Heves Megyei Hírlap, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-22 / 221. szám

12. oldal SporTTüköR 1997. szeptember 22., hétfő Nemzetközi férfi vízilabdatorna az Egervin-kupáért A Becsej az első, az Eger a negyedik Lehet, hogy Bíró Attila (szemben) visszakerül az egri vízi­labda-életbe FOTÓ: MAJOROS TAMÁS Bár a pénteki nyárias meleg szombatra és vasárnapra igencsak mérséklődött, az eső szerencsére elkerülte a három napos egri nemzet­közi férfi vízilabdatornát, amit az Egervin-kupa elnye­réséért rendeztek a Bárány­uszodában. A szombat reggeli program a házigazdák szempontjából fontos mérkőzéssel kezdődött, de - sajnos - balul végződött. A nap utolsó meccsén is fő­szereplők voltak az egriek, ám az UTE az utolsó pillanatban érvényesítette nagyobb tudá­sát, noha az egyenlítés lehető­sége hazai kézben volt. Vasár­napra maradt a torna végső he­lyezését eldöntő összecsapás, amit nagy küzdelemben a ju­goszláv Becsej nyert. A szom­bati eredmények: Galatasaray (török)- ÚVMK-Egervin 12-11 (4-4, 2-3, 2-3, 4-1) V.: Madarasi, ifj. Juhász. G.: Udvardi 6, Oralkan 2, Ga- bacza, Galiskan, Karace, Si- lay, ill. Tóth P. 5, Madaras, Kovács R., Bíró 2-2. Felváltva vezettek a csapa­tok 6-6-ig, amikor az egriek elhúztak 9-ó-ra. A hazaiaknál Tóth P. volt elemében, aki szép gólokat lőtt. A folytatás­ban a törököknél pólózó Ud­vardi csavarral szerzett góljai­val kiegyenlítettek a vendé­gek, Bíró azonban ismét az Egernek szerzett előnyt. A jól játszó török csapat azonban fordított, és mivel az utolsó pillanatokban Kovács R. zic­cerben hibázott, az egyenlítés is „elúszott”. UVMK-Egervin - UTE 10-12 (2-4, 3-0, 2-5, 3-3 V.: Lipovics, Koós. G.: Tóth P., Fazekas 3-3, Mada­ras, Kovács R., Gérusz, Bíró 1—1, ill. Biros 4, dr. Szabó, dr. Bene 2-2, Zantleitner, Kato­nás, Bencsúr, Nitsovits. A magabiztosan játszó új­pestiek 4-0-ra elhúztak az ele­jén, de aztán 6-4-re fordítottak az egriek. Sűrű jól védett, elől pedig Tóth Péterék jelesked­tek. A továbbiakban egy ideig szorosan alakult az eredmény, aztán 3 gólos előnyt harcoltak ki a lila-fehérek. Az egriek azt is kiegyenlítették Kovács R. szép találatával, majd Biros következett góllal a vendégek­től. A vége előtt 25 másod­perccel emberelőnyhöz jutott az Eger, dr. Ancsán lövését azonban védte a kapus, aki azonnal indított. Úgy lett két gól különbségű a vége. További eredmények: Heli- opolisz (egyiptomi) - UTE 2-14 (0-4, 1-3, 0-4, 1-3), Becsej — Hódmezővásárhely 15-6 (3-1,2-1,7-2, 3-2), Ga­latasaray - Heliopolisz 17-6 (6-2, 5-1,4-2, 2-1). Vasárnap már csak egy mérkőzése volt hátra az Eger­nek: Heliopolisz (egyiptomi)- UVMK-Egervin 8- 13 (0-3, 4-4,1-2, 3-4) V.: Madarasi, Koós. G.: Ralman, Amin, Kassem 2-2, Amz, Hussein 1-1, ill. Kovács R. 7, Bíró 3, Tóth P„ Wolf, Pszota 1—1. Könnyed játékkal is bizto­san nyert az Eger, főleg Ko­vács R. volt nagyon gólképes. Az első helyet eldöntő mérkő­zésen: Becsej - UTE 9- 8 (0-1, 2-1, 