Népújság, 1971. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-15 / 139. szám

Bajnokságot nyert a Gyöngyösi Spartacus Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban Sót fordulóval az idei baj- ■oHság befejezése előtt eldőlt a feljutás sorsa az NB 111. északi csoportjában is. mivel a listave­zető Gyöngyösi Spartacus maga­biztos játékával megszerezte a két bajnoki pontot Egerben, a Bervai Vasas ellen és meg tud­ta tartani ötpontos előnyét az ugyancsak vasárnap győztes Papp J. SE és Rudabánya előtt, így tehát a gyöngyösi szövetke­zeti csapat az 1871—72-es bajnoki évben egy osztállyal feljebb, az NB ll-ben szerepelhet. Az új­donsült bajnokcsapatnak, veze­tőinek és lelkes szurkolóinak ezúton is gratulálunk és továb­bi eredményes szereplést kívá­nunk egy osztállyal feljebb. A táblázat alján a kiesők cso­portjában továbbra is bizonyta­lan a helyzet. A MÁV HAC már kiesett, a MEAFC is a „szaka­dék” szélén áll. de hogy ki lesz a harmadik kieső, az még most sem tisztázódott. Erre a helyre még sok a pályázó. Zalka SE— Edelényi Bányász 4:3 (2:1) Edelény, 800 néző. V.s Vinczo­^Zaíka SE: Rozsnoki — Boros, Bocsi. Marcsók, Rátőti, Barta, Horváth, Birincsik, Matisz, Be- taxa, Zsólya. Edző: Tóth Gábor. Zalka-rohamokkal indult a mérkőzés és a 12. percben Zsó­lya a hálóba talált, de a játék­vezető partjelzőjével történt meg­beszélés után nem adta meg a gólt. A 20. percben egy szép tá­madás végéi Beraxa a kiinduló kapus fölött a hálóba pörgette a labdát, 1:0. A 30. percben újabb gólt értek el a vendégek. Kava­rodás támadt a hazaiak kapuja előtt, amelynek végén Birincsik a kapuba továbbította a lab­dát. 2:0, A 40. percben szépí­tettek az edelényiek. A hazaiak jobbszélsője lefutotta a Zalka védelmét és biztosan lőtt a ka­puba, 2:1. Szünet után hazai góllal foly­tatódott a játék, Az edelényiek jobbfedezete 20 méterről rúgás­ra szánta el magát és a jól elta­lált labda védhetetlenül vágódott Rozsnoki hálójába, 2:2, Az 50. percben ismét vezetésre tettek szert a Zalkások. Zsólya ügye­sen ugratta ki Horváthot közé­pen, aki a tehetetlen kapus mel­lett a sarokba gurított, 3:2. A 80 percben ismét egyenlítetettek a ’ hazaiak, 3:3. Közben a já­tékvezető a reklamáló Borost ki­állította. A tíz főre csökkent Zalka továbbra is támadásban maradt és a 86. percben. Matisz fejesgóljával megszerezte a győ­zelmet, 4:3. A Zalka SE Játéka alapján rá­szolgált a győzelemre. A csapat valamennyi tagja dicséretet ér­demel küzdeni akarásáért. (bálin t) MEAFC—MÁV HAC 3:0 (1:0) Miskolc, 100 néző, V.: Ferencz. HAC: Holydák — Pócs, Teré- nyi, Kókal, Gugyella, György, Kulacslk, Tóht, Mayer, Bálint, Gulyás (Maróti). Edző: Nagy An­tal. A vasutasok kezdték a Játé­kot, s az erős széltől támo­gatva nagy erővel rohamoztak. Az 5. percben Tóth előtt, majd a 8. percben pedig Bálint előtt adódott 100 százalékos helyzet, de a csatárok elügyetlenkedték helyzeteiket. A hazaiak ritkán jutottak el ebben a játékrész­ben a vendégek kapujáig, mégis a 28. percben Szabó egy szép egyéni akció után a hálóba ta­lált, 1:0. A félidő végéig még a vasutasok egyenlíthettek vol­na, de a csatárok tehetetlennek bizonyultak. . Szünet