50: Torna. 7.00: Hírek. Idő­jár árjelentés. 8.20: Műsorismertetés. 11.30: Magyar népi muzsika. 12.00: Hírek. Belföldi lapszemle. Időiáráf- jelentés. 12.15: Szórakoztató zene — 13.00: Beethoven müveiből 13.30: Ro­mán népi muzsika. 14.00: Időjárás*- és vízállásjelentés. 14.15: Hanglemezek. 15.30: Népszerű opera részletek. 18 20: Gyermekműsor 17-00: Hírek. Idő.i á- rá=.ielenté9. 17-10: Ez a föld. melyen nr.nyiszor apáink vére folyt... — 17.30: Effy falu — ec:v nóta. 17.50: Kan*?1 emezek 1810: Ilnnco* 19.00: Tárczcne. 20.00: Hírek • Id'í.iá- rá'-’t-lr?(' "*r: Vif. haliunk hc'­nap? 20.15: Jó munkáért szép mu- zaikát. 22.00: Hírek Külföldi lap­szemle Snort Idő.idrás.ielentés. 22.20: Esti szórakoztató zene. 23.00: Az épülő kommunizmus nagv országá­ban. 23.30: A magyar rádió népi ze­nekara- látszik 2400: Hírek. Tdó.iá- rás.ielentéc. .4 nyíregyházi rádió műsora A kedd esti adás: Esti figvelmeztetö. — Hírek. — Népdalműsor. — Lap­szemle. — Kisvárdai .jelentés — Le­vél a szántóföldekről. A szerda reggeli adás: A stúdió postájából. — Szórakoztató zene — Hírek. — A szerencse bekopogtat Fi port. — Agrotechnikai tanácsaik). — SZAB0LC3-SZÄTIV1ARI NÉPLAP FcloIö^ szerkesztő* Siklót: Norbert Felelős kiadó: Varga Sándor Szerkesztőség: Nyíregyháza Dóssá Cy.-u. 5. Tel.: 11-70. 11-71 ll .' j Kiadóhivatal' Nyíregyháza Z.-dánov-utea 1. — Telefon: 30-00 '>;:cs-$zattnármegyci Nyomdai;. . Vállalat. Nyíregyháza V vezető: Szilágyi József Megyénk heti válogatott csapata Rácz (Ny. Lokomotív), — Kovács (Kisvárda), Liptai (Ny. Építők II), Tóth I (Hyírmada). — siska (Ny. Lokomotív), Fálur ll (Dombrád), — vá­mosi (Tiszalök), Kovács (Demeoser), valu (Kisvárda), Hajnal (F.-gyar- mat), Csonka (Nyirmada). Tartalékcsapat: Róka (Tiszavasvan), — Lovász (Ny. Dózsa), Havaos (Ny Dózsa), Révész (Dombrád), — Borbély (Kemeose), Pálur I. (Dombrád), — Perge (F..gyarmat), Kovacsics (Kisvárda), Vajkó (Kemeose), Kaponyás (Nagyhalász), Somlai (Ny. Lokomotív). Megyei labdarúgóbajnokság A megyei labdarúgóbajnokság el. nmltheti fordulójában általában az asélyes csapatok győztek. Egyetlen meglepetés született; az Ny. Dózsa csapatát Nyíregyházán verte meg a tiemeoseri csapat. Mint várható volt, az északi csoport kieső jelöltjei nagy küzdelmet vívtak egymással. A domb- tádí és kemecseí csapat ísen értékes pontokat szerzett. Súlyos fegyalmezet. lenség történt Nagykállóban. A káliéi közönség és a játékosok & mérkőzést botrányba fullasztották, A társrda!- mi szövetségnek a feladata, ho?,y a Ngykálíóban többször előforduló fe- gyelmezettienséfiet a legsúlyosabban torolja meg. ÉSZAKI CSOPORT Ny. Lokomotív—Tiszavasvári 2:0 (1:0) Tiszavasvári: 800 néző, vezette: Ta­kács. Ny, Lokomotiv: Rácz, — Szatke, Kun, Szilágyi. — Siska. Demeter, -~ líatona, Toricska, Tímár, Losonczi, Somlai. — Tiszavasvári: Róka. — Dobsi, Lajos. Gáli, — István. Ondi, Vári, Kató, Cáll ll, Papp l, Papp ll. Tiszrvasvári támadásokkal kezdődik a mérkőzés, az 5. percben Somlai mégis az Ny. Lokcmotivnak szerzi meg a vezetést. A gól után továbbra is a Lokomotív támad. De Róka S’é- pen védi Katona, majd Toricska lö­véseit, Tistavasvári is vezet több tá­madást, de ezek sorra elakadnak a jel játszó Lokomotív védelmén. A második félidőben változatos