Heves Megyei Népújság, 1963. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-22 / 247. szám

1963. október SS., kedd NÉPÚJSÁG Három győzelem, két vereség NB HI-cbs csapataink mérlege Hat gólt rúgott as Egri Honvéd A labdarúgó NB III. vasár- napi fordulójában megyei csa­pataink kielégítően szerepel­tek, hiszen három együttes győztesen hagyta el apá­lyát, és csak a Gyöngyösi Honvéd, vala­mint a Petőfl- bányai Bá- n5'á” szenve­dett vereséget. A legjobb teljesítmény az Eg­ri Honvéd csapatához fűződik: helyenként kitűnő csatária­tokkal könnyedén, 6:0 arány­ban fektette kétvállra Nagy- halló együttesét, a Gyöngyöst Ypartacusnak és az Egereseit! "ánvásznak viszont alaposan meg kellett dolgoznia a két pontért. EGRI HONVÉD— NAGYKÄLLÖ 6:0 (4;0) Eger, 400 néző. V: Jakó. Hon- 'fcd: Zsilinszki-Maruzs II. Gál, ' rmos-Dezső, Paiotai-Egersza- -óki, Farkas, Plessek, Csirke, Gulyás. Edző: Kovács László. A jól kezdő Honvéd már az percben megszerezte a veze- ást: Gulyás szabadrúgása Ehetetlenü] vágódott a kapu Isarkába. 1:0. Nem sokkal Jsőbb Gulyás összecsapott ■ Jenfelével és a játékzezető ■lindkeltőjüket kiállította, ovább rohamazott a Honvéd rövidesen megszerezte má- • odik gólját is: a gyors Eger- ralóki futott el a labdával, ’agyerejű lövését a kapus csak ilöklözni tudta és a befutó Csirke kapásból a léc alá továbbított. 2:0. A 29. percben baloldali egri um adás bontakozott ki a pá­lyán. Csirke kitűnően tört be a 16-oson belülre és nagy lö- - ést küldött a kapu jobb sar- 1 ába. 3:0. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés sorsa, bár a lelkes nagykállóiak nem adták fel a küzdelmet. A 37. pejcben szöglethez jutott a Honvéd, a beívelt labdát Egerszalóki elő­revetődve fejelte a hálóba. 4:0. Szünet után sem változott a helyzet, nagy fölényben ját­szott a Honvéd, a vendégek szórványos előretöréseit biz­tosan rombolt« szét a kemény egri védelem. Az 52. percben Farkas eltalpalta a labdát a védők elöl és a kimozduló ka­pus mellet a jobb sarokba lőt­te a hazaiak 5. gólját. 5:0. Szinte percenként forgott ve­szélyben a nagykállóiak kapu­ja, de a játék további részé­ben már csak egy gól esett: egy jobboldalról beívelt lab­dát a védők röviden hárítottak és a szemfüles Egerszalóki kö­zelről a jobb sarokba lőtt. 6:0. A jó formában lévő Honvéd akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Egyénileg ZsiUnszki megbízható .őre volt kapujának. A hátvédhármas tagjai egymást múlták felül, bár az is igaz, hogy a vendé­gek gyenge támadósora nem késztette őket különösebb erő­kifejtésre. A két fedezet ezút­tal szürkén mozgott, a támadó- sorban a gyors Egerszalóki és Plessek jelentette a legtöbb ve­szélyt az ellenfél kapujára. Csirke formája felfelé ível, gólja mesteri teljesítmény volt. Farkas nagy területen játszott, de elég sok hibát vétett. Főleg leadásai voltak pontatlanok. Jakó játékvezető nem vétett Jelentősebb hibát. DEBRECENI HONVÉD- GYÖNGYÖSI HONVÉD 4:2 (3:2) Debrecen, 200 néző. V.: Szo- kán. Gyöngyös: Molnár-Fazekas, Murányi, Turgonyi-Faskó De­li-Juhász, Balogh I„ Czuder, Maár, Pipás. Edző: Csizmarik Imre. Ügy indult a játék, hogy a gyöngyösiek több góllal meg­nyerik a mérkőzést! Mór a 2. percben vezetést szerzett a ven­dégcsapat: Deli jól ugratta ki Balogh I-et, az összekötő át­játszotta az egész védelmet és jól eltalált) lövésével szemben a kapus tehetetlennek bizo­nyult. 