Heves Megyei Hírlap, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-22 / 221. szám

1997. szeptember 22., hétfő SporTTüköR 11. oldal Labdarúgó megyei I. osztály - A Heves visszaült a trónra Fityó és Sirkó állította meg a szalókiakat Az istenmezejei búcsúban a tárkányiak ünnepeltek A labdarúgó megyei I. osztályú bajnokság 7. fordulójában tarna- örsi győzelmével újra a Heves állt az élre. Petőfibánya - a listaveze­tők mumusaként - ezúttal az Egerszalókot győzte le. Idegenben nyert Gyöngyöshalász, Tarnalelesz, az Energia SC, Novaj és Felső- tárkány csapata. A Bélapátfalva - Pétervására mérkőzést szeptem­ber 24-re halasztották. Eredmények: Petőfibánya - Egerszalók 4-1 (0-1) Petőfibánya, 200 néző. V.: Lán- czos. Petőfibánya: Kozsa - Karócz- kai, Sirkó, Farkas, Lénárt, Smid, Králik, Szakolczai, Fityó, Nagy G. (Fekete), Hajdú. Edző: Imre Domokos. Egerszalók: Csontos - Hang­ácsi, Kelemen, Szabó, Barta E., Román, Sipos (Kókai), Bakos T. (Kovács O.), Bakos Gy., Tóth, Smuczer. Edző: Várallyay Mik­lós. A gólok története: a 40. percben Bakos Gy. egyéni akció végén he­lyezett a hálóba, 0-1. Az 58. percben Fityó a 16-os sarkából lőtt a hosszú sarokba, 1-1. A 70. percben Fityó másolta le az előző gólját, 2-1. A 78. percben Sirkó szöglet után fejelt a kapuba, 3-1. A 84. percben kapu előtti kavaro­dás végén Sirkó állította be a vég­eredményt, 4-1. Kitűnő játékvezetés mellett a hazai csapat fölénye a második félidőben gólokban is megmutat­kozott a sportszerűen, ám szét- esően játszó vendégek ellen. Jók: Sirkó, Fityó, Lénárt, Smid, ill. Csontos, Bakos Gy.. Ifik: 2-1. Imre Domokos: - Küzdelmes mérkőzésen, javuló játékkal, megérdemelten nyertünk. Várallyay Miklós: - Tartalékos csapatom csak az első félidőben nyújtott elfogadható játékot. Gubis István Tenk - Tarnalelesz 0-1 (0-0) Tenk, 100 néző. V.: Györgyfi. Tenk: Bettembuk - Lőcsei (Fi- csor), Illés (Baráth), Kövesdi, Székely, Stikkel, Suha Z., Sebők, Pusoma, Kovács I., Kovács R. Já­tékos-edző: Kovács Imre. Tarnalelesz: Balázs - Sike, Fo­dor (Fehér), Juhász, Mikusi, Ko­vács B., Radies (Bozó), Suha Sz., Orosz, Suha J., Németi. Edző: Bi- lesch Gyula. Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb vendégek nyertek a helyzeteiket elpuskázó tenkiek ellen. G.: Radies. Jók: Bettembuk, Stikkel, Kovács I., ill. Juhász, Mikusi. Ifik: 3-1. Nagy Lajos Egerszólát - Novaj 1-3 (0-1) Egerszólát, 150 néző. V.: Kálé. Egerszólát: Veréb (Győri) - Kiss, Linninger, Montvai (Pro- kaj), Nagy, Szabó, Szilágyi, Bú­zái, Kovács, Csomós, Horváth. Edző: Horváth László. Novaj: Járdán - Toókos, Ké­pes, Vinczepap, Papp, Hegyi, Ka- róczkai, Kiss, Husi, Lehnert, Nagy Zs. Edző: Kasza Gábor. Az első játékrészben a hazaiak támadtak többet, mégis a vendé­gek „találtak” gólt egy óriási vé­delmi hiba után. Az egyenlítés után a hazaiak kapufákat, míg a vendégek gólokat szereztek. A szólátiak 11-est is hibáztak. G.: Búzái (11-esből), ill. Lehnert, Husi, Nagy Zs. Jók: senki, ill. Járdán, Hegyi, Husi. Ifik: 1-4. Horváth László Recsk - Energia SC 2-3 (1-1) Recsk, 150 