Népújság, 1974. október (25. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-22 / 247. szám

Aktívabb csatárai révén nyert a Várpalota Várpalota—Egri Dózsa 1:0 (1:0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Várpalota, 2000 néző. V.: Kőrös. Varpalota: Palotai — Luko- Viczki, Csapó, Bor, Czompó. Kisbej, "László, Bertalan (Kun. a 73 percben), Kerkai, Baranyi, Martai. Edző: Palovecz Béla. Eger: Csank — Cathó, Lakatos, Patvaros, (Antal, az 53. perc­ben), Horváth, Nagy P., Bartha, Bánkúti (ZsicLai, a 65. percben), Ambrus, Mártha, Szűcs. Edző: Nagyszaióki András. Az esőzés következtében já­tékra alkalmatlanná vált füves pálya helyett salakon rendezték meg a találkozót. A hazaiak kezdtek, de az első támadást a Dózsa vezette. Bartha került lövőhelyzetbe, a labda azonban kipattant Czompó hátáról. A másik kapunál Csank messze kifutva lábbal mentett Baranyi elől. Tartósan a Bányász tér­felén folyt a tapogatózó küzde­lem, de az egriek .nem jutottak el a 16-os közelébe. A kapkodó, eseménytelen tájékot taktikai szabálytalanságok tarkították. A 20. percben Kerkai szabad­rúgásból jól továbbított Márta^ elé, aki gólhelyzetből csúnyán kapu fölé lőtt. A másik oldalon Bartha elől Kisbej veszélyesen adott haza kapusának. A hazai akciók leshelyzeten akadtak el, majd a 27. percben László nem túl erős lövése a bal felső sa­rok közelében száll* az alapvo­nalon túlra. Az egriek pontat­lan adogatása felhozta a Bá­nyász-együttest, de ez a fö­lény meddőnek bizonyult. A 29. percben Szűcs átadásával Mártha ugrott ki, gyenge lövé­sét azonban könnyedén szedte fel Palotai. Egy ideig kiegyen­lített volt a küzdelem, aztán a 37. percben eldőlt a találkozó. Baranyi lefutotta védőit, lövé­sébe Csank belevetődöit, a lab­da a kapusról Mártái elé pat­tant, aki az üres kapuba továb­bított, 7:0. A gól után a hazaiak kezde­ményeztek többet, ebben az időszakban csak Ambrus nehéz szögből a • keresztléc fölé kül­dött labdája jelentett veszélyt a hazai kapura. Szünet után jóval nagyobb kezdett az egri erőbe dobással csapat, mégis az 52. percben a Bányász előtt adódott helyzet. Baranyi egy jó átadást kapott, becsapta La­katost, de ahelyett, hogy tel­jesen egyedülálló csatártársai- hoz továbbított volna, lövésre vállalkozott, és ezt Csank hárí­tani tudta. Patvaros megsérült egy összecsapásnál, helyére An­tal állt be és ettől kezdve egy­re nagyobb fölénybe került a Dózsa. A mezőnyben jól szer­vezett támadások azonban a 16- os környékén elakadtak. A 67. percben Antal vitte fel a jobb oldalon a labdát, beadását Szűcs nem érte el, s Bartha elől a védők az oldalvonalon túlra mentettek. A 70. percben Ambrus lövése Kisbejről Mártha elé pattant, aki nagy helyzet­ből, 11 m-ről kapu mellé küld­te a labdát. Két perc múlva ismét' Mártha vállalkozott lö­vésre a 16-os bal oldali sar­kánál, a labda elsuhant a ka­pu fölött. Teljesen visszaesett a Bányász, s bár az egriek a középpályát