Népújság, 1973. április (24. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-03 / 78. szám

Az Ejeresichi legyőzte a Salgótarjáni Kohászt is Ez történt a labdarúgó NB lll-ban A labdarúgó NB III. tavaszi harmadik, fordulójában jól sze­repeitek csapataink. Az Egeres 2- hi Bányász fölényes biztonság­gal fektette két vállra az éllo­vas Salgótarjáni Kohászt. A nagy érdeklődéssel kisért Hat­vani Kinizsi—Egri Vasas rang­adón igazságos pontosztozkodás történt. A Petőfibánya értékes győzelmet ért el a Mátranovák otthonában. A magára talált Apci Vasas is értékes egy pont­tal tért haza Miskolcról a Papp J. SE elleni találkozóról, Egercsehi Bányász— Salgótarjáni Kohász 3:0 (2:0) Egercsehi 300 néző. V.: Glück. Egercsehi: Bráz — Dorkó n., Kozma, Stoff, Barta, Halász II., Kovács B., Szabó. Halász I., Sulyok, Petrányi. Edző: Túrán István. Egercsehi kezdte a játékot, és rögtön támadólag lépett fel. A 7. percben egy szép hazai akció végén Petrányi lesgólt ért el. A széllel hátban játszó vendé­gek szórványos ellentámadáso­kat a Kozma által vezérelt Egercsehi-védelem eredménye­sen hárította. A 27. percben Halász n.—Sulyok—Petrányi volt a labda útja, a bal szélső éles szögből a kapu bal oldalá­ba lőtt. 1:0. A jól játszó bá­nyászcsapat a gól után tovább erősített, sokat mozgó csatárait a vendég védők legtöbbször csak szabálytalanság útján tud­ták feltartani A 36. percben a kitörő Sulyokot 18 méterre a kaputól felvágták, a megítélt szabadrúgást Sulyok Szabó elé gurította, aki laposan, nagy erővel a Jobb sarokba lőtte, a labda a kapusról kipattant, és a szemfüles Halász IL a kapu kö­zepébe lőtt. 2:0. Szünet után a széltől támo­gatott hazaiak egymás után vezették szebbnél szebb támadá­saikat. A Kohász-védők több esetben is csak önfeláldozással tudtak közbeavatkozni. A 84. percben a bal oldalon cselezge­tő Petrányit a 16-oe oldalvona­lánál felvágták. A megítélt szabadrúgást Szabó a bal felső sarokba csavarta. 3:0. A jó iramú, színvonalas mér­kőzésen Játszó Egercsehi Ilyen arányban is megérdemelten nyert Jók: Kozma (a mezőny leg­jobbja), Bráz, Barta, Szabó, Sulyok. (bóta) Hatvan! Kinizsi- Egri Vasas— 0:0 Hatvan, 1000 néző. V.: Sólyom. Hatvan: Vajda — Bordás, Bur­ján. Mészáros. Baranyl, Tóth* Urbán, Nánai (Kiss), Szabó, Ludvig, Nérey. Edző: Sárkö2i György. Egri Vasas: Rozsnokl — Szűcs, Sípos, Póta, Csapó, Zágonyi, Szabó. Faliszek, Pázmándi, Za- jácz, Hevér (Beraxa). Edző: Csizmarik Imre. Jó iramban indult a mérkő­zés. Az 5. percben Urbán jó lövése csúszott ki a Jobb kapufa mellett. A 8. percben Urbán 7 méteres lövését Rozsnoki ki­ütötte, és a befutó Nánai lába alatt kicsúszott a labda. A 15. percben Szabó lövését védte Vajda. A 20. percben Ludvig szögletét Szabó a jól érkező Tóth elől fejelte szögletre. A 31. percben Ludvig átadását Nánai cselesen átlépte, és a jól érkező Bordás öt méterről leadott lö­vését Rozsnoki bravúrosan há­rította A 40. percben Hevér át­játszotta a hazai védőket, vé­gül a keresztező Mészáros az utolsó pillanatban szerelni tu­dott. Szünet után tovább foly­tatódott a heves küzdelem, a 60. percben Urbán jó beadását há­rította az előretörő csatárok elől a Vasas kapusa. A másik olda­lon