Heves Megyei Népújság, 1963. november (14. évfolyam, 256-280. szám)

1963-11-05 / 259. szám

4 NÉPÚJSÁG 1963. november 5., kedd fiz egri csapa! ismét győzni tudott Szegeden Egri Dóssá—Szegedi VSE 1:0 (1:0) 1000 néző. Szeged, Stadler. Eger: Szűcs — Mészáros, Kiss I.,. Révász — Várallyay, Ivádi — Nagy K., Kovács, Nagy F., Varga, Csizmadia. Edző: Molnár Péter. Egri győzelmek a kézilabda osztályozott Vezette: elé, aki azonban mellé vágta a a játékvezető szemmel láthatár- labdát. Az egriek fölénye a 35. an nyomta az egri csapatot, a percben góllá érett: Dózsa védelme azonban ennek Baloldali támadásnál Csíz- ellenére sem jött zavarba, és madia erős lövését a kapus a szép győzelem egyik fő ré- csak kiütni tudta és a jó ütem- szesévé vált körültekintő, hig- ben érkező Nagy F. mintegy gadt játékával. Szeged: Török — Juhász I., öt méterről biztosan lőtt a há- Az. együttesben valamennyi Halász, Bóka dr. — Möszmer, lóba. 1:0. Közvetlenül a félidő játékos megtette a magáét, Tóth — Juhász II., Karsai, befejezése előtt a hazaiak ré- mégis külön ki; kell emelnünk Kocsis, Vörös, Kalmár. Edző: szére nyílott egyenlítési alka- a ragyogóan védő. Szűcsöt, va- Veszelovszki László. lom, Kocsis elf utót Kiss mel- lamint Mészárost, Ivádit, Vár­Az egri csapat kezdett job- lett, a keresztező Mészáros allyayt. Nagy K-t, és Nagy F- ban, a 2. percben Várallyay azonban beérte a csatárt és et, aki helyzet felismerésével nagy lövése süvített el a léc leszerelte. megszerezte csapata számára a fölött, majd a kiugró Kovácsot Szünet után mintegy 10 per- győztes gólt. csak szabálytalanság árán tud- cen át tovább tartott az egriek a Dózsa vasárnap Nyíregy- ták szerelni a védők és Vár- nagy mezőfölénye, a hazaiak házán vendégszerepei, majd allyay nagyerejű szabadrúgása ekkor szinte át sem tudtak kétszer egymás után Egerben hajszállal kerülte el a kaput, jutni a félpályán. A kiugró játszik a bajnoki pontokért. A másik oldalon Karsai közeli Kovácsot ismét felvágták a fejesét Szűcs nagy barvúrral védők, de a játékvezető nem hárította. Az első 20 percben látott szabálytalanságot. A 62. általában kiegyensúlyozott, perctől megváltozott a játék erős iramú küzdelem alakult képe, a hazaiak fokozatosan ki,' utána azonban az egri csa- magukhoz ragadták a kezde- pat döntő fölényt harcolt ki. ményezést. Veszélyes akcióikat A 21. percben Nagy F. hibá- indítottak az egri kapu ellen, zott jó helyzetben, ellentáma- a közvetlen védelem azonban dás során pedig Kissneík kel- kitűnően állt a lábán és maga­lett szögletre tisztáznia. A 32. biztosan verte vissza a roha- percben szép jobboldali egri mókát. A 87. percben baloldali támadás futott végig a pályán, szegedi támadás végén Kocsis io. N-bátony Nagy K. sorra kicselezte a vé- teljesen tisztán kapta a labdát, u. Klsterenye dókét, jól továbbított Nagy F. öt méteres bambalövését azon­ban Szűcs kitűnő reflexszel a ''[kapu fölé nyomta. Az Egri Dózsa — főleg az első félidőben mutatott jó já­tékával — megérdemelten nyerte a rangadót Szünet után is. Békéscs. A bajnokság állása: KELETI CSOPORT Szombaton és vasárnap to- tosan szerezték meg a győzel- ■»ább folytatódtak