után is a vendégek kezdeményeztek többet, de a góllövéshez nem volt szerencsé­jük. Az egyetemisták nagy lel­kesedéssel küzdöttek, s Szabó a 85. percben tovább növelte elő­nyüket, 2:0. A gól után a vas­utasok mintha elfáradtak volna, feladták a kezdeményezést. A 83. percben Szabó beállította a végeredményt, 3:0. A játék képe alapján az ered­mény túlzott. Jók: Pócs, Kula­cslk, Mayer. (srej) Egercsehi Bányász— Mákvölgyi Bányász 1:1 (0:0) Egercsehi, 200 néző.'V.: Jakó. Egercsehi: Molnár — Dorkó II., Halász I„ Csuhaj, Stoff, Kozma, Halász II„ Erdei, Ballal, Sulyok, Petrányi. Edző: Juhász Attila. Annak ellenére hogy mindkét csapat a kiesés ellen küzdött, a játék képe nem tükrözte a min­denáron győzelemre való törek­vést egyik oldalon sem. Igen gyenge Iramban kezdődött a mérkőzés, s az első negyedórá­ban nem Is történt különösebb esemény a pályán. A 16. perc­ben egy jobb oldali támadás végén Ballai a rosszul kimozdu­ló kapus fölött a hálóba fejelt, a játékvezető azonban a part­jelző beintésére nem ítélt gólt. A vendégek csak szórványos tá­madásokkal kísérleteztek. Ezek a támadások nem jelentettek ve­szélyt a hazaiak kapujára. A 35. percben Sulyok kitűnő labdával indította Erdeit, de az erőtlenül játszó jobbszélső rosszul csele­zett és odalett a helyzet. Szünet után a hazaiak léptek fel támadólag és a 48. percben vezetéshez Jutottak, amikor Stoff váratlanul lövésre szánta el magát és a labda a bal felső sarokban kötött ki, 1:0. Az 52. percben Ballal már csak a ka­pussal állt szemben, de öt mé­terről hibázott. A 60. percben Petrényl előtt nyüt gólszerzés! alkalom, de ő is addig csele­zett, amig odalett a helyzet. A 68. percben a felfutó Dorkó II. 8 méterről lőtt a kapu fölé. A 78. percben egyenlítettek a ven­dégek: kapu elé beívelt labdát Halász I. elvétette és Mocsnik I. a kapuba lőtt, 1:1. A hazaiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Stoff, Halász II., Molnár. (bóta) Hatvani Kinizsi—< Trencsényi SE 2:1 (1:0) Hatvan, 500 néző, V.: Szeder­kényi. Kinizsi: Bacsa — Garami, Sze­keres, Mészáros, Baranyl, Gubls, Urbán, Szabó, Román, Tóth, Kő­vágó. Edző: Kristyán István. Kinizsi-támadások vezették be az első félidőt. A 10. percben Urbán már csak a kapussal állt szemben, de belelőtte a labdát. A 20. percben Román közelről a kapus kezébe fejelt. A vendé­gek többnyire védekeztek, de el­lentámadásaik mindig veszélye­sek voltak. A 42. percben góllá érett a hazaiak fölénye, ekkor Szabó 18 méterről lőtt a léc alá, 1:0. A második félidő gyors ven­déggóllal kezdődött. A 46. perc­ben a balszélső futott el, közép­re adott, a labdát Csapó kézzel maga elé tette, majd a hálóba lőtt, 1:1. Ssorozatos Kinizsi-tá- madások következtek. Tóth, majd Kővágó hibázott jó hely­zetben, majd Urbán közelről a kapufát találta el. A győztes gólra a 82. percig kellett várni, amikor Urbán a jobbösszekötő helyéről 14 m-ről nagy gólt lőtt a bal sarokba, 2:1. (sáfrány) Rudabánya—Gáspár SE 1:0 (1:0) Hatvan, 300 néző. V.: Tóth B. Gáspár SE: Csesznyák — Tóth T., Pozsár (Domonkos), Ludvig, Szabó, Eipel, Gendúr, Lőrincz, Fedői, Toldi, LavaJ. Edző: Pogo- nyi Lajos. Az első negyedórában enyhe