0:1. Továbbra is a gyöngyösiek kezdeményeztek többet, a 7. percben Pipás már csak a ka­pussal állott szemben, de a lö­vés pillanatában megtorpant és oda leüt a helyzet. A 15. percben a hátvéd Fazekas tört előre, nagy lövését a kapus csak szögletre tudta hárítani. Nem sokkal később Pipás sípszó után lőtt a hálóba. A 20. percben ártatlannak látszó hazai ellentámadás futott a pólyán, s a labda a jobbössze­kötő Kelemenhez került és a csatár kiegyenlített. 1:1, Ezután a hazaiak vették át az irányítást és a 23. percben megszerezték a vezető gólt is: baloldali támadás végén a bal­szélső éles lövése jutott Mol­nár hálójába. 2:1. A gyöngyö­siek nem adták fel és a 31. percben egyenlítettek. Balogh I. átadását Pipás lőtte a ha­zaiak kapujába. Néhány perc­cel a félidő befejezése előtt késlekedett a gyöngyösiek vé­delme, és a balszélső újból megszerezte a vezetést: 3:2. Szünet után a vendégek kaptak hamarább lábra, a 48. percben Pipás elől az utolsó másodpercben mentett a ka­pus, majd az 50. percben vég­leg eldőlt a mérkőzés sorsa: debreceni támadás alakult ki a pályán, a labda Hermann elé került és a csatár lövése meg­találta az utat) a gyöngyösiek hálójába. 4:2. A vendégek sem adták fel a küzdelmet, csatáraiknak azon­ban jóformán semmisem sike­rült. A 63. percben Maárt a 16-oson belül felvágták, a já­tékvezető sípja azonban néma maradt. A döntelüen jobban megfe­lelt volna a játék képének. Egyénileg Molnár a sok gól el­lenére is jól védett, a hátvéd­hármas viszont teljesen csődöt mondott. A fedezetek közül Deli volt a jobbik, a tzfmadú- sorban csak Maárt és Pipáét illeti dicséret, ez utóbbit azon­ban nagyon elhanyagolták tár­sai. Szkokén jól bíráskodott. Marinka Lajos GYÖNGYÖSI SPARTACUS— RÁKOSCSABA 2:1 (0:0) Gyöngyös, 2000 néző. V.: Po- iócz. Gyöngyös: Csaba — Szalma, Treiber, Somody — Ambrus, Trencsényi, — Czagány, Potye, Baranyi, Szerdahelyi, Kiss. Ed­ző: AU István. Váltakozó mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, igazán jó helyzetet egyik csapat sem tu­dott teremteni. A vendégek ke­rültek először fölénybe, de a gyöngyösiek védelme kitűnően zárt. 20 perc után kiegyensú­lyozotté vált a játéik, a 31. percben Gyöngyös vezetést sze­rezhetett volna: Baranyi már csak a kapussal állott szemben, de lövése a kapu fölé jutott. Ezután Kiss beadását Czagány kapásból továbbította kapura, és a védelem csak nehezen tu­dott tisztázni. A félidő hátrale­vő része enyhe hazai mezőny­fölénnyel telt el. A második félidő rögtön góllal kezdődött: Czagány két védőt is kicselezett, majd ke­resztbe lőtt labdáját Kiss kö­zépre irányította és Szerdahe­lyi csukafejese nyomán a lab­da a jobb alsó sarokba vágó­dott. 1:0. Az 52. percben vá­ratlan fordulatot vett a mér­kőzés: Ambrus szerelését a já­tékvezető szabálytalannak mi­nősítette, 11-est ítélt, amit a középcsatár értékesített. 1:1. Hatalmas küzdelem indult meg a győztes gólért: Szerda­helyi lövése a vendégek háló­jába , jutott, a játékvezető azonban les miatt nem ítélt gólt. Parázs hangulat lakúit ki a pályán s nézőtéren egyaránt. Fokozódott az iram, a gyön­gyösiek játszottak mezőny­fölényben, de igazán jó hely­zetet n«n tudtak összehozni. A vendégek szórványos előre­törései viszont minden eset­ben veszélyt jelentettek Csaba kapujára. A mérkőzés sorsa végül is a 87. percben dőlt él: baloldali gyöngyösi támadás végén az egyik védő kézzel ért a labdához s a megítélt bün­tetőt Treiber értékesítette. 2:1. Jó iramú, de eléggé mérsé­kelt színvonalú mérkőzésen a hazaiak rászolgáltak a győze­lemre. Egyénileg Csaba kevés dolgát jól végezte. A hátvédhármas bizonyult a leg­jobb csapatrésznek, Ambrus­nak nem ment a játék, Tren­csényi jó kezdés után fokoza­tosan vis'zaesett. Czagány ke­vés labdát kapott, bár látszott, hogy jó formában van. Potye a mezőnyben végzett kielégítő munkát, Baranyi -váltakozó harcot vívott őrzőjével. Szer­dahelyit elsősorban szép gólja dicséri. Kiesből ezúttal hiány­zott a küzdeni-tudás, Palóci­nak komolyabb tévedései is voltak. Szkocsovszky Tibor BEAC — P.