Népújság, 1971. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-09 / 264. szám

Ismét a If. félidőben „mondott csődötas Eger Szinte már megszokott, hogy nem múlik él hét — for­duló — a labdarúgó NB l-ben vaskos meglepetés nélkül, 3 ne szerezzen pontot, pontokat a Komlói Bányász. Lantos Mihály tanítványai az első fordulóban 7:l-re kaptak ki a Megyeri úton, azóta viszont ötször győztek, és öt mérkő­zésen pedig döntetlenre játszottak. Szombaton például Kis­pestről, a Bp. Honvéd otthonából vittek el egy pontot. A meglepetés a Fáy utcában született: a vendég Cse­pel mindkét pontot hazavitte a Vasas ellen. A piros-ké­keknek ez volt a negyedik győzelme, a Vasasnak pedig a harmadik veresége. A forduló érdekessége: a Pécs megszerezte idei első győzelmét: a megbocsátott játékosokkal pontot szerzett az MTK Székesfehérvárott, nagy gólarányú győzelmet aratott a Tatabánya és a Salgótarján. , SBTC—Egri Dózsa 3:0 (0:0) NB I-es labdarúgó-mérkő­zés, Salgótarján, 5000 néző. • V.: Vadas Gy. (Müncz, Czirják). Salgótarján; Magyar — Sáfrány, Kmetty, Varga, Vertig, Szalay, Répás, Bás- •jti (Bartha), Horváth, Kajdi :(Szoó), Jeck. Edző: Moór Ede. Eger: Deésy — Kárpáti, Mészáros, Czeczedi, Simon, Berán, Tóth M., Bánkúti, Tóth T., Kovács F., Szűcs (Vígh). Edző: Kovács Ferenc. Szögletarány: (3:7) az SBTC javára. ' Kellemes; labdarúgóidő fogadta a pályára lépő csa­patokat Salgótarjánban. A házai közönség soraiban bi­zakodó volt a hangulat ~* mint utóbb kiderült, indo­koltan. A mérkőzés SBTC- rohamokkal kezdődött. Egy- után szálltak a lövé- fejesek az egri kapu lé, de Deésynek nem sok dolga akadt, mert a labda többnyire elkerülte a kaput.. A 7. percben lépte először a tarjáni térfélre az egri csa­tárok, de a támadás elakadt és újból a Bányász percei következtek. A 10. percben szöglethez jutott az Eger. Bánkúid beadását Czeczeli elé fejelték a védők, a fia­tal hátvéd kapu elé ívelt és Kovács a védők között fel­ugorva fejelt, de a labda a léc fölött hagyta el a játék­teret Negyedóra elteltével kiegyensúlyozottabbá vált a küzdelem, a vendégek jól adogattak, lassították a já­tékot, s egyre veszélyesebb támadásokat vezettek. A 14- percben óriási helyzet ma­radt kihasználatlanul. Szűcs jól ugrott ki, már csak a ka­pussal állt szemben, de Ma­gyar lábbal menteni tudott. Két perccel később Básti lövését védte Deésy, az el­lentámadás végén pedig Bánkúti bombáját ütötte szögletre a tarjáni kapus. Ellaposodó It a játék, több pontatlan átadás történt mindkét oldalon, a 16-osok között folyt az alacsony színvonalú küzdelem. A 26. percben Simon lövése szállt a tarjáni kapu fölé, a másik oldalon Básti beadását Ver­tig lőtte csúnyán kapu mel­lé. A következő negyedórá­ban csupán Kajdi sérülése jelentett eseményt. A 42. percben majdnem gólt ért el a Dózsa, Bánkúti ravasz szöglete Magyarról a me­zőnybe pattant, de a védők felszabadítottak. Szünet után fergeteges rohamokkal kez­dett a Tarján, s fölénye a Egyedül Mészáros volt az, aki a 90 percet teljes erő- bedobással vegigküzdütte. 