Heves Megyei Népújság, 1963. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-22 / 247. szám

4 NÉPÚJSÁG 1963. október 82., kedd Csak a második félidőben . • . Egri Dózsa-Debreceni Dózsa 5:1 (1:1) A TOTÓ eredménye 1. Ózd—Dunaújv. t 2:3 2. Győri MAV—SBTC X 1:1 3. S2.-íehérvár—BVSC 2 2:4 4. Budafok—MA VÁG 2 0:2 5. Miskolc—Ny-háza 1 1:0 6. Egyetértés—Oroszlány 1 2:0 7. K. Lombik—PVSK 2 2:3 8. Pápa—ni. Kér. 2 OU 9. D. Dózsa—Eger .2 1:5 .0. Juventus—Kóma 1 3:1 1. Catania—Torino 1 1:0 12. Bologna—Inter. X 2:2 1. SZVSE 12 8 2 2 26:12 18 2. Kecskemét 12 7 3 2 29: 9. 17 3. Egri Dózsa 12 7 3 2 26:13 17 4. Nyír. MSE 12 7 2 3 20:22 16 5. Gyula 12 6 3 3 25:20 15 6. SZMTE 12 6 2 4 28:19 14 7. Jászberény 12 6 2 4 21:17 14 8. Bp. Spart. 12 5 4 3 20:21 14 9. V. Izzó 12 4 4 4 22:20 12 10. Kisterenye 12 4 3 5 19:20 11 11. Misk. B. 12 5 1 6 17:29 11 12. KISTEXT 12 4 2 6 20:18 10 13. Bp. Előre 12 4 2 6 17:16 10 14. Nagybát. 12 3 3 6 10:14 9 15. Baglyasalja 12 4 1 7 15:32 9 16. Debr. Dózsa 12 2 4 6 16:32 8 17. Sz. MÁV 12 1 5 6 20:28 7 18. Békéscs. 12 — 4 8 10:28 4 Biztosan nyert a Honvéd Zalka SE ökölvívó csapata Honvéd Zalka SE:— Dunaújvárosi Kohász 15:5 Dunaföldvár, 400 néző. Már a szom- _ bat esti párosí­tásnál látszott, ífaí hogy a gyön­ifi* gyösiek két, a í->jj£\i /y*7 dunaújvárosiak pedig öt helyen ' változtattak ta­* vaszi csapatu­kon. A gyöngyösiek könnyedén, megérdemelten szerezték meg nagyarányú győzelmüket, tech­nikailag és taktikailag, vala­mint erőnlétben is felülmúl­ták lelkesen küzdő ellenfelü­ket. A legszínvonalasabb mérkőzést « Himmer — N, Szabó találkozó hozta. Simon hosszú kényszerpihenő után lépett ismét szárítóba, s biztató öklözést mutatott be. A csapat minden egyes tagja dicséretet érdemel kifogástalan küzdő­szelleméért Eredmények. (Elől a gyön­gyösiek): Légsúly: Forró a második menetben kiütéssel győzött Harc a kézilabda NB ll-be való jutásért Egri Helyiipari SC —Műegyetemi AFC 21:14 (8:9) Helyiipar: Gyöngy — Szép­hegyi, Fogonyi, Bartók — Pro- kai, Kovács, Kiss. Csere: Sző­ke, Prokaj, Fehérvári. Idegesen kezdett az egri csa­pat és sok kínálkozó helyzetet hagyott kihasználatlanul. Az első félidőben szoros küzdelem alakult ki, az egyetemisták látványos -akciókból szerezték góljaikat, míg a hazaiák két gólja is 7-métarestoől esett Szünet után mintha kicse­rélték volna a hazad csapatot: gyors, átgondolt támadások futottak a pályán, s a vendé­gek előnye néhány perc alatt eltűnt. Minden egri játékos nagy akarással küzdött, s en­nek csakhamar meglett az eredménye, a maguk javára si­került fordítani a már veszett­nek hitt mérkőzést A gólokat Bartók 9, Prohai 3, Pagonyi 3, Fehérvári 3, Kovács 2 és Szép­hegyi szerezte. A csapat feltétlenül külön dicséretet érdemel azért, mert a viszonylag hagy hátrányt határtalan lelkesedéssel le tudta dolgozni, s végül is tel­jes mértékben