Heves Megyei Népújság, 1967. augusztus (18. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-15 / 191. szám

Zalka SE Petőfibányán is győzni tudott Ez történt az NB lll-ban A labdarúgó NB lll-ban is elkezdődtek az őszi idény küz­delmei. Heves megye csapatai váltakozó sikerrel szerepeltek, a rangadónak számító Petőfi­bánya—Zalka SE mérkőzésen az egységesebb Zalka SE győ- jzőtt, s így megerősítette helyét az élcsoportban. Zalka SE—Petőfibánya 2:1 (1:1) Petőfibánya, 400 néző. V.: Antal. Zalka: Pálhuber — Vanya, Kanász, Perger — Gáspár, Po- zsár — Csuhány, Kupcsulik, Jandász, Kvassai,-Fülöp. Edző: Csizmarik Imre. Bányász: Vakli — Kotrócz, Papp, Juhász, — Berta, Gáldi 11., — Laczkó, Kovács, Maka- licza, Gáldi I., Gelics. Edző: Tóth Gábor. A hazai csapat már a 8. percben megszerezte a veze­tést: Gáldi I. a kimozduló ka­pus mellett a hálóba gurított: 0:1. A gól után feljött a ven­dégcsapat és a 20. percben egyenlített: Csuhány lövése jutott a hálóba: 1:1. A 40. percben nagy helyze­tet hagytak ki a petőfibányai csatárok. Kovács tört előre a labdával, átadása tisztán ta­lálta Gelicset, a szélső lövése azonban elakadt a beugró Va- nyában. Szünet után a jó erő­ben lévő és gyorsabb vendé­gek irányították a játékot, bár a fiatal Laczkó előtt két ízben is alkalom nyílott a gólszer­zésre. A mérkőzés sorsa a 67. percben dőlt el: Csuhány volt eredményes 2:1. A Zalka SE győzelme megérdemelt, a ha­zai csapaton látszott, hogy a pénteki nemzetközi mérkőzés sokat kivett a játékosokból. Jók: Kanász, Perger, Csuhány, illetve Vakli, Kotrócz, Gáldi 11., (a mezőny legjobbja). A Zalka SE szerdán 16 órakor az a maga javára fordítania a mérkőzést: a 80. percben Su­lyok lőtt a léc alá: 1:1, a 84. percben pedig Ballai éles szög­ből továbbította a hálóba: 2:1. Nagy küzdelemben nyert a jói hajrázó hazai együttes. Jók: Balogh, Nagy. (sulyok) Gy. Vasas Izzó—Papp József SE 1:1 (1:0) Miskolc, 500 néző. V.: Nagy F. Izzó: Nagy I. — Szerdahelyi, Tóth Gy., Ambrus — Szonda, Söregi, — Potye, Halmóczki, Varga, Nagy L., Húgai. Edző: Ivádi László. Az első perctől kezdve nagy. ii amű íáték alakult 'ki, mind­két csapat sok jó ,akciót veze_ tett, a helyzeteket azonban nem tudta kihasználni. A Izzó a hatodik percben szerezte meg a vezetést; Húgai jól fu­tott el a szélen és beadását Potye 16 méterről lőtte a háló­ba: 1:0. a hazaiak a 36. perc­ben szabadrúgásból egyenlítőt, tek, 1:1. (A gyöngyösiek sorfa­la rosszul helyezkedett.) Szünet után fokozódott az iram, mindkét oldalon újabb helyzetek maradtak kihaszná­latlanul, s egy-egy alkalom­mal a kapufa mentett. A dön­tetlen igazságos, az Izzó érté­kes pontot szerzett, az esélye­sebb Papp József SE otthoná­ban. A csapatban Tóth Gy., Söregi és