Népújság, 1970. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-14 / 86. szám

4 Szönyi álon is csalódást okozott az egri csapat BVSC—Egri Dózsa 3:1 (2:1) Szünet után kitünően játszottak az egri kosarasok Videoton—Egri Bzőnyi út, 1500 néző. V: Mikszteú BVSC: Adóm — Kollár, B^donczy, Jávorka. Kovács •J.. Salcza, Zsebházi, Ba­nánt. Molnár, Takács, Ka­szás. Edző: Szigeti Ferenc. 'tiger: Bulyovszky — Kár­páti, Kiss, Temesvári, Tát­rai. Rajna, Faliszek (Szon­da 60. perc), Bánkúti, Tóth T. (Czeczeli a szünetben), .Kovács F.. Szűcs. Edző: Ko- ■vács Ferenc. ; Gyér számú néző előtt, napsütéses, de hűvös, szeles időben került sor a két csa­pat találkozójára. Az első félidőben ja szél a hazaiakat támogatta, s ebben a játék­részben az egriek jobbára védekezésre szorultak. A vasutas-csatárok sok helyze­tet dolgoztak ki az egri kapu előtt, lövéseiket azonban nem kísérte szerencse, vagy az egri védők avatkoztak .közbe. Hazai akciók köze; pette váratlanul esett a ven­dégek vezető gólja: A 31. percben gyors ellen­támadás futott végig a vá­lyún, amelynek végén Szűcs tisztán tört a kapu felé, a lövés pillanatában azonban a védők lerántották. Vitat­hatatlan 11-esl A büntető­ből Kovács F. élesen a bal ‘sarokba vágta a labdát. 0:1. A gólra heves BVSC-roha- inok következtek. A 33. ■percben Kaszás az oldalvo­nal közeléből élesen közép­áré lőtte a labdát, amely azonban három hazai csatár lába előtt is elsuhant. A ha­sai fölény a 40. percben érett góllá Igaz, eléggé po- iyagóllá: A BVSC mintegy 18 mé­terre a kaputól szabadrúgás­hoz jutott. Bodonczy futott a labdának, s lövése nyo­mán a labda Bulyovszky ke­ze között jutott a hálóba. 1:1. A gól szárnyakat adott a vasutasoknak és a 42. perc­, ben már ők vezettek: Takács jó labdával ugrat­ta ki a fedezetlenül hagyott Molnárt és a középcsatár mintegy hat méterről nagy 1. Jugoszl.—Magyarország x •i. " 3. 4. 3. Oroszlány—MAVAG ZTE—Pécsi Bányász 1 Ajka—Almásfüzitő x Klstemye—Miskolc 1 Bocskai SE—Cegléd 1 7. DEAC—Középítők X a. Brescia—Lanerossl x 9. Florentína—Milan 1 10. Lazio—Juventus 1 11. Sampdoria—Verona 1 12. Torino—Bologna x 13. Temana—Reggiana x 2:2 2:1 2:0 1:1 1:0 1:0 1:1 1:1 4:2 2:0 2:1 1:1 0:0 14. Catanzaro—Mantova 0:0 Két ezüstérem a Sziklai emlékversenyen Vasárnap délelőtt Buda­pesten, a Sportcsarnokban bonyolították le a Bp. Hon­véd hagyományos ökölvívó Sziklai emlékversenyének döntőit. A Heves megyeiek kögül csak a petőfibányai Zvarának, és a gyöngyösi Juhásznak sikerült a döntő­be verekednie magát — ott azonban mindketten gyenge teljesítményt nyújtottak és a második hellyel voltak kény­telenek megelégedni. A légsúlyú Zvarának az NDK-beli Graöbe volt az el­lenfele. Zvara fordított alap­állású ellenfelével szemben nem tudott kibontakozni, végül is Grabbe a harmadik menetben döntő fölényű győ­zelmet aratott. A nehézsúlyú Juhásznak régi riválisa, Má­té jutott ellenfélül. Máté kemény ütéseivel csakhamar felőrölte a gyöngyösi fiú ellenállását, végül a 3. menet közepén döntő fölényt hir­dettek ki. erővel a léc alá bombázott. 