Heves Megyei Hírlap, 1999. május (10. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-17 / 113. szám

SporTTüköR 11. oldal 1999. május 17., hétfő Labdarúgó NB III. Mátra-csoport - A Besenyőtelek három góljából csak kettőt adott meg a bíró Lóié góljai döntöttek a Kinizsi bánatára A labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 25. fordulójának mérkőzéseiről a kö­vetkezőket jelentették tudósítóink: Heves - Selyp 3-0 (2-0) Heves, 650 néző. V.: Schloblocher. Heves: Tajti - Somodi, Ötvös, Tari, Sági - Szabó Z., Grabecz, Bakos T., Pu- soma (Szabó Zs.) - Besenyei (Szentpé- teri), Lóié (Bállá). Edző: Balázs Tihamér. Selyp: Soós - Kovács, Augusztin, André, Niki - Zalaegerszegi, Kiss (Ta­mási), Andó (Here), Lilik - Smid, Bíró. Megbízott játékos-edző: Augusztin Tibor. A gólok története: A 3. percben Pusoma futott el a bal oldalon, lapos beadását a be­robbanó Lóié pörgette el a kapus mellett a hálóba, 1-0. A 19. percben Lóié szökteté- sét a menteni igyekvő védő Somodi lábára rúgta, ahonnan a labda a jobb alsó sarokba vágódott, 2-0. A 60. percben Lóié üresen kapta a labdát a 16-os sarkánál, ahonnan bombagólt rúgott a hosszú sarokba, 3-0. A megyei rangadónak számító találko­zón jó játékot nem, de izgalmakban bővel­kedő találkozót láthatott a szép számú kö­zönség. A hazaiak győzelme megérdemelt, mert ők elsősorban a játékJcal törődtek, és jobban akarták a győzelmet. Kiállítva: Bíró a 73. percben (2. sárga lap után). Jók: Lóié (a mezőny legjobbja), Ötvös, Sági, Tari, Grabecz ill. André. Ifik: 12—1. Balázs Tihamér: -Egy sportszerűtlen csapatot vertünk simán. Augusztin Tibor: - Szegény embert még az ág is húzza, a játékosok többet foglalkoztak a játékvezetővel, mint a já­tékkal. Balogh Péter St. Öblös - Besenyőtelek 2-2 (2-0) Salgótarján, 200 néző. V.: Sebestyén. Besenyőtelek: Kormos - Zentai (Bódi)- Baranyai, Vass - Szilágyi, Nagy E., Rácz, Csóka (Nagy P.) - Mirkóczki (Pu­soma) - Takács, Oláh. Edző: Káló Mihály. A gólok története: A 9. percben a lema­radó védők hibájából Berki 5 méterről szerzett gólt, 1-0. A 14. percben szinte megismétlődött az előbbi eset, azzal a kü­lönbséggel, hogy Berki ezúttal fejjel talált a hálóba, 2-0. A 70. percben Pusoma lö­vése a kapust és a kapufát is érintve pat­tant ki, de Nagy P. jókor érkezett, 2-1. A 86. percben Oláh tört be a 16-oson belülre, és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 2-2. Az első fél órában a hazai csapat aka­rata érvényesült a megilletődötten játszó besenyőtelkiek ellen. Azt követően a ven­dégek átvették a játék irányítását és a két gól mellett szereztek egy harmadik talála­tot is, de azt a rendkívül gyengén bírás­kodó játékvezető - rejtélyes oknál fogva - nem adta meg. A mérkőzés egészét te­kintve a Besenyőtelek közelebb állt a győ­zelemhez. Jók: Baranyai (a mezőny leg­jobbja), Takács, Nagy E. Ifik: 1-2. Káló Mihály: - A sikeres szereplésbe az első harminc