Népújság, 1975. szeptember (26. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-09 / 211. szám

ZrPHOGÖ ESŐ ÉS IGAZSÁGOS PONTOSZTOZKODÁS GYÖNGYÖSÖN NAGYOBB ARANYBAN IS NYERHETETT VOLNA A VASAS 50 éves az egri uszoda A gyöngyösiek második gólja (Foto* Dózsa Balázs) Látványos víziparádé a jubileumi évfordulón Eszter (Egri Dózsa) 4:52,6, 2. Dugántsy Anna (FTC) 5:03,9, 3. Lázár Rita (Egri Dózsa) 5:04,8. 200 m vegyes: 1. Harmath Ka­talin 2:41,3, 2. Fodor Agnes 2:45,4, 3. Tóth Csilla 3:00,8. 100 m hát: 1. Verrasztó Gabriella (KSI) 1:14,5, 2, Fodor Agnes (E. Dózsa) 1:15,7, 3. Pelle Judit II. (E. Dózsa) 1:18,1. 200 m pillan­gó: 1. Nagy Andrea (E. Dózsa) 3:35,6, 2. Bede Erzsébet (E. Dó­zsa) 2:36,9, 3. Dugántsy Anna (FTC) 2:46,8. 100 m mell: 1. Pel­le Judit 1:23,1, 2. Bede Erzsébet 1:26,0, 3. Koncz Csilla (mind E. Dózsa) 1:27.1. Férfiak: 100 m gyors: 1. Holló Tivadar (E. Dózsa) 0:58,0, 2. Ko­vács Bertalan (FTC) 0:58,1, 3. LŐrincz József (E. Dózsa) 0:59.3. 100 m mell: 1. Vermes Albán 1:11,1, 2. Tóth János 1:14,2. 3. Dorogi Dénes (mind. E. Dózsa) 1:25,4. 200 m vegyes: 1. Sós Csaba (KSI) 2:16,7, 2. Simkó Gyula (E. Dózsa) 2:21,6. 3. Ver­mes Albán (E. Dózsa) 2:25,0. 100 m hát: 1. Verrasztó Zoltán (KSI) 1,:02,0. 2. Rudolf Róbert (KSI) 1:02,6, 3. Lőrincz Antal (E. Dózsa) 1:05,4 400 m pillangó: 1. Simkó Gyula 1:03,3, 2. Holló Ti­vadar 1:03,6, 3. Szálkái Attila (mind E. Dózsa) 1:18,2. 800 m gyors: . 1. Tóth Csaba (KSI) 9:18,9, 2. Kocka István (KSI) 9:19,3, 3. Nagy Sándor (Gyulai SE) 9:19,6. Hargitay András, i\ KSI világbajnoka sérülés miatt, csak bemutatót úszott 200 m ve­gyesen, a közönség hálás tapsa kíséretében. A versenyszámok szerinti sor­rendben díjakat adtak át: Novák Ilona olimpiai bajnok, a MUSZ alelnöke. Grónai Alfonz, a MUSZ főtitkára, Pusztai László, a Heves megyei Sporthivatal vezetője, Kocsis Sándor, az egri városi tanács elnökhelyettese, Balogh Tibor, a 4. számú AKÖV igaz­— A magyar élmezőnyhöz tar­tozó egri úszók közül vélemé­nye szerint kiknek van esélyük az olimpiára utazó csapatba ke­rüléshez? — Elsősorban Pelle Judit ne­vét említeném, aki egyre köze­lebb kerül a világszínvonalhoz. Adottságainál fogva akár En- dershez hasonló eredmények el­érésére is képesnek tartom. Raj­ta kívül Lázár Eszternek és Ver­mes Albánnak vannak még re­ális esélyei. — Mi a véleménye az egri úszó-utánpótlásról? — Utoljára 1971-ben jártam Egerben gyermekúszóimmal, amikor még Budapest és Eger úszói egy csoportban versenyez­tek. Az elmúlt 4—5 évhez viszo­nyítva nagy fejlődést tapaszta­lok. Az egri úszók többsége meghívásának eleget téve, a műH magyar válogatottjai és Eger város kedvencei a jubileumi ese­ményt mérkőzésükkel színesí­tették. Telt lelátók előtt, pattogó rit­musú zenére sorakozott fel a be­mutatáshoz a két csapat. Az öregfiúknak az Egri Dózsa SÍ legkisebb növendékei virágcso­korral kedveskedtek, s vala­mennyien megkapták a jubileu­mi napot megörökítő emlékpla­kettet. ^ Többen hosszú idő óta először találkoztak, s a várakozással te­li percek élményidézéssei teltek. Vidám hangulatban készülődtek valamennyien a vízbe szálláshoz. Dr. Kárpáti György, ,a váloga­tottak csapatkapitánya igazságos döntetlent remélt a találkozótól. Az egrieknél tréfálkozva Válcnt Gyulának adtak igazat a töb­biek: ..Minket már csak az za­var. hogy víz van a medencé­ben” Szerencsére azonban a 1x3 perc tiszta játékidő során Bartalis István játékvezetőnek nem kellett életmentést gyako­rolnia. Magyar öregfiúk válogatott— Egri öregfiúk 8:7 (2:1, 2:0. 