hazai mezőnyfölényt harcolt, ki a Gáspár SE. Az első említésre méltó esemény a 20. percben történt, amikor Eipel jobb felső sarokba tartó nagy lövését há­rította Birkás. Ezután kiegyen­súlyozódott a küzdelem, Fedor és Pozsár lövése okozott gondot a Jól védő vendégkapusnak. A 42. percben esett a mérkőzés egyetlen gólja. Fazekas felszaba­dító rúgásával Oláh a kereszte­ző Ludvigot, majd a kirohanó Csesznyákot is átjátszotta, s az üres kapuba lőtt. 1:0. Fordulás után a 48. percben Pozsár megsérült és elhagyta a pályát. Az 53. percben Gendúr egyéni akcióból szépíthetett vol­na, de Birkás önfeláldozóah mentett. A 62. percben Lőrincz, Fedor akcióból Fedor a felső lé­cet találta el. A 70. percben a másik oldalon Oláh elől Csesz­nyák bravúrosan mentett. Nyolc perccel később Ludvig lövését védte látványosan a kapus. A 84. percben Lőrincz és Kopa összecsapott, a játékvezető mind­kettőt kiállította. Ezután Ruda­bánya lelassította a hazaiak ro­hamait és ügyesen megakadá­lyozták ellenfelük gólszerzési ak­cióit. A játék képe alapján a dön­tetlen eredmény igazságosabb lett volna. A Gáspár SE balsze­rencsés vereséget szenvedett. Jók: Ludvig, Szabó. Fedor. (marosváry) Gyöngyösi Spartacus— Bervai Vasas 4:1 (2:1) Eger, 300 néző. V.: Nagy F. Spartacus: Kovács — Nagy I., Forgács, Tóth Gy. (Nagy T.), Adonyl Pethes, Gáspár, Nagy L., Bagyi (Szatmári), Nádudva­ri, Tóth M. Edző: Treiber Ru­dolf. Berva: Bráz (Tóth) — Szűcs, Sípos I., Csapó, Gál, Pázmándi, Zajácz, Várkonyi, Sípos II., Prlnczes, Szabó (Antal). Edző: Liktor László. Erős szélben vendéggőllal in­dult a találkozó. A 3. percben röviden mentett a Vasas véde­lem és Gáspár biztosan szerez­te meg a Spartacus vezető gól­ját, 1:0. Változatossá vált a Já­ték. Érvénytelen gólt ért el a Vasas, míg ellentámadásból újabb góllal növelték előnyüket a vendégeik. Ismét bizonytalan­kodott a hazai csapat és Nagy L. a 23. percben a hálóba talált, 2:0. A hazaiak maradtak táma­dásban és a 30. percben szépí­tettek. Frinczest csak szabály­talanul tudták szerelni a 16-oson belül és a megítélt 11-est Várko­nyi értékesítette. Jő iramú mér­kőzés folyt tovább, a 41. percben Prlnczes elől némi szerencsével mentettek a vendégek. Nem csökkent az iram a má­sodik játékrészben sem, sokáig a levegőben lógott az egyenlítő gól, amikor rossz kapukirúgás végén Nádudvarihoz került a labda, s a csatár nem hibá­zott, 3:1. A 63. percben Nagy L. beállította a végeredményt. Az utolsó játékrészben a bervaiak kerültek fölénybe, de a 90. perc­ben Prlnczes csak a kapufát tudta eltalálni. Jó Iramú mérkőzésen a várt­nál biztosabban nyert a Spar­tacus. a gólarány túlzott. Jók: Kovács, Forgács, Nagy L., Nád­udvari, illetve: Csapó, Várkonyi, Zajácz. (fesztbaum) További eredmények: Papp J. SE—Özdvidéki Bányász 3:1 (2:1), Ormosbánya—Miskolci Bányász 1:0 (0:0). A bajnokság állása: 1, Gyöngyös 28 19 5 4 58-28 43 2. Papp J. SE 28 16 6 6 63-32 38 3. Rudabánya 28 15 8 5 39-26 38 4. Misk. B. 28 10 12 6 45-32 32 5. Bervai V. 28 11 8 9 48-48 30 6. Edelény 28 12 5 11 55-40 29 7. Trees. SE 88 12 5 11 38-44 29 8. ózdv. B. 28 10 8 10 41-41 23 9. Egercsehi 28 8 10 10 33-26 26 10. Zalka SE 28 10 5 13 37-43 25 11. Mákv. B. 28 8 8 12 36-59 24 12. Gáspár SE 23 9 5 14 41-43 23 13. Ormosb. 