Népújság, 1973. április (24. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-03 / 78. szám

Vereség Dorogon Dorogi AC— Egri Dózsa 2:1 (1:1) Dorog, 2000 néző. V.: Maczkó I. NB I B-s labda­rúgó-mérkőzés Dorog: Schnitzer — Aspi- rány, Kiss, Temesvári, Hor­váth P., Gabala, Virágh, Ta­kács, Laczkó, Peszeki, Bar- talos. Edző: Varga János. Eger: Landi — Kárpáti, Kovács, Lakatos, Patvaros, Ambrus Z., Bajnóczi, Bán- kuti, Simon (Vígh, a 72. percben), Czeczeli, Szűcs. Ed­ző: Hidegkúti Nándor. A Dorog sok sérültje közül Peszeki előzetes orvosi kon­zultáció után a játékot vál­lalta, s így a hazaiak táma­dósora jelentősen megerősö­dött. Már az első percekben az egriek két ízben is nagy zavart okoztak a dorogi ka­pu előtt, a bányászvédelem csak nehezen tisztázott. A 15. percben Szűcs belőtt lab­dája suhant el á kapu előtt, de a csatárok lekéstek a kí­nálkozó lehetőségről. A 19. percben megszerezte a veze­tést a hazai együttes. A ka­pura törő Laczkót a 16-oson belül szabálytalanul szerel­ték, a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Takács a jobb sarokba helyezte a lab­dát. 1:0 a Dorog javára. Nem sokáig kellett várni az egyenlítésre. A 25. perc­ben ugyanis Bajnóczi a bal oldalon két dorogi védő kö­zött kapura tört, beadását Kiss röviden hárította, a labda újra Bajnóczihoz ju­tott, ő ismét beadott és Pat­varos mintegy öt méterről a kapuba fejelt. 1:1. Aztán Kiss 25 méteres nagy erejű sza­badrúgását védte vetődve Landi. A következő érdekesebb esemény a 40. percben tör­tént: Szűcs elől Schnitzer csak merész ki vetődéssel tisz­tázott. Második félidő Nem sokkal kezdés után, a 48. percben született a Do­rog vezető, s egyúttal győz­tes gólja. Bartalos rúgott szögletet a bal oldalról, Pe­szeki remekül emelkedett ki a bolyból és a jobb felső sa­rokba fejelt. 2:1. Élénkült a játék, hol az egyik, hol a másik oldalon pattogott a labda. Az 59. percben Bartalos beadását csak üggyel-bajjal tudták szögletre menteni az egri védők, majd Laczkó került jó helyzetbe, de lábáról le­perdült a labda. A 66. perc­ben Kovács felvágta Lacz­kót, sárgalapos figyelmezte­tést kapott. LABDARÚGÓ "’túrádé Most már fáradtabbak let­tek a csapatok. A 76. perc­ben Patvaros remek lövését Schnitzer még remekebbül védte, majd Bartalos felvá­gásáért Ambrus Z. kapott „sárgát”. Még egy szép jele­net kívánkozik megemlítés­re: a 87. percben Peszeki lőtt kapura, Landi nagy bra­vúrral ütötte ki a labdát. Jó iramú, hatalmas küz­delmet, időnként színvonalas mérkőzés volt. Nagyjából így lehetne jellemezni a végig hullámzó találkozót. Az első félidőben a gyors vezetés után a hazaiak sokat kap­kodtak, ekkor az egriek fel­jöttek, és jó néhány esetben veszélyeztették a hazai ka­put. Az egyenlítés megérde­melt volt. Ezután a dorogi­ak