Heves Megyei Hírlap, 1998. november (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

1998. november 9., hétfő SporTTüköR 11. oldal Labdarúgó megyei I. osztály - Nem botlottak az éllovasok Edzői egyenlítés Tárkányban és Rédén Az egerszalóki Borostyán (középen) az egri salakoson szép találattal nyitotta meg a gólok sorát fotó: pilisy A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 14. forduló­jában a második félidőben ér­vényesítette nagyobb tudását a Gyöngyösi AK, a Hatvani Lokomotív, az Egerszalók pe­dig a Petőfibánya ellen. A já­tékos-edzők góljaival tartott otthon egy pontot a Felsőtár- kány és a Nagyréde. Pétervá- sára a Párád elleni sikerével visszavette a harmadik helyet a halásziaktól. Sírokban nyert a Tarnalelesz. Alsóházi ran­gadón győzött az Energia SC és három helyet ugrott előre a tabellán. A mérkőzésekről a következőket jelentették tu­dósítóink: Hatvani Lokomotív- Gyöngyösi AK 0-3 (0-0) Hatvan, 100 néző. V.: Szabad. H. Lokomotív: Rozmaring - Oldal, Dávid, Jobbik J., Pádár - Lukács, Kiss N. (Petőcz), André, Bodnár - Kiss R., Bara- nyi (Labáth). Edző: Kiss György. Gyöngyösi AK: Somodi - Patkó, Tóth A., Nemoda - Ba- ranyi, Csomós, Bezzegh, Juhász (Agócs) - Nagy L. (Bakondi), Szekrényes (Karsai), Tóth Z. Edző: Csomós Tamás, Bágyi Imre. A gólok története: a 48. perc­ben jobb oldali beívelést köve­tően Nagy L: talált a hálóba, 0-1. Az 55. percben egy kapu­fáról kipattanó labdát Nagy L. közelről értékesített, 0-2. A 64. percben Tóth Z. 7 méteres lö­véssel állította be a végered­ményt, 0-3. Sportszerű mérkőzésen - sárga lap sem volt - végig a vendégek akarata érvényesült. A szünet után szerzett gólokkal magabiztos győzelmet arattak a gyöngyösiek, a tartalékos hat­vaniak ellen. Jók: Pádár, Jobbik J. , ill. Tóth A., Nemoda, Patkó, Nagy L., Csomós. Ifik: 0-9. Kovács Sándor Egerszalók - Petőfibánya 4-2 (0-0) Eger, Érsekkert, salakos pálya, 500 néző. V.: Csukás. Egerszalók: Csontos R. - Ke­lemen, Csontos M. (Balogh), Szabó B., Hangácsi, Háklár, Borostyán, Horváth T., Gra- becz, Smuczer, Bata (Bakos). Edző: Székely Károly. Petőfibánya: Juhász E. (Né­meth) — Koren, Bata, Valkó, Karóczkai (Sirkó), Smid, Krá- lik, Nagy, Parádi (Laczkó), Ug- rai, Hajdú. Edző: Galambos Fe­renc. Remek időben, kitűnő játék- vezetés mellett, jól szórakozhat­tak a nézők, ahol a hazaiak a második félidőben mutatott já­tékukkal megérdemelten nyer­tek. G.: Smuczer 2, Borostyán, Grabecz (11-esből), ill. Nagy, Ugrai. Jók: Kelemen, Háklár, Borostyán, Horváth T., Smuc­zer, ill. Valkó. Ifik: 0-1. Fodor István Felsőtárkány- Gyöngyöshalász 3-3 (1-1) Felsőtárkány, 200 néző. V.: Kurmai. Felsőtárkány: Tóth B. - Lin- kecs, Bartuska, Bódi - Barta B., Bajzát P. (Énekes), Csuhay, Sűrű, Kiss T. - Fülep, Horváth K. Játékos-edző: Bartuska Jó­zsef. Gyöngyöshalász: Pampuk - Szabó Gy., Huszár, Nagy Gy. T. - Bordás, Varga, Nagy Gy. G., Márkus, Benus - Tóth