Heves Megyei Hírlap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-06 / 233. szám

12. oldal SporTTüköR 1997. október 6., hétfő Hőlégballon nemzeti bajnokság és Prímagáz Kupa A Mámorotok szálltak legjobban A francia Montgolfier testvérek XVI. Lajos királysága ide­jén a forradalom „előszelein”, 1783-ban szálltak fel először hőlégballonnal. A huszadik század közepén mint sportág indult újabb fejlődésnek ez a repülési mód, hazánkban ne­gyedszázados e történet szervezett múltja. A Magyar Re­pülő Szöyetség Hőlégballon Szakbizottsága az elmúlt héten Felsőtárkányban rendezte meg a XVIII. nemzeti bajnoksá­got és a VI. Nemzetközi Prímagáz Kupát. A szeles időjárás nem kedvezett minden nap a repülésnek, de azért többször láthattuk az égbolton a sokszínű ballo­nokat Egerben és a környező falvakban fotó: majoros A versenyközpontnak kijelölt Hotel Táltosban 21 magyar és két belga csapat várta az el­igazításon a Mészáros Béla versenyigazgató által kijelölt repülési útvonalat. Négy na­pon át ötször startoltak az im­pozáns légi járművek, és a festői szépségű hegyek fölött 12 célfeladatot teljesítettek Eger, Felsőtárkány, Noszvaj, Andornaktálya és Bogács tér­ségében. A kedvezőtlen, sze­les, valamint esős idő miatt csütörtökön pihenésre kény­szerült a mezőny. A nemzet­közi szinten is jegyzett ma­gyar ballonosok a Japánban sorra kerülő világbajnokságra készülnek, ezért is kiemelten fontos verseny volt a mostani erőfelmérés. Az Európa-baj- nok Molnár Csabát szoros versenyben a harmadik he­lyezettnek értékelték. Az egri Szárnyas Csiga versenyzői (Godó János, Döller Ferenc, Páka Szabolcs) - amellett, hogy a rendezésben is segítet­tek - a versenyben a közép­mezőnyben végeztek. A végeredmény: 1. Jakab János, 2. Aklan Attila (mind­kettő Mammut SE), 3. Molnár Csaba (Cameron Balloon Hungária),...13. Godó János (Szárnyas Csiga SE, Eger). A szombati eredményhir­detéskor a verseny értékelése után a fővédnök Nikolits Ist­ván tárcanélküli miniszter képviseletében dr. Kállai László, a főszponzor Príma­gáz Rt. képviseletében Gom­bos Zoltán értékesítési és marketing igazgató adták át a dobogósoknak a serlegeket. Felsőtárkány polgármesteré­nek a különdíját Godó János vehette át Bakondi Simon polgármestertől. Hegedűs Dezső, a Magyar Repülőszö­vetség főtitkára a 7. helyen végzett győri Bognárné Nagy Katalint, mint a legjobb női versenyzőt jutalmazta. A házigazdának számító te­lepülés nevében Bakondi Si­mon köszönte meg a verseny­zőknek, hogy egy héten át káprázatos látványban része­sítették a térség lakóit. Ballo­nos szokás szerint a díjazottak a többi versenyző célszalag záporát fogadhatták, majd az elsőként repülők felavatási szertartásával zárult a viadal. A résztvevők elégedetten nyi­latkoztak a rendezésről. Ezek után elképzelhető, hogy jö­vőre is az idei helyszínt vá­lasztja a szövetség a nemzeti bajnokság lebonyolítására. Bajzát Rafael SZUPER­EXPRESSZ Tv, videó javítás helyszínen is, garanciával. T: 415-029, 30/636-720 (9216) Kezes