uralták, a kapu kötelében elfogyott a tudomá­nyuk. A 82. percben tetszetős akció1 végén Horváth beadását Csapó fejelte el Mártha elől. Az utolsó öt percben feltámadt' a Várpalota. Előbb Baranyi 7 m- ről leadott gyenge lövését szedhette fel Csank, aztán is­mét Baranyi veszélyeztetett, de az egri kapus kitűnően hárított. Annak ellenére nem sikerült a Dózsának Várpalotán a pont­szerzés, hogy valójában ki­egyenlített küzdelmet hozott a találkozó. Az első félidőben, miután felmérték egymás erőit a csapatok, a Bányász jól hasz­nálta ki az egri védelem gyen­ge pontjait. Különösen Baranyit foglalkoztatták sokat, sikerrel. Az egriek lestaktikával kísér­leteztek , legtöbbször eredmé­nyesen, ám a lendületes hazai csatársor saját térfeléről in­dulva gyakran le tudta rázni a bizonytalanul emberfogó védő­ket. A lila-fehérek ebben az időszakban pontatlanul adogat­tak, s emellett három előretolt csatáruk is elég passzívan moz­gott. Fordulás után, különösen Antal beállítását követően, egyértelműen a Dózsa uralta a középpályát. Azonban akkor is feltűnő volt, hogy a csatárok milyen keveset mozognak labda nélkül — Bartha például az oldalvonaltól és védőjétől egy­szer sein tudott elszakadni —, igy alig adódott helyzetük, s ha akadt is, azt elhibázták. A me­zőnyfölény ellenére a második félidőben is több alkalma nyí­lott a gólszerzésre a Várpalotá­nak. Ez a különbség billentet­te a mérleget a hazaiak javára. Egyénileg Csank több szép védést mutatott, be, a gólról nem tehet. A védők közül La­katos kevesebbet bizonytalan­kodott társánál, Horváthot és Csathót többször is becsapta el­lenfele. Patvaros sem tudta tar­tani emberét, emellett átadásai rendre rossz helyre kerültek. A Dózsa kevés gólhelyzetét Mártha ügyetlenkedte el. Lel­kesen küzdött Nagy. Bánkúti nem tudott elszabadulni őrző­jétől, majd meg is sérült. A csapat legjobb emberének a csereként beállt, nagyon sokat mozgó Antal bizonyult. A há­rom előretolt csatár. Szűcs, Ambrus és Bartha nem jelen­tett veszélyt Palotai kapujára. A csereként beállt Zsidai élete első NB II-es mérkőzésén el- fogódottan mozgott, az utolsó percekben ő sem tudta tartani Baranyit. Virágh Tibor További 'eredmények: Buda­fok—Dunaújváros 2:0 (2:0), Komló—Kaposvári Rákóczi (7:0, FÖSPED Szállítók—Kossuth KFSE 1:0 (0:0). DVSC—Ganz­MAVAG 2:0 (1:0), SZEOL—Do­rog 2:0 (1:0), Oroszlány—MÁV DAC 1:1 (1:0), Nagykanizsa— Volán 3:1 (1:0), Szekszárd— Szolnoki MTE l:o (0:0), Ózd— Bp. Spartacus 2:1 (0:0). A labdarúgó NB H. állása: 1. SZEOL 13 • 2 2 26-12 20 2. MÁV D. 13 5 7 1 21-10 17 3. Komló 13 6 5 2 15-13 17 4. Kaposvár 13 6 4 3 19-11 16 5. Nagykan. 13 6 3 4 23-16 15 6. Bp. Spart, 13 5 5 3 24-18 15 7. Volán 13 6 3 4 21-16 15 8. Dorog 13 5 3 5 14-15 13 9. FÖSPED 13 6 1 6 13-16 13 10. Oroszlány 13 3 7 3 10-15 13 11. Budafok 13 4 4 5 18-18 12 12. Várpal. 