Heves Megyei Hírlap, 1999. május (10. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-17 / 113. szám

10. oldal SporTTüköR 1999. május 17., hétfő •Verhetetlen, nettó 1700 Ft-os havi díj! •Ebédidőben csupán nettó 32 Ft-os percdíj!* • Csúcsidő 20 óra helyett csak 17 óráig! Játsszon Kokéval! 0660 450 450 ^ ^ ^ ^ További információért hívja a 06 80 450-450-es zöld számot! http://www.westel.hu WESTEL IRODA: EGER, 3300 BAJCSY-ZS. ÚT 3., TEL.: (06 36) 411-900. RÁDIÓTELEFON: (06 60) 415-100 KÉRÉSÉRE ÜZLETKÖTŐNK FELKERESI ÖNT MELEGH LÁSZLÓ RÁDIÓTELEFON: |06 60) 415-161 WESTEL FORGALMAZÓK: GYÖNGYÖS. APEX ELEKTRONIKAI / | » I I 1 I KFT. 3200 Fö TÉR 10, TEL.: (06 37) 311-665, RÁDIÓTELEFON: f ( {{( §})}} } f / j f (06 60) 327-678 • EGER. MOBILKER KFT. 3300 KATONA ISTVÁN |«la ^ _ mm 1 TÉR 1-3., TEL.: (06 36) 432-900, RÁDIÓTELEFON. (06 60) 614-450 till L\ I EJ • HATVAN. APEX ELEKTRONIKAI KFT, 3000 HORVÁTH NI. ÚT t A f ti 15., RÁDIÓTELEFON: (06 60) 316-914, ÉS A Keravill ÜZLETEIBEN. ,i,iímiro« Kf K.O. MOBILDÍJCSOMAG Küldje padlóra a költségeket! A készülékek részletre is megvásárolhatók. Az akciós ajánlat a készlet erejéig érvényes. Belföldi hívás esetén a K.O díjcsomag percdíjai a kővetkezők: hálózaton kívül csúcsidőben nettó 90 Ft. éjszaka és minden egyéb időszakban hálózaton kivüt nettó 32 Ft, hálózaton belül nettó 18 Ft. Csúcsidő: munkanapokon 8-tól 12 óráig és 13-tól 17 óráig, éjszaka: mindennap 22-tól 8 óráig. Az ÚVMK-Eger csapata a győztes mérkőzés után joggal ünnepelheti fotó: pilisy elemér Férfi vízilabda OB I. - A Szolnok nem jelentett akadályt Legjobb vidékiként a 6. helyen ÚVMK-Eger - Szolnoki VSC 10-6 (1-1, 3-1, 3-1, 3-3) OB 1-es férfi vízilabda-mér­kőzés, Eger, 300 néző. V.: Er­dős, Németh A. ÚVMK-Eger: SŰRŰ - DR. Ancsán i, lehmann 2, KOVÁCS R. 2, Hajós, SE­RESS 1, Madaras 1. Cs.: Csá- nyi 1, SZABÓ G. 2, Pulay, Szabolcsi, Pszota. Edző: Gyu­lavári Zoltán. Szolnok: KUCSER - Kör­mendi 1, Mohi Z., Lukács, Varga Zs. 2, Krasznai B., Fa­zekas. Cs.: Hidasi, Balogh, MOHI A. 2. Edző: Hegyvári György. Gól - emberelőnyből: 11/6, ill. 6/2. Négyméteres­ből: -, ill. 2/2. Az 1998/99-es bajnoki idény alapszakasza egri záró­mérkőzésének tétje a vidék legjobbja címet jelentő 6. hely megszerzése volt. Utoljára az 1973-as csapatnak sikerült ezt kiérdemelni, de szívesen emlé­keztek vissza az egri pólózás régi egyéniségei az 1969-es bajnoki bronzra is. A találkozó előtt Seress Tibort köszöntöt­ték, aki 50. OB I-es mérkőzé­sét játszotta. Áz első negyedben (mint ahogy minden játékrész előtt) a jubiláns Seress hozta el a labdát, de az első gólt négymé­teresből mégis a vendégek szerezték, a gólkirályságra pá­lyázó Varga Zs. révén, melyet az egri rivális Lehmann egyen­lített, 1-1. A második negyedben örömjátékot mutattak az eg­riek, Szabó G. mintegy 10 mé­teres bombái utat találtak a há­lóba, majd Lehmann tesztelte a hálót, (4-1). A statiszta sze­repre kényszerülő vendégek egy újabb négyméteresből tud­tak csak szépíteni, (4-2). A harmadik játékrészben Kör­mendi úszott meg és fejezte be góllal az akciót, melyre Mada­ras kapásból válaszolt. Kovács R. is feliratkozott a góllövők közé, bombája a felső lécről vágódott a gólvonal mögé. A negyed végén Csányi parádé­zott, aki center poszton táncol­tatta meg a labdát a kezén, be­csapva ezzel a védőket és a kapust, 7-3. A