4o. percben érett góllá. Egy bal oldali szögletrúgást kö­vetően a lefejelt labdát Horváth védhetetlenül lőtte Deésy kapujának jobb alsó sarkába, 1:0. Beszorult az Eger és előbb Horváth lőtt kapu mellé, majd Jeck elől mentettek a védők. A Dózsa szórványos, erőtlen támadá­sai csupán a hazaiak 16- osáig jutottak el. A 64. percben született a második gól. Básti kitűnő labdával futtatta Jecket, a szélső az alapvonaltól játszott vissza Szoó elé, s a csatár nem hi­bázott, 2:0. Egyre aláren- deltebb szerepet játszott a Dózsa. A 70. percben ritkán látható szép góllal állították be a hazaiak a végered­ményt. Jobb oldalon futott a támadás, Szoó beadott, a védők visszafejelték eléje a labdát, s az ismételt beadás­ból a berobbanó Vertig nagy erővel bombázott a léc alá, 3:0. A gól után a Bá­nyász-csapat kiengedett. A 83. percben Kovács jó lövé­sét ütötte ki Magyar, majd Czeczeli elől szedte fel ügye­sen a labdát. Az utolsó em­lítésre méltó esemény egy nagy erejű Básti-lövés volt, de a labda a felső lécen csattant. Az első félidőben muta­tott játék alapján úgy lát­szott, hogy pontot vagy pontokat hoz az Eger Sal­gótarjánból. Egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, sőt a vendégtámadások veszélye­sebbek voltak. A második félidőben mintha kicserél­ték volna a két együttest. A Dózsa érthetetlenül visz- szaesett, míg a Bányászok erőtől duzzadó, időnként látványos játékot nyújtva, megérdemelten szerezték meg a két bajnoki pontot. Feltűnő, hogy az utóbbi időben a Dózsa játékosai­nak mennyire gyenge a tel­jesítménye a mérkőzések második részében. Az egriek közül Deésy a három gólról nem tehet, feladatát jól látta el. Kár­páti és Czeczeli csupán az első félidőben tudta tartani szélsőjét. Mészáros nyújtot­ta a legjobb teljesítményt a Dózsábób jellemző lelke­sedésére, hogy a második félidő közepén lesen állítot­ta meg a partjelző, amikor megunva a csatárok ügyet­lenkedéseit, előretört Kö­zéppályások és csatárok kö­zül csupán Bánkúti teljesít­ménye elfogadható. A töb­biek léléktelemil, bátorta­lanul játszottak, nem tudták a labdát elöl tartani, s ezzel nagyon megnehezítették a hátsó sor munkáját. A tar­jám csapatból a középpá­lyások és a szélsők nyúj­tottak átlagon felüli telje­sítményt. Vadas Gy. jól bí­ráskodott. f-gh) További eredmények: Hon­véd—Komló 0:0, Újpesti Dó­zsa—Ferencváros 2:1 (0:0), Tatabánya—Diósgyőr 4:1 (1:0), Pécsi Dózsa—Szom­bathely 1:0 (1:0), VM Egyet­értés—Rába ETO 1:1 (1:0), MTK—-VIDEOTON 1:1 (1:0), Csepel—Vasas 1:0 (0:0). Az KB 1. állása9 1. TT. Dózsa SO 7 8 — 28- 3 17 2. Komló 11 5 5 1 18-12 15 3. Vasas 11 6 2 3 21-11 14 4. Tatabánya 11 .5 4 2 21-16 14 5. FTC 10 6 1 3 21-10 13 6. Honvéd 10 5 S 2 16-10 13 7. Csepel 11 4 5 2 12-11 13 8. SBTC 10 3 5 2 14-12 11 9. ETO 11 2 6 3 10-13 10 10. Haladás 31 3 3 5 11-12 9 11. Egyetértés 11 2 4 5 11-15 8 12. Videoton 11 3 2 6 10-19 8 13. Pécs 11 1 5 5 3- 9 7 14. DVTK 11 3 