néző. V.: Kelemen. Recsk: Szabó - Sipos, Kolozs­vári, Jeremiás, Bódi, Szűcs, Ma- ruzs, Kovács (Rózsa), Farkas Zs., Tóth, Gulyás. Edző: Benkő János. Energia SC: Csütörtöki - Berta, Balogh (Bágyi), Németh, Juhász, Szűcs P-, Molnár, Szűcs R., Farkas R., Antal (Suha), Nagy. Edző: Kiss István. A sok helyzetet kidolgozó ha­zaiak ellen az utolsó percben rú­gott góllal nyertek a vendégek. Kiállítva: Molnár az 55. percben a 2. sárga után. G.: Gulyás, Rózsa, ill. Balogh, Farkas R., Nagy. Jók: senki, ill. mindenki. Ifik: 0-18!. Szakács Kleofás Hatvani Lokomotív - Gyöngyöshalász 0- 4 (0-1) Hatvan, 150 néző. V.: Szabad. H. Lokomotív: Rozmaring - Strausz, Labáth, Czakó, Dávid, Jobbik Cs., Oldal, Pádár, Saly (Kiss), André, Bodnár I. (Fehér). Edző: Kiss György. Gyöngyösfuilász: Pampuk - Szabó Gy., Gódor, Szabó L., Friez (Zugor), Csomós, Nagy Gy. G„ Varga (Szabó B.), Tóth I. A., Molnár (Juhász), Incze. Játékos- edző: Csomós Tamás. A hazaiak figyelmetlenségéből adódóan - kétszer is feleslegesen buktattak a 16-oson belül - a ven­dégek jogos büntetőkkel szerez­tek vezetést, ezután már nem volt kérdéses a győzelmük. G.: Mol­nár 3 (kettőt 11-esből), Csomós. Jók: Jobbik Cs., Dávid, ill. Tóth I. A. (a mezőny legjobbja), Csomós, Szabó Gy., Molnár, Nagy Gy. G. Ifik: 1-3. Kovács Sándor Istenmezeje - Felsőtárkány 1- 7 (1-3) Istenmezeje, 500 néző. V.: ifj. Kóródi. Istenmezeje: Mezei -Pap (Kiss), Ivády, Ország, Nagy, Lé­nárt, Simon (Földesi), Bíró, Utasi, Ludvig, Mihály. Megbízott edző: Murányi Sándor. Felsőtárkány: Kormos - Bódi (Verebélyi), Bartuska, Erdélyi, Nemoda, Kovács (Barta B.), Baj­zát, Bajkó, Ágó, Tóth Z., Szőke. Edző: Kiss Tibor. A tárkányiak jól kezdtek, s még jobban folytatták, így gólzáporos mérkőzésen teljesen megérdemel­ten nyertek a szépszámú hazai közönség bánatára. G.: Ludvig, ill. Tóth Z. 2, Erdélyi, Bajzát, Bartuska, Szőke, Bajkó. Jók: Ludvig, ill. Bajzát (a mezőny leg­jobbja) és az egész vendégcsapat. Ifik: 4-1. Murányi Sándor Tarnaörs - Heves 1-3 (0-0) Tarnaörs, 300 néző. V.: Fischoff. Tarnaörs: Esvég - Szabó, Da- nyi T., Danyi Zs., Peredi R., Pe­redi T., Csömör A., Lőcsei, Csö­mör L. (Sáfi), Bodonyi (Kerek), Varga. Edző: Banka Ferenc. Heves: Tajti - Bállá, Ötvös, Sági, Szabó, Vajner, Tari (Törő), Pusoma, Balogh (Somodi), Bese- nyei, Lóié. Edző: Balázs Tihamér. A szomszédvári rangadón kö­zepes színvonalú játék mellett a második félidőben nagy birkózás közepette kerekedtek felül a ven­dégek. A hevesi Zsidót a 75. percben a partjelző megsértéséért kiállították, még mielőtt pályára lépett volna. G.: Csömör A. (11- esből), ill. Besenyei, Lóié, Pu­soma. Jók: Szabó, Csömör A., ill. Ötvös, Besenyei, Tari, Sági. Ifik: 1-7. Szűcsi Attila A bajnokság állása: 1. Heves 7 6 1­26-5 19 2. Egerszalók 7 6­1 23-10 18 3. Gy.halász 7 5 1 1 26-6 16 4. Tarnalelesz 7 5­2 14-7 15 5. Energia SC 7 5­2 13-11 15 6. P.vására 6 4 1 1 16-8 13 7. B.falva 6 4­2 21-10 12 8. F.tárkány 7 4­3 23-13 12 9. P.bánya 7 3 1 3 19-16 10 10. Tarnaörs 7 3 1 3 12-18 10 11. Novaj 7 2­5 11-17 6 12. Recsk 7 1 1 5 7-18 4 13.1.mezeje 