Heves Megyei Hírlap, 2012. március (23. évfolyam, 52-77. szám)

2012-03-19 / 66. szám

SPORT A McLaren brit pilótája, Jenson Button nyerte vasárnap a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság idénynyitó viadalát, a melbourne-i Ausztrál Nagydíjat. A második helyen a vb-címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) végzett, míg a harmadik Button csapat- és honfitársa, Lewis Hamilton lett. A 32 éves, szigetországi pilóta pályafutása 13. futamgyőzelmét szerezte meg. JENSON BUTTON A 11-es-párbajt követően Szasa Dobrics döntött a pontok sorsáról Visszájára sült a fegyver nb i/B A Balmazújvárosnak sem kegyelmezett az újonc Eger Nyolc góllal győztek az egriek a baranyaiak elleni mérkőzésen labdarúgás Az NB II. Keleti cso­portja 19. fordulójában aratta vendégként harmadik bajnoki győzelmét az egri együttes. A va­sárnapi mérkőzésen: BALMAZÚJVÁROS-EGRI FC 1-2 (0-1) Balmazújváros, 800 néző. 4 Fenyvesi Sz. (Pápai Z., Gálán R.). Balmazújváros: Szécsi - Né­meth Á., Papp F., Ludánszki I., Virág - Sárközi, Kiss L., Kónya (Arnóczki, 77.), Lovas (Nagy R., 46.) - Kállai, Urbin (Murák, 85.). vezetőedző: Arany László. EGER: Sztankó - Preklet, Kato­na, Knakal, Hamouz - Cs. Pa- vicsevics - Balog Zs., Dobrics (Benke, 90.), Farkas Á. - Pavlov (Koós, 60.), Hrisztov (Pisanjuk, 66.). vezetőedző: Simon Antal. gólszerzők: Farkas Á. (11-es- ből, 0-1) a 29., Virág (11-esből, 1-1) az 58., Dobrics (1-2) a 88. percben. arany László: - Ha majd egy kicsit rutinosabb lesz a csapa­tom, az ilyen mérkőzéseket a maga javára fogja eldönteni. Mi­nél hamarabbi felgyógyulást kí­vánok Murák László klubigaz­gatónknak. Simon ANTAL: - Azzal nyertük meg a mérkőzést, hogy mi job­ban akartuk ezt a sikert. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: REAC -Cegléd 1-1 (0-1), Békéscsa- ba-Mezőkövesd 2-1 (0-1), Nyíregyháza-DVSC-DEAC 1 -0 (1-0), Szolnok-Bp. Honvéd- MFA 3-2 (2-1), Újpest FC II- Kazincbarcika 3-2 (2-0), Dunakanyar-Vác-Vecsés 0-0, Szeged-Orosháza 0-0. ■ A bajnokság állása 1. Szolnok 1912 3 4 39-17 39 2. Békéscsaba 18116 1 29-12 39 3. Cegléd 1910 4 5 27-21 34 4. Balmazújváros 19 9 4 6 32-22 31 5. DVSC-DEAC 19 8 5 6 27-24 29 6. Egri FC 19 8 5 6 22-20 29 7. REAC 19 7 5 7 32-27 26 8. Újpest II. 19 7 5 7 32-41 26 9. Mezőkövesd 19 6 6 7 26-28 24 10. Orosháza 19 5 9 5 28-25 24 11. Nyíregyháza 19 4 114 27-31 23 12. Dunakanyar-Vác 19 6 3 10 22-30 21 13. Kazincbarcika 19 6 3 10 19-28 21 14. Szeged 19 5 4 10 25-30 19 15. Bp. Honvéd-MFA 19 4 5 10 19-30 17 16. Vecsés 181 6 118-28 8 MEGIEGYZÉS: A VECSÉSTŐL 1 PONT LEVONVA. KÖVETKEZIK: EGRI FC-DUNAKANYAR-VÁC, MÁRCIUS 24., SZOMBAT, 15.00. Szasa Dobrics (jobbra): győztes gól Ismét komoly riválissal szemben sikerült ponto­kat rabolnia az SBS Eger- Eszterházy SzSE férfi ké­zilabda-csapatának, mely tegnap hazai pályán két góllal nyert a Balmazújvá­rosi KK ellen. Sike Károly A férfi NB I/B Keleti csoportja 19. fordulójának mérkőzésén: SBS EGER-ESZTERHÁZY SZSE- KŐNIG-TRADE- BALMAZÚJVÁROSI KK 27:25 (13:9) Eger, körcsarnok, 250 néző. V.: Kolarovszki Z., Szabó I. EGER: REPÓTH - KOVÁCS P. 4, DRIZNER 5 (2), ROSTA 1, NYIKES 4, VARGA 3, JUHÁSZ Z. 6. Cs.: Pereverzia (kapus), BENEI, ZELE 3, Kovács F. EDZŐ: Iványl Bálint. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3:1,12. p.: 6:3,18. p.: 10:4, 24. p.: 13:7, 36. p.: 14:12, 42. p.: | 18:14, 48. p.: 21:17, 54. p.: 24:21. 