Népújság, 1971. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-11 / 109. szám

Izgalmas, küzdelmes mérkőzésen győzött as egri csapat Nagy Indrea 3 m országos delfincsúcsot úszott Esri Dézsa — Oroszlányi Bányász 2:1 (1:1) percben egy gyors oroszlányi ellentámadás végén Bu­lyovszky a 16-oson kívül fej­jel hárított a kitörő Sallói elől. Szünet után Dózsa-roham okkal folyta­tódott a mérkőzés. Az 50. percben Kovács F. ügyesen ugratta ki középen Víghet, a lövés pillanatában azonban Szabó szögletre tisztázott az egri középcsatár elől. Tíz perccel később Papp jól fu­tott el bal oldalon, kicsele­zett néhány rátámadó egri védőt is, majd elhamarko­dottan a kapu fölé durran- tott. Ellentámadás végén az oroszlányi kapu előtt fejről fejre szállt a labda, majd az előrevetődő Vigh fejelt, fe­jese azonban kipattant a ka­pusról és felszabadítottak a védők. A 70. percben eldőlt a találkozó sorsa: Kovács F. mintaszerűen indította a bal- összekötő helyén kitörő Tóth T-t, aki néhány lépés után a vetődő kapus mellett élesen a jobb sarokba talált, 2:1. A 77. percben Bánkúti szögletét Vigh fejéről húzta le a kapus, majd a 85. perc­ben újabb egri szögletet há­rítottak a vendégek. A mér­kőzés utolsó eseménye Tóth T. nagy erejű lövése volt, ra­vaszul csavart labdáját a 89. percben a kapus látványo­san hárította... A nagy meleg miatt a vártnál valamivel gyengébb rohamokkal kezdtek a hazai­ak. A vendégek ügyesen, szervezetten védekeztek, el­lentámadásaik mindig veszé­lyeseknek bizonyultak, amit a mérkőzés elején elért gól­juk is bizonyít, a vendégek még egy ideig fölényt is ki­harcoltak, s ekkor csak a szerencse mentette meg a hazaiakat az újab góltól. Ezt követően erősíteni tudtak az egriek, e az egyenlítő gól ntán mezőnyfölénybe kerül­ve irányították a mérkőzést, amely közepes színvonalat, de jó iramú és küzdelmes összecsapást hozott. A látot­tak alapján a lila-fehérek győzelme megérdemelt, mert a találkozó nagy részében többet birtokolták a labdát, többet támadtak, s helyzete­ik alapján akár nagyobb arányban is nyerhettek vol­na. az oroszlányiak igazol­ták jő hírüket, lelkes, ügyes .játékosokból álló együttest ismerhettünk meg bennük. Egyénileg Bulyovszky na­gyobb szerencsével háríthat­ta volna a gólt, ennek elle­nére jó! védett. A védelem legjobbja ezúttal is Mészá­ros volt, utána Czeczeli, Kár­páti a sorrend; A fedezet­pár vegyes benyomásokat keltett. A csatársorban Ko­vács F. nagy területen fá­radhatatlanul mozgott, sok jó labdát adott társainak, át tudta venni Bánkúti feladat­körét, akinek vasárnapi tel­jesítménye gyengébb volt a szokottnál. Tóth T. rengete­get futott, sokszor hozta hely­edet tudott értékesíteni. Tóth M-t elsősorban gólja dicséri, de elfutásainak, zöme is rendre sikerült, Szűcs ke­veset volt játékban, a helyére beállt Vigh a kapu előtti „zavarásaival” vétette magát észre. Wottava kisebb hibáktól eltekintve jól vezette az egyébként sportszerű mér­kőzést, (fazekas) A* NB I. B további ered­ményei: Előre—Bp. Sparta­cus 0:0, MÁV DAC—Székes- fehérvár 1:1, Pécsi Bányász —Szállítók 1:0, Ózd—ZTE 1:0. Szolnok—Egyetértés 3:1, Békéscsaba—DVSC 2:1, Kecs­kemét—Ganz-MÁ VÁG 0:0, Várpalota—BVSC 3:0. A bajnokság állása: I. 