sikerült vissza­vágni a szombaton Pesten el­szenvedett vereségért. A He­lyiipar győzelme főleg annak köszönhető, hogy kitűnően zá­ró zónájukkal sikerült meghiú­sítani a vendégek gólszerzési lehetőségeit. Somos János as egri főiskola sportkörének új elnöke Az Egri Tanárképző Főisko­la SC vezetőségválasztó köz­gyűlésén beszámoló hangzott el a sportkör végzett munká­járól, majd ismertetésre ke­rült az egységes sportszerve­zet új alapszabálya és a főis­kola sportkörének féléves programja. Ezt követően került sor a sportkör új elnökségének megválasztására. Elnökké So­mos János, főiskolai igazgató­t ű i k miden ••• sas Izzó—Jászberény (hh, Nyíregyházi MSE—Szegedi VSE 2:1, Szolnoki MTE— Nagybátony 3:1, Bp. Előre— Baglyasalja 3:1, Gyula—Mis­kolci Bányász 3:1, Bp, Sparta­cus—Kecskemét 0:0, Kistere- ny'e—Szolnoki MÁV 2:2. Nyu­gati csoport: Pécsi Bányász- Budai Spartacus 1:0, Pécsi BTC—ZTE 5:0, Kaposvárt Honvéd—Sz.-fehérvári MÁV 2:0, ni. Kerület—Pápa 1:0, Z. Dózsa—Veszprém 1:1, Pécsi VSK—K; Lombik 3:2, MTE— Autóbusz 1:0, Esztergom— Traktorgyár 1:0, EVTK—Győ­ri Dózsa 4:2. — AZ NB I. B. eredményei­Borsodi B.—Láng 1:1, Egyet­értés—Oroszlány 2:0, BVSC— Sz.-fehérvár 4:2, Ganz MÁVAG—Budafok 2:0, Mis­kolc—Nyíregyháza 1:0, Szállí­tók—Szombathely 2:1, Győrí MÁV—SBTC 1:1, Dunaújvár ros—Ózd 3:2. « — EZ TÖRTÉNT még az NB Ill-ban: Debreceni EAC— Kisvárda Iá), Hajdúszobosz­ló—Edelény 2:1, Nyíregyházi VSE—Miskolci MTE 2:0, Szu- havölgy—Rudabánya Iá). Vesztegetési botrány Ausztriában Az idei lábdarúgó-bajnoksáí végén a Wiener Sport Club 2? ezer schill ingért hajlandó léte volna a kiesésre álló Waoker- nak „lefeküdni”. A Wacker azonban ezt az összeget túl nagynak találta, s így a sorsdöntő mérkőzésen í Sport Club győzött, a Wacker pedig kiesett. A vesztegetési üggyel kap­csolatban Höenig, a Wacker technikai Vezetője az osztrák tv-ben kijelentette, hogy a Sport Club részéről Kirpals tanú előtt tette meg a szóban- forgó ajánlatot. Az osztrák labdarúgó szö­vetség mindkét egyesület tech­nikai vezetőinek működési jo­gát felfüggesztette és péntekre összehívta a szövetség legfőbb funkcionáriusait, az ügy ki­vizsgálására. ★ Nagy divat a visszavonul' labdarúgók körében, a me­moárírás. Könyvet ír az angol Denis Lew, az olasz Giorgiv Ghezzi és a 15 éve Angliában élő, német származású Bér* Trautman. ★ Sivori öregszik ... Bevallót ta: „Nem kétséges, hogy a vi lág leglátványosabbban játszi labdarúgója jelenleg Alíafnu. már biztató dolgokat is — no meg gólokat — láthattunk az egyes csapatrészektől. Egyénileg csak Nagy K., Vár- allyay, Varga, Kovács és Csiz­madia dicsérhető, — a töb­bieknek sokat kell javuknak az elkövetkezendő fordulókra. A játékvezető megfelelően bí­ráskodott. A csapat szerdán délben, 12,15 órakor az Egri Spartacussal játszik edzőmér­kőzést, majd vasárnap a Szol­noki MTE-t látja vendégül. A