Heves Megyei Hírlap, 1998. november (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

12. oldal SporTTüköR 1998. november 9., hétfő Labdarúgó NB II. Keleti csoport - Eger az első percben 10 főre csökkent Fodor Imre megjósolta a győzelmet A labdarúgó NB II. 14. fordulójában a Hatvan bravúros győzelmet aratott idegenben, hasonló különbségű vereséget szenvedett szintén idegenben az Eger, de úgy, hogy Molnár kapust már az első percben kiállították. Eredmények: Kiskunfélegyháza - FC Hatvan 0-2 (0-1) Kiskunfélegyháza, 400 néző. V.: Tóth (Takács, Gyekicki). KTK: Bánó - Tokaji Farkas, Nagy - Fekete I. Csincsák, Valkovics, Samu (Bognár 57.), Lapsánszky - Kiss, Fó- rizs (Petrók 71.). Edző: Vereb István. Hatvan: Berecz - Mucha, Orovecz, Szabados - Szántó, Csikós, Vadas (Tóth 78.), Szabó, Brezovszky - Hídvégi, Balázs (Pilcsuk 91.). Edző: Fodor Imre. Gólszerzők: Balázs a 35., Hídvégi az 56. percben. Sárga lap: Balázs a 45., Hídvégi a 61., Tóth a 92. percben. Kiállítva: Fekete I. a 79. percben. 5. perc: Samu nagy erejű bombáját Berecz a mezőnybe öklözte. 6. perc: Vadas 14 m-ről cé­lozta meg a hazai kaput, labdá­ját Bánó bravúrral védte. 15. perc: Orovecz beadását Balázs lőtte a hálóba, de a já­tékvezető les címén nem adta meg a találatot. 35. perc: Csikós ívelt kö­zépre, Balázshoz került a labda, aki 77 m-ről a hálóba gurított, 0-1. 56. perc: A rosszul kifutó Bánó mellett Hídvégi elvitte a labdát, majd közelről a kapuba passzolt, 0-2. 61. perc: Bognár 18 m-es szabadrúgása a bal kapufát ta­lálta el. 68. perc: Csincsák 12 m-ről találta el a kapufát. 84. perc: Bognár szabadrú­gását Berecz bravúrosan védte. 89. perc: Brezovszky egye­dül vezette a labdát kapura, de a jó ütemben kifutó Bánó az utolsó pillanatban hárított. Az első félidő a hatvaniak gólja ellenére kiegyensúlyo­zott, de közepes színvonalú játékot hozott. A második félidő elején szerzett újabb hatvani találat után bátrab­ban kezdtek, futballozni a kiskunfélegyháziak, görcsös akarásuk azonban csak két kapufát eredményezett. A hatvaniak ügyesen és takti­kusan játszottak, és megva­lósították edzőjük elképzelé­sét: a jóval esélyesebb Kis­kunfélegyháza otthonából elhozták a 3 pontot. Jók: Berecz, Balázs, Szaba­dos, Orovecz. Vereb István: - A kihagyott lehetőségek miatt szenvedtünk vereséget. Fodor Imre: - Éreztem, hogy ez a bravúros eredmény benne van a csapatban. (gulyás) Püspökladány - FC Eger-Tengely-Közmű 2-0 (1-0) Püspökladány, 300 néző. V.: Nyerges (Paulusz, Tóth I.). P.ladány: Varró - Fige, Geszti, Máté (György 46.) - Kondás, Gulyás - Nagy I. Cs. (Molnár J. 68.), Palotás (Pánti 75.), Keserű - Berecz Zs., Nagy Zs. Edző: Ágh Gábor. Eger: Molnár R. - Némedi - Baranyai, Holtner, Kovács - Hompoth, Márton, Telek (Montvai 70.), Berecz Cs. (Bercsényi 70.) - Szamosi, Hajmási (Varga 1.). Edző: Csuhay József. Gólszerzők: Keserű a 13., Berecz Zs. az 52. percben. Kiállítva: Molnár R. az 1. percben. Sárga lap: Telek a 68., Molnár J. a 86. percben. 