Faliszek jó beadásába Bur­ján beletette a fejét úgy, hogy a labda éppen a léc fölött ju­tott szögletre. A mérkőzés hát­ralevő idejében Zajácz és a hatvani Szabó, majd Nérey előtt nyílt gólszerzési alkalom. Végeredményben a két jól felkészült csapat heves küzdel­me igazságos pontosztozkodással' ért véget. Sólyom kitűnően bí­ráskodott. Jók: Bordás, Tóth (a mezőny leg j óbb j a), illetve: Rozsnoki, Pázmándi, Zajácz. (sáfrány) Papp J. SE— Apci Vasas 0:0 Miskolc, 100 néző. V.: Komlósi. Apc: Illés — Baranyl (Kiss ni.), Oldal, Zelnik (Kuruez), Szőke, Kiss I„ Sándor, Kovács, La'zkó, Csorba, Kiss IL Edző: Szomszéd Adám. A hazaiak léptek fel támadő- lag, mégis a 7. percben Ko­vács egyéni játéka után Laczkó biztos gólhelyzetet hagyott ki. A 35. percig élénk, Izgalmas mezőnyjáték folyt, majd ismét Kovács egyéni alakítása után Sándor közelről a kapusba fe­jelte a labdát. A 38. percben Konyha erős lövését ülés bra­vúrosan hárította. A félidő hát­ralevő részében mezőnyjáték alakult ki. A második félidő apci támadásokkal folytatódott, Laczkó nagy lövése alig kerül­te el a kaput. Ezután a hazaiak percei következtek. Illés négy alkalommal is biztos gólnak látszó labdát hárított. A 70. percben a vendégek megszerez­hették volna a vezetést, Kiss IL már túljutott a kapuson is, amikor a kapu mellé gurított. Ezután mindkét csapat az ered­mény tartására törekedett. A látottak alapjául az ered­mény igazságos. Az apci gárdá­ból mindenki átlagon felüli tel­jesítményt nyújtott. Közülük ts Illés, Szőke, Zelnik és Oldal emelhető ki. (pandúr) Petőfibánya! Bányász— Mátranovák! Vasas 1:0 (1:0) Mátranovák, 500 néző. W.B Márkus. Petőfibánya: Vaku — Tóth, Dombi, Farkas, Oldal, (Pintér), Zsldai, Szekander, Nagy, Mor­vái (Rezsnyák IL), Cséki, Rezs- nyák L Edző: Zilahi János. A széltől támogatott bányász­csapat már az első percben Morvái révén kapufát lőtt. A12. percben nagyszerű bányász­akció végén Nagy fejelt a bal sarokba, végül a kapus ha ne­hezen Is, de hárítani tudott. A 20. percben Cséki egyedül tört a kapura, de 8 méterről hibá­zott. A 30. percben esett a mér­kőzés sorsát eldöntő egyetlen gól: szép akció végén Cséki biztosan lőtt a kapu jobb alsó sarkába. 1:0. A második fél­időben az erős szél a hazaiakat segítette, akik nagy erővel tá­madtak, és hosszú labdákkal próbálkoztak bevenni a vendé­gek kapuját De a keskeny pá­lyán a petőfibányai védelem, Vaklival és Dombival az élen, magabiztosan hárította a tá­madásokat. Rutinos játékával megérdemelt győzelmet aratott a Petőfibánya. Jók: Dombi (a mezőny leg­jobbja), Vakll, Szekander, Csé­ki (kulcsár) További eredmények: Tren­csényl SE—Özdvidéki Bányász 5:0 (3:0), Borsodi Bányász­Jászberényi Vasas 1:2 (0:0), Miskolci Bányász—Klráldi Bá­nyász 1:3 (1:2), Edelényi Bá­nyász—MEAFC 2:1 (0:0). Ezúton mondunk köszöne­tét mindazoknak, akik a szeretett férj és édesapa KISBArANY BERTALAN elhunyta alkalmából rész­vétüket nyilvánították és utolsó útjára elkísérték. A gyászoló család. APRÓHIRDETÉS ALL A3 Olvassa a QUpAf mqüt Ezúton mondunk köszöne­tét ismerősöknek, jóbará­toknak, akik szeretett fér­jem, édesapánk, KOVÁCS KÄLMÄN temetésen résztvettek, fáj­dalmunkban osztoztak. A gyászoló család. 