Népújság, 1973. június (24. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-05 / 129. szám

Nehéz küzdele Spartakiád férfi váltóban: 1. Bélapátfalva. Női magasugrás: 1. Musielák (Recsk), 2. Boros (Bélapátfalva), 3. Zólyomi (Csőszerelő). Női tá­vol: 1. Boros (Bélapátfalva), 2. Zólyomi (Csőszerelő), 3. Mikó (Bélapátfalva). Női súly: 1. Koch (Gyöngyös). 2. Fáczán (Selyp). 3. Bisztriné (Bélapátfal­va). Férfi magas: 1. Móricz (Csőszerelő), 2. Kiss (Tanácsi Építők), 3. Kádár (Tanácsi Épí­tők). Férfi távol: 1. Pálinkás (Csőszerelő), 2. Gál (Gyöngyös), 3. Móricz (Csőszerelő). Férfi súly: 1. Kocsis, 2. Vass, 3. Bá­lint (mind Recsk). Asztalitenisz. Női egyéni: 1. Szabó (Recsk), 2. Vermesné (Közúti Építő), 3. Ludányiné (Közúti Építő). Férfi egyéni: Simon siögletnigása után nyolcán harcolnak a labdáért előterében. * Bulyovszky kapujának (Foto: Molnár Gyula) NB I B-s labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 1500 néző, V.: Somlai. Eger: Landi — Lakatos, Mészáros, Czeczeli. Patvaros, Ambrus Z„ Vígh, Simon (Ambrus I, á 67. percben), Kovács, Bajnóczi (Szegő, a 76. percben), Szűcs. Edző: Hidegkúti Nándor. Előre: Bulyovszky — Pa- licskó, Vári, Légrádi, Gulá- csi, Sass, Halácsi, Rozgonyi, Józsa, (Bácskái dr. a 70, percben), Varga, Martonosi (Gündert a 80. percben). Edző: Borbély András. Az egriek kezdték a játé­kot és már az 1. perc végén gólhelyzet alakult ki a fő­városiak kapuja előtt. Szűcs ment el a bal oldalon, éle­sen középre lőtt, de Kovács fejese közelről a kapu mel­lett hagyta el a játékteret. Ezután egy-két keményebb belemenést láthattak a né­zők, majd a 8. percben egy jobboldalról beívelt labdá­ra Varga és Mészáros együtt ugrott fel a 16-oson belül, mindketten megsérültek, ápolásra szorultak. A 10. percben bal oldali átadás után' Simon a bal alsó sa­rok mellé bombázott. A ki­bontakozó hazai rohamokat a vendégek taktikai sza­bálytalanságokkal igyekezték széttördelni, így a 14. perc­ben Kovácsot, majd Ambrus Z.-t lökték fel. A fővárosiak a 18. percben veszélyeztet­tek komolyabban. Ekkor Jó­zsa laposan lőtt kapura, a labda Rozgonyiról felpattant. de a kapu fölött hagyta el a játékteret. Mezőnyjátékkal teltek a percek, alig akadt említés­re méltó esemény, inkább csak a két 16-os közt folyt a küzdelem. A 32. percben szögletrúgás után Czeczeli elé pattant a labda, aki egy­ből kapu fölé emelt. A 40. percben Varga hátrahúzva lőtt kapura, Landi helyén volt és biztosan ölelte ma­gához a labdát. A 41. perc­ben Kovács rúgott szaba­dot. 25 m-es erős lövése a jobb alsó saroknál suhant el. A 44. percben Szűcs szög­letét Kovács közelről a ka­pu fölé emelte. Szünet után az első eseményt Kovács sárga cédulája Jelentette, aki a 46. percben Sass után rú­gott, s a játékvezető így fi­gyelmeztette. A 47. percben Czeczeli lapos