Népújság, 1971. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-11 / 109. szám

J^alídará qö­híradó Az NB I. eredményei: Ojpesti Dózsa—Bp. Honvéd 3:2, Vasas— Csepel 1:0, FTC—Videoton 3:2, SBTC—Pécs 3:2, DVTK—SZEOL 2:2, Dunaújváros—MTK 2:1, Rá­ba ETC—Szombathely 2:1, Tata­bánya—Komló 2:2. A bajnokság állása: 1. tJ. Dózsa 23 15 5 3 57-23 43 2. FTC 23 11 7 5 36-19 37 3. Vasas 23 14 2 7 46-19 36 4. Honvéd 23 12 5 6 45-28 36 5. MTK 23 7 10 6 35-30 31 6. Csepel 23 6 11 6 25-23 29 7. SBTC 23 11 5 7 37-36 29 8. DVTK 23 9 5 9 23-38 28 9. Tatabánya 23 9 5 9 34-25 27 10. Pécs 23 6 9 8 22-25 26 11. Győr 23 10 3 10 26-30 24 12. Videoton 23 5 10 8 20-26 23 13. Szombatit, 23 6 7 10 30-38 22 14. Komló 23 6 8 9 28-38 22 15. Dunaújv. 23 3 5 15 20-51 15 15. SZEOL, 23 3 5 15 21-55 12 * Az NB n. eredményei, északi csoport: MVSC—Sátoraljaújhely 2:0, S. Kohász—Kazincbarcika 1:0, Kossuth KFSE—Vasas Izzó 2:0, Borsodi B.—Volán SC 0:0, Nagybátony—Vasas Ikarus 3:1, Kisterenye—Leninváros 2:1, KEL- TEX—Nyíregyháza 0:0 .Eszter­gom— BEAC 3:1. A bajnokság­ban a Volán SC vezet 34 pont­tal, második a Nagybátony 29, harmadik a Kazincbarcika 38 ponttal. Nyugati csoport: Dorog —Táncsics SE 3:0, Fűzfő—Rákó­czi SE 6:0, Savaria—Almásfüzitő 1:0, Bauxit Bányász—Z. Dózsa 1:1, Pápa—Pécsi BTC 1:0, Ajka —Szeskszárd 1:0, Máza-Szászvár— Győri Dózsa 0:0, Bakony Ve­gyész-Pécsi Ércbányász 1:9. A bajnokságúán Dorog vezet 34 ponttal, második a Pécsi Ércbá­nyász 30, harmadik a Szekszárd 30 ponttal. Keleti csoport: KIS- TEXT—Bocskai SE 0:0, BEAC— Gyula 2:1, Szegedi Dózsa—Szol­noki MÁV 1:1, Lehel SC—Köz­épületépítők 2:2, Vecsés—Szarvas 5:1, Cegléd—Budafok 1:0, Pénz­ügyőr—SZVSE 4:3, MGM Debre­cen—Kiskunfélegyháza elmaradt. A bajnokságban Cegléd vezet 35 ponttal, második a Pénzügyőr 32, harmadik a Lehel SC 28 ponttal. • Szerdán, május 12-én újabb fordulót bonyolítanak le a lab­darúgó MNK-ban. 17 órai kez­dettel a következő párosításban küzdenek a csapatok a tovább­jutásért : Egri Spartacus—Eger- csehi, Erdőtelek—Sírok, Szűcsi— Tárnáméra, Petőftbánya—Apc. Elölállók a pályaválasztók. A hevesi járási labdarúgó- bajnokság eredményei: Tama- szentmiklós—Boconád 6:3, Tar- nazsadány—Komló 1:3, Tenk— Pély 4 :l, Tiszanána—Hevesveze- kény 3:1, Zaránk—1Tarnaörs 0:2. A bajnokság állása: 1. Kömlő 25, 2. Tarnaörs 18, 3. Tamaszent- miklós 17, 4. Tenk , 14, 5. Tama- zsadány 14, 6. Boconád 12, 7. Pély 10, 8. Hevesvezekény 9, 9. Tiszanána 4, 10. Zaoránk 3 pont­tal. Már öt pont a Gyöngyösi Spartacus előnye Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban A vasárnapi forduló valameny- nyi találkozója izgalmas össze­csapásokat kozott a labdarúgó NB III. északi