bajnokság állása: Keleti csoport helyettest választották, az el­nökhelyettesi tisztséget pedig a jövőben Csillag Béla tanár­segéd és Kovács György har­madéves hallgató tölti be. Az elnökség további tagjai: dr. Szokodi József tanszékvezető, főiskolai docens, dr. Kalmár Lajosné főiskolai docens, dr. Perge Imre, főiskolai adjunk­tus, Kátkai István, tanársegéd, Farkas Sándor, Balázsi Kata­lin és Tóth Géza hallgatók. Tovább nőtt a Hatvani Kinizsi előnye a megyei labdarúgó-bajnokságban együttes, s ugyancsak aránylag könnyen -nyert a Lőrinci Vasas a vendég bélapátfalviak ellené­ben, Tovább tart a hevesiek hanyatlása, ezúttal Recsken szenvedtek eléggé súlyos ve­reséget. A Szűcsi Bányász meg­szerezte első győzelmét, most már csak egy nyeretlen csapa­tunk van, az Apci Vasas. Eredmények: Recski Bányász —Hevesi MEDOSZ 4:1 (1:0), Lőrinci Vasas—Bélapátfalva 2:0 (1:0), Egri Dózsa II.—Egri Vasas 12:2 (7:1), Egri Sparta­cus—MÁV Hatvani AC 1:2 (0:0), Rózsaszentmárton—Apci Vasas 2:1 (2:0, Hatvani Kini­zsi—Füzesabony 6:0 (4:0), Hon- ' véd Korvin SE—Gyöngyösi Bányász 3:1 (2:0), Gyöngyösi VSE—Egri Előre 2:2 (0:1), Szű­csi Bányász—Gyöngyösorosz) 2:1 (1:1). A megyei labdarúgó-bajnok­ság 10. fordulójában a Hatvani Kinizsi csapata imponáló győ­zelmet aratott a Füzesabonyi VSC ellen, s mivel a 2. helye­zett Egri Dózsa erejéből csak döntetlenre tellett Gyöngyösön, a Gyöngyösi VSE elleni talál­kozón — a cukorgyáriak elő­nye két pontra növekedett. Az élcsoportba tartozó Rózsaszent­márton keserves öngóllal győ­zött a hátul kullogó Apci Va­sas ellen, az Egri Dózsa 11. azonban ragyogó csatár játék­kal egy tucat gólt rúgott az Egri Vasas hálójába! Tovább­ra is jól szerepel a MÁV Hat­vani AC csapata, amely az Egri Spartacus otthonából is haza tudta vinni a két bajnoki pontot. A Honvéd Korvin SE— Gyöngyösi Bányász rangadót biztosan nyerte a verpeléti Kis váltósúly: Tóth pontozás­sal győzött Farkas ellen. Tóth az első két menetben könnye­dén „leiskolázta” Farkast, a harmadik menetben azonban engedett az iramból, s ekkor Farkas vitássá tudta tenni Tóth győzelmét: 9:1. Váltó súly: Holló ellen Szá­lai a harmadik menetben fel­adta. Szalai heves rohamaival indult a küzdelem, a tapasz­talt Holló azonban pontos egyeneseivel megállította a dunaújvárosi fiút, akit kétszer is megintettek szabálytalansá­gért. 11:1. Nagyváltósúly: Horváth pon­tozással győzött Tóth ellen. Az első menetben nagyiramú, vál­tozó, kiegyensúlyozott küzde­lem folyt, utána azonban Hor­váth fokozatosan fölénybe ke­rült, többet és pontosabban ütött, — győzelme megérde­melt: 13:1. Középsúly: Himmer ponto­zással nyert N. Szabó ellen. A két kitűnően képzett ökölvívó összecsapása izgalmas, színvo­nalas, kiegyensúlyozott mene­teket hozott. Himmer valami­vel többet kezdeményezett: 15:1. Félneháesúly: Gácsd a má­sodik menetben feladta Csa­bai ellen. A