2-3, 5-3) V.: ifj. Juhász, Koós. G.: Milic, Krstonics, Vukanics, Mészáros, Ciric, Tóth, Vaso- vics, Vincze, Radies 1—1, ill. Nitsovits, dr. Bene 2-2, Zant­leitner, dr. Szabó, Biros, Dala. Egyszer vezettek két góllal a jugoszlávok, de éppen a leg­jobbkor, vagyis a végén. További eredmények: Be­csej - Galatasaray 15-7 (2-3, 3-1, 5-2, 5-1), UTE - Hód­mezővásárhely 17-7 ( 4-2, 6-1, 4—2, 3-2), Hódmezővá­sárhely - Galatasaray 9-11 (3-2, 4-4, 2-1, 0-4). A torna végeredménye: 1. Becsej 10, 2. UTE 8, 3. Gala­tasaray 6, 4. UVMK-Egrvin 4, 5. Hódmezővásárhely 2, 6. Heliopolisz 0 ponttal. A gólkirályi címet Biros Pé­ter (UTE) szerezte meg 16 góllal. A legjobb mezőnyjáté­kosnak Udvardi Istvánt (Gala­tasaray), a legjobb kapusnak Sostar Alekszandart (Becsej) választották. Az egriektől a kapus, Sűrű Dezső kapott kü­löndíjas Az ünnepélyes eredmény- hirdetéskor a díjakat Román Péter, az Egervin borászati igazgatója, dr. Nyíri Iván, az Eximbank vezérigazgatója és dr. Ringelhann György, Eger város polgármestere adta át. Fesztbaum Béla Asztalitenisz NB I. Mar csak az egri lányokban bízhatunk Tolnai SE - Egri Afész SC 5:13 NB I.-es női asztalitenisz csa­patmérkőzés. Tolna. Gy.: Ágota 4, Ackermann 3, Szabó Gy. 3, Beniczky 3. A mérkőzés kezdete előtt mindkét csapat két győzelem­mel és egy vereséggel a szű- kebb élmezőnyhöz tartozott. Az áramszünet miatt félórás kés- séssel indult találkozón a páro­sokat szoros küzdelemben a hazaiak nyerték. Egyéniben az egriek ráadásul elvesztették az első játszmákat, de ezután mintegy varázsütésre újítani tudtak, és remek játékot produ­kálva fordítottak. Fogcsikor­gató küzdelemben a hazai kö­zönség biztatása ellenére a döntő szettekben az egriek vol­tak a jobbak, és a nyolc három­játszmás partiból hétszer dia­dalmaskodtak, ami ezen a szin­ten bravúrnak számít. A vég­eredmény nem tükrüzi igazán azt a hatalmas csatát, amelyet a csapatok vívtak. Ezzel a győze­lemmel tartja helyét az élme­zőnyben Balogh Béla edző csa­pata. HMÖ SE - Nass-BVSC I. 0:18 NB I-es férfi asztalitenisz csa­patmérkőzés. Eger. Két óra alatt mindent betaka­rítottak a vasutasok, sőt, még szettet sem vesztettek. Villeneuve nyert Zeltwegben SZUPER­EXPRESSZ „TIR” alap és felújító tanfo­lyam indul az AUTOSULI-ban szept. 27-én Elek László Eger, Bródy S. u. 4. 436-117 (7329) A TAUSZ Tapéta és PVC szaküzletben PVC-k és tapéták óriási méret- és típusválaszté­kából választhat a legkedve­zőbb áron! Eger, Széchenyi u. 58. (7029) TV, video javítás helyszínen is, garanciával. T: 415-029, 30/636-720 (8274) Kezes nélkül azonnal pénzhez juthat gépjárműve ellenében az AUTÓ-ZÁLOGHÁZNÁL! Eger, Széchenyi u. 58. Tel: (20) 423-929, (36) 411-811/167 Nem hozott számottevő megle­petést a Forma 1-es gyorsasági autós világbajnokság Osztrák Nagydíja. A zeltwegi pályára kilátogató 100 ezer néző előtt a kanadai Jacques Villeneuve (Williams-Renault) magabiztos versenyzéssel szerezte meg az első