nagy lendülettel támadtak és második góljuk döntően hatott a további játékukra. Figyelembe véve a 90 per­cet, a tartalékos DAC meg­érdemelte a győzelmek Jó: Schnitzer, Temesvári, Gabala, Peszeki, Bartalos, il­letve Landi, Patvaros, Amb­rus Z„ Bajnóczi. (N. JJ AZ NB I. B további ered­ményei: Pénzügyőr—MVSC 0 :Q, Volán—Bp. Spartacus 3:1, Debrecen—Előre 1:0, Oroszlány—Szolnok 1:0, Szombathely—Szekszárd 1:1, Várpalota—Békéscsaba 2:1, Ganz-MÁVAG—Dunaújvá­A labdarúgó NB L ered­ményei: 0. Dózsa—Bp. Hon­véd 1:0, Egyetértés—SZEOD 2:0, Diósgyőr—Tatabánya 2:0, Videoton—ZTE 1:0, MTK— Csepel 2:2, SBTC—Pécs 1:1. A bajnokságban az* Üjpesti Dózsa vezet 33 ponttal, 2. Vasas 28, 3. FTC 27, 4. Bp. Honvéd 23, 5. Győr 23, 6. Videoton 23, 7. Csepel 22, 8. ZTE 18, 9. SZEOL 18, 10. SBTC 17, 11. Tatabánya 17, 12. MTK 17, 13. Egyetértés 17, 14. Komló 13, 15. Pécs 12, 16. DVTK 12 ponttal. ★ A labdarúgó NB II. ered­ményei; Keleti csoport: Szol­noki MÁV—Hajdúböször­mény 0:0, Cegléd—Békéscsa­ba 2:1, Szállítók—Vasas Láng 1:0, III. kér. TTVE— Gyula 2:1, Kiskunhalas—Bf Építők 1:0, Sz. Dózsa—MGM Debrecen 4:1, Budafok— KISTEXT 1:0. Északi cso­port: KELTEX—BVSC 1:1. Kazincbarcika—Törekvés 2:1. Ózd—Esztergom 1:0, Kossuth KFSE—Nyíregyháza 0:0, Vác —Nagybátony 1:0, Sátoralja­újhely—Vasas Izzó 2:1, Kis- terenye—Rudabánya 1:1. Nyugati csoport: Körmend— Pécsi Bányász 2:0, Győri Elektromos—Pécsi VSK 1:0, Olajbányász—Székesfehérvár 2:1, Győri Dózsa—Z. Dózsa 1:0, Bakony Vegyész—Rá­kóczi SE 0:0, Táncsics SE— Fűzfő 2:0, KOMÉP—Pápa 1:0. 1. osc Mérkőzésenként több mint ki- Iencgólos átlag, időnként jó Já­ték, biztos győzelem ... Az OSC háromszoros bajnok­hoz és EK-győzteshez méltó fö­lénnyel végzett a Bp. Honvéd nemzetközi vlzilabdatornájának első helyén. Vasárnap, a torna utolsó nap­ján a két magyar és a két kül­földi együttes találkozott egy­mással. Az OSC a harmadik és negyedik negyedben valósággal hengerelt, és végeredményben 10:4 (3:1, 1:2, 3:1, 3:0) arányban győzött. A fiatal piros-fehér együttes — ameddig erővel bírta —közel egyenrangú ellenfél volt. A má­sodik találkozón a rutinosabb Mladost Zágráb közepes játékkal is 4:2 (1:0. 1:0, 2:0, 0:2) arány­ban nyert az olasz Canotüeri Napoli ellen. A forrta végeredménye: 1. OSC 6, 2. Mladost 4, 3. Bp. Honvéd 2, 4. Canottierl 0 pont. 1973, április %» kedd Április 4 tiszteletére Gyöngyöspatán és Atkáron Felszabadulási emlékver­senyt rendez az MTS Gyön­gyös Járási Tanácsának Lab­darúgó Szövetsége. Atkáron a Vámosgyörk, Gyöngyösha­lász, Atkár és Nagyréde, Gyöngyöspatán pedig Szűcsi, Ecséd, a Selypi Építők és Gyöngyöspata csapatai küz­denek meg a győzelmekért. ★ A magyar újságírók labda­rúgó-válogatott április 17-én 16 órai kezdettel Selypen barátságos mérkőzést játszik a Selypi Kinizsi öregfiúk együttesével. ros 0:0, Kecskemét—MÁV DAC 1A A BAJNOKSÁG ALLASA: L Szombath. 