7 1 1 5 8-23 4 14. H. Lók 7 1 1 5 5-21 4 15. Tenk 7 1­6 5-29 3 16. Egerszólát 7­­7 10-27 0 A 7. fordulóból hátralévő mér­kőzés, szeptember 24. (szerda), 16: Bélapátfalva - Pétervására. A 8. forduló párosítása, szep­tember 27., szombat, 15 óra: He­ves - Pétervására, Felsőtárkány - Tenk, Tarnalelesz - Egerszólát, Novaj - Recsk, Energia SC - Hatvani Lokomotív. Vasárnap, 15 óra: Istenmezeje - Bélapát­falva, Gyöngyöshalász - Petőfi­bánya, Egerszalók - Tarnaörs. MEGYEI II. OSZTÁLY A megyei 11. osztályú bajnokság 7. fordulójának eredményei: Sírok - Erdőkövesd 4-0, Vámosgyörk - Nagyréde 1-1, Pély - Apc 1-4, Makiár - Abasár 3-1, Mátrat- herm - Párád 0-2, Domoszló - Tornáméra 3-1, Gyöngyöspata - Heréd 7-0, Márkáz - Kisköre 1-1. A bajnokság állása: 1. Domoszló 7 6 1­25-10 19 2. Sirok 7 5 1 1 23-3 16 3. Makiár 7 4 2 1 21-10 14 4. Gy.pata 7 4 1 2 19-7 13 5. Nagyréde 7 3 4­13-6 13 6. Heréd 7 4 1 2 12-12 13 7. Párád 7 3 2 2 13-8 11 8. Apc 7 3 1 3 12-12 10 9. Pély 7 3 1 ’3 14-15 10 10. Vámosgyörk 7 2 3 2 11-13 9 11. Márkáz 7 2 3 2 16-20 9 12. Kisköre 7 2 2 3 11-14 8 13. Tárnáméra 7 1 1 5 8-24 4 14. Erdökövesd 7 1 1 5 7-23 4 15. Abasár 7 1­6 12-22 3 16. Mátratherm 7­­7 2-20 0 Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Nagy P., Nagy I. és Dajka - kettesével... Bódi (balról) és Novák Z. között Rézműves igyekszik el­vinni a labdát fotó: majoros tamás A labdarúgó NB III. Mátra- csoportja 7. fordulójában Besenyőtelek biztos győzel­met aratott a Füzesabony el­len, a Selyp vesztett Balassa­gyarmaton. A Poroszló si­mán nyert Gyöngyösön. A csoport rangadóját a Tápió- szecső nyerte Mezőköves­den. Eredmények: Besenyőtelek - Füzesabony 4-1 (2-1) Besenyőtelek, 600 néző. V.: Marcsók P. B.telek: Varga - Tamasi, Gál, Rácz - Bercsényi, Béres, Nagy L., Grabecz (Mirkóczi), Csóka (Szabó Z.) - Rézmű­ves, Nagy P. (Pásztor). Edző: Lengyel Lajos. FSC: Bodolai - Ragó, Bódi (Szabó K.), Novák Z. - Sűrű (Mészáros), Ferencz, Szent- iványi, Kiss, Sima - Oláh, Lasztóczi (Póka). Edző: Lő­rinc z János. A gólok története: a 15. percben Oláht két jó csel után buktatták a 16-os sarkánál, a megítélt szabadrúgásból Sűrű a léc alá vágta a labdát, 0-1. A 32. percben egymást zavarták az abonyi védők, a labda Nagy P. elé pattant, akinek annyi dolga volt, hogy 5 méterről a kapuba találjon, ami sikerült, 1- 1. A 44. percben Ragó elár­vult helyén (az abonyi hátvé­det a 38. percben a 2. sárga lap miatt kiállították) Csóka elfutott, beadását Nagy P. ka­pásból lőtte a jobb sarokba, 2- 1. A 64. percben Nagy P. középen kiugratta Rézművest, a csatár Bodolai mellett is el­húzta a labdát, s az üres ka­puba lőtt, 3-1. A 80. percben Mirkóczki egy csel után kilőtte a jobb sarkot, 4-1. Az első 30 percben is többet támadott a hazai csapat, de semmi veszélyt nem jelentett a vendégek kapujára. Sűrű re­mek szabadrúgására talált góllal válaszolt Nagy P., a Be­senyőtelek már emberfölény­ben volt, amikor vezetéshez ju­tott. A létszámkülönbség egy­értelműen eldöntötte a továb­biakat, abban Bodolainak is érdeme volt, hogy ennyivel megúszták