Népújság, 1971. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-09 / 264. szám

Nyolc gólt rúgott az Egercsebi, hármat kapott az Ipc és a Nerval Vasas Ez történt a labdarúgó NB lll-ban A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulójában váltakozó teljesít­ményekkel szerepeltek megyénk, együttesel At Apa odahaza szen­vedett 3:0-ás vereségei a Papp J SB-tól, de ugyanennyi gólt kapott a Berval Vasas is Mis­kolcon. Vereséget szenvedett az Zalka SE is az Ózdvidéktöl. Az Egeresem viszont a forduló egyik nagy meglepetését okoz­va 3:d-ós.' félidő után nyolcszor talált az Ormosbánya kapujába: Sulyok egymaga ötször volt eredményes. Ugyancsak győzött a Hatvani Kinizsi is, ezúttal a Mákvölgyi Bányászt sikerült két vállra fektetniük. MISKOLCI BÁNYÁSZ— BÉRVAI VASAS 3:1 (0:1) Pereces, loo- néző. v.: Vlncze. Berva: Benőé — Szűcs, Sípos X., Póta, Pázmándi, Zsgonyi, Princzes, Zajácz, Prommet, Mis- kolczi (Kurinka), Várkonyl (Sí­pos II.). Edző: Csizmarik Imre. Jól kezdett a vendég Vasas és már a 3. percben vezetéshez ju­tott. Promer—Zajácz ossz játék után a beívelt labdát Princzes értékesítette. 0:1. Továbbra Is a Vasas játszott jobban, de mégis majdnem a Bányász ért el gólt, a hazai csatár lövése azonban a kapufáról vágódott vissza. Ez­után feljött a hazai gárda és Bende két ízben is csak bra­vúrral tudott hárítani. Egy sza­badrúgást és egy veszélyes szög­letet tett ártalmatlanná. Fordulás után nagy erővel tá­madott a Bányász és az 56. percben Previtczer révén egyen­lített, Két perccel később újabb gólt kapott a Vasas. Egy rosz- szul sikerült kapuskirúgás után Kiss nagy gólt lőtt, 2:1. A gyors fordulat szinte szárnyakat adott a hazaiaknak és a 73. percben Kiss beállította a végeredményt Is, 3:1. Az utolsó negyedórában még vezetett néhány jó támadást a vendég gárda, de az ered­ményen már nem sikerűit szé­píteniük. A második félidő játéka alap­ján megérdemelt a bányászok győzelme. A Vasasból Sípos I-, Frommer és Princzes játéka ér­demel említést. (fesztbaum) HATVANI KINIZSI— MAKVÖLGYI BÁNYÁSZ 1:0 (13)) Hatvan, 600 néző. VJ Gyön­gyösi dr. Kinizsi: Bacsa — Konkoly, Sze­keres, Mészáros, Baranyi, Gu- bis, Urban, Szabó, Román, Tóth, Kővágó. Edző: Sárközi György. Kinizsi-fölénnyel Indult a mér­kőzés, s már az első percekben több nagy helyzet maradt ki­használatlanul. A 18. percben Tóth 5 méterről nem találta el a labdát, s oda lett a kínálko­zó alkalom. A 3». percben Sza­bó egyedül tört ki a védők kö­zül és biztos helyzetben 2 mé­terről a kapufát találta el. Ez­után a vendégek percei követ­keztek. de két nagy helyzetben Bacsa önfeláldozóan menteni tu­dott. A 31. percben .Szabó jobb oldalról lőtte be a labdát és Tóth 7 méterről nem hibázott, 1:0. Még a Kinizsinek akadt néhány hely­zete, de ezek rendre meghiú­sultak. Szünet után mindkét kapu ve­szélybe került néhányszor, majd • a 75. percben majdnem egyenlí­tettek a vendégek egy bal olda­li beadás a kapufáról a jobb­szélső elé pattant, aki elől azori- ban Mészáros az utolsó másod­percben menteni tudott, a bo. percben Urbán nagy lövését tet­te ártalmatlanná a vendégek kapusa. A 82. percben Román el­csípett egy hazaadást, de nem tudta kihasználni a kínálkozó alkalmat. Az eredmény Igazsá­gos. Jók: Kővágó. (sáfrány) ÓZD VIDÉKI B.