perc nem fért bele. Szabó Zoltán Jászberény - Poroszló 4-2 (2-0) Jászberény, 300 néző. V.: Paulusz. Poroszló: Erdős - Fazekas, Horváth, Kiszely (Vona), Antal - Bihari, Dajka, Krasznai, Csala A. (Csala I.) - Penti, Rézműves. Edző: Görbe Károly. A 18. percben Ládi öt méterről elért góllal szerzett vezetést, 1-0. A 44. percben Tóth G. 14 méterről lőtt a jobb alsó sa­rokba, 2-0. Az 52. percben Penti beadásá­ból Dajka 5 méterről fejelt a hálóba, 2-1. A 64. percben Tóth Cs. egy kipattanó lab­dát közelről értékesített, 3-1. A 80. perc­ben Dajka szép cselek után Biharihoz to­vábbított, akinek lövése a kapust is érintve került a hálóba, 3-2. A 92. percben Ládi állította be a végeredményt, 4-2. Sportszerű mérkőzésen a vendégek igyekeztek a jászberényiek lendületét fé­kezni, és amennyiben jobban koncentrál­nak a kontratámadások végén meglepetést is okozhattak volna. Jók: Penti, Dajka. Ifik: elmaradt. Görbe Károly: -Ebben a meccsben több lehetett volna, elég szorossá tettük a mérkőzést. Fejes Kálmán További eredmények: Balassagyarmat - Mátranovák 4-0, Rákóczifalva - Pásztó 0-1, Monor - Gödöllő 3-0, Mezőkövesd - Új szász 1-1, Karcag - Tiszafüred 2-1. A bajnokság állása: 1. Jászberény 25 17 4 4 71-20 55 2. Újszász 25 15 8 2 36-11 53 3. Monor 25 13 11 1 58-24 50 4. Mezőkövesd 25 12 9 4 48-34 45 5. Karcag 25 12 7 6 52-24 43 6. Heves 25 12 2 11 35-30 38 7. Besenyőtelek 25 10 6 9 32-31 36 8. St. Öblös 25 8 8 9 39-31 32 9. Pásztó 25 8 8 9 28-35 32 10. Gödöllő 25 6 11 8 40-36 29 11. Poroszló 25 7 7 11 36-55 28 12. Balassagyarmat 25 7 5 13 32-54 26 13. Rákóczifalva 25 7 2 16 36-61 23 14. Mátranovák 25 6 3 16 28-77 21 15. Selyp 25 4 7 14 28-57 19 16. Tiszafüred 25 4 6 15 18-37 18 A 27. forduló párosítása, május 22., szombat, 16.30: Gödöllő - Heves, Po­roszló - Balassagyarmat, Besenyőtelek - Monor, Pásztó - Karcag, Selyp - Mező­kövesd, Tiszafüred - Jászberény. Vasár­nap, 16.30: Mátranovák - St. Öblös, Új­szász - Rákóczifalva. Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság - Pétervásárán is győzött a Felsőtárkány Orosz-találattal verték a Székely-gárdát A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 25. forduló­jának mérkőzéseiről a követ­kezőket jelentették tudósító­ink: Pétervására - Felsőtárkány 2-3 (0-1). Pétervására, 500 néző. V.: Kalicz. Pétervására: Dávid - Bolyki (Ivády A.), dr. Jacsmanik, Kőmíves, Pap - Suha (Kovács), Fenyves, Pádár, Lénárt - Kis-Simon, Mészáros. Játékos-edző: Fenyves Péter. Felsőtárkány: Tóth B. - Fülep, Gál, Bajzát (Bukrán), Novák T. - Linkecs, Bajkó, Ágó, Novák Z. - Nagy G., Sós. Játékos­edző: Bukrán Csaba. A gólok története: A 22. percben egy rö­viden kifejelt labdát Linkecs vágta a jobb felső sarokba, 0-1. A 61. percben Kőmíves beadá­sát Kis-Simon fejelte a hálóba, 1-1. A 72. percben Novák Z. bal oldali beadását Nagy G. közel­ről helyezte a kapuba, 1-2. A 75. percben Bajkó szabadrúgá­sát Bukrán csúsztatta a bal alsó sarokba, 1-3. A 86. percben a Mészárossal szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt li­est Kis-Simon értékesítette, 2-3. Végig nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak 1-1 után kihagyták helyzeteiket, míg a tárkányiak két védelmi hibát ki­használva megszerezték a há­rom pontot. A péterkeiek a vé­gén már nem tudtak kiegyenlí­teni. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Kiállítva: Novák T. (2. sárga lap után) a 85. percben. Jók: Kőmí­ves, Pádár, Kis-Simon, ill. Tóth B. (a mezőny legjobbja), Gál, Bajkó, Ágó, Sós. Ifik: 4-1. Fenyves Péter: - Küzdelmes meccsen a szerencsésebb csapat győzött. Bukrán Csaba: - Kitűnő já­tékvezetés mellett a jobbik csa­pat szerezte meg a győzelmet. Dósa János Istenmezeje - Egerszalók 1-0 (0-0). Istenmezeje, 350 néző. V.: Csukás. Istenmezeje: Gyet- vai - Csóka K., Kovács A., Ivády, Ország, Barkóczi (Utasi J.), Berki (Orosz), Baranyi (Csóka F.), Utasi A., Zsigmond, Mihály. Megbízott edző: Utasi József. Egerszalók: Nagy P. - Hangácsi, Csontos M., Háklár, Kelemen, Péter, Berecz, Szabó B., Búzái, Horváth T., Boros­tyán. Edző: Székely Károly. A gól története: a 76. percben Zsigmond beadását Orosz to­vábbította a hálóba, 1-0. Ala­csony színvonalú, de nagy iramú mérkőzésen a lelkesen játszó hazaiak megérdemelten győztek. Kiállítva: Kovács A. és Borostyán, mindkettő a 80., Ivády a 85. percben. Jók: Mi­hály (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. Háklár. Ifik: 0-7. Utasi József: - Sokba került ez a siker. Székely Károly: - Minősíthe­tetlen pálya és játékvezetés, lel­kes hazai csapat. Ivádi Imre Füzesabony - Gyöngyösi AK 0-5 (0-0). Füzesabony, 150 néző. V.: Sipeki. Füzesabony: Perge (Székely) - Apostol, Grá- csin, Tóth (Sasvári), Kasza, Kö- vesdi, Ferencz, Póka, Kovács, Vass, Bakos. Edző: Perge And­rás. Gyöngyösi AK: Somodi - Patkó (Nemoda), Baranyi, Tóth 1. A. (Csomós), Bezzegh (Nagy H.), Szekrényes, Juhász, Tóth Z., Tóth II. A., Szerdahelyi (Nagy G.). Edzők: Csomós Ta­más és Bágyi Imre. A tartalékos hazai csapat az első félidőben méltó ellenfele volt a bajnokas­piránsnak. A 2. játékrészben az­tán a vendégek nagyobb foko­zatba kapcsoltak és begyűjtötték a pontokat. G.: Tóth Z. 2, Juhász 2, Szekrényes. Jók: Kasza, ill. Juhász, Tóth Z., Baranyi, Szek­rényes, Patkó. Ifik: 0-14. Perge András: - A második félidei könnyelmű játékunk vendéggyőzelmet eredménye­zett. Csomós Tamás: -Helyzete­ink alapján megérdemelten nyertünk a fiatal és rokonszen­ves hazaiak ellen. Takács József Párád - Bélapátfalva 1-1 (1-1). Párád, 300 néző. V.: Kó- ródi. Párád: Rozsnaki - Suha, Takács, Halász, Jeremiás, Bese­nyei I., Teleki, Képes (Aszta­los), Besenyei T., Csík, Szecskó. Edző: Rozsnaki István. Bélapátfalva: Kovács - Balázs, Fürjes, Orosz, Bajzáth, Albert, Barta, Miskolczi, Csanádi, Szamosi (Zay), Sütő (Farkas), Mikó. Edző: Fodor Pál. A ké­sőn ébredő hazaiak az első fél­idő végén egyenlítettek, majd egykapuztak a vendégekkel, de a helyzetek tucatját hagyták ki. A hősiesen küzdő bélapátiak szerencséjüknek köszönhetően ponttal távoztak. G.: Teleki, ill. Mikó. Jók: Rozsnaki, Besenyei I., Teleki, Képes, ill. Fürjes, Csanádi, Mikó. Ifik: 2-0. Vanó György Gyöngyöshalász - Hatvani Lokomotív 4-2 (2-2). Gyön­gyöshalász, 280 néző. V.: Vá­mos. Gy.