az NB II-be met. A gólokat . Bartók 9, jutáséit kiírt kézilabda-osztá- Széphegyi 7, Prokai 4, Kovács lyozó küzdelmei. Az Egri He- 3, Pogonyi 2, és Fehérvári sze- lyiipar férfi csapatának szom- rezték. Az együttesben Prokai, hatón Egerben, vasárnap pe- Pogonyi, Bartók és Széphegyi dig Salgótarjánban kellett nyújtotta a legjobb teljesít­Munkában a védelem. megküzdenie a Salgótarjáni ményt. Építőkkel. Vasárnap Salgótarjánban Szombaton délben az egri Láng vezette a mérkőzést. Nagy János utcai pályán Hunt .. játékvezetésével kezdődött a Helynpar—Salgótarjáni nagy fontosságú mérkőzés. Építők 22:16 (16:14) Egri Ezen a mérkőzésen is jól ját. szőtt a jó formában levő egri csapat, s bár Salgótarján is Nagy lendülettel kezdett az sokat javult — biztosan sze­Helyiipar—S. Építők 26:18 (11:19) egri csapat, de aztán fokoza­tosan belelendült a salgótar­jáni együttes is és kiegyensú­lyozott, izgalmas csata alakult ki. Szünet után is szinte fej fej mellett haladt a két csapat, 14:ll-es állásnál azonban az retet, egriek erősíteni tudtak és biz­rezte meg a győzelmet. A csa­pat góljait Bartók 7, Széphe­gyi 5, Pogonyi 4, Prokai F. 3 és Bóta 3 szerezték. Ezúttal Po­gonyi, Bartók, Bóta és Fehér­vári érdemli a legtöbb dicsé­(vezekényi) 1. Kecskemét 14 9 3 2 33:11 21 2. Egri Dózsa 14 9 3 2 31:13 2Í 3. SZVSE 14 8 3 3 27:14 19 4. Ny. MSE 14 8 2 4 31:26 18 5. Bp. Spart. 14 6 5 3 25:23 17 6. Sz. MTE 14 7 2 5 31:24 16 7. Jászberény 14 7 2 5 25:21 16 8. Gyula 14 6 3 5 28:25 15 9. V. Izzó 14 5 4 5 25:23 14 10. N-bátony 14 5 3 6 15:14 13 11. Kisterenye 14 5 3 6 22:23 13 12. KISTEXT 14 4 4 6 21:19 12 13. Bp. Előre 14 5 2 7 19:18 12 14. M. Bány. 14 5 2 7 19:34 12 15. SZ. MÁV 14 2 6 6 27:30 10 16. Baglyasalja 14 4 1 9 18:42 9 17. D. Dózsa 14 2 4 8 17:36 8 18. Békéscs. 14 1 4 D 13:31 6 úflkmhTcn... _ VASÁRNAP Budapesten várda 3:0, Rudabánya—Miskol­re ndezték meg az országos rí MTE 5:2, Nyíregyházi VSC cselgáncs abszolút bajnoksá- —Edelény 3:1, D. GÖCS—Gy. got. A bajnoki rímet Szénási Honvéd 1:1, Hajdúszoboszló— László, az MTK versenyzője Nagykálló 2:3, Szuhavölgy— szerezte meg. Somsály 2:0. —NOVEMBER 7-én, csütör- — VÁLOGATOTT labdarú- tökön teljes bajnoki fordulóra gómérkőzések: Dánia—Romá­kéiul sor a labdarúgó NB I- nia 3:2 (3:1), Bukarest, olimpiai ben és a megyei bajnokságban, selejtező. Svédország—NSZK — A LABDARÚGÓ NB I. 2:1 (°:°). Stockholm, Jugoszlá- eredményei: Budafok-Orosz- via-Csehszlovakia 2:0 (0:0) lány 2:1, Dunaújváros—Ganz Norvégia Svájc 2:0 MÁVAG 1:1, Szombathely— ri :0> Zurich. SBTC 1:1, Székesfehérvár— — BAKUBAN Kuznyecov a Borsodi Bányász 0:0, Egyetér- gerelyhajításban 85,11 méter- tés—Láng 1:0, Ózd'-Nyíregy- rel az idei második legjobb háza 4:1, Győri MÁV—Miskolc eredményt érte el a világon. 0:0. A bajnokságban a 20 pon­tos egyetértés vezet, a 17 pon­tos Dunaújváros, 15 pontos Győri MÁV és 14 pontos Orosz­lány előtt. — A LABDARÚGÓ NB II. eredményei. Keleti csopor! Nyíregyházi 2:1, Vasas 3:1, Kecskemét.—Bp. Előre 2:1, Szolnoki MTE—D. Dózsa 3:1, Szolnoki MÁV—Kistext 0:0, Nagybátony—Békéscsaba 3:0, Kisterenye—Gyula 2:1. Nyuga­ti csoport: Budai Spart.