Népújság, 1976. október (27. évfolyam, 232-258. szám)

1976-10-05 / 235. szám

A pontszerzés most sem sikerült Vigasztalan befejezés Fűzfő-Egri Dózsa 3—2 (2-1) Barta balról beívelt szöglete nem jut el a gólra ches Vighez (10.es) (Fotó: Gyurkó Géza) f NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Fűzfő, 1500 néző. V: Palotai. f Fűzfő: Takács — Gál B., Kovács, Balatoni, Gál I. — Kiss, Csurgó, Zaharovics, (Cseh a 63. percben) -t- Tóth Durgonics, (Szentesi a 85. percben), Gellei: Edző: 1 Vasas Mihály. I Eger: Flak (Rozsnaki a 25. percben) — Birincsik, Zsidai, Csathó (Fodor a 71. percben), Patvaros, — Csu- ' hay, Molnár, Galántai, — Barta, Vígh, Dudás. Edző: i Bánkúti László. | Az egriek kezdték a já- ; tékot, mégis már az első i perc végén a hazaiak ju- j tottak vezetéshez: Barta [ szabadrúgása a sorfalról le- I vágódott, a labdával Gellei | húzott el, öt a 16-os vona- | Iánál a védők nem tudták I szerelni, a labdát Durgo• | nics kapta, aki a jobbössze- j kötő helyéről az első perc j végén 14 méterről a kifutó | Flak lába között a jobb sa- 1 rokba lőtt. 1—0. A 3. perc- ; ben Kovács és Dudás összecsa- ; pott mindkét játékos ápo- ! lásra szorult. Hazai táma- J dásokkal teltek a percek, 1 a Dózsa csatárai nem tud­tak kibontakozni. A 13. I percben jobb oldali szabad­rúgás után Kovács fejesét védte Flak, majd Zaharo­vics szögletét fejelte az ötös­ről a mezőnybe Patvaros. A | 14. percben a másik olda- i Ion Vígh két csel után lőtt, ! Takács könnyedén védett. I A 15. percben újabb gólt í értek el a hazaiak. Gál I. ! jobb oldalról keresztbe vá- I gott labdája az üresen ha- i gyott Gellei elé került, aki i gyengén lőtt, s a labda Flak ' keze mellett a kapuba gu­rult. 2—0. A gól magabiztossá tette a fűzfőieket, egymás után vezették támadásaikat, a befejezések azonban nem sikerültek. A 20. percben Molnár jó helyzetben lőtt, Takács szögletre hárított. Egy perc múlva Barta 28 méteres szabadrúgása szállt kapu fölé. Ellentámadás végén egy bal oldali bea­dást Durgonics három mé­terről a rosszul kifutó Flak mellett nagy helyzetben a jobb kapufa mellé fejelt. A 25. percben Fiakot Rozs­naki váltotta fel a kapuban. A 26. percben a felfutó Csathó lövése a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. A 27. percben Gellei a messzire kifutó Rozsnaki mellett a bal kapufa mellé lőtte a labdát. Támadtak az egriek is. A 34. percben Molnár jó helyzetben tört kapura, 12 méterről leadott bombáját Takács lábbal mentette szögletre. A 40. percben szépítettek a dó- zsásolc: Barta 25 méterről szabadrúgásból ritkán lát­ható nagy gólt rúgott a bal felső sarokba. 