Heves Megyei Hírlap, 2017. november (28. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-27 / 276. szám

16 SPORT hevesShíriap 2017. NOVEMBER 27., HÉTFŐ HÍREK Mindhárom honi csapat búcsúzott KÉZILABDA A Balatonfüred és a Budakalász után a Tata­bánya is kiesett a férfi EHF Kupa selejtezőjének harma­dik fordulójában. A Tatabánya az egygólos hazai sikert kö­vetően a visszavágón két ta­lálattal maradt alul a francia Chambéry Savoie vendége­ként, így 47-46-os összesí­téssel búcsúzott. S. K. A harmadik helyen a női válogatott KÉZILABDA A magyar női vá­logatott 28-27-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát a norvégiai Möbelringen Kupa vasárnapi, utolsó for­dulójában, ezzel a harma­dik helyen végzett. Kim Rasmussen szövetségi kapi­tány együttese csütörtökön az olimpiai címvédő Oroszor­szágtól, szombaton pedig a világ- és Európa-bajnok Nor­végiától kapott ki a világbaj­noki főpróbának számító fel­készülési tornán. A vébé jövő pénteken kezdődik. S. K. Megszakadt a Vác hetes veretlensége LABDARÚGÁS Hét veretlenül megvívott mérkőzés után a Vác kikapott az NB II. 19. fordulójában. Eredmények: Budaörs-Budafok 2-1 (1-1), Mosonmagyaróvár-Zala- egerszeg 3-1 (1-0), Szeged 2011-Csákvár 0-1 (0-1), Kazincbarcika-Cegléd 1-2 (0-1), Soroksár-Békéscsaba 0-2 (0-1), Dorog-Vác 2-0 (0-0), Sopron-Kisvárda 2-2 (1-0), MTK-Siófok 3-1 (2- 0), Gyirmót-ETO FC Győr 2-0 (0-0), Nyíregyháza-Szolnok 2-0 (1-0). S. K. Budapesten lesz a világbajnokság ÖTTUSA Hivatalossá vált, hogy 2019-ben Budapest adhat otthont a felnőtt-világ­bajnokságnak és a laser-run vb-nek. S. K. TOTO, 47/2. 1. Dortmund-Schalke 4-4 X 2. E. Frankfurt-Leverkusen 0-1 2 3. RB Leipzig-Bremen 2-0 1 4. M.gladbach-Bayern München 2-1 1 5.1. FC Köln-Hertha BSC lapzárta után 6. Liverpool-Chelsea 1-1 X 7. Cagliari-lntemazionale 1-3 2 8. Milan-Torino 0-0 X 9. Genoa-Roma 1-1 X 10. Udinese-Napoli 0-1 2 11. Lazio-Fiorentina lapzárta után 12.Juventus-Crotone lapzárta után 13. Monaco-Paris SG lapzárta után Plusz egy mérkőzés: 14. Valencia-Barcelona lapzárta után Csurgón sima vereséget szenvedett a hitehagyott B. Braun Volt tartásuk az egrieknek Óriási lelki erőről tett tanú- bizonyságot az Eger SBS Eszterházy Dabason. Eköz­ben Csurgón padlóra küld­ték az egyre mélyebbre siily- lyedő B. Braun Gyöngyöst. Sike Károly karoly.sike@gmail.com KÉZILABDA Az egriek legfőbb fegyverének ezúttal is a jó vé­dekezés bizonyult. A második játékrészben mindössze nyolc gólt kaptak a megyeszék­helyiek, amiben elévülhetet­len érdemeket szerzett a fan­tasztikus formában védő szlo­vák hálóőr, Richard Stochl.- Nem szeretnék nagyképű­nek tűnni, de éreztem a csa­patban a győzelmet - fogalma­zott a találkozót követően Tóth Edmond, az egriek vezetőedző­je. - Minden elismerésem a já­tékosoké, akik ebben a nehéz helyzetben is képesek voltak felülemelkedni a mindennapi gondokon. Csapatként küzdöt­tek egymásért, a sikerért. Ne­hézkesen indult számunkra a találkozó, de aztán a félidő má­sodik felétől már javuló játékot mutattunk. Összeállt a véde­kezésünk, ami a második har­minc percben kimagasló ka­pusteljesítménnyel párosult. Ez kellett a győzelemhez.