Potye nyúj tóttá a legjobb egyéni teljesítményt. (kerek) Siroki Vasas—Alberttelep 2:1 (0:1) Sarok, 550 néző. V.: Sír. Sírok: Nagy — Zám, Rózsa, Zagyi — Kovács, Maruzs — Hadobás I., Ivádi, Csáki, Mis­kolci, Fülöp. Edző: Horváth János. Idegesen, kapkodva kezdett a két csapat. Főleg a mezőny­ben folyt a nem túlságosan nagy iramú játék. Negyedóra elteltével feljött a Vasas, csatá­rai távoli lövésekkel kísérle­teztek, — eredménytelenül. A 23. percben váratlanul Albert­telep szerezte meg a vezetést: a lesen kiugró Dudás lövésé: Nagy csak kiütni tudta, és a befutó Váradi közvetlen közel­ről a hálóba továbbított: 0:1. A félidő végéig kapufák és szög­letek jelezték a hazai fölényt. Sírok a 48. percben egyenlített: Csákival szemben szabályta­lankodtak a nézők, a labda közben Hadobás elé jutott és a szélső nem hibázott: 1:1. Ál­landósult a hazai fölény, de a sok hibával játszó támadósor csak a 84. percben tudott ered­ményes lenni, amikor Csáki két szép csel után a hálóba lőtt: 2:1. Az eredmény igazsá­gos. Jók: Nagy (a mezőny leg­jobbja) Rózsa, Kovács, Fülöp. (somogyi) Gyöngyösi Spartacus—Miskolci MEAFC 1:1 (1:1) Gyöngyös, 500 néző.. V.: Kreisz. Gyöngyös: Varga — Ács, Kévés, Nagy T., Gáspár — De­li, Balogh — Kövecsi, Bágyi, Rácz, Pethes. Edzö.Treiber Ru­dolf. Nagy iramban kezdett a ha­zai csapat, már az első perc végén Rácz lövése a kapufán csattant. Az első gól az 5. percben esett: Bágyi jó cselek­kel ment el a védők között, és mintegy 8 méterről a kifutó kapus mellett a bal sarokba továbbított: 1:0. Alig két perc múlva Hafner révén váratla­nul egyenlítettek a vendégek: 1:1. Állandósultak a gyöngyösi támadások, de az egyetemis­fSS sokszór 8—0 emberre! U-. törhetetlen védőfalat alkottak a miskolci kap- el 14. percben Bágyi lövése a Kapufa éléről befelé pattant, a játék­vezető azonban továbbot intett. Szünet után folytatódott a Spartacus meddő mezőnyfölé­nye, a csatárok sok helyzetet te­remtettek, ezeket azonban nem sikerült kihasználni. Egy ellentámadásnál Ács két ízben is a gólvonalon men­tett. A látottak alapján az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Ács, Kévés, Bá­gyi. (szkocsovszky) Edelény—Hatvani Kinizsi 1:0 (0:0) Edelény, 500 néző. V.: Lom­bosi. Hatvan: őszi _— Szekeres, Schmidt, Gubis — Püspöki, Lovász — Baranyi, Boronkai, Kristyán, Szanyi, Tóth. Edző: VJ éber László. Egyenetlen talajú pályán nagy iramban indult a játék. A hazaiak lendületét a Kini­zsi pontos labdaadogatással igyekezett megtörni. A 30. percben Kristyán nagy lövését védte a kapus. A második fél­idő hazai támadásokkal foly­tatódott. A mérkőzés sorsa a 65. percben dőlt el: egy balról beívelt labda a lesgyanús hely­zetben lévő jobbszélső fejéről jutott a hálóba: 0:1. A