Népújság, 1971. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-15 / 139. szám

Eger as M Ukapujában Egri Dóssá — Ganx-MÁVAG 3:0 (0:0) NB I. B-s labdarúgó-mér­kőzés, Kőbányai út, 600 né­ző. V.: Kamarás dr. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros, Czeczeli, Raj­na, Berán, Tóth M., Bánkúti, Tóth T., Kovács F., Szűcs. Edző: Kovács Ferenc. Ganz: Meyer — Király, Monostori, Marezell, Balogh, Kvassay, Bősze, Dinopulosz I., Végh, Dinopulosz II., Fenyvesi. Edző: Rozner Győ­ző. A vendégek erős szél el­len, nappal szemben kezdték a játékot, Az első perq vé­gén egy előre vágott labdá­val a hazaiak veszélyeztet­tek, de Bősze elől Rajna szögletre mentett, a 3. perc­ben Kárpáti futott fel a jobb oldalon, kapura is lőtt, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Kö­zepes iramban folyt tovább a játék, taktikai küzdelem folyt a gyepen. A fővárosiak a szél támogatását kihasz­nálva, előre vágott labdák­kal, gyors lerohanásokkal kezdeményeztek, míg a li­la-fehérek adogattak, sok érintéssel igyekeztek beven­ni Meyer kapuját A 10. percben eleredt az eső is, de amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is vonult, újra kisütött a nap. a 15. perc­ben Végh szabadrúgása szállt Bulyovszky kapuja mellé, majd a másik oldalon Szűcs tört be a kapu előterébe, de jó helyzetben a labda el­pattant tőle. A 20. percben egy gyors egri támadás vé­gén Tóth T. nem találta el a labdát, Bánkúti igen, de lövése a kapu fölött suhant el. A 24. percben Kvassay fejesét Czeczeli a bal sarok­ból vágta ki, ellentámadás végén viszont Kovács F. nagy erejű lövése kerülte el a bal alsó sarkot. , Nem emelkedett a játék színvonala közepesnél maga­sabbra, továbbra is inkább a küzdő jelleg domborodott ki, így sokáig kevés ese­mény történt a zöld gyepen. A 40. percbei egy jobb ol­dali támadás végén beívelt labda elszállt a védők fölött, de a berobbanó Fenyvesi közelről a jobb kapufa mel­le pörgette. Szünet után m hazaiak támadásaival foly­tatódott a találkozó, az egri védők azonban jól álltak a lábukon, előbb Kárpáti, majd Mészáros és Berán mentett meleg helyzetben A 49. percben Bánkúti cselezte be magát a büntetőterületre, Király fellökte az apró ter­metű csatárt, de a játékveze­tő szögletrúgást ítélt a ven­dégek javára. A beívelt lab­dát a hazaiak hárították. Egyre többet támadtak az egriek; Az 55. percben Ko­vács F. beadását Tóth T. ka­pura fejelte, Meyer látvá­nyosan védett. Az 56. perc­ben ötödik szögletét rúgta már a vendégcsapat, a védők azonban mindig hárítani tud­tak Az 59. percben Kárpáti rosszul sikerült hazaadása keltett izgalmat, majd a 62. percben váratlanul vezetés­hez jutottak a Dózsások. Bánkúti indította Tóth T.