lövését Bu­lyovszky vetődve tolta szög­letre, majd szögletrúgás után Mészáros léc alá tartó feje­sét ütötte Bulyovszky ismét szögletre. Szorongattak a li­la-fehérek. Az 54. percben Martonosi felvágta Czeczelit, ezért ő is sárga lapot ka­pott, mint ahogy két perc­cel később Vári is, aki rek­lamált a 16-os vonalánál. A megítélt szabadrúgást Cze­czeli a jobb sarok mellé lőtte. A vendégek a 61. és 62. percben próbálták be­venni Landi kapuját. Előbb Varga 20 m-es lövése szállt kapu mellé, majd Vári 25 m-es szabadrúgása került az alapvonalon túlra. A ‘74. percben váratlanul eldőlt a találkozó sorsa. Ambrus Z. vitte fel a labdát középen, majd hirtelen Víghez ját­szott, aki ügyesen fordult le védőjéről és egyéni játék után Bulyovszky mellett la­posait a bal alsó sarokba talált, 1:0. A gól után élénkült a Já­ték, A vendégek ts kezde­ményeztek, de nem tudtak Landi kapujáig eljutni, mert a védők időben közbeavat­koztak. A 85. percben majd­nem újabb gól született. Ek­kor Ambrus Z. ollózva lőtt és Bulyovszky a kapu előtt lepattanó labdát vetődve tornászta szögletre. Az utol­só öt percben mái’ nem tör­tént különösebb esemény. A várakozásnak megfele­lően küzdelmes, ideges, sok szabálytalankodassal tarkí­tott összecsapást hozott a ki­esési rangadó. A fővárosiak a védekezésre fektették a fő súlyt, szorosan fogtak em­bert, s ezzel megnehezítet­ték az egriek dolgát, akik Vígh egyéni játélca, ellenére rászolgáltak ' a győzelemre, mert ezen a mérkőzésen a harci szellemükkel, küzdeni akarásukkal nem volt baj, látszott, hogy mindenki min­den idegszálával a győze­lem megszerzésére törekszik. Egyénileg kandinak kevés dolga akadt. A közvetlen 1973. június ä„ kedd védelem jól állt 'a lábán. Mészáros harcosan rombolt, de méltó társának bizonyult Czeczeli és Lakatos is. Pat­varos érett játékos nyugal­mával semlegesítette Rozgo- nyit. Simon nagyon akart és sokat vállalt magára. Amb­rus Z. fokozatosan lendült játékba. Bajnóczinak Igye­kezete dicsérendő. Elöl Vighet elsősorban gólja eme­li ki. Kovács külön csatát vívott, a végére nagyon el­fáradt. Szűcs inkább az első félidőben volt jobb. A cse­reként beállt Ambrus í. és Szegő megtette kötelességét. Somlai jól vezette a mér­kőzést. (fazekas) Az NB 1/B további ered­ményei: Kecskemét—Miskolc 6:1, Ganz-MÁ VÁG—Debre­cen 1:0, Volán—Szekszárd 2:0. Várpalota—Szolnok 4:0, Szombathely—Dunaú j város 4:1, Dorog—Oroszlány 2:0, MÁV DAC—Bp. Spartacus 3:0. r A BAJNOKSÁG AKLÁSA-: Repül a súlygolyó, ki tudja, hol all meg.. .. l. Kucsera (Gyöngyös). 2. Deák (Közúti Építő). 3. Bogdán (Bél­apátfalva). Vegyespáros: i. Racs- kó—Elschlégerné (Gyöngyös), 2. Kucsera—Toroczkai (Gyöngyös) 3. Jurcsicsin—^Garant szegi (Recsk). Női természetjárásban: 1. Recsk. Férfi természetjárás­ban: l. Recsk. .Női kézilabda: 1. Bélapátfalva, 2. Recsk. 