nélkül azonnal pénzhez juthat gépjárműve ellenében az AUTÓ-ZÁLOGHÁZNÁL! Eger, Széchenyi u. 58. Tel: (20) 423-929, (36) 411-811/167 Őszi vásár az Ifjúsági Ház­ban okt. 7-től 10-ig. Szeretettel várunk minden kedves érdek­lődőt: pulóverek, illatszerek, bizsuk, gyermekruhák széles választékával! Nyitva tartás: 9- től 18 óráig (9081) Jordan visszavonul Michael Jordan, az észak­amerikai profi kosárlabda­bajnokságban szereplő Chi­cago Bulls játékosa megerő­sítette: az idei lesz az utolsó idénye.- Kiszállok - mondta Jordan a Chicago deerfieldi edzőtáborában. - Illetve in­kább úgy mondanám, hogy visszavonulok. Ha Phil Jackson vezetőedző nem marad itt, akkor én is távo­zok. Jordan tehát követi edzőjét, Phil Jacksont, aki a hét elején jelentette be le­mondási szándékát. Labdarúgó NB II. Keleti-csoport - Idegenben szerzett pontot a Hatvan Eger: sorozatban ez az ötödik 0-0-ás eredmény A labdarúgó NB II. 9. forduló­jában mindkét csapatunk egy- egy pontot szerzett. Szegedi EAC - FC Hatvan 1-1 (0-1) Szeged, 300 néző. V.: Vavika (Kiss, Berki). SZEAC: Dobó - Magyar, Némedi, Simon (Hűvös 64.) - Polaneczki, Vándor (Kerekes 46.), Rau, Majoros (Turján 46.), Várszegi - Bencze, Ta­kács. Játékos-edző: Katzen­bach Imre. FC Hatvan: Nagy I. - Krato- fil - Bagócsi, Szabados - Pes­sek, Pilcsuk, Gephard, Balogh (Gohér 60.) - Kata (Farkas 86.), Laczkovich (Oravecz 65.), Brezovszky. Edző: Fodor Imre. Gólszerzők: Kata a 16., Ta­kács az 55. percben. Kiállítva: Bagócsi a 89. percben a második sárga lap után. Sárga lap: Pilcsuk az 56., Bagócsi a 61., Pessek a 71., Várszegi a 88. percben. 16. perc: Brezovszki balol­dali beadását Dobó Kata elé te- nyerelte, aki 8 m-ről a bal sa­rokba fejelt, 0-1. 30. perc: Polaneczki 11 m- ről fejelhetett kapura, de Nagy I. óriási bravúrral a gólvonalon megfogta a labdát. 43. perc: Várszegi bal oldali beadását Szabados 2 m-ről saját kapuja fölé pörgette. 55. perc: Egy lecsorgó labdát Takács 15 m-ről lőtt a jobb alsó sarokba, 1-1. 70. perc: Kata a 16-os sarká­ról megeresztett lövését nagy bravúrral hárította Dobó. Két harcosan küzdő csapat találkozója nem hozott színvo­nalas mérkőzést, az iramra vi­szont nem lehetett panasz. A já­tékrész elején a hazaiak pró­bálkoztak, a vendégek számára a gyors kontratámadásokból adódtak lehetőségek. Szünet után a szegediek mindent egy lapra feltéve rohamoztak, ere­jükből azonban csak az egyenlí­tésre futotta. A hősiesen véde­kező, Zvarát, Pálinkást és Gombost nélkülöző vendégek mindent megtettek a pontszer­zés érdekében. Jók: Kratofil, Szabados, Gephard, Nagy I. Katzenbach Imre: - To­vábbra is gólképtélenség jel­lemzi játékunkat. Fodor Imre: - Egy nagyon jó csapat otthonából értékes pon­tot hoztunk el. Szabados György FC Eger-Tengely-Közmü - Dunakeszi VSE 0-0 Eger, 600 néző. V.: Veres L. (Vida, Veres A.). Eger: Molnár - Baranyai, Zentai, Holtner - Nagy Gy. T., Kádár (Bajzát 67.), Márton, Sass (Andrási 56.), Telek - Markóczi (Montvai 75.), Nagy P. Edző: Zsidai József. Dunakeszi: Bíró - Dinka, Szalai, Róza - Törteli (Németh 75.), Tóth, Simon (Varsányi 56.), Gráczki (Laczina 89.), Szűcs - Kalina, Ránits. Edző: Nagy László. Sárga lap: Dinka az 5., Telek a 62. percben. 