Heves Megyei Hírlap, 1999. szeptember (10. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

1999. szeptember 27., hétfő SporTTüköR 11. oldal LABDARÚGÁS - A megyei I. osztály 8. fordulójának mérkőzésein történt A, jégtörők”: Lelesz, Petőfibánya, Energia Selyp - Egerszalók 0-2 (0-0) Selyp, 250 néző. V.: Berta. Selyp: Molnár T. - Baranyi J., Bata, Blahó, Oláh Sz. - Fekete (Tamási), Andó (Oláh Z.), Au- gusztin, Laczkó - Baranyi G., Hajdú. Edző: Nagy László. Egerszalók: Nagy - Kelemen, Csontos M., Trenka, Hangácsi- Klátyik (Balogh), Blaga (Bata), Szabó, Kovács - Laka­tos (Pallagi), Smuczer. Edző: Székely Károly. A vendégek nyomasztó fölényét két kapufa és számtalan kimaradt gólhely­zet is jelezte, míg a Kinizsi já­téka a védekezésre korlátozó­dott. G.: Pallagi 2. Jók: Baranyi J., Augusztin, ill. Csontos M., Trenka, Bata, Pallagi. Ifik: 0-1. Nagy László: - Védelmünk aktív közreműködésével csak nehezen nyert a jobbik csapat. Székely Károly: - A vártnál gyengébb mérkőzést két szép gólunk teszi emlékezetessé. Szigeti Tamás Felsőtárkány- Istenmezeje 3-0 (0-0) Felsőtárkány, 300 néző. V.: ifj. Kóródi. Felsőtárkány: Tóth B.- Fülep, Gál, Novák T. - Lin- kecs (Sós), Bajkó (Bódi), Baj­zát, Agó, Novák Z. - Bukrán, Nagy G. (Szepesi). Játékos- edző: Bukrán Csaba. Istenme­zeje: Kiss B. - Csóka K., Or­szág Zs., Mihály, Szaniszló - Csík, Csóka F„ Bódi, Utasi A. -Ország P. (Kotroczó), Farkas. Játékos-edző: Utasi József. A nyomasztó fölényben játszó hazaiak nehezen törték fel az elszántan küzdő vendégek vé­delmét. G.: Bukrán, Sós, Bódi. Jók: Bajzát, Gál, Sós, ill. Csóka K„ Mihály, Csík. Ifik: 5-0. Bukrán Csaba: - Szimpati­kus ellenféllel szemben köte­lező három pontot szereztünk. Utasi József: - „Lejtős pá­lyán” az elfáradó csapatom 60 percig bírta. (bajzát) Bélapátfalva- Pétervására 1-4 (0-1) Bélapátfalva, 150 néző. V.: Tóth B. Bélapátfalva: Rozs- naki - Törő, Fürjes, Bajzáth, Román (Balázs) - Barta A. (Nagy), Horváth T., Miskolczi (Kiss) - Barta P., Búzái, Mikó. Játékos-edző: Horváth Tamás. Pétervására: Dávid - Boros, Ivády A., Pádár, Ország (Ivády P.) - Kovács, Fenyves, Suha, Lénáit (Tar) - Utassy (Papp), Kis-Simon. Játékos-edző: Fenyves Péter. A kitűnően ját­szó vendégek a 3. percben, majd a második félidő elején szerzett gólokkal eldöntötték a mérkőzés sorsát. G.: Barta P., ill. Kis-Simon 3, Pádár. Jók: senki, ill. Kis-Simon, Suha, Ivády A., Pádár. Ifik: 1-5. Horváth Tamás: - Míg a labdarúgást gólokra játsszák és nem helyzetekre, hátrányban leszünk. Fenyves Péter: - Érett játék­kal megérdemelten nyertünk. Horváth Mihály Tarnaörs - No vaj 2-2 (0-1) Tamaörs, 200 néző. V.: Györgyfi. Tarnaörs: Vágó - Peredi T., Mága, Danyi Zs., Esvég - Kiss (Csömör L.), Lő­csei I., Varga I. (Csömör P.), Pető - Lőcsei J., Varga N. Edző: Pócs Tamás. Novaj: Zsí­ros - Jánosi, Erdélyi, Tóth G., Barta - Szabó R., Husi (Szabó Z.), Sipos, Sumi - Szőke, Nagy Zs. Játékos-edző: Kormos Imre. Küzdelmes mérkőzésen a szünet után fordítottak a haza­iak, de az utolsó pillanatokban egy védelmi megingást kihasz­nálva egyenlítettek a novajiak. G.: Lőcsei J., Varga N., ill. Nagy Zs. 2. Jók: Mága, ill. az egész csapat. Ifik: elmaradt, a novajiak nem jelentek meg. Pócs Tamás: - Egyéni hibák miatt nem nyertünk. Kormos Imre: - Igazságos eredmény született. Bodonyi József Szőlőskert Nagyréde - Füzesabony 3-1 (1-1) Nagyréde, 300 néző. V.: Márta Zs. Nagyréde: Csütörtöki - Debreczeni, Deme, Barna, Dá­vid - Cserta, Rozovits (László), Kakas (Mátyásházi), Bordás - Molnár B., Török (Juhász Gy.). Edző: Acs János Füzesabony: Perge - Kasza, Polgár, Tamasi, Grácsin - Apostol, Tóth, Szabó (Angyal), Mencsik - Kovács, Póka (Halász). Játékos-edző: Polgár László. Lagymatag első félidő után a cserék felhozták a hazaiakat. Kiállítva: Csütörtöki (kakaskodásért, a 87. percben). G.: Dávid, László, Molnár B., ill. Mencsik. Jók: Debreczeni, Deme, ill. senki. Ifik: 5-5. Acs János: - A második fél­idei játékunk alapján megér­demelten nyertünk. Polgár László: - Szünet után elvesztettük a ritmust, jelenleg ennyire vagyunk képesek. Lukács György Tarnalelesz - Gyöngyöshalász 3-2 (1-1) Tarnalelesz, 200 néző. V.: Gor- dos. Tarnalelesz: Sztraka - Lázár (Sike), Sztasák, Halász, Mikusi - Fehér, Németi, Lucza, Suha J. - Bíró, Kurtán. Edző: Bilesch Gyula. Gyöngyösha­lász: Horváth - Gódor, Huszár, Tóth A., Szabó Gy. - Varga, Csiba (Ferencz), Nagy Gy. G., (Reviczki), Bakondi (Fricz) - Incze, Molnár. Edző: Szabó Gyula. Két azonos képessége csapat szikrázóan kemény, for­dulatos csatájában a hazaiak a 90. percben szerzett góllal ki­harcolták a hazai pályán régóta áhított győzelmet. Bíró a 68. percben 2-2-nél büntetőt hibá­zott. G.: Bíró, Kurtán, Mikusi, ill. Incze, Bakondi. Jók: Halász, Mikusi, Németi, ill. Nagy Gy. G., Bakondi. Ifik: 3-0. Bilesch Gyula: - Végre meg­tört a jég, de ma délután For­tuna is velünk volt. Szabó Gyula: - Ebben a szi­tuációban nem tudok mit mon­dani. Sallai Ferenc N oly bor-Gy.-sólymos- Petőfibánya 1-4 (1-1) Gyöngyössolymos, 200 néző. V.: Szabad. Gy.-solymos: Molnár - Bozsik, Szűcs, Nyi­las, Hibó A. (Tóth) - Kiss, Hajdú, Hibó T., Szabó (Pinti) - Csivincsik, Horváth. Játékos­edző: Soltész Sándor. Petőfibá­nya: Juhász - Karóczkai, Valkó, Szabó, Lénáit - Gubis (Koren), Nagy, Králik - Fekete V., Kerekes, Fekete T. Edző: Galambos Ferenc. Egyenlő erők küzdelmét hozta az első félidő, majd a fordulás után megszerezte a vezetést a Bá­nyász, és a hajrában lőtt gólok­kal megérdemelten nyert. G.: Horváth, ill. Fekete V., Fekete T., Králik, Kerekes. Jók: Mol­nár, ill. Valkó, Fekete V., Fe­kete T. Ifik: 2-0. Soltész Sándor: - Eddigi leg­rosszabb játékkal veszítettünk. Galambos Ferenc: - Jobban akartuk a győzelmet, és végre megtört ajég. Tóth Józsej Energia SC Gyöngyös- Tárnáméra 3-0 (1-0) Gyöngyös, 150 néző. V.: Se­bestyén. Energia SC: Molnár A. - Pásztory, Domoszlai (Molnár J.), Németh, Juhász F. - Kovács L., Vas Borosi P., Szűcs (Nagy), Buda - Morvái (Vas Borosi Cs.), Farkas. Edző: ifj. Matus Miklós. Tárnáméra: Erdei - Lőrincz, Kovács, Bese- nyei, Bállá - Bánka, Kovics, Bártfai, Kövesdi - Együd (Sza­bados), Zsidó. Edző: Banka Fe­renc. A minden csapatrészében jobb hazaiak magabiztosan sze­rezték meg első őszi győzel­müket. G.: Buda 2, Kovács L. Jók: Kovács L. (a mezőny leg­jobbja), Pásztory, Juhász F., Buda, ill. senki. Ifik: 3-2. Ifj. Matus Miklós: - Megér­demelten nyertünk. Banka Ferenc: - Ilyen hoz­záállással törvényszerű a vere­ség. Kurfürst István A bajnokság állása: 1. Egerszalók 8 7 0 1 21- 5 21 2. Felsőtárkány 8 6 1 1 26- 7 19 3. Pétervására 8 6 0 2 21- 9 18 4. Tarnaörs 8 5 2 1 20-10 17 5. Novaj 8 4 2 2 15- 7 14 6. Tamaméra 84 1 3 12-14 13 7. Nagyréde 8 3 3 2 11-15 12 8. Bélapátfalva 8 3 2 3 18-21 11 9. Petőfibánya 8 1 5 2 14-14 8 10. Tarúalelesz 8 2 2 4 11-14 8 11. Gyöngyössolymos 18 2 2 4 17-22 8 12. Selyp 8 2 2 4 11-17 8 13. Gyöngyöshalász 8 2 1 5 12-16 7 14. Energia SC 8 1 2 5 11-17 5 15. Füzesabony 8 1 2 5 10-23 5 16. Istenmezeje 8 1 1 6 7-26 4 A 9. forduló párosítás, októ­ber 2., szombat, 15: Novaj - Szőlőskert Nagyréde, Füzes­abony - Bélapátfalva, Pétervá­sára - Solybor-Gy.solymos, Pe­tőfibánya - Felsőtárkány. Va­sárnap, 15: Egerszalók - Tar­nalelesz, Gyöngyöshalász - Energia SC, Tamaméra - Tar­naörs, Istenmezeje - Selyp. LABDARÚGÁS Zárkózik Szólát A megyei II. osztályú baj­nokság 8. fordulójának eredményei: Egerszólát - Zagyvaszántó 4-2 (0-2), Kisköre - Kápolna 0-0, Apc - Pély 4-0 (2-0), Recsk - Párád 1—0 (0—0), Szihalom - Gyöngyöspata 2-2 (1-2), Hatvani Lokomotív - Adács 1-1 (0-1), Vámosgyörk - Verpelét 2-2 (1-1), Hort - Sarud 0-2 (0-1). Az élmezőny állása: 1. Kápolna 16 pont (19-11), 2. Sarud 16 (12—8), 3. Zagyva- szántó 15 (18—11), 4. Eger­szólát 15 (15-8). A labdarúgó NB I-ben történt A 9. forduló mérkőzéseinek 3. BVSC 9 6 1 2 20-11 19 eredményei: BKV Előre ­4. Dunakeszi 9 5 3 1 17-10 18 Pécs 2-Ó, BVSC - Érd 2-0, 5. BKV Előre 9 5 2 2 15- 8 17 Békéscsaba - Hajdúszoboszló 6. Békéscsaba 9 4 3 2 15-12 15 0-1, Tiszaújváros - Kaposvár 7. Hajdúszoboszló 9 4 2 3 15-15 14 0-0, Matáv-Sopron - Kecs­8. Komló 9 4 1 4 14-11 13 kemét 3-0, Százhalombatta ­9. Szolnok 9 4 1 4 13-15 13 Dunakeszi 1-3, Komárom ­10. Sz.h.batta 8 3 3 2 12-10 12 TFC-Cegléd 2-2, Demecser ­11. TFC-Cegléd 9 3 2 4 10-13 11 III. Kér. FC 2-4, Szolnok ­12. Kaposvár 9 2 4 3 6-10 10 Csepel 3-2, Komló - Video­13. Pécs 9 3 1 5 9-14 10 ton 1-2. 14. III. Kerület 8 3 1 4 11-17 10 Hétközben játszották: 15. Tiszaújváros 9 2 3 4 8-11 9 Szolnok - III. Kerület 2-1. 