Heves Megyei Hírlap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-06 / 233. szám

1997. október 6., hétfő SporTTüköR 11. oldal Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság - A fordulóban hatszor villant a piros lap Balogh duplája egy pontot ért a Bélkő-alján Gázolt a Lokomotív - Tíz emberrel léptek dobogóra a lelesziek A fordulatos csatát hozott a bélapátfalvi rangadó. Képünkön a a hazaiak veszélyeztetik a hevesi Tajti (szemben) kapuját. fotó: majoros tamás A megyei I. osztályú labda­rúgó bajnokság 9. forduló­jának bélapátfalvi rangadója döntetlennel zárult. A péter- vásáraiak javuló játékkal az Egerszalókot verték, az egy félidőt emberhátrányban játszó leleszeik Recskről tá­voztak három ponttal. A tárkányiak Szóláton folytat­ták gólzáporos győzelmi so­rozatukat. Idegenben nyert az Istenmezeje és a Gyön­gyöshalász. Eredmények: Bélapátfalva - Heves 2-2 (1-1) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Tóth B. Építők: Kovács - Fülep, Zay (Bajzáth), Fürjes, Orosz (Be- recz Z.), Berecz Zs. (Barta P.), Borostyán, Horváth T., Csa­nádi, Hajmási, Mikó. Edző: Fodor Pál. Heves: Tajti - Bállá (Törő), Ötvös, Tari, Sági, Szabó, Vaj- ner (Ducsai), Pusoma, Balogh (Somodi), Bessenyei, Lóié. Edző: Balázs Tihamér. Negyedóra elteltével sze­rezte meg a vezetést a hazai csapat, azonban a vendégek­nek a 36. percben sikerült kie­gyenlíteni. Szünet után a 80. percben Balogh révén előnyt szereztek a hevesiek, de a 85. percben egy szabadrúgást kö­vetően Csanádi egyenlített, pontot mentve a hazaiaknak. G.: Borostyán, Csanádi, ill. Balogh 2. Jók: Fülep, Horváth T., Csanádi, ill. Ötvös, Sági, Balogh, Bessenyei. Ifik: 1-4. Fodor Pál:- Gólra törő, fel­készült csapatok küzdelmében reális eredmény született. Balázs Tihamér:- Jó mécs­esén igazságos a döntetlen. Horváth Mihály Recsk - Tarnalelesz 1-2 (0-2) Recsk, 100 néző. V.: Bartos. . Recsk: Szabó - Sipos, Ko­lozsvári, Rózsa, Bódi, Szűcs, Kovács, Nagy T., Farkas, Ma- ruzs, Gulyás. Edző: Benkő Já­nos. Tarnalelesz: Balázs - Sike, Halász, Labancz, Mikusi (Barkóczi), Kovács, Juhász, Suha Sz. (Radies), Orosz, Suha J., Németi. Edző: Bilesch Gyula. A vendégek az első játék­rész közepén szerzett gólokkal nyertek. A 42. percben Sike kézzel ütötte ki a gólba tartó labdát, ezért kiállították, a li­est azonban Farkas a kapusba lőtte. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. G.: Farkas, ill. Orosz, Suha Sz. Jók: Kolozs­vári, Rózsa, Farkas, ill. Balázs, Halász, Orosz, Suha Sz. Ifik: 1-6. Szakács Kleofás Pétervására - Egerszalók 3-0 (1-0) Pétervására, 200 néző. V.: Jekkel. Pétervására: Dávid - Bo­ros, dr. Jacsmanik, Fenyves, Ivády, Kovács, Janovicz, Pá­pai, Pádár (Bozó), Lázár (Kis- Simon), Mészáros (Utassy). Játékos-edző: Fenyves Péter. Egerszalók: Nagy P. ­Hangácsi, Kelemen, Szabó (Kovács), Balogh (Kókai), Bakos T., Henninger, Horváth (Tóth), Barta, Trenka, Smuc- zer. Edző: Várallyay Miklós. Kiegyenlített első félidő után a péterkeiek embere­lőnybe kerültek, mivel Trenkát kiállították. Ezt nyomban gólra váltották a