—ZALKA SE 2:1 (1:0) Somsálybánya, 100 néző, V.í Sufránszky. Zalka SE: Rozsnoki — Bocsi, Kókai (Vass), Vörös, Birincsik, Kornél, Ungvári (Mátlsz), Bo­ros, Balogh, Beraxa, Marcsók. Edző: Tóth Gábor. Egyenrangú csapatok küzdel­mét hozta a találkozó első 15 perce Bár az első igazi gólhely­zet a hazai csatárok előtt adó­dott, de ekkor Rozsnoki bravú­rosan mentett. A következő percekben azonban ő Is tehe­tetlennek bizonyult a házal csa­tátokkal szemben, mert a 28. Percben Angyal vezetéshez jut­tatta csapatát, 1:0. A félidő vé­géig a Zalka vette át a játék Irányítását, de egyenlíteni nem tudott. Szünet után Is élénk, küzdel­mes volt a játék. A 75. perc­ben büntetőből tovább növelték előnyüket a hazaiak, amikor Vörös kezezéséért megítélt 11-est Angyal biztosan értékesítette, 2:0. A 78. percben Marcsók egyéni cselsorozat utón a 16-oson be­lülre került, amikor felvágták. A megítélt büntetőt Beraxa biz­tosan helyezte a kapuba, 2:1. Élénkült az Iram, több helyzet adódott a vendégek előtt, de a csatárok nem tudtak mit kez­deni a kínálkozó alkalmakkal. Az utolsó percben Marcsokot az ellenfél kapusa durván megsér­tette, dulakodás kezdődött, s a játékvezető mindkettőjüket kiál­lította, Jók: Rozsnoki, Bocsi, Ba­logh, (bálint) EGERCSEHI B.— ORMOSBÁNYA 8:0 (3:0) Egeresem, 100 néző. V.; Fü­Jöp. Egerasehi: Molnár — Dorkó II., Kozma, Stoff, Szabó, Halász I., Bartha, Halász II., Orosz, Su­lyok, Petrányi. Edző: Túrán Ist­ván. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. A B. percben Bartha— Ferényl volt a labda útja, aki lőtt, de labdája elsurrant a ka­pufa mellett. Az első gólra a 23. percig kellett várni, amikor Pet­rényi elfutott a bal szélen, akt a befutó Sulyok elé gurított, a a balösszekötő a hálóba bombá­zott, 1:0. A 25. percben ismét Petrányi ment el a bal szélen, majd Orosz elé tálalt, aki a bal alsó sarokba pörgette a labdát, 2:0. A 43. percben Petrányit a 16-oson belül buktatták, s a meg­ítélt ii-est Sulyok a jobb alsó sarokba lőtte, 3:0. Szünet után is folytatódott a hazaiak „gólgyártása”. Az 55. percben Sulyok 15 méterről lőtt a kapu felső sarkába, 4:0. Az 57. percben Orosz lőtt kapura, a kapus kiütötte a labdát, amelyet Sulyok 17 méterről juttatott a kapuba. 5:0. Az 53. P£rfbe" S“' Ívok egyedül tört ki és senki- töl sem zavartatva tovább növel­te csapata előnyét. A 65. perc­ben a vendégek kapusa ütögette a labdát, Petrányi elvette tőle es az üres kapuba gurította, 7.0. A találkozó utolsó goUa a JS. neteben esett, amikor Sulyok- Orosz akció után a középcsatár 13 méterről a iobb sarokba küld- te a labdát, 8:0. „Macska-egér” harc folyt apá­lyán az Ormosbánya egyetlen pillanatig sem tudta kétségessé tenni a két pont sorsát. A ha­zaiak győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Sulyok (a mezőny legjobbja), Petrányi, nvfisz. .. ... PAPP J. SE—APC 3:0 (2:0) te, 200 néző. V.t Sir. m: Flesek - Sándor, Mé­cs, Csizmadia, Baranyai II., lányi), Gulyka, Litkei, Kiss, Kudelka. Edző; Vendégtámadások vezették be a mérkőzést, s a 6- percben Kiss 20 méteres bombalövése csat­tant a kapufán. A 12. percben ■megszerezték a vezetést a ven­dégek. Ártalmatlan támadás vé­gén Szabó 22 méterről