—Pécsi BTC 2:2, Z. Dózsa—Traktor­gyár 2:2, EVTK—ZTE 2:1, Esz­tergom—Pécsi Bányász 5:1, Autóbusz—III. kerület 1:1, Pá­pa—K. Honvéd 3:1, K. Lom­bik—Győri Dózsa 2:1, Veszp­rém— Sz. MÁV 1:1. — EZ TÖRTÉNT még az NB IH-ban: D. Honvéd—Kis­—A MOSZKVAI nemzetkö­zi sakkverseny 4. fordulójában Szabó László véreséget szen­vedett a szovjet Kéréstől. — ELKEZDŐDTEK a vízi­labda MNK küzdelmei. Ered- MSE—Jászberény mények: Bp. Honvéd—SZEAC Izzó—Baglyasalja 13,1, FTC—Pécsi Dózsa 13:0, U. Dózsa—Miskolci VSC 18,1, Szolnoki Dózsa—MÁVAUT 15:2, az Egri Dózsa ellenfele, a Szentesi Kinizsi, visszalépett a kupától. Most is gyengén játszott a magyar válogatott... Magyarország—NDK 3:3 (2:2) A TOTÓ eredménye 1. Magyaror.—NDK x 2. Szombathely—SBTC x 3. Sz-fehérvár—Borsod x 4. Ózd—Nyíerhegyháza 1 5. MTE—PVSK i 6. PBTC—Budai Spart. x 7. Pápa—K. Honvéd 1 8—12. törölve 13. ZTE—EVTK 2 1:2 14. Veszprém—Sz.. MÁV x 1:1 15. Kisterenye—Gyula i 2:1 16. Baglyasalja—Izzó 2 1:3 A Hahani Kinizsi vette át a vezetést a megyei labdarúgó-bajnokságban Hatvanban óriási érdeklő- gólnélküli döntetlen eredmény dés mellett került sor a me- született. gyei labdarúgó-bajnokság Mint várható volt, a Honvéd rangadójára a Hatvani Kinizsi Korvin SE, valamint a Gyön- és az Egri Előre csapatai kő- gyösi VSE mindkét bajnoki zött. Á félidőben az egriek ve- pontot megszerezte Gyöngyös­zettek 1:0 arányban, utána azonban a hazaiak fölülkere­kedtek, sikerült egyenlíteniök, sőt a győzelmes gólt is megsze­rezték. Ezzel a győzelemmel is­mét a cukorgyári csapat került a táblázat élére, de mögötte oroszi, illetve, a Szűcsi Bá­nyász ellen, s ugyancsak hazai győzelemmel ért véget a Recsk — Bélapátfalva találko­zó is. A két „szomszédvár” a Lőrinci és a MÁV Hatvani AC küzdelméből az egységesebb még négy csapat pályázik hazái csapat került ki győzte- szinte teljesen egyforma esély- sen. Az Egri Dózsa II — Apc lyel a bajnoki címre! mérkőzés elmaradt, mert az Ugyancsak sok néző volt utóbbi csapat nem jelent meg. kíváncsi a Rózsaszentmárton— F.REDMENYEIt: Recsk —Bél- Gy. Bányász rangadóra is. A apátfalva 2:1 (2:1). Hevesi rózsaiak megérdemelt, győzel- MEDOSZ — Egri Vasas 3:2 met arattak, s ezzel a 2. helyre (3:0), Lőrinci — MÄV Hatvani törtek előre. A sokáig tíz era- AC 2:0 (1:0), Egri Spartacus — berrel játszó Hevesi MEDOSZ Füzesabony 0:0, Rózsaszent- némi szerencsével nyert az marton — Gyöngyösi Bányász Egri Vasas ellenében, s ugyan- 3:1 (2:0), Hatvani Kinizsi — csak javarészt 10 emberrel küzdötte végig Füzesabony el­leni mérkőzését az Egri Spar­tacus is. Ezen a mérkőzésen Egri Előre 2:1 (0:1), Honvéd Korvin SE — Gyöngyösoroszi 2:0 (1:0), Gyöngyösi VSE — Szűcsi Bányász 2:0 (1:0). A „Bükk—Mátra útjain” tú- mereti előadásokat kíván szer- ra jelvényei megérkeztek. A vezni, s ezeket vetített képek- nagyszerűen sikerült) jelvények kel tarkítanák. A megyei szö- — reméljük — sok természet- vétség kéri a természetjárókat; járót késztetnek arra, hogy el- — főleg a pedagógusokat — je- végezzék a kiírt túrát. A túra lentkezzenek előadóknak. Ide­igazolása után a jelvényeket gén nyelvtudással rendelkezők azonnal kézhez kapják. ★ Megkezdődött a