másik oldalon Kristyán újabb lövése szállt a kapu fölé, majd Bo­ronkai lövését a kapus Bara­nyi elé ütötte, és a szélső há­rom méterről fölé emelt. A 80. percben Tóth már csak a. ka­pussal állott szemben, a part­jelző azonban lest intett, é- odalett a helyzet. A döntetlen igazságosabb lett volna! Jók: lovász (a mezőny legjobbja) Őszi, Schmidt, Gubis, Kristyán. (szendi) MÁV HAC—Miskolci ÉMTE 3:0 (1:0) Hatvan, 500 néző, v.: Mixtai. Miskolci Bányász—Somsály 2:1 (1:0) Ózdi Kohászt látja vendégül. (kulcsár) Egercsehi—Szuhavölgy 2:1 (0:0) . Egercsehi, 500 néző. V.: Ja­kó. Egercsehi: Bráz — Balogh, Nagy, Horváth, Dorkó — Kü- rucz, Czifrik — Erdei, Orosz, Sulyok, Ballai. Edző: Gere Ti­hamér. Az első negyedóra változatos játékot hozott, némi szuhavöl- gyi fölénnyel. Ezután belelen­dült a hazai együttes, előbb Erdei lövését védte a kapus, majd a másik oldalon Horváth a gólvonalon hárított. Nem sokkal később Sulyok fejesét a kapufa mentette. Szünet után hazai támadásokkal folytató­dott a küzdelem. Az 56. perc­ben Balogh 20 méterről a ka­pufát találta el. A 70. percben váratlanul Szuhavölgy juftítt vezetéshez: egy lepattanó lab­dával Sinkovics elfutott és a jobb alsó sarokba lőtt: 0:1. A hajrában fokozatosan Egercse­hi kerekedett felül és sikerült 32. hét eredménye: 1. SBTC—FTC 2 0:3 2. Tatabánya—U. Dózsa 1 1:0 3. Pécs—D -új város 1 1:0 4. DVTK—Ko mló 1 4:0 5. Győr—Csepel X 2:2 fi. Ózd—BVSC X 2:2 7. Nyíregyh.—Pécsi B. 1 3:1 8. DVSC—Bp. Előre 1 2:0 9. -SZVSE—KISTEXT 1 4:0 10. Pénzügyőr—Szóin. MÁV 2 2:3 11. BEAC—Salgótarján X 1:1 1. Izzó—Nagy bá tony 2 1:2 13. Veszprém—Gy. Dózsa Pótmérkőzés: X 2:2 14. KTE—Budai Spart. 1 2:1 A fiatal Szabó Tibor biztosan nyert a meUúszó-számokban. (Molnár I. felvétele) nyász 153. 3. Békéscsaba 128, 4. Miskolci Spartacus 110. 5. Szolnok 105, 6. SZEAC 93. esett gó-bajnokságban Eredmények: Heves—Rózsa- szentmárton 3:0, Gyöngyösoro- szi—Recsk 2:1, Pétervására— E. Spartacus 2:0, Abasár—Egri Dózsa III. 5:1, Dobó SE—Ber- vai Vasas 0:4, FVSC—H. Gás­pár SE 3:1, Bélapátfalva—Ver. pelét 1:0, Mátraalji Bányász— Apc 6:1. A bajnokság állása: (Teljes táblázat) Gótxápor a tartalékok mérkoxésén Vasas—Egri Dózsa 9:0 (4:0) NB. I-es tartalékbajnoki mérkő­zés, Fáy utca, 5000 néző, v.: Kará- cii. / VASAS: Varga - Kamarás, Var- £ó, Berendi - Somogyvári, Köves — Antal, Radics, Vidáts, Pál, (Vá- p:adi), Kovács. EGER: Kovács (Tóth) - Mészá­ros. Alaxai, Hanus — Szabó, Bó­bita (Kovács) — Prommer, Czeg- lédi, Tóth, Varga, Csizmadia. Gollövők: Kovács 5, Vidáts 2, Köves, Hanus. (öngól). A hazai együttes minden csa- r .trészben jobb volt. A gólarány '.zott, hiszen az egrieknek is adt nem egy helyzetük, ezeket zmban a tehetetlen csatársor IK tudta kihasználni. 