Heves Megyei Hírlap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-20 / 116. szám

12. OLDAL SPORT T Ű K Ö R 2002. Május 21., kedd | Sajnálatos ennyire elrontani Szünet után szétesett a hazai gárda: Eger - Monor 2-3 (2-1 ) Labdarúgás NB I/B Keleti-csoport A rájátszás 9. (utolsó előtti) for­dulójában történt: Eger, 200 néző. V.: Világi (Koch, Nyekita). EGER; Kirí - Tóth-Kovács, Föld­vári, Kellner (Katona, 25.), Vidakovics - Hompoth, Máté, Zahorecz - Krén (László T„ 56.), Truczka - Bállá (Horváth Cs„ 62.). Edző: Hannich Päer. MONOR; Gilan - Bukva (Flóri­án, 63.), Zila, Tejnóra, Csőke - Matheisz, Kajli, Varró (Szabó, 73.), László S. (Mihalik, 85.) - Petyán, Lengyel. Edző: Gubucz László. A gólok története: a 3. percben Petyán lefutotta a védőket és 13 méterről a jobb sarokba lőtt, 0-1. £ 22. percben Krén beadását Truczka lőtte 5 méterről a hálóba, 1-1. A 26. percben Krén labdája a kapufáról kipattant, Truczka pedig közelről a hálóba továbbított, 2-1. Az 58. percben Petyán éles szögből laposan lőtt a hálóba, 2-2. A 75. percben Petyán beadásából Matheisz 10 méterről lőtt a jobb sa­rokba, 2-3. Sárga lap: Tóth-Kovács a 15., Vidakovics a 40., Petyán a 86. perc­ben. Szögletarány: 8:5 (6:1). Sem a jó idő, sem a vasárnapi időpont nem vonzott több nézőt az egri stadion lelátójára, mint adó­dott az elmúlt fordulók sorún, ezért egyre inkább megállapítható, hogy Egerben 200-nál sokkal többen nem kíváncsiak a profi labdarúgás­ra A fiatalok szűkös csoportja azonban most is a szokott módon lelkesedett, ám az ellenfél minősíté­se nem volt sportszerű a részükről. A játék egy-egy nagy helyzettel kezdődött, amit Krén nem, Petyán viszont értékesített. A vendégek ve­zetése nem látszott veszélyesnek, mert a hazaiak sorra alakították ki gólhelyzeteiket, a gond ott kezdő­dött, hogy a játékrész közepéig képtelenek voltak Gilan kapujába találni. Truczkának már a góljai előtt adódtak bőven ordító helyze­tei, de azok rendre kimaradtak. Az eredmény fordítása után úgy tűnt, hogy megtalálta önmagát az Eger, ám az előnye - kellő koncentráció hiányában - nem nőtt. Sőt, Petyán labdáját Földvári a gólvonalról fe­jelte ki a szünet előtti percekben. Fordulás után átvette a játék irá­nyítását a Monor. Előbb Lengyel hagyott ki helyzetet, Petyán vi­szont kiegyenlített. Nem sokkal utána Tejnóm a felső kapufát talál­ta el távolról. Mindinkább kapko- dóvá, ötletszerűvé vált az egriek já­téka, amin a cserék sem segítettek. A ritmust mérsékelt teljesítmény­nyel is a vendégek diktálták, mely­nek nyomán ismét megszerezték a vezetet. Kétségbeesetten próbált legalább egy pontot megmenteni az Eger, de helyzete is alig adódott a befejező negyedórában. A gör­csös akarásnak valóban nyögés lett a vége, a látottak alapján a monori- ak győzelme megérdemelt. Alacsony színvonalú, bosszantó hibákkal tarkított mérkőzésen az a csapat nyert, amelyik nagyobb becsvággyal küzdött, s valamivel tervszerűbben is futballozott. A baj­nokság végéhez közeledve