10. perc: Tóth a felső kapu­fára fejelte a labdát. 25. perc: Nagy P. 18 m-es lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot. 27. perc: Kalina 18 m-ről lőtt, a labda a kapufa tövénél csúszott vonalon túlra. 35. perc: Nagy P. védelmi hibából szerzett labdát, több védőt megforgatott, de saját csapdájába esett, így Markóc - zihoz játszott, aki 20 m-ről kapu fölé lőtt. Véber mondta: A mérkőzést látta Véber György, az ÚTÉ csapatkapitá­nya is, aki kérésünkre a szünet­ben készségesen elmondta vé­leményét:- Csapkodó játékot láttunk eddig, egyik csapatnak sem volt igazi gólhelyzete, de talán majd a 2. félidőben másképpen lesz. 51. perc: Zentai 30 m-es sza­badrúgása zúgott el a kapu fö­lött. 58. perc: Zentai szabadrúgá­sát öklözte a mezőnybe Bíró. 84. perc: Ránits alsósarkos lövése adott munkát Molnár­nak. Alacsony színvonalú mérkő­zésen alig lehetett említést ér­demlő eseményt látni. Az erős szélben nem alakult ki folyama­tos játék, inkább küzdelem jel­lemezte a két csapat találkozó­ját. Fordulás után sem váltak valóra Véber és a közönség re­ményei, legfeljebb azt tapasz­talhattuk, hogy a kapusok biz­tos kézzel hárították a hozzájuk eljutó labdákat. Egyik fél sem érdemelt győzelmet, az Eger azzal „büszkélkedhet”, hogy sorozatban ez volt az ötödik 0-0-ás döntetlenje. Jók: Mol­nár, Holtner. Ifik: 1-3. Zsidai József: - Pontosan az ellenkezőjét csinálták a játéko­sok, mint amit megbeszéltünk. Nagy László: - Kilencven perces kabarét láttunk, egy jó passz nélkül. Fesztbaum Béla További eredmények: Palotás- Hajdúnánás 2-1, Nyírbátor - Tiszafüred 4-1, Borsod Volán- Kiskőrös 0-1, Demecser - REAC 0-0, Kalocsa - Kiskun­félegyháza 0-0, Kazincbarcika- Soroksár 3-0. A bajnokság állása: 1. Demecser 9 7 2­15-4 23 2. REAC 9 4 4 1 12-9 16 3. Soroksár 9 4 4 1 9-6 16 4. K.barcika 9 4 3 2 14-8 15 5. Kiskőrös 9 4 3 2 11-8 15 6. B.Volán 9 3 4 2 12-12 13 7. FC Hatvan 9 3 3 3 11-12 12 8. Palotás 9 3 2 4 12-11 11 9. Nyírbátor 9 2 4 3 14-13 10 10. Dunakeszi 9 2 4 3 12-11 10 11. Tiszafüred 9 3 1 5 13-17 10 12. FC Eger 9 1 6 2 5-6 9 13. Kalocsa 9 2 3 4 11-16 9 14. K.k.ftiáza 9 2 3 4 6-10 9 15. Hajdúnánás 9 2 2 5 14-18 8 16. SZEAC 9 1 2 6 4-13 5 A 10. forduló párosítása, ok­tóber 12., vasárnap, 15: FC Hatvan - FC Eger, Nyírbátor - Kazincbarcika, Tiszafüred - Kalocsa, Kiskunfélegyháza - Demecser, Rákospalota - Palo­tás, Hajdúnánás - Szegedi EAC, Dunakeszi - Borsod Vo­lán, Kiskőrös - Soroksár. Labdarúgó NB III. Mátra-csoport - Selypnek „állt” a mérkőzés - Füzesabonynak két perc hiányzott Tizenegyessel egyenlített a Besenyőtelek A labdarúgó NB III. 9. forduló­jában a következő eredmények születtek: Besenyőtelek - Selyp 1-1 (0-1) Besenyőtelek, 500 néző. V.: Schoblocher. B.telek: Varga - Szilágyi, Gál, Tamasi (Penti a szünetben)- Berényi, Nagy E., Béres (Mirkóczki, 80.), Csóka - Gra- becz (Pásztor 59.) - Rézműves, Nagy P. Edző: Lengyel Lajos. Selyp: Tímár - Lilik, Mark­gráf, Pásztor, Tábori (Orsó, 83.) - Schafranek (Török, 70.), André, Szekrényes, Litkei - Nagy G., Bazsó (Fekete, 65.). Edző: Péczely Szabolcs. (A mérkőzés előtt Lengyel Lajos nem titkolta, hogy tart a selypiektől. Péczely Szabolcs kész volt a válasszal, amikor azon sajnáltakoztunk, hogy nem nyerhet mindkét gárda. A szak­vezető így felelt: de mindkettő nem is kaphat ki...) 5. perc: Szekrényes játszotta magát tisztára, de ígéretes hely­zetben keresztbe lőtte a labdát Varga kapuja előtt. 10. perc: Ügyes összjáték végén Nagy G. került gólhely­zetbe, lövése érintette ugyan Vargát, de a labda a bal sarok­ban kötött ki, 0-1. 14. perc: André beadása után Bazsó lábán megperdült a labda, így oda lett a helyzet. 19. perc: Nagy P. tisztán ve­hette át a labdát, de beérték. 21. perc: Bazsó lapos lövését- csak Vargával állt szemben - elcsípte a hazai kapus. 31. perc: Béres szabadrúgá­sát Tímár öklözte szögletre. 44. perc: Schafranek került ígéretes helyzetbe, aztán túl­vitte a labdát az alapvonalon. 60. perc: Egy szabadrúgás Nagy G. kezén csattant, a rálőtt labdát a játékvezető //-esnek minősítette. A büntetőt Béres lőtte a bal felső sarokba, 1-1. 76. perc: Rézműves került a selypi kapu elé, de éles szögből Tímárba lőtte a labdát. Az első félidőben akár több góllal is vezethetett volna a Ki­nizsi, de a lehetőségeket egy ki­vétellel mind elhibázták a ven­dégek. Fordulás után biztonsá­gosabbá vált a hazaiak védeke­zése, beszorították a selypkie- ket, akik begyűjtötték három jogos sárga lapot is. Fölényben volt a Besenyőtelek, amikor ki­egyenlített, a 11-es jogossága azonban vitatható. Közepes színvonalú, szünet után inkább küzdelmes mérkőzés végén egyik csapat sem örült a döntet­lennek. Méltán... Jók: Szilágyi, Nagy E., Bé­res, ill. Lilik, Pásztor, André, Nagy G. Ifik: 3-0. Lengyel Lajos: - Jó csapat el­lenében egy igazságosnak mondható döntetlent értünk el. Péczely Szabolcs: - Ahhoz, hogy nyerjen egy csapat, a helyzeteit nagyobb arányban kell realizálni. Dr. Vass Géza, a Helasz el­nöke: - A selypieknél már lát­szott Péczely Szabolcs kitűnő edzői munkája. Egységes, fe­gyelmezel játékkal közelebb álltak a győzelemhez. A Bese­nyőtelek szerencsés 11-essel egyenlített. F. B. Szécsény - Füzesabony 2-2 (0-1) Szécsény, 300 néző. V.: Petus. FSC: Bodolai I. - Ragó, No- vák Z., Kiss, Szentiványi (Kö- vesdi) - Sűrű, Ferencz (Póka), Lasztóczi (Mészáros), Sima - Kasza, Oláh. Edző: Lörincz Já­nos. A gólok története: a 28. percben gyors vendégakció vé­gén Lasztóczi lőtte ki a hosszú sarkot, :0-l. A 46. percben szöglet utáni kavarodás végén Árva zörgette meg az ellenfél hálóját, 1-1. A 87. percben az elmélázó védők között kilépő Kasza emelt a későn kifutó Tö- zsér kapujába, 1-2. A 88. perc­ben László ritkán látható nagy gólt lőtt, 2-2. A gyenge színvonalú, bár küzdelmes összecsapás végén a sírból hozták vissza a hazaiak az egy