Heves Megyei Hírlap, 2017. április (28. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-10 / 84. szám

hevesShíriap 2017. ÁPRILIS 10., HÉTFŐ HÍREK NB I: sportszerű mérkőzésen mindkét edző elképzelése bejött A túlélésre játszottak Igor Radojevicsék számára a cél az volt játszanak egy jót. Ez sikerült Fotó: Huszár Márk B. Braun: Sipeki visszatért, szurkolói busz indul Egerbe Hat perccel a mérkőzés vége előtt csak néggyel ve­zetett a Szeged, végül ki­lenc góllal nyert a vendég Eger SBS Eszterházy ellen a férfi NB I 22. fordulójában. A friss Ligakupa-döntős eg­riek emelt fővel távozhattak a Tisza partjáról. Sike Károly karoly.sike@gmail.com KÉZILABDA Állva hagyta a Sze­ged az egrieket, a 9. perc­ben már 6-1-re vezettek a Tisza-partiak, a vendégek Vjacseszlav Szadovij révén a 8. percben szerezték első talá­latukat. A folytatásban ugyan faragtak hátrányukból a me­gyeszékhelyiek, de a hazaiak magabiztosságát nem sike­rült megtörni. A 43.'percben már a kétszámjegyű különb­ségért is támadhatott a Pick, a sikertelen akciót követően azonban a vendégek kaptak el jobb sorozatot, s az 53. perc­re négy gólra (24-20) zárkóz­tak Dobó Zsolték. A végjáték ismét a csongrádiak elképze­lése szerint alakult. Mester(i) mondatok JUAN CARLOS PASTOR (Sze­ged): - Ez már a második baj­noki mérkőzésünk volt a hé­ten, de szombaton még Ceg­léden is játszunk. Igyekeztem pihentetni a kulcsjátékosokat, A Mezőkövesdi KC elleni edző­mérkőzéssel (39-30) hangolt a szombaton esedékes egri baj­noki mérkőzésre a B. Braun Gyöngyös csapata.- A védekezés egyik oldalon sem volt olyan kemény, mint egy tétmérkőzésen, ennek tud­ható be a sok gól. Sok mindent volt alkalmunk gyakorolni, a meccs jól beleillett a progra­munkba - fogalmazott a Nigrí- nyi Tibor, a gyöngyösiek edzője a klub honlapján. A felkészülési mérkőzésen hosszú kihagyás után először léphetett ismét pályára Sipe­ki Levente, így már csak a váll­műtéten átesett Lele Ákos az egyetlen maródi. A szombati egri meccsre a Gyöngyösi KK ingyenes szurko­lói buszt indít. Érdeklődni és je­lentkezni Vernyik Lászlónál le­het a 30/205-2718-as telefon­számon, vagy a sportsupport@ gmail.hu e-mail-címen. s elsősorban azokat szerepel­tetni, akik az elmúlt időben kevesebb időt tölthettek a pá­lyán, de az edzésmunkájuk­kal rászolgáltak a játékra. TÓTH EDMOND (Eger): - Mindkét csapat mozgalmas napokat él, hiszen nekünk Li­gakupa-mérkőzés, míg a Sze­gednek három bajnoki ta­lálkozó szerepelt még a he­ti programban. A cél az volt, hogy játszunk egy jót, miköz­ben figyeljük arra, hogy sen­ki ne sérüljön meg. Nyugodt meccsen vagyunk túl, mind­két együttes sportszerűen állt a másikhoz, próbáltam min­denkinek játéklehetőséget biztosítani. A hajrában ugyan felzárkóztunk négy gólra, de a végeredmény inkább tekint­hető reálisnak. A férfi NB 122. fordulójának mérkőzésén: Szeged-Eger SBS Es: 29-20(15-9) Szeged, Ujszegedi sportcsarnok, 800 néző V.: Altmár, Horváth M. SZEGED: Kastelic 1 - Sostaric 1, Balogh Zs. 3, Skube 1, Zubai, Bodó R. 4, Bóka 5. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus 4, Obranovic 3, Gaber 6, Gorbok, Fekete B., Pedro 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor EGER: Repóth - Lezák, Radojevics 3, Kiss G., Petra 2, Szadovij 4, Anti 2 (2). Csere: Mátrai (kapus), Aflitulin 4 (1), Dobó Zs. 3, Takács, Fűzi 1, Bajorhegyi, Vancsics 1 Vezetőedző: Tóth Edmond Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-0,12. p.: 7-5, 18. p.: 11-6,24. p.: 13-8,36. p.: 19-11,42. p.: 21-13,48. p.: 22-16,54. p.: 24-20 Kiállítások: 4, III. 6 perc Hétméteres: 1/-, III. 3/3 Következik: Egér-Gyöngyös, szombat, 18.00 Nash és Staicu pályacsúccsal első ATLÉTIKA A brit Dán Nash és a magyar Staicu Simona egy­aránt pályacsúccsal végzett az élen vasárnap a 32. Tele­kom Vivicittá budapesti vá­rosvédő futás félmaratoni számában. MTI DAC: győztes gól a 93. percben LABDARÚGÁS A szlovák élvo­nal 26. fordulójában a DAC csapata hazai pályán l-O- ra legyőzte a Slovan Bratis- lavát. A hazaiaknál Vida Kris­topher, a vendégeknél Pris- kin Tamás helyet kapott a kezdőcsapatban. NSO.HU A címvédőt előzve, belga elsőség AUTÓSPORT A belga Thier­ry Neuville nyerte a rali-vi- lágbajnokság korzikai verse­nyét. A Hyundaijal versenyző 28 éves pilóta mögött a cím­védő francia Sebastien Ogi- er, valamint a spanyol Dani Sordo végzett a második és harmadik helyen. NSO.HU Siófoki siker a Balmaz ellen LABDARÚGÁSA NB II 28. for­dulójának eredményei: Vác- Szolnok 3-3, Mosonmagya­róvár-Budaörs 1-1, Siófpk- Balmazújváros 2-1, Nyíregy- háza-Cegléd 1-2, Dorog- Szeged 2011 1-0, SZEOL- Sopron 1-2, Cigánd-Kisvár- da 0-2, ZTE-Soroksár 2-2. Lapzárta után: Csákvár-Pus- kás Akadémia, Békéscsaba- Kozármisleny. B. Cs. Friss megyei híreket, információkat a EOL faceboc^OMn/heolspoit/ oldalon olvashat TOTO 14/2 1 Bayern München-Dortmund 4-1 1 2. 1. FC Köln-Mönchengladbach 2-3 2 3. Schalke-Wolfsburg 4-1 1 4. Hamburg-Hoffenheim 2-1 1 5. RB Leipzig-Leverkusen 1-0 1 6. Hertha-Augsburg 2-0 1 7. Real Madrid-Atl. Madrid 1-1 X 8. Videoton-Vasas 1-2 2 9, Juventus-Chievo 2-0 1 10. Sampdoria-Fiorentina 2-2 X 11. AC Milan-Palermo 4-0 1 12. Bologna-AS Roma 0-3 2 13. Crotone-Internazionale 2-1 1 Plusz egy mérkőzés 14. Lazio-Napoli lapzárta után HFL: győri győzelemmel kezdte az évet az Eger Heroes gárdája Hősök: cápauszony ebédre AMERIKAI FUTBALL A Hungari­an Football League (HFL) 1. fordulójában: GYŐR SHARKS-EGER HEROES 18-40 Győr, Elektromos-pálya. Az egriek az elejétől kezdve szerették volna uralni a mécs­esét, Anthony Green az első percekben vezetést is szerzett, ám a jutalomrúgás kimaradt, így nem sokkal később And­res Fernandes touchdown- ja után ó-ó állt az eredmény- jelzőn. Mivel az extra pontot ezúttal sem sikerült bezsebel­ni, így a hazaiak nem tudtak Egri diadallal zárult a vasárnap déli vendégség Fotó: Lénárt Márton fordítani. A szünetig még Va­karcs Gergő és Fenyvesi Csa­ba is touchdownt ért el, nagy­részt ennek is köszönhetően a félidőhöz érve az egriek 21-6- ra vezettek. A fordulás