teljesen elvesztette korábbi arculatát az Eger, és mint azt az ESMTK, majd utóbb a Monor elleni mérkőzés mu­tatta: mély hullámvölgybe került a megyeszékhelyi gárda. Nincs csa­patrész, vagy játékos, ami, illetve aki átlendítené az együttest a holt­ponton, így egyes időszakokban csak vergődik a pályán a többség, és tudása alatt teljesít. Monoton két alkalommal is biztosan, sőt fölé­nyesen nyert az Eger, otthonában azonban mindkét visszavágón a monoriak örülhettek. A játékosok önbecsülésé érheti jogos kritika, ám így leegyszerűsíteni a bajok for­rását, aligha lenne szerencsés. Saj­nálatos ennyire etmntani egy olyan bajnoki esztendőt, amelyikben még azt is elfogadtuk, hogy a csapat az alsóházban zárja a bajnokságot. Megalázó helyzetekbe kerülni - se­reghajtó Csapatokkal szemben - azonban már több, mint kínos. Az egyéni teljesítmények értéke­lésével foglalkozni üres szócséplés- nek tűnik, erről hallgatni most mindenkinek inkább szerencsés. Hannich Péter. - Tökéletes jel­lemzője volt ez a mérkőzés a ráját­szás második szakaszának. Gubucz László: - Az első félidő 20 perces rövidzárlatára majdnem ráfizettünk. FESZTBAUH BÉL* További eredmények: REAC - Diósgyőr 2-1, Békéscsaba - Cse­pel 1-1, Szolnok - BKV Előre 5-2, Nyíregyháza - Kecskemét 2-0, ESMTK - Fót 1-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 31 18 6 7 64-39 60 2. Diósgyőr 31 16 5 10 56-36 53 3. Szolnok 31 14 9 8 5938 51 4. Csepel 31 15 6 10 6351 51 5. REAC 31 12 8 11 5139 44 6. BKV Előre 31 10 8 13 5033 38 7. Nyíregyháza 31 14 6 11 5950 48 8. Főt 31 10 12 9 5448 42 9. Eger 31 11 8 12 52-54 41 10. Kecskemét 31 9 9 13 4358 36 11 Monor 31 9 5 17 3972 32 12 ESMTK 31 2 10 19 4087 16 A rájátszás 10. (a bajnokság utolsó) fordulójának alsóházi párosítása. Május 26., vasárnap, 17.00: Fót - Eger, Monor - Nyír­egyháza, Kecskemét - ESMTK. Oteo™ Esztétikus megoldás felújításhoz A falon kívüli Oteo szerelvénycsalád tökéletes megoldás felújításhoz. Funkcióválasztékában megta­lálható az RJ 45 informatikai, a TV-RD-SAT csatlakozó- aljzat, a fényerőszabályzó és redőnykapcsoló. Mini DLP kábelcsatornához is tökéletesen illeszkedik. Esztétikus, praktikus, gyors megoldás felújításokhoz - ez az Oteo. KONTAVILL* tjlegrand Egén Szirmai Kft. Villamossági Szaküzlet Kisasszony u. 34. Tel.: 36/410-340 Gyöngyös: SVill-Ker Kft. Műszaki Bolt Kassai út 1. Tel.: 37/301-313 Heves: Elektrovill - Heves Kft. Villamossági Szaküzlet Erzsébet tér 3. Tel.: 36/346-254 (62751) Egy hír: egy mondat AUTÓSPORT. A versenybíróság az eredetileg első helyezett finn Marcus Grönholm után márkatár­sát, az ugyancsak Peugeot-val versenyző és egy ideig győztes­nek kihirdetett brit Richard Bumst is kizárta az Argentin-rali­ról. A világbajnokság hatodik fu­tamát így a spanyol Carlos Sainz nyerte meg. TENISZ. A hagyományos világ- ranglistán 68. Sávolt Attila 6:2, 6:3-ra legyőzte a rangsorban ép­pen előtte álló thaiföldi ellenfelét a 381 ezer dollár összdíjazású Sankt Pölten-i férfitoma