2—1. SZÜNET UTÁN a 46. percben Barta sza­badrúgása a sorfalról vágó­dott vissza. Az 51. percben Barta szögletét Csuhay a kapu mellé fejelte. Az 53. percben ismét gólt rúgtak a hazaiak. Zsidai és Tóth összecsaptak, majd elestek, a labda a jobb oldalon álló Durgonicshoz került, aki az alapvonal közeléből ke­resztbe lőtt és a jókor ér­kező Gellei a bal sarokba továbbított. 3—1, Az 55. percben Galántai szabadrú­gását Takács a léc alól ütötte ki, Vígh fejelt, a labdát gólvonalról hárítot­ták szögletre. Az 59. perc­ben a jobb szélen felfutó Durgonics lövésre szánta el magát, s a jól eltalált lab­da a kapufán csattant. A 62. percben Galántai meg­sérült, ápolásra szorult. _ A 63. percben Dudás lövését lábbal hárította a kapus, majd egy jobb oldali be­adás a bevetődő Csathóról az alapvonalon túlra vágó­dott. Beszorultak a hazai­ak. Látszott, hogy elfárad­tak. A 70. percben Galán­tai jobb oldalon tört előre, beadását Dudás közelről fejelte kapura, Takács bra­vúrosan védett. Egyre töb­bet kezdeményeztek a dó- zsások és a 83. percben szé­píteni is tudtak: a jobb ol­dalon felfutó Fodor beadá­sát Dudás a védők gyűrűjé­ből lőtte a bal sarokba. 3— 2. Továbbra is az egriek kezdeményeztek, de az eredmény már nem válto­zott. Sportlövészet r A fiatalon elhunyt tehet­séges sportlövő. Bátor István emlékére „Bátor István” vándorkupát alapított az MHSZ Kitérőgyári Vasutas lövészklub. Az első ízben megrendezett verseny csa­patversenyét a rendező gyöngyösiek nyerték meg és így egy évig őrzik a vándor­kupát. A versenyen részt vettek: Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskola Budapest, MHSZ Egri Csillagok Tsz LK, Eger, Zalka HSE Gyön­gyös és az MHSZ Kitérőgyá­ri Vasutas LK., Gyöngyös legjobb sportlövői. Legjobb egyéni eredmé­nyek: Kisöbű sportpuska 60 l. fekvő férfi: 1. Kovács (Zalka Máté KMFSE) 585, 2. Megyeri (Kitérőgyár) 583, 3. Szűcs (Zalka HSE) 579 kör. Kisöbű sportpuska 3x40 l. összetett férfi: 1. Megyeri Ol 1876. 5., kedd (Kitérőgyár) 1126, 2. Kovács (Zalka Máté KMFSE) 1109, 3. Bajcs (Zalka Máté KMF­SE) 1098 kör. Standard pus­ka 60 l. fekvő fiú: 1. Komjá- ti J. (Kitérőgyár) 587, 2. Já- gerszky (Eger) 575, 3. Bocsi (Eger) 574 kör. Standard puska 3x20 l. .összetett ifjú­sági fiú: 1. Komjáti J. (Ki­térőgyár) 554, 2. Baranyi (Kitérőgyár) 531, 3. Bocsi (Eger) 530 kör. Standard puska 60 l. fekvő junior fiú: 1. Nagy (Zalka Máté KMF­SE) 585, 2. Székely (Eger) 576, 3. Édes (Kitérögyár) 576 kör. Standard, puska 3x20 l. összetett junior fiú: 1. Nagy (Zalka Máté KMF­SE) 545, 2. Édes (Kitérő­gyár) 533, 3. Székely (Eger) 530 kör. Standard puska 60 l. fekvő junior leány: 1. Seszták (Kitérögyár) 576 kör. Standard puska 3x20 l. összetett junior leány: 1. Seszták (Kitérőgyár) 557 kör. Sportpisztoly 60 l. férfi: 1. Varga (Kitérőgyár) 532 kör. Sporlpisztoly 60 l. junior fiú: 1. Tatár (Kitérőgyár) 502 kör. Nemcsak a „vérmesebb” szurkolók váriak ezen a napon