Népújság, 1972. március (23. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-21 / 68. szám

Csak két csapatunk tudott győzni E* fortéul a labdarúgó YIS Ill-ban A hét végén elkezdődtek a ta­vaszi bajnoki küzdelmek a lab­darúgó NB III-ban is. A nemze­ti bajnokság negyedik vonalában szereplő megyei csapataink kö­zül az első fordulóban három volt pályaválasztó, két együtte­sünk pedig idegenben szerepelt. A Borsod megyében pályára lé­pő csapatok vereséget szenved­tek, de döntetlenül végződött az Apc—Mákvölgyi Bányász össze­csapás is, míg a bervaiak és a hatvaniak biztos győzelmet arat­tak ellenfelük fölött. Az egriek ötször, a hatvaniak pedig négy­szer vették be ellenfelük kapu­ját. Bervai Vasas— Edelényi Bányász 5:1 (2:1) Eger, 200 néző. V.: Krajnyák. Berva: Bende — Bisztri, Si­pos, Kurinka (Szűcs), Zágonyi, Póta, Princzes, Pázmándi, Za­jácz, Prommer, Hevér. Edző: Csizmánk Imre. Már a második percben meg­szerezte a vezetést a Vasas: Za­jácz beadását Prommer a háló­ba fejelte. 1:0. A gól után fel­jöttek a vendégek, mégis a ha- saiak lőttek újabb gólt, amikor a 18. percben védelmi hiba után Princzes talált a kapuba. 2:0. Továbbra is a vendégek támad­tak többet és a 25. percben So- modi megszerezte a szépítő gólt. 2:1. Ezután kiegyenlítődött a já­ték, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a csatárok adósak maradtak azok kihasználásával. Fordulás után Hevér fejese a kapufán csattant, míg a másik oldalon Simon került helyzetbe, de lövése elkerülte a kaput. A feltámadó szél zavarta a Játékot, éppen ezért sok labda célt tévesztett. A 70. percben kavarodás támadt az edelényiek kapuja előtt, s ezt Princzes ki­használta, aki a hosszú sarokba bombázott. 3:1. Öt perccel ké­sőbb a vendégek hibáztak nagy helyzetben, majd a 30. percben Zajácz ügyesen szüktette Prin- czest, aki tovább növelte a Va­sas előnyét. 4:1. A 87. percben megismétlődött az előbbi akció és Princzes negyedik góljával beállította a végeredményt. 5:1. A kapu előtt határozottabb Vasas közepes színvonalú mér­kőzésen megérdemelten szerez­te meg a két bajnoki pontot, de a gólarány túlzott. Jók: Ben­de, Sipos, Bisztri, Póta, Zajácz, Princzes. (fesztbaum) Rudabánya—Zalka SE 1:0 (1:0) Rudabánya, 200 néző. V.: Suf- ránszki. Zalka SE: Bátka — Süveges, Gass, Nagybakos, Bocsi, Czank, Kornél, Horváth, Baranyi (Ja- nusek), Bársony, Oláh. Edző: Tóth Gábor. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, de a Zalka-védelem jól állt a lábán. Igazi veszélyes helyzetek csak a szögletrúgások­nál alakultak ki a vendégek ka­puja előtt, míg a Zalka-csata- rok teljesen veszélyteleneknek bizonyultak a rudabányaiak ka­puja előtt. A mérkőzés sorsát eldöntő gól a 45. percben esett, amikor szögletrúgás végén Bát­ka kapufára öklözte a labdát, amelyet később Oláh a kapuba fejelt. 