'Egyetértés 27 15 10 2 36-13 48 2. Egri Dózsa 27 15 7 5 37-17 42 3. Kecskemét 27 10 10 7 28-22 37 4. Oroszlány 27 12 6 9 36-31 37 5. Békéscsaba 27 12 6 9 34 29 36 6. MÁV DAC 27 10 9 8 23-20 35 7. Pécsi B. 27 7 11 9 24-35 34 8. ZTE 27 10 8 9 31-26 33 9. DVSC 27 10 9 8 32-26 31 10. Bp. Spart. 27 7 9 11 23-27 31 11. Ganz-M. 27 7 12 8 30-35 30 12. Szolnok 27 9 7 11 30-32 29 13. Szállítók 27 6 8 13 21-33 29 14. Várpalota 27 7 12 8 30-25 27 15. Özd 27 9 6 12 27-36 27 16. BVSC 27 9 7 11 37-45 26 17. Székesf. 27 7 8 12 21-31 24 18. Előre 27 5 7 15 14-31 20 Az utolsó oszlopban a szerzett pontok a jutalompontokkal együtt szerepelnek. Kétszer súlyos vereséget szenvedtek az egri kosaras lányok A hét végén kettős fordulót bonyolítottak le a női kosárlab­da NB I-ben. Az Egri Tanár­képző együttese szombaton és vasárnap is Egerben szerepelt, s mindkétszer súlyosnak mond­ható vereséget szenvedett ven­dégeitől. E két mérkőzéssel az egriek már befejezték idei tavaszi szereplésüket, s bár a többi csa­patnak van még hátra egy-két találkozója, összességében azon­ban máris megállapítható, hogy a tavaszi tabella végső sorrend­jében a tanárképzősök az utolsó előtti helyet foglalják majd el. Az is említésre méltó, és ezt hozzá kell tenni tavaszi szerep­lésükhöz, hogy az őszre alapo­san fel kell javulnia a gárdá­nak ahhoz, hogy a bentmara- dást kiharcolhassák:. Kecskeméti Dózsa— Egri Tanárképző 70:44 (27-22) Eger. V.: Vétkei, Barta. Ld.: Magyar 21, Kiss M, 14, illetve Mile IS, Gulyás 9. FŐKÉRT HSC— Egri Tanárképző 69:50 (30:18) Ege:', 100 néző. V.: Dókéi, Mercz. I,d.: Grófné 20, Lovas 19, illetve Mile 19. A bajnokság állása: 1. TFSE 12 12 — 711:524 24 2. Viedotcm 13 10 3 395:742 23 3. MTK 12 9 3 768:612 21 4. BSE 12 9 3 815:622 21 5. VM Egyet 12 8 4 743:639 20 6. BEAC 12 7 5 701:686 19 7. Szigetvár 12 6 6 683:679 18 8. Pécs 12 6 6 721:729 18 9. Kecskemét 11 5 6 657:656 16 10. Eger 13 3 10 576:828 16 11. Székest. Ep. 12 3 9 632:809 16 12. Bp. Spart. 12 S 9 600:743 IS t3. FOKÉRT 11 3 8 478:601 14 *4, BKV Előre 12 — 12 887:866 12 Nagy Andrea útban az új országos delfincsúcs felé. (Molnár I. felvétele) Szombaton rendezték meg Egerben, a nyitott uszodában Heves megye 1971. évi gyermek úszóbajnokságát. A versenyen, amelyet egyébként rossz időjá­rási körülmények között bonyo- 1 litottak le, sajnálatos módon az Egri Dózsa Sportiskola úszói mellett csupán két gyöngyösi fiatal állt rajthoz, a többi gyer­mekúszó a megyéből távol ma­radt az egyébként nagyon jól sikerült összecsapástól. A ver­senyen három új országos del­fincsúcs született Nagy Andrea jóvoltából, de emellett még ki­lenc megyei csúcs is megdőlt. Eredmények. Fiúk. 100 m gyors: 1. Holló T. 1:08.8, 2. Sze­rencsi T. 1:13.4, 3. Busák Cs. 1:14.8. 