2:1. Szünet után a szél az egrieket támogat­ta, így mindenki biztosra vette, 'hogy a Dózsa irányít­hatja majd a küzdelmet. Az első percekben valóban a lila-fehérek játszottak fö­lényben, s az 57. percben egyenlíthettek volna: Kovács F. fejesét Ádám bravúrral ütötte szögletre. A 65. perc­ben Jávorka belerúgott Szűcsbe, amikor a labda a közelben sem volt. A já­tékvezető leküldte a pályá­ról a magáról megfeledke­zett BVSC-játékost, így a hazaiak 10 főbe csökkentek. A 82. perc eseménye: Szűcs a védőktől szorongatva kö­zelről az oldalhálót találta el. Sajnos, az együttes sem az emberelőnyt, sem pedig a szél támogatását nem tudta kihasználni, fokozatosan fel­jött a BVSC és a 86. perc­ben végleg a maga javára fordította a mérkőzés sor­sát: Lendületes, korszerű BVSC-támadás alakult ki, rövid adogatás után Mol­nárhoz került a labda és a csatár biztosan lőtt a háló­ba. 3:1. Az utolsó percekben több durvaság is belecsúszott a játékba, közvetlenül a befe­jezés előtt Rajna és Bo­donczy csapott össze a já­tékvezető Rajnát leküldte a pályáról. Egri labdarugó berkekben kulcsfontosságú mérkőzésnek ítélték a BVSC—Egri Dózsa találkozót. Mi magunk is úgy gondoltuk: ez a mérkő­zés fordulópont lehet az egri csapat szempontjából, hiszen egy esetleges győzelem sokat javíthatott volna a helyze­ten, visszaadta volna a leg­fontosabbat a csapat önbl- zolmát. Sajnos nem így tör­tént. Az első félidőben erős széllel szemben még úgy ahogy kielégített az együt­tes, szünet után azonban enervált, körülményes játé­kával csalódást okozott, pe­dig ekkor már a szél is tá­mogatta és Jávorka kiállítá­sa miatt 10 főre olvadt az ellenfél. A hazaiak végig nagy akarással, lelkesen küzdve megérdemelten sze­rezték meg első győzelmüket — lelkesedésük azonban sok­szor durvaságokba csapott át s ez lehet az egriek egyetlen mentsége. Az E. Dó­zsa pillanatnyilag még mindig a táblázat első he­lyén áll, de már nem so­káig. Vasárnap ugyanis sza­bad napos s így többen meg­előzhetik! Bulyovszky az egyenlítő gólnál hibázott, a közvetlen védelem gyakran zavarba jött a lendületes hazai ak­cióknál, a második gólnál például teljesen üresen hagy­ták a középcsatár Molnárt, aki nyugodtan lőhetett a há­lóba. A szétcsően, körülmé­nyesen játszó tá vnadósorból csak Bánkúti és Szűcs telje­sítménye dicsérhető, bár mindkettüjükert szorosan őrizték. További eredmények: A­csoport: • Oroszlány—Ganz­MÁVAG 2:1 (1:0), ZTE— Pécsi Bányász 2:0 (0:0), Elő­re—Várpalota 2:1 (1:0), Szé­kesfehérvári MÁV—Győri MÁV 2:1 (1:1). B-csoport: Kecskemét—Szállítók 4:0 (2:0), Bp. Spartacus—Deb­recen 0:0, Ózd—Békéscsaba 1:0 (1:0). A bajnokság állása: A-csoport: 1. Oroszlány 6 3 3 8: 3 9 2. Pécsi B. 7 3 2 2 6: 5 8 3. Szf. MÁV 6 4 — 2 8: 7 8 4. BKV Előre 6 2 3 1 6: 4 7 5. ZTE G 3 — 3 7: 7 6 6. Egyetértés 6 2 1 3 6: 6 5 G.