-t középen, az egri csatár gyor­san tört kapura, közben Me­yer is kiindult kapujából, összeütközött védőtársaival, a labda az egri csatár elé került, áld az üres kapuba továbbított, 1:0. A gólra a hazaiak heves rohamokkal válaszoltak, de nem tudták áttörni a vendé­gek védelmét. A 71. percben gyors egri akció végén Ko­vács F. távoli, nagy erejű lövését csak másodszorra tudta megszerezni a kapus. A 76. percben tovább növel­te góljainak számát a ven­dég együttes. 26 méterre a kaputól buktatták Kovács F.- et, a megítélt szabadrúgást Czeczeli ritkán látható, óriási QMgflMg, . I9S0L. június Xä* kedd $ erejű lövéssel bombázta a bal felső sarokba, 2:0. A hazaiak szemlátomást feladták a küzdelmet, az eg­riek pedig átvették a játék irányítását, széleken futta­tott támadásokkal tartották elől a labdát. A 81. percben Tóth T. a jobbösszekötő he­lyén tört előre, már a 16- oson belül járt, amikor lőtt, de rosszul találta el a labdát és a kapus menteni tudott. A mérkőzés utolsó gólja a 89. percben esett. Bánkúli jobb oldalról szögletet ívelt be, a labda elszállt a védők fölött és a bal oldalon fel­ugró Tóth T. élesen a léc alá fejelt, 3:0, Szép számú egri szurkoló kísérte el kedvenc csapatát a Kőbányai útra, hogy lelke­sen buzdítsa őket a győze­lem kivívására. Az egri fi­úk nem maradtak adósak, mert idei legjobb idegenbeli teljesítményükkel honorál­ták a szurkolók biztatását. Az első félidőben a nagy szél miatt ugyan biztonsági játék­ra törekedtek a lila-fehérek, „dugták” a labdát, a hazai támadások esetében pedig a védelem Berán vezényletével minden akciót időben meg­akasztott, de a második já­tékrészben már ők játszottak fölényben. Gyorsítani tudták az iramot, mezőnyfölényre tettek szert és a kapkodó ha­zaiak mellett biztosan sze­rezték meg a győzelmet, amely lényegében már meg­nyitotta előttük az utat az NB I-be. Egyénileg Bulyovszky jól védett. A közvetlen védelem­ben Czeczeli, Mészáros, Kár­páti volt a sorrend. Czeczeli szabadrúgásból elért góljáért külön dicséretet érdemel. A fedezetpár legjobbja Berán volt, különösen az első já­tékrészben, de Rajna is min­dent megtett a győzelemért. Elöl Tóth T. kitűnő elfutá­saival és két góljával szer­zett döntő érdemeket a győ­zelem kivívásában. Mellette Bánkút! és Kovács F. emel­kedett ki, de gyors szélső- játékáért csak a dicséret hangján lehet szólni Tóth M.-ről és Szűcsről is. Kamarás dr. a vendégek terhére tévedett sokat. (fazekas) Az Nb I. B további ered­ményei: MÁV DAC—Előre 6:0, Debrecen—Pécsi Bá­nyász 2:0, Várpalota—Kecs­kemét 1:1, Egyetértés—Szál­lítók 2:1, Bp. Spartacus— Szolnok 1:1, BVSC—Békés­csaba 2:0, Ózd—Székesfehér­vár 1:1, ZTE—Oroszlány 4:2. A bajnokság állása: 1. Egyetértés 32 17 12 3 43-18 54 2. Eger 32 18 8 6 46-21 49 3. Oroszlány 32 16 6 10 52-38 45 4. K. Dózsa 32 12 13 7 34-26 44 5. M. DAC 32 12 11 9 32-24 41 6. Békéscs. 