1 7 15-23 7 Eger H 2 3 6 14-22 7 16. MTK 11 1 2 8 7-22 4 A félbeszakadt Egyetértés —Ferencváros mérkőzés eredménye mindkét csapat­nál vereségként szerepek Sportlövészet A Heves megyei Taiajerősaa- dáikodási Vállalat lövész klub­ja a Nagy Októberi Szocialista Forradalom tiszteletére, honvé­delmi kupa lövészversenyt ren­dezett a KISZ- és MSZMP-alap- ezervezet, lövészklubtagok, a vál­lalat dolgozóinak: részvételével. A nők és férfiak versenyében az első három helyezettet díjazták. A íéríimezőnyben nagy volt a harc, az első, illetve a második hely sorsa csak szétlövés után dőlt eL A női mezőny első há­rom helyezettje várakozáson fe­lüli teljesítményt nyújtott. Eredmények: Nők: 1. Czsicza Piroska, 2. Simon Gyuláné, 3. Pálak Margit. Férfiak: 1. Kiss Ottó, 2. Koós János, 3. Bányai Gergely. , Ä KISZ-kon|zrP8925U8 tiszteletére Tornaverseny Egerben A KISZ Eger Városi Bi­zottsága és az MTS Eger Városi Tanácsa Egerben az Alpári Gyula Közgazdasági Szakközépiskola tornatermé­ben rendezte meg' a KISZ Kongresszusi Kupa városi leány egyéni tornász-bajnok­ságot. A versenyre 11-en je­lentkeztek. A résztvevőknek szabadon választott gyakorla­tot kellett bemutatniuk a Budapesten több mint négyszáz versenyző részvételével bonyolí­tották le a 15—16 évesek birkó­zó-seregszemléjét. A Gyöngyösi Spartacus fiataljai közül Szakkai Attila és Varga Róbert aranyér­met szerzett, Berecz László má­sodik, fcsóka Zoltán pedig 4. he­lyen végzett. Varga Róbert kü­lön dicséretet érdemel, ugyanis fél kilogrammos súlyfeleslege miatt eggyel magasabb súlycso­portban versenyzett, s ragyogó győzelmi sorozatával biztosan szerezte meg az első helyet. Az észak területi serdülő sza­badfogású birkózó bajnokságon Egerben szintén sikeresen szere­peltek a gyöngyösiek. Hét ver­senyző képviselte a Spartacust, nehézsúlyban Szakkai Attila első helyen, a 67 kg-os Homyánszki György második, a 62 kg-os Ki­rály László harmadik, Gyuris Frigyes negyedik, Csóka Zoltán pedig ötödik lett. A november végén sorra kerülő országos ser­dülő bajnokságra négyen jutot­tak tovább a Gyöngyösi Sparta­cus birkózói közül. négy szeren. Színvonalas gyakorlatokat .láthatott a kö­zönség. Bálint Éva és Szarvas Erzsébet között holt­verseny alakult ki. A ver­senyszabályok értelmében a versenybíróságra várt a dön­tés, s ennek alapján a min­den szeren egyenletes telje­sítményt nyújtó Szarvas Erzsébet nyerte meg a baj­nokságot az esélyesebb Bá­lint Éva előtt, áld három szeren jól versenyzett, de a gerendáról leesett Az összetett verseng vég­eredménye: 1. Szarvas Erzsé­bet 36,9, 2. Bálint Éva 36,9, 3. Bárdos Éva 35,6, 4, Kun Valéria 35,2, 5. Bóta Rozá­lia 33,9, 6. Tóth Zsuzsa (Gárdonyi G.) 33,8, 7. Izsó Jolán (Gárdonyi G.) 33,7, 8. Csányi Judit 33,1, 9. Vásár­hegyi Lilla 31,8, 10. Kerekes Anikó (Szilágyi G.) 31,6, 11. Kiss Éva (Szilágyi G.) 30,5. (A többi versenyző a Köz­gazdasági Szakközépiskola tanulója). Gyöngyöstől még a szerencse is elpártolt Esztergom? Vasas—i