13 5 2 6 17-18 12 13. Dunaújv, 13 3 8 4 20-22 12 14. KKFSE 13 5 2 6 14-17 12 15. Szolnok 13 4 3 6 15-17 11 16. Ganz-M. 13 2 7 4 10-13 11 17. Ózd 13 4 2 7 15-22 10 18. Szekszárd 13 3 4 6 19-27 30 19. DVSC 13 3 3 7 12-17 9 20. Eger 13 3 1 9 11-24 7 Bemutatkozás Bécsben Moszkva mellett Los Angeles elszürkült Oltványi Ottó, az MTI tudósító­ja jelentette Becsből: „Moszkva megnyerte az első menetet”. Ez­zel a hasonlattal érzékelhető Bécsben, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság teljes ülésének szín­helyén, Moszkva és Los Angeles vetélkedésének kezdete. Vasárnap ■d városháza csarnokában .» NOB tagjainak jelenlétében megnyi­tották azt a kiállítást, amelyen bemutatkozott az 1980 nyári olimpiai játékok rendezésére je­lentkezett két város. A főépület halijában az 1980. téli játékokra jelentkezők között egyedül ma­radt Lake Piacid is bemutatta terveit, ezenkívül az 1976. évi montreáli olimpia előkészületei­ről is tájékoztatást kaphattak a látogatók. A legnagyobb érdeklődés Moszkva kiállítását kísérte. A késő délutáni órákig a látogatók' zöme erről alkotta a legjobb vé­leményt és a hírügynökségek, valamint a lapok tudósítói szin­tén egyöntetűen állapították meg: Moszkva lenyűgöző kiállításával bebizonyította, hogy a szovjet fővárosban akár már most is le­hetne olimpiát rendezni. Los Angeles bemutatkozása ko­rántsem keltett olyan hatást, mint Moszkva kiállítása. A vá­ros nem mutatott be maketteket és kiállítása elszürkült Moszkva íényvilágításos, gazdagon díszí­tett bemutatkozása mellett. Lake Piacid, amely egyedüli jelentkezője az 1980. évi téli olimpiának, diafilmekkel mutat­ta be a versenyek- színhelyeit és ismertette képekkel, tablókkal terveit. A vasárnap megnyílt olimpiai tárlatnak kedves színfoltja volt Montreal bemutatkozása. A kö­vetkező nyári játékok rendezője felvonultatta létesítményeinek makettjeit és a kanadai televízió leforgatta a rendező ország sport­életéről készült filmjeit. A Nemzetközi Olimpiai Bizott­ság tagjai elégedettségüket fejez­ték ki a kiállításon és megállapí­tották, hogy különösen Moszkva bemutatkozása azt ígéri: ha a szovjet főváros kapja a rendezés jogát, akkor az olimpiai mozga­lom ügye jó kezekbe kerül. A NOB végrehajtó bizottsága vasárnap újabb tanácskozást tar­tott és ezen a napirendi ponto­. kon kívül a nemzetközi szövetsé­gek képviselőivel is találkpztak. Hétfőn ünnepélyesen nyitották meg a NOB 75. jubileumi ülését és sor került az első hivatalos megbeszélésre, melyen a NOB teljes plénuma vett részt. Bravúros pontszerzés Miskolcon Gyöngyösi Spartacus—MVSC la (0:0) NB ru-as labdarúgó-mérkőzés. Miskolc, 1500 néző. V.: Nagy Gá­bor. Gyöngyös: Kovács — Nagy, Forgács, Réthy, Ács, Gáspár, Gá­bor, (Gombos), Adonyi, Bágyi, Bányai, Sármány. Edző: Pallagi Róbert. MVSC: Kun — Szabó Z., Locz- her, István, szabó Gy.. Leiszt, Lipták, Demkó, Galló, Kiss, Fe­kete. Edző: Virágh István. A hazai csapat már az első percben gólhelyzetet teremtett, de Kovács jó ütemben jött ki kapujából