1:0. A második félidőben is job­bára a Zalka térfelén folyt a játék, de a jól záró védelem mellett a hazáiak már nem tud­tak több gól szerezni. A 70. percben a vendégek közül Oláht sportszerűtlen viselkedés miatt a játékvezető kiállította. Jók: Gass, Czank, Kornél. (bálint) Miskolci Bányász— Egercsehi 3:0 (1:0) Pereces, 300 néző. V.: Paksi. Egercsehi: Molnár — Dorkó n„ Csuhaj, Orosz, Stoff, Szabó, Gál (Miklós), Halász H. (Barta), Ballal, Sulyok, Petrányi. Edző: Túrán István. A vendégek kezdtek jobban és már az első percekben nagy helyzet maradt ki a hazaiak ka­puja előtt: Ballai ügyes cse­lekkel játszotta magát tisztára, már csak a kapussal állt szem­ben, de 11 méterről a kapu mel­lé durrantott. Továbbra is az egercsehiek rohamoztak, azon­ban Petrényi lövését a kapus há­rította. A 35. percben korsze­rű hazai támadás végén Domon­kos 16 méterről lőtt és a labda a kapufa külső élét érintve hagyta el a játékteret. A 41. percben laposan belőtt labdát Dorkó II. elengedte maga mellett és a hazaiak csatára 2 méterről a hálóba továbbította. 1:0. Szünet után a vendégek táma­dásaival folytatódott a játék, azonban az egercsehi csatárok elügyetlenkedték helyzeteiket, s így a hazaiak értek el újabb gólt. Az 58. percben jobb ol­dalról szállt be egy beadás, amelyet Domonkos Gál mellől felemelkedve fejelt kapuba. 2:0. A gól után Túrán édző Halász II. helyére Bartát küldte a pá­lyára, de a csere nem sikerült, mert a 69. percben tovább nö­velte előnyét a hazai gárda. Re- vidzer elfutott a jobb oldalon, félmagasan középre iveit és Domonkos elfeküdve csukafejes­sel küldte a hálóba a labdát. 3:0. A 82. percben az egercsehiek ismét cseréltek, s ekkor felül ás kerekedtek, mezőnyfölényt harcoltak ki, de gólt nem sike­rült elérniük. A jó iramú mérkőzésen a ven­dégek elügyetlenkedték helyze­teiket, vereségük megérdemelt. Paksi jól vezette a mérkőzést. Jók: Orosz, Ballat (bot a) Apci Vasas— Mákvölgyi Bányász 0:0 Apc, 250 néző. V.: Móré. Apc: Illés — Sándor, Oldal, Mészáros, Szőke, Gulyka, Szit- kei, Ludányi. Laczkó, Csorba, Kudelka. Edző: Fekete László. Viharos apci támadások ve­zették- be a mérkőzést. Az első öt percben Laczkó, Kudelka. majd Szilkei lövései záporoztak a vendégek kapujára. A vendé­gek ebben a játékrészben tel­jesen beszorultak, csupán a te­hetetlen apci csatárokon múlott, hogy nem tudták bevenni a mákvölgyiek kapuját. A második félidőben megle­petésre a bányászok léptek fel támadólag. Negyed óra után ismét feljött a hazai csapat, s a 75. percben Szűkei jó beadá-. sát Laczkó nagy helyzetben el­hibázta, s végül gól nélküli döntetlennel ért véget a ta­lálkozó. A hazaiak tehetetlen csatár­sora miatt nem tudtak győzni. Jók: Oldal, Mészáros, Szőke, Gulyka. (pandúr) Hatvani Kinizsi— Mátra novák 1:0 (1:0) Hatvan, 400 néző. V.: Vincze. Kinizsi: Vajda — Konkoly, Sze­keres, Mészáros, Baranyi, Gubis, A megyei ff. őssel£lybán is elkezdődéit... A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban is va­sárnap megkezdődött a pont- vadászat. Az 1. fordulóban született néhány meglepő n-edmény. Az őszi szezon haj­rájában gyengén szerepelt Gáspár SE fölényes győzel­met aratott a hevesi .,orosz- Lánbarlan.gban”.A Rózsaszent- márton fél tucat góllal ter­helte meg a Karikás SE háló­ját és feljött a táblázat 4. tielyére. A GYESE—Selyp fiók-rangadón” a hazaiak győztek, a sereghajtók talál­kozóján pedig pontosztozko­dás történt. Az éllovas Petö- fibámya szabadnapos volt. Eredmények: GYESE— Selyp 1:0 (0:0), Heve«—Gás­pár SE 1:5 (0:3), Eecsk—Si­ÚbMmmsm W?Z: március 21*, keddi rók 2:1 (2:0). Rózsaszentmár- ton—Karikás SE 6:1 (3:1), Eg­ri Spartacus—Füzesabony 2:2 (0:0), Dobó SE—Tárnáméra 2:1 (1:1), MÁV HAC—Bél­apátíalva 0:0. A bajnokság aiásu: í. Pétőfibányu 14 to­J . 1 38-10 23 2. Gáspár SE 15 ló "g. 3 13-12 22 3. GYESE 15 9 ■8 3 33-47 21 4. Rózsasztm. 15 6 8 1 29-10 20 5. Selyp 15 8 2 5 44-23 18 (i. Bélapátf. 15 7 3 5 25-18 17 7. MÁV HAC 15 a 1 0 19-18 17 8. Heves 15 6 4 5 28-21 16 f). Recsk 15 7 2 6 28-35 16 10. Sírok 15 6 3 6 24-26 15 11. Tárnáméra 15 5 1 9 17-40 11 12. Dobó SE' 15 4 1 10 25-39 ü 13. Karikás SE 15 2 4 9 16-35 u 14. E. Spart. 15 1 5 9 13-41 7 15. Füzesabony 15 1 2 12 10-45 4 Urbán (Mikes), Szabó, Ludvig, Tóth, Nérey, Edző: Sárközi György. Kinizsi-fölénnyel indult a já­ték. A 12. percben Szabó—Ba­ranyai akció után Urbánhoz került a labda, aki két méter­ről nagy gólt lőtt, 1:0. Ezután is a hazaiak maradtak táma­dásban, de a 22. percben Nérey nagy helyzetben hibázott. A 27. percben Tóth egyedül tört kapu­ra, Urbánhoz továbbított, s a csatár hiába lőtt a kapuba, a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. Ezt követően még Ludvignak és Szabónak volt helyzete, de nem tudták gólra váltani. Szünet után a Kinizsi nagy iramban folytatta a mérkőzést. A 48. percben Szabó—Baranyi— Urbán—Ludvig volt a labda út­ja, az utóbbi csatár az alapvo­nalról visszagurított, s a jól ér­kező Tóth a hálóba lőtt, 2:0. Az 51. percben tovább növelte előnyét a hatvani csapat. Ur­bán lefutotta az egész védelmet, majd Tóth-hoz játszott, aki nagy erővel a kapuba bombázott. 3:0. Ezután kiengedett a hazad gár­da és a vendégek előtt ia adó­dott néhány jó helyzet, de a Kinizsi-védelem mindig közbe tudott lépni. A 65. percben Tóth egyéni játék után beállította a végeredményt, 4:0. A hátralé­vő időben már különösebb ese­mény nem történt, mert a ha­zaiak az eredmény tartására tö­rekedtek. Végeredményben a Kinizsi megérdemelten nyert ilyen arányban is. Jók: Baranyi, Gubis, Tóth, Mérey. (sáfrány) Az NB Hl. további eredményei: Ózdvidéki B — Borsodi B. 1:1 (0:0), Királd—Papp J. SE 0:0, Trencsényi SE—Ormosbánya 