Gyöngyösi Spartacus 3:2 (1:2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Gyöngyös, 2500 néző. V.; Jurin- kovits. Esztergom: Fodor — Dóka, Kulcsár, Fiedler, Szenczi, Szan­di, Marko, I-aezkó, Engelbrecht, Balogh, György. Edző: Kertes László. Gyöngyös: Kovács — Nagy I., Forgács, Adonyi (Nagy V.), Bartha, Acs, Pethes, Gáspár, Bágyi, Szatmári, Nádudvari. Ed­ző: Treiber Rudolf. Hazai szempontból rosszul in­dult a mérkőzés, mert az első perc végén vezetéshez jutottak a vendégek. Az első támadásnál hátrálni kezdtek a gyöngyösi védőit, s a lesgyanús helyzetben levő vendég csatár Markó a ka­pujából Iónt álló Kovács feje fe­lett a hálóba ívelte a labdát, 1:0. Nem sokáig örülhettek a veze­tésnek azonban a vendégek, mert a nyolcadik percben Bá­gyi jó labdájával Szatmári ki­tört, már a büntetőterületen járt, amikor felvágták, s a meg­ítélt ll-est Pethes a jobb alsó sarokba helyezte. 1:1. A két gyors gól után. változatos me­zőnyjáték alakul* ki, valamivel a hazaiak voltak fölényben. A 30. percben Bágyi csavart labdá­ja, majd Szatmári ejtett lövése kerülte el a vendégek kapuját. A hazaiak fölénye a 35. percben érett góllá. Szabadrúgáshoz ju­tottak a gyöngyösiek, a labdá­nak Szatmári futott neki és éles lövése a sorfal mellett a jobb alsó sarokban kötött ki. 2:1., a gyöngyösiek javára. Ellentáma­dásból majdnem egyenlítettek az esztergomiak, de a kapufa men­teni tudott. A hátralevő időben is jó iramú mérkőzés folyt a pá­lyán, de gólt nem tudtak elérni ja püíitürfvlr A második: félidő újabb gól­lal folytatódott. A hazaiak „szó­rakozni” kezdtek a pályán, ame­lyet időben felismertek a ven­dégek, s a 47. percben egyenlí­tettek. A kitörő középcsatár lö­vésébe Kovács beleütött, de a kapusról kipattant labdát a kap­1. FTC—T7. Dózsa 2 1:2 2. Vasas—Csepel 2 0:1 3. Egyetértés—ETO x 1:1 4. Pécs—Haladás 1 1:0 5. Dorog—SZEOL 2 0:3 6. Kecskemét—ZTE x 0:0 7. Pénzügy.—Dunaújv. x 1:1 8. Várp.—Oroszlány x 1:1 9. Bp. Postás—Budafok x 1:1 10. Cagliari—Napoli 1 2:1 11. Catanzaro—Varese x 1:1 12. Fiorentina—Bologna 1 2:1 13. Sampdoria—Milan 2 0:2 4-1 14. Leninváros—Nyírégyh. 2 0:1 . MIL auyaulicr 8,» ködá Nem várt vereség Nagy küzdelmet és izgalmas mérkőzést hozott a vasárnap megrendezett Egri Finomme­chanika—TSE NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. A találkozó nem vári eredménnyel végződött, ugyanis a főiskolások 52:51 arányban nyertek, pedig az Egri Finommecha­nika szünetben már 16 ponttal vezetett. Képünkön: az egyik nagy csata pillanatát Útjuk. (Tiszta fehérben a vendegek.) ...---------------j-. - #4, mm Sá> fc odó gyöngyösi védők közül Szendi. fejelte a hálóba. 2:2. A' gól szemlátomást felhozta a ven­dégeket, s ekkor többször is csak a szerencse védte meg a hazaiakat a további góloktól. Ebben a játékrészben nem sike­rült semmi sem a Spairtacus-fi- úknak, s emiatt több szabályta­lankodás, durva belemen és for­dult elő, amelyben inkább a vendégelt jeleskedtek. A 70. perc­ben a magáról megfeledkezett Laczkót a játékvezető kiállítot­ta. A *0 emberre! is lelkesebbnek bizonyultak azonban a. vendé­gek és a 72. percben megszerez­ték a találkozó sorsát eldöntő gólt. Acs rövid és fölösleges ha­zaadását elcsípte a közelben ta­nyázó Balogh, s azt Kovács fe­lett a hálóba juttatta. 