Heves Megyei Hírlap, 2012. március (23. évfolyam, 52-77. szám)

2012-03-19 / 66. szám

2012. MÁRCIUS 19., HÉTFŐ 15 SPORTTUKOR Vasas-verés Tárkányban nb in. A GYAK, a Hatvan és a Gyöngyöshalász is ikszelt A tárkányi Nagy Zsolt 11-esből szerzett gólt Képgaléria: HEOLhu A debrecenieket a fehérváriak sem tudták megállítani labdarúgás A listavezető Deb­recen egy hatalmas kapushiba révén egygólos győzelmet aratott a címvédő Videoton vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadó­ján. A hajdúságiak sikerükkel to­vábbra is minden fronton veret­lenek ebben az idényben. A szé­kesfehérváriak sorozatban hét győztes bajnoki után kaptak ki ismét, s így 12 pontra nőtt a hát­rányuk a Debrecennel szemben. A Győr Angyalföldön győzött, a Pécs Kecskemétről, a DVTK Pá­páról hozta el a pontokat. Az Új­pest a Kaposvárt verte, a nyuga­ti rangadón pedig döntetlen szü­letett. Eredmények: Videoton-Debrecen o-i <o-o) Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Iványi. G.: Coulibaly (64.). VASAS-GYŐR 1-2 (0-1) Illovszky Stadion, 1500 néző. V.: Farkas Á. G.: Takács Z. (58., 11-esből), ill. Ahjupera (19.), Du­dás (66.). KECSKEMÉT-PÉCS 1-2 (1-2) Kecskemét, 2000 néző. V.: Ta­kács. G.: Lencse (1.), ill. Horváth. Zs. (5.), Andorka (11.). PÁPA-DIÓSGYŐR-1-2 (0-1) Pápa, 1800 néző. V.: Berger. G.: Lovrencsics (87.), ill. Luque (27., 11-esből), Tisza (76.). SIÓFOK-PAKS 2-0 (1-0) Siófok, 1000 néző. V.: Veizer. G.: Haraszti (29.), Melczer (71.). ZTE-HALADÁS 1-1 (1-1) Zalaegerszeg, 6082 néző. V.: Vad II. G.: Balázs (35.), ill. Halmosi (13.). Kiállítva: Bogu- novics (50.), Kocsárdi (90.), ill. Rajos (52.). ÚJPEST-KAPOSVÁR 3-1 (1-0) Szusza Stadion, 3439 néző. V: Becséri. G.: Remili (20.), Kabát (55., 85.), ill. Grumics (52.). A FERENCVÁROSI TC-BUDAPEST HONVÉD-mérkőzés lapzártánk után ért véget. ■ S. K. A bajnokság állása 1. Debrecen 20 15 5­40-13 50 2. Győr 20 14 2 4 37-21 44 3. Videoton 20 12 2 6 36-14 38 4. Bp. Honvéd 19 10 5 4 36-22 35 5. Pécs 20 8 8 4 29-29 32 6. Dióskor 20 9 4 7 30-27 31 7, Kecskemét 20 8 4 8 31-28 28 8. Paks 20 7 6 7 33-35 27 9, Ferencváros 19 6 4 9 19-19 22 10. Haladás 20 5 7 8 22-26 22 11. Újpest 20 6 3 11 26-35 21 12. Siófok 20 4 8 8 19-29 20 13. Kaposvár 20 3 11 6 23-30 20 14. Pápa 20 5 3 12 19-30 18 15. Vasas 20 3 8 9 18-31 17 16. ZTE 20­8 12 17-46 8 A Felsőtárkány az őszi Fáy utcai győzelmét köve­tően hétvégén hazai pá­lyán is legyőzte a Vasas II. számú csapatát. A Gyöngyösi AK, az FC Hatvan és a Gyöngyösha­lász labdarúgói egy-egy ponttal gyarapodtak. Hírlap-összeállítás Az NB III. Mátra csoportja 17. for­dulójának mérkőzésein: FELSŐTÁRKÁNY SC-VASAS-HÍD II. 2-0 (1-0) Felsőtárkány, 250 néző. V.: Bo­gár Gergő (Tóth L, Fodor R.). FELSŐTÁRKÁNY: Bákonyi r Busái, Hompoth, Nagy I., Szűcs -Baji (Kerékgyártó, 62.), NagyJ., Nagy R, Ragó (Baranyai, 90.) - Nagy Zs., Felföldi (Lakó, 82.). játékos-edző: Molnár Róbert. vasas: Horváth A. - Stranigg, Papizsanszkij, Matolcsi, Füredi - Simek (Horváth R., 73.), Far- I kas B., Huszárik, Dobó - Balogh I B., Bállá, edző: Tóth András. | Csapkodó játék jellemezte | a mérkőzés első félidejét, távoli 1 lövések, pontrúgások jelentettek veszélyt a kapukra. A második játékrészben is inkább a küzde­lem volt a meghatározó, a futbal­lal adósak maradtak a csapatok. GÓLSZERZŐK: Nagy Zs. (12. - 11-esből), Kerékgyártó (86.) jók: Bákonyi, Nagy J., Nagy L, Felföldi, Szűcs Á„ ill. Farkas B. molnár Róbert: - A megerő- setett Vasas ellen nagyobb győz­ni akarásunk vezetett eredmény­re. Ha a játék nem megy, küzde­ni kell, s lelkesedésnek ezúttal nem voltunk híján. Tóth ANDRÁS: - A pálya állapo­ta miatt rákényszerültünk az ívelgetésekre, ami nem a mi já­tékunk. Felhívtam a labdarúgó­im figyelmét, hogy az ellenfél ki­zárólag pontrúgásból veszélyes, s mit ad Isten, ilyen helyzetekből kapunk gólokat. Síké Károly FC HATVAN-TURA VSK 2-2 (1-0) Hatvan, 300 néző. V.: Bartkó Dániel (dr. Szanyi Á., Tamassy A.). FC hatvan: Bollók - Kóczián, Tóth R, Szilasi M., Hibó I. - Radovits V., Franyó (Surányi, 81.), Hajdú Zs. (Németh R, 67.) - Szabó R., Vaszicsku, Szabó G. (Tari Sz., 65.). edző: Gálvölgyi István. túra: Nagy G. - Kurilla, Tóth A., Tóth T., Filipó - Nagy J., Blaubacher, Pap T., Kovács P. - Less K., Nagy K. edző: Lilik Pál. Élvezetes mérkőzésen a házi­gazda egy szögletrúgás után szerezte meg a vezetést, majd a szünetet követően a Túra szűk fél óra alatt fordított. A hajrá­ban büntetőhöz jutott a Hatvan, amit Szabó Roland értékesített. A játék képe alapján a döntetlen megérdemelt. gólszerzők: Franyó (45.), Szabó R. (81. - 11-esből), ill. Less K. (57.), NagyJ. (74.). jók: Hibó L, Radovits V., Sza­bó R., ill. Less K., Tóth T. GÁLVÖLGYI ISTVÁN: - Majd az élet eldönti, hogy ez az egy pont mennyit ér. lilik PÁL: - Négy gólt sikerült összehozni, ebből kettőt az el­lenfél részére. Nagyobb kon­centráltsággal meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. KondekÁdám DUNAKESZI VASUTAS­GYÖNGYÖSI AK-YTONG 2-2 (1-1) Dunakeszi, 150 néző. Vezette: Pap István Balázs (Csáky T., Dó­sa Á.). dunakeszi: Beke - Kákonyi, Tóth T., Krajcsek, Molnár M. - Duba (Dizmatsek, 89.), Székesi, Tóth G. (Petrezselyem, 63.), Madar T. - Lőrincz L, Mundi Z. játékos-edző: Lőrincz László. gyöngyös: Daróczi - Oravecz, Nagy Á. (Vidra R., 83.), Szilágyi N., Kovács Á. - Barta Á., Tatár, Pilinyi L, Fekete B. (Fülöp, 78.) - Horváth V., Molnár B. (Nádud­vari, 46.). Edző: Ács János. gólszerzők: Mundi Z. (34.), Duba (76.), ill. Pilinyi (4.), Nád­udvari (53.). JÓK: Kákonyi, Mundi /., Madar T., ill. Szilágyi