3. Cső­szerelő. Kispályás labdarúgás: 1. Bélapátfalva. 2. Csőszerelő. 3. Tanácsi Építők. Pontversenyben: l. Bélapátfalva 125, 2. Recski Kóbányax 99. 3. Csőszerelő 66. 4. Selyp 56, 5. Heves megyei Ál­lami Építők. 44, 6. Tanácsi Épí­tők 29. 7. Közúti Vállalat 15, 8. Parádsasvár 12 ponttal. 1. Haladás 2. Dorog 3. M. DAC 4. Dunaújv. 5. Békéscs. 6. Szolnok 7. Kecsk. 8. Várp. 9. Pénzügy. 10. Oroszlány ,11* Szeksz. 12. MA VÁG 13. Eger 14. Debrecen 15. Bp. Spart. 36. Volán 17. Előre 18. Misk. Birkózás DöntölT magyarok nélkül Helsinki. Vasárnap este a döntőkkel befejeződött a kö­töttfogású birkózó Európa- bajnokság. A magyar birkó­zók, Ha nem is vérmes re­ményekkel Indultak erre a versenyre, de arra még Ma­túra 'Mihály sem emlékszik, hogy az elmúlt 56 év alatt, világversenyen ilyen gyen­ge eredményt értek volna el. Már a második forduló után heten kiestek, és Réczi is csak úgy került a 4. hely­re, hogy közben erönyerő Volt. Még egy ötödik (Seres) és egy (Nagy) holtverseny­ben a hatodik helyezés a mérleg. A helsinki kötöttfogású Európa-bajnokság győztesei: 48 kg: Gheorghe Berceanu (román), 52 kg: Jan Miha- lik (lengyel), 57 kg: Hrisztó Trajkov (bolgár). 62 kg: Nelson Dávidján (szovjet), 68 kg: Hamil Hiszamutgyi- nov (szovjet), 74 kg: Ivan Kolev (bolgár). 82 kg: An­dersson (svéd). 90 kg: Vale- rij Rezancsev (szovjet). 100 kg»: Nyikolaj Balbosin (szov­jet).' 100 kg felett: Alek­szander Tomov (bolgár). Megérdemelt gyöngyösi győzelem Gyöngyösi Soartacus—Kistereivel Bányász 4:3 (2:1) A fehér mezes Fodor 3 gólt szerzett. Kaminkon az első előtti pillanatban látjuk, őt. (Foto: Szendrővári György) NB labdarúgó-mérkőzés, Kisterenye, 600 néző. V.: Tóth J. Gyöngyös•* Kovács (Varga) — Ács. Forgács, Barta, Szonda, László, Kakas, Adonyi, Bágyi, Fodor, Szabó (Erdei). Edző: Pallagi Róbert. Kisterenye: Horváth — Szilá­gyi, Domonkos, Jávori, Gaiger, Márton, Oláh, Tarlósi, Ubran- kovics (Lavaj), Kralik. (Balogh), Dudás. Edző: Szojka Ferenc. A vendégcsapat kezdett ]i ób­ban és már az első percben szép bal o’dali támadás végén Bágyi 18 méteres lövése alig kerülte el a bal felső sarkot. A mezőnyben szebben adogató gyöngyösiek a 18. percben veze­téshez jutottak: bal oldalon ve­zetett korszerű támadás végén Bágyi remek labdát tálalt a kö­zépen kiugrott Fodor elé, aki a 16-ostói a bal felső sarokba bombázott. 1:0. Ebben az idő­szakbeli a fölényben játszó vendégcsapat három perc múlva tovább . növelte előnyét, ezúttal Fodor szögletét Kakas fejelte a hálóba. 2:0. A második gól után a vendégek lendülete alábbha­gyott és a 31. percben egy po­tyaízű góllal szépítettek a bá­nyászok: a lest reklamáló Spar- tacus-védők leálltak, és Tarlósi a bal alsó sarokba gurított 2:1. A MÁSODIK FÉLIDŐ a hazai­ak egyenlítő góljával folytató­dott. Kovács belerúgta a labdát az őt támadó csatárba, amely az alapvonal felé pattant, a jobbszélső egyből középre adott és a jól érkező Tarlósi közelről a jobb alsó sarokba továbbított. 