zárónegyedben a szolno­kiak szoros emberfogásra tér­tek át. Előnyből a csapatkapi­tány dr. Ancsán is betalált. Sajnos a gólkirályság „el­úszott” a negyed közepén, mi­vel Lehmann kipontozódott. Négygólos egri vezetésnél kétszer beköszöntek a szolno­kiak, de jött Seress, aki fontos találattal 9-6-ra módosított. dr. Ancsán háromszor is tü­zelt, de a végeredményt Ko­vács R. állította be felső sarkos találatával (10-6). A két régi rivális csatájában az első negyedben ijesztgetett a Szolnok, az egriek nehezen lendültek játékba. A folytatás­ban a jó védőmunka mellett a lövések is bejöttek, és a távoli találatok elbizonytalanították a vendégeket. Gyulavári edző jól „keverte a kártyákat", a cserék közül Szabó és Csányi is fontos gólokat szerzett. A já­ték minden elemében ellenfele fölé nőtt az ÚVMK-Eger. A hajrában már nem volt kérdé­ses, hogy a hazaiak fölényesen szerzik meg az újabb két pon­tot, bebiztosítva ezzel a régóta áhított 6. helyet, és a vidék leg­jobbja címet. A találkozó után joggal ünnepeltek az egri játé­kosok, akik Gyulavári Zoltán edzőt ruhástól dobták a me­dencébe. Gyulavári Zoltán: — Gratu­lálok a csapatnak, úgy érzem egész éves teljesítményünkkel rászolgáltunk a 6. helyre és a vidék legjobbja címre. A me­zőny egyetlen fedett uszoda nélküli, talán az egyik legtöbb fiatalt felvonultató csapatától nagy bravúr, hogy a világ egyik legerősebb bajnokságá­ban ilyen előkelő helyen vég­zett. Hegyvári György: ­Győzni jöttünk Egerbe, de ma jobban játszottak a hazaiak. Gratulálok a 6. helyükhöz. Bajzát Rafael A záróforduló további eredményei: UTE - Honvéd- Spartacus 8-8, Szentes - Va­sas 5-5, FTC-Vitalin - Szeged 8-1, BVSC - BEAC 10-6, MAFC - OSC 4-5. Az alapszakasz végeredménye: 1. FTC 22 18 3 1 227-116 39 2. BVSC 22 18 1 3 264-148 37 3. H.-Spart. 22 16 3 3 213-144 35 4. UTE 22 15 3 4 233-122 33 5. Vasas 22 15 3 4 188-142 33 6. Eger 22 9 2 11 176-193 20 7. Szentes 22 7 4 11 147-185 18 8. Szolnok 22 7 2 13 169-198 16 9. BEAC 22 6 2 14 129-214 14 10. Szeged 22 4 2 16 131-181 10 11. OSC 22 2 1 19 105-231 5 12. MAFC 22 1 2 19 120-227 4 Megjegyzés: Az 1-4. helye­zett rájátszást vív a bajnoki címért. Osztályozót játszik a bennmaradásért a 9-11. he­lyezett és az OB 1/B második helyezettje (Ybl Főiskola). A MÁFC Idesett az OB I-ből, a KSI feljutott az OB I-be. Testépítő ob Gergyesi Ákos országos bajnok Pécsett rendezték meg az első pénzdíjas testépítő országos bajnokságot, ahol a hölgyeknél 3, a férfiaknál pedig 6 súlycso­portban avattak bajnokot. A 70 kg-os kategóriában egri siker született, a Dzsin Gym versenyzője Gergyesi Ákos ugyanis megnyerte a viadalt. A megyeszékhelyi testépítő szá­mára egy hét alatt ez volt a má­sodik aranyérem amit szerzett, hiszen május 8-án az Eger-ku- pát is elhódította. Röplabda Schlégl a keretben Németh Lajos, a magyar női röplabda-válogatott újdonsült szövetségi kapitánya kijelölte a május 28-30-ai Savaria-kupára készülő nemzeti csapat keretét. A legjobbak között helyet kapott Schlégl Katalin, az EGUT RC-Eger játékosa is, aki társaihoz hasonlóan, a mai na­pon orvosi vizsgálaton vesz részt, majd mátraházi edzőtá­borba vonul. Egy hír: egy mondat EB. Berzicza Tamás 3-0-is ve­reséget szenvedett a szófiai kö­töttfogású birkózó Európa-baj- nokság döntőjében a bolgár Dobrev ellenében, így a 76 kg- os kategóriában ezüstérmes