2:2, 2:4) Zuhogó eső és zsúfolt néző­tér fogadta a pályára lépő csa­patokat. A mérkőzés megkezdé­se előtt kedves ünnepség zajlott le: Bágyi Imrét és Nagy Imrét, a Gy. Spartacus két kitűnő já­tékosát búcsúztatták el az aktív labdarúgástól való visszavonu­lásuk alkalmából. A Spartacus vezetősége nevében Csernyánsz- '• ky Tamás szakosztályi elnök méltatta a két játékos pályafu­tását, érdemeit, majd ajándéko­kat nyújtott át, de meleg kéz­fogással búcsúzlak tőlük a játé­kostársak, valamint a vendeg- együttes tagjai is. A csúszós ta­lajon ezután forró hangulatban, nagy iramban kezdődött a játék. A 2. percben Csanknak akadt dolga, majd az 5. percben a gyöngyösi Horváth lőtt kapu fölé egy bal oldali beadást. A 9. percben Barta szögletét hárí­tották a védők. A 13. percben ugyancsak Barta beadását fogta látványosan, vetődve Kovács. Jó volt az iram. A 17. perc­ben Ullmann egyből kapu fölé vágta a labdát, aztán a 19. percben egy gyors ellenakció végén vezetéshez jutottak az eg­riek. Barta kapott labdát a jobb oldalon, egy csel után eljutott a szélen és pontos beadását a nagyszerű ütemben érkező Mar­tha védhetetlenül fejelte a jobb felső sarokba. 1:0. A gól nem szegte kedvét a gyöngyösiek­nek. több veszélyes támadást vezettek, de lövéseiket nem kí­sérte szerencse. A 25. percben Gábor jó helyzetből, fordulás­ból a kapu fölé bombázott, há­rom perc múlva pedig Horváth lőtt fordulásból a kapu fölé. A 30. percben Adonyi szerelte Bar- tát, aztán Ullmann rontott egy jónak ígérkező támadást. A 37. percben Molnárt nagyszerű lab­dával indították el középen, de a játékvezető les címén lefújta az akciót. A 42. percben Szlivka lövését ütötte ki Kovács, majd Csathó fejesét hárította ugyanő. Szünet után hazai rohamokkal folytatódott az immár irreálissá váló talajon a játék. A 46. perc­ben Ullmann lövését Csank szögletre ütötte, a 47. percben pedig büntetőrúgáshoz jutottak a szövetkezetiek. Ullmannt Csa­thó szerelte a 16-os vonalánál, a hazai csatár elesett a labdában, és a játékvezető a ll-es pontra mutatott. Adonyi jobb sarokba tartó büntetőjét Csank vetődve hárította. Az 50. percben egyen­lítettek a zöld-fehérek. Csank kifutva, estében lábbal mentett, de ezt szabálytalannak ítélte a játékvezető, s a megítélt szabad­rúgást 17 méterről Gábor a sor­fal fölött, nagyszerűen ívelte a jobb felső sarokba. 