1. FVSC 17 9 6 2 33:25 24 2. Gáspár SE 17 9 5 3 40:21 23 3. Mátraalji B. 17 8 4 5 28Í19 20 4. Verpelét 17 8 4 5 20:19 20 5. Bervai Vasas 17 8 3 6 32:22 19 ü. E. Dózsa III. 17 8 3 6 37:28 19 7. Bélapátfalva 17f 8 2 7 22:24 18 3. Pétervására 17 7 3 7 28:24 17 9v Gy.-or őszi 17 6 5 6 29:31 17 10. Heves 17 6 4 7 19:21 16 11. R.-márton 17 7 2 8 23:29 16 12. E. Dobó SE 17 5 5 7 21:30 15 13. Recsk 17 4 5 8 29:35* 13 14. Apc 17 4 4 9 16:26 12 15. E. Spart. 17 3 6 8 12:28 12 16. Abasár 17 a 7 S 24:31 U ÍRD E TE S VEGYES Külön bejáratú, bútorozott szo­ba kiadó. Eger, Farkasvölgy utca A Megyei Könyvtár íeinőfit rá**» lege (Kossuth út 16.) augusztus 16­től szeptember 1-ig kölcsönzési! szünetet tart. Gyöngyösön, a Városi Művelő­dési Házban, aug. 16. és 17-én, nagy antikvár könyvvásárt rende­zünk. Szabad válogatás! Antikvár árak! Felesleges könyveit, soro­zatait a helyszínen megvásároljuk Nyitva 10 órától este 8-ig Az Egri Közúti Üzemi Vállalat azonnali belépésre keres több éves gyakorlattal rendelkező nehézgép­kezelőket, gépszerelőket és lakatosokat változó munkahelyre. Fizetés gyakorlattól füg­gően, Jelentkezni lehet a vállalat személyzeti vagy munkaügyi osztályánál, Eger, Grónay Sándor u. 16. Kiemelt budapesti munká­ra, kiemelt bérrel keresünk kőműveseket, segédmunkásokat és ácsokat. Építőipari férfi dolgozók­nak szállást biztosítunk* Jelentkezés: Április 4. Ktsz, Bp„ VIII., Auróra u. 23. JARMt) 1000-es Wartburg de Luxe eladó. Tarnaszentmária, Párád! út 13. 43 000 kilométert futott Skoda Oetávia Super igényesnek eladó. Érdeklődni: Eger. 29-56 telefonó», A Bp. Kőolajipari Gépgyár Bp., XVHI., Gyömrői út 79—83., azonnali belépésre keres műszer- és technológiai szerelési munkahelyekre, külszolgálatos munkakörbe: központifűtés-szerélö, csőszerelő, vízvezeték­szerelő, tmk-Iakatos. vasszerkezeti lakatos, villanyszerelő, hegesztő szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Vidéki munkahelyeken 5 na­pos munkahét van, munkás­szállás, étkezés biztosítva. Központi telephelyre: tmk-, vasszerkezeti, lemez- és géplakatos, csőszerelő, hegesztő, villanyszerelő, hőszigetelő, esztergályos, köszörűs szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Vidéki dolgozók részére központi telephelyünkön is szükség esetén munkásszál­lást biztosítunk. Jelentkezés a vállalat mun­kaügyi osztályán; A Fejér megyei Bauxitbányák — KINCSESBÁNYA — felvesz 18—45 év közötti korú dolgozókat földi alatti munkára A bérezés formája vájároknál és csapatcsilléseknél teljesítménybér, szállító csilléseknél a munkakönyvi bejegyzéstől függően időbér. A vállalat térítés ellenében szállást, az üzemi étkezdében 9,30 Ft-ért napi háromszori étkezést biztosít. Nős és családfenntartók évi 