váratla­nul lőtt, s a labda akadály nél­kül jutott a hálóba, 1:0. A 30. percben Sándor a 16-oson be­lül szabálytalanul szerelte a bal- összekötőt,! s a jogos 11-est Ta­tár kapu mellé rúgta, A 33. percben sakk-matt helyzet végén Konyha közelről lőtt az apci ka­puba, 2:0. A második félidő ap­ci rohamokkal kezdődött és többször is zavarba jött a hon­véd védelem, de az 33. percben Kudelka a kapufát találta el. A 80. percben egy bal oldali kor­szerű táma.dás „végén a pon$o-. san beívelt labdát Gulyka fejel­te a hálóba. A korszerűbben játszó honvéd csapat megérde­melten vitte el Apcról a Két bajnoki pontot. Sir játékvezető jól vezette a találkozót. Jók: Plessek, Sándor, Laczkó. (pandúr) Az NB 'ill, további eredmé­nyei : Trencsényi SE—Mátrano- vák 2:0 (0:0), Rudabánya—Ede- lény 1:0 (1:0), Királd—Borsodi B. 2:0 (1:0). A hajrában dőlt el a 2 pont sorsa VASAS IZZÓ- EGRI DÓZSA 1:5 (2:1, 2:1, 2:3, 1:0) Sportuszoda, 1000 néző. • V.: Nádai. OB I-es vízilabda- mérkőzés. Vasas Izzó: Füzesy — Bod­nár II., Konrád II., Bobori, Győré, Martin dr., Martino­vics. Cs.: Tibaí. Edző: Mohá­csi Attila. Eger: Riill — Katona J-> Pócsik, Bolya, Lutter, Re­gős, Kelemen L. Cs.: Mátra- hegyi, Kovács T. Edző: Pó­csik Dénes. G.: Martinovics 4 (kettőt 4 m-esből), Győré, Konrád II. dr., Martin dr., Ul. Pó­csik 3 (egyet 4 m-esből). Ki­állítás: Vasas Izzó 9, Eger 7. n Kissé álmosan indult a mérkőzés, de már az első játékrészben mindkét olda­lon adódtak helyzetek. Az Eger szerzett Pócsllc révén vezetést, utána viszont a V. Izzó fokozatosan elhúzott 3:l-re, majd 5:2-re vezetett. A harmadik negyedben az újpestiek kissé könnyen vet­ték a játékot és ez majd­nem megbosszulta magát. A hajrában Martinovics 4 m-es góllal biztosította csapata győzelmét, Pócsik viszont elhibázott egy büntetőt. Ki­tűnt: Füzesy, Konrád II. dr., Győré, Martinovics, ill, Pó­csik, Katona J. A bajnokság állása: 1. osc 2. u. Dózsa 3. FTC 12 12 12 12 12 u 4. Vasas 5. V. Izzó 6. Szolnok 7. Bp. Honvéd 12 8. Bp. Spart. 12 9. Eg?r 12 10. Tatabánya 12 — 4 li 38-72 1 3 — 60-40 19 4 2 56-46 16 4 44-40 14 1 43-47 14 3 51-50 13 4 50-46 12 4 53-51 11 5 34-37 10 5 00-55 10 A 31. számú Állami Építő­ipari Vállalat betonozó kubikosokat felvesz a jászágói, illetve pusztamonostori munkahe­lyére. Népgazdaságilag ki­emelt beruházás. Jelent­kezni lehet a 185. sz. épí­tésvezetőségünkön, jászágói munkahelyén. $ i BttV Á Budapesti Közlekedési Vállalat állandó 1 műszakos beosz­tással azonnali belépésre keres kőműves, tetőfedő, ács- állványozó, kövező, épület- asztalos. épületlakatos, épü­letbádogos, víz-gázszerelő, központifűtés-szerelő, gép­szerelő. vasbetonszerelő. 3 MŰSZAKOS BEOSZTÁSBAN: gyalus, marós szakmunká­sokat, valamint építőipari betanított és segédmunká­sokat. Felveszünk továbbá: szak­ma nélküli férfi munka­erőket: vasúti pályajavi- tásl és építési munkára, női munkaerőket: pálya- takarítási munkára. Egyenruha-ellátás, felvételre keresünk továb­bá: 48 órás munkahéttel vizsgázott kazánfűtőket. Vidéki dolgozók részére munkásszállást biztosítunk. Bérezés: a kollektív szer­ződés szerint. Minden dolgozó és család­tagja részére autóbuszra, villamosra, HÉV-re és metróra szóló díjmentes utazási igazolványt