helyet. Maga a verseny a kerékcse­rék során dőlt el. A pontver­senyben vezető, kétszeres vi­lágbajnok Michael Schumacher (Ferrari) 10 másodperc bünte­tést kapott, amiért a megenge­dettnél gyorsabban hajtott a boxutcában. Schumacher ekkor a harmadik helyről a kilence­dikre esett vissza, végül a 6. he­lyen végzett, és egy pont előnye maradt az összetettben második Villeneuve-vel szemben. Az Osztrák Nagydíj vég­eredménye: 1. Jacques Villene­uve (kanadai, Williams-Rena­ult) 1:27:35.999 óra, 2. David Coulthard (brit, McLaren-Mer- cedes) 2.909 mp hátrány, 3. He­inz-Harald Frentzen (német, Williams-Renault) 3.962 mp h., 4. Giancarlo Fisichella (olasz, Jordan-Peugeot) 12.127 mp h., 5. Ralf Schumacher (német, Jordan-Peugeot) 31.859 mp h., 6. Michael Schumacher (német, Ferrari) 33.421 mp h. Az egyéni világbajnoki pont­verseny állása: 1. Michael Schumacher 68, 2. Villeneuve 67, 3. Frentzen 31,4. Coulthard 30, 5. Jean Alesi (francia, Be­netton-Renault) 28, 6. Gerhard Berger (osztrák, Benetton-Re­nault) 21 pont. Labdarúgó NB II. Keleti-csoport FC Eger: harmadszor gól nélkül A labdarúgó NB II. Keleti­csoportjában a 7. forduló mérkőzéseire került sor a hétvégén. Csapataink közül az FC Eger nem bírt a So­roksárral, míg az FC Hatvan vereséget szenvedett a lista­vezető Demecsernél. Ered­mények: FC Eger-Tengely-Közmü - Soroksári TE 0-0 Eger, 500 néző. V.: Drucskó (Fridéli, Ortó). FC Eger: Molnár - Holtner, Zentai, Márton, Baranyai - Nagy Gy. T., Andrási, Kádár, Telek (Hompoth, 60.) - Mar- kóczi (Kónya, 82.), Nagy P. (Montvai, 68.). Edző: Zsidai József. Soroksár: Borsos - Takó, Frick, Szente, Erdélyi - Bő­sze, Tóth G. (Ónodi, 55.), Soós, Lengyel - Tímár (Her­ling, 90.), Simon (Duró, 87.). Edző: Gálvölgyi István. Kiállítva: Márton, ill. Bor­sos, Takó (mindhárom a 90. percben). Sárga lap: Nagy Gy. T. a 31., Kádár a 49., Simon a 66. percben. 5. perc: Bősze beadását Tí­már kapásból lőtte kapura, Molnár vetődve hárított. 11. perc: Kádár lövését védte Borsos. 16. perc: Nagy P. cselezte ki a teljes vendégvédelmet, ám beadásáról lekéstek társai. 17. perc: Márton 20 méteres lövését Borsos hárította. 18. perc: Markóczi beadását Nagy P. egy csel után óriási helyzetben a kifutó kapusba lőtte. 22. perc: Lengyel 6 méter­ről fölé bombázott. 24. perc: Tóth beadását Takó zavartalanul lőtte ka­pura, ám Molnár bravúrral vé­dett. 30. perc: Soós 20 méteres lövése a kapus előtt felpattant, szerencsére Molnár kifejelte a labdát. 33. perc: Telek szabadrúgá­sát Markóczi 3 méterről nagy helyzetben mellé fejelte. 48. perc: Kádár 18 méteres bombája alig szállt el a jobb alsó saroknál. 50. perc: Bősze beadását Tímár mellé csúsztatta. 63. perc: Markóczi erősza­kosan lépett ki a védők közül, 10 méterről a kifutó kapusba gurított. 