4:1 (2:0), MÁV HAC—Tár­náméra 2:1 (2:1). A BAJNOKSÁG ALLASAi 1. Sírok 17 11 2. GYESE 16 10 3. Gáspár SE 17 9 4. Heves 5. Selyp 6. Zalka SE 7. Adács 8. Kar. SE 9. Bélapátf. 10. MÁV HAC 11. Péterv. 12. E. Spart. 13. Rózsaszm. 14. Tárnám. 15. Recsk 17 9 16 8 17 8 3 42-17 25 3 31- 9 23 5 34-21 21 5 29-19 21 4 32-21 20 6 34-14 19 Tömörül ar élmezőny A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság tavaszi 3. fordulójában az éllovas Si- roki Vasas súlyos vereséget szenvedett a tavasszal még pontveszteség nélkül álló, kitűnően szereplő Gáspár SE otthonában. A GYESE vasár­napi győzelmével a vesztett pontok tekintetében beérte a Siroki Vasast. A sereghajtó recskiek nagy meglepetésre 2:0-ra legyőzték a Zalka SE-t. Eredmények: GYESE— Egri Spartacus 3:0 (1:0), Ró- zsaszentmárton—Adács 2:2 (0:2), Heves—Bélapátfalva 0:0, Karikás SE—Pétervására 2:1 (1:0), Recsk—Zalka SE 2:0 (1:0), Gáspár SE—Sírok 17 6 6 5 27-23 18 17 7 17 6 17 6 17 5 16 4 6 26-30 18 4 7 28-26 16 4 7 18-19 16 4 8 46-43 14 6 6 13-19 14 17 3 4 10 19-41 10 17 3 3 11 17-41 9 17 3 2 12 16-69 8 Ifjúsági eredmények: GYE­SE—Egri Spartacus 1:1, Ró- zsaszentmárton—Adács 0:1, Heves—Bélapátfalva 4:1, Recsk—Zalka SE 0:1, MÁV HAC—Tárnáméra 3:1. TECIINOUJX Ktsz vezetősége közli kedves vendégeivel, megrendelőivel, hogy a központi iroda és a központi anyagraktár 1973. április hó 1-vel Eger, Csiky Sándor utca 30. szám alá költözött A Heves megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat felvételre keres: 1 fő műszaki ellenőrt — építőipari technikumi végzettséggel — 1 fő művezetőt — építőipari technikusi végzettséggel — 2 fő asztalos szakmunkást, 1 fő vízvezeték-szerelő szakmunkást, 1 fő segédmunkást Fizetés megegyezés szerint Jelentkezés: Eger, Széchenyi u. 16. Üzemgazdasági osztály. Figyelem! Figyelem! Most érdemes olajkályhát vásárolni, pénzt takarít meg 1973. április 1-től április 30-ig kedvezményes áron vásárolhat minden típusú* olajkályhát OTP-részIetre, 1973- április 1-től 10 százalék előleg befi­zetéssel és 10 százalék árengedménnyel Kapható a Heves megyei Iparcikk Kisker. Vállalat szak­üzleteiben Eger, Gyöngyös, Hatvan, Petőfibánya, Bél­apátfalva és Recsk. EGER i. Téglagyár (elvételre keres gyakorlattal rendelkező gép­ipari, vagy szilikátipari gépész­technikust tmk-vezetői munkakörbe és elektrotechnikus! vagy energetikus! vizsgával rendel­kezőt energetikus! munkakörbe. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés: az Eger, Homok utcai Téglagyár gyár­vezetőjénél, személyesen. Az egri erdészet fagyártmány üze­mébe 1 fő szalag-, fűrészélezőt (kar­bantartót). vala­mint 1 fő Zetor­vezetőt lelveszűok Jelentkezés: 6—14 óráig, Eger, Rákó­czi út 66. szám alatt. 1« EVET betöl­tött lányokat szövő­beíanuló­nak felvesz a PTM Angyalföl­di Szövőgyára. A betanulási idő 8. illetve 12 hét. Ezen idő alatt napi egy forintért ebédet biztosítunk. Havi fizetés kb. 1200,— Ft. A ké­sőbbiek folyamán Jó kereseti lehető­ség, a teljesítéstől függően 2500,— Ft- tól. Lakást mini­mális térítés mel­lett adunk. Jelentke­zés írásban a gyár munkaerő-gazdál­kodásán. 