A. (Reviczki), Molnár. Játékos­edző: Nagy György Tamás. A gólok története: az 1. perc­ben Fülep beadását Kiss T. lőtte a hálóba, 1-0. A 22. percben Tóth A. 12 méterről helyezett a kapu közepébe, 1-1. Az 50. percben Sűrű szögletét köve­tően Kiss T. közelről gurított a halászi kapuba, 2-1. Az 57. percben a tétovázó kapus mel­lett a kapufáról lecsorgó labdára Márkus érkezett, aki nem hibá­zott, 2-2. A 84. percben Molnár beadását Benus 5 méterről a kapu közepébe vágta, 2-3. A 93. percben Sűrű szabadrúgása után Bartuska elé pattant a labda, akinek 12 méterről le­adott lövése utat talált a bal alsó sarokba, 3-3. A sárdagasztásban hiába sze­reztek kétszer is előnyt a haza­iak, ez inkább a vendégek el­szántságát növelte, akik a haj­rában átvették a vezetést. A nagy lelkesedéssel játszó tárká- nyiak azonban nem adták fel, és Márkus kiállítását (88. perc) követően, egy óriási kavarodás végén, begyötörték az egyenlítő gólt, kialakítva az igazságos végeredményt. Az izgalmas rangadóhoz méltatlan volt a já­tékvezetés, a fiatal borsodi síp­mester mindkét csapat hátrá­nyára sokat tévedett. Jók: Kiss T., Linkecs, Bartuska, Sűrű, Csuhay, ill. Pampuk, Nagy Gy. T., Nagy Gy. G., Benus. Ifik: 3-2. Bajzát Rafael Pétervására - Párád 2-0 (1-0) Pétervására, 300 néző. V.: Kó- ródi. Pétervására: Dávid - Nagy E., dr. Jacsmanik, Pádár - Ivády A., Fenyves, Lucza, Pápai, Bódi (Kovács) — Kis-Simon, Mészá­ros (Ivády P.). Játékos-edző: Fenyves Péter. Párád: Rozsnaki - Szatmári, Tarjányi, Teleki - Bessenyei I., Jeremiás, Nagylaki, Bessenyei T., Csík (Bujáki) - Takács, Bú­zái. Edző: Rozsnaki István. Végig küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a hazaiak taktiku­san és fegyelmezetten játszottak a mezőnyben egyenrangú, de a kapura veszélytelen parádiak el­len. G.: Kis-Simon, Pápai. Jók: Nagy, dr. Jacsmanik, Ivády A., Pápai, ill. Tarjányi, Jeremiás. Ifik: 8-1. Dósa János Sírok - Tarnalelesz 0-1 (0-0) Sírok, 150 néző. V.: Paulusz. Sírok: Erdős - Nagy R., Szántai, Román, Halász, Szabó (Kálmán), Suha, Képes (Pu- porka), Erdélyi, Farkas, Váradi. Edző: Lőrincz János. Tarnalelesz: Balázs - Né­meti, Halász, Kovács, Juhász, Fehér (Bozó), Sike, Suha Sz., Suha J., Antal, Nagy P. (Danó). Edző: Bilesch Gyula. A vendégek hallatlan küzdő- szelleme elég volt ahhoz, hogy két vállra fektessék a kapura ve­szélytelen sirokiakat. G.: Nagy P. Jók: senki, ill. Suha Sz. (a mezőny legjobbja), Németi, Ha­lász, Juhász, Suha J. Ifik: 2-3. Farkas Nándor Bélapátfalva - Tarnaörs 5-2 (3-1) Bélapátfalva, 100 néző. V.: ifj. Kóródi. Bélapátfalva: Kovács I. - Zay, Bajzáth, Csanádi, Fürjes, Albert, Bajkó (Marsi), Sütő, Farkas (Balázs), Barta P. (Sza­mosi), Mikó. Edző: Fodor Pál. Tarnaörs: Esvég - Csömör P., Mága, Danyi Zs., Danyi T., Csömör L., Csömör A., Lőcsei I., Agócs, Lőcsei J., Varga N. (Varga I.). Edző: Boldvai Gyula. A hazai gárda háromgólos előny birtokában könnyelműs- ködni