83. pere: Kádár 28 méteres szabadrúgását bravúrral védte Borsos. Két, gól nélküli találkozó után titkon győzelemben re­ménykedett az egri csapat a veretlenül második helyen álló soroksáriak ellen. A kezdeti vendégfölény után a hazaiak­nak voltak nagyobb helyzetei, ám azokat elpuskázták a tá­madók. Szünet után nagy el­ánnal kezdett a Kádár vezé­nyelte egri gárda, de erőfeszí­téseiből nem született gól. A küzdelmes, mérsékelt színvo­nalú csatában egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Az utolsó percben Drucskó játék­vezető indokolatlanul lett fő­szereplő, kapu előtti kavaro­dás után kiosztott piros lapjai csak a kedélyeket borzolták. Márton kiállításánál nagyot tévedett, hiszen az egri játékos nem volt az eset közelében. Jók: Molnár, Kádár, ill. Frick, Tímár. Ifik: 0-0. Zsidai József: - Sajnálom a közönségünket, hogy nem tud­tunk gólörömet szerezni, pe­dig sokat tettünk a sikerért. Gálvölgyi István: - Azt hi­szem, erre mondják: küzdel­mes mérkőzés, igazságos dön­tetlen. Bajzát Rafael Demecser - FC Hatvan 3-1 (2-0) Demecser, 1500 néző. V.: Marcsók (Telek, Lipták). Demecser: Szőr - Horváth, Szűcs, Hudák - Balogh T., Ba­logh J., Seres, Brankovics, Lente - Pitács, Gombkötő S. Edző: Eszenyi Dénes. FC Hatvan: Nagy - Bagó- csi, Kratofil, Szabados - Gombos, Kata, Pessek, Gohér, Brezovszky - Laczkovich, Pá­linkás. Edző: Fodor Imre. 40. perc: Baloldali támadás után Lente Seres elé gurított, aki 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0. 42. perc: Balogh T. jobb ol­dalról beívelt labdájára Gombkötő S. érkezett, aki ke­gyetlenül bevágta a labdát a a hálóba, 2-0. 60. perc: Seres ugratta ki Pitácsot, aki a kapus mellett a hálóba helyezett, 3-0. 69. perc: Jobb oldali táma­dás során Brezovszky két csel­lel becsapta a hazai védőket, majd a kifutó Szőr mellett a jobb sarokba gurított, 3-1. A védekezésre berendezke­dett vendégek negyven percen keresztül eredményesen ját­szottak, hiszen a listavezető hazaiak támadásait rendre megállították. A szünet előtt nem sokkal azonban két gól is kaptak a hatvaniak. A második játékrészben aztán nagysze­rűen játszottak a a hazaiak és megérdemelten vezettek há­rom góllal. Később kiengedett a Demecser, de így is biztosan nyert a gondokkal küszködő Hatvan ellen. Jók: Szűcs, Se­res, Lente, ill. Szabados, Bre­zovszky. Eszenyi Dénes: - Megér­demelten nyertünk. Remélem a lelkes szurkolók megbocsát­ják, hogy a végén egy kicsit kiengedtünk. Fodor Imre: - Két hete megkezdett sorozatunkat saj­nos, nem tudtuk folytatni a lis­tavezető otthonában. További eredmények: Palo­tás - Dunakeszi 3-1, Nyírbá­tor - Rákospalotai EAC 2-3, Szegedi EAC - Kiskőrös 1-1, Kalocsa - Hajdúnánás 3-1, Tiszafüred - Kiskunfélegy­háza 3-2, Kazincbarcika - Borsod Volán 1-1. A bajnokság állása: 1. Demecser 7 6 1­134 19 2. Soroksár 7 4 3­8-2 15 3. REAC 7 4 2 1 11-8 14 4. Borsod V. 7 3 3 1 11-10 12 5. Kiskőrös 7 3 2 2 10-8 11 6. Tiszafüred 7 3 1 3 12-12 10 7. K.barcika 7 2 3 2 10-8 9 8. Palotás 7 2 2 3 10-9 8 9- Hajdúnánás 7 2 2 3 13-14 8 10. FC Hatvan 7 2 2 3 9-11 8 11. Kk.f.háza 7 2 2 3 6-9 8 12. FC Eger 7 1 