Népújság, 1973. június (24. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-05 / 129. szám

Az Ape súlyos veresége Egerben Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban D I—« & D ♦“3 v> A labdarúgó NB (II. tavaszi J2. fordulójában csak az Eger* csehi játszott megyénkén kívül. Az Egri Vasas öt góllal terhelte meg a kiesés ellen küzdő apciak hálóját. A Hatvani Kinizsi mér­sékelt játékkal is otthon tudta tartani a két bajnoki pontit az újonc Petőfi bányával szemben. Az Egereseit! a 81. percben ka­pott góllal vesztett Sajószent- péteren. Egri Vasas—Apci Vasas 5:0 (2:0) Eger. 300 néző. V.: Juhász. Eger: Rozsnoki — Csapó. Sí­pos. Póta, Zágonyi, verebélyi, Princzes, Pázmándi, Zajácz, Frommer. Hever. Edző: Csizmá­nk Imre. Apc: Illés — Baranyi, Oldal. Mészáros. Szőke. Kiss I., Kiss II. (Kurucz), Kovács, Laczkó, Csorba, Zelnik. Edző: Szomszéd Adam. Az első negyedóra mezőnyjá­tékkal telt el. enyhe . hazai fö­lénnyel. Néhány jó akció után a 20. percben jutott vezetéshez az egri csapat, Princzes beadá­sát Hevér a kapufára lőtte, de a kipattanó labda a menteni akaró Oldal lábáról a hálóba perdült. 1:0. öngól. Ezután a vendégek is vezettek néhány tá­madást, amelynek végén Zelnik lövését védte Rozsnoki, majd Laczkó hibázott kecsegtető hely­zetben. A 38. percben tovább nö­velte előnyét a hazai csapat, Za­jácz—Pázmándi—Princzes akció végén, az utóbbi éles szögből lőtt a hosszú sarokba. 2:0. A 47. perc­ben Zajácz kissé kisodródott, de mégis betalált a hálóba. 3:0. A 62. percben az előrelopakodott Póta volt eredményes. 4:0. A 65. percben remek összjáték vé­gén Zajácz állította be az 5:0-ás végeredményt. A továbbiakban játszadozás folyt a pályán. s közben az egriek több gólhely­zetet hagytak kihasználatlanul. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a > végig könnyeden játszó egriek akár nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Csapó, Póta, Zágonyi, Princzes, illetve Szőke, Oldal. (fesztbaum) Hatvani Kinizsi Petőfibányai Bányász 2:1 (0:0) Hatvan, 500 néző. V.: Rostás. Hatvan: Vajda — Konkoly, Burján, Mészáros, Baranyi, Tóth, Urtoán, Mikes* Nánai (Zábrák), Ludvig, Nérejfc- Edző: Sárközi György. Petőfibánya: Vakli — Farkas, Dombi, Kiss, Laczkó, Zsidai, Tóth (Osztafi), Nagy, Morvái, Cséki. Szekander (Tamás). Edző: Zilai János. A vendégek kezdtek jobban. Az első tíz percbeif a Kinizsi feltűnően idegesen játszott, majd a hazaiak fokozatosan feljöttek, fölényüket több szöglet is jelez­te, azonban az első játékrészben nem sok veszélyt jelentettek a vendegek kapujára. A második félidőben fokozta az iramot a hazai csapat és a 48. percben Urbán kiugrott a védők gyűrű­jéből lövése nyomán Kissről a hálóba pattant a la,bda. 1:0. ön­gól. Az 53. percben Mikes lefu­totta a védelmet, a kifutó Vakli szabálytalanul próbált szerelni, a megítélt büntetőt Tóth értéke­sítette. 2:0. A gól után még há­rom Kinizsi-helyzet adódott, s ezután a vendégek szórványos ellentámadásai következtek Egy ilyen támadás végén Nagy jól eltalált távoli lövéssel szépített. 2:1. Végeredményben a hazaiak mérsékelt játékkal és jobb hely­zetkihasználással megérdemelten nyertek. Jók: Burján. Mikes, illetve Farkas, Dombi, Nagy. (sáfrány) Borsodi Bányász— Egeresehi Bányász 1:0 (0:0) Sajószentpéter, 300 \ néző. V.: Gergely. Egeresehi: Bráz — Dorkró II., Kozma, Barta, Csuhaj. Halász I., Kovács, Szabó, Orosz. Halász II., Petrényi. Edző: Túrán István. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, de a jó formában vé­dő Bráz mindent hárított. A 15/ percben hazai támadás végén Kozma és Halász I. egymásra várt, végül Csuhaj csak az utol­só pillanatban tudott szögletre tisztázni a középcsatár elöl. A félidő további részében a hazai csapat kezdeményezett többet. A második félidő elején felhősza­kadás zúdult a játéktérre, ennek ellenére tovább folyt a játék. A 70. percben a hazaiak jobbszél­sője két alkalommal is kézzel tette maga elé a labdát, amit nem vett észre a játékvezető, majd Halász II. a 16-oson belül kézzel elhúzta a labdát a kitörő csatár elől és a játékvezető ha­tározottan a büntetőpontra mu­tatott. Verebélyi 11-esét azon­ban Bráz nagy bravúrral hárí­totta. A 81. percben bal oldali tántfcdás végén a kapu előtt ke­resztbe lőtt labdát Tomesz esté­ben a tyálóba sodorta. 1:0. A 90. percben Orosz 18 méteres lövése a kapufán csattant. A vendégek 80 percen át okos, védekezéssel hárítani tudták a hazai rohamokat, végül is a mér­kőzés hajrájában megérdemelten kerekedett felül a hazai csapat. Jók: Bráz (a mezőny legjobb­ja), Csuhaj, Szabó, Petrényi. (bóta) További eredmények: Özdvidék —MEAFC 3:0 (1:0), Jászberény— Királd 0:3 (0:3), Papp J. SE— Mátranovák 0:1 (0:0), Miskolci Bányász—Edelény 1:2 (1:1). Köszönetét mondunk mind­azoknak* akik felejthetet­len drága férjem, édes­apánk, nagyapám SEREGI ERNŐ búcsúztatáson fájdalmun­kat enyhíteni Igyekeztek és részvétüket nyilvánították. Felesége és gyermekei. Ezúton mondok köszönetét mindazoknak, akik felejt­hetetlen fiam BAJZATH ISTVÁN temetésén részvétükkel fáj­dalmamat enyhítették. Bajzáth Istvánné. A Heves megyei Állami Építőipari Vállalat keres Marx Károly Közgazdaság- tudományi Egyetemen szer­zett oklevéllel rendelkező és építőipari szervezési 1 gyakorlattal rendelkező közgaz­dászt kiemelt ügyviteli és folya­mat szervezői munkakörbe. Fizetés megegyezés szerint. Közgazdász házaspárok előnyben. Jelentkezés személyesen a vállalat központjában: 3200. Gyöngyös, Róbert Károly út 19. szám. Ussás Gyöngyösön az Energia SE úszóversenyén a következő eredmények születtek. Nők. 100 m gyors (15 induló): 1. Kovács Adrien (MVSC) 1:15.8, 2. Csík Éva (MVSC) 1:17.4, 3. Tóth Ildikó (MVSC) 1:21.8. 100 m mell (12 in­duló): 1. Bódi Beáta 1:57.6, 2. Urbán Zsuzsa 1:58, 3. Már­ton Krisztina (mind GYE­SE) 2:05.4. 100 m pillangó (5 induló): 1. Veres Erika (OK­SE) 1:34.8, 2. Riba Dalma (M. Postás) 1:53.4, 3. Káldi Ildikó (M. Postás) 2:01.4. 100 m hát: 1. Kovács Adrien (MVSC) 1:18.9, 1. Tóth Ildikó (MVSC) 1:25.4, 3. Papp Nóra (OKSE) 1:34.8. 200 m vegyes- úszás: 11 Mestyán Ibolya 2:57.2, 2. Kovács Adrien 3:08.3. 3. CSík Éva (mind MVSC) 3:10.7. Férfiak. 100 gyors (24 in­duló) : 1. Takács László (GYESE) 1:03.8. 2. Lénárt Zoltán (MVSC) 1:04.7, 3. Erbeszkorn László (GYESE) 1:07.2, 200 m mell (14 in­duló): 1. Valkó László 2:59.8, 2. Lénárt Zoltán 3:00.3, 3. Kovács Zoltán (mine) MVSC) 3:08.9. 100 m pillangó (11 in­duló) : 1. Lénárt Zoltán (MVSC) 1:14.9, 2. Papp Sándor (OKSE) 1:20.8. 3. Er- beszkorn László (GYESE) 1:20.8. 100 m hát: 1. Takács László (GYESE) 1:13.9, 2. Édes Zsolt (MVSC) 1:14.8, 3. Tóth Győző (MVSC) 1:15.1. 100 m mellúszás: 1. Tóth Csaba 1:46.2, 2. Vaszkó Viktor 1:46.4, 3. Bagi Kál­mán (mind GYESE) 1:55.3. 