-Bánya 5:2 ((1:2) Mező utca, 200 néző. ’ Vezet­te: Hévízi. Petöfibánya: Kovács — Ju­hász. Tóth II., Gáldi II. — Sándor, Takács — Gelics, Gál­di L, Tóth I., Orgoványi, Hor­váth. Edző: Léby Emil. Tapogatózó játékkal indulta mérkőzés, feltűnt, hogy a pe- tőfibányaiak védelme több­ször is meg-megingott. Erinek ellenére a 13. percben a ven­dégeik szerezték meg a veze­tést: Gáldi labdájával Gelics tört előre, lefutotta a védőket és 11 méterről a hálóba lőtt. 0:1. A hazaiak a 20. percben védelmi hibából és leshelyzet­ből egyenlítettek. Váltakozó küzdelem alakult ki — némi hazai fölénnyel. A 44. pereben ismét Petöfibánya szerzett gólt: Orgoványi 20 méterről leadott, nagyerejü lövése véd- hetetlenül vágódott a léc alá. 1:2. Szünet után fokozatosan visszaesett a fáradtnak tűnő vendégcsapat. A 60. percben Juhász becsúszását a játékve­zető szabálytalannak minősí­tette és a megítélt büntetőt a hazaiak középcsatára értékesí­tette. 2:2. Nem sokkal később súlyos kapushibából a hazaiak szereztek vezetést: Kovács messze kifutott kapujából és a jobbösszekötő biztosan lőtt az üresen hagyott kapuba. A gól még jobban megzavarta a vendégek védelmét és a ha­zaiak a 35., majd a 37. percben végleg a maguk javára, fordí­tották a mérkőzés sorsát. 5:2. A félidőben, bizony, keve­sen gondoltak arra, hogy Pe- tőfibdnya ilyen súlyos veresé­get szenvedhet. Szünet után azonban a csatársor nem tudta tartani a labdát és a fáradt együttes fokozatosan vissza­esett. A BEAC győzelme na­gyobb is lehetett volna. Egyé­nileg Kovács két gólban is lu­das. A hátvédhármas rendkí­vül gyenge napot fogott ki, és sokat hibázott a lassú fedezet- pár is. Elől Gelicset és Orgo- ványit góljaik dicsérik, Gáldi I. a mezőnyben vétette magát észre. Tóthnak és Horváthnak nem ment a játék. A játékve­zető sok hibával vezette a mér­kőzést. Kulcsár Mihály Egercsehi Bányász— Somsályi Bányász 1:0 (0:0) Egercsehi, 600 néző. V: Szől­lősi. Egerasehi: Selmeczi — Ba­logh, Bóta, Bocsi — Török, Nagy I. — Nagy II., Göböly, Prommer, Tengely, Kelemen- Edző: VarczAba Ágoston. Nagy érdeklődés előzte meg a „tröszti rangadót”. Egercsehi támadások vezették be a mér­kőzést, a 10. percben Göböly tört ki a labdával, beadását Prommer 7 méterről fölé rúg­ta. Egymás után záporoztak a lövések a vendégek kapujára, Tőrök, Prommer, Nagy U., majd Tengely lövései kerülték el a sarkokat. A 12. percben Nagy II. a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki­használatlanul: közvetlen kö­zelről mellé lőtt. A 30. perctől kiegyensúlyo­zottá vált • küzdelem, «őt a jól adogató somsályiaknak némi mezőnyfölényre sikerült szert tennie. Szünet után Prommer előtt nyílott jó helyzet, szép cselek­kel játszotta át a védőket, de aztán a kapus kezébe lőtte a labdát. Az 50. percben Som- sály kapufával válaszolt az akcióra, majd Selmeczi merész beievetődéssel tisztázott a ven­dégek csatárai elől. A 70. perc­ben Kelemen futott el a lab­dával, pontosan ívelt középre, Tengely fejesét azonban biz­tosan védte a kapus. A mér­kőzést eldöntő egyetlen gól a 75. percben esett: Bocsi Gö- bölyhöz továbbította a labdát, s a csatár mintegy 30 méter­nyire a kaputól, hirtelen lö­vésre szánta el magát. A kapu« elnézte a távoli lövést és a labda a hálóba jutott. 