bizto­sítunk. Felvétel: BUDAPEST, VH» Kertész utca 16. és a vállalat valamennyi telephelyén. ___________ Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik felejthetet­len feleségem BEZZEG FERENCNÉ temetésén koszorúikkal, vi­rágaikkal, részvétükkel fáj­dalmunkat enyhíteni Igye­keztek. Gyászoló férje, gyermekei és rokonai. A GYESE és a Petőfibánya idegenben is győzött A megyei X. osztályú labdarú­gó-bajnokság utolsó előtti for­dulójában két csapat győzött ide­genben. A GYESE biztosan fek­tette két vállra az Egri Sparta- eust, a hevesiek pedig utolsó őszi mérkőzésükön a Petőfibanyától szenvedtek vereséget. Nagy gól- ajányú győzelmet aratott a Sí­roki Vasas a Tárnáméra csapa­ta ellen Biztosan győzött ottho­nában a Bózsaszentmárton, a rtecsk és a Gáspár SE, míg a Karikás SE nehezen bírt a füzes­abonyiakkal. Eredmények: Sí­rok—Tárnáméra 6:1 (3:0), Gás­pár SE—Bélapátfalva 3:0 (1:0), Rőzsaszentmárton—Dobó SE 3:0 (0:0), Recsk—MÁV HAC 3:0 (0:0), E. Spartacus—GYESE 0:2 (0:1), Heves—Petőfibánya 1:3 (0:1), Ka­rikás SE—Füzesabony 1:0 (0:0). A bajnokság állása: 1. Gáspár SE 13 9 3 1 37- 9 21 2. Petófib. 13 8 4 l 35-10 30 3. Rózsaszm. 13 3 8 - 33- 8 18 «.GYESE 13 7 3 3 38-16 17 I. Selyp! K. 13 7 2 4 42-21 16 Saves 4* í -*- * árJ-16 is 7. Bélapátf. 8. MÁV HAC 9. Recsk 10. Sírok 11. Tárnám. 12. Kar. SE 13. Dobó SE 14. E. Spart. 15. Füzesab. Ifjúságiak: GYESE 2:5, 13 7 2 4 24-16 16 13 7 — 6 18-18 14 13 6 2 5 24-31 14 13 5 5 3 21-23 13 13 4 1 8 14-37 9 13 2 4 7 13-25 8 13 3 1 9 22-36 7 13 — 4 9 9-37 4 13 1 1 11 7-41 3 Egri Spartacus— Recsk—MÁV HAC 6:0, Sírok—Tárnáméra 7:1, Heves —Petőfibánya 0:0, Rózsaszent­márton—Sportiskola 0:0. A bajnokság állása: 1. Petőfib, 11 8 2 1 49- 9 18 2. Bélapátf. 11 8 2 1 39-14 18 3. Sportlsk. 11 6 5 — 25-11 17 4. Selyp 11 5 5 1 29-17 15 5. Sírok 11 6 1 4 50-17 13 6. Rózsaszm.' 11 5 3 3 20-14 13 7. Heves 12 3 4 5 27-24 10 3. GYESE 12 4 3 5 26-31 9 9. Füzesab. 11 3 2 6 15-45 8 10. Recsk 11 3 1 7 17-40 7 U. E. Spart. 11 2 2 7 15-40 8 12. Tornáméra 12 1 3 8 16-37 5 U. MÁV HAC u 2 1 ő Alkatrészvásár! A Vörös Csillag Traktorgyár a téli gépjavítások segítése céljából november 10-e és 24-e között a BNV 3-as pavilonjában alkatrészeiadási napokat rendez / a DUTRA traktorok szerkezeti és motorikus al­katrészeiből, tartozékaiból. Nyitva: 9 órától 16 óráig. Szombaton és vasárnap árusítás ninc& Használja ki az alkalmat: készüljön fel » téli gépjavításra! ALIAS A hevesi Állami Gazdaság jól képzett esztergályost és me­zőgazdasági gépszerelőt keres gyakorlattal. Jelentkezés szemé­lyesen. ____________ K ÉZIRATOK gépeléséhez gép- frónőt keresek. „Kézirat” jellgé­re, egri Magyar Hirdetőbe,______ KÉT fiatal, kezdő gépkocsive­zető állást változtatna. „Terme­lőszövetkezetek előnyben” jel­igére, gyöngyösi Magyar Hirde- tőbe. A PARK Szálló felvesz segéd­munkásokat és női dolgozókat a konyhára. Jelentkezés: Eger, Szálló, munkaügy, _________ A MÁTRAALJI ÁFÉSZ osz­tályvezetői munkakörbe OTN-ben szereplő építőipari technikust ke­res, Jelentkezni lehet Domoszlón, az ÁFÉSZ központi irodájában. INGATLAN HAROMSZOBAS, összkomfor­tos családi ház, azonnal beköl­tözhetően eladó. Marsó József, Hatvan, Thurzó u. 2. HAROMSZOBAS családi ház, 800 négyszögöl telekkel, beköl­tözhetően eladó. Verpelét, Arany út 45. Érdeklődni lehet egész nap. , ______ C SALÁDI házak, társashazak, mezőgazdasági létesítmények ter­vezését és műszaki ellenőrzését olcsón vállalom. Gyöngyös, Beth­len Gábor u. 2/a.