csoportjában. Me­gyénk együttesei közül a lista­vezető Gyöngyösi Spartacus győ­zött és így megerősítette helyét a táblázaton, hiszen ellenlába­sa, a Rudabánya saját otthoná­ban adott le egy pontot a ki­esés ellen küzdő MEAFC-naJt. Ugyancsak győztesen hagyta el a pályát a Hatvani Kinizsi is. A hatvaniak azt az Egercsehit győzték le, amelyik szerdán az NB I. B-s Egri Dózsát ütötte el az MNK-ban a továbbjutástól. Döntetlen eredménnyel végző­dött a Gáspár SE—Zalka SE ösz- szecsapás, míg a MÁV HAC alulmaradt Edelényben. E két utóbbi hatvani csapat helyzete a táblázaton kezd megpecséte­lődni. Hatvani Kinizsi— Egercsehi 1:0 (1:0) Hatvan, 500 néző. V.: Lóczl. Hatvan: Bacsa — Garami, Sze­keres, Mészáros, B aranyi, Gu- bis, Urbán, Szabó (György), Ro­mán, Tóth, Kővágó. Edző: Krls- tyán István. Egercsehi: Kovács — Halászi., Dorkó, Stoff, Szabó (Bairta), Kozma, Erdei, Ballai, Csuhaj, Sulyok, Petrányi (Halász n.). Edző: Juhász Attila, Kinizsi-támadásokkal indult a játék. Az 5. és a 10. percben Tóth jó helyzetben a kapufát találta el. A 18. percben megszületett a mérkőzés sorsát eldöntő egyet­lengól : Román a bal oldalon el­húzott, beadását Tóth a kapusba lőtte, a kipattanó labdát Urbán közelről a hálóba továbbította. 1:0. Továbbra is a hazaiak ma­radtak támadásban, de helyze­teiket nem tudták kihasználni. A második félidőben váltakozó Játék alakult ki a pályán, mind­két kapu többször forgott ve­szélyben. A hazaiak részéről Tóth, majd Urbán hagyott ki nagy helyzetet, a másik olda­lon pedig Sulyok elől mentett merész vetődéssel Bacsa. Hatal­mas küzdelemben ért véget a találkozó, amelyen a Kinizsi megérdemelten szerezte meg az értékes két pontot. Jók: Bacsa, Szekeres, Baranyi, Román, illet­ve Kovács, Dorkó, Csuhaj, Su­lyok. fráfráay) Gáspár SE—Zalka SE iá cia) Hatvan, 200 néző. V.: Takács. Gáspár SE: Csesznyák — Do­monkos, Pozsár (Toldi), Tóth T„ Szabó I., Eipel, Balogh, GendUr, Fodor, Lőrincz (Lavaj), Ludvig. Edző: Pogonyi Lajos. Zalka: Rozsnoki — Rá tóti, Bocsi, Szőke, Acs, Barta, Matisz, Csor­ba (Birincsik), Zsólya (Horváth), Beraxa, Marcsók. Edző; Tóth Gábor. 4. Selyp 23 12 6 5 65-22 30 5. Sírok 23 13 4 6 41-23 30 6. GYESE 23 11 5 7 41-29 27 7. Karikás SE 23 8 6 9 38-30 22 8. Heves 23 9 3 11 34-37 21 9. E. Spart. 23 9 3 11 27-42 21 10. Reesk 23 9 3 11 42-60 21 11. Füzesabony 23 7 6 U) 15-30 20 12. Bélapátf. 