32 13 9 10 38-33 41 7. Debrecen 32 13 9 10 40-31 37 11. ZTE 32 11 10 11 35-31 87 9. Pécsi B. 32 7 14 11 29-47 37 10. FOSPED 32 9 9 14 28-36 36 11. Szolnok 32 10 10 12 35-38 34 12. Bp. spart. 32 7 11 14 28-38 33 13. MA VAG 32 7 15 10 34-44 33 14. Várpalota 32 7 17 8 36-31 32 15. Ózd 32 10 9 13 31-41 32 IS. BVSC 32 10 9 13 40-48 30 17. Székest. 32 7 11 14 24-37 27 18. Előre 32 5 11 16 18-41 24 Az utolsó oszlopban a szerzett pontok és a jutalompontok együtt szerepelnek. Parázs jelenet a vízben Szombaton az egri uszodában rendezték meg az OSC— Egri Dózsa OB I-es vízilabda-mérkőzést, amely a vendé­gek fölényes, 7:2-es győzelmével ért véget. Az első két játékrészben — míg Pécsik végleg ki nem állt — izgal­mas, küzdelmes játékot láthattunk, sok egri helyzet ki­hagyásával. Képünk is egy ilyen parázs jelenetet ábrá- ; zol, ahol Katona J. Németh II., Koller, Ringelhann dr. küzd a labdáért, balra Pécsik és Szívós vív külön csatát, távolban pedig Bodnár I. dr. figyeli az eseményeket. (Foto: Molnár István) Apc nyerte a megyei rangadót A vasárnap megrendezett hét megyei I. osztályú baj­noki mérkőzésből kettő vég­ződött döntetlenül, három találkozón a hazaiak; kettőn pedig a vendégek diadal­lemmel kísért Róasaszent- maskodtak. A nagy figye- márton—Apc megyei rang­adót a vendégek nyerték biztos játék után 3:1 arány­ban. Ezzel az apciak meg­őrizték és megerősítették helyüket a bajnoki táblázat első helyén, ugyanis az őket üldöző Rózsaszentmárton és Az NB I eredményei: Cse­pel—Ú. Dózsái:!, Ferencvá­ros—Bp. Honvéd 4:2, MTK —Vasas 3:0, Salgótarján— Komló 3:2, Szombathely- Tatabánya 4:2, Videoton— Diósgyőr 2:0, Rába ETO— Dunaújváros 2:0, Pécs— SZEOL 2:1. A bajnokság ál­lása: l. U. Dózsa 28 18 6 4 69-26 50 2. FTC 28 14 9 5 45-23 45 3. Vasas 28 18 2 8 58-23 44 4. Honvéd 28 14 6 8 51-34 41 5. MTK 28 10 11 7 45-34 58 6. Csepel 28 8 13 7 32-26 85 7. SBTC 28 14 5 9 46-44 35 8. Pécs 28 8 11 9 28-30 32 9. Tatabánya 28 11 5 12 41-33 31 10. DVTK 28 10 6 12 24-43 31 11. ETO 28 12 5 11 33-33 30 12. Videoton 28 8 11 9 26-32 30 13. Haladás 28 8 7 13 38-49 26 14. Komló 28 6 10 12 32-50 24 15. Dunaújv. 28 3 6 19 22-66 16 16. SZEüL 28 3 5 20 25-69 12 Az NB 11. eredményei. Keleti csoport Vecsés— Szolnoki MÁV 2:0, KIS­nokságban a Volán vezet 42 ponttal, második Kazincbar­cika 35, harmadik Nagybá- tony 35 ponttal. Nyugati csoport: Pécsi Ércbányász— Savaria 8:0, Máza-Szászvár —Almásfüzitő 2:1, Dorog— Z. Dózsa 3:2, Fűzfő—Pécsi BTC 1:0, Pápa—Szekszárd 0:0, Győri Dózsa—Bakonyi Vegyész 4:1, Rákóczi SE— Ajka 1:0, Táncsics—Bauxit Bányász 1:0. A bajnokság­ban Dorog vezet 42 ponttal, második a Szekszárd 39, harmadik a Pécsi Ércbá­nyász 36 ponttal.