3:0 (2:0). Egy ezüst- és két bronzérem Lovecsben A bulgáriai Lovecs sportcsar­nokában vasárnap este zsúfolt nézőtér előtt fejeződött be Nikola Petrov kötött fogású nemzetközi birkózó emlékver seny. A magyar versenyzők kö­zül Hegedűs már szombaton megszerezte a harmadik helyet. Doncsecz az 57 kg-os súlycso­portban az utolsó két mérkőzé­sen sérülten versenyezett. Elő­ször a szovjet Konsztantyinov el­len döntetlent ért el, ezt követő­en a világbajnok bolgár Kirov- tól vereséget szenvedett, s végül bronzérmet nyert. Kissnek az első helyért a 100 kg-os súlycsoportban a lengyel Orlowski ellen kellett volna mér­kőznie, de erre a találkozóra a kétszeres Európa-bajnok ma­gyar versenyző kézsérülése mi­att nem kerülhetett sor, így má­sodik helyen végzett. A súlycsoportok győztesei és a magyar helyezések: 48 kg: 1. Berceanu (román), 52 kg: 1. Kirov (bolgár), 2. Konsztantyinov (szovjet), 3. Don­csecz (magyar), 57 kg: 1. Szoko- lov (szovjet), 62 kg: 1. Lazarov (bolgár), 68 kg: 1. Hiszamutdi- nov (szovjet), 74 kg: 1. Kajcsev (bolgár), 2. Maszaun (EAK), 3. Hegedűs M. (magyar). 82 kg: 1. Ivanov (bolgár), 90 kg: 1. Co- lov (bolgár), 100 kg: 1. Orlows­ki (lengyel), 2. Kiss (magyar), 3. Albrecht (NDK), nehézsúly: U Tomov (bolgár). A bolgárok 6, a szovjet és lengyel versenyzők 2—2, a romá­nok egy aranyérmet szerez­tek. Ifjúsági eredmények: GYE­SE—Selypi Kinizsi 0:1, Kec.sk. —Sírok 0:1, Egri Spartacus— Füzesabony 4:1, Sportiskola— Tárnáméra 4:0, MÁV HAC— Bélapátfalva 0:2. Az élcso­port állása: 1. Sportiskola 21, 2. Petófibánya £ 20, 3, Bél­apátfalva 20 ponttal Rosszul a tavaszi nyitány Esztergom—Gyöngyösi Spartacus 2:1 (0:1) remekül szerelt, indításai is jól sikerültek. Barta a második félidőben jött fel, Molnár sok átadási hibát vétett, a he­lyére beállt Pethes már jobb teljesítményt nyújtott, Gáspár óriási területen játszott, jól cse­lezett, jól indított és csapata legjobbjának bizonyult. Bágyi a rábízott feladatot jól töltötte be, hátravontan, remekül osztoga­tott Nádudvari gyengén játszott. Szatmárit szorosan fogták, emi­att alig találkozott a labdával. Adonyi keveset volt foglalkoz­tatva, teljesítménye közepes. Tóth játékvezető kitűnően bí­ráskodott. A bajnokság csoport: állása. Északi 1. MVSC lé 11 3 2 28-11 25 2. Nagybát. 16 7 7 2 28-14 21 3. KKFSE 16 6 7 3 18-12 19 4. Kazinb. 16 7 5 4 25-21 19 ‘5. Nyíregyb. 16 7 4 5 14-10 18 6. Leninváros 16 5 7 4 18-19 17 7. Izzó 16 4 8 4 22-19 16 8. Vác 16 3 .9 4 15-17 15 9. BVSC 16 6 2 8-28-30 14 S.