pontszerzést a Dó­zsától. A reményt az kel­tette, hogy az újonc Fűzfő eddig nem sokat mutatott az NB ll-ben. Sajnos ez a remény néni teljesedett be, hiába rúgott a csatársor két gólt, mert a védelem — ed­digi idegenbeli szereplésé­hez híven — most is „átjá­róház” volt, ráadásul Flak is igen gyenge napot fogott ki, a csatárok pedig csak a második félidőben mutattak lendületes játékukból vala­mit. A lila-fehérek rossz felfogásban játszottak, min­dent középen erőltetve, sok érintéssel igyekeztek az el­lenfél kapujához eljutni, s igy lehetőséget adtak a köp­cös hazai védőknek a bea­vatkozásra, ugyanakkor a volt utánpótlás-válogatott Takács is remek formában védett. Az egri védelem sajnos most is elfeledkezett a szo­ros emberfogásról, de hibát hibára halmoztak a terület­védelemben is, nem vették észre, hogy a balszárny ál­landóan fedezetlenül áll: támadásaikat a széleken tetszés szerint szőhették. Ennek ellenére nagyobb szerencsével, főleg az utol­só negyedórában a döntet- en eredményt kiharcolhat­ok volna. Egyénileg Flak indiszponáltan védett, a he­lyére beállt Rozsnaki meg­felelt. A védelemben Zsi­dói és Birincsik igyekezete dicsérhető, Csathó gyengén játszott, a helyére beállt Fodornak felfutásai voltak jók. Középen Patvaros volt a legjobb, Galántai sokat cipelte a labdát, Csuhay többször hibázott. Molnár kevésszer avatkozott játék­ba. Elől Bartát és Dudást gólja dicséri, Vighnek csak felvillanásai voltak. Fazekas István 1. PMSC 9 5 3 1 17- 4 13 2. Szekszárd 9 6 12 11-10 13 3. BVSC 9 5 2 2 17-12 12 4. SZÍV. MÁV 9 5 2 2 14-10 12 5. Debrecen 9 5 13 14-11 11 6. Eger 9 5 — 4 23-19 10 7. MÁV DAC 9 5—4 19-18 10 8. GánZ-M. 9 4 2 3 16-15 10 9. Budafok 9 4 2 3 20-20 10 10. Volán 9 3 3 3 19-12 9 11. Várpalota 9 3 3 3 14-12 9 12. Kanizsa 9 3 3 3 11-12 9 13. V. Izzó 9 4 14 13-16 9 14. SZMTE 9 4 1 4 15-20 9 15. KKFSE 9-315 17-15 7 16. Ózd 9 3 15 16-17 7 17. Fűzfő 9 2 2 5 12-18 6 13. Komló 9 2 1 6 7-18 5 19. Oroszlány 9 — 5 4 10-20 5 20. Sz. MÁV 9 1 2 6 5-14 4 A megyei labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának mérkő­zéseiről a következőket jelen­tették tudósítóink: Atány—GYESE 2—1 (2—1) Atány, 150 néző. V.: Gergely. Atány• Hajdú — Bányai, Szé­kely, Rátkai (Kövesd!), Barát II., Krusper, Tóth, Gömöri, Barna, Barát I. (Nemes), Kalmár. Edzó: Sárándi Zoltán. GYESE: Jakab — Nagy (Ja- ros), Huszár, Kiss, Teli. Varga, Szalai (Skoda), Balogh Gy., Szi­lágyi, Kelemen, Orosz. Edző: Takács László. Az első félidei kitűnő játéka , alapján megérdemelten nyert a hazai csapat. A második játék­részben hiába rohamoztak a vendégek, Hajdúval az élen jól működött az átányi védelem. G.; Barna 2, illetve Kiss. Jók: Hajdú, Székely (a mezőny leg- j jobbja), Gömöri, Barna, Kal­már, illetve Teli. Szilágyi. Sárándi