200 m vegyes: 1. Valkó László (MVSC) 2:43.00, 2. Takács László (GYESE) 2:47.8, 3. Éder Zsolt (MVSC) 2:54.6. V) 2 Z D *-3 ifi D 2 t> APRÓHIRDETÉS w 2 z V) 2 z O-3 tr) 2 z 5 Xfl D *—< 2 £ ALLAS L^löi dolgozót« kiképzése — átképzése! Műszaki fejlesz- ces miau mechani­kai es űfioue.m au­tomata szövőgépeit Kezelésének betaní­táséra 16—36 év tvÖZÖ*tl női dolgo­zókat felveszünk. a gyakorlati és si- m életi oktatás 6 hónap* kiemelt betonútól bérreil A tanfolyam után a részvevőket mint oetanttott munká­sokat szakmunkás munkakörben fog­gal kozta tjuk_ Vidéki dolgozók részére szállást rtztosltunk. A ke­resetről és egyéb feltetel ékről levél­ben részletes iájé- .voztatást küldünk. A leveleket élet- or megjelölésével az alábbi címre kérjük: Pamuttex­ilművek Központi Gyára, munkaerö- sazciéikodás Be ^T., Hauszmann A u. 20. 1502 Buda- 112. U. FÉLNAPOS műn­kára letöltőnek nőt vagy férfit felveszek. Fizetés megegyezés sze­rint. Lukács Sán­dór, Eger, Alma­gyár u. 9. Csecsemőotthon felvételre keres. 2 konyhalányt és 1 szakácsnőt. Jelentkezés: Eger, Petőfi S. út 26/h. A Lőrinci Fonó fel­vételt hirdet 15 éven felüli lányok részére. A betanu­lási idő 1 hónap, kereset: 1700—2100 Ft, a betanulás után. Vidéki lá­nyok részére szál­lást biztosítunk. Cím: PIV. Lőrinci Gyár Budapest. XVIII., Gyömröi út 85—9 L Épületgépész ter­vezőt azonnali bt épéssel felve.ízún SZÖVTERV. Gyön­gyös. Fő tér 7. UiGATLAH KÖZPONTBAN emeleti kettőszobás, komfortos házrész, 'üzzá kisiparosnak nkairuaS műhellyel, -költözhetően eladó, .^er. Gerl Mátyás 4 Bejárat Áruház, -ilár utcai épitkozé- kapuján. Telefon: Jü-34. BELVÁROSBA“ garázs kiadó. Ugyan­ott 70 1-es Lehel hűtőszekrény eladó. Érdeklődni: Eger, Foglár* utca 4. sz. II. em. 7. alatt. ______ A LMÁRBAN fel­parcellázott 3x200 öl szőlő-gyümölcsös el­adó. Víz, villany van. Érdeklődni: Eger XIII. Józsei Attila út 54. sz., va­sárnap egész nap, hétköznapokon du. 17 órától.___________ H ATVANBAN másfélszoba, kom­fortos szövetkezeti lakás beköltözhetően eladó. „Hatvan 68277” jeligére ké­rem az érdeklődők leveleit a hirdetőbe. KÜLÖN bejáratú, bútorozott szobába fiatal férfi lakótár­sat keresek. Fürdő­szoba-használat van. Eger, Hadnagy u. A/5. 3. lépcsőház IV. em. 3. ajtó. JÁRMŰ JÓ állapotban levő Wartburg 1004) sze-' mélygépkocsi eladó. Eger, Ráchegy,' gyer­mekotthon, Lugosi. Telefon: 24-40. EGRI csillagok Mg. Termelőszövetke­zet megvételre fel­ajánl 3 db DT 75-ös lánctalpas erőgépet. Ár megegyezés sze­rint. Megtekinthető: Eger. Kiptályai út 5. 412-ES Moszkvics eladó. Esetleg ki­sebb 'kocsit beszámí­tok. Ajánlatokat ..Síirgős 661” ieligé- re, az egri hirdetőbe. ELADÓ egy telje­sen felújított Moszk­vics személygépko­csi. Eger, Széchenyi u. 12. Z ah őre ez. VEGYES NÉMET juhászku­tya, 4 hónapos, faj­tiszta, eladó. Eger, Kertész u. 16,_______ _ M űszerészeszterga eladó. Nagy József, Növaj, István u. 1. 65­g Ul 2 2 p Ul 5 2 o ui D 2 "■a Ul' D 2 O Ul D 2 D ■-i Ul D Ha június hónapban bármilyen típusú TELEVÍZIÓT, ASZTALI RÁDIÓT, , ZENESZEKRÉNYT, MOSÓGÉPET, CENTRIFUGÁT, PORSZÍVÓT, PáRKETTKEFÉLÓT, OLAJKÁLYHÁT, szilárd tüzelésű KÁLYHÁT, TŰZHELYET, 125 köbcentiméteres és ennél nagyobb MOTOR­KERÉKPÁRT vásárol egri, gyöngyösi, hatvani szaküzleteinkben, megtérítjük teljes útiilíságét (Heves megye területén vonaton, vagy autóbuszon történő oda-vissza utazását.) A felsorolt árucikkek vásárlóinak 100,— 150,—, illetve 200,— Ft-os Vásárlási utalványt ajántátazai Díjtalanul házhoz szállítjuk az árat — 3 napon belül —, Heves megye területén. S végül a használt készülékek csereakciója során, a beadott régi HŰTŐSZEKRÉNY, TELEVÍZIÓ, ASZTALI RADIO, MOSÓGÉP, CENTRIFUGA, ZENESZEKRÉNY, PORSZÍVÓ HELYETT az itt felsorolt árufélék közül bármilyen új készüléket vásárolhat! Részletes felvilágosítást kérjen a: Rádió- Villamossági, Vas­f Edény és Járműszaküzletekben Egerben, Gyöngyösön, Hatvanban! JÚNIUS JÜNIUS JÜNIUS JÜNIUS JÜNIUS