22 11 8 3 46-22 30 2. Kecsk. 22 10 6 6 36-23 26 3. MÁV DAC 22 10 6 6 23-17 26 4. Dorog 22 10 5 7 36-31 25 5. Szolnok 22 11 2 9 37-24 24 6. Dunaújv. 22 9 5 8 26-22 23 7. Oroszlány 22 8 7 7 26-25 23 8. Pénzügy. 22 8 7 7 24-24 23 9. Debrecen 22 8 6 8 20-24 22 10. Ganz-M. 22 6 9 7 31-23 21 11. Várp. 22 9 3 10 20-23 21 12. Békéscs. 22 8 5 9 22-26 21 13. Bp. Spart. 22 8 5 9 35-40 21 14. Eger 22 5 9 8 21-28 19 15. Szekszárd 22 5 9 8 23-33 19 16. Miskolc 22 5 9 8 17-28 19 17. Volán 22 7 3 12 29-40 17 18. Előre 22 4 2 10 14-33 16 Veretlenül nyerte az Egri Dózsa a felszabadulási nemzetközi tornát Egerben, a felújított fe­dett uszodában két napon át folytak a már hagyományos­sá váló felszabadulási vízi­labda nemzetközi torna küz­delmei, amelyen a három hazai együttesen kívül a Cervena Hviezda Kosice csehszlovák csapat is részt vett. Szombaton este két találkozót bonyolítottak le, vasárnap pedig négy mér­kőzésre került sor. Az idény eleji formát figyelembe vé­ve, kitűnő játékvezetés mel­lett, meglepően jó mérkőzé­seket láthattak a nézők. Kü­lönösen nagy Iram volt az Egri Dózsa—Bp. Spartacus összecsapáson, de tetszett a közönségnek az Egri Dózsa —Vasas Izzó találkozó is. Végül is a tornát az Egri Dózsa együttese nyerte meg megérdemelten, mert vala­mennyi ellenfelét legyőzte és a legérettebb játékot nyúj­totta. EREDMÉNYEK: Vasas Izzó— C. H. Kosice 8:4 (3 A 1:1, 4:0, 0:1, 200 néző, V.: Samu. G.: Molnár 3, (egyet 4 m-esből), Martinovics 2 (egyet 4 m-esből), Konrád 1 IV« 2. dr. Konrád. ületvg Kalinka 2, Rienovsky, Stra- ka. Kiállítás. Izzó: 4. Kosice: 6. Az Izzónak csak az első két játékrészben volt ellen­fele a kassai gárda. Ezután szemmel láthatóan elfárad­tak, s a fővárosiak biztosan nyertek. Jók: Molnár, Kon­rád IV„ illetve Kalinka, Bad ura. Egri Dózsa— Bp. Spartacus 6:2 (1:0, 1:0, 1:0, 3:2) 200 néző. V.: Vuszek. Eger: Rüll — Pócsik, Lut­ter, Bolya, Krajcsovics, Ko­vács R., Olajos. Csere: Szász. Spartacus: Molnár — Há­mori, Hradinszky, Felkai, Magas, Kemény, Albrecht. Csere: dr. Lehoczky. G.: Kovács R. 2, Lutter 2, Pócsik, Bolya, illetve Ke­mény, dr. Lehoczky. Kiállítás. <Eger: 4, Sparta­cus: 4. Végig izgalmas, jó iramú mérkőzés volt. A helyzeteit jobban kihasználó egriek megérdemelten nyertek. Ki­tűnt: Pócsik, Bolya, illetve Magas, Kemény. Egri Dózsa—C. HL Kosice 1:3 (1:0. 