Zoltán Rózsaszentmárlon—Apc 3—1 (1—1) Rózsa szén tmárt on, 400 néző. V.: Falcsik. Rózsaszentmárlon: Szegedi — Szerencsés, Gáldi. Gubis, Berta, Kapás, Radics, Vakli. Morvái, Rezsnyák, Deme. Edző: Hegyi János. Apc: Illés — Pajkos. Szabó, Bagi, Rezsnyák II.. Zelnik, Ko­máromi, Fodor, Litkei, Kocsis, Szita (Kudelka). Edző: Litkei István. A többet támadó hazai csapat megérdemelten jutott a két pont birtokába a lélektelenül játszó apciakkal szemben. G.: Vakli, Morvái. Deme, illetve Fodor. Jók: Vakli (a mezőny legjobbja) Gáldi, Radics. Rezsnyák, illetve Pajkos, Komáromi, Fodor. Szalai Imre Besenyőtelek—Kál-Káp. 2—1 (1—0) Besenyőtelek, 350 néző. V. • Széesényi. Besenyőtelek: Szele — Czakó, Zbiskó, Szabó Gy. (Nagy), Riczu bó E., Homonnai, Kriston, Ra­li., Szakái, .Riczu I. (Kiss), Sza­gó. Edző: Vess András. Kál-Kápolna: Szigetközi — Dávid. Kaié. Purger, Ugli. B'ró L.. Bíró Gy.. Balázs. Bodö, Do- mánszki, L,övei. Edző: Bir- genslok István'. Közepes iramú. küzdelmes mérkőzésen első íelideji Jobb Üjpesti Dózsa—Egri Dózsa 8—4 (2—2, 3—0, 0—1, 3—1) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Eger, 300 néző. V.: Sa­mu. Újpest: Cservenyák — Horváth, Székely, Wolf, Sá- rosi dr., Radnóti, Füri. Cse­re: Mátsik. Edző: Mohácsi Attila. Eger: Lipovics — Kelemen A., Kovács T., Vincze, Kele­men L., Kovács R., Krajcso- vics. Csere: Kun, Sike, Ha- dobás. Edző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Sárosi dr., Kelemen L. (e), Kovács R. (e), Sárosi dr., Horváth (e), Horváth (eh), Székely, Kelemen A. (e), Székely, Krajcsovics (4 m), Wolf, Horváth. Fél perc sem kellett a vendégeknek ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést, az­Hadobás (fehér sapkában) és Horváth csatája a labdáé (Fotó: Szántó György) tán emberelőnyben Krajcso­vics lövését a kapufa segít­ségével védte Cservenyák, másodszorra azonban Kele­men L. egyenlitett. A kö­vetkező egri támadás köz­ben Radnótinak kellett ki­állnia és az egriek ezt a helyzetet is kihasználták. A negyed vége előtt akcióból egyenlített Sárosi. A máso­dik játékrész emberelőnyből elért újpesti góllal kezdő­dött, mindkét kapus bemuta­tott egy-egy jó védést, majd Füri kiállítását nemcsak hogy nem torolták meg gól­lal az egriek, hanem ráadá­sul az Újpest növelte tovább előnyét. A harmadik negyed­ben a legifjabb egriek küz­döttek a vízben. Lipovics néhány kissé elhamarkodott, de így is gólveszélyes lövési hárított, Kelemen A. szépí­tett, az Újpest pedig kiha­gyott egy emberelőnyt. Bár az utolsó játékrészben a vendégeknek ismét kihasz­nálatlanul maradt egy em­berelőnyük, három akciógól­jukkal biztosították fölényes győzelmüket. A tét nélküli találkozón sem tudott egyenrangú part­ner lenni az ezüstérmps Új­pesttel szemben az Egri Dó­zsa. Ezúttal ugyan