és lábbal tisztázott Fe­kete elől. Ebben az időszakban a vasutas támadott többet, s a 6. perc újabb helyzetet hozott. Ezúttal gyors jobb oldali táma­dás végén Kiss T. lőtt a bal alsó sarok mellé. A Spartacus a 10. percben vezette első veszélyes támadását. Bányai—Bágyi—Gábor volt a labda útja, a szélső jó beadását Bányai visszafejelte Bágyi egyből lőtt, de lövése a vert kapus mellett az egyik vé­dőről szögletre perdült. Á mély talaj gyakran megtréfálta a já­tékosokat. így folyamatos tá­madásszövés egyik részről sem tudott kialakulni. Húsz perc el­teltével kiegyensúlyozott, válto­zatos küzdelem folyt a pályán. A 24. percben ismét a vendég­csapat előtt adódott gólhelyzet: ezúttal Bágyi a jobb szélről iveit középre, de Gábor és Sármány egymást zavarta, majd Gábor lö­vésébe a védők belépitek. A vál­tozatos játékra jellemző, hogy a 30. percben a vasutasok hagytak ki nagy helyzetet. Két perc múlva újból a Spartacus veszé­lyeztetett, amikor Bágyi bal ol­dali szögletét Gáspár egyből rá­rúgta, de Kun óriási bravúrral kiütötte a labdáit és a védők szögletre mentettek. A 35. perc­ben kapujuk elé szorultak a vendégek a fergeteges hazai ro­hamok következtében. A védelem nagyszerűen állt a lábán, Így rendre közbe tudtak avatkozni. A 44. percben gólt érhettek volna el a szövetkezetiek. Gyors ellen- támadás végén Bágyi lövését ne­hezen fogta Kun. Szünetben a sérült Gábor he­lyett állt be. A H. félidő a ha­zai csapat támadásaival folyta­tódott. A 47. percben Kovács há­rított egy közeli lövést. Két jó Bányaf-elfutás, majd egy távoli erős Adonyi-lövés következett ez­után, az utóbbit Kun védte. A vasutas csapat rohamozott, és az 59. percben mégis majdnem a Spartacus ért el gólt. Gyors jobb oldali ellentámadás végén Bágyi kitűnő beadását Gombos reme­kül fejelte kapura, de Kun új­ból bizonyította tudását. Tovább folytatódtak a hazai rohamok és a 62. percben már mindenki ver­ve volt Kovács kapuja előtt, ez­úttal viszont a bal .felső kapufa mentett. 25 perc elteltével alább­hagyott a miskolciak támadóked­ve és ismét kiegyensúlyozott lett a küzdelem. A 82. percben a jobb oldali 16-os sarkáról rúg­tak szabadot a hazaiak. A be­ívelés után Kiss T. fejese a kés­ve kimozduló Kovács mellett a jobb sarokba jutott, de a játék­vezető nem adta meg a gólt, mert a sorfal elmozdult. CTjra rúgatta a szabadrúgást, sőt, har­madszor is megismételtette. Ha­zai/, rohamok közben, a 83. perc­ben váratlanul szerezte meg a vezetést a Spartacus. Bágyi a lélvonaltól remek cselekkel fu­tott el a jobb oldalon, kitűnőeu ívelt középre, és a nagy lendü­lettel érkező Bányai közelről, hatalmas erővel a jobb felső sa­rokba bombázott: 1:0. A gól után örömében Acs a levegőbe rúgta a labdát, amiért a játékvezető kiállította. Már- már úgy látszott, hogy mindkét pontot megszerzik a vendégek, amikor a 90. percben a kaputól 20 méterre szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak. Demkó futott a labdának, és a sorfal között a jobb alsó sarokba talált. 