4:1, 1:1, Id.) 280 néaő. V.; Barna. Ezüst: Klinga és Csatári Lausanne. Vasárnap délután a tíz súlycsoport döntőivel be­fejeződött a Pavillon de Sports- ban az idei szabadfogású birkó­zó Európa Bajnokság. A legjobban a Szovjetunió bir­kózói végeztek: tíz súlycsoport közül hatban megnyerték az aranyérmet. A másik négy első helyből hármat Bulgária sportolói sze­reztek, egyet pedig az NSZK. A magyar birkózókat hét ver­senyző képviselte az Európa Bajnokságon, és figyelembe vé­ve, hogy a legesélyesebb Bajkó sérülés miatt nem Indult, to­vábbá nem teljes csapat vett r|észt szereplésük dicséretes. Elsősorban Kllnga és Csatárt érdemel elismerést: súlycsoport­jukban mindketten ezüstérmet nyertek: Gál Is csak egy fokkal végzett lejjebb; harmadik helyé­vel bronzérmes, Rusznyák és Szabó egyaránt az ötödik helyet szerezte meg. Az egyes súlycsoportok győz­tesei: Iszaev (bolgár). Alahver- diev (szovjet), Leonov (bolgár), Jankov (bolgár), Naszrullajev (szovjet), Seger (NSZK), Szluj- zsin (szovjet), Szurkov (szov­jet), Guljuthin (szovjet), Mode- badze (szovjet). A nemzetek közötti nem hlva- ▼atalos pontversenyben: L Szovjetunió 55, 2. Bulgária 39, 3. Törökország 26, 4. NDK 19, 5. Magyarország 16, 6. Lengyel- ország 17 pont. 1. Bp. Honvéd—O. Dózsa 2 0:1 2. MTK—Csepel X 2 'J2 3. Pécs—Salgótarján X 1:1 4. DVTK—Tatabánya 1 2:0 5. Egyetért.—Szeged 1 1:0 6. Dorog—Eger 1 2:1 7. G.-MAVAG—Dunaújv. X 0:0 8. Volán—Bp. Spart. 1 3:1 9. Szeksz.—Haladás X 1:1 10. Oroszlány—Szolnok 1 1:0 11. Kecsk.—MÁV DAC 1 1:0 12. Békéscsaba—Várpalota 2 1:2 13. Z. Dózsa—Győri Dózsa -f-1 2 0:1 14. K. Táncsics—Fűzfő 1 2:0 A totó nyereményei: 13+1 ta­lálat (3 db) 478 802,— Ft, 13 ta­lálat (4 db) 245 166,— Ft, 12 ta­lálat (429 db) 1524,— Ft, 11 talá­lat (5966 db) 110,— Ft, 10 talá­lat (40 204 db) 24,— Ft. A Gyöngyös közelebb állt a győzelemhez Leninvárosi MTK—Gyöngyösi Spartacus / I: I NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Leninváros, 1200 néző. V.: Teuschler. LMTK: Dohány — Breuer, Zumf, Bakos, Teslér, Tóth, Gu- rics, Haisz, Druzsin (Frits), Vajda,"Pogány. Edző: Béki Ber­talan. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Forgács, Barta, Gáspár, Budai, Krivanek, Adonyi. Bágyi, Sár­mány, Fodor. Edző: Pallagi Bú­bért. A vendégcsapat már a 2. perc­ben gólveszélyes támadást veze­tett, Gáspár—Bágyi adogatás vé­gén, utóbbi lövése a védőkről Fodor elé pattant, de a szélső nagy gólhelyzetben az ötösről elhirtelenkedve a kapu fölé lőtt. Ellentámadás során Kovács bravúros öklözését, majd láb- ravelődését tapsolta meg a kö­zönség. A 12. percben ismét Ko­vács tenyereit szögletre a jobb felső sarokból egy lövésszerű beadást. Egy perc múlva Budai hibájából a hazai balszélső ke­rült gólhelyzetbe, de a jól kifutó Kovács zavarta, és az ötös sar­káról a csatár a bal alsó sarok mellé gurított. A hazai csapat ebben az időszakban többet kez­deményezett és a 23. percben ismét gólhelyzet maradt kihasz­nálatlanul: a középcsatár jobb felső sarokba tartó lövését Ko­vács bravúrosan ütötte ki, bal- szerencséjére pontosan a bal­szélső fejére, akinek gólba tartó labdáját Forgács a