23 7 5 11 24-38 IS 13. Lőrinci 23 7 3 13 25-52 17 14. Novaj 23 3 3 17 13-45 8 15. Pétervás. x 23 5 2 16 22-67 8 Karikás SE visszalépett x—4 büntetőpont levonva. Ismét Petőfibánya került az élre a megyei I. osztályban A nyolcadik forduló küzdel­meire került sor vasárnap a labdarúgó megyei I. osztályban. A hét megrendezett mérkőzésen 31 gól született, ami azt bizo­nyltja, hogy lövőkedvükben voltak a csatárok, valamennyi csapat, a bélapátfalviak kivételé­vel legalább egyszer az ellenfél hálójába talált. A forduló leg­nagyobb meglépését a selypiek szolgáltatták, akik Sírokban sú­lyos. 5:1 arányú vereséget szen­vedtek, míg a petőfibányaiak 6:1 arányban simán „lelépték’* az utóbbi hetekben szeszélyesen sze­replő Karikás SE-t. A Heves— Apc összecsapás döntetlenül végződött, s mivel a petőfibá­nyaiak győztek, így helyet cse­réltek a bajnoki táblázaton. Pe­tőfibánya vette át a vezetést, az apeiak pedig rosszabb gólkü­lönbségükkel a második helyre szorultak. Eredmények: Lőrinci—Bélapát- fal 3:0 (0:0), Füzesabony—Novaj 2:1 (0:1), Recsk—GYESE 3:2 (2:1), Petőfibánya—Karikás SE 6:1 (2:1), Sírok—Selyp 5:1 (1:1), He­yes—Apc 2:2 (2:1), Pétervására —Rózsaszentmárton 1:2 (0:1). A bajnokság állása: 1. Petőfib. 23 15 5 3 46-14 35 2. Apc 23 13 9 1 42-13 35 3. Rózsasztm. 23 14 6 3 44-17 34 14. Catanzaro—Bari t Iá) 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. .8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. Videoton—FTC Dunaújváros—MTK Salgótarján—Pécs Rába ETO—Haladás Szolnok—Egyetértés FÖSPED—Pécsi B. Almásf.—Savaria Bakony—Pécsi Ércb. Ajka—Szekszárd Máza-Szászv.—Győri D. Salgót. KSE—Kazinb. Brescia—Mantova Novara—Palermo +1 Catanzaro—Barl Tapogatódzó mezőnyjáték után a 12. percben Ludvig beadásáról Lőrtncz lemaradt, a labda Gen- dúr elé pattant, aki az ötösről rosszul találta el a labdát. A 20. percben Fedcxr beadását Lőrincz a bal alsó sarokba fejelte. 1:0. Nem sokáig tartott a hazaiak öröme, mert a körülményeskedő védők mellett a 24. percben a vendégek Matisz révén egyen­lítettek 1:1. A 30. percben veze­téshez juthattak volna a hazai­ak, de Eipei a kapufát találta el. A 38. percben Fedor nagy erejű lövését védte látványosan Rozsnoki. Eízután mezőnyjáték­kal folytatódott a találkozó. Szünet után a Gáspár SE ka­pott előbb lábra, gólszerzési al­kalma is nyílt, de a csatárok nem bírtak a jól záró Zalka-vé- delemmel. Az 53. percben egy összecsapás után Pozsár megsé­rült és elhagyta a pályát. A 63. percben a kitörő Eipel elől Rozs­noki Önfeláldozó kivetődéssel szerezte meg a labdát. A 70. percben Gendúrt a 16-oson be­lül felvágták, a játékvezető to- vábbot intett. Hét perccel ké­sőbb hasonló módon terítették le Eipelt is, a játékvezető síp­ja most is néma maradt. A 80. percben Domonkos az üres ka­pu fölé fejelt. Két perccel ké­sőbb Toldi sarokba tartó feje­sét védte bravúrosan a kapus. A 85. percben majdnem a ven­dégek szereztek gólt, de Csesz­nyák Marcsik elől megkaparin­totta a labdát. A hazaiak hiába rohamoztak, nem tudták