3:2. Nagy fölénybe került ezután a Spar­tacus, de mint ilyenkor lenni szokott, most is a csatárok ei- ügyetlenkedték a jobbnál-jobb helyzeteket. A gyenge játékvezetés mellett, a formájában mélyen vissza­esett Spartacus egy rövid idő­szaktól eltekintve most még a szerencsével is hadilábon állt. Az Esztergom igen kellemetlen ellenfélnek bizonyult, amely el­len kevés volt a hazaiak tudása, összességében — bár a döntet­len igazságosabb lett volna — mégis a nagyobb lelkesedés mi­att, a vendégek rászolgáltak m győzelemre. Egyénileg Kovács a® cgyl. gól­ban ludas volt. Nagy I. halvá­nyabb volt a megszokottnál. For­gács ezúttal bizonytalan volt. Adonyinak nem ment a játék. Bartha akart ugyan, de neki sem sikerült semmi. Pethes nincs formában. Gáspár rengeteget dolgozott, de munkája céltalan volt. Ácsnak első hazai NB II-es bemutatkozása nem sikerült Nádudvarit észre sem lehetett venni a pályán. Bágyi hajtott, de őrizték, sokszor szabálytalan­kodtak vele, így nem tudott igazán játékba lendülni. Szat­mári nagy területen, helyét so­kat változtatva küzdött. Nagy V, bátortalan volt. (szkocsovszky) A bajnokság csoport: állása. Északi 1. MVSC 13 8 2 23-10 19 2. Nagybát. 13 4 7 2 20-11 15 3. Izzó 13 4 7 2 20-13 15 4. Nyírégyh, 13 6 3 4 12- 7 15 "5. Kazincb. 13 6 3 4 19-16 lő 6. Leninv. 13 5 5 3 16-16 15 7. KKFSE 13 4 6 3 13-11 14 8. BVSC 13 6 1 6 22-22 13 Vác 13 3 7 3 34-14 13 10. Ikarus 13 4 4 5 17-22 12 11. Kister. 13 3 5 5 17-18 11 12. S.-új hely 13 2 7 4 13-15 11 13. Esztergom 13 3 5 5 17-23 11 Gyöngyös 13 5 1 7 17-23 11 15. Rakamaz 13 3 4 6 19-26 10 16. SKSE 13 1 6 6 11-23 8 LABDARŰ6Ő-///W(Í Az NB X. B. 14. fordulójának eredményei: Szegedi EOL-r-Dorog 3:0 (1:0), Pénzügyőr SE—Dunaúj- ■ városi Kohász 0:0, Bp. Spartacus —Pécsi Bányász 1:0 (1:0), Kecs­keméti Dózsa—Zalaegerszegi TE 0:0. Szolnoki MTE—FŰSPED Szállítók 1:1 (1:1), MÁV DAC— Ganz-MAVAG 0:0, Oroszlányi Bá­nyász-Várpalotai Bányász 1:1 (1:0), Békéscsabai Előre Sparta­cus—Volán SC 4:0 (3:0), Debre­ceni VSC—Ózdi Kohász 1:1 (1:1). A bajnokság állása: 1. SZEÖL 14 10 2 2 34-17 22 2 ZTE 14 9 3 2 31-12 21 3. DVSC 14 7 6 1 16- 6 20 4. MÁV DAC 14 7 5 2 25-14 19 5. Dunaújv. 14 7 5 2 17- 9 19 6. Oroszlány 16 6 4 4 26-13 15 7. Békéscs. 14 5 5 4 22-18 15 8. Bp. Spart. 14 5 5 4 15-19 15 9. Kecskemét 14 5 4 5 28-20 14 10. Dorog 14 4 6 4 17-15 14 11. Várpalota 14 5 3 6 13-17 13 12. Pénzügy. 14 2 7 5 11-18 11 SZMTE 14 3 5 6 13-20 11 14. Ózd 14 3 4 7 14-23 10 15. FÖSPED 14 3 3 1) 16-27 9 16. Volán 14 3 3 8 15-27 9 17. G.