-A­A megyei II. osztályú baj­noki mérkőzések eredmé­nyei. Nyugati csoport: Ecséd —Heréd 4:1, Abasár—Atány 1:1, Adács—Szűcsi 4:1, Visz­nek—Gyöngyöshalász 1:1, Tárnáméra—Nagyréde 2:1. Ifjúságiak: Ecséd—Heréd 4:1, Abasár—Atány 4:1, Adács—Szűcsi 3:0, Visznek —Gyöngyöshalász 3:2, Tár­náméra—Nagyréde 1 rí. Ke­leti csoport: Kisköre—Mak­iár 5:0, Egercsehi II.—Bese­nyőtelek 1:1, Szihalom— Egerszólát 1 :4, Stromfeld SE —Istenmezeje 5:2, Dobó SE —Tamalelesz 6:0, Mező Im­re SE—Erdőtelek 2:3. Ifjú­ságiak: Kisköre—Makiár 0:3, Egercsehi—Besenyőte­lek 2:0, Szihalom—Eger­szólát 10:1. Petőfibánya előtt két pont' előnyre tett szert. A táblá­zat alsó régiójában változás nem történt, hiszen az ér­dekelt csapatok vereséget szenvedteík, tartják egy hét­tel ezelőtt elfoglalt helyüket. Említést érdemel, hogy a Recsk—Petőfibánya mérkő­zés 2:l-es vendégvezetésnél, negyedórával a befejezés előtt félbeszakadt, mert a hazai szurkolók közül ket­ten is berohantak a pályára és bántalmazták a játékve­zetőt, aiki lefújta a találko­zót. Eredmények: Selyp! Kini­zsi—Lőrinci 3:2 (3:1), Ró­zsaszentmárton—Ape 1:3 (1:2), GYESE'—E. Spartacus 2:0 (1:0), Novaj—Heves 1:1 (1:1), Bélapátfalva—Sírok 1:1 (1:1), Recsk—Petőfibá­nya 1:2 (1:1) félbeszakadt, Füzesabony—Pétervására 2:1 (2:0). A bajnokság állása: 1. Ape 28 17 10 1 57-15 41 2. Rózsasztm. 28 18 6 4 49-22 42 3. Petőfibánya 27 17 6 4 57-17 40 4. Selyp 28 16 6 6 77-30 38 5. Sírok 28 16 5 7 60-30 37 6. GYESE 28 13 6 9 46-34 32 7. Karikás SE 28 11 7 10 52-37 29 8. BéLapátf. 28 9 7 12 30-41 25 9. Füzesabony 28 9 7 12 20-39 25 10. Recsk 27 9 6 12 46-67 24 11. Heves 28 9 5 14 39-49 23 12. Lőrinci 28 9 4 15 32-58 22 13. E. Spart. 28 9 3 16 30-59 21 14. PéterváS. X 28 8 2 18 29-78 14 15. Novaj 28 3 5 20 20-68 11 Korvin SE visszalépett x=4 büntetőpont levonva. Megjegyzés: A félbeszakadt Recsk—Petőfibánya mérkőzés eredményét nem számítottuk be a táblázatba. TEXT—Kiskunfélegyháza 4:2, Szarvas—Szegedi Dózsa 1:0, Budafok—Bocskai SE 5:0, Középületépítők—Pénz­ügyőr 2:1, Gyula—SZVSE 2:0, DEAG—Lehel 4:1, MGM Debrecen—Cegléd 1:0. A bajnokságban a Cegléd ve­zet 40 ponttal, második a Pénzügyőr 38, harmadik a Szegedi Dózsa 33 ponttal. Északi csoport: Nagybátony —Keltex 0:0, Sátoraljaúj­hely—Borsodi B. 1:0, Vasas Izzó—BEAC 1:0, Nyíregyhá­za—Kisterenye 2:0, Vasas Ikarus—Lenin város 2:0, Ka- zincb.—Kossuth KFSE 0:0, Volán—MVSC 3:0, S. Ko­hász—Esztergom 3:1. A baj­un 1. F.város—Bp. Honvéd 4:2 2. Csepel—Ü. Dózsa 1:1 3. Vasas—MTK 0:3 4. Videoton—Diósgyőr 2:0 5. Haladás—Tatabánya 4:2 6. Ganz-M.—Eger 0:3 7. Zalaeg.—Oroszlány 4:2 8. BVSC—Békéscsaba 2:0 9. Bp. Spartacus—Szóin. 