7. perc: A kitörő Keserűt a 16-oson kívülre futó kapus, Molnár R. elkaszálta, ezért a játékvezető azonnal kiállította a hálóőrt. 13. perc: Keserű lerázta vé­dőjét, s 17 m-ről védhetetlenül lőtt a bal sarokba, 1-0. 16. perc: A lesre játszó ha­zai védők közül Szamosi tört kapura, de óriási ziccerben a kapust találta telibe. 37. perc: Nagy Zs. célozta meg a kaput, lövése alig ment mellé. 52. perc: Nagy Zs. a lesre játszó védők között jó ütem­ben ugratta ki Berecz Zs.-t, aki előbb a kapusba lőtt, majd a lecsurgó labdát a hálóba ko­torta, 2-0. 68. perc: Palotást a 16-oson belül Telek lerántotta. A li­est Fige a bal sarok felé rúgta, Varga azonban vetődve szög­letre ütötte a labdát. Az első percben történt kiállítás rövid ideig megza­varta a vendég egrieket, s ezt hamarosan ki is használták a püspökladányiak. Negyed­órái játék után azonban ki­jött a szorításból a Csuhay- legénység, s nem sok hiány­zott az egyenlítéshez. Szünet után minden mindegy ala­pon kitámadott az Eger, azonban egy gyors kontra­akcióból növelte előnyét a hajdúsági gárda sőt, újabb gólt érhetett volna el, ám Fige büntetőjét Varga re­mek vetődéssel hárította. Összességében a végig em­berhátrányban játszó egriek mezőnyben egyenrangú el­lenfelei voltak a hazaiaknak, a gólhelyzeteket tekintve azonban megérdemelt hazai siker született. Jók: Szamosi, Varga, Holt­ner. Ágh Gábor: - A kiállítás végig rányomta a bélyegét a mérkőzésre, de nem ez dön­tött, hanem a hozzáállás. Csuhay József: - A korai indokolatlan kiállítás eldön­tötte a mérkőzést. Faragó László További eredmények: Nyír­bátor - SZEAC 1-0, Gyula - Csepel 2-1, Palotás - Borsod Volán 4-0, REAC - Tápió- szecső 4-0, Kiskőrös - Duna­keszi 0-1, Kazincbarcika - Kalocsa 2-3. A bajnokság állása: 1. Palotás 14 8 5 1 30- 9 29 2. Dunakeszi 13 9 2 2 17- 6 29 3. K.-félegvháza 14 8 2 4 25-21 26 4. Nyírbátor 14 5 7 2 22-16 22 5. Gyula 14 6 4 4 17-16 22 6. Csepel 14 6 3 5 23-18 21 7. Kazincbarcika 14 5 5 4 23-17 20 8. Püspökladány 14 4 7 3 15-13 19 9. Hatvan 14 4 7 3 25-25 19 10. Borsod V. 14 4 5 5 14-16 17 11. REAC 14 4 4 6 19-18 16 12. FC Eger 14 2 9 3 22-20 15 13. Kiskőrös 14 3 4 7 15-18 13 14. Tápiószecső 14 3 2 9 23-36 11 15. SZEAC 14 3 1 10 11-26 10 16. Kalocsa 13 3 1 9 15-41 10 Megjegyzés: a Dunakeszi ­Kalocsa mérkőzést november 21-én rendezik. A 15. forduló párosítása, november 15., vasárnap, 13: FC Hatvan - SZEAC, Borsod Volán - Gyula, Csepel - Püs­pökladány, FC Eger - Kazinc­barcika, Kalocsa - Kiskőrös, Hajúnánás - REAC, Tápió­szecső - Kiskunfélegyháza, Nyírbátor - Palotás. Umwelt-kupa az utánpótlásnak A szervezők szívesen vállalnák a többletmun­kát, a szponzor boldogan fedezné a megnöve­kedett kiadásokat, az egyetlen baj - és ez meg­határozza az egész esemény kimenetelét - nincs megfelelő terem. Pontosabban lenne, de mások számára foglalt, a karácsonyi vásár pedig nem tűr halasztást. A 777. Umwelt-kupa nemzetközi gyermek-labdarúgótornát ezért mindössze két korosztály (7988-ban és 7989-ben születettek) 10-10 csapata számára tudják megrendezni - hallhattuk Csuhay József főszervezőtől, a ren­dezvény Szenátor-házban tartott sajtótájékozta­tóján. A november 14-15-én, az egri körcsar­nokban sorra kerülő mérkőzéseken a fiatalab­baknál az Unió Eger FC, a Miske ALC, a Mező­kövesd, a DVSCBoys „B", a Videoton, a Junior SE Gyöngyös, a Salgótarján, a Jókai Ördögök Győr, a szegedi Tisza Volán Focisuli és a DVSC Boys „A” együttese lép parkettre, az 7988-as korosztályban pedig a Vámosgyörk, a Salgótarján, a Tiszaújváros, a Bélapátfalva, a Kazincbarcika, az Unió Eger FC, a Tisza Volán Focisuli, a Mezőkövesd, a Kassa (szlovák) és a Videoton gárdája alkotja a mezőnyt. SZUPER­EXPRESSZ Ha 16 óráig feladja, másnap olvashatja Kondi Salátabár pultost felvesz. Jalentkezni: Eger, Széchenyi u. 2. (35585) November 10-én, kedden 16 órakor a Centrum Áru­ház első emeletén O.J. SÁMSON GANXTA ZOLE együttesének tagja első albumát dedikálja. (35811) Teke: elgurultak az esélyek D.D. Gáz Pécs - Bélapátfalvi Építők 5:3 (5477:5374) Szuperliga teke-csapatmérkőzés, Pécs. Építők: Balázs 839, BÓTA 902, Juhász (Németh) 882, TŐSI 930, Vincze 899, MOLNÁR CS. 922 fa. Szoros csatában végig a hazaiaknál volt az előny, a bélapát- falviak nem tudták pontra váltani meglévő esélyüket. Ifik: 3:1 (1707:1672), KAKUK 844, Bisztri 828 fa. Agria,Ba-Mat SC - Földeák 7:1 (3015:2852) NB Il-es teke-csapatmérkőzés, Eger. Agria SC: TAMASI 503, KÁDÁR 517, TÓTH L. 527, MOLNÁR GY. 498, JÉGER 494, Zsíros 476 fa. Már az első párok után eldőlt a két pont sorsa, azt követően csak a győzelem aránya volt kérdéses. 7. Mátra Kupa ökölvívó-emlékverseny - Szeged nyerte a csapatversenyt Gyöngyösi bokszcsaták az ob jegyében A Gyöngyösi AK Gamma Se­curity és a Mátraházi Lendület közösen rendezte meg a 7. Mátra Kupa felnőtt ökölvívó­versenyt. Tizenhét egyesület 43 versenyzője lépett három napon át a kötelek közé Gyön­gyösön, az Egri úti tornacsar­nokban. A viszonylag gyér in­duló létszám a lengyel-ma­gyar ökölvívó válogatott mér­kőzéssel is magyarázható, mi­vel a magyar élmezőny ott volt érdekelt. A gyöngyösi verseny a közelgő magyar bajnokság előtti főpróbának számított, Sermer György, a Magyar Ökölvívó Szövetség alelnöke szerint több éremesé­lyest is láthatott a közönség. A győztesek és a megyei he­lyezettek, nők, 45 kg: Réz Boglárka (GYAK). 51 kg: Miló Viktória (Nyíregy­háza)...3. Csík Mónika (Mát­rai Lendület), 57 kg: Sziklai Zsuzsa (Szeged). 60 kg.: Munkácsi Melinda (GYAK). 67 kg: Tillinger Rita (Kispest). 87 kg: Ducza Anikó (Mátra­házi Lendület). Férfiak, 51 kg: Vakherda Sándor (Ózd). 54 kg: Gajda Szabolcs (Vecsés), 2. Borók István (GYAK). 