1:0. A gól .fellelkesítette a ha­zaiakat, szép támadások gör­dültek a pályán. Egy ízben Göböly nagy lövését védte a vendégek kapusa. A látottak alapján a döntet­len reálisabb lett volna. Egyé­nileg Selmeczinek akadt bra­vúros védése is. A hátvédhár­masból Bóta játéka emelkedett ki. A két fedezet megállta a helyét, a gyengén és ötlettele- nül játszó csatárok közül sen­kit sem illet dicséret. Szőllősi jól bíráskodott. Egyed József Már csak szabálytalanul... A megyei sporttábora kí­váncsian várta az NB II-be jutásért kiíjt kézilabda osz­tályozó mérkő­zéseket. Az Eg­ri Helyiipar férfi és az Egri Kinizsi női csapata szom­baton Buda­pesten egy­aránt veresé­get szenvedett a Műegyetemi AFC-töl, illet­ve a Bp. He­lyiipar SC-től. A vasárnapi visszavágó mérkőzésekre sokan voltak kíváncsiak. Ki­tűnő volt az idő és reménykedő a hangulat: mindkét csapat játéko­sai, vezetői bíztak abban, hogy sikerül majd visszavágni a Pes­ten elszenvedett vereségekért. Nos, ez csak részben sikerült: az egri férfi csapat 21:24 arányban legyőzte fővárosi ellen­felét, a dohánygyári lányok viszont 15:4 arányú súlyos ve­reséget szenvedtek a Bp. Helyiipari SC-től. Ami a legna­gyobb baj: a csapat híján volt a lelkesedésnek is! Képünkön az egyik fővárosi játékos éppen kapura lő, az egri védők már csak szabálytalanul tudják akadályozni. Fotó: Tóth Járási konferencia Hevesen Október 20-án, vasárnap tar­totta konferenciáját a hevesi járási TST. Az elnökségben helyet foglalt Krizsán József, a Magyar Testnevelési és Sport Tanács főelőadója, Barna And­rás, a járási pártbizottság tit­kára, Pusztai László, a megyei TST elnöke és Kamiczki Ist­ván, a járási tanács vb-elnök- helyettese. Pirók László JTST-elnök be­számolójában tájékoztatást adott az elmúlt négy esztendő munkájáról, majd beszélt az új, egységes tömegszervezetről, amelynek tevékenysége ki­terjed a sportélet valamennyi területére. Hangsúlyozta, hogy a hevesi járási MTS a jövőben a társadalmi erők széles körű összefogásával kívánja megva­lósítani a testnevelés és sport fejlesztését. A továbbiakban részletesen elemezte a járásban működő 18 sportkör munkáját, ered­ményeit, hiányosságait. Rá­mutatott arra, hogy a sikerek főleg attól függnek: hogyan sikerül a szervezeti életet tar­talommal megtölteni. A beszámoló feletti vita so­rán Barna András értékelte a lezajlott községi sportköri ve­zetőségválasztó közgyűléseket. Megállapította, hogy a tagok a közgyűléseken megfelelő szám­ban vettek részt. Utalt arra, hogy az egységes tömegszer­vezet megalakulását a társada­lom osztályszerkezetében be­következett fejlődés tette szük­ségessé. A sportmunkát a dol­gozók — különösen az ifjúság egészsége, munkaképessége és honvédelmi képessége érdeké­ben folyamatossá kell tenni. A hozott határozatok végrehaj­tására az egész tagságot moz­gósítani kell. Végül ígéretet tett arra, hogy a pártszerveze­tek a jövőben jelentőségének megfelelően fogják támogatni a sportkörök munkáját, felhív­ta a sportkörök vezetőinek fi­gyelmét, hogy a társadalmi es tömegszervezetek segítségét fo­kozott mértékben Igényeljék is. Krizsán József hangoztatta, hogy a közös cél érdekében a régi és az új vezetőségi tagok dolgozzanak együtt, A szak­osztályi munkában nagyobb öntevékenységre van szükség. Felhívta a figyelmet, hogy a lakosság érdeklődésének fel­keltéséért szervezzenek az ed­diginél színvonalasabb és ér­dekesebb sportrendezvényeke.. Pusztai László vázolta az át­szervezéssel kapcsolatos ten­nivalókat, kiemelte, hogy nem­csak az aktív sportolókkal, de a sport barátainak erkölcsi és politikai nevelésével is fogiai- kozni kell. A