-ujhely 16 3 8 5 14-16 14 11. Rakamaz 16 4 6 6 28-32 14 12. Ikarus 16 5 4 7 20-27 14 13. Esztergom 16 4 5 7 20-29 13 SKSE 16 3 7 6 16-25 13 15. Kisterenye 16 3 6 7 22-26 12 16. Gyöngyös 16 5 2 9 19-27 12 LABDA MŰ GO-/# ////i/Zfí ^ y 1 V'"V V '▼ V V T' IT 1 * LLLLl/ Az NB I. B. 20. fordulójá­nak eredményei: MÁV DAC —Ózdi Kohász 3:1 (3:0), Sze­gedi EOL—Várpalotai Bá­nyász 1:1 (0:0), Kecskeméti Dózsa—Oroszlányi Bányász 3:1 (1:0), FÖSPED Szállítók —Pécsi Bányász 1:1 (1:0), Bp. Spartacus—Volán SC 0:0, Bé­késcsabai Előre Spartacus— Ganz-MÁVAG 1:0 (1:0), Deb­receni VSC—Zalaegerszegi TE 2:1 (1:0), Dunaújvárosi Ko­hász—Dorogi AC 2:1 (1:0), Pénzügyőr SE—Szolnoki MTE 2:1 (1:0). Az NB I. B. állása: 1. SZEOL 20 13 4 3 44-23 30 2. Dunaújv. 20 11 7 2 26-11 29 3. ZTE 2K) 11 6 3 40-17 28 4. Debrecen 20 11 6 3 21- 9 28 5. MÁV DAC 20 8 10 2 31-18 26 6. Békéscsaba' 20 7 8 5 28-24 22 7. Bp. Spart. 20 7 8 5 22-22 22 8. Dorog 20 6 9 5 21-18 21 9. Kecskemét 20 7 6 7 37-29 20 10. Oroszlány 20 6 7 7 31-29 19 11. Várpalota 20 5 7 8 16-25 17 12. SZMTE 20 5 6 9 23-28 16 13. FÖSPED 20 5 6 9 22-34 16 14. Volán . 20 4 7 9 23-34 15 15. Pénzügyőr 20 3 8 9 16-30 14 16. G.-MAVAG 20 3 7 10 14-27 13 17. Ózd 20 4 5 11 17-33 13 18. Pécsi B. 20 3 5 12 18-39 11 ★ Újpesti Dózsa—Egri Dózsa 1:0 (0:0) NB I-es tartalékbaj­noki mérkőzés, Eger, 2000 néző. V.: Bucz. Újpest: Szi­geti (Kovács) — Noskó, Har- sányi, Nagy, Sallós, Borbély II., Kántor, Hegyi, Kollár, Kellner, Garai, Eger: Deésy (Bulyovszki) — Temesvári, Bóbita, Lakatos, Bajnóczi, Szonda, Ferencz, Patvaros, Patkós, Tóth T., Lóczi (Mol­nár). Góllövő: Kántor, Jók: Noskó, Harsányi, Borbély II., illetve: Deési, Tóth T. Az NB II. első tavaszi for­dulójának eredményei. Északi csoport: Kossuth KFSE—Va­sas IKARUS 2:0 (0:0), Ka­zincbarcikai Vegyész—Kisto­ronyéi Bányász Építők 2:1 (0:0), Nagybátonyi Bányász— Vasas Izzó 1:0 (0:0), Váci Híradás—Sátoiraljaú|Jielp Spartacus 0:0. Rakámazi Spartacus—Salgótarjáni Ko­hász 1:1 (1:0), Miskolci VSC —BVSC 2:1 (2:1), Nyíregyhá­zi Spartacus—Leninvárosi MTK 1:1 (1:1), Nyugati cso­port: Szekszárdi Dózsa—Sa- varia Cipőgyár 3:1 (1:1), Pé­csi VSK—NIKE Fűzfő AK 0:0, Bauxitbányász SE—Pé­csi Ércbányász 1:1 (1:1), KOMÉP—Székesfehérvári MÁV Előre 1:0 (0:0), Tán­csics SE—Pápai Textiles 4:0 (2:0), Balcony Vegyész—Al­másfüzitői Tiniföld 1:0 (0:0), Zalaegerszegi Dózsa—Olajbá­nyász SE 2:0 (1:0), Győri Dó­zsa—Ajkai Bányász 2:0 (2:0). Az élcsoport állása: 1. Szek- szárd 23, 2. Zalaegerszegi Dó­zsa 20, 3. Fűzfő 19 ponttal. Keleti csoport: Lehel SC— Szolnoki MÁV 0:0, BKV Elő­re—Szarvasi Főiskola Spar­tacus 1:0 (1:0), KISTEXT— MGM Debrecen 1:0 (0:0), Ceglédi VSE—Szegedi Dózsa 3:0 (1:0), Debreceni EAC— Bp. Építők 3:1 (0:0), Gyulai MEDOSZ—Vasas Láng 2:1 (0:1), Kiskunhalasi MEDOSZ —Szegedi VSE 1:0 (0:0), Bu­dafoki MTE—Bp. Postás 3:0 (2:0). Az élcsoport állása: 1. Budafok 24, 2. BKV Előre 22, 3. Kiskunhalas 22 ponttal. ★ Az NB I.