Heves Megyei Hírlap, 2017. április (28. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-10 / 84. szám

2017. ÁPRILIS 10., HÉTFŐ SPORT 15 Murka Benedek. Győztes gól a Videotonnál Fotó: MTI A 93. perc döntött Felcsúton LABDARÚGÁS Az NB I. 25. for­dulójának mérkőzésein: VIDEOTON-VASAS 1-2 (1-1) Felcsút, 2469 néző. V.: Szabó Zs. GÓL: Burmeister (45. - öngól), ill. Remili (6.), Murka (90+3.) kiállítva: -Lazovics (78.), ill. Hangya (78.), Majrekar (82.) HALADÁS-BUDAPEST HONVÉD 0-1 (0-0) Sopron, 2130 néző. V.: Erdős. GÓL: Éppel (88.) FERENCVÁROS-DIÓSGYŐR 1-1 (0-1) Groupama Aréna, 6235 néző. V.: Andó-Szabó GÓL: Varga R. (77.), ill. Tamás M. (45+1.) MTK BUDAPEST- MEZŐKÖVESD 2-0 (2-0) Új Hidegkúti Nándor Stadion, 1264 néző. V.: Farkas Á. GÓL: Torghelle (37.), Baki (42.) DEBRECEN-GYIRMÓT 2-1 (0-1) Debrecen, 2238 néző. V.: Bog­nár GÓL: Brkovics (62.), Mészáros N. (91.), ill. Simon A. (8.) ÚJPEST-PAKS1-1 (0-1) Szusza Ferenc Stadion, 1568 néző. V.: Karakó GÓL: Heris (65.), ill. Bartha (24., 11-esből) B. Cs. IA bajnokság állása 1. Honvéd 25 14 5 6 39-23 47 2. Videoton 25 13 6 6 50-22 45 3. Vasas 25 12 5 8 39-27 41 4. Ferencváros 25 10 9 6 40-31 39 5. Haladás 25 10 5 10 32-34 35 6. Paks 25 8 11 6 29-27 35 7. Újpest 25 7 11 7 36-37 32 8. Mezőkövesd 25 8 7 10 27-36 31 9. Debrecen 25 8 6 11 29-33 30 10. MTK 25 7 8 10 20-28 29 11 Diósgyőr 25 7 4 14 30-49 25 12. Gyirmót 25 4 7 14 13-37 19 1A góllövőlista élmezőnye 11 gólos: Éppel (Honvéd) 10 gólos: Scsepovics (Videoton) 9 gólos: Lazovics (Videoton) NB III.: hatvani triplázás a REAC vendégeként EKE-Eger: Gól, gólpassz és egy 11-es kiharcolása Mundi Zoltán a szezon legjobb játékával rukkolt ki Rákospalotán Fotó: Albert Péter Sorban három vereséget kö­vetően, az FC Hatvan csapa­ta háromgólos győzelemmel tért haza Rákospalotáról. Füzesi Bálint balint.fuzesi@gmail.com LABDARÚGÁS Az NB III. Keleti csoportja 26. fordulójában: REAC-FC HATVAN 0-3 (0-2) Budapest, Budai II László stadion, 200 néző. V.: Molnár Attila (Bognár, Kovács B.). REAC: Tóth D. - Kutai, Balázs B., Lászka (Papp Gy., 56.), Bod­nár I. (Kovács D., 69.), Nagy G., Kollár Zs., Pfister, László B., Pesti, Pásztor (Lőrincz D., 75.). Edző: Dinka Balázs. HATVAN: Aszódi - Purzsa, Tóth M., Barthel, Petrezse­lyem - Szabó R., Bárkányi, Mundi (Németh, 71.), Kész (Keglovics, 84.) - Simon, Ács A. (Hajdú I., 89.). Edző: Varga Attila. A GÓLOKTÖRTÉNETE 27. PERC: Mundi szlalomo- zott végig az ellenfél térfelén, három védőt is kicselezett, majd 10 méterről a bal sarok­ba gurított, 0-1. 32. PERC: Ismét Mundi vette át az Ács Ádámtól kapott lab­dát a 16-oson belül, a jobb ol­dalon, de a keresztező Lászka elütötte. Tizenegyes! A jogos büntetőt Szabó Roland a jobb sarokba lőtte, 0-2. 60. PERC: Mundi adott óriási labdát Simonnak, aki 10 mé­terről a kapus jobb felső sar­kába emelte a játékszert, 0-3. JÓK: Kutai, ill. Mundi, Tóth M., Bárkányi, Szabó R., Simon. DINKA BALÁZS: - Jól kezd­tük a mérkőzést, volt két lehe­tőségünk, de ezeket sajnos ki­hagytuk, az ellenfél pedig két védelmi hibánkat megbüntet­te. Ezt követően sajnos a táma­dójátékunk egyenlő volt a nul­lával. VARGA ATTILA: - Ma minden a legnagyobb rendben ment. Végig koncentráltan és kemé­nyen futballoztunk, a védeke­zés és a helyzetkihasználás is hibátlanul alakult. A mérkő­zés hőse a gólszerző, gólpasszt adó és 11-est kiharcoló Mundi Zoltán volt. MUNDI ZOLTÁN: - A szezon legjobb játékát nyújtottam, és végre látszott, hogy Varga At­tila érkezésével szervezetteb­ben futballozunk, és most az adódó lehetőségeinket is ki­használtuk. Az általam kihar­colt 11-es is jogos volt, ugyan­is az Ács Ádám által vissza­kapott labdát átvettem, és a keresztező Lászka Balázs el­ütött. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Haj- dúböszörmény-Monor 1-2, Jászberény-Tiszaújváros 2-2, REAC-Hatvan 0-3, Tállya- Kazincbarcika 3-3, DVSC-DE- AC-BKV Előre 2-3, ESMTK- STC Salgótarján 3-2, Put­nok-Újpest II6-0, MTK Buda­pest II-Rákosmente KSK 2-0, Nyírbátor-DVTK II 3-0. Az FC Hatvan csapata 26 mérkőzésen szerzett 28 pont­jával a tizennyolc együttest számláló mezőny 16. helyét foglalja el. KÖVETKEZIK: FC Hatvan- Tállya SE, április 15., szom­bat, 16.30. a motivációt a MEFOB jelenti KOSÁRLABDA A férfi NB I. B 17­24. helyéért kiírt rájátszása 1. fordulójában rendezett mérkő­zésen: EKE-EGER-KOK- ALBA FEHÉRVÁR II 94-54 (25-11,24-9,24-15,21-19) Eger, Eszterházy csarnok, 50 néző. V: Kapusi, Borgula, Papy. EKE: TÓTH Z. 17/15, CSA­BÁK 15/15, Jakab Zs. 6/6, Il­lés B. 7, Csákvári 7/3. Cs.: Ve­res D. 2, Szabó G. 8/6, Beák 4, VARGA I. 21, Megyes 1, Fülöp G., Ungi 6. Edző: Váczi Péter. VÁCZl PÉTER: - Miután a kö­vetkező szezon bajnoki át­szervezése miatt nem lesz ki­eső az alsóházból, ezért nehéz motivációt találni az előttünk álló időszakra, még jó, hogy itt van a MEFOB, amelynek megnyerése azért fűt bennün­ket. Ameddig nem játsszuk le az egyetemi bajnokság ne­gyeddöntőjét, és remélhetőleg utána a négyes döntőt, addig ez a motiváció biztosan fenn­áll még, de utána azért tény­leg nehéz lesz majd komo­lyan venni ezeket a meccse­ket. Annak mindenesetre örü­lök, hogy fiatal ellenfelünkkel szemben mindenki pályára léphetett, és, hogy ilyen jó do­bóformát mutattunk. Legközelebb kedden játsza­nak otthon az egyetemisták a MEFOB-negyeddöntőjének visszavágóján, ahol amennyi­ben megtartják Pécsen szere­zett előnyüket, úgy idén is ké­szülhetnek a sorozat négyes döntőjére. F. B. Varga Imre igazán elemében volt a mérkőzésen Fotó: L. M. Az Agria RC nehezen találta meg a győzelemhez vezető utat A meglepetést Vojth okozta Hamilton győzött és visszavágott RÖPLABDA A női NB II. Keleti csoportja rájátszásának 5. for­dulójában rendezett egri mér­kőzésen: AGRIA RC- EVSI- EÖTVÖS DSE DEBRECEN 3-2(15, -21,-21,16,4) Eger, Neumann isk., 50 néző. V.: Dunszt, Baracsi. EGER: Árvái, Nemes, Be­nedek, Riczkó, Mérkőy M., Szűcs. Csere: Kovács K., Vere- bélyi T. Edző: Kovács Zsolt. A házigazda egriek az el­ső játszma után nagyon meg- küzdöttek a győzelemért. A mezőnyben nagyon jól moz­gó vendégeknek - kihasznál­va a hazaiak visszaesését ­majdnem sikerült meglepe­tést okozni. Az eredmény alakulása 1. játszma: 8-7,16-12,23-15 2. játszma: 5-8,15-16,20-23 3. játszma: 4-8,14-16,18-23 4. játszma: 8-5,16-19,23-15 5. játszma: 8-3,13-4 kovács ZSOLT: - Nagyon meglepte a csapatot, hogy a vendégeknél szerencsénkre nem szerepelt Vojth Ildikó. Nehezen találtuk meg a győ­zelemhez szükséges játékot. Sokat hibáztunk. JUNIOROK: EVSI-Eötvös DSE 3-0 (9,14, 19) JÖN: SZTE EHÖK-Agria RC, csütörtök, 13.00. B. Cs. Nem ment könnyen, de meglett a győzelem Fotó: Lénárt Márton FORMA-1 A háromszoros vi­lágbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-l-es Kínai Nagydíjat vasárnap, ezzel beérte a pont­versenyben a most második­ként záró Sebastian Vettelt, a Ferrari négyszeres vb-győz- tes német versenyzőjét. A 32 éves Hamiltonnak ez volt pá­lyafutása 54. futamgyőzelme, a vb-címvédő Mercedes istálló pedig így sikerrel ünnepelte a 150. Fl-es versenyét. A harma­dik helyen Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája zárt Sanghajban. A vb egy hét múlva, a Bahreini Nagydíjjal folytatódik. MTI sanghaji győztes Fotó: Amber PR V V