-MAVAG 6 2 1 3 5: 5 5 8. MÁV DAC G — 4 2 3: 5 4 9. Várpalota 7 1 2 4 4:11 4 B- csoport: 1. Eger 14 — 3 10 Ú4 8 2. Debrecen 6 3 1 2 8: 4 7 3. FÖSPED 6 3 1 2 6: 3 7 4. Kecskemét 6 2 2 2 13: 8 6 5. ózd 6 3 — 3 10: 8 6 6. Békéscsaba 6 3 — 3 8: 8 6 Bp. Spart. 6 2 2 2 5: 5 6 8. SZMTE 6 2 1 3 9: 9 5 9. BVSC 7 1 3 3 9:14 5 »»TO, április 14-, kedd A Lendület győzött, a Kinizsi kikapott Vasárnap elkezdődtek a női kézilabda NB II. küzdel­mei. Az Egri Lendület Eger­ben csak jó hajrával tudta biztosítani győzelmét — az E. Kinizsi balszerencsés ve­reséget szenvedett Nyíregy­házán. Egri Lendület— Nyíregyházi Tanárképző 8:6 (3:3) Eger, 200 néző. V.: Kórődi. Lendület: Szepesi — Véghné, Hegyi, Baranyai, Papp, Barte, Síposné. Csere: Sztrapkovics, Ballagó, Mol­nár, Bartók. Edző: Csillag Béla. Az első félidő változatos küzdelmet hozott, mindkét csapat sokat támadott, de jól is védekezett. Szünet után feljött a hazai együttes és jó hajrával biztosította be győ­zelmét. G.: Baranyai 4, Papp 2, Hegyi, Síposné. Jók: Sze­pesi, Baranyai, Hegyi, Mol­nár. Nyíregyházi Kinizsi- Egri Kinizsi 6:5 (3:4) Nyíregyháza, 300 néző. V.: Szatmári. Kinizsi: Szabóné — Dudás, Nagyné, Takács, Miklós R., Kelemen, Tóth. Csere: Mlin- kó, Győri, Mikiós M., Zachar II., Román. Edző: Mucsi Ist­ván. A hazaiak az elején kétgó­los vezetésre tettek szert, a mindjobban belelendülő eg­ri lányok azonban nemcsak kiegyenlítettek, de már veze­téssel fordultak. Szünet után változatos játék folyt, két balszerencsés góllal a hazai­ak javára dőlt el a küzdelem sorsa. Az egriek góljait Ke­lemen 3, Miklós R. és Tóth szerezte. A csapatban Nagy­né és Takács nyújtott jó tel­jesítményt. Az egri együttes vasárnap Egerben 10.30 óra­kor a Bp. Építőkkel találko­zik. X Tanárképző 82:53 (48:20) Székesfehérvár, NB 1-es női Üco- sárlabda-mérkőzés. V.: Bokody, Szittya. A hét végén kettős fordulóra került sor a kosárlabda NB I- ben. Az Egri Tanárképző együt­tese szombaton délután Egerben, javuló játékkal, biztosan verte a Bp. HSC-t. A mérkőzés króni­kájához tartozik, hogy a játék­vezetők rendkívül elfogult mó­don bíráskodtak. ítéleteikkel rendre az egrieket sújtották. Ké­pünk is egy ilyen tévedést örö­kített meg: Nyíri teljesen sza­bályos körülmények köpött tört a palánk alá, de kosár helyett büntetőpontot kapott érte . .. Másnap Székesfehérvárott, az eddig veretlen és bajnokjelölt VIDEOTON volt az egri főiskolá­sok ellenfele. Az első félidőben megilletődötten játszottak az eg­ri lányok, szünet után azonban fokozatosan magukhoz tértek, és végig egyenrnnmí ellenfelei vol­tak a VTDEOTON-nak. Főleg Szarvas és Nyíri volt elemében, ez utóbbi 19. Szarvas pedig 17 kosarat dobott. . Az egri csanat vásárnap Bu­dapesten. a Bp. Vörös Meteorral vív úiabb beinokt mérkőzést ■*- csütörtökön r*ecHg P^e-ett. az or­szágos egyetemi, főiskolai baj- nevk^ág során. a TFÖE-vel, az OSG-ve.l és a Közgazdasári Egye­temmel vívja a négyes d"ntőt. A bMnokság állása: 1. Videoton 2. TF 3. BSE 4. Bp. V. M. 5. MTK 6. Kecskemét 7. BKV Előre 8. Székesf. Ép. 9. Szigetvár 10. Bp. Spart. 