2:2. A kapkodó szövetkezetiek megingásait a bányászok ügye­sen használták ki az. 50. perc­ben, amikor Kovács hibájából Dudás révén a vezetést is meg­szerezték. 2:3. Nem sokáig örül­hettek a vezető gólnak a hazai­ak* inert egy perc múlva Fodor ugrott ki a balösszekötő he­lyén és a 16 méterről leadott lö­vése a jobb alsó sarokban kö­tött ki. 3:3. A gyöngyösiek fo­kozták az iramot. A 65. percben a maguk javára fordították a mérkőzést, ismét Fodor csatá­zott a labdáért a balösszekötő helyén, első lövése lepattant a védőkről, de másodszorra a 16- osról a bal alsó sarokba lőtt. 4:3. A hátralevő időben a nyu- godtabban játszó Spartacus ügyesen tartotta a labdát. Közepes színvonalú, helyen­ként nagy iramú mérkőzésen a technikailag és taktikailag kép­zettebb és ezúttal igen lelkesen játszó Spartacus megérdemelten győzött az erőfutballt játszó Bányász ellen. Egyénileg Kovács gyengén vé­dett, a helyére beállított Varga jobb benyomást keltett. Ács ki­tűnően játszott, Forgács méltó társának bizonyult. Barta időn­ként bizonytalankodott. Szonda javuló formában játszott. László szokott megbízható játékát nyúj­totta. A fiatal Kakas a bizalom­nak megfelel t; góljáért külön di­cséret illeti. Adonyi áz egész pályát bejátszotta — kitünően. Bugyi csak néha vétette észre magát Fodor ellenállhatatlan volt, három gólja önmagáért beszól. Szabó míg erővel bírta, megfelelt, a helyére beállt Erdei nem tudott játékba lendülni az utolsó negyedórában. Tóth J. játékvezető apró hi­báktól eltekintve jól bírásko­dott. (szkocsovszky) A BAJNOKSÁG 1. KKFSE 2. Kazincb. 3. Vác 4. BVSC 5. Saújhely. 6. Rudab. 7. Leninv. 8. Gyöngyös 9. Nagyb. 10. Kister. 11. Izzó 12. Nyíregyh. 13. Ózd 14. Eszterg. 15. Törekv. Jő* KEkTfcX 27 16 27 14 27 13 27 13 27 12 27 10 27 11 27 9 27 10 27 10 27 9 27 9 27 7 27 4 27 3 Ü? Állása: 5 6 39-18 37 C 7 44-31 34 7 7 35-21 33 6 3 42-2C 32 7 8 26-23 31 10 7 33-29 30 7 9 34-24 29 10 8 32-29 28 7 10 36-39 27 6 11 35-37 26 8 10 35-37 26 7 11 35-39 25 11 9 28-37 25 9 14 17-37 17 10 14 21-38 16 3 10 14 26-50 16 1 GYESE nyerte a rangadót A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi fordur lójában kerüll sor a nagy ér­deklődéssel kísért GYESE—Sírok rangadóra. A minden sapat- reszben jobb Energia fölényes, 5:1 arányú győzelmei, aratott a sirokiak eilen. A Selyp újabb győzelmével feljött a bajnoki táblázat 2. helyére. Az újonc csapatok találkozóján az ada- csiak győztek a Pétervására el­len. A Karikás SE a Reesket, az Egri Spartacus a Bélapátfal­vát, a Heves pedig * a Gáspár SE-t fektette két vállra. A Ro- zsaszentmárton—MÁV HAC ta­lálkozó gól nélküli döntetlen­nel végződött. Eredmények: Egri Spartacus— Bélapátfalva 3:0 (2:0), Adáes— Pétervására 2:1 (2:0) GYESE— Sirok 5:1 (2:1), Selyp—Tárná­méra 3:0 (2:0), Rózsaszentmár­ton—MÁV HAC 0:0, Heves—Gás- t par -SE 3:2 (2:1). Kar ikás SE— Recsk 5:1 (3:0). A BAJNOKSÁG ALLASA: GYEáE 24 16 5 3 50-10 37 2. Selyp 24 15 4 5 65-26 34 3. Sírok 24 14 5 5 55-25 33 4. Zalka SE 25 i3 5 7 50-22 31 5. Heves 25 13 \ 8 40-35 30 6. Kar. SE 24 11 ő 3 39-42 27 7. Gásp. SE 24 11 3 10 :-9-82 25 8. Adács 25 3 7 9 36-32 25 9. Bélapátf. 25 3 7 10 35-37 23 10. Péterv. 25 3 6 11 63-53 22 11. E. Spart, 21 7 7 10 28-35 21 12. MÁV HAC 25 6 8 H 22-33 20 13. Rózsaszín. 24 6 5 13 27-52 17 14. Tárnám. 24 4 5 15 21-52 13 15. Recsk 24 3 2 19 20-99 8 Ifjúsági„ eredmények: Egri Spartacus—Bélapátfalva 4:1, Adáes—Pétervására 2:1, Seiyp— T a rnam éra 9:0, Rózsaszentrnár­to-MÄV HAC 1: 1. A GYESE— Sirok mérkőzés a játékvezető távolmaradása miatt elmaradt. .TL AJBD A.R Ű GŐ°// / (tn (í á Az NB T. vasárnapi eredmé­nyei: Újpesti Dózsa—Tatabánya 1:0 (0:0), Budapesti Honvéd—Rá­ba ETO 6:1 (1:0), Salgótarján— Szeged 5:0 (1:0), Vasas—VM Egyetértés 3:0 (1:0), Videotün— MTK 3:2 (2:1), Pécsi MSC—Zala­egerszegi TE 3:3 (1:1), Ferencvá­ros—Csepel l :0 (1:0), Diósgyőr— Komló 1:0 (1:0), A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Újpest 28 20 3 5 77-19 43 2. Vasas 28 16 7 5 51-29 39 3. FTC 28 16 6 6 52-29 38 4. Honv. 28 12 10 6 57-32 34 5. Videoton 28 13 5 10 41-38 31 6. ZTE 28 12 6 10 37-36 30 7. Csepel 28 8 12 8 41-36 28 8. R. ETO 28 13 2 13 44-49 28 9. MTK 28 8 10 10 35-44 26 10. SBTC 28 9 6 13 39-43 24 11. Tatab. 28 8 7 13 25-36 23 12. SZEOL, 28 6 10 12 29-49 22 13. Egyetért. 28 7 8 13 26-46 22 14. Pécs 28 5 11 12 24-41 21 15. DVTK 28 5 10 13 19-46 20 16. Koraló 28 * 5 9 14 24-48 19 Az NB II. eredményei. Nyu­gati csoport: Zalaegerszegi Dó­zsa—Pécsi VSK 2:2, Olajbá­nyász SE (Nagykanizsa)—Pápai Textiles 2:0, Székesfehérvári MÁV Előre—Fűzfő 1:0, Sabaria Cipőgyár—Győri Elektromos 2:1, Kaposvári Rákóczi—Körmend 1:0. Az élmezőny állása: 1. Olajbá­nyász 38, 2. Győri Dózsa 33, 3. PVSK 33 ponttal. Keleti cso­port: Szolnoki MÁV—Gyula 5:1, Kiskunhalas—Békéscsabai VTSK 2:0, Bp. Építők—MGM Debrecen 3:2, Szegedi VSE—III. kér. TTVE 2:2, Hajdúböszörmény— KISTEXT/ 2:0, Szegedi Dózsa— Ceglédi VSE 6:0. Az élmezőny állása: 1. Budafok 38, 2. Szegedi Dózsa 36, 3. FÖSPED 35 ponttal. Északi csoport: Törekvés—Ózd 3:1. Nyíregyháza—Vasas Izzó'3:1. Kossuth KESE—Nagy háton y 9:0. KELTEX—Kazincbarcika 1:1. Sátoraljaújhely—Vác 2:0, Ru- d-rbánya- Esztergom' 1 :l. A megyei II. osztályú labdarú- gó-bajnoksag eredményei. Keleti csoport: Füzesabony—Szihalom 0:0, Besenyőtelek—Mátrr.derecske 5:5, Kál—Stromfeld SE 3:3, Eger- szalók—Erdőtelek 3:2, Novaj— Tarnalelesz 3:0, Bekülce—Nosz- vaj 2:0. Ifjúsági eredmények: Füzesabony—Szihalom 