gólvonalról vágta ki a mezőnybe. A Spar­tacus támadói szórványos előre­törésekkel 'kísérleteztek. Egy ilyen akció végén a 29. percben Krivanek került gólhelyzetbe, de éles lövése elzúgott a jobb fel­ső sarok felett. Egy perc múl­va vezetéshez jutott a hazai csa­pat: a Spartacus-védők kapko­dását az LMTK-támadók jól kihasználva először Pogány ré­vén kapufát lőttek, majd a le­pattanó labdát az elbámészkodó védők között Gurics 10 méter­ről a jobb alsó sarokba továb­bította. 1:0. A 31. percben Eágyi 18 méteres szabadrúgását a ka­pus kiejtette, Gáspár ott ter­mett és a kapu közepébe to­vábbított A játékvezető nagy meglepetésre a gól megítélése helyett szabadrúgást ítélt kifelé a gólvonalról. Az utolsó ne­gyedórában ^változatos mezőny­játék folyt gólveszely nélkül. A második félidő a vendég­csapat támadásaival folytató­dott. Az 51. percben Fodor csíp­te el a védőkről lepattanó lab­dát, a szélen elfutott és lövés­szerű beadását újjheggyel tolta szögletre Dohány. Egy perc múlva Bágyi 18 méteres sza­badrúgását ismét bravúrosan ök­lözte szögletre a hazai kapuvé­dő. A gyöngyösi rohamok az 55. percben meghozták az egyenlítő gólt Jobb oldali támadás vé­gén az előretörő Szonda elé került a labda, aki 22 méterről lövésre szánta el magát és a jól eltalált labdája a kapus lába mellett laposan jutott a kapu közepébe. 1:1. Az egyenlítő gól után a Spartacus teljesen átvet­(1:0) te a játék irányítását. A 67. percben a vezetést is megszerez­hették volna a gyöngyösiek, a védők hibájából Fodor ugrott ki a balösszekötő helyén, a ki­futó kapus mellett is elgurított, de erőtlen labdáját az egyik vé­dő a gólvonaltól szögletre men­tette. A 73. percben Bágyi már csak a kapussal állt szemben, azonban kapura emelt labdáját a jó napot kifogó Dohány ez­úttal is hárítani tudta. Két ellentétes félidőből OH a mérkőzés. Az elsőben a ha­zaiak, a másodikban a nagy ira­mot diktáló szövetkezetiek előtt adódott több gólhelyzet. Végső soron a jobb erőnléttel rendel­kező és helyenként sportszerű­en játszó, lelkes Spartacus győ­zelmet érdemelt volna. Egyénileg Kovács ismét WbJ. nőén védett, a gólról nem tenet. Szonda ezúttal is a csapat egyik legjobbja volt, góljáért külön dicséret illeti. Forgács magabiz­tos játéka élményszámba ment. Barta remekül tartotta szélső­jét, és támadások vezetésére Is vállalkozott. Gáspár egy rövid időszaktól eltekintve jól ját­szott. Budai váltakozó teljesít­ményt nyújtott. A jő cselező Krivanek időnként nehéz fel­adat elé állította a hazai védel­met. Adonyi lelkesen harcolt. Bágyi volt a középpályás sor legjobbja, de egy nagy gólhely­zetet kihagyott Nem sokkal ma­radt le mögötte Sármány sem, bár 0 kapura nem volt annyira veszélyes. Fodor remek elfutá­sok mellett ismét elkapkodta helyzeteit Teuschler játékvezető döntő hi­bát vétett a gyöngyösi gól meg nem adásával. (szkocsc.'szky) az északi csoport Állasa: 1. Vác 18 9 6 3 25-16 24 2. KKFSE 18 11 1 6 29-15 23 3. Kazincb. 