sportmozgalom, illetve az egységes sportszer­vezet támogatása minden köz­ségben váljon társadalmi ügy- gyé. Ezért a sportköri vezetők sohasem szűnjenek meg hang­súlyozni az előttük álló fel­adatokat, azok jelentőségét. Kovács János (Tiszanána) ja­vasolta, hogy a jövőben a ve­zetők részére tartsanak tanfo­lyamokat, amelyeken még jobban megismerhetik az előt­tük álló feladatokat. Kamiczki István a tanácsok támogatásá­ról biztosította a jelenlevőket, Csikós Lajos (Heves) pedig a sportolók szállítási problémáit vetette fel és kérte: a sport­éi tömegszervek segítsenek a hevesi úszómedence létesítésé­ben. Varga Kálmán hangsú­lyozta, hogy a jövőben a KISZ- szervezetek még hatékonyabb segítséget nyújtanak a sport­körök részére, Galánfi László (Tárnáméra) kiemelte, hogy a sportköri tagok közösségi ne­velésére a jövőben nagyobb súlyt kell fektetni. Ezután került sor a járási sportszövetség, valamint annak különböző szerveinek megvá­lasztására. Mátyás Ferenc Gyönyörű rekamiek. székek kaphatók Szilágyi kárpitosnál, Budapet, Ma­jakovszkij Ute« 39. (Gólya Áru­háznál). Kertes családi ház beköltözhető­séggel eladó. Eger, Verőszala 149. Kőműves-segédmunkásokat fel­veszünk, Eger és Környéke Építő­ipari Ktsz, Eger, Csákány Utca U. DEMIZSON FONÓ MUNKÁBA egri lakosú bedolgozó tagokat fel­veszünk. A munka betanítását, az anyag házhoz szállítását és a kész­áru visszaszállítását szövetkeze­tünk biztosítja. Jelentkezés szer­dán és pénteken. Eger. Vörös­marty u. 27. sz. alatti székházunk­ban. Egri Háziipari Szövetkezet. Önhibáján kívül elvált, józan­életű értelmiségi férfi 1419,— Ft nyugdíjjal megismerkedne házas­ság céljából komoly, 48—55 éves magányos nővel, akinek saját há­za, ingatlana van. vagy pedig nyugdíjas állása van és lakása. „Boldogságra vágyom” jeligére: Gyöngyösi Magyar Hirdetőbe.-A. A A 1 A á A 1 A Lakatos, festő segédmunkásokat felvessünk azonnali belépéssel | Munkásszállást nem bizto- I sítunk. Jelentkezés az Egri i Finommechanikai Vállalat­nál, Eger, Sándor I. u. 6. r^e-'w ▼ ▼ ▼ t t ▼ T ' lyMmrwJmw/ 4 Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztős PAPP JÁNOS Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadla; Népújság Lapkiadó vállalat Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-37. 12-73 Posta Sók: 23 L sz.: 25 062. Kiadóhivatalt Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca >. Telefon; 24-44. Postaitok: 13. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Heves megyei Nyomda Vállalat Igazgató: Marosán József. Eger, Bródy Sándor utca 4. utc* vt. z. nagy kertes ház 509 négyszögölön. Azon­nal beköltözhető. A Vámosgyörki Szociális Otthon felvesz 1 fő 1963. évben érettségi­zett leányt ápolónő gyakornok munkakörbe és 1 fő kocsist. Je­lentkezés a szociális otthon irodá­ján. •4444M+M>*444<t t-í-í-í-S-J-í-í-í-í.' A Propán-butángáz vala­mint a hűtőgép szerviem- szolgálat vállalatunknál beindult Kérjük megrendelőinket* hogy igényeikkel Szé­chenyi utca 5. szám alatti telepünkhöz forduljanak. Egri Finommechanikai és Vasipari Vállalat t mwsLmxmmmgssBmtum A Vegyesipari Vállalat Eger, Kertész u. n. eladásra felkínálja az alábbiakat 22 kg. parafin 4 kg. padlózománc 10 kg. rézgálic 100 csm. ultramarinkék por­festék 300 db. keramitlap 260 db. bordás keramitlap 4 q műkődara 120 db. perlit 250 db. székülés Vízvezetékszerelési PWC ágak. 6 db. 52x12x8-as blendet képkeret. Érdeklődni fenti címen: 6-tól 14 óráig. Ugyanitt az anyagok meg is tekint­hetők, Telefon: 56-58. fotelok, Eladó Gyöngyös, Kertész részletfizetésre, st. 3 őzoba, konyhás,1 spéi