játék alakul ki. A 16. percben Toricska szökteti Katonát, aki elfut és közelből hálóba lő. (2:0). A ró! után s» tisza­vasvári csapatnak is több helyzete adódik, de a csatárok elügyetlenke- dik ezeket a helyzeteket. A véf,:g nagyiramú mérkőzésen a 'echnikásabb csapat győzött, dók: Rácz, Somlai, Siska, Demeter, illetve Róka (a mezőny legjobbja). Kató és István. Kisvárda—Nyírbogdány 6:3 (3:0) Kisvárda. isoo néző, vezette: Kun, Kisvárda: Becskcreky, — Kovács, Czimbalmos, Tóth, — Caál, Caboda, — Répáéi, Kovaosics, Valu, Viktor, Hamza. — Nyirbogdány: Lakatos. — Domoszlai, Kató, Tanyi, — Szabó. Lukács, —: Lengyel, Tóth, Gcsztonyi, Orbán. Ignéczi. A mérkőzést végig a kisvárdai csa­pat irányította és jó játékkal győ­zött a nyírbogdányiak ellen. A mér­kőzés 5. percében valu szerzi meg a vezetést, majd a 20. és 25. percben Kovacsics és Viktor eredményes. A II. félidő elején a kisvárdai csapat lefé­kez s így több támadást voictnek a nyírbogdányiak. A 15. nerctől kezdve azonban újra megnyitják a góllövést a kisvárdai csatárok, Viktor és Kova­csics két góljával beállítják a vég­eredményt. Jók: Kovács, Valu. Kovacsics. il­letve Gosztonyi, Domoszlai. Tanyi. Kemecse—Ibrány 1:1 (1:1) Ibrány, 1000 néző. Vezette: Mai. baum. Kemecse: Farkas, — Lukács, Lő­rinc I, Balogh, — Borbély, Korpái, — Lőrinc II, Kulcsár, Vajkó, Mikecz, Márton. Ibrány: Szikszai, — Néma, S^urdokí, Hajdú, — Simkó, Plósz, — Káló, Baranyai, Hegedűs, Tóth, Már­kus. Kemecseí támadásokkal kezdődik a mérkőzés. A 15. percben Vajkó révén meg is szerzik a vezetést. Az ibrá- nyiak csak szórványosan támadnak. A 25. percben nagy védelmi hibából Hegedűs kiegyenlít. A gól után Far­kas, a ksmecseíek kapusa sportszerűt­lenül elhagyja a pályát, s a 10 főre olvadt kemccsei csapat visszaesik. A II. félidőben az ibrányiak támadnak, de a kemecseí csapat jól védekezik és sikerül megakadályozniok az irá­nyiakat a gollövésben. Jók: Borbély, Korpái. Balog, Vaj- kő. illetve Hegedűs, Szurdoki, Már- kus. Az északi csoport többi mérkőzé­seinek eredményei: Tiszalök—Záhony 5:1. Dombrád—Rakamaz 2:0, Nagy­halász—Gyulatanya 4:0, Demecser— Ny. Dózsa 2:1. A bajnokság állása 1. Kisvárda 24 20 1 3 78:17 41 2. Ny. Lók. 24 19 1 4 87:21 39 3. Ny. Dózsa 24 17 1 6 72:32 35 4. Tiszalök 24 14 4 6 67:26 32 5. Nagyhaláéi 24 14 3 7 58:41 31 6. ucmsceer 23 14 2 7 54:30 30 7. Rakamaz 24 9 J 10 42:49 23 3. Hyirbagcíúny 24 8 4 12 44:50 20 2. Tvasvári 24 G 5 13 47:56 17 J. Ibrány 24 G 5 13 47:56 17 11. Záhony 24 C 3 15 37:53 15 i2, Dombrád 24 ;; 2 17 31:86 12 !3. Kemeose ?/. 3 17 27:78 11 14. Gyulatanyr. 20 ;2 23:73 11 DÉLI CSOPORT Fehérgyarmat—Nyírbátori SK 4:0 (2:0) Fehérgyarmat, 1000 néző. Vezette: Kovács. Fehérgyarmat: Ember, — Gál, Szed. lacsek, Szegedi II. —. Tóth, Nagy. —•*' Preku, Áts, Kálnoki. Hajnal, Kiss. Nyírbátori SK: Kovács, — Rigó, Debreceni, Bánki — Szilágyi. Má. tyás, — Fábián, Báthori, Yágtf, Tóth, Hódi. A négy tartalékkal felálló gyarmati csapat már az első félidőben szép já. tékot mutat és a 15. és 30. nercben Hajnal és Preku góljaival megszerzi a vezetést is. A II. féliödben a nyír­bátori csapat erősen feljött, mégis a 3. peroben Tóth háromra emeli at gyarmati gólok számát. A bátori csatársor igen ügyetlenül mozog, * legjobb