valamivel jobb volt az emberelőnyös helyzetek kihasználása, de a védekezéssel alapvető bajok voltak, az egrieknek nem volt ellenszerük az Újpest gyors lefordulásaival, rii­musváltásaival szemben. A csapatból Kelemen A. és Lipovics nyújtott valamics­kével többet középszerűen játszó társainál. A vízilabda OB I. végered­ménye: 1. Vasas 22 19 3 — 125- 63 41 2. tr. Dózsa 22 17 2 3 116- 76 36 3. OSC 22 15 4 3 134- 94 34 4. FTC 22 10 5 7 94- 86 25 5. Bp. Sp. 22 10 4 8 97- 88 24 6. Bp. Honv. 22 10 2 10 86- 95 22 7. Vasas I. 22 6 5 11 86- 93 17 8. BVSC 22 7 3 12 97- 98 17 9. Szentes 22 4 7 11 98-123 15 10. Szóin. VD 22 4 5 13 80-118 13 11. SZFOL 22 4 5 13 76-115 13 12. Egri D. 22 1 5 16 90-130 7 Az átányiak sikere iátékával megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Kriston, Ho­monnai, illetve Bodó. Jók: Zbis- ko (a mezőny legjobbja). Szele, Czakó, illetve Dávid, Purger, Bíró Gy. Nagy Lajos Honvéd Gáspár SE—Hort 1—0 (1—0) Hort. 300 néző. V.: Csík. H. Gáspár SE: Kakas— Veigli, Czank, Szűcs, Szász, Pistár, Kovács T., Patkós, Farkas, Ve- rebélyi (Gugyela), Takács. Edző: Nánási Ferenc. Hort: Rédei — Lengyel, Ke­rek, Dénes, Tusor, Szabó, Fe­hér, Szukán, Szép, Hegedűs, Tari. Edző: Szántó György. Végig a hazaiak játszottak fö­lényben, de csatáraik egymást múlták felül a jobbnál jobb helyzetek elügyetlenkedésével. G.: Farkas. Jók • Veigli, Czank, Szász, illetve Dénes, Tusor, Tari. Marosvári János Egercsehi—Novaj 3—0 (2—0) Egercsehi, 200 néző. V.: Boros. Egercsehi: Bráz — Ország. Gál, Pirkó, Beraxa. Fehér, Boldizsár, Gere, Erős, Dorkó I. (Balogh), Petrányi. Edző: Varczába Ágos­ton. Nova): Török — Papp, Csuhái, Bartók, Román, Török. Verebe­l.vi* Jánosi, Fegyverneki, Antal, Nyilas. Edző: Kató József. A tartalékos hazai csapat min­den részében jobbnak bizonyult a novajiaknál, s helyzetei alap­ján, akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. G.; Erős 2, Petrányi. Jók: Ország. Beraxa, Gere, Dorkó I., illetve Fegyver­neki. Bóta Ferenc Sírok—Selyp 4—2 (3—1) Selyp, 400 néző. V.: Puhl. Sírok: Nagy — Bobák, Abucz- ki, Mihalkó (Szoboszlai). Patva­ros, Tűm pék, Kovács, Hilyák, Váczi, Bánik, Mengyi. Edző: Zagyi István. Selyp: György (Vigh) —Szűcs, Sándor, Pásztor, Dodog, Veres, Roznyik, Juhász, Tóth, Koós, Maksa (Szlávik). Edző: Pogonyi Lajos. A hazai csapat súlyos védel­mi hibái ellenére is megérde­melten nyertek a vendégek. G.; Váczi 2. Bánik 2. illetve Tóth 2. Jók: Abuczki, Váczi, Bánik, il­letve Fásztor, Tóth. Nógrádi Béla Recsk—MÁV HAC 4—0 (1—0) Recsk. 