kezdett, aminek követ­keztében a vendégek két talála­tot is szereztek. Azt követően ritmust váltott az Építők és biz­tosan szerezte meg a győzelmet. G.: Mikó 3, Farkas, Barta P., ill. Lőcsei J., Varga N. Jók: Mikó, Zay, Fürjes, ill. Esvég, Csömör A. Ifik: 1-0. Horváth Mihály H Energia SC Gyöngyös - Istenmezeje 3-0 (2-0) Gyöngyös, 200 néző. V.: Kiss T. Z. Energia SC: Horváth - Mol­nár, Juhász Sz., Balogh, Kovács L., Szűcs P., Juhász F., Szűcs R. (Pogány), Csiba (Nagy), Far­kas, Hajdú (Juhász P.). Edző: Kiss István. Istenmezeje: Gyetvai - Pap, Kovács A., Csóka, Kisbenedek, Barkóczi, Lénárt, Utasi, Or­szág, Ludvig, Mihály. Edző: Kovács Béla. Fél óra játék után Pap piros lapot kapott, ráadásul a megítélt szabadrúgásból gólt szerzett a hazai csapat. Szünet után köny- nyed játékkal biztosította be győzelmét az Energia SC. G.: Csiba, Farkas, Juhász Sz. Jók: Juhász Sz., Juhász F., Csiba, ill. senki. Ifik: 11-1. Kurfürst István Nagyréde - Füzesabony 2-2 (1-2) Nagyréde, 150 néző. V.: Gyur- kovics. Nagyréde: Juhász - Debre- czeni, Bekecs, Cserta, Barna, Hudák (Mihályi), Majzik, Deme, Vaka (Jurecska), László, Molnár. Játékos-edző: Deme Zsolt. Füzesabony: Járdán (Perge) - Molnár, Fazekas, Tamasi (Bő­gős), Kiss, Kovács, Ferencz, Kövesdi, Ragó, Mencsik (Sas­vári), Póka. Edző: Pázmándi Gáspár. A jól kezdő vendégek a 12. percben már 2-0-ra vezettek, de a hazaiak fokozatosan javuló já­tékkal egyenlítettek, sőt a haj­rában a győzelmet is megsze­rezhették volna. G.: László, Deme, ill. Kovács, Ferencz. Jók: Bekecs, Majzik, Deme, Molnár, ill. Kiss, Kovács. Ifik: 1-6. Lukács György A bajnokság állása: 1. Gyöngyösi AK 14 11 3 0 38-11 36 2. Egerszalók 14 11 2 1 48-17 35 3. Pétervására 14 7 5 2 35-17 26 4. Gy.-halász 14 8 2 4 33-18 26 5. Petőfibánya 14 7 2 5 30-19 23 6. Párád 14 6 5 3 25-20 23 7. Felsőtárkány 14 6 4 4 24-19 22 8. Sírok 14 6 2 6 26-21 20 9. Tarnalelesz 14 5 4 5 13-18 19 10. Bélapátfalva 14 4 4 6 23-25 16 11. Energia SC 14 3 4 7 15-24 13 12. Nagyréde 14 4 1 9 19-41 13 13. Füzesabony 14 3 3 8 13-31 12 14. Hatvani Lók. 14 3 2 9 17-31 11 15. Istenmezeje 14 2 3 9 8-24 9 16. Tarnaörs 14 1 4 9 14-45 7 A 15. forduló párosítása, no­vember 14., szombat: Tamale- lesz - Bélapátfalva, Füzesabony - Felsőtárkány, Petőfibánya - Pétervására, Gyöngyösi AK - Sírok. November 15., vasárnap: Párád - Energia SC Gyöngyös, Tarnaörs - Nagyréde, Gyön­gyöshalász - Egerszalók, Is­tenmezeje - Hatvani Lokomo­tív. Egységes kezdés: 13 óra. Labdarúgó NB I. Lépéselőnyben a dobogós csapatok A labdarúgó NB I. 16. fordu­lójának eredményei: Soroksári TE - Érdi Sport 2-0 (0-0), Salgótarjáni BTC - Sop­roni Dreher FAC 0-0, Lombard FC Tatabánya - Tiszavasvári 3-2 (1-2), Matáv Sopron - Bé­késcsaba 2-1 (1-1), Tiszaújvá­ros - Rákóczi FC 1-0 (0-0), Szeged LC - Kábái Cukor- Hajdúszoboszló 3-0 (0-0), Komlói Bányász - Tiszakécs- kei FC 2-1 (1-0), Nagykanizsai Olajbányász - Szolnoki MAV- Neusiedler 