- Magam is ledöbbentem Richard Stochl teljesítményét látva, bár tisztában voltunk a képességeivel - kezdte értéke­lését Tömöri Győző, a dabasiak vezetőedzője. - Az első játék­részben kézben tartottuk a mérkőzést, de a szünet után már nem tudtunk mit kezdeni a pazar formában védő kapu­sával. Ebben a harcban húzó­embereink mentálisan és fi­zikálisán is elfáradtak. Nem történt tragédia, ahogy a győ­zelmek alkalmával, ezúttal is egy csapat vagyunk. A folyta­tásban a Komló ellen megpró­bálunk javítani. Eközben a B. Braun Gyön­gyös egyre nehezebb helyzet­be kerül. A mátraaljaiak Csur­gón szenvedték el idénybeli nyolcadik bajnoki vereségü­ket. Kiegyenlített első félidőt követően a szünet után folya­matosan szakadt le ellenfelé­től a vendégcsapat, a végjáték­hoz közeledve pedig már a két számjegyű vereség (57. perc: Vélemények a pályáról DOBÓ ZSOLT, az egriek balátlövője:- Kezdetben sok buta hi­bát vétettünk, de a szünet után már a mi akaratunk érvénye­sült. Jól működött a védekezés, mögöttünk pedig ott állt Richard Stochl, akinek a telje­sítményére nehezen találok jel­zőket. Félelmetes ez a fickó! országh ádám, a dabasiak jobbszélsője: - Richard Stochl teljesítménye alapjaiban meg­határozta a mérkőzés végkime­netelét. Játékban azt kaptuk, amire előzetesen számítottunk, de ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni. SZEITL ERIK, a csurgóiak be­állója: - Parázs meccset ját­szottunk, de a vége már izga­lommentesen alakult. Óriási szükségünk volt erre a két pont­ra, mert a gyenge szezonkezdet után nagyon mélyről indultunk. KPVACSICS PÉTER, a gyöngyö­siek balszélsője: - Ha nem hisz- szük el, hogy nyerhetünk és nincs megfelelő alázat, tuda­tosság és koncentráció, akkor idegenben nem tudunk ered­ményesek lenni. Az kell, hogy mindenki küzdjön, akarjon, mert nincs más esélyünk. Richard Stochl megbabonázta a Dabas lövőjátékosait Fotó: Lénárt Márton 33-24) szele is megérintette Matej Mikitáékat.- Felfelé ívelő pályára ke­rült a Csurgó, amihez azért mi Is hozzájárultunk - fejez­te ki csalódottságát Konkoly Csaba, a gyöngyösiek vezető­edzője. - A végéhez közeledve elveszítettük a hitünket, a há­zigazda pedig teljesen szétzi­lált bennünket. Sokat készül­tünk a találkozóra, sajnálom, hogy mégis csak ennyire fu­totta. Nincs más hátra, mint pénteken bizonyítani otthon az Orosháza ellen.- A második félidő közepé­től sikerült olyan védekezés­sel előrukkolni, amit az elejé­től kezdve szerettünk volna - emlékeztetett Bencze József, a csurgóiak trénere. - A két-há- rom gólos előnyünket sikerült magabiztosabbá tenni, így a hajrában már felszabadultabb játékkal tudtuk megörvendez­tetni a közönséget. A férfi NB 1.11. fordulójá­nak mérkőzésein: DABAS KC VSE- EGER SBS ESZTERHÁZY 20-23 (12-9) Dabas, OBO Aréna, 1300 néző. V.: Nagy R, TúróCzy J. DABAS: HOLLÓ B. ORSZÁGH 4, Petrovszki, Bí­ró B. 1, Slachta 1, HALÁSZ L. 6 (1), Kekezovics 4 (1). Csere: Duleba, Podoba (kapusok), Bakos, Simovics, Lókodi, Lep­sényi, Pocsai 3 (2), Zakics 1. Edző: Tömöri Győző. EGER: STOCHL - Lezák, RADOJEVICS 4, Bajorhegyi, Kiss G., Petro 3, Szepesi. Csere: Repóth (kapus), Vaskó 2, Szabó R, AFLITULIN 5 (3), Takács 3, DOBÓ ZS. 4, Anti 2 (1), Fűzi. Edző: Tóth Edmond. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2-2, 12. p.: 6-3, 18. p.: 8-4, 24. p.: 9-6, 36. p.: 13-13, 42. p.: 15-15, 48. p.: 17-18, 54. p.: 19-20. kiállítások-. 4, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 7/4, ill. 4/4. KÖVETKEZIK: Eger SBS Eszter- házy-Tatabánya KC, december 3., vasárnap, 18.30. CSURGÓI KK- B. BRAUN GYÖNGYÖS 34-27(15-13) Csurgó, 600 néző. V.: Hargi­tai, Markó. csurgó: BARTUCZ - Varjú 1, SZEITL 4, J. Mikita 4, Cehte 4, Hadziomerovic, Radjeno- vics 3 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Vasvári, FERREIRA 4, VASICS 10 (2), Jerebie 1, Tóth A., Gazdag, Josics 2 (2), Hanusz 1. Edző: Bencze József. gyöngyös: Hudák - Gábori 2, Rodolfo 4, Duris 3, Martins 5, M. Mikita 2, KOVACSICS 6 (2). Csere: Holló M. (kapus), Loncar, Leie 1, Urbán 1, Si- peki, Németh T. 1, Markez 2, Igó. Edző: Konkoly Csaba. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2-3, 12. p.: 5-5, 18. p.: 9-9,24. p.; 13-11,36. p.: 17-15, 42. p.: 22-18,48. p.: 25-21, 54. p.: 30-23. kiállítások: 8, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 8/5, ill. 2/2. Következik: B. Braun Gyöngyös-Orosházi FKSE, december L, péntek, 18.00. A bajnokság állása 1 Veszprém 10 10­-356-196 20 2. Szeged 11 10­1353-254 20 3. Tatabánya 10 8­2 261-218 16 4. Balatonfüred 10 8­2 274-249 16 5. Dabas 12 7­5288-321 14 6. Komló 10 6­4 242-255 12 7 Eger 10 5 1 4208-235 11 8. Budakalász 9 3 2 4248-251 8 9. Csurgó 11 4­7290-321 8 10. Cegléd 11 2 3 6 247-271 7 11. Orosháza 11 2 1 8254-296 5 12. Vác 10 1 1 8229-273 3 13. Gyöngyös 10 1 1 8 230-276 3 14. FTC 11 1 1 9245-309 3 Nem okozott gondot a Kaposvár a ZF-Eger férficsapatának Magabiztosan a négy között HIRDETÉS VÍZILABDA Már a Magyar Kupa negyeddöntőj ének első mérkőzésén nagy lépést tett a tovább­jutás felé a ZF-Eger férfiegyüt­tese. A párharc nyitányán Hosnyánszky Norberték öt­gólos győzelmet arattak a Ka­posvár vendégeként, mint ahogy a hazai visszavágót is magabiztosan nyerték a sár­ga-kékek. A négyes döntő küz­delmeit december első hétvé­géjén rendezik, ahol az egri­ek mellett a címvédő Szolno­kot, az FTC-t és az OSC-t lát­hatja majd a fővárosi Komjádi uszoda közönsége. Hosnyánszky Norbertnál jó helyen volt a labda Az 1. mérkőzésen: KAPOSVÁRI VK-ZF-EGER 11-16 (2-6, 4-2, 3-2, 2-6) AZ EGRI GÓLDOBÓK: Hos- nyánszky 5, Hárai 3, Raszovics 2, Bedő, Angyal, Kovács Ger­gő, Biros B., Avramovics, Vla- hopulosz 1-1. A 2. mérkőzésen: ZF-EGER-KAPOSVÁRI VK 21-5 (6-1, 4-0, 5-1, 6-3) AZ EGRI GÓLDOBÓK: BirOS B., Vlahopulosz 4-4, Bedő, Ko­vács Gergő 3-3, Angyal, Lő- rincz, Kürti 2-2, Raszovics 1. KÖVETKEZIK: Bajnokok Ligá­ja, 3. forduló: Jadran Herceg Novi-ZF-Eger, november 29., szerda, 18.30. F. B. Finn pilóta nyerte a szezonzárót AUTÓSPORT Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a vasárnapi szezon­záró Forma-l-es Abu-Dzabi Nagydíjat. A 28 esztendős ver­senyzőnek ez volt idén a har­madik sikere, pályafutása mindhárom futamgyőzelmét 2017-ben aratta. A rajt-cél győzelmet arató Bottas mögött csapattársa, a brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, aki negyedik világbajnoki címét már koráb­ban megszerezte. A dobogó alsó fokára a szin­tén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari né­met pilótája állhatott fel. MTI 4 «