11. Eger 7 — 503:368 14 6 1 500:345 13 2 499:363 12 2 472:358 12 2 503:365 12 3 456:305 11 3 474:437 11 3 466:427 11 4 357:396 10 5 424:489 9 5 379:433 9 12. Bp HSC 13. Szolnok 14. Bp. Pedgóg. 7 1 7 1 7 — 6 302 422 8 6 397:482 8 7 230:774 7 Gyenge játékkal, ße törésién lelkesed Issei Magyarország - Jugoszlávia 2 2 (1:1) nemzetközi labdarúgó-mér­kőzés, Belgrád, 10 ezer né­ző. V: Marschall (osztrák). Magyarország: Tamás — Vellai, Páncsics, Fejes, Hal- mosi, Vidáts, Pusztai, Faze­kas, Bene, Somogyi (Kar­sai) Dunai II. (Máté). Jugoszlávia: Mutibarics — Tesan, Paunovics, Holcer, Gracsanin, Pirics (Jerkovics), Sztepanovics, Mujkics, Be- jevics, Gyorgyevics, Dzsa- jics. Az első negyedóra viharos jugoszláv támadásokat ho­zott, a magyar együttes sok hibával, de dicséretre méltó lelkesedéssel küzdött. A 15. percben váratlanul a ma­gyarok szereztek vezetést: a 1 kitörő Bene ballal középre emelte a labdát és a jó Az Egri Lendület—Nyíregyháza találkozón az egri Hegyi kapura lő. (Molnár I. felvétele) ütemben érkező Fazekas fe jese a földről felpattanva védhetetlenül jutott a bal sarokba. 1:0. A hazaiak lesgóllal vála­szoltak, majd a sorozatos jugoszláv akció a 33. perc­ben szabályos góllá érett: Dzsajics szabadrúgása át­szállt a felugró Dunai II. fölött és a labda a menteni akaró Páncsics fejéről a ka­pu jobb sarkába vágódott 1:1. (öngól!) A második félidő elején teljesen egyoldalúvá vált a játék, szinte állandóan a ju- goszlávok birtokolták a lab­dát — a magyarok kétségbe­esetten kapkodtak. A 48. percben Jerkovics kiugratta az előretörő Gracsanint, aki lesgyanús helyzetben, mint­egy tíz méterről a bal sa­rokba lőtt. 2:1. A gól után is jelentős fö­lényben játszott a hazai együttes, a magyaroknak eb­ben a játékrészben aláren­delt szerep jutott. Mégis, a 66. percben magyar gólt lát­hattak a nézők: a kaputól 26 méternyire szabadrúgás­hoz jutott a magyar válo­gatott. Bene futott a labdá­nak és óriási erővel úgy küldte a jobb felső sarokba, hogy a labda a vetődő Mu­tibarics kezét is érintette. 2:2. A találkozó kiegyensú­lyozott hajrával telt el, már egyik csapat sem tudott újí­tani. A megfiatalított . kísérleti magyar együttes csak a mér­kőzés rövid szakaszaiban adott ízelítőt tudásából, a döntetlen ránézve hízelgő. A csapatban csak Páncsics, Halmosi és Fazekas nyújtott jó teljesítményt. Marschall kitűnően bíráskodott. A ju- goszlávok második góljánál a partjelző nem intette be a lest. A nagyválogatottak előtt Magyarország és Jugoszlávia ifjúsági válogatottja találko­zott. A magyar fiatalok jó játékkal, 2:0-ás félidő után 2:1 arányban győztek. Budakeszi térségében rendezték meg az országos rövidtávú ke­rékpárbajnokságot. Az első be­lvet Debreceni Tibor, a Csepel versenyzője szerezte meg, a mis­kolci Géra előtt. * Az MTS egri városi elnöksége április 14-én, kedden,' ülést tart. Napirend: 1. Beszámoló a Bervai Vasas szakosztályainak és sport­iskolájának munkájáról. Előadó: Kurczvell István. 