1:1. Nagy iramú mérkőzésen a ha­tártalan lelkesedéssel játszó Spar­tacus 90 percen keresztül is jól bírta a hazai nyomást, és meg­érdemelten szerezte. meg az egyik pontot. Küzdeni tudásból minden játékos kitűnőre vizsgá­zott. Egyénileg Kovács remekül vé­dett. a gólról nem tehet. Nagy I. jól helytállt. Forgács játéka kiemelkedett a mezőnyből, de nem sokkal maradt mögötte Réthy sem. Acs kiállításáig nagy­szerűen semlegesítette Kiss T.-t. Gáspár jól bírta a nehéz talajt. Gábort korai sérülése akadályoz­ta a még jobb teljesítménv el­érésében. a helyére beállt Gom­bosnak volt néhány remek indí­tása. Adonyi el61-hátul egyaránt harcosan küzdött. Bágjd kitűnő­en tartotta a labdát, jó átadásai élményszámba mentek. Bányai elsősorban nagyszerű góljáért ér­demel dicséretet. Sármány Jé formája kezd állandósulni. Nagy G. játékvezetőnek voh néhány téves ítélete. Szkocsovszky Tibor Az NB II. további eredményei. Északkeleti csoport: Kazincbarci­ka—Leninváros 1:1, S. Kohász- Nyíregyháza 1:1, Lehel SC—Bor­sodi Bányász 2:1, Záhony—Kis- várda 3:1, Tuzsér—DEAC 3:0, Debreceni MTE—Hajdúböször­mény 1:0, Borsodi Volán—Sátor­aljaújhely 0:0, Nagybátony—Haj­dú Vasas 2:1, Kisterenye—Ruda- bánya 2:1. A bajnokság állása: 1. Gyöngyös 13 8 2 3 28-17 18 2. Nagybát. 13 6 6 1 29-11 18 3. Nyíregyh. 13 6 5 2 24-12 17 4. Kazineb. 13 7 3 3 29-18 17 5. Záhony 13 8 1 4 25-21 17 6. DMTE 13 7 3 3 21-20 17 7. Leninv. 13 5 5 3 22- 9 15 8. MVSC 13 5 5 3 24-19 15 9. Rudab. 13 5 5 3 18-16 15 10. Lehel SC 13 6 1 6 19-16 13 11. SKSE 13 5 3 5 23-23 13 12. KisVa röa 13 5 2 6 22-20 12­13. S.-újhely 13 5 1 7 11-17 11 14. DEAC 13 3 4 6 18-23 10 15. H.-bósz. 13 4 2 7 15-23 10 16. Kisterenye 13 3 3 7 15tr23 9 17. H. Vasas 13 3 3 7 17-26 9 18. Tuzsér 13 2 4 •7 14-25 8 19. B. Bányász 13 2 4 7 16-29 8 20. B. Voián 13 1 6 6 12-25 8 Csak röviden... Az Egri Vasas serdülő birkó­zói az FTC rendezésében Buda­pesten léptek szőnyegre. Az or­szágos versenyen az 53 kg-osok súlycsoportjában Rácz János baj­nok lett. 42 kg-ban Bartuska Jó­zsef második helyet szerzett, míg 49 kg-ban az ugyancsak egri Szombathy Kálmán a harmadik helyre került:. * Mongóliában, Ulánbátorban ok­tóber 23—27. között rendezik meg az ökölvívó ifjúsági barátság versenyt, amelyen magyarok is szorítóba állnak. A magyar csa­patnak tagja Botos János, a Zalka,SE versenyzője, aki lég- súllyban képviseli majd hazánk színeit. Itt említjük még, hogy a 19 éves Botos az olimpiai és EB-érmes nagy válogatottunk testvére. át A hevesi járási labdarúgó-mér­kőzések eredményei: Tenk—Pély, a játékvezető meg nem jelenése miatt elmaradt. Tiszanána— Kömlő 4:3, Tarnaörs—Boconád 1:4, Tarnaszentmiklós—Erdőte­lek 0:0, Zaránk—Tarnazsadány. a' játékvezető meg nem jelenése miatt elmaradt. Kisköre—Tárná­méra 6:3, Atány—Hevesvezekény Vívóverseny - egri sikerekkel Országos kardversenyt