57 kg: 1. ifj. Gedó György (UTE). 60 kg: Pintér Kálmán (Győr). 63,5 kg: 1. Bugyik György (PVSK). 67 kg: Gurmai Sán­A nyíregyházi Miló Viktóriát (jobbról) választották a torna legjobb női versenyzőjének fotó: pilisy elemér dór (PVSK). 77 kg: Csala Ta­más (Szeged)...3. Karsai Hen­rik (Mátraháza). 75 kg: Mo­csár Gyula (MTK), 2. Mihók Adrián (Bornemissza DSE), 3. Dudás Krisztián (Mátraháza). 87 kg: Fogas Tamás (Sze­ged)...3. Nagy Norbert (GYAK), 97 kg: Garai Emil (Zugló), 2. Sipos Péter (Mát­raháza), 3. Székely Róbert (GYAK). +97 kg: Boldán Pé­ter (BBK). A csapatverseny­ben: 1. Szegedi BC 18, 2. GYAK-Gamma Security (edző: G. Tóth Miklós) 15, 3. Mátraházi Lendület (edző: Fischer László, Árvái László) 11 pont. Különdíjasok, legjobb női versenyző: Miló Viktória (Nyíregyháza), férfi: Csala Tamás (Szeged). Bajzát Rafael Labdarúgó NB III. Mátra-csoport - Pontot vitt haza a Heves Három fejesgóllal nyert a Besenyőtelek A labdarúgó NB III. 14. fordulójában csak a Besenyőtelek nyert megyénk csapatai közül. A Heves idegenből hozott haza egy pontot, a Selyp derekasan küzdött, de vesztett a lis­tavezető ellenében. A Poroszló három kapott góllal távozott Újszászról. A forduló mérkőzéseiről a következőket jelentet­ték tudósítóink: Besenyőtelek - Rákóczifalva 3-1 (2-0) Besenyőtelek, 300 néző. V.: Tóth I. Besenyőtelek: Vincze ­Zentai - Rácz, Vass - Mir- kóczki, Szabó Z., Ágó, Szol- lár-Nagy, Csóka - Nagy P. (Lehó), Sós (Veres). Edző: Lengyel Lajos. A gólok története: a 25. percben szögletrúgást köve­tően Zentai hét méterről fejelt a hosszú sarokba, 1-0. A 30. percben Csóka ívelt be szögle­tet, és a felugró Nagy P. 5 mé­terről fejelt a hálóba, 2-0. Az 57. percben egy beívelt labdá­ból Nagy P. szerezte a harma­dik fejesgólt, 3-0. A 67. perc­ben Molnárhoz került a labda és 16 méterről nagy gólt lőtt a> hazai kapuba, 3-1. Nagyvonalú játékvezetés mellett a nehéz, sáros talajon közepes színvonalú és mérsé­kelt iramú mérkőzést játszot­tak a csapatok. A besenyőtel­kiek magabiztos labdarúgás­sal megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Zentai, Vass, Szabó Z„ Nagy P. Ifik: 1-0. Lengyel Lajos: - Kicsit pon­tosabb játékkal még több gólt is szerezhettünk volna. Szabó Zoltán St. Öblös - Heves 1-1 (0-0) Salgótarján, 300 néző. V.: Nagy I. Heves: Tajti - Szabó Zs., Ötvös, Tari, Sági - Szabó Z., Vajner, Tóth, Somodi (Pász­tor) - Lóié (Besenyei), Pu- soma. Edző: Balázs Tihamér. A gólok története: a 75. percben Szabó Zs. szabadrú­gásába Pásztor ért bele, és róla a jobb alsó sarokba vágódott a labda, 0-1. A 77. percben Tari szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt 7 7-est Szabó T. értékesítette, 7-7. Sok hiba jellemezte a csú­szós talajon lejátszott mérkő­zést, ahol nem alakulhatott ki folyamatos játék. Miközben a játékvezető mindkét fél terhére sokat tévedett, összességében