1:1 10. Szfv. MÁV-Ózd 1:1 11. MGM Debr.—Cegléd 1:0 12. Szarvas—Szegedi D. 1:0 13. Kiskunf.—KISTEXT 2:4 + 1 ffc. Középúlctefl.—Béna. •»*. - P _ 13 egyesület atlétáinak versenye Kifűnta szerepelnek a ■airar IkShrtvik Madridban MADRID Boskovics Jenő, az MTI ki­küldött tudósítója jelenti: Vasárnap, éjfel felé kitört az első botrány az ökölvívó Euró- pa-bajnokságon —, méghozzá nem is akármilyen. A nagyvál- tósúlyú spanyol Fajardo a mint­egy 3000 néző véleménye sze­rint győzött a jugoszláv Belies ellen, mégis a hazaiak kedven­cét hirdették vesztesnek. Ezt a tévedést a vérmes hazai szur­kolók nem tudták elviselni. Ed­dig is haragban voltak a gyak­ran valóban feltűnő hibákat vé­tő bírói karral, ezek után pedig valósággal ellenségeikké _ váltak. Egy órán át zúgott, fütyült és különböző tárgyakat dobált a közönség a bírók felé. Olyan fe­nyegetően viselkedtek, hogy a rendezőség kénytelen volt rend­őröket is felvonultatni a bírók védelmére. Azonkívül, hogy né­hány bíró ruháját tisztítóba kell vinni, nem történt különösebb baj. Mindenesetre az Európa- bajnokság egyik jelentős szerep­lő gárdája a spanyol szurkolók­tól megkapta az elnevezést: „A1 Capone és bandája.” A bírók leszerepeltek, a ma­gyar versenyzők pedig folytat­ják szép sorozatukat. Vasárnap Badari és Kajdi is biztos győ­zelmet aratott, Badarinak nem volt szüksége egy teljes menet­re sem ahhoz, hogy a dánok reménységét, a hosszú Christen- sent legyőzze. Badari óriási si­kert aratott, először indult Euró­ba-bajnokságon és rendkívül ke­mény ütésekkel, fényes győze­lemmel mutatkozott be. A dá­nok szakvezetője, Max Strangfel kijelentette, hogy harmatsúly­ban már-már tiszteletlenség olyan keményeket ütni, mint amilyenekkel Badari bombázta ellenfelét. Kajáinak sem volt különösebb gondja, ellenfelét, A. Daviest dü­hös walesinek lehet elkeresztel­ni. Bár nagy vereséget szenve­dett, a mérkőzés után a öltöző- folyosón hevesen hadakozott, hogy ő győzelmet érdemelt vol­na. Megmosolyogták elfogult­ságáért. Visszatérve Badarira, a ma­gyar fiúnak megvan az alapot? reménye az éremre, mei't követ­kező ellenfele az Eur6pa-baj- nokságon ugyan már ezüstérmet nyert francia Cosentino, de ezt a versenyzőt a magyar ökölvívó szeptemberben Budapesten a magyar—francia viadalon nagy fölénnyel már legyőzte. Kajdi súlycsoportjában is alakul a mezőny, ez volt különben a leg­rangosabb kategória, hisi.en két Európa- és egy olimpiai bajnok szerepelt a résztvevők között. Az Európa-bajnokságon eddig 74 mérkőzés zajlott. le és egye­dül még magyar ökölvívó nem talált legyőzőre, öt magyar sze­repelt eddig és öt magyar győze­lem a mérleg. A legtöbb győ­zelmet egyébként eddig a szov­jetek aratták, szám szerint tí­zet, egyetlen vereségüket ma­gyaroktól