500 néző. V.: Danhau­ser. Recsk: Koncsik — Benus, Bá­lák. Meggyes!, Nagy. Gáspár, Deli, Korcsog, Pócs (Dinnyési), Bódi, Maksó. Edző: Péczely Szabolcs. MÁV HAC: Pásztor L. — Ko­vács, Mayer, Varga A., Nagy, Gyetván, Makkai (Tóth), Varga L., Bánkúti (Urbán). Kiss, Pász­tor. Edző: Jávorba József. A hazaiak ilyen arányú győ­zelme is teljesen megérdemelt a gyenge napot kifogó és sokat szabálytalankodó vasutasokkal szemben. A második félidőben May ért kiállította a játékvezető. G.; Pócs 2. Bódi 2. Jók: a köz­vetlen védelem. Pócs és Bódi. A vendégek közül senki nem ér­demel dicséretet. Pócs Ferenc Heves—Pclőfibánya 6—1 (2—0) Heves, 400 néző. V.: Csulor. Heves: Barna — Kovács, Hor­váth, Kecskés, Bettembuk (Fo­il ai), Kolozsvári, Nagy S., Ba­kos. Buciéi II., Nász, Nagy L. Edző: Gömbaszögi Miklós. Petőfibánya• Bíró — Oldal, Nagy, Galambos (Hepp), Tamás, Kiss. Kulcsár, Mede, Bendik, Laczkó, Agó. Edző: Sándor Ká­roly. Az indiszponáltan játszó és önbizalmát vesztett vendégekkel szemben a helyzeteit jól kihasz­náló hazai csapat még ilyen arányban is megérdemelten nyert. G.; Bakos 3, Budai II., Nász, Fónai, illetve Mede. Jók: Nász (a mezőny legjobbja) Ko­lozsvári. Bakos, Budai II. A vendégek közül senkit nem le­het dicsérni. Nagy István Bélapátfalva—Tarnamcra 4—0 (3—0) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Montvai. Bélapatfalva: Varga — Suba. Berecz, Kelemen. Bogdány, Orosz (Csuhaj), Boros, Baiiai, Bárdos első bajnokságát nyerte Vasárnap Mélykúton befeje^ ződött az országos fogathajtó bajnokság harmadik fordulója. Ragyogó, napsütéses időben mintegy húszezer néző volt kí­váncsi az utolsó versenyszámra, az akadályhajtásra. Jól sikerült lovasbemutató és állatvásár után kezdődött meg legjobb fogatosaink küzdelme a bajnoki címért. A község szélén levő, remekül előkészített, 830 méter hosszú pályát 20 aka­dállyal nehezítették. Az első hi­bátlan teljesítményt a solti Da­ni Gábor érte el. A bajnoki - mre leginkább esélyes ver­senyzők a mezőny második fe­lében hajtottak. A 11.-nek raj­toló Bálint Mihály az elején csak nehezen tudott kijönni a derékszögű akadályból, ezután viszont kitűnő összpontosítással hibátlanul teljesítette a pályát, és sikerült szintidőn belül ma­radnia. A nagyszámú és lelkes közönség előtt a hazai kedvenc* Muity Ferenc idegesen verseny­zett, és 34,5 hibapontot szedett össze. Az idei világbajnokságon csapatban aranyérmes Fülöp Sándor biztonsági versenyzéssel hibapont nélkül végzett. Nem maradt el mögötte világbajnok társa, Bárdos György sem, aki biztos kézzel irányította szür­kéit. és szintén hibapont nél­kül fejezte be a versenyt. A négy legjobb eredményt el­ért fogathajtó egymás között egy újabb futammal döntötte el a holtversenyt. Ebben Bárdos György bizonyult a legjobbnak, újra hibapont nélkül teljesített, és a legjobb időt is ő érte el. Ezzel a harmadik forduló mind­három versenyszámát Bárdos György nyerte, nagy fölénnyel. A korábban megrendezett két fordulóban egyenletes teljesít­ményt nyújtott, így egész