Heves Megyei Hírlap, 1999. szeptember (10. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

12. oldal SporTTüköR 1999. szeptember 27., hétfő AUTÓSPORT - Forma-1, Európa Nagydi] - Esős futam, kiesésekkel Herbert, Trulli és Barrichello A brit Johnny Herbert egy rendkívül fordulatos, kiesé­sekkel és helycserékkel tarkí­tott versenyen, a hol esős, hol száraz időben lezajlott nür- burgringi Európa Nagydíjon megszerezte a Stewart-Ford csapat történetének első, saját pályafutásának harmadik fu­tamgyőzelmét. A világbajnoki címre esélyes négy pilóta mindegyike hibázott, így a ki­sebb csapatok pilótái kerültek kedvező helyzetbe. Az Európa Nagydíj vég­eredménye: 1. Herbert 1:41.54,314 ó (177.034 km/ óra átlagsebesség), 2. Trulli 22.618 mp h., 3. Barrichello 22.865 mp h., 4. R. Schuma­cher 39.507 mp h., 5. Häkki­nen 1:02.950 p h., 6. Géné (spanyol, Minardi-Ford) 1:05.154 mp hátrány. A világbajnoki pontverseny állása, pilóták: 1. Häkkinen 62, 2. Irvine 60, 3. Frentzen 50, 4. Coulthard 48, 5. R. Schumacher 33, 6. M. Schu­macher 32 ponttal. Konstruk- tó'rök: 1. McLaren-Mercedes 110, 2. Ferrari 102, 3. Jordan- Mugen-Honda 57 ponttal. Az Europa Nagydíjat a Stewart-Ford csapat pilótája Johnny Herbert emelte magasba fotó: feb-reuters RÖPLABDA - Az EGUT RC-Eger női csapata újra nyert Bécsben Főpróbaként ismét tomagyőzelem Becs behódolt Egernek. Ha másként nem is, de a női röp­labdacsapatnak bizonyosan - tájékoztatta lapunkat dr. Se­ress Gábor az EGUT RC- Eger ügyvezető elnöke. Egy hét leforgása alatt kétszer volt hivatalos a császárvárosba az EGUT RC-Eger együttese, amely - hasonlóan a múlt heti tornához - tegnap is úgy lép­hette át a határt, hogy díszes serleg követelt magának helyet a gárdát szállító autóbuszon. A fennállásának 50. évfordu­lóját az idén ünneplő Asvo Wien háromnapos tornát rende­zett impozáns csarnokában, ahol sportfesztivál keretében, egyéb programok mellett négy, nemzetközi szinten magasan jegyzett, a Bajnokok Ligájában is szereplő együttes lépett pá­lyára. Kosziba István edző gárdája az első mérkőzést a szlovák bajnok UK Bratislavával ját­szotta, és bár a rajt egy kicsit döcögősre sikeredett, a fárasztó utazás végén lejátszott mérkő­A 38. heti totóeredmények A 38. heti totószelvényen szereplő mérkőzések helyes tippsora a következő: X,1,X X,x,l 1,X,1 1, később, 2,2 Pótmérkőzés: X SZUPER­EXPRESSZ Ha 15 óráig feladja, másnap olvashatja A Tuti 98 Autósiskola ingye­nes KRESZ-tanfolyamot indít 1999. 09.28-án 16 órakor „C” és „C+E” kategóriákból. Mun­kanélküliek részére további kedvezmény. Jelentkezni lehet Eger, Törvényház u. 11. szám alatt. Tel.: 414-025 (59931) zést mégis megnyerte az egri együttes. Másnap, az Olaszor­szágban profiskodott, de immár hazájukba visszatért játékosok­kal megerősített horvát Mari­bor várt az egriekre, akik ellen már könnyebb győzelmet arat­tak a frissen mozgó megye- székhelyiek. A harmadik találkozóra a há­zigazda - az Asvo