hazaiak, akik végig nagy akarással és fegyelmezet­ten küzdöttek a megérdemelt győzelemért. G.: Pápai, Mé­száros, Tóth (öngól). Jók: az egész hazai csapat, ill. Nagy P„ Kelemen, Trenka. Ifik: 3-2. Dósa János Petőfibánya - Energia SC 2-1 (1-0) Petőfibánya, 150 néző. V.: Ily- lyés. Petőfibánya: Szendrei - Ko­ren, Valkó, Karóczkai, Lénáit, Smid, Szakolczai, Nagy G., Fi- tyó, Kerepesi (Fekete), Hajdú. Édző: Imre Domonkos. Energia SC: Csütörtöki - Kazinczy (Juhász P.), Szűcs P., Bágyi (Domoszlai), Berta, Molnár, Juhász Sz., Szűcs R., Csiba, Nagy (Suha), Antal. Edző: Kiss István. A hazaiaknál maximálisan sikerült helyettesíteni a kény- szerűségből hiányzókat és nem csak tudásban, de akarásban is felülmúlták a vendégcsapatot. Kiállítva: Antal (a 70. percben a játékvezető megsértéséért). G.: Szakolczai, Kerepesi (11- esből), ill. Suha. Jók: Szakolc­zai, Valkó, Lénárt, Szendrei, ill. Molnár, Szűcs P., Juhász Sz., Berta. Ifik: 1-2. Gubis István Tenk - Istenmezeje 2-4 (1-2) Tenk, 100 néző. V.: Csukás. Tenk: Bettembuk - Lőcsei, Varga (Lóié), Hajnal, Kövesdi, Székely, Stikkel, Suha, Sebők, Kovács I. (Tóth G.), Pusoma. Játékos-edző: Kovács Imre. I.mezeje: Mezei - Bíró, Or­szág, Simon, Nagy (Csóka), Lénárt (Utasi J.), Földesi (Kiss), Utasi A., Ivády, Lud­vig, Mihály. Mb. edző: Murá­nyi Sándor. Két gyengén játszó csapat közül a valamivel tudatosab­ban focizó és szerencsésebb vendégek nyertek. Kiállítva: Pusoma L. (a 71. percben a második sárga lap után). G.: Kovács I., Lóié, ill. Ivády, Lé­nárt, Mihály, Ország. Jók: Ko­vács I., Stikkel, ill. Lénárt, Or­szág, Ivády. Ifik: 12-1. Nagy Lajos Hatvani Lokomotív - Novaj 4-1 (2-0) Hatvan, 50 néző. V.: Vasali. Hatvan: Rozmaring - Dá­vid, Oldal, Strausz, Pádár, Jobbik Cs., André (Saly), Ke­rekes, Jobbik J. (Labáth), Kiss (Petlánovics), Bodnár I. Edző: Kiss György. Novaj: Járdán - Toókos, Képes, Csuhay (Hegyi L.), Papp (Vass), Hegyi T., Ka­róczkai, Kiss, Vinczepap, Nagy (Jánosi Z.), Lehnert. Edző: Kasza Gábor. A mérkőzés nagy részében emberhátrányban játszó ven­dégekkel szemben megérde­melt hazai győzelem született. A 15. percben Oldal 11-est is hibázott. Kiállítva: Járdán (a 15. percben és Toókos a 60. percben). G.: Kerekes, Jobbik J., Dávid, Labáth, ill. Hegyi L. Jók: Dávid (a mezőny leg­jobbja), Jobbik Cs., ill. senki. Ifik: 2-1. Kovács Sándor Egerszólát - Felsőtárkány 1-6 (0-2) Egerszólát, 150 néző. V.: Molnár L. Egerszólát: Veréb - Kiss, Linninger, Méhesi, Montvai, Horváth L., Kovács T., Prokaj (Gerascsenkó), Csomós, Szi­lágyi, Búzái. Edző: Horváth László. Felsőtárkány: Kormos - Bódi, Bartuska, Erdélyi, Ne- moda (Barta B.), Kovács L„ Barta J. (Verebélyi), Bajkó, Ágó, Szőke, Tóth Z. Edző: Kiss Tibor. Sportszerű mérkőzésen a védekezésre beállt hazaiak el­len félóra elteltével szereztek vezetést a vendégek. Szünet utáni gyors szépítést követően nagy helyzeteket hibáztak a szólátiak. A harmadik góljukat követően tetszés szerint mene­teltek a tárkányiak. G.: Szilá­gyi, ill. Tóth Z. 2, Bajkó 2, Bartuska, Kovács L. Jók: Hor­váth, ill. Bajkó, Ágó, Tóth