helyze­teiket góllá érlelni, s így meg kellett elégedniük a döntetlen eredménnyel. Jók: Tóth T., Gen- dúr, Lőrincz, illetve Rozsnoki (a mezőny legjobbja), Bocsi, Szőke, Ács, Matisz. Miskolci Bányász— Berval Vasas ld Gd) Pereces, 280 néző. V.: Gyöngyö­si dr. ■ Berra: Tóth — Szűcs, Sipos L. Sípos IL, Gál, Fázmándl, Zágo- nyi (Antal), Frommer, Princes, Zajácz, Szabó. Edzó: Liktor László. Eseménytelen játék után a 22. percben Zajácz jól Indította Prlncest, aki a védőket lefutva, a kapust is kicselezve, a kapu közepébe sodorta a labdát. 1:0. A 25. percben Frommer beadá­sát Zajácz nagy helyzetben mel­lé lőtte. A 32. percben ártatlan­nak látszó támadás végén egyen­lítettek a hazaiak, amikor a Bá­nyász balszélsője jól eltalált lö­véssel gólt szerzett. 1:1. A második játékrész többnyire Bányász-fölény jegyében zajlott le, a Vasas csak ritkán jutott el . ellenfele kapujához. A 75. perc­ben Gál nagy erejű szabadrúgá­sát védte a kapus. Az utolsó percekben a hazaiak nagy erő­vel támadtak, de az eredmény már nem változott. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a döntetlen eredmény igaz­ságosnak mondható. Jók: Tóth. Sipos I., Prommer, (fesrtbaum) Gyöngyösi Spartacus— Ormosbánya 4:2 (3:1) Gyöngyös, 1200 néző. V.: Kud- lák. Spartacus: Kovács — Nagy 1., Forgács, Szalma, Pethes, Nagy T., Nagy L. (Adonyi), Gáspár, Bágyi, Szatmári, Tóth M. Edző- Treiber Rudolf. A jól kezdő hazai csapat már az 5. percben vezetéshez jutott. Jobb oldali támadás végén Szat­mári kapta a labdát, 22 méter­ről lőtt és bombája a jobb felső sarokban kötött ki. 1:0. Alig telt el négy perc és újabb göl esett. Ismét Jobb oldalról Indult a tá­madás. majd Bágyi az alapvo nalról ívelt középre és a jókor érkező Gáspár a kapuba sodor­ta a labdát. 2:0. A 15. percben újabb gólt szerezhetett volna a Spartacus. Nagy L. a félvonalról indult, közelről lőtt, a kapus ki­ütötte Bágyi elől a labdát, de a csatár az üres kapu fölé fejelt Nem sokkal később Tóth M. lőtt kapu fölé. Az első félóra után alább hagyott a hazaiak lendü­lete, s ezt a vendégek a 31. perc­ben kihasználták, amikor Völ- gyesi szépített. 2:1. A Spartacus ismét rohamozott, s a 35. perc­ben növelte góljainak számát. Ezúttal Nagy I. beadása pattant Bágyi elé, aki nem hibázott. 3:1. A második 45 percben tovább folytatódott a hazai fölény. Szat­mári csuka fejesét öklözte szög­letre a kapus, majd Tóth M. lőtt nagy helyzetben kapu fölé. Ki­maradtak a helyzetek, s mint Ilyenkor lenni szokott, a ven­dégek tudtak szépíteni. Gólju­kat Szűcs érte el. 3:2. A Spar tacus támadott továbbra Is, s a 66. percben beállította a vég­eredményt, Gáspár jó labdát adott Bágyinak, aki 15 méterről a bal felső sarokba bombázott. 