100 m pillangó: 1. Bakos J. 1:18.7, új megyei gyermek- csúcs, 2. Molnár P. 1:24.0, 3. So­mos T. 1:32.6 . 200 m mellúszás: 1. Lőrincz A. 3:16.2, 2. Szerencsi T. 3:16.8, 3. Mohai P. 3:29.0. 400 m gyors: 1. Holló T. 5:26.9, 2. Bakos J. 5:33.9, 3. Busák T. 5:50.8, 5. Szabó F. 6:31.4, új me­gyei békacsúcs. 200 m hátúszás: 1. Lőrincz J. 3:02.0, 2. Lőrincz A. 3:14.4, 3. Madaras! A. 3:15.2, új megyei delfincsúcs, 5. Fehér J. Hagy küzdelem után nyertek tekézőink Egri Spartacus— Pápai Textil 5:3 (5131:5089) NB I-es férfi fekemérkő- zés, Ózd. Eger: Pummer 914, Si­mon 809, Molnár 797, Fi- czere 855, Virág 890, Tősi 866. Pápa: Sághy I. 863, Fodor 828, Sághy T. 796, Gyimo- thy 795, Filtka 888, Féltéin 919. Jól kezdett az egri csa­pat és az első pár után 32 fás vezetésre tett szert. Et­től kezdve síma mérkőzés ígérkezett, mivel a második pár után már 63 fával ve­zetett a Spartacus. A végén azonban minden a „feje te­tejére állt”, a két pápai versenyző ugyanis óriási hajrát vágott ki, volt olyan időszak, amikor csak 12, majd 4 fa előny maradt, s úgy nézett ki, hogy a pápai­ak nyernek 6:2-re. Végül is az utolsó dobásoknál hal­latlan küzdelemben sikerült az egrieknek a csapat győ­zelemért járó 2 pontot meg­szerezniük. Legközelebb vasárnap, május 16-án a fővárosban szerepel az Egri Spartacus, ahol az FTC-vél küzd meg az újabb bajnoki pontokért. Idegenben kezd az E. Dózsa vízilabdacsapata I. forduló. V. 15—16: Szol­noki Dózsa—Vasas, Bp. Spartacus—OSC, Tatabá­nyai Bányász—Ü. Dózsa, FTC—V. Izzó, Bp. Honvéd- Egri Dózsa. II. forduló. V. 22—23; Va­sas—E gri Dózsa, V. Izzó— Bp. Honvéd, Ű. Dózsa—FTC, OSC—Tatabányai Bányász, Szolnoki Dózsa—Bp. Spar­tacus. III. forduló. V. 29—30: Bp. Spartacus—Vasas, Ta­tabányai Bányász—Szolno­ki Dózsa, FTC—OSC, Bp. Honvéd—Ű. Dózsa, Egri Dózsa—V. Izzó. IV. forduló. VI. 5—6: Va­sas—V. Izzó, Ü. Dózsa— Egri Dózsa, OSC—Bp. Hon­véd, Szolnoki Dózsa—FTC, Bp. Spartacus—Tatabányai Bányász. V. forduló. VI. 12—TS: Ta­tabányai Bányász—Vasas, FTC—Bp. Spartacus, Bp. Honvéd—Szolnoki. Dózsa, Egri Dózsa—OSC, VL Izsó­ik Dózsa. Ví. forduló. VI 19— sas—Ű. Dózsa, OSC—V. 1»= zó. Szolnoki pózsa—Egri Dózsa, Bp. Spartacus—Bp. Honvéd, Tatabányai Bá­nyász—FTC. VII. forduló. VI. 26—27: FTC—Vasas, Bp. Honvéd— Tatabányai Bányász, Egri Dózsa—Bp. Spartacus, V. izzó—Szolnoki Dózsa, U. Dózsa—OSC. Vili. forduló, vn. 3—4: Vasas—OSC, Szolnoki Dó­zsa—Ű. Dózsa, Bp. Sparta­cus—V. Izzó, Tatabányai Bányász—Egri Dózsa, FTC —Bp. Honvéd. IX. forduló. VII. 10—11: Bp. Honvéd—Vasas, Egri Dózsa—FTC, V. Izzó—Tata­bányai Bányász, Ü. Dózsa— Bp. Spartacus, OSC—Szol­noki Dózsa. X. forduló. X. 23—24: Va­sas—Szolnoki