16. Kecskemét 9 3 0 6 11-15 9 17. Komárom 922 5 10-21 8 A bajnokság állása: 18. Demecser 9 1 2 6 12-20 5 1. Videoton 9 8 1 0 22- 3 25 19. Érd 9 1 2 6 6-20 5 2. Matáv-Sopron 9 7 1 1 24- 5 22 20. Csepel 9 1 1 7 8-17 4 _______I A második hevesi gól. Szerzője Besenyei Ferenc (középen sötét mezben) fotó: pilisy elemér LABDARÚGÁS - Az NB III. Mátra-csoportja 8. fordulójának mérkőzései A hevesi ponttal dobogón a Besenyő Heves - Besenyőtelek 2-2 (1-2) Heves, 500 néző. V.: Szép. HEVES: Táj ti - Horváth (Szabó Z.), Ötvös, Tari, Sági - Somodi, Besenyei Zs. (Vaj- ner), Grabecz, Pusoma (Szabó Zs.) - Lóié, Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. BESENYŐTELEK: Vincze - Vass, Nagy E., For­gács, Baranyai - Oláh, Rácz (Nagy P.), Bódi (Mirkóczki), Csóka - Rézműves, Takács. Edző: Káló Mihály. A gólok története: A 21. percben szöglet után kavaro­dásból Vass közelről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1. A 25. percben a Vinczéről felpörgő labdát Besenyei Zs. néhány lé­pésről rúgta a hálóba, 1-1. A 35. percben Oláh bombázott Tajti kapujába, 1-2. Az 57. percben Grabecz beadását Be­senyei F. fejjel csúsztatta a bal felső sarokba, 2-2. Ragyogó labdarúgóidőben változatos, közönségszórakoz­tató mérkőzést játszott a két szomszédvári csapat. Az első félidei gyors gólváltást magas színvonalú játék követte, s mindkét együttes több gólhely­zetet is kialakított ellenfele kapuja előtt. A döntetlen jól tükrözi a látottakat annak el­lenére is, hogy mindkét gárda. az utolsó pillanatig a győze­lemre törekedett. Jók: Tajti, Ötvös, Besenyei F., Grabecz, ill. Nagy E., Vass, Forgács. Ifik: 5-0. Balázs Tihamér: - Ennek a döntetlennek nagyobb az ér­téke, mert egy jó csapat ellen értük el. Káló Mihály: - Két tizen­egyes helyett sárgát kaptunk, így itt kellett hagynunk két pontot... Balogh Péter Poroszló - Karcag 1-4 (1-1) Poroszló, 400 néző. V.: Gaál. POROSZLÓ: Erdős Szobóczki, Vona, Farkas Z., Antal - Pénti, Krasznai (Hor­váth), Dajka, Rontó (Csala A.)- Pap (Farkas A.), Császári. Edző: Görbe Károly. A gólok története: A 36. percben megítélt büntetőt Bese értékesítette, 0-1. A 40. percben Penti átadását Dajka 10 m-ről küldte a bal sarokba, 1-1. A 61. percben védelmi hibát követően Binder 15 in­ról lőtt a hosszú sarokba, 7-2. A 72. percben Kemecsi 12 in­ról talált a kapu közepébe, 1-3. A 79. percben Kiss L. még a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 7-4. Az első félidőben egyen­rangú ellenfelek csatáztak, amelynek során a 26. percben Rontó ütközött a kapussal, megsérült és cserére kénysze­rült. Szünet után átvette az irányítást a vendégcsapat, és kontratámadásait rendre eredményesen fejezte be. Jók: Farkas A„ Farkas Z. Ifik: 2-3. Görbe Károly: - A jobban akaró vendégek megérdemel­ten nyertek. Fejes Kálmán Karancslapujtő - Gyöngyösi AK 2-1 (2-0) Karancslapujtő, 300 néző. V.: Gyertyás. GYAK: Somodi - Szilágyi- Patkó, Molnár (Magyar), Nagy Gy. T. - Szekrényes, Nagy G. (Karsai), Nagy L., Tóth A. - Bezzegh (Juhász K.), Tóth Z. Edzők: Bágyi Imre és Majzik