pontot. Ifi: 1-7. S. A. St. Öblös - Poroszló 3-1 (2-0) Salgótarján, 400 néző. V.: Hermann. Poroszló: Magi - Fazekas, Farkas Z., Nagy L., Antal - Horváth Gy., Németh, Farkas A. (Habóczki), Krasznai (Csala) - Kecskeméti, Nagy I. Edző: Görbe Károly. A gólok története: a 9. perc­ben Smelkó beadását Ivitz 5 m- ről fejelte a hálóba, 1-0. A 45. percben kapu előtti kavarodás után Ivitz 8 m-ről lőtt a jobb alsó sarokba, 2-0. A 67. perc­ben Németh labdáját Nagy I. 6 m-ről a kapu bal oldalába gurí­totta, 2-1. A 81. percben Smelkó adott középre, a jókor érkező Pintér pedig 5 m-ről a jobb sarokba lőtt, 3-1. A tartalékoson felálló vendé­gek a rossz talajú pályán nem tudták kihasználni helyzeteiket. A poroszlóiak csökkenteni tud­tak a hátrányukon, a hajrában azonban a tarjániak újabb gólt szereztek és megérdemelt győ­zelmet arattak. A vendégektől senki nem érdemel dicséretet. Ifik: 6-1. Görbe Károly: - A helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. Fejes Kálmán Gyöngyösi AK - Rákóczifalva 2-5 (2-3) Gyöngyös, 100 néző. V.: Bo­gár. GYAK: Szekeres - Vona - Patkó, Pásztory, Agócs - Budai (Csivincsik), Magyar, Gulyás, Dávid, Kalafut - Szerdahelyi, Káposzta (Jaros). Edző: Török János. A gólok története: a 9. perc­ben Viola 18 m-es szabadrú­gása a hosszú sarokban kötött ki, 0-1. A 15. percben ugyan­csak szabadrúgásból Szerdahe­lyi egyenlített, 1-1. A 20. perc­ben kapu előtti kavarodást kö­vetően Keresztfalvi 6 m-ről a háló bal oldalába helyezett, 1-2. A 24. percben a vendégek kapusa a 16-oson belül elhúzta Szerdahelyi lábát, //-es. A megítélt büntetőt Vona értéke­sítette, 2-2. A 33. percben egy bal oldali beadás Vona lábát érintve a hazai kapuba került, öngól, 2-3. A 82. percben a cse­lezgető Csivincsiket az 5-ösön belül Honos szerelte, majd Szo- kolai elé adott, aki 6 m-ről a kapuba lőtt, 2-4. A 87. percben Csivincsik újabb hibáját Viola használta ki, 2-5. Az első félidőben még elfo­gadhatóan játszottak a hazaiak, a második játékrészben a sok egyéni hiba miatt azonban, sa­ját magát verte meg a gyön­gyösi csapat. Jók: Vona, Agócs. Ifik: 2-0. Halmóczki Ferenc További eredmények: Balas­sagyarmat - Tápiószecső 1-1, Újszász - Mezőkövesd 0-1, Monor - Pásztó 0-2, Gödöllő - Jászberény 2-4. A bajnokság állása: 1. Tápiószecső 9 8 1­31-9 25 2. Mezőkövesd 9 7 1 1 22-10 22 3. Pásztó 9 5 2 2 22-13 17 4. B.telek 9 5 2 2 19-14 17 5. Jászberény 9 5 1 3 22-14 16 6. B.gyarmat 9 4 3 2 22-14 15 7. St. Öblös 9 4 3 2 14-10 15 8. Poroszló 9 3 3 3 16-14 12 9. R.falva 9 3 3 3 19-22 12 10. Selyp 9 3 2 4 18-17 11 11. Gödöllő 9 3­6 19-22 9 12. Monor 9 2 3 4 14-17 9 13. Füzesabony 9 1 5 3 12-19 8 14. Újszász 9 1 3 5 10-14 6 15. Szécsény 9 1 1 7 9-27 4 16. Gyöngyös 9­1 8 6-39 1 A 10. forduló párosítása, ok­tóber 11., szombat, 14: Füzes­abony - Monor, Pásztó - Jász­berény, Selyp - St. Öblös, Po­roszló - Szécsény. Október 12., vasárnap, 14: Újszász - Gö­döllő, Mezőkövesd - Balassa­gyarmat, Tápiószecső - Gyön­gyösi AK, Rákóczifalva - Be­senyőtelek.