28 7 9 12 28-42 23 14. Hatvani K. 28 8 7 13 35-63 23 15. MEAFC 28 7 6 15 39-54 20 16. MÁV HAC 28 5 7 16 23-54 17 Azonnali belépéssel, állandó budapesti foglal­koztatással 16 év feletti férfi és női munkavállalókat segéd- és betanított munkakörbe felveszünk Felveszünk továbbá: lakatos, villanyszerelő, betanított faipari gép­munkás, vizsgával ren­delkező gépkezelőket, fűtőket, dömpervezető­ket, akkumulátortöltő­ket targoncaszerelőket, valamint takarítónőket is. Jelentkezés: Könnyűbeton és Szigetelőanyagipari Vál­lalat Szigetelőanyag Gyára Budapest, X., Noszlopy u. 2., vagy.: Fedéllemezgyára Budapest, XX., Dózsa György út 63. Rendszámnélküli IFA 0,75 tonnás Egercsehi, Polimer. Raktárról szántunk: 120 és 140 cm széles, 0,10, 0,15 és 0,20 mm vastag PVC-FÓLIAT, TEKERCSBEN A nettó ár: 25,50 Ft/kg. A fogyasztói ár: 39,— Ft/kg. 850 cm széles, 0,15 mm vastag POLIETILÉN FÖLIÁT. A nettó ár: 30,70 Ft/kg, a fogyasztói ár 46,50 Ft/kg. SZÍNNYOMOTT PVC-PADLÓT 120 cm széles tekercsek­ben, különféle — parkettmintás, fekete márványozott, zöld, szürke, barna spriecelt szálkás stb. — színekben. A nettó ár: 61,35 Ft/m2, a fogyasztói ár: 97,50 Ft/m2. 110 LITERES, MŰANYAG KUKAEDÉNYEKET ütésálló polisztirolból, szürke színben, háztartási és ipari szemét, hulladék tárolására, szállításá­ra rászerelt fedővel ellátva. A nettó ár: 365,— Ft/db. A fogyasztói ár: 550,— Ft/db. VEGYIPARI INVEST VÁLLALAT kereskedelmi osztálya, BUDAPEST, XIII., Szt. István krt. 22. A MAGYAR NEMZETI IGAZGATÓSÁGA BANK HEVES MEGYEI felvess éreílségizelt munkaerőket adminisztratív munkakörbe. Közgazdasági érettségivel rendelkezők előnyben. Jelentkezés: Eger, Beloiannisz u. 1/a, fsz. 2. llXlS TAKARÍTÓNŐT azonnali be­lépéssel állandó munkahelyre felveszünk. Művelődési Ház Eger, Knézich u, 8. ______________ A VOLÁN 4. sz. Vállalat a’zon- nali belépéssel felvesz szer­számgéplakatost és segédmun­kásokat. Jelentkezés: Eger, Le­nin út 194. sz. Műszaki Főosz­tály.________________________________ S ZÜNIDEI munkára felve­szünk 16 évnél Idősebb fiúkat és lányokat. Fűrészüzem, Felné­met.________________________________ F IATAL, jól képzett lakatos, hegesztő, autószerelő. asztalos szakmunkásokat, továbbá raktári segédmunkást — szerszámkia­dásban jártas dolgozót azonnal felveszünk. Közúti Gépellátó Vállalat 6-os sz. telepe, Eger. Lenin út 263,______________________ GÉPLAKATOST (szerelő) fel­veszünk. Érdeklődni: Sörkiren­deltség Eger, Dobó u, 38.______ A Z egri Dohánygyár kazán­házi segédmunkásokat azonnal felvesz._______________________ I PARITANULÖT felveszek. Lé- nárt guraijavitó mester, Eger. VÁLLALATUNK azonnali be­lépéssel alkalmaz árukiadó (rak­tári segédmunkást) a 303. sz. eg­ri telepünkön. Jelentkezni lehet: az érintett telep vezetőjénél. Eger—Salgótarjáni TUZÉP Vál­lalat. I!\G4T LAW ELCSERÉLNÉM egri belvárosi 1 szoba-összkomfortos, gázos, alacsony bérű főbérleti lakáso­mat lakótelepi 2, vagy 2 és fél szoba összkomfortosért. „Július­ig” jeligére az egri hirdetőbe. EGER, Menház u. 7. számú ház eladó, esetleg fele részben is. DUNAÜJVÄROSI 2 szoba össz­komfortos gázos, központi fűté- ses, hideg-meleg vizes tanácsi la­kásom egri hasonlóra esetleg csa­ládi kertesre cserélném, meg­egyezéssel. „Modem” jeligére az egri hirdetőbe.