-halász: Molnár Attila - Szabó, Huszár (Varga), Re- viczki, Bakondi, Molnár And­rás, Nagy Gy. G., Fricz (Sán­dor), Bódi (Magyar), Incze, Hu- dák. Játékos-edző: Nagy Gy. Tamás. H. Lók: Rozmaring - Strausz, Oldal, Petőcz, Pádár (Jobbik), André, Takács, Bod­nár, Saly (Kiss), Juhász (Czakó), Nagy. Edző: Kiss György. A viharosan kezdő ha­lásziak két gyors gól mellett még büntetőt is hibáztak. Az első félidő hajrájában a vendé­gek két kontratámadásból kie­gyenlítettek. Fordulás után Hu- dák jól használta ki a vendégek hibáit és megérdemelt sikerhez segítette csapatát. G.: Hudák 3, Incze, ill. Nagy 2. Jók: Hudák (a mezőny legjobbja), Molnár At­tila, Varga, Bakondi, Nagy Gy. G., ill. Rozmaring, Takács, Nagy. Ifik: 1-4. Tóth József Energia SC Gyöngyös - Sző- lőskert-Nagyréde 1-1 (0-1). Gyöngyös, 350 néző. V.: Ko­vács. Energia SC: Horváth - Gulyás (Nagy), Molnár, Né­meth, Juhász R., Kovács L., Csivincsik, Szűcs (Pogány), Csiba, Juhász F., Farkas. Edző: Kiss István. Nagyréde: Csütör­töki - Debreczeni, Deme, Dá­vid, Cserta, Bordás, Jurecska, Jaros, Jobbágy (Mihályi), Be­kecs, Vaka. Edző: Acs János. Álmosan kezdtek a csapatok, és ezt a tartalékos Nagyréde ügye­sen kihasználta, sőt a vezetést két kapufa is követte. A máso­dik félidőben a rédeiek vissza­álltak és a hazaiak, ha nehezen is, de kiegyenlítettek. G.: Po­gány, ill. Jobbágy. Jók: senki, ill. Debreczeni, Deme, Dávid. Ifik: 8-2. Kiss István: - Az első félidei hibákat a második részben már nem tudtuk kijavítani. Acs János: - Szünet után visszaestünk, így az eredmény igazságosnak mondható. Kurfürst István Tarnaörs - Tarnalelesz 2-3 (2-0). Tarnaörs, 200 néző. V: Nagy S. Tarnaörs: Vágó - Pe­redi I., Peredi T., Danyi Zs., Danyi T., Csömör L., Peredi R., Pető, Csömör A., Varga (Es- vég), Lőcsei I., Lőcsei J. Edző: Boldvai Gyula. Tarnalelesz: Sztraka - Sike, Halász, Sztasák (Fehér), Mikusi, Kovács, Bíró (Nagy), Lucza, Érsek (Kurtán), Suha, Németi. Edző: Bilesch Gyula. Kritikán aluli játékveze­tés mellett megérdemelt ven­déggyőzelem született. G.: Lő­csei I., Lőcsei J., ill. Bíró, Kur­tán, Suha (11-esből). Jók: senki, ill. Bíró, Németi, Sike. Ifik: 6-3. Bodonyi József Szabadnapos: Petőfibánya. A bajnokság állása: 1. GYAK 23 18 4 1 60-17 58 2. Egerszalók 23 15 4 4 63-27 49 3. Pétervására 23 14 5 4 54-29 47 4. Felsőtárkány 23 12 5 6 47-32 41 5. Petőfibánya 23 10 7 6 49-30 37 6. Gy.