1:1. Az 51. percben Bányai sportszerűtlenül viselkedett, a játékvezető kiállí­totta. Közben egy magáról meg­feledkezett néző a pályára be­futott, de szerencsére a rende­zők gyorsan eltanácsolták onnét. Néhány szikrázó belemenés tarkította egy ideig a játékot, s aztán megnyugodtak á kedélyek, küzdelem domborodott ki a tel­jesen átázott, víztócsákkal tar­kított pályán. A 61. percben ve­zetéshez jutottak a hazaiak. Egy kapu elé beívelt labdára többen ugrottak fel, végül az elzuhanó Hort'á'h fe1^ tettéről a hálóba per'":''* a "a. 2:L A küzie’em • "• ' ' 4 d*» a ' " - on túl r'» v * •’ ott a •k oldalon Horváth, majd niimann veszélyeztetett, de lö- vér""’r‘ Cs^nk. A talál­QJ§iM 1975. szeptember 9., kedd (iái biztos pont volt. Patvaros játéka állandósult jó formára utal. Horváth korán megsérült, a helyére beállt Csathó harcosan küzdött. Abuczki mégfelelt. Kö­zépen Csuhái fáradhatatlan volt, de Szlivka is igyekezett. Elöl Molnár sokat volt játékban, Bar- ta jó csapatmunkát mutatott be. Galántai, amikor középre ke­rült, többször vétette magát ész­re ügyes megoldásokkal. Márthat elsősorban gólja dicséri. A Gyöngyösből Kovács a gó­lokról nem tehet. A védelemben Adonyi és Rétliy egymást múl­ták felül, de Szonda is legtöbb­ször biztosan rombolt. Ullmann lelkes volt, Acs hasonlóan. Fe- rcncz gyorsan elfáradt, a helyé­re beállt Bársony megfelelt. Horváth rengeteget vállalt ma­gára és kemény volt. Gábor megbízhatóan teljesítette felada­tát. Bányai teljesítményét erő­sen lerontja kiállítása. Királyhe­gyi jó kezdés után elszürkült, a helyére beállt Huszárnak volt egy-két jó megoldása. Fazekas István Egri Vasas—Záhonyi VSC 3:0 (2:0) Vasas: Kádár — Zay, Sípos, Mezei, Pázmándi, Zágonyi (Mol- ná). Cseh, Nagy. .Sulyok, (Ba­logh), Zajácz, Hevér, Edző: Vár- allyay Miklós. ZVSC: Ambrusz — Karasz, Koós (Nagy). Szűes, Kovács, Dallos, Mező, Balázs, Erdei, Szász (Sári), Máté. Edző: Som- kereki György. Szemerkélő esőben kezdődött a játék. A csúszós talajhoz al­kalmazkodva mindkét együttes igyekezett földön adogatni. Köl­csönös támadásvezetések után az 5. percben vezetést szerzett a Vasas: a jobbszélső Cseh ügyesen elkotorta a záhonyi balhátvéd elől a labdát, majd lendületéből semmit sem vesztve a jobbösszekötő helyéről emelt — a kifutó kapus felett — az ellenkező sarokba, 1:0. A gól néhány percre megzavarta a vendégek védelmét, többször is kapkodva mentettek szögletre. Sőt, tisztátalan eszközökkel is igyekeztek menteni kapujukat. A 12. percben egy csel után Hé­vért buktatták 25 méterre a kaputól. A sértett futott neki a labdának, amely megkerülte a sorfalat, s a kapus kezét érintve félmagasan került a kapu jobb oldalába. 2:0. Kádár kapuja előtt az első meleg helyzet a negyed­óra végén adódott, a sokat bi­zonytalankodó Zágonyi mellől Máté csúsztatott fejese alig ke­rült a léc mellé. A 22. percben Zajácz ért el érvénytelen gólt (a beadásnál a labda túljutott az alapvonalon). A 31. percben egy átadásra jól mozgó Hévért Koos a 16-oson belül lerántotta. A 11-est Sulyok kihagyta: érthetet­lenül gyengén, a kapu közepé­ben álló Ambruszt találta el! A 37. percben csaknem öngólt hoztak össze a vasutasvédők, Erdei fejese a kapufáról pattant a mezőnybe. A második félidő első formás támadása a Zay—Nagy—Zay ak­ció volt, melynek végén a jobb­hátvéd 17 méterről alig lőtt fölé Nem sokkal később Hevér a e’ Itt is e’.’viz+.i a libdát de kisodródott a bal oldalra, s a tömörülő vé 5k jól állták út­j it a pettyesni k. Az 54. percben Balogh lövését védte Ambrusz, moji Karasz Balogh elől úgy tisztázott, hogy a kapufára — j sojái'j ára lőtte a labdát, amely íiz als-bv.