3-1 (1-1), Kecske­méti FC - Pécsi MFC 0-4 (0-3), Demecseri FC - Komá­romi FC 0-1 (0-1). A bajnokság állása: 1. Tatabánya 16 12 3 1 35-16 39 2. Szeged 16 11 4 1 35-11 37 3. Nagykanizsa 16 10 3 3 35-18 33 4. Salgótarján 16 8 4 4 26-18 28 5. Matáv-Sopron 16 7 6 3 27-21 27 6. Érd 16 8 3 5 26-23 27 7. Komló 16 7 4 5 26-25 25 8. Demecser 16 6 4 6 22-23 22 9. Tiszavasvári 16 5 6 5 21-17 21 10. Tiszakécske 16 5 6 5 21-22 21 11. Soroksár 16 6 3 7 20-31 21 12. Komárom 16 6 2 8 22-21 20 13. Szolnok 16 6 2 8 21-23 20 14. Tiszaújváros 16 5 5 6 19-23 20 15. Kaposvár 16 5 3 8 21-29 18 16. Soproni FAC 16 4 5 7 25-30 17 17. Békéscsaba 16 4 4 8 20-23 16 18. H.-szoboszló 16 4 4 8 25-31 16 19. Pécs 16 2 4 10 20-32 10 20. Kecskemét 16 0 3 11 9-39 3 Női röplabda Extraliga Kötelező győzelem Szegeden Szegedi DRE - Egut RC-Eger 0-3 (-6,-11,-12) Extraliga női röplabdamérkő­zés. Szeged, 150 néző. V.: ifj. Kiss, Mocsnyik. EGUTRC: Kovtun, BÓTA, Szabó M., Szulim, Tímár, Schlégl. Cs.: Kalotai (liberó), Szabó D. Edző: Alekszej Szo- lovjov. Mérsékelt teljesítményt nyújtott ugyan az Eger, de ennek ellenére - végig ve­zetve - biztosan szerezte meg a győzelmet a fiatal szegedi csapat otthonában. Idősza­konként voltak jó egyéni megoldások, ám az igazság­hoz tartozik, hogy ezen a mérkőzésen nem volt minden tudására szüksége a csapatnak a két bajnoki pont megszerzé­séhez, s ez meghatározta a já­ték képét. Legközelebb szerdán Bécs- ben vendégeskedik az EGUT RC Interliga-mérkőzésen, ahol már jóval több kell majd a helytálláshoz. A forduló további eredmé­nyei: Vasas-Budai Tégla - Vértes Volán SE 1-3 (8, -3, -11, -5), Miskolci VSC - BSE-CSM 0-3 (-2, -8, -11), Szakszig NRK-Nyíregyháza - Pulzus-Salgó/Fényforrás 3-0 (5, 7, 5). Női labdarúgó Magyar Kupa Továbbjutottak az egriek Verda 5000 SC - FC Eger 2-0 (1-0) Magyar Kupa női labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Üllői út, 50 néző. V.: Kömpf. FC Eger: Szvorda - Fekete - Németh, Lakatos, Juhász - Samu, Magda, Smuczer, Mező - Harsányi, Pálszabó. Játékos­edző: Szabó Ilona, Gál Rozália. A legjobb 16 között utolsó csoportmérkőzését játszotta a két csapat, de már tét nélkül, hiszen mindketten előzetesen biztosí­tották továbbjutásukat. A mérkőzés ennek megfelelően nem hozott nagy küzdelmet és nagyobb odafigyeléssel akár döntet­lent is elérhettek volna az egriek. Jók: Fekete, Juhász, Magda. A legjobb 8 között az Auto Trader Femina együttese lesz az FC Eger ellenfele. Női kézilabda NB l/B - Letéptek egy narancsot Pontot ért az abonyiak elszántsága Topker-Füzesabony SC - Narancs SC 15:15 (7:8) NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés, Füzesabony, 200 néző. V.: Ungvári, Zrinszki. Topker-FSC: SZŰCS - Oláh, BERECZ 5, Varga 3, Pásztor, Kóródi 4, Klenkina 3. Cs.: Szabó (kapus), Havasi, Kovács, Farkas. Edző: Atkári Lajos. Gól - hétméteresekből: 312 ill. 5/4 Kiállítások: 6 ill. 8 perc. A mérkőzés