________________ F ÜZESABONY, Verseny u. 13. számú, 2 szobás, kertes családi ház eladó. t. 168 n.-öl házhely eladó. Erdek- lődni: Eger, Vécsey-vélgy 10 ■ 2 SZOBA-konyhás lakásomat 1 szoba-komfortosra cserélném. Megegyezéssel. Eger, Ráckapu tér 2. JÁRMŰ ZSIGULI 5000 km-rel eladó. Dr. Thuróczy, Gyöngyös, Jókai u. 24._______________________________ V ÁROSI TANÁCS V. B. Város- gondozási Üzeme, Gyöngyös, Ke­nyérgyár út 9., megvételre ajánl­juk 1 db GAZ 51. típusú 2,5 ton­nás, 1 db AC dömper 5 tonnás teherkocsit. Üi.: Prezenszki Ti- • bor. Telefon: 17-33. 7 órától 16 óráig, ___________ G ENERALOZOTT Skoda Octa- via, vizsga után, kitűnő álla­potban eladó. Megtekinthető 7— 3-ig, az Eger, Park Szállóban, Szél János._______________ Ü J állapotban levő, 50 köbcen­tis Jáwa igényesnek eladó. Eger, Lenin út 40. VEGYES GYERMEKAGY matraccal ésl egy sport gyermekkocsi, eladó. Eger, Szálloda u. 2.. 1. cm, 4. NDK, variálható gyermekkocsi eladó. Ugyanott garázs kiadó. Eger, Csákány u. M/9„ vn. era, 1, Telefon: 56-11.___________ Z ONGORA olcsón eladó. Eger, Balassa Bálint u. 17.___________ A Z EGRI Építőipari Szövetke­zet alábbi szövegű, téglalap ala­kú bélyegzője elveszett: „Építő­ipari Szövetkezet, Eger, Csákány U. 11. MNB 350—31989 8.” A bél lyegző érvénytelen. ELADUNK állami vagy sző-' vetkezeti szervek részére 30—50 százalékos használhatósági fokú 9 db írógépet, 1 db kézi és 1 db elektromos szorzógépet, vala­mint 1 db elektromos összeadó­gépet. Erckutató, Eger, Kertész u. 128. Anyaggazdálkodási osz­tály.___________________________( N OVEMBER 1-én Mátrafüred- ről elveszett egy 5 éves magyar vizsla kankutya. Ismertetőjelei: erős, izmos, jó lcondítcióbon van. Színe: sötétsárga, 45 cm magas. Nyakán, szügyén fehér beütés. Rex névre hallgat. Nyom­ravezetőnek 300.— Ft jutalmat adok. Címem: Bozsik Pál, Mát­rafüred, Béke u. 2,_____________ FIGYELEM! Aki 1971. október 30-án, 11.50-kor történt ZIL te­herautó és Skoda személygép­kocsi összeütközésekor Eger, és Kerecsénd 4-es és 5-ös kilomé­terkő között jelen volt és a ke­rékpárost látta, akinek csomag­tartójára gallyfa volt kötve, vagy továbbhaladásáról tud, legyen szí­ves értesíteni, Zele Sándor, Fü­zesabony, Csillag u. 10. szám. Hirdessen a Népújságban ! tervezés! gyakorlattal ren­delkező gépész­mérnököt Egri üzemünkbe Jelentkezés személyesen: Eger, Kossuth Lajos u. 18. Műszaki osztály. Az AFIT XVI. sz. Autó­javító Vállalat felvételre keresi az alábbi szakmunkásokat: autóvillamossági­szerelő. autószerelő, karosszérialakatos. Azonnali belépéssel felveszünk portásokat Jelentkezés: AFIT XVI. számú Autójavító Vállalat, 4. számú üzemegysége, Eger, Lenin út 129. sz. Üzemvezetőnél. MEZŐGÉP EGRI GYÁREGYSÉGE (GÉPÁLLOMÁS) azonnali felvételre esztergályos, marós, általános és géplakatos szakmunkásokat, segédmunkásokat és női betanított munkásokat keres. Kömlő—Füzesabony—Makiár útvonalon buszjá­rat van. Jelentkezés: Eger, Lenin út 261. szám. Molnár Tibomé munkaügyi előadónál. I