külföldi cse­retúrák szervezése. Jelentkez­ni a megyei szövetségnél lehet. Jó lenne, ha össze tudna jönni egy 20-as csoport, mert ez eset. ben önálló megyei külföldi cseretúrát is engedélyezne az országos központ. Az úíiprog- ram megtekinthető a megyei szövetségnél. ★ előnyben részesülnek. ★ Egerben, november 16—20. között kerül sor az első termé­szetjáró klubest megrendezésé­re. ★ A megyei versenybírói tan­folyam hallgatói szombaton és vasárnap Szilvásváradon, az Ózdi Kohász turistaházban vizsgáztak. A gyakorlati vizs­A Magyar Természetbarát gára a közeli terepen került Szövetség helytörténeti tájis- sor. A Siroki Vasas biztosan vezet a megyei II, osztályban A keleti csoport állása: 1. Sírok 9 2. Egercsehi n. 10 1 — 3. Kápolna 4. Káli H. 5. Balaton 6. Bekölce 7. Szihalom 8. Tamalelesz 9. Istenmezeje 10. Bervai V. 11. Mátrád. *. 7 — 4 2 4 — 2 3 4 1 45: 5 32:18 2Q:14 19:14 27:18 18:15 16:17 23:31 16:27 14:22 13:35 8tl2 9:42 * §= két büntetőpont levonva. 12. Novaj 8 2 í S 17 13. Parádsasvár 9-27 14 10 10 Az ifjúsági bajnokságban a 14. 9 pontos Egercsehi Bányász vezet; 9 mögötte a következő sorrend ala- 9 kirlt ki: Siroki Vasas 13, Parádsas- 9 vár 12, Kápolna 9, Istenmezeje 8; 8 Bervai Vasas. Mátraderecske, Ba- 7 laton, Bekölce 7—7, Tamalalesz 6; 7 Szihalom 4, Novaj 2 pont. Közlemény f A hatvani járási LSZ döntése szerint szeptember 8.-án vihar ! miatt félbeszakadt, illetve el­maradt labdarúgóinérkőzése- J két november 7-én, csütörtö- j kön kell lejátszani. A mérkő­zések a következők: Selypi Ki­nizsi — H. . Spartacus, Selypi Építők — Petőfibánya II, Ecséd — Gy. Spartacus II, Hatvani Honvéd — Boldog. A pályaválasztók postafordultával val értesítsék a vendégcsapa­tokat, valamint a járási LSZ-t, a mérkőzések pontos időpont­járól. Teke Petőfibánya bajnok Népstadion, 35 ezer néző. V.: Nadelkovski (jugoszláv) Magyarorszáa: Szentmihályi —Mátrai, Mészöly, Ihász— Nagy. Solymosi—Sándor, Be­ne, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. NDK: Heinsch—Urbanczyk, Heine, Krampe—Kaiser, Lieb­recht—Nachtigall, Nöldner, P. Ducke, Erler, R. Ducke. küzdelem alakult ki a pályán sőt mindinkább magukhoz ra- a színvonal azonban erősen gadták a kezdeményezést. A mérsékelt maradt. A 17. perc- magyar csatársor nem tudta ben ismét a magyar csapat tartani a labdát és a védelem jutott vezetéshez: Solymosi — különösen Mészöly sérülése kapu elé ívelt egy szabadni- után — többször is megingott gást és a berobbanó Sándor A 77. percben Liebrecht kiug- csukafejese nyomán a labda ratta Eriért, aki mintegy 17 a bal felső sarokba vágódott, méterről a rosszul mozduló 2:1. A 25. percben váratlanul Szentmihályi mellett a bal al­____^ ______ ismét egyenlített a vendégcsa- só sarokba lőtt 3:3. Bi ztatóan kezdett a magyar Pat: p- Ducke kicselezte védő- a magyar válogatott tehát csapat és a 6. percben meg- inket, beívelt labdáját Szent- g:4_es ossz gólaránnyal to- szerezte a vezetést: Rákosi lö- míhályi ügyetlenül R. Ducke vábbjutott a Nemzetek Euró- vése. Heine lábáról Bene elé ütötte, aki közvetlen kö- pa Kupájában, s a következő perdült és az összekötő mint- zéhről, egy félfordulattal a há- ellenfél Franciaország csapata egy négy lépésről a léc alá lóba vágta. 