1138 Bu­ja oest, Szekszárdi út 19 Azonnali belépéssel tel veszünk: műszerész, villany- szerelő, csőszerelő, targoncaszerelő szakmunkásokat, valamint betanított és segédmunkára 18 éven felüli férfiakat. Három műszak, 44 órás munkahét. Szálló biztosítva. Jelentkezés: Könnyűbeton- és Szigetelőanyag­ipari V. FedéllemezgyáTj Budapest, XX., Dózsa György út 63. A Lőrinci Fonó felvételt hirdet 15 éven felüli lányok részére. A betanu­lási Idő I hónap. Kereset: 1700—2100 Ft. a betanulás után. Vidéki lá­nyok részére szál­lást biztosítunk. Cím: PIV Lőrinci Gyár, Budapest, XVffl., Gyömrői út 85—91. 300 négyszögöl házhely bekerítve, műút mellett eladó. Gyöngyöshalász, Széchenyi u. 34. GYÖNGYÖSÖN ÚJ. kertes villa beköl­tözhetően eladó. 4 szoba-összkomfor- los, központi fűtéséé. Pince, garázs. 260 négyszögölön. Kad- nóti Miklós u. l. ELC SER £ lTnÉM/ sátoraljaújhelyi két és fél szobás, étke- zőfüikés szövetkeze­ti lakásom hasonló egriért. Cím: Schweitzer Pál né 3980 Sátoraljaújhely Arardy u. 16/C. 1/3. EGER, Verőszala 17. számú 2 szoba­összkomfortos ker­tes családi ház el­adó. _________________ N AGYTÁLYÁN 400 négyszögöl házhely építési anyaggal sürgősen eladó. Ajánlatokat „Építé­si engedély” jeíigé- re az egri hirdetőbe. 400 négyszögöles telken 2 szobás há2 több mellékhelyiség­gel beköltözhetően eladó. Ludas, Imre u. 123. Korcsog.__ T IHAMÉREN 200 négyzetméter alap- területű pince eladód Eger, Menház u. 46« _ JARM MOST vizsgázott Skoda_ 1000_MB^ el­adó. Cím:__Tarna­s zentmiklós, Ma­gyar Árpád.________ T —5-Ös Pannónia 20 000 km-rel eladó* Eger, Kertalja u. 43. sz. D. 14 h. _________ C M-ES Trabant 601-es eladó. Eger, Szarvas Gábor u. 2. Kitűnő állapotban levő Fiat 850-es el­adó. Eger, Bárány u. 34. VEGYES HAROMLAPOS gáztűzhely, palack- kai eladó. Eger, Szovjethadsereg 20. Tóthék. LAKÁSOMON kis­gyermek gondozását vállalom. „Gyer­mekszerető” Jeligére az egri hirdetőbe. IMGATLAN Jásszentandrás, Rákóczi út 56 szám alatti, 14 helyiség­ből álló családi ház, üzlethelyiséggel, 205 négyszögöles kerttel, termő gyümölcsfák­kal 2 családnak is alkalmas, beköltöz­hetően eladó. Ter­málfürdőhöz egy percre Érdeklődni: helyszínen, szombat vasárnap, más napo­kon Jászberény* Szív utca 8. szám alatt. Vállalati üdülőnek kiválóan alkalmas. SÁRGA és fehér előnevelt csirke el­adó. Eger, Vécsey u. 26. (V árállomásnál). ÖRIÁS levelű filo- dendron 18 levéllel, eladó. Hatvan, /Zsi­lip u. 10/ * •' ELADÓ tizenkettő ágú bronzcsillár, két falikarral. Különbö­ző bútorok, íróasz­tal, virágállványok, gyermekágy. Tük­rök. Eger, Lejtő ut­ca 3. NŐI és férfi ke­rékpárt vennék. „Kettő” jeligére eg­ri hirdetőbe. Azonnali belépéssel felveszünk: kőműves, ács-állványozó, vasbetonszerelő, gipszkarton-vál aszfalszerelő, vízszigetelő, üveges, festő-mázoló szakmunkásokat, betanított munkásokat, segédmunkásokat, továbbá fűtésszerelőket, hidegburkolókat, hőszigetelőket, hézagmentes burkolókat. Jelentkezés: :aniA'.. KözépiiletéiiílS Vállalat 1373 Budapest, V., Molnár u. 19. Munkaerő-gazdálkodás. Pályázati felhívás! Pályázatot hirdetünk az 596. sz. hatvani pavilon pauilontalői állás betöltésére 3 fő részére. Pályázatot az Utasellátó Vállalat Területi Igazgatóság Miskolc, Szemere u. 8. sz. alá kell beküldeni. á 4C951b9 V