Wien utóda­ként ezúttal Telekom Post Wien néven szereplő - bécsiek ellen került sor, ahol a hazaiak szá­mára létkérdés volt a győzelem a döntőben való szerepléshez. Ettől az álomtól azonban Fe­kete Krisztináék megfosztották az osztrákokat, ugyanis sima győzelmet arattak a sógorok fe­lett. A 800 néző előtt rendezett tornán a hasizomhúzódással bajlódó Schlégl Katalint nélkü­lözni kellett Kosziba Istvánnak, míg az orosz Jelena Cseszno- kova vízumhiány miatt nem tarthatott az együttessel. A Kovtun, Fekete, Tímár, Jáka, Wolf, Bóta összeállítású csapat (csereként még pályára lépett Szabó D.) a két hiányzó nélkül is megszerezte azonban az elsőséget, a fináléban ismét két vállra fektetve a pozsonyia­kat. Eredmények: EGUT RC- Eger - UK Bratislava (szlovák) 3-2 (23, -22, 15, -25, 8), EGUT RC-Eger - Maribor (horvát) 3-0 (25, 20, 12), EGUT RC-Eger - Telekom Post Wien 3-0(23,21, 19). Az 1. helyért: EGUT RC- Eger - UK Bratislava 3-1 (10, 19, -23, 21). A 3. helyért: Ma­ribor - Wien 3-2. Végeredmény: 1. EGUT RC- Eger, 2. UK Bratislava, 3. Ma­ribor, 4. Telekom Post Wien. Kasziba István: -Célegye­nesben vagyunk a bajnoki nyi­tány előtt és ezért nagyon fon­tos, hogy hasznos és eredmé­nyes tornán vettünk részt, ahol _ sok biztató dolgot tapasztaltam. Kipróbáltuk a színes labdát és az új szabályokat, amelyek a. régi beidegződések miatt most még némi problémát okoztak, de ezzel a későbbiekben remé­lem már nem lesz gond. (bódi) Egy hír: egy mondat TENISZ. A tenisz Davis Kupa Euro-afrikai zóna 2. csoportja 3. fordulójának végeredménye: Magyaror­szág - Dánia 3-1. SZUMÓ. Bronzérmet szer­zett az észtországi szumó Eu- rópa-bajnokságon a Rovnyai János, Bodnár Gyula, Libor Dezső összeállítású magyar válogatott. TRIATLON. Kropkó Péter a nyolcadik helyen végzett va­sárnap a hagyományos, idén 18. alkalommal megrendezett nizzai hosszú távú triatlon- versenyen. MOTORCSÓNAK. Galo- vics László nyerte a motor­csónak T-550-es kategória számára rendezett Európa Kupát vasárnap Dunaújvá­rosban. BIRKÓZÁS. Hirbik Csaba (69 kg) a negyedik helyen végzett az athéni 45. kötöttfo­gású birkózó-világbajnoksá­gon, miután a bronzmérkőzé­sen több intéssel kikapott a fehérorosz Kapitiantól. KÉZILABDÁ. Ausztria, Lit­vánia és Bulgária együttesé­vel került egy világbajnoki se­lejtezőcsoportba a magyar férfi kézilabda-válogatott. A vasárnapi zágrábi sorsoláson öt csoportba sorolták be a 2001-ts franciaországi világ- bajnoki részvételért januárban harcba szálló húsz csapatot. KERÉKPÁR. A szlovák Da­libor Grebeci nyerte a kerék­páros Energon-Csepel Kupát, a Citadella Nagydíjon honfi­társa, Roman Bronis győzött. ÚSZÁS. A dél-afrikai Penny Heyns vasárnap Durbanben, egy hazai versenyen 1:05.40 perccel új rövidpályás világ­csúcsot ért el a 100 méteres női mellúszásban. A korábbi rekordot szeptember 5-t óta ugyanő tartotta 1:05.57 perc­cé \. KÉZILABDA. A Dunaferr SE együttese nyerte meg a dániai női kézilabda Bajnokok