szenvedték el, papír- súlyban, amikor Gedó győzött Sztrelnyikov ellen. Tegnap este ismét maratoni program volt, két részre eloszt­va, délután 5 órától éjjel 2-ig. Három magyar versenyző szere­pelt, délután hatodik párban az Európa-bajnok Orbán László is bemutatkozott, Fambach, az NDK kétszeres bajnoka ellen. Este előbb Botos versenyzett pe­helysúlyban, ellenfele a spanyo­lok egyik kedvence Rubio volt, míg a félnehézsúlyú Tóth Imré­nek „éjszakáznia kellett”, mér­kőzése éjfél körül kezdődött a lengyel Gortat ellen. 13 egyesület: Egri Szilá­gyi Gimn., Egri Alpári Gyu­la Közgazdasági Szakiközép­iskola GYESE, Egri Dózsa, Egercsehi, Egri ITSK, Egri Dózsa Sportiskola, Gyöngyö­si Spartacus, Egri Tanár­képző, Selypi Kinizsi, MÁV HAC, Selypi ITSK és a Hat­vani ITSK — részvételével két napon át folytak Eger­ben Heves megye férfi és női felnőtt, ifjúsági, serdülő A és serdülő B öszetett at­létikai bajnokságának küz­delmei. A versenyen az utóbbi évek legtöbb induló­ja állt rajthoz. Kitűnt a Hatvani ITSK, a Selypi JTSK és az Egri Dózsa Sportiskola versenyzőinek jó eredménye. Eredmények. Férfi felnőtt: 1. Hatvani Béla (E. Tanár­képző), 2. Hajling József (MÁV HAC), ifjúsági férfi: 1. Pribula Béla (Selypi K.), 2. Pálinkás Pál (Selypi K.), 3. Lévai Tibor (Selypi K.), 4. Nagy Sándor (Selypi K.), 5. Dalos István (Egri Dó­zsa). Fiú serdülő A: 1. Bencze József (Selypi K.), 2. ' Kisfaludi P. (GYESE), 3. Magyar Dezső (Gy. Spart.), 4. Lipusz Balázs (Gy. Spart.), 5. Bógyi János (Hatvani ä» t; Ferenczi Gábor (GYESE), 2. Pelle-Béla (GYESE), 3. Mol­nár László (E. Dózsa Sí). Nők: 1 .Balázs Katalin (E. Tanárképző), 2 .Koch Erzsé­bet (E. Tanárképző), 3. Ba- rass Magdolna (E. Tanár­képző), 4. Kubányi Eszter (E. Tanárik.), 5. Csanádi Zita (E. Tanárképző). Női ifjúsági: 1. Juhász Ágnes (Szilágyi G.), 2. Bozsik Margit (Közgazd.), 3. Szémann K. (Közgazd.), 4. Pálkovács Margit (Szilá­gyi G.), 5. Palotai Zsuzsa (Közgazd.). Leány serdülő A: 1. Lukács Zsuzsa (Hat­vani ITSK), 2. Nemes Ju­dit (E. Dózsa), 3. Veres Jo­lán (Közgazd.), 4. Farkas Erzsébet (E. Dózsa Sí). 5. Kovács Edit (Közgazd.). Leány serdülő B: 1. Máik­völgyi G. (E. Dózsa Sí), 2. Máté Ildikó (E. Dózsa Sí), 3. Göböly Ágnes (Egercsehi), 4. Kréti Teréz (E. Dózsa SÍ), 5. Rácz Zsuzsa (E. Dózsa). Meghívásos versenyszá­mok: férfi felnőtt diszkosz­vetés: 1 .Balázs Csaba (E. Dózsa) 40,42, 2. Szente Sán­dor (E. Dózsa) 37,76. Férfi 1500 m: 1. Boros Z. 4:08, 2. Kerékgyártó István 4:08,2, Juhász Ágnes (Szilágyi Gimrt.j az Ifjúsági női versenyben 3. Mészáros István 4:32 (va- lett első. Képünkön a 200 m. síkfutás céljába fut be lamennyi .az E. Dpzfea t v»er- - elsőként. , ........... (Foto; Molnár I.) L ABDARŰ GŐö/# í/tn rf Á