elején kissé ide­gesen és főleg a támadásokban sok hibával nyitottak a topkeres lányok. Fej-fej melletti küzde­lemben haladtak a csapatok. El­sősorban Berecz jó játéka és Kóródi góljai révén az ered­mény továbbra is szoros ma­radt, bár a vendégek fordultak előnnyel. A második játékrész­ben elsősorban védekezésben jeleskedtek a csapatok, Szűcs remekül helytállt a kapuban, több ziccert is hárított. Klen­kina gyors elfutásai és Varga át- lövései révén utat találtak a labdák a vásárhelyi hálóba. Az utolsó percben még az abonyi lányok támadtak, de nem tudták góllal befejezni az akciót, így maradt a döntetlen végered­mény. Szalai hétközi sérülése miatt a létszámban is megfogyatko­zott abonyiak kissé idegesen játszották, de megérdemelten tartották otthon az egy pontot. Atkári Lajos: - Ha valaki a mérkőzés előtt azt mondja, hogy pontot szerzünk, valószí­nűleg elégedett lettem volna. Úgy látom, van hit és elszánt­ság a csapatban, amire egyéb­ként nagy szükségünk van. Adácsi pontrablás a Tamamérától A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokságban a 14. for­duló mérkőzéseit játszották. Eredmények: Sarud - Gyöngyöspata 2-2 (0-2), Novaj - Apc 1-0 (0-0), Recsk - Egerszólát 1-2 (1-2), Pély - Vámosgyörk 3-3 (1-1), Adács - Tamaméra 0-0, Verpe- lét - Makiár 2-1 (2-1), Gyön- gyössolymos - Domoszló 1-0 (1-0). A szombati napra kiírt Tenk - Kisköre mérkőzés el­maradt, mert a hazaiak (!) nem jelentek meg. A bajnokság állása: 1. Novaj 14 12 0 2 51-14 36 2. Tamaméra 14 11 2 1 50- 9 35 3. Verpelét 14 9 2 3 33-25 29 4. Gy.-solymos 14 8 2 4 33-21 26 5. Pély 14 7 4 3 31-21 25 6. Egerszólát 14 6 5 3 34-25 23 7. Recsk 14 7 1 6 39-23 22 8. Adács 14 6 3 5 23-27 21 9. Apc 14 5 3 6 21-26 18 10. Sarud 14 3 7 4 32-24 16 11. Vámosgyörk 14 4 3 7 19-33 15 12. Makiár' 14 3 4 7 19-27 13 13. Kisköre 13 3 3 7 16-27 12 14. Gyöngvöspatí 114 3 2 9 19-36 11 15. Domoszló 14 3 1 10 22-35 10 16. Tenk 13 0 0 13 14-83 0 Totó A TOTÓ 45. játékhetének eredményei: 1. Zalaegerszeg - Vasas 1-0 1 2. Vác - Dunaferr 1-0 1 3. Ferencváros - Nyíregyháza 2-1 1 4. Videoton - Diósgyőr 2-3 2 5. Bayern M. -1860 München 3-1 1 6. Wolfsburg - M.gladbach 7-1 1 7. Hamburg - Schalke 04 2-2 X 8. Bochum - Hertha BSC 2-0 1 9. Freiburg - Kaiserslautern 0-1 2 10. Leverkusen - Stuttgart 0-0 X 11. Bari-Parma 1-1 X 12. Bologna - Roma 1-1 X 13. Udinese - Juventus 2-2 X Pluszmérkőzés: 14. Milan - Internazionale később HEVESTHÍRIAP az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó. KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Fleves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M KIft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ESZAKHíR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06^16/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 645 Ft, negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 7740 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 4T