-vrdon túlra ke­rült. Az "9. p rcben Nagy kény­szerítő átadási tisztán találta a támadással egvütt futó Baloghot, aki 10 méterről laposan a kapu közepébe helyezett, 3:0. A 63. percben Pázmándi futtából mintegy 30 méterről foglalkoztat­ta Amruszt, ugyanezt tette hét perccel később Hevér is. A 35. percben a lest reklamáló, leálló Vasas-védők közül Sári a félpá­lyánál kiugrott, egyedül tört ka­pura, de elhamarkodottan a ki­futó Kádár öiebe emeli. A két Bitskey-testvér: Aladár és Zoltán. ideális testalkatú. Közülük vagy 10 fiatalt én is szívesen látnék a KSI gárdájában. Szigctváry József ÉLMÉNY VC" T ;A7 ÖREGFfŰK VÍZÉI:-ABDA- MÉRKŐZÉSE ■A csapatsportokat. figyelve, is­merős az öregiiúk kezdeménye­ban. röplabdában, de sorolhat­nánk tovább is. mígnem a vízi­labdához érünk. S hogy miért nincs ez így ebben a sportágban arra az egriek 78-szoros váloga­tottja, egykori kitűnősége Copák — Hevesi István — adott fele­letet : — Elfogy a levegő, az erő. A karok, la bak már nem tudják végrehajtani azt, amit a fej ki­gondol. s ha az. ember egy ki­csit érzi a korát, bizony már úszni is elég. Mégis, túl a kondícionaltság, '» -ce; idézők ikodves Szentesi Vízmű—Egri Dózsa 2:2 (0:1, 2:9, 0:9, 0:1) OB I-es mérkőzés, Szentes, 1000 néző. V.: Vuszek. Eger: Kác.sor — Kelemen, Krajcsovics, Kovács R., Kádas, Kovács T., Hadobás. Csere: Pé­csik, Katona. Edző: Pqesik De­nes. A gólok sorrendje: Hadobás. Szénász':-' Kraj movies (e). A megfiatalított ró- zóna­védekezésre rendezkedett be, amelynek ellenszerét nem talál­ták meg az esélyesebb szente­siek. A mérkőzésen a küzdőjel­leg domborodott ki. Krajcsovics a második negyedben 4 méte­rest hibázott. Az utolsó negyed végén Pócsikhoz került a lab­da, amikor megszólalt a mérkő­zés végét, jelző duda. s így hiá­ba lőtt a hálóba. A Dózsából Pécsik és Kádas játékát lehet Mint vasárnapi lapszámunk­ban megírtuk, az egri úszóélet. és az uszoda fennállásának 50. évfordulója alkalmából, szomba­ton délelőtt jubileumi emlék­ülésre került sor Egerben, a városi tanács nagytermében. Ezt követően, a délutáni órák­ban ünnepi úszóversenyt ren­deztek a zászlódíszbe öltöztetett jubiláló uszodában. ahol dr. Varjú Vilmosnak, a városi ta­nács titkárának ünnepi meg- emlékezője után négy egyesület (KSI. FTC. Gyulai SE. Egri Dózsa) versenyzői mérték össze tudásukat. A verseny rangját emelte, hogy a KSI a call vi­lágbajnokságon szerepelt úszóit is rajthoz állította. A nap leg­szebb összecsapását a 100 m-es férfi hátúszás hozta, melyben világbajnokunk, Verrasztó Zol­tán szoros küzdelemben előzte meg klubtársát, Rudolf Róbertét. Látványos küzdelemben alakult ki az érmes sorrend a 800 m-es férfi gyorsúszásban. A felkészü­lés időszakát figyelembe véve. néhány figyelemre méltó ered­ményt értek el az egri fiatalok is. Eredmények: Nők. 100 m gyors: l. ^»elle Judit 1:05,5. 