-MÄVAG 14 2 4 8 12-25 8 18. P. Bányász 14 2 2 10 14-34 6 *-NB Il-es eredmények, Északi csoport: Váci Híradás—Sátoral­jaújhelyi Spartacus 2:1 (1:1), Ra- kamazi Spartacus—Salgótarjáni Kohász 2:1 (0:0), Nyíregyházi Spartacus—Leninvárosi MTK 1:0 (0:0), Kossuth KFSE—Vasas Ika­rus 3:0 (1:0), Miskolci VSC— BVSC 3:1 (3:1), Kazincbarcikai Vegyész—Kisterenyei Bányász 1 :l (1:0), Nagybátonyi Bányász—Va­sas Izzó. 0:0. Keleti csoport: Krs- TEXT—MGM Debrecen 8:0 (1:0), Szolnoki MÁV—Lehel SC 4:0 (3:0), Ceglédi VSE—Szegedi Dó­zsa 1:1 (1:0), BKV Előre—Sáárva- si Spartacus 3:0 (0:0), Kiskunha­lasi MEDOSZ—Szegedi VSE 1:0 (0:0), Debreceni EAC—Bp. Épí­tők 1:0 (t:0), Vasas Láng—Gyu­lai MEDOSZ 1:0 (1:0). Budafoki MTE—Bp. Postás 1:1 (1:0). Az él­csoport állása: 1. Budafok 19, 2. BKV Előre 18, 3. Kiskunhalas 18 ponttal. Nyugati csoport: KO- MEP—Székesfehérvári MÁV Elő­re 2:1 (1:0), Szekszárdi Dózsa— Savaria Cipőgyár 5:0 (1:0), Za­laegerszegi Dózsa—Olajbányász SE 1:1 (0:0), Bauxitbányász SE— Pécsi Ércbányász 2:0 (0:0). Ba­kony Vegyész—Almásfüzitői Tim­föld 2:1 (0:0). NIKE Fűzfői AK— Pécsi VSK 3:2 (1:2). Győri Dó- 28a-Ajkai Bánráss lio ú:0), Pa­pai Textiles—Táncsics SE 4 :l (3:1). Az élcsoport állása: 1. ■ Szekszárd 20, 2. Pápa 16, 3. Fűzfő 15 ponttal. * Egri Dózsa—SBTC 3:2 (1:0). NB I-es tartalékbajnoki mérkőzés, Salgótarján, 2000 néző. V.: Ló- czy. Eger: Bulyovszky (Kovács) — László. Bóbita, Szonda, La­katos, Patkós, Ambrus, Temes­vári. Szegő, Koisza. Bóta. SBTC: Szőke (Szikora), Bódi, Miklós, Káposztás, Szabó. Lisztóczlci, Be- rindán, Toldi, Kovács, Bencsók (Antal), Loch. Lelkes játékával n-.egérdemelte a győzelmet a ven­dégcsapat. G.: Ambrus 2. Temes­vári, illetve: Berindán, Bódi. Jók: ■ Ambrus, Kojsza, Lakatos. Befejeződött az őszi idény a megyei II. osztály keleti, csoport ifjúsági bajnokságában. Az utol­só fordulóban 0:0-ás döntetlennel végződött a Mátraderecske—Mák- Iát- találkozó. A bajnokság őszi végeredménye: 1. Egersz. 11 10 — 1 44-14 20 2. Tarnalelesz 11 8 3 — 44-11 19 3. Péterv. 11 8 1 2 31-20 17 4. Sarud 11 6 2 3 18-25 14 5. Novaj 11 5 1 5 19-26 11 6. Verpelét 11 5 — 6 24-18 10 7. Besenyőt. 11 3 3 5 11-19 9 8. Istenm. 11 4 — 8 13-23 8 9. Makiár 11 3 2 6 12-28 8 10. Szihalom 11 3 1 7 28-28 7 11. Mátrádéi-. 11 2 1 8 17-27 5 12. Erdőtelek 11 2 — 9 12-34 4 4 Hatvanban a városi labdarúgó szövetség, a városi KlSZ-bizott- .saggal és a Spartacus SK-val karöltve, nagypályás Labdarúgó- bajrokságot indított Wohály Ku­pa néven a közli sztéléiben álló sportembér, az elhunyt Jlohály Antal tiszteletére. Nyolc csapat küldte be nevezését, ezek kö­zül kettő visszalépett, Így hat együttes részvételével indult a bajnokság. A tavalyi bajnok MÁV öregfiúk az idén gyengéb­ben sz.erepelt, míg az újonc Ki­nizsi öregfiúk kitűnő erőket fel- t-onultatva — Kristyán, Sáfrány, Sárközi, Smid, Boronkai —, biz­tosan vezetnek a bajnokságban. Az őszi forduló végeredménye: 1. K. öregf. 5 5------15- 4 10 2 . MÁV FŰtőh. 5 13 15-55 3. Városi Tan. 5 2 1 2 4- 5 5 4. Lendület 5 1 2 2 8- 5 4 5. MÁV öregf. 5 113 5-10 3 6. V. Meteor 5 113 5-11 3 A tavaszi forduló jövő ev ápri­lisában kezdődik.