rendez­tek Sárospatakon. Közeledik az év vége, mindenkit szorít a mi­nősítés kötelezettsége, ezért az­tán nagy létszámú mezőnyök g3'űlnek össze a versenyeken. Irt is- 56 versenyző nevezett és 46 vett részt a küzdelemben, mely nagy egri sikert hozott. Már az előmérkőzéseken lát­szott, hogy jó formában, nagy küzdőkedvvel vívnak az egri ví­vók. Az azonban még a szak­emberek számára is meglepetés volt, hogy a döntőbe öt egri vívó került. Még nagyobb öröm. hogy a döntőbe jutottak rendkívül eredményesen vívtak, és végül az első helyet is egymás között döntötték el. Holtverseny után Wolszky Ottó (Egri Dózsa) nyer­te a versenyt. Kovács György .pedig, az Egri Dózsa Sí verseny­zője, aki végig technikás, szép vívást mutatott, csak a holtver­senyben és ott is szoros küzde­lem után szorult a második helyre. De dicséret illeti Bőgős Lászlót (Egri Dózsa Sí), aki a 4. és Cjiikán Gábort is (Egri Dózsa SE), aki az 5. helyet szerezte meg. Nagyon kellemes meglepe­tést okozott Bátori Tibor, aki szépen fejlődik és jó vívással beverekedte magát a döntőbe. Bőgős és Bátori ezzel az ered­mi október heéá menyükkel az ifjúsági arany- jelvényt is megszerezték. Az egri fiatalok — hiszen itt az egri vívók második és harmadik vonala, az úgynevezett utánpót­lás vívott — jó versenyzése an­nál inkább értékes, mert a me­zőnyben jó nevű, régi I. osztá­lyú vívók is voltak és az indu­lók között 18 n. osztályú vívó szerepelt, s ezek ellen tudtak diadalmaskodni. 1. Budafok—Dunaújv. 1 3:0 2. Szeksz—SZMTE 1 1:0 3. DVSC—Ganz-M. 1 2 :0 4. Oroszl.—MÁV DAC X 1:1 5. Ózd—Bp. Spart. 1 2:1 6. Kister.—Rudab. 1 2:1 7. Hajdú V.—Nagybát. 2 1:2 3. Szigetvár—PVSK 2 0:1 9. Lőrinc—Bp. Építők x 1:1 10. Ascoli—Inter. x 0:0 11. Bologna—Róma 1 1:0 12. Ten<ana—Cagliari 2 0:2 13. Varese—Juventus x 0:0 +1 14. £laj dúbösz.—DMTE 2 0:2 Á totó nyereményei: 13-f-l ta­lálat (11 db) 51 976 Ft, 13 találat (29 db) 26 298 Ft, 12 találat (422 db) 1205 Ft, 11 találat (4608 db) 110 Ft, lü találat (28 590 db) 27 Kt. Kajak-kenu világbajnokság Csapó, a Szabó-Bakó kettős és Wichmann aranyérmes Vasárnapra nagyszerű magyar sikerekről számolt be az MTI, melyek Mexikóban a kajak­kenu világbajnokságon szület­tek. A férfiak kajak-kenu 1000 méteres számainak döntőjét, va­lamint a női 500 méteres dön­tőt rendezték meg. A hét szám­ból kettőben — férfi Ica jak 1- ben Csapó, illetve a férfi kajak 2- ben a Szabó—Bakó páros ré­vén — magyar versenyzők ve­hették át a világbajnoki arany­érmet. Az első napi „éremtermés” magyar szempontból még a következő: két bronz (K—4 és K—2 női). Ezenkívül két negye­dik helyet szereztek a magyar sportolók (C—1 és K—1/ női), valamint egy ötödik hellyel (C—2) gyarapították Magyaror­szág pontszámait. Az első napi küzdelmek al­kalmával az NDK . versenyzői szerepeitek a legjobban, há­rom arany-, egy ezüst és egy bronzérem. A hét döntőben egyébként NDK, szovjet és. ma­gyar hajók nyerték el az