2. Harmath Katalin 1:06.4. 3. Pelle Judit n. (mind Egri Dózsa) 1:10,2. 400 m gyors: 1. Lázár gatója. Németh Tibor, a megyei úszószövetseg elnöke, Kiss Sán­dor, a KISZ Heyes megyei bi­zottságának első titkára, Utas- syné Gyergyák Magda, az Egri Dózsa edzője. Katona József, az Egri Dózsa Európa-bajnok úszó­ja. dr. Varjú Vilmos, az egri városi tanács titkára, Pető Mik­lós, az egri városi sporthivatal vezetője, Visontai József, az Eg­ri Dózsa • vezetőedzője és Ali Csaba, az Egri Dózsa edzője, többszörös magyar *" A verseny után szót váltottunk Széchy Tárnás hírű úszó mesteredzőjével. a kihagyott büntetőn — a hely­zetkihasználásuk nem volt töké­letes. Egyénileg a védelemben Sipos hibátlan volt. A középpályások a győzelem fő részesei. A csatá­rok közül Nagy és Hevér ját- zott átlagon felül. Budavári Sándor Az Északkeleti csoport további eredményei: MVSC—Lentnvaros 3:1, SKSE—B. Volán 3:0, Ka­zincbarcika—Rudabánya 5:1* Ra- kamaz—Sátoraljaújhely 2:0, Ózd —DMTE 3:l, Borsodi B.—Bal­mazújváros 4:1, Balassagyarmat —Hejöcsaba 4:1, Hajdúi Vasas— Nyíregyháza 2el. A bajnokság állása: 1. Ózd ff 5 1 V5- 5 11 2. MVSC 6 4 1 1 12- 7 9 3. L.-város 6 4 1 1 11- 6 9 4. Egri D. 6 3 2 1 11- 5 8 5. Egri Vasas 6 4 — 2 13- 8 8 6. Rakamaz 6 3 2 1 11- 6 8 7. Gyöngyös 6 3 2 1 14-10 8 8. DMTÉ 6 3 1 2 17- 7 7 9. Borsodi B. 6 3 1 2 13-12 7 10. Rudabánya 6 3 1 2 11-11 7 11. Ny.-háza 6 3 — 3 18-10 6 12. Salgót. K. 6 2 1 3 19-14 5 13. B.-gyarmat 6 2 1 3 8-12 5 14. S.-újhely 6 2 1 3 5-11 5 15. K.-barcika 6 2 4 4 20-13 4 16. Hajdú V. 6 2 — 4 10-13 4 17. Záhony 6 2 — 4 6-11 4 18. Hejöcsaba fi 1 1 4 5-13 3 19. Borsodi B. 6 1 — 5 6-19 2 20. Balmazújv. 6 — 6 4-36 —­1. Pécs—Komló x 0:0 2. Bp. Sp.-MÁV DAC 2 1:2 3. KKFE—Nagybátony 1 4:1 4. Volán—BVSC 2 2:3 5. DVSC—Oroszlány l 4:1 6. Izzó—Budafok 2 2:3 7. Gyöngyös—Egri D. x 2:2 3. K.-barcika—Rudabánya 1 5:1 9. Hajdú V.—Ny.-háza 1 2:1 10. Siófok—Szív. MÁV 1 3:0 11. Mázaszászvár—PVSK 2 1:2 12. Barcs—ÉRDÉRT 1 2:1 13. Szegedi D.—SZVSE 2 1:2 ~f*l 14. SVSC—Fűzfő 2 1:2 A totó nyereményei: 13-1-1 ta­lálat nem volt. 13 találat (1 db) —785 873 Ft, 12 találat (36 db) = 14 553 Ft, 11 találat (521 db) = 1006 Ft, 10 találat (4882 db) = 163 Ft. INNEN—ONN AN A füzesabonyi járási labdarú­gó-bajnokság 1. fordulójának eredményei: Sarud—Poroszló 3:3, Feldebrő—Mezőtarkány 2:1, H. Stromfeld SE—Kal-Kápolna 6:1, Mezőszemere—Szihalom 1:7, Besenyőtelek—Füzesabony 3:0, Kompolt—Dormánd 3:0. Az Ifjúmunkás-napok rendez­vénysorozat keretében a KISZ füzesabonyi járási bizottsága rendezésében a nagyközségben bonyolították le az Ifjúmunkás Kúráért kiírt 1 kispályás labda­rúgótornát, amelyen 12 csa­pat vetekedett. Az érmes he- Ivezéselcen a következő K7cvr- alapézefvezetek csavztai osztoz- tc::. ! Kom^olt. 2. Füze^bon'o ÁFASZ, 3 Poroszló. Az első három helyen végzett csapat kapott egy-egy labdát, a torna- győztes megkapta a kupát. A díjakat Antal István, a füzes­abonyi nagyközségi KtSZ-bizott- ság titkára adta át. A labdarúgó NB