- góllövőlistájának élén továbbra is Fazekas (Ü. Dózsa 19), Bene (Ü. Dózsa 17) és Szőke (FTC 11) álL Az Egri Dózsa legeredményesebb játékosa, Kovács Ferenc 6 góllal iratkozott fél a listára. ★ Március 24-én, pénteken, 15.30 órai kezdettél Gyön­gyösön a városi tanács sport­telepén nemzetek közötti lab- darúgó-mérkőzésre kerül sor, A Lengyelország—Magyaror­szág ifjúsági válogatott talál­kozó előtt 13.30 órai kezdet­tél az országos középiskolai bajnokság középdöntőjébe jutásért a Gyöngyösi Berze Nagy Gimnázium és a Kis- várdai Bessenyei György Gimnázium csapatai mér­kőznek. ★ Atány—Kál 3:3 (OZ). Elő­készületi mérkőzés. Atány. G.1 Sebők 2-t, Kövesdi, illetve Tóth 3. * Egri Dózsa—MTK II. 1:1 (1:0), Budapest ifjúsági baj­noki mérkőzés, Hungária kör­út 200 néző. Eger: Kovács M. —Mphutr 1„ Korepla, Tóth. Kovács L.„ Zám, Kádár, Hu­szár, Kovács Z., Budai (Molnár II.), Győri Edző: Szabó Béla. A jó iramú mérkőzésén a hazaiak a 87. perében egyenlítet­tek. Az egriek gólját Hu­szár szerezte. NB n-es labdarúgó-mérkőzés, Esztergom, 1000 néző. V.: Tóth J. Esztergom: Fodor — Dóka (Ta­kács), Koller, Szenczl, Fiedler, György M„ Szemdi, Markó, Eaczkó, Balogh (Czibik), Engel- brecht Z. Edző: Kertes László. Gyöngyös: Kovács — Nagy X., Forgács, Ács, Bartha, Molnár (Pethes), Gáspár, Nádudvari, Bá- gyi. Szatmári, Adonyi. Edző: Treiber Rudolf. Mezőnyjátékkal indult a mér­kőzés. A vendégcsapat adoga­tott jobban, s enyhe mezőny fö­lénybe kerültek a szövetkezeti­ek. Már a 10. percben gólhely­zet adódott a gyöngyösi csatá­rok előtt, de Nádudvaritól elpat­tant a labda, s odalett a kínál­kozó helyzet.' Ellentámadás vé­gén Forgácsot meglökték, a lab­da átszállt fölötte, amellyel a jobbszélső megiramodott, de kö­zeli1 lövése kapu fölé szállt. Ezt követően nagy iramú me­zőnyjáték alakult ki, gólhelyze­tek nélkül, amelyben a ven­dégcsapat fölényét négy szöglet- rúgás is jelezte. A gyöngyösiek vezető gólja is ilyen szögletrú­gásból esett a 42, percben, ami­kor uágyi bal Oldalról beívelt labdája érintés nélkül, a meg­lepett védők és. a kapus mellett a hálóban kötött ki. 0:1. A szünetben mindkét csapat cserélt, amely a hazai együttes­nek sikerült jobban, mert nagy lendülettel rohamoztak és a 49. percben sikerült is egyenlíteni­ük. A kaputól 40 méterre Bar­tha kezezése miatt szabadrúgás­hoz jutottak a hazaiak. A kapu elé ívelt labdát. Laczkó nagy érővel fejelte a léc alá. 1:1. A gól felhozta a hazai gárdát és ebben a játékrészben több durva belemenés is tarkította a mérkőzést, amiért két hazai já­tékos sárga cédulát kapott. Az 55. percben a közönség tünteté­se miatt a játékvezető öt percig megszakította a mérkőzést. Ezt követően továbbra is a hazai csapat játszott fölényben, bár nagt" gólhelyzetük nem volt, mégis veszélyesebbek voltak ka­pura,. mint a vendégek. Hazui támadások közepette a 78. perc­ben a Spartacus szerezhetett volna vezetési: Szatmári kapott jó labdát Bágyltól, már csak 8 méterre állt a kaputol, kivárt a lövessél és a védők menteni tud­tak. Még ugyanebben