N., Barta Á., Kovács Á., Horváth V. lőrincz László: - Végig ural­tuk a játékot. Az ellenfélnek két kapu felé tartó labdából sikerült összehozni két gólt. BENUS FERENC SZAKMAI IGAZ­GATÓ: - A korai vezetés után ne­hezen lendültünk játékba. Az el­ső játékrészben többnyire a mi játékosaink irányították a játé­kot. A fordulás után még inkább feljavultunk, és 1-2-es állásnál bebiztosíthattuk volna a három pontot. Mielőbbi gyógyulást kí­vánunk Halasi Ádámnak! Halmóczki Ferenc GYÖNGYÖSHALÁSZ SE-DIÓSGYŐRI VTK II. 1-1 (0-0) Gyöngyöshalász, 160 néző. Vezette: Jakab Árpád (Szalai Z., Feith Zs.). GYÖNGYÖSHALÁSZ: Áncsán - Harmat, Molnár G., Vass D. - Tresó M., Nagy G. - Nagy L. (Rúzsom, 75.), Vajda, Czéh - Kiss I. (Csoszánszki, 85.), Ludányi N. Edző: Labancz Róbert. DVTK: Nótás - Götz, Czető, Szőllősi, Tóth K. - Borbély (De­meter, 46.), Demkó (Szabó Zs., 62.), Csirszki, Eperjesi - Bogáti, Hornyák (Tóth, 46.). edző: Bocsi Zoltán. GÓLSZERZŐK: KÍSS I. (53.), ill. Czető (58.). jók: Harmath B., Tresó M., Vaj­da B., Czéh M., ill. Czető M. Az első játékrészben csak a ha­zaiaknak volt két óriási helyze­tük. Szünet után két gyors gól döntött az egy-egy pont sorsáról. LABANCZ RÓBERT: - HOSSZÚ idő után reális esélyünk volt a győzelemre, de mivel a helyze­teket elhibáztuk, így meg kellett barátkoznunk egy ponttal. bocsi Zoltán: - Tompán és pontatlanul játszottunk, így ez­úttal egy ponttal is meg kellett elégednünk. Szabó Ferenc TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ózdi FC-Rákosmente KSK 2-3, Mag- lód-Salgótarjáni BTC 2-2, Ba­lassagyarmat SE-FC Tiszaúj- város 1-2. A bajnokság állása • 1. Putnok 15 13 1 1 44-16 40 2. Túra 16 10 3 3 43-20 33 3. Rákosmente 16 8 5 3 24-11 29 4. Tiszaújváros 16 9 1 6 32-23 28 5. Maglód 16 8 3 5 .34-24 27 6. DVTK II. 16 8 2 6 25-21 26 7. Vasas II. 16 8­8 23-25 24 8. Dunakeszi 16 7 3 6 32-29 24 9. Ózd 16 7 2 7 23-23 23 10. Felsőtárkány 16 7 2 7 26-29 23 11. Salgótarján 16 7 1 8 26-32 22 12. Gyön&ös 16 6 2 8 18-22 20 13. B.^armat 15 3 1 11 15-26 10 14. FC Hatvan 16 1 5 10 15-39 8 15. Gyön&öshalász 16 1 1 14 21-61 4 A 18. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA. MÁRCIUS 23., PÉNTEK, 18.00: Diósgyőri VTK II.-Felsőtárkány. SZOMBAT, 15.00: RKSK-Duna- keszi, SBTC-Gyöngyöshalász, Putnok-Maglód, vasárnap, ll.oo: Vasas II.-FC Hatvan. 15.00: Tura-Ózd, Gyöngyösi AK-Balassagyarmat. HÍRSÁV Harmadik lett első mesterversenyén sakk Első nemzetközi mes­ter körversenyén öt győze­lemmel, két döntetlennel és három vereséggel az előke­lő harmadik helyen végzett Gledura Benjámin. A buda­pesti eseményen hat nem­zetközi és négy FIDE mes­ter, továbbá egy mesterje­lölt ült asztalhoz. Az egri sakkozó 12 egységgel nö­velte FIDE pontjai számát, így már 2322-nél tart. - Na­gyon