T. második fordulójának eredményei: Diósgyőr—Bp. Honvéd 4:0 (3:0), Csepel—Vasas 3:3 (2:2), Tatabánya—Békéscsaba 2:2 (0:0), MTK-VÄMSTE m áfcOk -Rabi* ETO—SZEOL 6:1 (3:0). Videoton —Újpesti Dózsa 3:0 (0:0), Ka­posvári Rákóczi—Haladás VSE 2:2 (1:1). A bajnokság állása: 1. Ferencváros 2 2 0 0 7-2 4 2. Diósgyőr 2 2 0 0 6-1 4 3. Rába ETO 2 1 1 0 7-2 3 4. Kaposvár 2 1 1 0 4-2 3 5. Videoton • 2 1 0 1 4-3 2 6. MTK-VM 2 1 0 1 3-2 2 7. Békéscsaba 2 0 2 0 3-3 2 8. Salgótarján 2 1 0 1 5-6 2 0. Ü. Dózsa 2 1 0 1 3-5 2 I Q Sp. Honvéd 2 0 1 3-5 2 1. SZEOL 2 1 0 1 2-6 2 .2. Csepel 2 0 1 1 5-6 1 13. Haladás 2 0 1 1 4 <-5 1 _4. Vasas- 2 0 1 1 3-5 1 Tatabánva 2 0 1 1 4-7 1 ] 0. Zalaegerszeg 2 0 0 2 2-5 0 * ! Szeptember 10-én, szerdán újabb labdarúgó MNK-mérközé- sekre kerüi sor megyénkben. Párosítások: Nagyréde—Selypi Kinizsi, Nagytálya—MÁV HAC, Rózsaszentmárton—Apc. Párád— GYESE. Búldog—H. Gáspár SE. Noszvaj—Egeresehi. Istenmezeje —Recsk, Egerbilyt" é/iács. Ti- szanána—Heves. Alany—Tárná­méra. Az elől álló csapatok a pályaválasztók. Kezdési idő: 15 űasáLr (Foto: Molnár Istváu) Eger. versenyuszoda, 600 néző. V.: Bartalis. Válogatott: Ferenczi — Mayer dr., Varga, Kárpáti dr., Kiss E„ Konrád I. dr, Lepies dr. Csere: Goór, Furman, öry. Eger: Ambrus — Válent, Fo­dor, Frank, Hevesi. Svéda, Utas- sy. Csere: Lakatos, Szeremi, Generál. Góldobók: Kiss E. 2, Konrád dr. 2, Kárpáti dr.. Varga, Goór, Lepies dr., illetve Hevesi 2, Svéda 2, Frank, Lakatos, Fodor. Az akciógólokkal teli vízipa­rádé az egri Lakatos 4 m-esével ért véget, s ha Utassy az első negyedben nem hagy ki két nagy helyzetet is, sikerült volna a ..pontosztozkodás”. Igaz, nem az eredmény, hanem a játék volt a cél. (budavári) Az Egri Dózsa öregfiúk víz! labdacsapata. Ez történt a labdarúgó NB II 1-ban Egri Dózsa—Gyöngyösi Sp. Z:2 (1:0) Gyöngyös, 3(100 néző. V.: Jaczi- pa. Eger: Csank — Abuczki, Zsi­dai, Horváth, Csathó, Csuhái, Patvaros, Barta. Mártha, Molnár. Szlivka, Galántai. Edző: Bánkúti László. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Adonyi, Réthy, Acs, Ullmann, Ferencz (Bársony), Horváth, Gábor. Bányai. Királyhegyi (Huszár). Edző: Pallagi Róberi. kozó hátralevő idejében már említésre méltó esemény nem történt, bár a játékvezető csak a 94. percben vetett véget a küz­delemnek. Igazi, szomszédvári rangadót hozott a két csapat összecsapá­sa. Mindkét együttes becsülettel végigküzdötte a 90 percet a mé­lyen átázott talajon, s ezért kü­lön is dicséretet érdemelnek. A pontosztozkodás a játék képe alapján igazságosnak mondható. Egyénileg az Egerből Csank jó! védett. A védelemben fcsi­A közepes iramot diktáló Va­sas szinte végig támadta a 90 percet. A jól játszó Pázmándi és Zajácz révén, valamint az el­lenfél védekező harcmodora mi­att uralták a középpályát, s 4— 2—4-es hadrendjüket rugalmasan játszva, a támadások befejezé­sénél is létszámfölényt teremtet­tek. Különösen a második fél­időben bátran lőttek kapura, s akcióknál földön tartva a lab­dát, sokszor nehéz helyzetbe hozták a csúszós füvön a vas­utas játékosokat. Csupán — túl