2:2. lesz. Az eredmény a magyar bombázott. 1:0. A gólra né- A második félidőt a magyar csapatra hízelgő, a korszerűb- met ellentámadások követkéz- csapat kezdte jobban és az 50. ben' játszó ellenfél rászolgált percben harmadszor ragadta volna a győzelemre. Csak Sán- magához a vezetést: a kitörő dór, Solymosi, a sérüléséig Rákosit a kapu közelében fel- Mészöly és időnként Fenyvesi vágták a védők és a megítélt valamint Rákosi teljesítménye bűn tetőt Solymosi a jobb alsó ütötte meg a kívánt mértéket, sarokba vágta. 3:2. a többiek — főleg Albert - ki­A németek nem adták flel, ábrándító®« játszottak. fék, és a 14. percben Solymosi csak szabálytalanság árán tu­dott szerelni. A szabadrúgás­nak Heine futott neki és a szétnyíló magyar sorfal között félmagasan a kapu baloldala­dé lőtte a labdát. 1:1. Óriási Az Egri Dózsa női és a Gyöngyösi Vasas Izzó férficsapata « megyei röplabda-bajnok Befejeződtek bajnokság végered­a háromfor- A női dulós megyei férfi és női röp- menye. labda-bajnokság küzdelmei. A Bajnok: Egri Dózsa 42 pont­női bajnokságot az Egri DózsU, ^ 2- ÉS*7 Szilágyi Gimm. I. a férfiakét pedig a Gyöngyösi 34,’ 5. Vasas Izzó csapata nyerte — Egri Szilágyi Gunn. II. 18, 6. így ők ketten képviselik Heves Egri Jcizisef Attila kollégium megyét az NB II-be jutásért 16- 7- Hatvani Kinizsi 14, 8. kiírt osztályozckon. Tarnaörs 8. 9. Adács 4 ponttal. A bajnokság során voltak mfn bajnokság végered­kisebb-nagyobb nehézségek, a ™‘enye' ............. , . Bajnok: Gyöngyösi Vasas Izzó szövetség elnöke azonban min- 60 ponttal. 2 qyöngyösi VSE dig idejében megtette a szűk- 48, 3. Hatvani Kinizsi 40, 4 séges intézkedéseket és megöl- Gyöngyösi Mátra Klub 36, 5. dotta a problémákat. Főleg , Vasas 34, 6. Füzesabo­Á ... „ „ . , , . nyi Gépállomás 26, 7. Parádi Acs István. Gallai István, va- Építők 24. 8. Rózsaszentmárton lamint Desitz Béla játékvezető 10, 9. Gyöngyöstarján 8 10. végzett példamutató, jó mun- Egri VSE 8, 11. Adács 4 ’pont­kát. tál. A megyei teke-bajnokság őszi 7. és 8. fordulójában a ve­zető Petőfibánya 6:2 arányban nyert az E. Lendület ellen, majd Egercsehiben ugyanilyen arányú vereséget szenvedett. Ez a vereség azonban már nem befolyásolta az első hely ki­alakulásának kérdését: jélen- ->( tős fölénnyel, nagyszerű átlag­teljesítménnyel Petőfibánya szerezte meg a büszke bajnoki címet. A 7. forduló eredményei: Honvéd Dobó SE—E. Sparta­cus 1:7, E. Postás—E. Dohány­gyár 1:7, Helyiipar—E. Vasas 4:4, Petőfibánya—Lendület 6:2, Lőrinci—Egercsehi 6:2. A for­duló legjobb dobói: Tiszai (Egercsehi) 440, Kurfürszt (Lő­rinci) 437, Kelemen (E. Spar­tacus) 431, Lukács J. (E. Spar­tacus) 429, Juhász A. (Lőrinci) 428, Pummer (E. Spartacus) 427 fa. A 8. forduló eredményéi: E. Helyiipar—Honvéd Dobó SE 1:7, E. Spartacus—E. Postás 7:1, E. Vasas—Lőrinci 8:0, Egercsehi—Petőfibánya 6:2, E. Dohánygyár—E. Lendület 1:7. A forduló legjobb dobói: Csontos (Egercsehi) 447, Tősi (E. Vasas) 447, Rátkai (E. Spar­tacus 446, Virág (E. Lendület) 439, Zsemlye (Petőfibánya) 437, Kelemen (E. Spartacual I 425 fával.