a vendégek. Jók: Nagy P., Csóka, Béres, Rácz, ill. Bodolai, Bódi, Novák Z. Ifik: 1-1. Lengyel Lajos: - Nem ját­szottunk igazán jól, de nyer­tünk. Lőrincz János: - A jobbik csapat győzött. F. B. Balassagyarmat - Selyp 2-1 (1-1) Balassagyarmat, 300 néző. V.: Sebestyén. Selyp: Tímár - Lilik, Markgráf, Pásztor, Tábori - Schafranek (Orsó), André, Szekrényes, Litkei (Török) - Nagy (Fekete), Bazsó. Edző: Péczely Szabolcs. A gólok története: a 12. percben André indította Na­gyot, aki két csel után talált a hazai kapuba, 0-1. A 42. percben Hodászi beadását Ko­vács az „elalvó” védők között csúsztatta a hálóba, 1-1. A 75. percben Szalánszki szabadrú­gását Hodászi Magyar elé fe­jelte, aki közelről megszerezte a győztes gólt, 2-1. Az első félidőben a Kinizsi uralta a pályát, de a gólon kí­vül számos helyeztet elhibáz­tak játékosai. Fordulás után kiegyenlítettebb volt a játék, jóval nagyobb gólhelyzetei vi­szont akkor is a Kinizsinek adódtak. Jók: Tímár, Markg­raf, Pásztor, Nagy. ifik: 3-2. Péczely Szabolcs: - Biztos­nak látszó győzelmet szalasz­tottunk el védelmi megingá­sok miatt. Víg Zoltán Gyöngyösi AK - Poroszló 0-4 (0-2) Gyöngyös, 200 néző. V.: Szép. GYAK: Molnár - Patkó, Pásztory, Agócs - Szilágyi - Magyar, Dávid, Takács Z., Gulyás (Molnár G.) r- Ká­poszta, Csivincsik. Edző: Tö­rök János. Poroszló: Magi - Fazekas, Nagy L., Antal I. - Farkas Z. (Farkas A.), Dajka, Németh (Kecskeméti), Csala (Krasz- nai), Habóczki - Horváth, Nagy I. Edző: Görbe Károly. A gólok története: a 3. perc­ben Dajka kiváló átadását Nagy 1. 17 méterről a kapu jobb oldalába lőtte, 0-1. A 9. percben Nagy I. kiugrott, és a védők kíséretében kilőtte a jobb sarkot, 0-2. Az 51. perc­ben partdobás után Dajkához került a labda, aki Pásztory fe­lett 5 méterről a kapuba lőtt, 0-3. A 86. percben Nagy I. jobb oldali bedobását Dajka 5 méterről perdítette a kapuba, 0-7. A hazai csapat bágyadtan, fásultan, minden elképzelés nélkül játszott. A gyöngyösiek a 72. percben még büntetőt is hibáztak. A vendégek megér­demelten nyertek. Jók: Szilá­gyi, Patkó, ill. Nagy I., Dajka. Ifik: 7-1. Halmóczki Ferenc További eredmények: Me­zőkövesd - Tápiószecső 0-2, St. Öblös - Pásztó 0-2, Szé- csény - Jászberény 0-2, Gö­döllő - Monor 0-3, Új szász - Rákóczifalva 3-3. A bajnokság állása: 1. Tápiószecső 7 7­­27-8 21 2. Mezőkövesd 7 5 1 1 17-8 16 3. B.telek 7 5­2 16-11 15 4. B.gyarmat 7 4 2 1 19-10 14 5. Pásztó 7 3 2 2 17-11 11 6. Poroszló 7 3 2 2 13-9 11 7. St. Öblös 7 3 2 2 9-7 11 8. Jászberény 7 3 1 3 13-12 10 9. Monor 7 2 3 2 14-10 9 10. Gödöllő 7 3­4 15-14 9 11. Selyp 7 2 1 4 9-15 7 12. Újszász 7 1 3 3 10-10 6 13. Rákóczit. 