arany­érmeket. A hét szám világbajnoki cí­mének védői közül egyedül a magyar Csapó Géza védte meg a világelsőségét. Magyar „kéz­ben” maradt a K—2 1000* mé­teres szám világbajnoksága is, csakhogy a Deme-Rátkai ket­tőst a Szabó—Bakó páros vál­totta fel. A magyar kajak-kenu spor­tolók az első napon szerzett négy éremmel 78-*-a növelték az eddigi világbajnokságokon szer­zett érmeik számát. A jubi- . leuminalc számító 75. érmet, mégpedig aranyból, Csapó Géza szerezte. ** Az első napi eredmények: K—o. IOOU m, világbajnok: Csaoó Géza (Magyarország) 4:03.25 p. K—2 1000 m, világbajnok: Szabó—Bakó (Magyarország) 3:39.24 p. K—4 1000 m, világbajnok: NDK (Laars, Hell, Lehnert. Du- vignea) 3:16.38 p. 3. Magyaror­szág (Deme, Rátkai, Vargha, Giczi) 3:22.98 p. C—1 1000 m, világbajnok: Jurcsenko (Szovjetunió) 4:33.28 p, 4. Wichmann (Magyarország) 4:42.66 p. C—2 1000, világbajnok Labo­nov, Csesiunas (Szovjetunió) 4:02.85 p„ 5. Budai, Hara^iti (Magyarország) 4:08.4 p. K—1 500 m, női világbajnok: Anks Ohde (NDK) 2:09.64 p„ 5. Pfeifer (Magyarország) 2 ;16.41 A világbajnok Csapó verseny közben. K—2 590 m, női világbajnok: Koster, Ohde (NDK) 1:50.37 p„ 3. Zakariás, Tőzsór (Magyaror­szág) 2:03.69 perc. A második versenynapon 11 döntőt rendeztek meg. Ezek kö­zül egyben — a K—2 10 üOO in­én — nem hirdettek még hiva­talos eredményt —, mint az AFP jelenti — több ország tiltakozása miatt. A magyar sportolók folytatták jó szerep­lésüket, valamennyi egység az első hat között végzett. Nagy- s?:erű siketnek számít Wich­mann Tamásnak a C—1 lo OlX) m-en elért világelsősége. Ezen­kívül négy ezüst- és egy bronz­éremmé] gazdagodott a magyar válogatott. Eredmények. Férfiak: K—1 500 m, világbajnok: Vasile Biba (Románia) 1:48.13. 2. Csapó Géza (Magyarország) 1:49.25, 3. Grzegorz Sledzieski (Lengyelország) 1:50.50. K—i lo ooo m, világbajnok : Oreste Perri (Olaszország) 47:02.2, 2. Alekszandr Saporenko (Szovjetunió) 47.04.95, 3. Völgyi Péter (Magyaropszág) 47:07.21. K—?. 500 m, világba jnok : Oborski, ’Sledziewski (Lengyel- ország) 1:39.11, 2. Deme. Rátkai (Magyarország) 1:39.15, 3. Laabs. Heilige (NDK) 1:39.22. K-—4 10 000 m, világbajnok: Szovjetunió (Derevjanko, Gor- bacsev, Surga, Szarikin) Z, lQicú> Vargha. Szabó, Romhanyi) 38:33.55. 3. Lengyelország 38:56.15. K—1 4x50C m, világbajnok: Románia (Diba, Safiu. Pavel, Sciotnic) 7:24.56, 2. Szovjetunió 7:25.36, 3. Lengyelország 7:29.83, 4. Magyarország (Angyal, Deme, Szabó, Svidró). C—l 500 m. világbajnok: Szergej Petrenko (Szovjetunió) 2:03.23. 2. Klaus Zeisler (NDK) 2:04.25, 3. [van Patzaichin (Ro­mánia) 2:04.31, ... 5. Darvas Miklós (Magyarország).-C—2 500 m, világbajnok: Vi­nogradov. Lobanov (Szovjet­unió) 1:48.68. 2. Danielov, Simio- nov (Románia) 1:50.05, 3. Sach, Ctvrteck (Csehszlovákia) 1:50.73, ... 