Kupáját, miután a döntőben, hosszabbítást követően egy góllal legyőzte a norvég Bák- kelagets Oslo együttesét. A döntőben: Dunaferr SE - Bükkelagets Oslo (norvég) 28:27(13:12, 24:24). LABDARÚGÁS - Az NB II. Keleti csoportjának 8. fordulójában történt Kedvező párhuzamban Eger és Hatvan Gyomaendrőd - FC Hatvan 0-2 (0-1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Farkas Gy. (Kormos, Vígh). GYOMAENDRŐD: Kollár- Diczkó - Lábos, Nagy M. (Hajdú, 65.) - Bócsik, Sindel, Unyatinszki, Lipták, Illyés - Hídvégi, Mester. Edző: Turcsek József. HÁTVAN: Berecz - Králik- Szűcs, Szabó - Kiss (Koro- lovszky, 82.), Buzma, Jele, Andrási, Mohácsi - Tóth (Ná- dasdy, 83.), Balázs. Edző: Sza­bados György. Sárga lap: Illyés a 45., Kiss az 54., Hajdú a 70. percben. A gólok története: A 45. percben Buzma 12 m-ről lőtt a jobb felső sarokba, 0-1. A 67. percben Tóth 18 m-ről a kapu bal alsó sarkába talált, 0-2. A 18 évesek válogatottjával Finnországba utazott Szabados György edző nélkül léptek pá­lyára a hahxiniak a mérkőzé­sen, akiket ezúttal Gömöri Ottó vezérelt. A vendégek meg is fo­gadták az egykori gólgyáros tanácsait, és bár a vendéglátók az első negyedórában kétszer is a kapufát találták el, gólt mégis a vendégek szereztek. A hatva­niak lelkesedése a vezetés után még inkább fokozódott, s ennek eredményeként újabb találatot értek el a Zagyva-partiak. Gö­möri Ottó azonban nem bírta az idegfeszültséget, és már a 31. percben reklamálásért kiállí­totta a játékvezető. A fennma­radásukért küzdő hatvaniak küzdeni akarása megérdemelt győzelmet eredményezett az idegen pályán is. Jók: Diczkó, Bócsik, ill. Szűcs (a mezőny legjobbja), Tóth, Berecz, Krá­lik. Gömöri Ottó: - A győzelmet a múlt és a jövő támogatóinak ajánljuk. FC Éger- Tengely Közmű - Kalocsa 2-0 (2-0) Eger, 1000 néző. V.: Mohácsi (Nyerges, Tóth I.). EGER: Molnár - Holtner - Fejéregyházi, Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi, Márton, Szabó, Telek (Béres, a szünet­ben) - Hajmási (Horváth, 55.), Montvai (Berecz, 63.). Edző: Csuhay József. KALOCSA: Gojtán - Iván (Hahn Á., 78.), István, Farkas - Paletta, Hahn J. (Sánta, a szü­netben), Burzi, Szilágyi, Szűcs - Tóth, Rusvai (Gasparik, a szünetben). Edző: Bodonyi Béla. Sárga lap: Telek a 29., Bocsi a 67., István a 71. percben. 5. perc: Hajmási erős fejesét Gojtán bravúrral védte. 8. perc: Bercsényi szögletét Holtner mesterien fejelte a bal sarokba, 1-0. 44. perc: Bocsi lövése a felső kapufáról vágódott a gólvonal elé. 45. perc: Hajmási a kapust is kicselezve kisodródott, középre adott, és Montvai a hálóba to­vábbított, 2-0. 58. perc: István fejesét Holt­ner vágta ki a kapu előteréből. 62. perc: Béres egyedül tört kapura, végül sokat cselezett. 