7 1 3 3 11-18 6 14. Füzesabony 7 1 3 3 3-15 6 15. Szécsény 7 1­6 5-22 3 16. Gyöngyös 7­1 6 3-26 1 A 8. forduló párosítása, szeptember, 24., szerda, 15: Füzesabony - St. Öblös. Szep­tember 27., szombat, 15: Pásztó - Szécsény, Selyp - Gyöngyösi AK, Poroszló - Besenyőtelek, Jászberény - Monor. Vasárnap, 15: Mező­kövesd - Gödöllő, Tápiósze­cső - Újszász, Rákóczifalva - Balassagyarmat. Női labdarúgás Simon gólja döntött Pepita Sárkányok - FC Eger 2-3 (2-0, 2-2, 2-2) Magyar Kupa női labdarúgó­mérkőzés, Budapest, Gubacsi út, 100 néző. V.: Erdős. FC Eger: Tóth - Dudásné, Si­mon, Póczos, Fekete - Németh, Szabó, Mező - Dalka, Smuczer, Gál. Játékos-edző: Szabó Ilona. A Magyar Kupa első forduló­jában lejátszott mérkőzésen a másodosztályban szereplő haza­iak az első félidőben már 2-0-ra vezettek. Szünet után Szabó, majd Dalka góljával egyenlítet­tek a vendégek, de mivel több ta­lálat nem esett, hosszabbítás kö­vetkezett. A „nyújtott” játékrész első félidejében Szabó 11-esét a hazai kapus hárította, de a 115. percben Simon 40 méteres bom­balövésével szemben már tehetet­lennek bizonyult. Ha nehezen is, de kemény küzdelemben sikerült kivívni a továbbjutást. Jók: Si­mon, Póczos, Szabó. Teke csapatbajnokságok Pályacsúccsal nyert a Fradi FTC-Ybl-Tervező - Bélapátfalvi Építők 6:2 (5537:5332) Szuperliga teke csapat-mér­kőzés, Budapest. Építők: BÓTA 920, Balázs 904, Tősi 870, Kakuk 832, VINCZE 918, Juhász 888 fa. A válogatottakkal teletűz­delt hazaiak ellen az első pá­rok után - meglepetésre -, Bóta és Balázs gurításainak köszönhetően 13 fával a bé­lapátiak vezettek. A folyta­tásban a remek formában lévő hazaiak (pályacsúcsot elérve) magabiztosan szerezték meg a két pontot. A vendégeknél először játszott kezdőként a fiatal Kakuk Levente. Vincze Zoltán újabb négy fát javított az idei 910, majd 914 fás eredményén, így megszerezte a második egyéni pontot. A mérkőzés színvonalát jel­lemzi, hogy Balázs 900 feletti eredménnyel sem volt pont­szerző. Ferencz Gábor szakosz­tályvezető: — A saját pályáju­kon veretlen hazaiak ellen di­cséretes teljesítményt nyújtott a bélapáti csapat. Gratulálok a tisztes helytálláshoz. Ifik: 4:0 (1813:1507). Bisztri 786, Balogh 721 fa. JAVÍTOTT AZ AGRIA Földeák - Agria-Ba-Mat SC 3:5 (2875:2910) NB II.-es mérkőzés, Földeák. Agria: MOLNÁR GY. 519, Mester 475, GROSITS 488, Jéger 465, KUN 483, Tamasi 480 fa. Totó A TOTÓ 38. játékhetének eredményei: 1. Ferencváros - Videoton 4-1 1 2. Haladás - Zalahús-ZTE 0-2 2 3. W. Bremen - B. Dortmund 2-1 1 4. Bielefeld - B. Leverkusen 2-1 1 5. VfL Bochum - Wolfsburg 2-1 1 6. Rostock - Hertha BSC 4-0 1 7. VfB Stuttgart - M.gladbach 3-0 1 8.1. FC Köln - Bay. München 1-3 2 9. Bari - Bologna 0-0 X 10. Internazionale - Fiorentina 3-2 1 11. Piacenza • Parma 1-3 2 12. Roma - Lecce 3-1 1 13. Vicenza - Napoli 1-1 X Pluszmérkőzés: 14. BVSC-ZuglÓ FC - ÚTÉ 0-1 2 HEVEST"1 HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.datanet.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-16/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644), a gyöngyösi (37/311- 697), a hatvani (37/341-051) HÍRLAP-fiókszerkesztőségben, és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénz- forgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000. Előfizetési di] egy hónapra 645 Ft, negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 7740 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynök­ségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109