gólhelyzeteket kihagyják. A 40. nercben Báthcri a kapu mellé rúgla a megítélt 11-est. Nem sokkal később sportszerűtlen viselkedése mi­att Vágót kiállítják. A 44. percben Áts rúgja az utolsó gyarmati sóit, Jók: Hajnal (a rnezönv legjobbja), Áts. Szegedi ll. Preku, illetve Fábián, Bánki és Mátvás. Nyirmada—Ny. Építők II. 2:0 (1:0) Nyirmada, vezette: Vaskó. Nyirmada: Posta, — Sata, Kárpáti, Tóth II., Balogh. — Toth III, Kézi, Ocrosi. Pócz, Csonka. Ny. Építők II; Szatmári, —z Takács, Liptai, Dán kő, —. sipkái, Galió,---­Vadász. Tóth, Hetényi. Soros, Szí-; lár.vi. A kezdetben a nyirmadaiak tá­madnak, majd lassan feljönnek az Építők is. Szilágyi és Boros veszélyez­teti Posta kapuját. A 24. peroben! Csonka lefut,, beadását Kézi szép te- jessel a bálóba továbbítja,A 32.perc. ben Tóth I egy 11-est hagy ki. A II. félidőben továbbra is az Építők tá­madnak. A 7. nercben Szilágyi tiszta helyzetben a kapusba lövi a labdát. A 16. percben Csonka elhúz az Épí­tők védelme mellett és a hálóba lő. 2:0. Az Építők csatársorának a goi után is több helyzete van. de a nyfr- madai védelem tisztázni tud. Egyenlő ellenfelek küzdelméből a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Tóth I (a mezőny legjobbja), Balogh. Pócz, illetve Lip. tai, Galió, Szilágyi. Nagykálló—Ny. Kinizsi 2:1 (2:0) (félbeszakadt) Nagykálló, 1000 néző. Vezette: Bán. hidí. Nagykálló: Kerezsi, — Győrti, NO- szály, Rátonyi, — Toronyi, Váss, — Sári, Novak, Boros, Áos, Munkácsy. Ny. Kinizsi: Vida. — Tímár. Musz. ka. Bodnár. — Zsák, Tábori. ■— szó. kor. Tóth, Szarvas. Szakái. Kovács. A Kinizsi vezeti az első támadáso­kat s röt,tön kemény játék alakul ki. Először Szarvas lövése csattan a ka­pufán, majd válaszul Novák lő jó helyzetben mellé. A Kinizsi szebben, Nagykálló lelkesebben játszik. A kö­zönség fegyclmezettlensége miatt kél nercig áll a játék. Majd a 35. perc­ben Novák gólt lő. 1:0. A 42. percben Novak 20 trélerről küldött lövése a kapu jobbsarkában köt ki. A szünet után a Kinizsi csapata! lendül támadásba és szebbnól-szcbb támadásokat vezet. A 28. percben a hálóba tartó labdát Noszálv kézzel üti ki. A megítélt büntetőt Szarvas értékesíti. 2:1. A 34. nercben Kerezsi megsérti a játékvezetőt, mire az le- küldi a pályáról, Ekkor egy néző be­rohan a pályára és szidalmazza á játékvezetőt, akit a nézők dühétől fel. buzdulva Noszálv és Győrfj mes is ütne ti. A mérkőzés * rendezőség és a ve- -Tetősé«: hibájából sportszerütlensériek közepette zajlott le, maid félbesza. kadt. A déli csoport többi mérkőzéseinek eredményei: Balkányv—M. Lokomotfy 5:1, Ny, Vörös Meteor— Nyirmihálydi 4:0. A bajnokság állása 1. Nyirmada 24 18 4 2 90:31 40 2. Nyb. Dózsa 24 16 5 3 62:26 37 3. V.-nairvcny 22 1 7 1 4 83:35 35 4. M. Építők 23 13 5 5 65:25 31 5. Nyb. SK 23 15 1 7 55:39 31 6. Nagykálló 23 10 5 8 49:33 25 7. Ny. Kinizsi 23 10 4 9 57:50 24 8. Ny. V. Met, 23 9 6 8 54:59 24 9. M. Lók. 23 9 a 10 48:41 22 10. Balkány 22 8 3 11 55:45 19 11. F.-gygrmat 24 6 7 11 45:51 19 12. Ny. Ép. II. 23 6 1 16 34:63 13 13. Nymthálydi 23 14. Mándok törölve 1 22 18:163 2 Állami Kcrdélyos Vállalat iiszalöki fuvartelcpe 18 éyen (elüli dolgozókat vesz fel LÓHAJTÖNAK Jelentkezés: Tiszalöki Erőmű kordíty;:. fuvcrtsíoo M ESTÉNK SPORTJA