1 kiállítások: 8, ill. 10 perc. I HÉTMÉTERESEK: 4/2, ill. 6/4. | A fiatal Kovács Péter három 1 perc alatt három gólt lőtt, sínre téve ezzel az egriek szekerét, majd szűk negyedóra játék után már öt találattal (8:3) ve­zettek a vendéglátók. A balmaz­újvárosiak edzője azon nyom­ban ki is kérte idejét, a „meg­beszélés” azonban nem változ­tatott a játék képén. Repóth Dá­niel kiválóan védett, a támadá­soknál pedig mindig akadt olyan játékos, aki magára vál­Drizner Péter (középen) öt góllal és hatalmas mezőnymunkával vette ki részét a sikerből Képgaléria: HEOLhll lalta a befejezést, zömében eredményesen. A második fél­idő elején kissé beragadt az Eger, a vendégek zárkóztak, de a hazaiak hősiesen őrizték elő­nyüket. Fél perccel a mérkőzés vége előtt sikerült egy gólra fel­jönniük a vendégeknek, ám Zele Dániel találata szertefosz- latta a vendégreményeket. iványi Bálint: - Az elején meg­leptük azzal a Balamzújvárost, hogy a saját fegyverükkel tud­tunk meglépni a riválistól. Több­ször is sikerült gyorsan indulni, ám a félidő közepére rendezték a sorokat. A szünet után kicsit beragadtunk, de egyre rutino­sabb csapatom - nem mondom hogy csodálatos, közönségszóra­koztató játékkal, de - okosan és rutinosan hozta a mérkőzést. következik: Hajdúnánás­Robzol 2000 KSE-SBS Eger- Eszterházy SzSE, március 24., szombat, 18.00. A GYÖNGYÖSI KK ll.-TÖRÖK- szentmiklósi KE-mérkőzés teg­nap lapzártánk után ért véget. HIRDETÉS Elcsattan egy nyuszi puszi, ülhettek a sarokban! mire papa megtorpan:- Nem lesz többé nyuszi bugi, Tegye sorrendbe a vers sorait. A múlt szerdai lapunkban is talál egy verset, amelynek sorait szintén sorba kell rendezni! A megoldásokat együtt, névvel és címmel ellátva 2012. március 28-án 10 óráig juttassa el a Heves Megyei Hírlap címére: JÁTÉK, 3301 Eger Pf. 657. A borítékra írja rá: Húsvéti meglepetés Nyeremény: 50 darab kötözött sonka! Minden beküldőt megajándékozunk egy Kalendáriummal! A sorsoláson való részvétel feltétele: érvényes Heves Megyei Hírlap előfizetés április hónapra. A játékban csak Heves Megyei Hírlap előfizetők vehetnek részt. usveti vízilabda A férfi OB 1.20. fordu­lójának mérkőzésén: ZF-EGER-PÉCSI VSK-FÜSZÉRT 13-5 (2-1, 4-2, 2-1, 5-1) Eger, Bitskey uszoda, 200 né­ző. V.: Füzesi Zs., Marjai Zs. EGER: Bisztritsányi - Bátori 3, Bundschuh, Sémán 1, Varga II. Zs. 1, Naganuma 2, Hosnyánsz- ky. Cs.: Gerritse, Mezei 2, Chilkó 1, Homa, Lőrincz B. 2. edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán. HUNGÁRIA PÉCS: Kozarski - Hangay 2, Krizsán, De Blasio, O’Regan, Lukács, Bóbis 2. Cs.: Müller 1, Bertha, Scholefield. edző: Petik Attila. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 11/8, ill. 6/1. ÖTMÉTERESBŐL: -, ill. 3/2. A mérkőzést Szécsi Zoltán, Biros Péter, Binder Szabolcs és Kevin Graham is kihagyta, he­lyettük ifjúsági és serdülőkorú játékosok - Homa András, Lő­rincz Bálint - kaptak lehetőséget a baranyai gárda ellen. Egészen a második negyed kö­zepéig jól tartotta magát a pécsi­ek csapata, azonban onnantól kezdve folyamatosan növelte elő­nyét a címvédő társulat, mely a nagyszünetben ó:3-ra vezetett. A folytatásban egyre inkább fá­radtak a vendégek, Bátori Bencé- ék pedig szép gólokkal növelték a különbséget, és arattak maga­biztos győzelmet. ■ S. K. Az egriek hozták a „kötelezőt" TOTÓ A11. hét 2. fordulójának eredményei: 1. Dortmund-Bremen 1-0 1 2. Augsburg-Mainz 2-1 1 3. Hamburg-Freiburg 1-3 2 4. teverkusen-M.gladbach 1-2 2 5. Nümberg-Wolfsburg 1-3 2 6. Hertha BSC-Bayem München 0-6 2 7. Kaiserslautern-Schalke 1-3 2 8. Hannover-1. FC Köln 4-1 1 9. Sevilla-Barcelona 0-2 2 10. Parma-Milan 0-2 2 11. Fiorenfma-Juventus 0-5 2 12. Catania-Lazio 1-0 1 13. Intemazionale-Atalanta 0-0 X Plusz egy mérkőzés: 14. Udinese-Napoli lapzárta után