4:2. A mérkőzés hajrájában több helyzet adódott a hazaiak előtt, de ezeket már nem tudták gól­ra váltani. A Jó Iramú mérkőzésen a Spar- tacus biztos győzelmet aratott. Jók: Forgács, Nagy T., Pethes, Bágyi. (szkocsovszky) A bajnokság állása: l. Gy. Spart. 23 16 4 3 47-23 36 2. Rudabánya 23 13 5 5 31-22 31 S. Miskolci B. 23 10 9 4 41-25 29 4. Bervai V. 23 11 7 5 43-35 29 5. Papp SE 23 11 6 6 49-28 28 6. Edelény 23 10 5 8 44-31 25 7. Egercsehi 23 8 6 9 30-22 22 8. Zalka SE 23 9 4 10 31-36 22 9. Ózdvidék 22 7 7 8 33-38 21 10. Mákv. B. 23 7 6 10 29-33 20 11. Trencs. SE 22 8 4 10 28-39 20 12. Ormosb. 23 6 7 10 24-36 19 13. Hatvani K. 23 ő 6 11 28-53 18 14. Gáspár SE 23 6 4 13 34-40 16 15. MEAFC 23 5 6 12 31-39 16 16. MÁV HAC 23 4 6 13 18-41 14 GYAKORLATTAL RENDELKEZŐ ÉPÍTŐIPARI keresünk műszaki ellenőri ! beosztásba. „Eger” jeligére az egri Magyar Hirdetőbe. Á Budapesti Közlekedési Vállalat felvételre keres VILLAMOS KOCSI-VEZETŐKET ÉS AUTÓBUSZ-VEZETŐKET Jelentkezhetnek: 8 általános iskolai végzettsé­gű 20. életévet betöltött szakképzettség nélküli férfi és nő dolgozók, mert vállalaton belül kiképezzük VILLAMOSKOCSI-VEZETŐNEK! 21. életévet betöltött férfi gépkocsivezetők, akik 1 éves — 3,5 tonnás — tehergépjármű-ve- aetői gyakorlattal rendelkeznek és vállalaton belül kiképezzük AUTÓBUSZ-VEZETŐNEK! Jelentkezés: Bp., VTI„ Kertész n. 16., és a vállalat valamennyi telephelyén. APRÓHIRDETÉS ÁLLAS INGATLAN 16 ÉVET betöltött lányokat szövőnőnek felvesz a Pamuttex­tilművek Jacquard Szövőgyára, A betanulási idő 12 hét: ezen idő alatt havi, 1050 Ft bruttó fi­zetést és napi 1 Ft-ért ebédet biztosítunk. Lakást minimális té­rítés mellett leányotthohszérü el­helyezésben adunk. Jelentkezés: e „ írásban a PTM' Jacquard Szövő- JÁR MII gyár munkerő-gazdálkodási osz­tályán, Budapest, xni., Szek­szárdi u. 19-25, _________________ V ÁLLALAT gépkocsivezetői állás betöltésére pályázatot hir­det. Pályázat beküldésének vég­ső határideje: 1971. május 15, Cím: Eger, 1. Pf. 18. Érettségi­zettek előnyben. _______ E GER—Gyöngyös vldqki Pin­cegazdaság felvételre kél-es' egri munkahelyre szállítási ügyinté­ző munkakörbe, adminisztrációs gyakorlattal rendelkező női mun­kaerőt. Jelentkezni lehet: Eger, Széchenyi u. 3. qz. Személyzeti vezetőnél. VAMOSGYÖRKI ÁFÉSZ ipart részlegéhez . azonnali belépésre építőipari technikust felvesz. Je­lentkezés írásban vagy személye­sen a központi irodán, Vámos- györk, Petőfi u, 25. . . ! GÉPKEZELŐKET (Empor, Dut- ra) gépekre, gépkocsivezetőket, segédmunkásokat, azonnali belé­péssel. felveszünk. . Jelentkezési hely: MÉH Vállalat Heves mé- gyei telepein. GYÁR- .