után is a vendé­gek voltak aktívabbak, Va­karcs újabb futása után pedig tovább növelték előnyüket. A folytatásban mindkét csapat kétszer haladt át a célvonalon, a hazaiak részéről Fernandez és Becs László hajtotta ezt vég­re, a vendégeknél pedig mind­kettő Green nevéhez fűződött - írta a digisport.hu B. Cs. EKFSC: most már a hibátlan bajnokság lehet tét az egri juníorcsapatnak Révbeérés öt körrel a vége előtt Kiss Nándi rekordjait döntötte ÚSZÁS Kiss Nándor, autizmus- sal élő sportoló a Fogyatékkal Élők Sportszervezeteinek Ma­gyarországi Szövetségének székesfehérvári nyílt serdülő és felnőtt Országos és utánpót­lás-bajnokságán három ara­nyat (50 mell, 50 gyors, 100 mell), egy ezüstöt (200 gyors) és két bronzot (50 vegyesváltó, 50 gyorsváltó) nyert. A Magyar Speciális Olim­pia Szövetség monori verse­nyén aztán két elsőség (50 m gyors, 50 m mell) és egy má­sodik hely (50 m gyorsváltó) fűződött a nevéhez. Az utób­bi három medál azért külö­nösen értékes, mert a legerő­sebb, Ml-es divízióban dia­dalmaskodott, ahol saját re­kordját döntötte meg. Ennek edzőjével, Patkó Katával közö­sen örülhetett az egyéni indu­lóként versenyző úszó. J. H. Kiss Nándor Beküldött fotó nek, vagyis megnyerni az NB I/B Keleti csoportját. Rutka Péter utánpótlásgár­dája úgy készülhetett a tegna­pi mérkőzésre, hogy a korábbi húsz bajnokit egyaránt siker­rel vette. A hétvégét a máso­dik helyről, ezzel együtt pedig nyolcpontos hátrányból kezdő Hajdúnánás elleni összecsa­pást így azzal a tudattal vár­hatták a hazaiak, hogy győ­zelmük esetén matematika­ilag is bebiztosíthatják a baj­noki címet. Ennek megfelelően, nagyon magabiztosan kezdett a házi­gazda, és igazából egyetlen pillanatig nem lehetett kér­Bajnokcsapat! Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Lénárt Márton dés, melyik együttes nyeri a meccset. A találkozó végi pil­lanatok mégis igazi bajnok­avatásról szóltak, ahol a né­pes és lelkes szurkolótábo­rával közösen ünnepeltek az aranyérmes egriek. RUTKA PÉTER: - Nagyon büszke vagyok a csapatomra, a mai napon is bárkit legyőz­tünk volna, nagyon elszántak és motiváltak voltunk. Köszö­nöm mindenkinek, aki a baj­noki címhez hozzásegített bennünket! A felnőtt mérkőzésen: ESZTERHÁZY KFSC- HAJDÚNÁNÁS 29-24 (12-11) Részletek kedden. F. B. KÉZILABDA A női junior NB I/B Keleti csoportjának 21. fordu­lójában: Eszterházy KFSC-EVSI-Hajdűnánás 38-20(20-11) Eger, Eszterhazy-csarnok, 250 nezo. V.: Kovács T„ Major A. EKFSC: Hajek - Sepsi 1, IVÁN E. 10 (3), BOCSI 3, HADNAGY 7, MÉSZÁROS D. 8, Nagy-György. Cs.: KULCSÁR G. - SZEDLÁK - Tietze, Nagy V. 3, Dohány, Csomós E, 1, Halmai 1 (1), Csomós A. 2, Tóth B. 1(1). Edző: Rutka Péter Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-1,12. p.: 7-2, 18, p.: 9-3,24. p.: 13-7,36. p.: 23-13,42. p.: 27-14,48. p.: 30-15,54. p.: 34-19 Hétméteresek: 5/5. ill. 9/6 Kiállítások (kétperces): 4 perc, ill. ­Ami tavaly nem sikerült az egri női felnőtt csapatnak, az most összejött az Eszterházy KFSC-EVSI junioregyüttesé­* *