40 mázsa ingyenes szénjárandóságban részesülnek; Felvétel esetén a vállalathoz utazás költségét megtérítjük. A felvételhez tüdőszűrő-lelet szükséges. Megközelíthető: Székesfehérvárról vasúton és autóbuszon. IS éves korú, 8 általánost végzett fiatalokat 1 éves fonó-szövő ipari tanulónak 1967. IX. 1-i beiskolázás­sal a Magyar Pamutipar. Jelentkezni: Budapest, IV., Brkel u. 30. Szakoktatási iroda. .akást biztosítani nem tu­tink. Továbbá felveszünk 16 életévüket betöltött leányokat, gépen betanuló dolgozónak. fl Fővárosi Villamosvasút felvételre keres kocsivezetőt, kalauzt, fékező-csatolót, váltóőrt, kőművest, lakatost, lemezlakatost, ácsot, bádogost, tetőfedőt, villanyszerelőt, esztergályost, fényezőt, maróst, betanított munkást, segédmunkást (férfi, nő), takarítónőt, felépítményest (pályamunkást), váltótisztítót, kábeles segédmunkást, címfestőt. Felvételre jelentkezés: Budapest, VII., Akácfa u. 15. ■ ------- i .. ......... <> Fé rfiszámok 100 m gyors: Bajnok: .Csatlós (E. Dózsa) 57.5, új bajnoki csúcs, 2. Kovács (M. Spart.) • 53.2. 3. Már- tonffy (E. Dózsa) 1:00. 100 m mell­úszás: Bajnok: Szabó Tibor (E. Dózsa) 1:14.9, 2. Mihalik (E. Dó­zsa) 1:16. 200 m hátúszás: Bajnok: Mártonffy (E. Dózsa) 2:23.2, 2. Stefán (M. Spart.) 2:29.1. 200 m vegyes úszás: Bajnok: Ali Csaba (E. Dózsa) 2:23.8, 2. Hevesi (E. Dó­zsa) 2:29.2. 100 m pillangó: Baj­nok: Perényi (Szolnok) 1:04.8 . . . 3. Ali Csaba (E. Dózsa) 1:05.2. 400 m gyors: Bajnok: Csatlós (E. Dó­zsa) 4:36.6, új bajnoki csúcs. 2. Hevesi (E. Dózsa) 4:38. 3. Már­tonffy (E. Dózsa) 4:47.6. 200 m mellúszás: Bajnok: Szabó Tibor (E. Dózsa) 2:44.6. 2. Nagy (Szol­nok) 2:47.4, 3. Mihalik (E. Dózsa) 2:48.6. 400 m vegyes úszás: Bajnok: Ali Csaba (E. Dózsa) 5:24.2. 100 m hátúszás: Bajnok: Mártonffy (E. Dózsa> 1:07. 200 m pillangó: Baj­nok: Ali Csaba (E. Dózsa) 2:24.8 ... 6. Mihalik (E. Dózsa) 2:46. 1500 m gyors: Bajnok: Hevesi (E. Dó­zsa) 18:43.6, 2. Csatlós (E. Dózsa) 19:24.5, 3. Deli (E. Dózsa) 20:15.9. 4x100 m gyorsválfcó: Bajnok: Egri Dózsa (Mártonffy, Hevesi, Csatlós. Ali) 4:02.2, 2. DVSC 4:08. 4x200 m gyorsváltó: Bajnok: Egri Dózsa (Csatlós, Hevesi, Ali. Mártonffy) 8:59, új bajnoki csúcs. 2. Szolnoki Dózsa 9:18. 4x100 m vegyes váltó: Bajnok: Egri Dózsa 4:30. 2. Pécsi Ércbányász 4:37.3. A pontverseny végeredménye: 1. Egri Dózsa 609, 2. Pécsi Ércbá­30 gól a megyei labdarű A megyei I. osztályú baj­nokság legutóbbi fordulójában néhány meglepő eredmény szü­letett. Az Abasár 5:l-re győzött az Egri Dózsa ellen, míg a fü­zesabonyiak 3:1 arányban dia­dalmaskodtak a H. Gáspár SE ellen! A mérkőzés végén a já­tékvezető mindkét csapatból kiállított egy-egy játékost. Győzött a Bélapátfalva is, a verpelétieket verte meg. Fél­tucat