Zoltán. A gólok története: A 25. percben Fodor 18 m-es sza­badrúgása a felső lécről kipat­tant, az érkező Lavaj 6 m-ről a léc alá bombázott, 1-0. A 37. percben Lavaj beadását Fodor vágta a hálóba, 2-0. Az 55. percben Nagy L. bal oldali be­adását Szilágyi 10 m-ről lőtte a kapu jobb oldalába, 2-7. A tartalékoson felálló ven­dégek megérezték a távollévők hiányát és a két bekapott gól után már csak a szépítésre fu­totta erejükből. A győzelmet jobban akaró és lelkesen küzdő hazaiak rászolgáltak a három pontra. Jók: Szilágyi, Tóth A. Ifik: 0-5. Bágyi Imre: - A lelkesebb és nagyobb akarással játszó ha­zaiak megérdemelten nyertek. Halmóczki Ferenc További eredmények: SBTC - Pásztó 1-0, Ózd - Új­szász 3-2, Balassagyarmat - St. Öblös 1-0, Mezőkövesd - Tápiószentmárton 4-3, Gö­döllő - Tiszafüred 1-0. A bajnokság állása: 1. SBTC 8 5 3 0 13- 4 18 2. Karcag 8 5 2 1 17- 8 17 3. Besenyőtelek 8 4 2 2 17-11 14 4. T.sz.tmárton 84 2 2 17-13 14 5. Balassagyarmat 84 22 10- 8 14 6. Gyöngyösi AK 8 3 3 2 16-10 12 7. St. Öblös 8 3 3 2 10- 7 12 8. Gödöllő 8 3 3 2 6- 5 12 9. Ózd 8 3 1 4 14-19 10 10. Poroszló 8 2 3 3 15-14 9 11. Pásztó 8 2 3 3 11-10 9 12. Heves 8 1 6 1 7- 6 9 13. Tiszafüred 8 2 2 4 8-13 8 14. Mezőkövesd 8 2 1 5 9-15 7 15. Karancslapujtő 8 2 1 5 6-16 7 16. Újszász 8 0 1 7 7-24 1 A 9. forduló párosítása, ok­tóber 2., szombat, 15: Tápió­szentmárton - Karancslapujtő, Besenyőtelek - SBTC, Pásztó - Poroszló. Vasárnap, 15: Gyöngyösi AK - Balassa­gyarmat, Karcag - Gödöllő, Tiszafüred - Ózd, Újszász - Mezőkövesd, St. Öblös - He­ves (77). Nemzetközi szolgáltató cég leányvállalata területi képviselőt (hivatkozási szám: TK/HMHI) keres Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megye területére Amit ajánlunk: • vonzó jövedelem; • munkavégzés egy dinamikus csapat tagjaként; • belépés az üzleti életbe; • új szakmai terület elsajátításának lehetősége. Amit elvárunk: • minimum érettségi bizonyítvány; • legalább egy idegen nyelv alapfokú ismerete; • jó kommunikációs és tárgyalási készség, határozott fellépés; • megbízhatóság, feladat-orientáltság; • B kategóriás gépjármű-vezetői engedély; • lakástelefon; • ideális életkor: 25-35 év. Fényképes önéletrajzát a következő címre várjuk: 1400 Budapest, Pf.: 17. „Képviselő” jeligére, TK/HMH I hivatkozási számmal. HEVESM*EI HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, vjLjk LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cfm: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06-46/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311 -697, tel: 37/301 -564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341 -051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010706-70070000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Sprin­ger-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses meg­rendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.