Dózsa, OSC— Bp. Spartacus, Ü. Dózsa— Tatabányai Bányász, V. Iz­zó—FTC, Egri Dózsa—Bp. Honvéd. XI. forduló. X. 30—31: Egri Dózsa—Vasas, Bp. Honvéd—V. Izzó, FTC—Ü. Dózsa, Tatabányai Bányász —OSC, Bp. Spartacus— Szolnoki Dózsa. XII. forduló. XI. 6—7: Va­sas—Bp. Spartacus, Szolno­ki Dózsa—Tatabányai Bá­nyász, OSC—FTC, Ü, Dó­zsa—Bp. Honvéd, V. Izzó— Egri Dózsa. XIII. forduló. XI. 13—14: V. Izzó—Vasas, Egri Dó­zsa—Ü. Dózsa, Bp. Honvéd —OSC, FTC—Szolnoki Dó­zsa, Tatabányai Bányász— Bp. Spartacus. XIV. forduló. XI. 20—21: Vasas—Tatabanyái Bányász, Bp. Spartacus—FTC, Szol­noki Dózsa—Bp. Honvéd, OSC—Egri Dózsa, Ü. Dó­zsa—V. Izzó. XV. forduló. XI. ’ 27—28: Ű. Dózsa—Vasas. V. Izzó—. OSC, Egri Dózsa—Szolnoki Dózsa, Bp. Honvéd—Bp. Spartacus, FTC—Tatabá­nyai Bányász. XVI. forduló. XII. 4—5: Vasas—FTC, Tatabányai Bányász—Bp. Honvéd, Bp. Spartacus—Egri Dózsa, Szolnoki Dózsa—V. Izzó, OSC—Ü. Dózsa. XVII. forduló. XII. 11—12: OSC—Vasas, Ú. Dózsa— Szolnoki Dózsa, V. Izzó— Bp. Spartacus, Egri Dózsa— Tatabányai Bányász, Bp. Honvéd—FTC. XVIII. forduló. XII. 18— 19: Vasas—Bp. Honvéd, FTC—Egri Dózsa, Tatabá­nyai Bányász—V. Izzó. Bp. Spartacus—Ü. Dózsa, Szol­noki Dózsa—OSC. 3:51.8, új megyei béka csúcs. 200 m vegyes úszás: 1. Lőrincz J. 3:03.5, 2. Mohai F. 3:04.4, 3. So­mos T. 3:06.1. Lányok. 100 m gyors: 1. Pelle J. 1:10.7, 2. Lázár R. 1:26.0, 3. Nagy R. 1:33.4. 100 m pillangó: l. Nagy A. 1:22.4, új országos delűncsúes, 2. Forgács I. 1:29.0, 3. Molnár Zs. 1:52.3. 200 m mell­úszás: 1. Nagy A. 3:16.7, új or­szágos delfincsúcs, 2. Papp A. 3:33.4, 3. Lázár R. 3:35.3. 400 m gyors: 1. Forgács I. 5:59.6, 2. Tóth Cs. 7:50.2. 200 m hátúszás: l. Pelle J. 2:52.2, új megyeá gyér- mekcsúcs, 3. Papp I. 3:11.3, 3. Lázár R. 3:16.7. 300 m vegyes úszás: l. Nagy A. 3:04.0, új or­szágos gyermekcsúcs, 2. Forgács I. 3:14.9, 3. Pelle J. 3:38.8. Tíz arany az egri főiskolásoknak Két napon keresztül Eger adott otthont az ország hat főiskolája legjobb atlétái­nak, tornászainak, úszóinak, kézilabdázóinak és kosár­labdázóinak, akik a hagyo­mányos főiskolai spartaikiád keretében mérték össze tu­dásukat. Az egriek ezúttal kitűnő­en szerepeltek. A 800 m síkfutásban Bárdos I. vég­zett az első helyen, míg tor­nában Nagy György mfl- szabad-gyakorlata, lóugrása, Mikó Piroska felemáskorlát- és gerendagyakorlata bizo­nyult a legjobbnak. Még si­keresebbnek mondható az úszók rajtja, akik közül Riskó Géza 100 m háton (1:08,6), Kovács B. LOO m gyorson (57,6), Lutter István 100 m mellen (1:14,5) dia­dalmaskodott és aranyat szerzett a két 3x100 m ve­gyes váltó is. Képünkön Kovács B. fordulója látható. Nemzetközi túramotoros találkozó Sírokban A Mátravidéki Fémmű­vek 20 éves fennállásának alkalmából Mátraiéin Kupát alapított. A kupa jegyében a Siroki Vasas Sportkör természetbarát szakosztálya június 25—26—27-én Sírok­ban jubileumi nemzetközi