5. Árva, Povázsai (Magyar- ország). C—1 10 000 m: világbajnok: Wichmann Tamás (Magyaror­szág) 49:48.47, 2. Vaszilij Jur­csenko (Szovjetunió) 50:04.24, 3. Ivan Patzaichin ' (Románia) 51:29.91. C—2 10 ooo rn, világbajnok: C seszjunasz, Lobanov (Szovjet­unió) 47:12.07, 2. Budai, Haraszti (Magyarország) 47:39.16, 3. Acart, Cezard (Franciaország) és Loin- delof. Zeidiptz (Svédország). Nők: K—4 500 m, világbajnok: NDK (Kaschube, Koster, Ohde, Zirzon) 1 *40.46. 2. Szovjetunió 1:42.61, 3. Románia 1:43.41, 4. Magyarország (Pfeifer» Tőzsór. 0:0. Ifjúságiak: Tiszanána—Köm« lő 5:2, Tarnaörs—Boconád 3:0, Tarnaszentmiklós—Erdőtelek 0:0, Kisköre—Tárnáméra 3:1, Átány—j Hevesvezekény 4:0, A Tiszanána —Kömlő és a Zaránk—Tarnazsa­dány mérkőzés elmaradt. Elma­radt mérkőzés: Hevesvezekény— Tenk: 3:0. a A sakk Maróczy Kupa első for­dulójának eredmények A-cso- port: Füzesabony—Kompolt 4:0, Egri Vasas—Hevesi Spartacus 3:1, Besenyőtelek—Bélapátfalva 1:3. B-csoport: Hevesi MEDOSZ— Hatvani Kinizsi 1.5:2,5. GYESE— Gyöngyöspata 3,5:0,5, Nagyréde—* Sirok mérkőzésről eredmény nem. érkezett. a A Magyar Testnevelési Főiskola a tanári szakra jelentkezők ré­szére november 4-én 8 órai kez­dettel nyílt napot tart. A felvé­teli vizsgákról tájékoztatást, gya­korlati1 bemutatót és módszerta­ni útmutatást kapnak az érdek­lődők. © A megyei ifjúsági és serdülő labdarúgó-válogatottak országos tornáján eddig két fordulót bo­nyolítottak le. Eredmények: if­júságiak.: Szabolcs megye—He­ves megye 1:1, Borsod megye— Heves megye 3:1, serdülők: Sza­bolcs megj-e—Heves megye 1:1. Borsod megye—Heves megye 2:<k * A Magyar Népköztársasági Lab­darúgó Kupa Heves megyei dön­tői október 30-án, szerdán foly­tatódnak. 13.30 órai kezdettel bo­nyolítják le az Egri Vasas—Egri Dózsa, valamint az Apci^ Vasas- Gyöngyösi Spartacus mérkőzése­ket. a" pályaválasztók az elől ál­ló együttesek. A két győztes együttes bekerül az országos MNK nagydöntőbe. A hét végén pályára léptek tá­jékozódási futó versenyzőink. Szombaton Ajka—Gizella-major- nál, az országos nappali egyéni bajnokság első fordulójában a férfi F—21 kategóriában Boros Zoltán (Egri Spartacus) első he­lyet szerzett. Másnap Városlőd térségében folytatódott a ver­seny, aho] Boros ebben^ a kate­góriában ismét az első helyre került, és országos bajnoki cír met szerzett. « Az egri városi asztalitenisz csapatbajnokság őszi eredményeL I. forduló: Egri Vasas—Áll. Épí­tőipari V. 13:0. ÉMASZ—TÜZÉP 2:11, Vízmű—212. sz. -ITSK 9:4. Dohánygyár—’Tanácsépítő 13:0, HAFE—Erdőgazdaság 6:7, Tégla­gyár—BUBIV 11:2. II. forduló: ÉMÁSZ—HAFE 10:3. Vízmű-rDo- hánygyár 7:6. TÜZÉP—BUBIV 12:1, All. Építőipari V.—Tégla­gyár 0:13, Tanácséuítő—Egri Va­sas 1:12. 212. sz. TTSK—Erdőgaz­daság 5:8. III. forduló: Tanács­építő—HAFE 7:6, 212. sz. ITSK— Dohánygyár 11:2. TÜZÉP—Víz­mű 7:6, Áll. ÉoítőiDari V.— ÉMÁSZ 0:13, Erdőgazdaság—Tég­lagyár 13:0. BUBIV—Egri Vasas 3:10. Az élcsoport állása: 1. Er­dőgazdaság 26, 2. Egri Vasas 24, 3. TÜZÉP 22, 4. 212. sz. ITSK 20 ponttal. IE6J0SS. LV JihiEisi& ’i Bt* t