első fordulójá­ban. A magyar játékos következő ellenfele a 6. helyen kiemelt spa­nyol Albert Montanes lesz. KERÉKPÁR. A spanyol Aitor Gonzalez Jimenez nyerte a nyol­cadik szakaszt az olasz kerékpá­ros körversenyen, a Giro d'Italián. Az összetettben to­vábbra is a német Jens Heppner áll az élen. LABDARÚGÁS. Két halottja és 13 sebesültje van annak a lövöl­dözésnek, amely a Nációnál de Medellin - America de CaU ko­lumbiai bajnoki mérkőzés után tört ki. A hazai csapat huligánjai nem bírták elviselni kedvenceik 2-0-ás vereségét, és ezért tüzet nyitottak a vendégszurkolókat szállító járművekre. Gólaszály a besenyői derbin Egerszalók: egy sorozat megszakadt - Heves: fél tucat a bajnokavatáson A futballpályához csak távolról hasonlító besenyőtelki játéktéren Bódi Krisztián (15-ös mezben) és társai nem bírtak a Tóth Attila (jobbra) vezérelte Ytong-védőfallal fotós pilisy elemér Labdarúgás NB III. Mátra-csoport A 24. forduló eredményei: Besenyőtelek - Gyöngyösi AK-Ytong 0-0 Besenyőtelek, 300 néző. V.: Nemes. BESENYŐTELEK: Vincze - Baranyai - Háklár, Rácz (Mirkóczki) - Vass, Ferencz - Oláh, Penti, Nagy E., Bódi - Rézműves. Játékos-edző: Nagy Endre. GYAK: Kernács - Molnár, Szil­ágyi, Tóth A., Benus (Bartha) - Nagy, Takács, Szekrényes, Cso­mós - Bezzegh (Nagyfalusi), Agócs. Edző: Pócs Tamás. Sportszerű mérkőzésen, mindkét csapat előtt akadt gól­szerzési lehetőség, ám a befeje­zések rendre nem sikerültek. A 89. percben a kitörő Oláht Kernács elütötte, de a bíró óriási meglepetésre kirúgást ítélt... Jók: Oláh, Háklár, Penti, Baranyai, ill. Kernács, Szilágyi, Nagy. Nagy Endre: - A százszázalé­kos 11-esen kívül a döntetlen re­ális eredmény. Pócs Tamás: - Ilyen talajú pá­lyán jó játék nem alakulhat ki. Összességében a mérkőzés nagy részében uraltuk a játékot, de ki­dolgozott kevés helyzetünket nem tudtuk gólra váltani. (Igor) Egerszalók-Bella Hungária - Tápiószentmárton 1-2 (1-1) Egerszalók, 200 néző. V.: Gyertyás. EGERSZALÓK: Nagy P. - Nagy L„ Kelemen, Kovács J. (Somogyvári) - Nagy J„ Jánosi (Helli), Blaga, Béres, Csuhay - Smuczer, Mészáros, Edző: Hor­váth Tamás. A gólok története: a 15. perc­ben Kelemen 16-oson belüli sze­relését ítélte szabálytalannak a játékvezető. A 11 -est Hajdú a bal sarokba lőtte, 0-1. A 27. percben Béres szöglete után kavarodás támadt a kapu előterében, majd Kovács J. 6 m-ről a bal sarokba talált, 1-1. A 70. percben Csuka bal oldali beadását követően Szalma játszott Hajdú elé, aki 10 m-ről a jobb sarokba rúgta a lab­dát, 1-2. A játék iránti alázattal ezúttal sem volt gond a Béres által űzött- hajtott szalókiaknál, ám az a kis plusz hiányzott a csapatból, ami 10 héten át rendre győzelemhez segítette az együttest. Mivel hely­zet- és 11-es kihasználásban (az 54. percben Jánosi büntetőt hibá­zott) a vendégek jeleskedtek, a végén is ők örülhettek. Jók: Nagy R, Nagy L., Béres, Smuczer. Horváth Tamás: - Hat hete iz­gulunk, hogy meglegyünk tizen­egyen, így tettünk csodát hétről hétre. Ezen a