elégedett vagyok Bendzsivel, aki a kezdeti nehézségek után az utolsó négy partiját zsinórban megnyerte erősebb ellenfe­leivel szemben - méltatta tanítványát Horváth József nagymester. Bendzsi követ­kező versenyét április ele­jén a Mátra-kupa FIDE via­dal jelenti. Halászi és markazi továbbjutás a döntőbe kézilabda A Markazon ren­dezett Gyöngyös Körzeti Di­ákolimpia két fordulójának összesített eredményei a kö­vetkezők. 5-6. osztályosok: 1. Gyöngyöshalász (testne­velő: Molnár Gábor) 10 pont, 2. Atkár 4, 3. Márkáz, 4. Abasár 0. 7-8. osztályo­sok: 1. Márkáz (Tóth Csaba) 16, 2. Abasár 9, 3. Vámos- györk 8, 4. Atkár 4, 5. Gyöngyöshalász 3. A győz­tes iskolák csapatai jutottak a megyei döntőbe. R NB ks nyitány Kiválóra értékelte Varga Gábor asszisztensi bemu­tatkozását a labdarúgó NB l-ben Hanacsek Attila, a Kaposvár- Pápa-mérkőzés játékvezető ellen­őre. Az adácsi partjelző legutóbb a Békéscsaba-Mezőkövesd NB ll­es meccsen működött. Csabán csillogtak Fodor Béla (képünkön balról), Patkó József, Kovács Gá­bor, Fábián Béla és Rüll Gusztáv révén 10 arany-, 6 ezüst- és 1 bronz­érem jutott az Egri Szenior Úszóklubnak a békéscsabai 15. Gáspár Ervin- emlékversenyen. A170 fős nemzetközi mezőnyben a hazai résztvevőkön kívül román, szlovák, cseh, lengyel, szerb és montenegrói úszók is rajt­kőre álltak. A részletes eredményeket keresse a HEOLhu hírportálon. Tizenöt percig állt csak az EKFSC nb i/B A listavezető otthonában rangadót vesztett a betliző egri főiskolás gárda A női NB I/B Keleti csoportja 16. fordulójának mérkőzésén kikap­tak az egri nők: NYÍRADONYIWTK- ESZTERHÁZY KFSC-GLOBOSYS 35:27 (19:12) Nyíradony, 250 néző. V.: Kugyela J., Száva F. EKFSC: Sipeki - Balázs N. 1, Barczi 4, Pados 6 (3), Benedek 4, Bak J. 5 (2), Turcsányi 1. Cs.: Mázura (kapus), Molnár N. 3, Bárkai, Nagy N. 2, Takács A. 1, Király, edző: Hegedűs Tibor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. | perc: 3:4,12. p.: 5:6,18. p.: 10:8, f 24. p.: 15:11,36. p.:.22:16,42. p.: | 27:17,48. p.: 30:21,54. p.: 32:24. | kiállítások: 12, ill. 14 perc. i HÉTMÉTERESEK: 8/8, ill. 7/5. Hegedűs Tibor edző szavai süket fülekre találtak az egriek részéről Az első negyedórában uralta a játékot az EKFSC, majd a kétes játékvezetői ítéletekből lábra ka­pott a házigazda, s már a szünet­re jelentős előnyre tett szert. Ez szemmel láthatóan megtörte a vendégeket, akiknek a szünet után seiTksikerült újítani, kulcs- játékosai nem tudtak lendíteni az egri gárdán. HEGEDŰS TIBOR: - Jobb csapat­tól szenvedtünk vereséget. A vé­dekezésben elkövetett hibáin­kat az ellenfél rutinos játékosai azonnal megbüntették. IFIK: 24:30 (12:19). Ld.: Őri A. 8, Kiskartali, Takács 7-7. KÖVETKEZIK: DVSC-FÓRUM II.-EKFSC-GloboSys, április 1., vasárnap, 15.00. ■ S. K.