évi jó versenyzésével megérdemel­ten nyerte első bajnokságát a mezőszilasi Bálint Mihály előtt. A csapatbajnokságot a mezőke­resztesi tsz csapata szerezte meg. Akadályhajtás: 1. Bárdos (Gyöngyösi AG) 0—0 hibapont, 2. Dani (Solt) 0—1, 3. Bálint (Mezőszilasi AG) 0—10. A har­madik forduló végeredménye: 1. Bárdos 16 pont, 2. Fülöp 24, 3. Bálint 40. Csapatban: 1. Szilvás- váradi ÁG 200.5, 2. Mezőkeresz­tes 217,5, 3. Mezőhegyes 227,5. A Magyar Népköztársaság 1976. évi fogathajtó egyéni baj­noka: Bárdos György (Gyön­gyösi AG) 1750 pont, 2. Bálint (Mezőszilasi AG) 1550, 3. Fülöp (Kiskunsági AG) 1400, 4. Papp (Dömsöd) 1000, 5. Fintha (Hor­tobágy AG) 825. 6. Muity (Mély­kút) 725. A Magyar Népköztár­saság 1976. évi fogathajtó csa­patbajnoka: Mezőkeresztesi Tsz (Szőnyi József, Jakab Miklós) 3300 pont, 2. Mezőhegyesi ÁG 2400, 3. Kiskunfélegyházi AG 2200. ( Schillinger (Kovács). Míkó Gy* Szert. Edző: Gere Tihamér. Tárnáméra: Kovács — Vereb, Katona, Molnár. Urban, Várko- nyi, Eles (Géczi). Nagy I., Nagy II., Csintalan, Somodi. Edzői Varga István. A hazai csapat a 10. percben már 2—o-ra vezetett, s ezután csak a győzelem aránya volt kérdéses. A vendégek játéka nagy csalódást okozott. A 87. percben Ballait kiállította a já­tékvezető. G.: Ballal 2. Schillin­ger, Boros. Jók: Berecz (a me­zőny legjobbja). Bogdány, Mikó Gy., Szert. A vendégek közül senki nem nyújtott az átlagos­nál jobb teljesítményt. Horváth Mihály A bajnokság állásai *7 1. Gáspár SE 9 8 — 1 20- 3 16 2. Recsk 9 8 — 1 14- 5 16 3. GYESE 9 6 1 2 22- 7 13 4. Sírok 9 6 1 2 17- 9 13 5. Tárnáméra 9 6—3 19-16 12 6. Heves 9 5 — 4 23-15 10 7. E.-csehi 9 3 2 4 13- 9 8 8- Ape .94—5 17.14 8 9. Rsz.-márton 9 3 2 4 8- 9 8 10. MÁV HAC 9 4 — 5 17-22 8 11. Novaj 9 4— 5 12-19 8 12. B.-telek 9 3 2 4 10-18 8 13. Kál-Káp. 9 3 15 12-12 7 14. Atány 9 .3 1 5 9-16 7 15. B.-falva 9 2 2 6 12-16 6 16. Hort 9 2 2 5 7-15 6 17. Selyp 9 2—7 10-17 4 13. P.-bánya 9 1 2 6 5-25 4 Az ifjúsági bajnokság ered­ményei: Atány—GYESE 1—6 (1-3), Recsk—MÁV HAC 2—2 (1—2), Egercsehi—Novaj 2—0 (0—0), Heves—Petőfibánya 5—1 (4—0). Rózsaszentmárton—Ape 3—1 (1—1), Egri Dózsa n.—Hort 2—0 (1—0). Besenyőtelek—Kál-K. 1—2 (0—2), Selyp—Sírok 2—3 (1—l). Bélapátfalva—Tarmiméra 5—3 (4—1). A bajnokság állása: 1. GYESE 9 8 — 1 47- 7 16 2. Heves 9 7 1 1 46-12 15 3. Sírok 9 7 — 2 17- 9 14 4. MÁV HAC 9 5 3 1 26-11 13 5. Tárnáméra 9 6 — 3 34-15 12 6. E. Dózsa H. 9 5 2 2 27-12 12 7. P.-bánya 9 5 1 3 34-15 11 8. B.-falva 9 4 3 2 24-18 11 9. Egercsehi 9 5 — 4 21-12 10 10. Recsk 9 4 2 3 17-13 10 11. Kál-Káp. 9 3 3 3 17-24 9 12. Hort 9 2 4 3 16-18 8 13. Selyp 9 3 2 4 18-21 8 14. Rsz.-márton 9 1 3 5 12-35 5 13. B,-telek 9 2 — 7 9-32 4 16. Novaj 9 1 1 7 4-47 3 17. Atány/ 9 — 1 8 7-36 i 18. Ape 9 ------- 9 5-44 —