meccsen 5 sérülttel - akiknek köszönöm az áldozat- vállalást - már nem sikerült. Jö­vő héten újra megpróbáljuk! Fel a fejjel Dani! (BCS) Tápiószecső - Heves 6-1 (3-0) Tápiószecső, 500 néző. V.: Kálé. HEVES: Éles (Magi) - Kolozs­vári, Horváth, Bakos - Somodi K. (Szatló), Vágó (Lóié), Besenyei F„ Besenyei Zs., Ducsai - Pusoma, Somodi G. Edző: Balázs Tihamér. A 20. percig a hazaiak már 3 gólos előnyre tettek szert, ami el is döntötte a mérkőzés sorsát. Bár a második játékrész elején a he­vesieknek volt esélyük a szoro­sabb eredmény elérésére, de az utolsó negyedórában potyaízű gólokkal a szecsőiek megérde­melten jutottak a 3 ponthoz, ami egyben a bajnokság megnyerését is jelentette számukra. A hevesi­ek részéről egy közepes teljesít­ményt sem sikerült nyújtania senkinek. G.; Holló 2, Grezsák 2, Szász, Majzik, ill. Besenyei F. Balázs Tihamér: - Nehéz ilyen­kor bármit mondani, ugyanis ilyen súlyos vereséget nem lehet megmagyarázni, ezért én meg se próbálom. B. T. További eredmények: Karancslapujtő - Fegyvernek 5-1, BVSC - Dunakeszi 10-0, Gö­döllő - Szajol 0-2, Vecsés - Kis­újszállás 5-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tápiószecső 24 18 3 3 7327 57 2. Szajol 24 15 5 4 64-32 50 3. Egerszalók 24 14 4 6 52-24 46 4. BVSC 24 13 6 5 54-27 45 5. Besenyőtelek 24 12 5 7 6234 41 6. Tápiószentmárton 24 12 4 8 5441 40 7. Vecsés 24 11 4 9 5941 37 8. Kisújszállás 24 10 6 8 4545 36 9. Gyöngyösi AK 24 9 6 9 37-33 33 10. Karancslapujtő 24 9 4 11 4744 31 11. Heves 24 9 3 12 4242 30 12. Fegyvernek 24 6 1 17 47-75 19 13. Gödöllő 24 2 3 19 1978 9 14. Dunakeszi 24 1 0 23 17-128 3 A 25. forduló párosítása. Má­jus 25., szombat, 17.00: Dunake­szi - Fegyvernek, Kisújszállás - Besenyőtelek, Tápiószentmárton - Tápiószecső (Nagykátán), He­ves - Gödöllő, Gyöngyös - Karancslapujtő, Szajol - Vecsés, BVSC - Egerszalók. NB III. Tisza-csoport A 24. forduló eredménye: Mezőkövesd - Rakamaz 0-1 (0-0) Mezőkövesd, 800 néző. V.: Berettyán. MEZŐKÖVESD: Varga L. - Szobóczki, Szabó V., Kiszely - Nyeste, Tari (Tábori), Bocsi, Far­kas R., Barsi (Árvái) - Lója, Var­ga Z. Edző: László István. A gól története: a 49. percben bal oldali beadást Boldog - kis segítséggel - a bal alsó sarokba pörgette, 0-1. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen egy szerencsés gól döntötte el a pontok sorsát. A 35 percig em­berelőnyben játszó hazai gárda nem tudta feltömi a rakamazi védelmet. Kiállítva: Kozák (buk­tatásért az 55. percben). Jók: Szobóczki, Árvái. László István: - Gratulálok az ellenfélnek. V.L. Z3-C 0 <TJ 1 $ 3 Vezettél már Wagon R+-t? Ha igen, akkor már tudod, hogy mit ér Ha még nem próbáltad, most duplán egy pörgős, 1.3-as motor, a kényelmes és praktikusan berendezett belső, a hatalmasra növelhető utastér és a vezetés teljesen újszerű élménye. érdemes, mert a fenti élményeken túl egy május 31-ig tett próbaúttal lég- kondis, limitált Wagon R nyerhetsz. Részletek a márkakereskedőknél. $ SUZUKI A mi autónk szerei-en.