a percben szép támadás végén szerezték meg a győzelmet jelentó gólt az esztergomiak. A jobbszélső a ^élvonalról elfutott, a 10-os sar­káról középre ívelt. a labda r.aczkó elé került, aki laposan a hálóba lőtt. 2:1. A hazaiak vezető gólja után a vendégek még kétszer szabadrú­gást. végezhettek el, de az ered­mény már nem változott. Nagy iramú, változatos mér­kőzésen a gólhelyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. A mérkőzés sorsát végső soron a két csatársor közti különbség döntötte el. Egyénileg Kovács jól védett, a gólokról nem tehet. Nagy I. volt a hátvédsor legjobbja. Forgács ezúttal bizonytalan volt. Acs 1. Videoton—Bp. Honvéd 2 0:1 2. Rába ETO—Haladás 1 2:0 3. DVTK—Egyetértés 2 0:1 4. V as as—Tatabánya X 1:1 5. Csepel—Salgctarj án 2 0:1 6. Dorog—D unaú j város ‘7 1:2 ; 7. t' árpalota—SZEOL X 1:1 8. Kecskemét—Oroszlány 1 3:1 9. Szarvas—BKV Előre 2 0:1 iX BVSC—Miskolc 2 1*2 11. Bologna—C agliar 1 1 2:1 12. Napoli—Juventus X 1:1 13. Milan—Inter* +1 •X 1:1 14. Pénzügyőr—SZMTE I 2:1 GóllövőcipS kerestetik... Az elmúlt vasárnapi zord idő­járás után igazi tavasz, ideáds labdarúgóidő fogadta a játé­kosokat, szurkolókat. A szombati mérkőzésen a bajnokság éllo­vasa, az Üjpesti Dózsa győze­lemmel, de nem (túlságosan meggyőző játékkal rukkolt ki Egerben. Az újpestiek vasárnap már el is utaztak Glasgow- ba, a Celtic elleni. BEK-mérkő- zds visszavágójára. Miásik. kupa­csapatunk meglepő vereséget szenvedett Komlón. Ugyanakkor a Salgótarján hősies küzdelem­ben, otthonában verte meg a Csepelt, s így a zöld-fehérek lecsúsztak a harmadik helyre, a vidéki együttes pedig feltört a másodikra. „ Megszerezte első tavaszi győ­zelmét az MTK. így a táblá­zat alján szorosabb lett a hely­zet. / . Góllövőcipő kerestetik. A 18. forduló nagyon gólszegóny volt, mindössze 13 esett. Jól szerepel­tek a vendégcsapatok, három esetben győzelemmel távoztak a mérkőzésről, a Tatabánya pe­dig pontot rabolt a Fáy utcá­ban. A vasárnapi mérkőzések eredményei: MTK—Pécs 1:0 (0:0), Tatabá­nya—Vasas 1:1 (1:0), Salgótar­ján—Csepel 1:0 (1:0), Komló­Ferencváros 1:0 (0:0), Egyetértő Diósgyőr 1:0 (ü:0), Bp. Honvéd- Videoton 1:0 (0:0), Kába ETO­Szombathely 2:0 (1:0). Jelenei az Újpest! Dózsa—Egri Dózsa (3:1) mérkőzésről. Egy előre- vágóit laöcla megszerzéséért küzd Vígh és Horváth. (Foto: Kiss B.) Az NB 1. állása: l. U. Dózsa 18 13 4 1 52-17 30 2. SBTC 18 9 7 2 30-17 25 3. FTC 18 10 4 4 39-17 24 4. Vasas 18 8 6 4 29-17 22 5. Bp. Honvéd 18 8 5 5 23-16 21 G. Tatabánya 18 7 6 5 30-25 20 7. Komló 18 6 7 5 18-30 19 8. Rába ETO 18 5 8 5 20-28 LB 9. Egyetért. 18 5 7 6 19-19 17 10. Csepel 18 6 5 7 20-24 17 11. Pécs. 18 4 7 7,10-13 15 12. Haladás 18 4 5 9 20-26 13 13. Videoton 18 5 3 10 16-28 lí 14. Eger 18 4 4 10 21-39 ll 15. DVT.K 18 4 3 11 20-32 11 16. MTK 18 2 5 M 10-29 $