gólt rúgtak Gyöngyösön az apciak hálójába a Mátra­alji Bányász csatárai. Ugyan­akkor 4:ö-ra győzött a Bervai Vasas a Dobó SE ellen, s ezzel felzárkózott a bajnoki táblázat harmadik helyére. Egyébké.nt 30 gólt szereztek ebben a for­dulóban csatáraink, hárommal többet, mint egy héttel ezelőtt, s így javult a gólarány is, amely 3,37 századról 3,75-re emelkedett. Győrött 22 sportkör, több mint 400 " versenyzője részvételével bo- nyoUtották le a XI. országos vi­déki úszóbajnokságot. A kitűnő formában lévő egri úszók óriási fölénye jellemezte a küzdelmeket, majdnem minden számban egri versenyzők kerültek a dobogó leg­magasabb fokára és több pontot szereztek, mint a többi sportkö­rök együttvéve! Teljesítményük értékét növeli, hogy a verseny utolsó napja kellemetlenül hűvös Időben, szemerkélő esőben zajlott le. eredmények Női számok 100 m gyors: Bajnok: Baranyi (MVSC) 1:06.7, 2- Bukolyl (E. Dó­zsa) 1:07.1, 3. Kelemen (E. Dózsa) 1:09.4 . 400 m gyors: Bajnok: Buko- lyi (E. Dózsa) 5:15.5. új bajnoki csúcs, 2. Árokszállási (SZEAC) 5:30.1, 3. Válent (E., Dózsa) 5:32.1. 100 m mellúszás: Bajnok: Tóth (Orosháza) 1:24.0... 5. Prucz (E. Dózsa) 1:27.5. 100 m pillangó: Baj­nok: Tóth (Békéscsaba) 1:17.8... 4. Huszár (E. Dózsa) 1:21.9, 5. Ke­lemen (E. Dózsa) 1:24 . 200 m hát: Bajnok: Baranyi (MVSC) 2:44.0. 2. Bukolyi (E. Dózsa) 2:47.9 ... 4. Bó- ta (E. Dózsa) 2:52.4. 100 m hát: Bajnok: Baranyi (MVSC) 1:15.1 . . . 3. Bóta (E. Dózsa) 1:19.7. 200 m vegyes úszás: Bajnok: Tóth (Bé­késcsaba) 2:43.5, 2. Bukolyi (E. Dó­zsa) 2:45.6, 3. Várkonyi (E. Dózsa) 2:48. too m vegyes úszás: Bajnok: Várkonyi (E. Dózsa) 2:57.2, új baj­noki csúcs ... 4. Válent (E. Dózsa) 5:13.9. 4x100 m gyorsváltó: Bajnok: Egri Dózsa (Bukolyl. Erdélyi. Vá- Lent, Kelemen) 4:42.4, új bajnoki csúcs, 2. Győri MAv DAC 4:57.6. 1x100 m vegyes váltó: Bajnok: Egri Dózsa (Bóta. Prucz. Erdélyi. Bukolyi) 5:17.9, új bajnoki csúcs, 2. SZEAC 5:22.3. Ä2 egri Bánhidi vidéki bajnok Özdon rendezték meg az orszá­gos felnőtt vidéki atlétikai baj­nokságot, amelyen Heves megyei i/ersenyzők is részt vettek. Töb1 ben nagyszereim helytálltak, mint például az egri Bánhidi, aki a 200 m-es síkfutásban 21.9-cel najnoki címet szerzett, ugyanak­kor 100 m-en pedig 10.7-tel a 3. helyre került. Takács (Gyöngyösi MEDOSZ) 400 m-en lett 2. 49.8-cal, míg a nőknél Kiss Zs. (Egri Ta­nárképző) 37.06-tal diszkoszban lett 3., a 4. helyet pedig Dobos, a Mátraalji Bányász versenyzője szerezte meg 36.6 m-rel. Gerelydo­básban Jakab (Mátraalji B.) 2. lett 42.16 m-rel, 5. Kovács (Mátra­alji B.) 38.82 m-rel. Súly lökésben az egri Sántha 11.11-gyel lett & 4. Az egri úszók bajnoki csúcsokkal, óriási fölénnyel nyerték ' a vidék-bajnokság pontversenyét