4 2 5-6 7 13. Kalocsa 7 2 1 4 10-15 7 14. Dunakeszi 7 1 3 3 10-11 6 15. Nyírbátor 7­4 3 8-12 4 16. SZEAC 7 1 1 5 3-10 4 A 8. forduló párosítása, szep­tember 27. szombat, 16: Kis­kunfélegyháza - Nyírbátor, FC Hatvan - Palotás, Soroksár - Borsod Volán. Szeptember 28. vasárnap, 16: Tiszafüred - Kazincbarcika, Rákospalotai EAC - Kalocsa, Hajdúnánás - Demecser, Dunakeszi - Sze­gedi EAC, Kiskőrös - FC Eger. LABDARÚGÓ NB I.IB A labdarúgó NB I./B-ben már a 9. forduló mérkőzéseit rendezték. Eredmények: Soproni FAC - Salgótarjáni BTC 1-1, Kecskeméti TE - Kaba 0-2, Pécs - Rákóczi FC 1-2, Dorog - III. kér. TVE 1- 1, Szeged-Dorozsma - Ti- szaújváros 5-1, Csepel SC - Tiszavasvári 0-0, Paks - Szolnoki MÁV-Neusiedler 2- 1, Nagykanizsa - Érd 0-0, Dunaferr SE - Matáv SC Sop­ron 3-1, Nyíregyháza - Komló 3-1. A bajnokság állása: 1. Ili. kér. TVE 9 6 3­23-6 21 2. Rákóczi KFC 9 5 2 2 12-12 17 3. Nyíregyháza 9 4 4 1 14-6 16 4. Matáv S. 10 4 3 3 16-9 15 5. Szolnok 9 4 3 2 12-9 15 6.KTE 9 5­4 6-10 15 7. Dunaferr 9 4 2 3 13-8 14 8. Soproni FAC 8 3 4 1 7-6 13 8. Paksi ASE 9 4 3 2 7-6 13 10. Szeged-D. 9 3 3 3 19-16 12 11. Pécsi MFC 9 3 3 3 9-9 12 11. Kábái CFC 9 3 3 3 9-9 12 13. Salgótarján 9 3 2 4 8-11 11 14. Nagykanizsa 9 3 1 5 11-14 10 15. Dorogi SE 9 2 3 4 9-8 9 16. ÉrdiVSE 9 2 3 4 12-13 9 17. Komló 9 3­6 9-19 9 18. Tiszaújváros 9 2 1 6 8-19 7 19. Tiszavasvári 9­6 3 4-9 6 20. Csepel SC 9 1 3 5 4-13 6 Megjegyzés: Az MLSZ fe­gyelmi bizottsága két pontot levont a Paksi ASE-től, mert Kiss Miklós egy ízben három sárga lapja miatt jogosulatla­nul szerepelt. Labdarúgó NB I. Az ETO Akasztón folytatta... Tenisz Az ukránok nyertek Vasárnap 2—7-es vendégve­zetésről folytatódott a Ró­mai Teniszakadémia-Medi- cor Centerben a magyar-uk­rán tenisz Davis-kupa mér­kőzés. A találkozó tétje az euro-afrikai zóna 1. csoport­jában maradás volt. Andrej Medvegyev - Sávolt Attila 6:1, 6:7 (1:7), 6:3, 5:7, 6:2. Bardóczky Kornél - Andrej Ribalko 6:0,6:4. A mérkőzés végeredmé­nye: Magyarország - Uk­rajna 2-3. Ukrajna jövőre az euro- afrikai zóna 1. csoportjában, Magyarország pedig a 2. csoportban szerepelhet. (MTI) A labdarúgó NB I. 9. forduló­jának eredményei: Stadler FC - Győri ETO 0-1 (0-1) Vác - Békéscsaba 2-0 (1-0) Gázszer FC - MTK 1-1 (0-1) Vasas - Tiszakécske 3- 2 (2-1) Debrecen - Kispest 4- 1 (4-1) Haladás - ZTE 0-2 (0-1) Siófok - Diósgyőr 1-0 (0-0) FTC - Videoton 4-1 (2-1) BVSC - ÚTÉ 0-1 (0-1) A bajnokság állása: 1. Győr 9 8 1­17-7 25 2. Vasas 9 7 1 1 23-11 22 3. Újpest 9 6 2 1 17-8 20 4. MTKFC 9 5 2 2 19-11 17 5. BVSC 9 4 4 1 19-12 16 6. DVSC 9 4 2 3 18-10 14 7. FTC 9 4 2 3 17-13 14 8. Videoton 9 3 4 2 12-13 13 9. Haladás 9 4­5 14-13 12 10. Diósgyőr 9 3 2 4 13-10 11 11. Békéscsaba 9 3 1 5 6-22 10 12. Gázszer FC 9 2 3 4 14-12 9 13. ZTE 8 3­5 12-14 9 14. Tiszakécske 9 2 3 4 17-22 9 15. Vác FC 10 2 2 6 14-24 8 16. Stadler FC 9 1 4 4 7-14 7 16. Siófok 9 2 1 6 7-14 7 18. Kispest 9 1­8 7-23 3