túramotoros találkozót ren­dez. A háromnapos gazdag program fénypontja a túra- motoros ®ékozódási ver­seny lesz, amelyen az or­szág szervezett túramotoro­sai és a meghívott külföldi motoros klubok tagjai mé­rik össze tudásukat techni­kai és terepen való tájéko­zódási képességüket. A ver­senyzők a meghatározott sebesség mellett a tériképen kitűzött ellenőrző pontokat is énatik NB I. B-s labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 4000 néző. VM Wottava. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros. Czeczeli, Tát­rai, Berán, Tóth M., Bánkú- ti, Tóth T., Kovács F., Szűcs (Vigh. a szünetben). Edzői Kovács Ferenc. Oroszlányi Fiedler — Csí­pős, Máté, Aradi, Szabó, Ko­vars. Holánszky, Papp (Egyed a 74. percben), Sallói, Czak- ler (Flicker, a 80. percben), Tani bor. Edző: Pallagí Ró­bert, Igazi labdarúgó időben ke­rült sor az NB I. B-s rang­adó-mérkőzésre. A hazai­ak kezdték a játékot, s már az első perc végén Bánkúti ügyes átadását hárították az ötösön, belül a vendégvédők. Közepes iramban, folyt to­vább a küzdelem, a nagy meleg rányomta bélyegét a találkozó képére. Az 5. perc­ben bal oldali támadás vé­gen Tóth T. jó helyzetben kapu fölé vágta a labdát; Némi fölénybe kerültek az egriek, de a lila-fehér csatá­rok nem boldogultak az ügyesen helyezkedő oroszlá­nyi védőkkel. A 9. percben jobbról beadott és a védők­ről lepattant labdát Berán egyből a kapufa mellé lőt­te, A 11. percben Berán sza­badrúgása Tóth T. elé került, aki jobbra kisodródva nagy erővel a kapust találta el. Hazai támadások közepette váratlanul vezetéshez jutot­tak a vendégelt. A 16. perc­ben Sallói elment a bal ol­dalon Tátrai mellett, s a be­adását a védők közül Papp közelről Bulyovszky mellett a kapuba pörgette, 0:1. Nyolc perccel később egyenlítési helyzet adódott a hazaiak előtt, ám Kovács F. távoli beadását Tóth T. kö­zelről az oldalhálóba fejel­te. A 26. percben viszont majdnem újabb gólt értek el a vendégek. Egy kavarodás végén a szemfüles Papp ka­pura lőtt, labdája azonban a jobb kapufa éléről a me­zőnybe pörgött vissza és az egri védők ügyel-bajjal fel­szabadítottak. ‘ Izgalmassá, küzdelmessé vált a játék. A 29. percben Bánkúti leadása lesen talál­ta Tóth T-t. majd a 35. perc- iáén egyenlítettek a hazaiak: Bánkúti lövésre szánta el magát, a labda kipattant a kapusról és a befutó Tóth M. élesen a jobb sarokba bombázott. 1:1 . Két perc múlva ugyancsak Bánkúti szöktette Tóth T-t, de Fiedler merész kivetődes- sel szedte fel a labdat a ha­sai csatár elől. A 42. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a lila-fehérek. Czeczeli állt a labdának. 22 méterről le­adott bombalövése a felső léc fölött süvített el. A 44. Kavarodás az oroszlányi kapu előtt. Vigh előrevetődve fejeit, a labda már kipattant Fiedler kapusról, ennek útját kiséri Szabó. Távolban Kovács F., a földön Máté. (Foto: Molnár I.)