____________________ N AGYMÉRETŰ szoba-kony- hás főbérleti olcsó bérű lakáso­mat elcserélném nagyobbra. Eger, Kertész u. 3. Soós. jírmC KEVESET futott MZ 125 köb­centiméteres motorkerékpár (fe­kete), príma állapotban, alkalmi áron eladó. Eger, Foglár u. 4/B. IV. 6._________________________ 1 DB 4 t. Csepel, 1 db 5 t. IFA W—50-es tehergépkocsik kifogás­talan állapotban eladók. 51. Prá­ga terepjáró gépkocsit cserében átveszünk. Dobó István Tsz. Egerbakta, Telefon: 7,____________ J Ö karban levő oldalkocsis Pannónia motorkerékpár eladó. Kiss Imre Vámosgyörk, Ifjúság U. 32. ____________________ M OST vizsgázott 500-as Trabant eladó. Gyöngyös, Józserencsét u. 22/2, III. 1._________________________ KÖZÜLETEK figyelem! Szö­vetkezetünk megvételre fel­ajánl 1 db „Csepel 350” típ. te­hergépkocsit üzemképes álla­potban. Cím: Egri Vas- és Fém Ktsz. Eger, Mária utca 34. Tele­fon : 17-63. FEBRUÁRBAN műszaki vizs­gázott CH-s Wartburg Limousine eladó. Dr. Sóvári Eger, Bródy S. u. I. 407-ES Moszkvics kitűnő álla­potban sürgősen eladó. Párád, Kakukk vendéglő.________________ A RÖZSASZENTMÁRTONl „Rákóczi” Tsz. egy keveset fu­tott, ez évben műszaki vizsgá­zott GAZ—69-es rajkocsit kínál eladásra. Érdeklődni lehet a fenti címen a tsz-irodán. Tele- fon: 11. Ar megegyezés szerint. 403-AS Moszkvics eladó. Eger, Telekessy u. 10., fszt. 3. _________ 6 00-AS Trabant áprilisban vizs­gázott eladó. Egercsehi, Iskola­sor 1. 601-ES CP rendszámú fehér Trabant eladó. Eger, Mária u. I. Használt cikkbolt, nyitva reg- gel 8—17-ig._____________________ 2 50-ES Jáwa motorkerékpár igényesnek eladó, megtekinthető Gyöngyös, Tűzoltóság. VEGYES NEOBAROKK Intarziás do­hányzóasztal Igényesnek eladó. Eger. Szederkényi u. 26,________ K ORSZERŰ létesítményünkben szénkéneges fertőtlenítést válla­lunk (tsz-ek, állami gazdaságok és egyéb szervek részére), „HER­BARIA” Füzesabony._____________ A Z Ipari Szakközépiskola Eger, Rákóczi út 2. sz. 1971—72-es tan­évre beindítja az emelt szintű szakmunkásképzőben végzettek szakközépiskoláját. Az Iskola a gépgyártás-technológia és mű­szeripari szakhoz tartozó vala­mennyi szakmához továbbtanulá­si lehetőséget biztosít, megfelelő számú jelentkező esetén. Jelentkezni lehet 1971. június 30-ig munkanapokon délelőtt 9 órától ll óráig az iskola gazda­sági vezetőjénél. Személygépkocsit, utazási utalványokat, vásárlási utalványokat és több mint 5000 könyvnyereményt sorsolnak ki június 20-án, a XXXII. künyvsorsjátékon Könyvsorsjegyek kaphatók az Állami Könyvterjesztő Vállalat könyvesboltjaiban és könyvpavilonjaiban. A ki nem húzott sorsjegyeket névértékben beváltják az ÁLLAMI KÖNYVTERJESZTŐ VÁLLALAT BOLTJAI. A Heves megyei Tanácsi Építőipari Vállalat építész szerkesztői és statikus szerkesztői munkakörbe technikusokat felvesz Jelentkezés személyesen, vagy írásban, a vállalat személyzeti és oktatási osztályán. I BútorMálUtásMinka vásárlóink kérésére június 18-ig üúlort Füzesabony bői!