2:3, Bese­nyőtelek—Mátrader°cske 4:2, Egerszalók—Erdőtelek 4:6, Novaj —'Tamalelesz 2:1, Bekülce—Nosz- vaj 0:1. Nyugati csoport: Gyön­gyöshalász—Heréd 8:0, Atany— Domoszló 3:1, Ecséd—Gyöngyös- solymos 4:0,' Szűcsi—Visznek 6:1, Gyöngyöstarján—Kisköre 5:0, N agy94. Hort—Abasár 5:1. Ifjúsági ered­mények: Gyöngyöshalász—He­réd 8:3. Alany—Domoszló 4:2,. Ecséd—Gyöngy össolymos 8:3, Szűcsi—Visznek 12 :(J, Gyöngyös- tarján—Kisköre 6:2, Nagyréde— Tarnaszentmiklos 2:2, Hort— Abasár 1,:2. Járási labdarúgó-bajnokság eredményei. Füzesabonyi járás: Gagarin SE—Poroszló 3:2, Fel- debrői Tsz SK- Mezőtárkány 12:2, Mezőszemere—Kápolna 2:2, Kompolt—Dormánd 2:1. A baj­nokság állása: 1. Poroszló 19, 2. Feldebrő 15,‘ 3. Gagarin SE 14, 4. Mezőszemere 12, 5. Kápolna 11, 6. Mezőtárkány 10, 7. Dor­mánd 8, 8. Kompolt 5 ponttal. Egri járás. Északi csoport: Er- dőkö vesd—Mátraballa 4:1, ivád— Bodony 6:0, Verpelét—Paráti 0:5, Szajla—Váraszó 4:2. A bajnokság állása: 1. Párád 20, 2. Ivád 17, 3. Erdőkövesd 17, 4. Mátraballa 14, 5. Váraszó 13, 6. # Verpelét 11, 7. Bodony 10, 8. * Szajla 6 fonttal. Déli csoport: Andornak- tálya—Nagyvisnyó 3:0, Heves­aranyos—Nagytálya 2:2, Eger- bakta—Balaton 3:3r. Felsőtárkány —Makiár 2:0. A bajnokság állá­sa: 1. Felsőtárkány 18, 2. Nagy­tálya 18, 3. Egerbakta 14, 4. Ba­laton 1.1, 5. Makiár 10, 6. An- dornaktálya 11, 7. Nagyvisnyó 8, 8. Hevesaranyos 8 ponttal. Június 6-án, szerdán délután 17 órai kezdettel Gyöngyösön rendezik meg a Gyöngyösi Spartacus—Ferencváros előké­születi labdarúgó-mérkőzést. t. Tatab.—Ű. Dózsa x 1:1 2. Csepel—FTC 2 0:1 3. DVTK—Komló t t :0 4. MTK--Videoton 2 2:3 5. Dunaújv.—Haladás 2 1:4 6. Várp.—Szolnok 1 4:0 7. Dorog—Oroszl. l 2:0 8. G.-MAVAG—DVSC 1 1:0 3. Ny.-háza—Izzó 1 3:1 10. KELTEX—Kazincb. x 1:1 11. Saújhely—Vác í 2:0 12. Törekvés—Ózd l 3:1 13. FÖSPED—Budafok l 5:1 fi 14. Szegedi D.—Cegléd 1 6:0 A totó nyereményei: 23 Pl ta­lálat (4 db) 250 321 Ft. 13 találat nincs. 12 találat (241 db) 2021 Ft. 11 találat (3655 db) 133 Ft, 16 tálalat US W Felsőtárkány ban az építők napja alkalmából spartakiádot rendeztek. Eredmények. Atlé­tika. Nők. 100 m síkfutás: 1. Vi­tányi (Bélapátfalva), 2. Koch (Gyöngyös), 3. Tóth (Recsk). 200 m síkfutás: 1. Vitányi, 2. Pet- róczki (Csőszerelő). 3. Fáczán (Selyp). Férfiak. 10 Om síkfutás: 1. Sándor (Selyp), 2. Szloven- csák (Parádsasvár), 3. Bogdán (Bélapátfalva). 200 m: 1. Szőlősi (Selyp), 2. Szlovencsák (Parád­sasvár), 3. Kádár (Tanácsi Épí­tők). 400 m síkfutás: 1. Sándor. 2. Maczák (Csőszerelő), 3. Seres (Recsk). 800 m síkfutás: l. Sán­dor, 2. Farkas (Bélapátfalva) 3. Iván (Tanácsi Építők). 4x100 m női váltó: 1. Bélapátfalva. 2. Csőszerelő, »3. Selyp. 4x1 körös Egri Dózsa — BKV Előre 1:0 (0:0) Izgalmas csatákat hozott a kispályás labdarúgás. (Foto: Pilisy Elemér)