és Gépszerelő Vállalat keres (Ajka, Székesfehérvár, Le­ninváros, Lábatlan, Dunaújváros munkahelyeire) lakatos, hegesz­tő, csőszerelő szakmunkásokat, továbbá keresünk betanított munkásokat és segédmunkáso­kat Jelentkezés: Budapest, Pf. 181. Személyesen: Bp„ VI., Fa- Ulay Ede u. 52. HATVANI szoba-komfortos, sza­bad rendelkezésű lakás eladó, vagy Pest környékire cserélhe- , tő. uSürgős 17373” jeligére a Fel- szabadulás téri hirdetőbe, Buda­pest. _______'_________ K ÉTSZOBÁS, kertes ház eladó. Eger, Kohári u. 26. Egész nap. , jArmC 350-ES IZS motorkerékpár, most vizsgázott, jó állapotban eladó. Adács, Vörös Hadsereg u. II. Megtekinthető vasárnap. CI-S WARTBURG,' 1963* évi, e£ adó. Aszód, Falujáró útja 5/10. II. ll. Megtekinthető naponta 17 —20 óráig.________._______ S IMSON Stár eladó. Érdeklőd­ni lehet Hatvan, Bercsényi u. 64. VEGYES_______________ N APOSCSIBE korlátlan meny- nyíségbén közvétlen beszerezhe­tő vagy megrendelhető, 5 Ft/db egységáron az EGRI KELTETO- AlÉOMÁSON, Eger, Szövetkezet u. 2.________________ É PÍTŐIPARI Vállalatok figye­lem! Kiváló tulajdonságokkal rendelkező homok korlátlan mennyiségben kapható, ami fá-, lazáshoz, vakoláshoz, pucoláshoz és simításhoz egyaránt alkalmas. Helyszínen megtekinthető, de kí­vánságra mintát is küldünk. Szállításhoz esetleg besegítünk. Cím: Zöldmező Mg. Tsz, Buják, telefon: 15.______________________ G ÁZTŰZHELYET vennék pa­lackkal és nyomáscsökkentővel. Eger, Lenin út 12—14. IV. 4. 20 CSAL AD méh Hunor rako­dókaptárban, valamint 1 db 50 köbcentiméteres Jáwa motorke­rékpár eladó, vagy méhekért el­cserélhető. Heves, Fő út 61. Se­bők. Újabb szolgáltatás! HIRDETMÉNY! A Heves megyei Talajerő-gazdálkodási Vállalat, Éger, Merengő utca 3. értesíti a megye lakosait, vállalatokat, intézményeket, termelőszövetkezeteket, hogy 1971. június 1-től rovarok és rágcsálók RENDSZERES IRTÁSÁT VÁLLALJA. A feladatoknak jól képzett szakemberekkel, modern, kor­szerű módszerekkel, eszközökkel és nagy hatású anya­gokkal teszünk eleget. Vállalatokkal, tsz-ekkel és intézményekkel kívánságukra szerződést kötünk. Egyedi megrendeléseknek gyorsan és hatásosan eleget teszünk. VEGYE IGÉNYBE ÜJABB SZOLGÁLTATÁSUNKAT! Á Budapesti Közlekedési Vállalat azonnali belépésre keres kőműves, tetőfedő, ács-állványozó, kövező, épületaszta­los. épületlakatos, épületbádogos, víz-gáz szerelő, köz­pontifűtés-szerelő, gépszerelő, gyalus, marós, vasbeton- szerelő SZAKMUNKÁSOKAT, valamint építőipari BETANÍTOTT és SEGÉDMUNKÁSOKAT. Pelveszünk továbbá: Szakma nélküli férfi munkaerőket: vasúti pályajavítás! és építési munkára, női munkaerőket: pályatakarítási munkára. Felvétel: Budapest, VII., Kertész utca 16. és a vállalat valamennyi telephelyén.