igazságos eredmény született. Jók: Szabó Zs., Ötvös, Szabó Z„ Tóth. Ifik: 3-6. Balázs Tihamér: - Gyenge bíráskorás mellett valós ered­ménnyel zártunk. Balogh Péter Selyp - Jászberény ‘ 0-2 (0-0) Selyp, 150 néző. V.: Ortó. Selyp: Molnár - Zalaeger­szegi, Vona, Karsai, Jenei - André, Niki, Dudás, Litkei - Hóvári, Demők. Edző: Varga József. A gólok története: a 68. percben egy beadást követően Niki közel ért a labdához, a megítélt 11-est Mosonyi érté­kesítette, 0-1. A 83. percben nem tudott felszabadítani a selypi védelem, végül Tóth Cs. 2 m-ről a hálóba továbbí­tott, 0-2. Egy órán át jól tartotta ma­gát a Selyp, akkor azonban létszámban megfogyatkozott és a tapasztalt listavezető ezt kihasználta. Kiállítva: Jenei az 57., André (mindkettő 2. sárga lap után) a 86. percben. Jók: Vona, Karsai, Demők. Ifik: 2-5. Varga József: -A csapat minden tőle telhetőt megtett, de végül minden ellenünk szólt csakúgy, mint az eddi­giek során. Hegyaljai József Újszász - Poroszló 3-0 (1-0) Új szász, 350 néző. V.: Had­nagy. Poroszló: Limberger - Fa­zekas (Farkas A.), Kaszonyi, Farkas Z., Antal - Kiszely (Csala), Németh (Penti), Dajka, Krasznai - Dorcsák, Rézműves. Edző: Görbe Ká­roly. A gólok története: a 36. percben Vasas 20 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 1-0. A 76. percben Szilvást a védők közül kilépve 10 méter­ről a kapu közepébe lőtt, 2-0. A 88. percben kapu előtti ka­varodás végén Pomázi lábáról pattant hálóba a labda, 3-0. Az egyenlő játékerőt képvi­selő csapatok küzdelmében a második félidei teljesítmények alapján a vendégek kerültek mezőnyfölénybe, amit sajnos nem sikerült gólra váltaniuk. Ennek ellenére, ha az első já­tékrészben Krasznai értékesíti óriási helyzetét, akkor talán másképpen alakul a találkozó. A vendégeknél nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Ifik: 12-1. Görbe Károly: - A jobban játszó hazaiak megérdemelt győzelmet szereztek. Fejes Kálmán. További eredmények: Pásztó - Tiszafüred 0-0, Gö­döllő - Karcag 0-1, Mátrano- vák - Mezőkövesd 3^4, Mo- nor - Balassagyarmat 5-0. A bajnokság állása: 1. Jászberény 14 10 2 2 42- 9 32 2. Újszász 14 8 5 1 22- 6 29 3. Monor 14 6 8 0 36-14 26 4. Karcag 14 8 2 4 34-13 26 5. Mezőkövesd 14 7 4 3 27-24 25 6. Heves 14 7 2 5 23-18 23 7. Poroszló 14 6 3 5 24-25 21 8. Pásztó-H. 14 5 4 5 19-23 19 9. Besenyőtelek 14 5 3 6 16-17 18 10. St. Öblös 14 4 5 5 18-14 17 11. Rákóczifalva 14 5 2 7 23-29 17 12. Gödöllő' 14 3 7 4 24-20 16 13. B.-gyarmat 14 3 3 8 17-35 12 14. Selyp 14 2 5 7 14-34 11 15. Tiszafüred 14 1 4 9 6-24 7 16. Mátranovák 14 2 1 11 13-53 7 A 75. forduló párosítása, november 14., szombat: Heves - Monor, Poroszló - Selyp, Jászberény - Gödöllő, Balas­sagyarmat - Pásztó. November 15., vasárnap: Tiszafüred - Újszász, Karcag - Besenyőte­lek, Rákóczifalva - Mátrano- vák, Mezőkövesd - St. Öblös. Egységes kezdés: 13 óra.