-halász 24 10 6 8 5341 36 7. Párád 23 9 8 6 47-41 35 8. Energia SC 23 7 6 10 28-40 27 9. Bélapátfalva 23 6 7 10 37-40 25 10. Nagyréde 23 7 4 12 36-51 25 11. Füzesabony 23 6 7 10 23-43 25 12. Tarnalelesz 24 5 8 11 2243 23 13. Istenmezeje 23 5 6 12 28-47 21 14. Tarnaörs 24 5 5 14 28-60 20 15. H. Lók. 23 3 2 18 27-61 11 Sírok visszalépett. A 26. forduló párosítása, má­jus 22., szombat, 17: Felsőtár­kány - Energia SC, H. Lokomo­tív - Füzesabony, Bélapátfalva- Petőfibánya, Tarnalelesz - Is­tenmezeje. Vasárnap, 17: Eger­szalók - Pétervására, Nagyréde- Párád, GYAK - Tarnaörs. Szabadnapos: Gyöngyöshalász. Fairway Eger Kft. munkatársat keres felvételre, ügyintézői munkakörbe. Követelmények: felsőfokú kereskedelmi végzettség angol nyelvtudás számítógépes ismeret vámkezelői végzettség előnyt jelent Pályakezdők jelentkezését is várjuk. Pályázatokat személyesen kérjük leadni a titkárságra. Cím: Eger, Cifrakapu u. 160. (48718) KVANTÁL Gazdasági Tanácsadó és Szolgáltató KFT. (székhelye: 1089 Budapest, Bláthy Ottó út 6-8.) cégjegyzékszáma: 01-09-364827, mint az alábbi gazdálkodási egységek felszámolója az \ alábbi ingatlanokat hirdeti meg értékesítésre: Gyöngyöshalászi Mg. Szövetkezet „FA” tulajdonát képező ingatlanok: \ 1. / hrsz: 0213/47 Gyöngyöshalász 4934 m2 agyaggödör \ ingatlan induló ára: 5.000,- Ft 2. / hrsz: 0213/29 Gyöngyöshalász 2095 m2 agyaggödör \ ingatlan induló ára: 3.000,- Ft , • I Bodony Mátraalja Mg. Szövetkezet „FA” tulajdonát képező ingatlanok: 1./ hrsz: 85/6 Bodony 2466 m2 major része ingatlan \ induló ára: 30.000,- Ft. j 2./ hrsz: 0276/17 Bodony 2432 m2 major része ingatlan induló ára: 30.000,- Ft. \ 3./ hrsz: 0275/3 Bodony 1 ha 9174 m2 major része \ ingadan induló ára: 40.000,- Ft ; 4./ hrsz: 434/4 Párád 3677 m2 beépítetlen terület ingatlan induló ára: 367.000,- Ft. í 5.1 hrsz: 076/2 Bodony 2625 m2 mocsár ingadan induló ára: 13.000,- Ft. \ Értékesítés ideje: 1999. június 2. szeida délelőtt 9 óra j Értékesítés helye: \ Mátraalja Mg. Szövetkezet „FA” irodája \ 3243 Bodony, Virág út 43. | (48720)\ ÉPÍTŐANYAG- es KEVERTBETON-KERESKEDÉS W újra AKCIÓM! VASBETON TERMÉKEK: gerenda, kevertbeton kedvezményesen megrendelhető 9 VASBETON GERENDÁK, ÁTHIDALÓK « BELESTESTEK, BETONZSALUZÓK W KÖTŐANYASOK: cement, mész ® ADALÉKANYAGOK: homok, sóder -V BETONACÉLOK, BORSOD FALAZÓTERMÉKEK, *3» THERWOOUN-HŐSZIGETELŐK § Mixerkocsikkal és belonszlváttyúkkál állunk ügyieleink rendelkezésére. Szállítást megoldjuk T BET0NTHERM KFT. 3300 Eger, Homok út 26. Tel.: 36/311-438 Lakossági apróhirdetését telefonon is feladhatja. 36/410-880 HEVESTHÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhiriap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311 -697, tel: 37/301 -564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341 -051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 FL Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Sprin­ger-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses meg­rendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.