kitűnő formában lévő Csabai kezdettől fogva fölényben volt, Gácsit meg is intették — végül röpült a tö­rülköző: 15:3. Nehézsúly: Bánhegyi ponto­zásos vereséget szenvedett Ba­latonitól. A gyöngyösi fiú vé­gig többet kezdeményezett a hosszúkarú Bánhegyi azonban „kiszurkálta”. A közönség egyébként ütést láthatott: 15:5. A mérkőzéseket Kelemen és Végh vezette. Pontozott: Bö­szörményi, Marek, Sermer és a pihenő vezető bíró. R. r------------------------------------------­A* egriek csak he] a bukaresti Bukarestben, az ifjúsági ver­senyuszodában rendezték meg a baráti országok belügyi spor­t /* tolóinak nemzet­.közi úszó és vízi- labda-spartakiád- ját. A magyar Dó­zsa-válogatottban több egri úszó és vízilabdázó is he­lyet kapott. Úszás­ban a várakozás­nak . megfelelően szerepeltek a ma­gyar versenyzők — az egriek azonban a magyar bajnokság óta csak levezető ed­zéseket végeztek, így számukra csak néhány helyezés jutott — gyengébb időeredményekkel. A magyar vízilabda Dózsa válo­gatott — a válogatottak nélkül — gyenge teljesítményt nyúj­— JALTÁBAN az ukrán férfiak három, a nők pedig öt ponttal győztek a magyar at­léták ellen. Az utolsó nap jobb eredményei: Súlylökés: Varjú 18,70 m. Kalapács: Bal- tovszkij 65,13. — HOLLANDIÁBAN a sakkvilágbajnoki zónaverse­nyen a magyar Lengyel Le­vente legyőzte az angol Pen- roset és változatlanul a 2. he­lyen áll. — TOKIÓBAN járt magyar sportolók egy csoportja vasár­nap délután Budapestre érke­zett. — LONDONBÓL érkezett híradás szerint a labdarúgó világválogatottba meghívták Puskást is, aki spanyol társai­val, Gentoval és Di Stefano­val elutazott az angol fővá­rosba. 5 — BEFEJEZŐDTEK az asz­talitenisz Tízek-bajnokság küzdelmei. A serdülő lányok csoportjában Szennyes Kata­lin, az Egri Dózsa versenyzője értékes 3. helyet szerzett. — PÉCSEIN 12 ezer néző előtt került sor a Magyaror­szág B.—NDK B. válogatott labdarúgij-mérkőzésre. A ma­gyar csapat 1:0-as félidő után Dunai II. 2, Pomázsai 2, gól­jaival 4:1 arányban győzött. — A MAGYAR Népköztár­saság 1963. évi mesterfokú tornászbajnokságán gerendán Tréssel, talajon Makrai Kata­lin győzött, míg a férfiaknál lóugrásban Aranyos, nyújtón és korláton Csányi szerezte meg a bajnoki címet. — A LABDARÚGÓ NB H. eredményei. Keleti csoport: Kistext—Békéscsaba 5:1, Va­-------—----------------------------—S ye zéseket értek el spartakiádon tolt és csak a 4. helyet tudta megszerezni. Az első helyen a Moszkvai Dinamó csapata vég­zett. Az egri úszók eredményei: 200 m pillangó. 1. Rotaru (ro­mán) 2:52,5... 5. Erdélyi Éva 3:06,5. 400 m női vegyesúszás: 1. Balabán (román) 5:55,4... 5. Zsabfca Zsuzsa 6:18,7. 400 m férfi vegyesúszás: 1. Andro- szov (szovjet) 5:07,2... 3. Ali Csaba 5:15. 400 m férfi gyors. 1. Novikov (szovjet) 4:39,5, 2. Mártonffy 4:40,2.. 4. Ali Csa­ba 4:48,5. 400 m női gyors: L Takács Kató (U. Dózsa) 5:15,3... 