2- Az MTS II. kongresszusa óta eltelt időszak munkájáról szóló beszámoló megvitatása. 3. Egyebek. A Sír oki Vasas és az Apa Vasas b ztosan vezet a megyei ladarúgő* bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság­ban vasárnap a tavaszi negyedik fordulóra került sor. A keleti csoport rangadóját Bélapátfalván a Siroki Vasas nyerte, s ezzel hárompontos előnyre tett szén. Az újonc no vaj iák Verpelétről is hazavitték az egyik pontot, míg a Füzesabonyi Vasas Recsken vesztésre álló mérkőzést fordí­tott a maga, javára.. Pétervásá- ra első győzelmét adatta az E. Spartacus ellen. A nyugati cső- port meglepetése: a S&lypi Ki­nizsi ezúttal saját pályáján szen­vedett vereséget, a listavezető Arpci Vasastól. Petőfibánya ja­vuló formában, könnyen fektet­te két vállra a Karikás SE-t. s Rózsiszentmártonnak sem je­lentett különösebb nehézséget a fiatal erőkből álló Lőrinci Vasas legyőzése. Annál nagyobb har­cot hozott viszont a GYESE— Heves találkozó, amely végül is minimális. egvgólos gyöngyös- győzelmet hozott. Eredmények: Keleti csonort: Korvin SE—No­vaj 0:0. Bélapátfalva—Sirok 0:2 (0:1), Recsk—Füzesabonyi Vasas 3:4 (3:1), Pétervására—Egri Spar­tacus 3:0 (2:0). Nyugati csoport: Petőfibánya—Karikás SE 3:0 (2:0). Selypi Kinizsi—Apci Vasas 0:1 (0:1), GYESE—Heves 1:0 (0:0), Rózsásáén tmárton—Lőrinci 5 *o (2:0). A bajnokság állása? Keleti csoport: 1. Sírok 4 4 — __ 9 : 2 8 2. Korvin SE 4 2 1 1 4: 1 5 3. Novaj 4 2 1 1 3: 2 4. Bélapátfalva 4 2 — 2 5: 5 4 5. Recsk 4 2 — 2 9:11 6.’ Pétervására 4 1 — 3 4: 4 2 7. F. Vasas 4 1 — 3 5: 9 8. E. Spart. 4 1 — 3 6:11 2 Nyugati csoport: 1. Apc . 4 4 ­— 9: 1 2. GYESE 4 2 2 • 9: 4 ti 3. Rózsasztm. 4 2 1 1 14:10 5 4. Heves 4 2 ­2 8: 3 4 5. Petőfibánya 4 1 2 1 7: 6 4 6. Selyp 4 1 1 2 3: 8 3 7. Karikás SE 4 1 ­3 7:12 2 8. Lőrinci 4 ■ 4 2:15 — CSAK RÖVIDEN A bét végén Budapesten, a Jái ékcsarnokban rendezték meg a fiatal vívók kiválasztóverse­nyét. Ifjúsági kardban az egri Nagy két győzelemmel a 9. he­lyen végzett, .ifjúsági női tőrben lsedig Kaszsás a 7., Nagy a 8- helyet szerezte meg, * Debrecenben bonyolították le az országos vidéki ifjúsági ököl­vívó-bajnokság döntőit. A há­romnapos küzdelemsorozaton 29 sportkör 80 fiatalja lérpett szorí- tóba. A Heves megyeiek eredmé­nyei. Nagyváltósúly: 2. Nagy (Za'ka SE), nehézsúly: 3. Bara: (Zalka SE). Berlinben nemzetközi vívőver- seny zajlik, amelyen a magyar színeket a közvetlen utánpótlás legjobbjai képviselik. A férfi tőrben- magyar siker született. Czikkel szerezte meg az első helyet. Női tőrben a román Si.an- ca nyert, * magyar Károlyfy bronzérmes lett. * Vasárnap a bécsi stadionban 30 ezer néző előtt került sor az Ausztria—Csehszlovákia labdarú­gó-mérkőzésre . A csehszlovákok" 3—0-ás félidő után 3:i arányi győzelmet arattak.