Z., Nemoda. Ifik: 3-1. Horváth László Tarnaörs - Gyöngyöshalász 2-3 (2-1) Tarnaörs 250 néző. V.: Sza­bad. Tarnaörs: Vágó - Szabó, Mága J. (Bodonyi), Danyi Zs., Peredi R., Peredi T. (Sáfi), Lő- ' csei, Csömör A., Esvég (Ke­rek), Varga, Danyi T. Edző: Banka Ferenc. Gyöngyöshalász: Pampuk - Zugor, Gódor, Csomós, Szabó L., Friez (Juhász), Nagy Gy. G., Tóth H. A., Varga (Aszta­los), Molnár (Tóth I. A.), Incze. Játékos-edző: Csomós Tamás. Nagy iramú, kemény csatá­ban a helyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat nyert. G.: Lőcsei, Csömör A., ill. Tóth II. A. 2, Tóth I. A. Jók: Szabó, Mága J., Danyi T., ill. Gódor, Nagy Gy. G., Tóth II. A. Ifik: 4-0. Szűcsi Attila. A bajnokság állása: 1. Heves 9 7 2­31-7 23 2. Gy.halász 9 7 1 1 31-9 22 3. Tarnalelesz 9 6 1 2 17-9 19 4. F.tárkány 9 6­3 38-16 18 5. Egerszalók 9 6­3 25-17 18 6. Energia SC 9 6­3 15-13 18 7. B.falva 9 5 1 3 30-17 16 8. P.vására 9 5 1 3 20-16 16 9. P.bánya 9 4 1 4 22-19 13 10. Tarnaörs 9 4 1 4 18-23 13 11.1.mezeje 9 3 1 5 16-27 10 12. Novaj 9 3­6 16-22 9 13. H. Lók. 9 2 1 6 9-23 7 14. Recsk 9 1 1 7 9-24 4 15. Tenk 9 1­8 942 3 16. Egerszólát 9­1 8 11-34 1 A 9. forduló párosítása, ok­tóber 11. szombat 14 óra: Tenk - Bélapátfalva, Felsőtár­kány - Recsk, Tarnalelesz - H. Lokomotív, Novaj - Petőfibá­nya, Energia SC - Tarnaörs. Vasárnap, 14 óra: Istenmezeje - Egerszólát, Gy .halász - Pé­tervására, Egerszalók - Heves. MEGYEI II. OSZTÁLY A 9. forduló eredményei: Vá- mosgyörk - Tárnáméra 2-2, Pély - Gy.pata 2-1, Makiár - Párád 2-0, Sírok - Kisköre 4-2, Mátratherm - Apc 0-3, Márkáz - Nagyréde 3-3, Do- moszló — Heréd 2-1, Erdőkö­vesd - Abasár 1-4. A bajnokság állása: 1. Domoszló 9 7 1 1 27-15 22 2. Sirok 9 6 2 1 28-6 20 3. Makiár 9 5 3 1 24-11 18 4. Apc 9 5 1 3 19-12 16 5. Pély 9 5 1 3 17-16 16 6. Nagyréde 9 3 6­17-10 15 7. Gy.pata 9 4 2 3 21-10 14 8. Párád 9 4 2 3 16-12 14 9. Márkáz 9 3 4 2 23-24 13 10. Heréd 9 4 1 4 13-15 13 11. Kisköre 9 3 2 4 19-18 11 12. Vámosgyörk 9 2 4 3 15-18 10 13. Tárnáméra 9 2 2 5 12-26 8 14. Abasár 9 2­7 17-27 6 15. Erdőkövesd 9 1 1 7 8-33 1* 16. Mátratherm 9 ­­9 2-25 0 *: 3 büntetőpont levonás. A tárgyilagos kapitány Szombaton a Bélapátfalván lejátszott mérkőzés után a hevesiek Egerben álltak meg egy pohár üdítőre. Mielőtt tovább indultak Vajner Ta­más csapatkapitányt kértük rövid értékelésre:-A mérkőzés előtt kie­gyeztünk volna a döntetlen­ben, most utólag azonban sajnáljuk, hogy nem nyer­tünk. Közelebb álltunk a há­rom pont megszerzéséhez, mint az Építők, a végén azonban egy szabadrúgást követően kiegyenlítettek a hazaiak. Úgy érzem, hogy a nevem nem sorolható a jók közé, nem ment igazából a játék. Összességében az egyik riválisunk otthonából viszünk pontot, vagyis nincs miért különösebben kese­regni valónk. A játékvezetőre sem lehet panaszunk, az eredmény így igazságos. Női röplabda, Extraliga A várt győzelem született Jászberényi RK - AgriaComputer RC 0-3 (-12, -10, -4) Női röplabda Extraliga mérkő­zés, Jászberény, 100 néző. V.: Bodrogi, Csizmarik. AgriaComputer: PAPI­JANSZKAJA, AKIMOVA, BŐT A, Helli, Wolf, Tímár. Edző: Tatár Mihály. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 0-2, 3-2, 3-6, 10-6, 12-12. 2. játszma: 1-5, 7-5, 7-9, 8-11, 10-11. 3. játszma: 1-0,1-6,4-6. Fiatal, de végig ügyeskedő jászberényi csapat várta a baj­nokot, amely az első szettben a leáldozó nappal szemben röp- labdázhatott. A csarnok üvegén át érkező sugarak nagyon za­varták az egrieket a nyitások fogadásában, ezért olykor kap­kodó, ötletszerű volt a játékuk. Inkább rutinból nyerték Akimo­váék az első játszmát, de ösz- szességében a másodikat is. Akkor már kezdett mutatkozni a két csapat közötti tudáskü­lönbség, amely a harmadik szettben vált nyilvánvalóvá. A helybéliek szerint csapatuk a vártnál sokkal jobb teljesít­ményt nyújtott, az egriekre vi­szont az idényeleji forma volt inkább a jellemző. Mint az összeállításból kitű­nik, cserét nem eszközölt Tatár Mihály edző, végig a kezdőcsa­pat játszott. Sztankó nem is uta­zott a csapattal, mivel influen­zás lett. Közepes színvonalú mérkőzésen a várt eredmény született. Tatár Mihály: - Könnyed, barátságos mérkőzést játszot­tunk, az elején több hibával. E.L. További eredmények: Vasas - BVSC 3-0, BSE - Szeged 3-0. Vízilabda OB I. Jogos volt az óvatosság... Tabán Trafik-Szeged - ÚVMK-Egervin 12-7 (4-1,5-3, 2-0,1-3) OB I.-es férfi vízilabda-mér­kőzés. Szeged, 100 néző. V.: Császár, Székely. , Egervin: SŰRŰ - DR. ÁNCSÁN 1, Madaras, HA­JÓS, Tóth P„ Fazekas 2, Bíró 3. Cs.: Gérusz, Wolf, Pszota 1, Seress, Szabó G. Edző: Szi­lágyi Péter. Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 6/2. Négyméteresekből: -, ill. 111. Egri szempontból nagyon is figyelmeztetőek voltak a pénteki eredmények a szom­bati forduló előtt. Azon túl, hogy az Egervin nagyon si­mán kikapott a BVSC-től, a Szeged legyőzte az FTC-t. A magabiztosság érződött a szegedieken az Eger ellené­ben is, önbizalmukat pedig tovább növelhette, hogy már 5-1-re is vezettek. Akkor dr. Ancsánék felzárkóztak 6-4- re, de megint hazai percek következtek, így esély sem marad a vendégeknek arra, hogy esetleg pontot szerezze­nek. A negyedik negyed előtt már 11-4 volt az eredmény. Szilágyi Péter: - Tanultunk a pénteki mérkőzésből, de sajnos, a helyzetkihasznásunk még nem az igazi. Fazekas a BVSC-nek négy, a Szegednek pedig két gólt dobott, de mindkétszer az is kevés volt fotó: majoros HEVESTHÍRUP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, B&Xk LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.datanet.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ESZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644), a gyöngyösi (37/311- 697), a hatvani (37/341 -051 ) HIRLAP-fiókszerkesztőségben, és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénz- forgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000. Előfizetési díj egy hónapra 645 Ft, negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 7740 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynök­ségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109