5. Kosztolnyik Ildikó 5:42,2. 100 m férfi pillangó: 1. Gul- rich 1:02... 4. Majoros Sándor 1:04,6. 100 m férfi mell: 1. Pro­kopenko (szovjet) 1:09,2( új Eu- rópa-csúc::), 5. Szölgyémá 1:15:3. Puli ellen. Az első menetben Puli volt a többet kezdemé­nyező, utána azonban feljött Forró és egy pontos, gyomorra mért jobbhorgától ellenfelét kiszámolták: 2:0. Harmatsúly: Klenovics pon­tozással győzött Varga ellen. A gyöngyösi fiú mindhárom menetet végig irányította, töb­bet és pontosabban ütött — győzelme teljesen megérde­melt. A második menetben Vargára kétízben is rászámol­tak: 4:0. Pehelysúly: Pampuk ponto­zással győzött Matkó ellen. Matkó kezdetben hatalmas iramot diktált, Pampuk azon­ban ügyesen ellépkedett a nagyerejű lengő-ütések elől, majd fokozatosan átvette az irányítást és hatalmas fölény­nyel győzött: 6:0. Könnyűsúly: Simon — Czin- kóczi, döntetlen. Kevés ütés jellemezte az első menetet, a második menetben Simon pon­tos horgától Czinkóczira rá- számolak, majd meg is intet­ték a dunaújvárosi verseny­zőt. Szerintünk Simon győ­zelmet érdemelt volna: 7:1. az első félidőben még jól tar­tották magukat, utána azonban a nagyobb tapasztal tsággal rendelkező fővárosiak fokoza­tosan elhúztak. Az egriek bal- szerencséjére mutat, hogy több kapufát is dobtak. Az egyetlen gólt Tóth V. szerezte. A. fiúk szintén kitűnően kezdték, s rövidesen négy­gólos előnyre tettek szert. A 11. percben a kitűnően játszó Prokai megsérült, és végleg elhagyta a pályát. Az egriek a második félidő közepétől fo­kozatosan visszaestek. Góljai­kat Széphegyi 6, Prokai 3, Bartók 2, Fehérvári, Pogonyi, Bóta és Prokaj szerezték. Vasárnap megtelt az egri Nagy János utcai pálya néző­tere. Előbb a lányok mérkőzé­sére került sor: •í SC—Egri Kinizsi (6:0) igazi „beálló játékosokkal”. Később átlövósekkel próbál­koztak, de a rosszul helyezett, erőtlen lövéseket a kitűnően védő pesti kapus sorra hárí­totta. Az egriek első gólja a második félidő 12. percében esett. A Hélyiipar — győzelme biztos tudatában — a szép, lát­ványos játékra törekedett, s közben az egriek lyukas zóná­jának jóvoltából tovább nö­velte gátijainak számát A 15:4-es végeredmény hívem tükrözi a két csapat közötti különbséget A hazaiak góljait Bóta 3, és Hegedős szerezték. Elkezdődtek a küzdelmek a kézilabda NB II-be való jutá­sért, s ebben (két Heves me­gyei csapat van érdekelve: az Egri Kinizsi női 'ívj „w, és az Egri He- nr fftn lyüpar férfi 11 ‘»OL együttese. Szombaton mindkét He- vés megyei csa- /J Pat Budapes- m ten lépett pá- ffj [ T/V/Á lyára. A nők M jM JMa 3:l-es félidő után 8:1 ará- vereséget sz6nvedtek a Bp- Heüyiipari ' SC-től, s a fér­fiak ugyancsak vereséggel kezdték szereplésüket: a MAFC-al szemben maradtak alul 20:15 arányban. A lányok Budapesti Helyiipai 15:4 ■ Eger: Román — Kovács, Tóth, Nagy E. — Bóta, Hege­dűs, Nagy M., csere: Bereczki- né, Pócs, Borbás. A lendületesen és jól játszó fővárosi csapat az első félidő­ben könnyen jutott nagyará­nyú vezetéshez a 'bágyadtan, s sokszor kedvetlenül mozgó Ki­nizsi-lányokkal szemben. A Hélyiipar jól és szervezetten védekezett, időben közbelépő zónájuk ellen azonban az egri együttes mit sem tudott kez­deni. Ráadásul a hazaiak a „beállást” erőltették annak el­lenére, hogy nem rendelkeztek A 61. percben a mozgékony _ Nagy K. indította el a tárna- _ dást, egészen az alapvonalig f futott a< labdával, és pontos ■ beadását a fiatal Varga érté­kesítette: 4:1. A 69. percben Nagy K., sor­ra becsapta a védőket, Ko­vácshoz továbbított, aki meg- . szerezte csapata ötödik gólját: 5:1. A hátralevő időben nagy fö- | lényben játszott az pgri csa- , pat, de újabb gól nem esett. Az eredménnyel elégedettek lehetünk — a nyújtott telje­sítménnyel azonban már ke­vésbé. Az első félidőben rend­kívül sokat bizonytalankodott a csapat, jellemző, hogy az ideges, kapkodó játék akkor is tovább tartott, amikor a ha­zaiak már csak kilencen vol­tak a pályán! Főleg a védelem követett el sok hibát, az ő bi­zonytalankodásuk a többiekre is átragadt. Szünet után megváltozott a helyzet, az egri csapat fokoza­tosan magára talált, s ekkor Debrecen, 500 néző. V.: Puskás Eger: Papp—Szász, Lisztóc2 ki, Révász — Várallyay, Ha nus — Nagy K., Kovács, Nag; F., Varga, Csizmadia. Edző Molnár Péter. Debvecen: Németh — Mól nár, Koródi, Pál — Farkas Nagy — Némethy, Molnár II. Pelleá, Kozik, Jeck. Edző: Gil lányi Sándor. Egri támadásokkal indult í mérkőzés, a másik oldalor Jeck nagy erejű lövését Papi kiejtette és a védők nehezen ■ tudtak tisztázni. Ezután Vár­allyay bombája szállt a kapu fölé, majd egy összecsapásnál Némethy megsérült, elhagyta a pályát és már nem is tért visz- sza. A 23. percben ennek elle­nére a 10 főre olvadt hazaiak szerezték meg a vezetést: jobb­oldali támadás után a középre húzódott Jeck hanyattvetödve lőtt a hálóba: 0:1. A 27. perc eseménye: Jeck teljesen indokolatlanul hátúi­ról belerúgott Szászba, mire a játékvezető kiállította a ma­gáról megfeledkezett játékost. A debreceniek 9 emberrel ját­szottak tovább, mégis, hosszú perceken keresztül beszorítot­ták az idegesen, kapkodva ját­szó egrieket. Csak a 38. perc­től változott valamit a játék képe, feljött a vendég csapat és a 41. percben sikerült egyen­lítenie: szögletrúgás végén Csizmadia beadását Varga csúsztatott fejessel juttatta a hálóba: 1:1. A második félidő rögtön egri góllal folytatódott: jobboldali szöglet ívelődött a kapu elé, és Kovács, magasan felugorva, a jobb sarokba fejelt. 2:1. Ezután fokozatosan beszorult a hazai együttes, az egriek vi­szont mindinkább játékba len­dültek. Időnként szinte egyka- pura folyt a játék, s a gólok sem maradtak el. Az 55. perc­ben Csizmadia szögletét ismét Varga fejelte a hálóba: 3:1,