70. perc: István távoli lövése a felső kapufáról vágódott ki. 81. perc: Berecz lövését a gólvonalról vágta ki egy védő. 88. perc: Béres saját kapuja előtt tisztázott becsúszva. A hazai szurkolók joggal re­mélték, hogy a gyors gól után további találatokat szereznek majd kedvenceik, de már csak egy sikerült, mivel a gólhelyze­tek nagy hányadát elhibázták az egriek. Mezőnyben ügyesen adogattak a vendégek, a hazai­aknál nem akadt igazán jó tel­jesítmény, noha az akarat lát­szott a csapaton. A Kalocsa érezte, hogy van keresnivalója, de a határozottság hiányzott a játékosaiból, így képtelenek voltak még a szépítésre is. A gólhelyzetek alapján nagyobb arányú is lehetett volna az Eger győzelme. Jók: Holtner, Kovács Cs., Molnár, ill. Farkas, Paletta. Csuhay József: - Csak az eredménynek lehet igazán örülni, mert az egész csapat tompán játszott. Bodonyi Béla: - Jó mérkőzé­sen az Eger használta ki jobban a helyzeteit. F. B. További eredmények: Kis­kunfélegyháza - Kiskőrös 3^4, Nyírbátor - Monor 1-0, Főt - Kunszentmárton 1-1, Kazinc­barcika - Jászberény 0-3, MVSC - Borsod Volán 0-1, Gyula-REAC 1-0. A bajnokság állása: 1. Kiskőrös 2. PLC-Fót 3. Eger 4. Nyírbátor 5. Kazincbarcika 6. Borsod Volán 7. Kunszentmárton 8. Monor 9. Hatvan 10. Jászberény 11. Gyula 12. REAC 13. Kalocsa 14. Gyomaendrőd 15. K.k.f.háza 16. Miskolci VSC 8 7 1 0 16- 7 22 8 5 2 1 15- 8 17 8 5 1 2 14- 7 16 8 4 2 2 14-10 14 8 4 1 3 13- 9 13 8 3 4 1 9- 6 13 8 3 4 1 13-11 13 8 3 3 2 15-12 12 8 3 2 3 10- 6 11 8 3 0 5 14-10 9 8 2 2 4 5-13 8 8 2 15 14-15 7 8 2 15 11-18 7 8 1 3 4 5-13 6 8 1 2 5 12-20 5 8 0 3 5 6-21 3 A 9. forduló párosítása, ok­tóber 2., szombat, 14.30: Jász­berény - Fót, Kunszentmárton - Nyírbátor. Vasárnap, 14.30: Borsod Volán - Kazincbarcika, Monor - Eger, Hatvan - Gyula, REAC - Kiskunfélegyháza, Kiskőrös - MVSC, Kalocsa - Gyomaendrőd. Csak annyit kockáztasson, amennyit muszáj! Ha az ABN AMRO Vagyonkezelő befektetési alapjai mellett dönt, a fejünket tesszük rá, hogy Önnek sem lesz félnivalója. Sőt, akár jelentős mértékben gyarapíthatja vagyonát! Csak vá­lassza ki az elképzeléseinek leginkább megfelelő hozamú és kockázatú konstrukciót! Aranykosár Nyíltvégű Befektetési Alap- kedvező hozam', alacsony kockázat. Az Alap vagyonát szakértőink rövid lejáratú állam­papírokba és bankbetétekbe fektetik. Unió Nyíltvégű Részvény-befektetési Alap"- magasabb elérhető hozam * megosztott kocká­zat. Az Alap vagyonát a legjelentősebb nemzet­közi nagyvállalatok részvényeibe forgatjuk. Navigátor Nyíltvégű Részvény-befektetési Alap - rendkívüli hozam* lehetősége, nagyobb kockázat. Az Alap vagyona a Budapesti Érték­tőzsde legerősebb részvényeiben gyarapodik. További információért kérjük, hívja az ABN AMRO Befektetési vonalat: 06 40 444 888, vagy látogasson el befektetési jegyek forgalmazásával foglalkozó bankfiókjaink bármelyikébe! ^ ABN AMRO Bank Napról napra többet nyújt Az egyes alapok hozamáról a Bank fiókjaiban, illetve a fenti telefonszámon adunk pontos tájékoztatást. 1999 októberétől érhető el a forgalmazóhelyeken. Kijelölt bankfiókjaink: 3300 Eger, Telekessy u. 7. Tel.: 36/411-855 • 3200 Gyöngyös, Rákóczi út 4. Tel.: 37/311-070