18 8 5 5 24-22 21 4. Saújh. 18 8 5 5 16-14 21 5. BVSC 18 8 4 6 30-19 20 6. Leninv. 18 7 6 5 20-16 20 7. Rudab. 18 7 6 5 24-22 20 8. Kister. 18 7 5 6 21-21 19 9. Nyíregyh. 18 6 6 6 23-24 18 10. Gyöngyös 18 6 5 7 23-22 17 11. Nagyb. 18 6 5 7 22-22 17 12. Izzó 18 6 5 7 21-21 17 13. Özd 18 5 7 6 15-22 17 14. Eszterg. 18 4 5 9 15-24 13 15. Törekvés 18 2 7 9 12-24 11 16. KELTEX 18 2 6 10 18-34 10 Kovács R. lövése a következő pillanatban védhetetlenül vágódik Molnár (Bp. Spartacus) kapujába. (Foto: Molnár István) Eger: Rüll — Pócsik, Lut­ter, Bolya, Krajcsovics, Ko­vács R., Olajos. Csere: Ka­tona J., Szász, Kácsor, Pat­kó. Kosice: Kladek — Straka, Kalinka, Rienovsky, Samve- iis, Bottlik, Badura. G.: Bolya 3, Lutter (4 ill­ésből), Krajcsovics (4 m-es­ből), Pócsik, Kovács R., il­letve Badara, Rienovsky, Straka. Kiállítás. Eger: 1, Kosi­ce: 3. Az első negyed könnyed játéka után a kemény mér­kőzésen is gólratörőbb eg­riek győzelme pillanatig sem volt vitás. Jók: Boiys, Krajcsovics, illetve Kiadók, Bad ura. r^...r. — ------­B p. Spartacus—Vasas Izzó 4:3 (0:2, 1:0, 0:1, 3:0) 200 néző. V.: Vuszek. G.: Magas 3, Fglkai, illet­ve dr. Martin 3. Kiállítás. Spartacus: 3, Izzó. 6. A Spartacus a kemény mérkőzésen egymás után öt emberelőnyt nem tudott ki­használni, végül Magas meg­gondolta magát, mesterhár­masával eldöntötte a talál­kozó sorsát. Kitűnt: Magas, Felkai, illetve dr. Martin, dr. Konrád. Bp. Spartacus—C. H. Kosicc (3:0, 1:1, 4:1, 3:1) 200 néző. V.: Vuszefe, cy Kemény ó, Magas 3, Felkai 2, dr. Lehoczky, il­letve Straka, Kalinka (4 m- esből), Rienovsky (4 m-es­ből). Kiállítás. Spartacus: 3. Kosice: 2. A Spartacus lerohanta a kassaiakat és a harmadik játékrésztől szinte tetszés szerint érték el góljaikat. Jók: Kemény, Magas, Fel­kai, illetve Katinka. Egri Dózsa—Vasas Izzó 8:5 (2:0, 2:2, 2:2, 2:1) 200 néző. V.: Samu. Eger: Rüll — Katona, Pó­csik, Lutter, Bolya, Kraj­csovics, Kovács R. Csere: Szász. Izzó: Németh — Bodnár, dr. Konrád, Molnár, Zsoldos, Martinovics, dr. Martin. Cse­re: Komád IV., Nagy F. G.: Bolya 3, Kovács R„ Lutter (4 m-esből), Katona, Pócsik, Krajcsovics, illetve dr. Martin 3 (kettőt 4 m-es­ből), Konrád XV., Martino­vics (4 m-esből). Kiállítás. Eger: 6. Izzó: 8. Végig izgalmas, gólokban gazdag találkozó, valóban döntőnek beillő összecsapást hozott. Az egriek az első já­tékrészben szerzett előnyük­kel biztosították be győzel­müket. Kitűnt: Bolya (a me­zőny legjobbja), Pócsik, il­letve Martin, dr. Konrád. A TORNA VÉGEREDMÉNYE; 1. E. Dózsa Bp. Spart. 3. V. Izzó 3 3------21:10 6 3 2—1 170Ä í 3 1 — 2 16:16 2 3------3 10 26 — /