lett. VIBORG. Nem volt elég a múlt vasárnap hazai pályán szerzett előny (24:21) a Győri Graboplastnak, mert a dániai visszavágón a házigazda Vi- borg 28:21 -re (13:11) győzött, s ezzel megszerezte a női kézi­labda EHF-kupát. VERESÉGEK. A magyar férfi kézilabda-válogatott a szombati kalocsai találkozó után (15:23) vasárnap Dunaújvárosban is vereséget szenvedett (19:25) előkészületi mérkőzésen Né­metország együttesétől. MÁSODIKOK. A magyar vá­logatott a házigazdák mögött a második helyen végzett a szlo­vákiai nemzetközi női kosár- labdatomán, mivel vasárnap, a zárónapon 70-56-ra legyőzte Románia együttesét. RENDBONTÁS. Huszonegy firenzei szurkoló sérült meg az olasz labdarúgó-bajnokságban lejátszott Fiorentina - Lazio mérkőzést követően, amikor a két csapat drukkerei összevere­kedtek. REKORDER. A 61 éves grúz Lev Szarkiszov személyében új korrekordere van a világ leg­magasabb pontja, a Himalájá­ban található Mount Everest megmászásának. Kézilabda NB l/B - A bajnokcsapat otthonában kapott ki a Topker-FSC Boldog boldogította a Főiskola szurkolóit Gyöngyösi Főiskola - Törökszentmiklós 27:26 (16:14) NB I/B-s férfi mérkőzés, Gyöngyös, 300 néző. V.: Kanyok, Sziklai. Gyöngyösi Főiskola: Tusnádi - Csenki 6, BOLDOG 8, HODOSI6, Richter 3, Te­leki 1, Szabó 3. Cs.: Török (kapus), Riba, Pásztor, Mészáros, Nemes, Kovács, Nagy A. Edző: Laurencz László. Az első percekben a vendégek kezdtek jobban, de a hazaiak gyorsan átvették a vezetést. Mindezt a törökszentmiklósiak nehezen vették tudomásul, fegyelmezetlen játékkal, állandó reklamálással, és agresz- szív védekezéssel parázs hangulatot te­remtettek. A második játékrészben is a gyöngyö­siek diktálták a tempót, főként Boldog gól­jai révén tartották előnyüket. Az utolsó percekben már három góllal vezettek a hazaiak, melyet már csak csökkenteni tud­tak a vendégek. Az eredmény ugyan kiegyenlített össze­csapást sejtet, de a főiskolások szinte vé­gig magabiztosan játszottak és jogosan tartották otthon a pontokat. Bodó Attila, a Főiskola KC ügyvezető elnöke: - Szoros csatában egy percig sem forgott veszélyben csapatunk győzelme. Orosháza - Topker-Füzesabonyi §C 36:22 (18:11) NB I/B-s női mérkőzés, Orosháza, 500 néző. V.: Gólya, Péli. Topker-FSC: Szűcs - Atkári 3, Berecz 1, Varga 3, Pásztor, KÓRÓDI 11, Klen- kina 2. Cs.: Szabó (kapus), Oláh 1, Havasi 1, Farkas, Szalai. Edző: Atkári Lajos. A bajnoki címhez már egy pont is ele­gendő volt a hazaiaknak, akiket telt házas nézősereg buzdított az ünneplésben bízva. A jól képzett, magasabb osztályt is meg­járt, és idegenlégiósokkal rendelkező Agro SE aztán fokozatosan elhúzott a bá­tortalanul játszó Topker ellen. A vendégek ijedten kézilabdáztak, talán túlzottan is tartottak a vendéglátóktól, akik ezt ki­használva, lényegében már az első félidő­ben eldöntötték a találkozó sorsát. Szünet után kifogott egy rossz szériát a füzesabonyi gárda, melynek során 10 perc alatt 6 gól ellenében csupán 1 találatot ért el. A hazai magas védőfallal szemben nem találta az ellenszert az abonyi együttes, míg az orosházi csapat rendre sikerrel fe­jezte be akcióit. Összességében a mezőny vitathatatla­nul legjobb csapata megérdemelten győ­zött, és nyerte meg a bajnokságot. Atkári Lajos: - Ha kicsit határozottab- bak vagyunk, szorosabb is lehetett volna a mérkőzés. Gratulálok a bajnokcsapatnak.