Heves Megyei Népújság, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-18 / 89. szám

6 N EPÜJS AG 1963. április 18., csütörtök Motorkerékpár sok figyelem! tulajdono­JÁRMÜ Keveset futott 250-es kiskerekü Jáwa príma állapotban eladó, He­ves, Ady utca 48. térítünk. Fizetés megegyezés sze­rint. Jelentkezés az Egri Finom- mechanikai és Vasipari V. köz­ponti irodájában; Eger, dr. Sándor I. u. 6. sz. Azonnal eladó Trabant Limousi­ne 3000 km-t futott. Halmajugra, Víztoronnyal szemben. VEGYES 600-as Zündapp oldalkocsival, al­katrészekkel eladó. Antal Árpád villanyszerelő, Pásztó, Mátyás ki­rály u. 12. 3000 km-t futott szinkronos és km-t futott 600 köbcentiméteres Trabant Iámousine sürgősen el­adó, Ludas, Fő út 110. sz. Április- 13-án este 7—8 óra között Üj-Hatvan, Zöldfa vendéglő udva­rából eltűnt egy táska három da­rab forgalmi engedéllyel. Kérem a megtalálót, hogy az engedélyeket küldje vissza. Trabant Limousine 14 000 futott eladó, Eger, Bástya u. 12. AZONNAL PÉNZHEZ JUT! Használt könyvekért, sorozatokért magas árat 'fizet a Miskolci An­tikvárium megbízottja április hó 25-én és 26-án GYÖNGYÖSÖN tar­tandó felvásárlási napokon. Bő- v^bb felvilágosítást a Török Ig­nác u. 26. szám alatti könyves­boltban. ÁLLÁS Több éves gyakorlattal rendelke- ^ ^ ^ ző műszerész állást változtatna, lik^árium Török, Eger, Farkasvölgy 19. AZONNAL PÉNZHEZ JUT! Használt könyvekért, sorozatokért magas árat fizet a Miskolci An- megbízottja április hó 23 és 24-én EGERBEN tar­tandó felvásárlási napokon. Bő­vebb felvilágosítás a Széchenyi u. 12. szám alatti könyvesboltban. Legalább 10 éves gyakorlattal rendelkező órás szakmunkást ke­resünk felvételre és egyben a ---------------------------------------------------------­ré szlegvezetői teendők ellátására. Elvesztett kulcscsomó átvehető a Lakást biztosítani nem tudunk, Megyei Pénzügyőrség* Közlekedési útiköltséget csak felvétel esetén Osztályán, Eger. A Pénzügyminisztérium és az Országos Árhivatal rendelkezése értelméből, 1963. I. 1-e után vásárolt Pannónia és Danúvia mo­torkerékpárokhoz a köte­lező ingyenes szerviz be lett vezetve. Kérjük vevőinket, hogy az utalvá­nyok átvétele végett, szí­veskedjenek azt a boltegy- :^et felkeresni, ahol a motorkerékpárjukat vásá­rolták. Vas—Műszaki Nagyker. Vállalat, Eger •Htom,3 nőni W%£2i nagytakarítása hészül Jövök a ía&féy kikerülő rongyokért a tavaszi télpiai ssünsfa hetek 1963. április 10-tőI május 10-ig MÉH-telepek és átvevőhelyek leves megyében. Eger, Füzesabony, Gyöngyös, itvan, Heves, Recsk. WtfWAIWW11 \ beadását Fehér szép tejessel to­vábbította a hálóba. 2:0. Ezután feljött a vendégcsapat és Bernáth ll-esből lőtt góljával szépített. Szünet után. meglepetésre, 20 per­cen át a vendégek rohamoztak, támadósoruk azonban nem tudott eredményes lenni. A végén na­gyon ellaposodott a játék. A HVSE győzelme megérdemelt. Jók: a közvetlen vedele-m, Fehér, Hanti, Sáfrán I., illetve Túróczi, Bernáth, Zajácz. A játékvezetői hármas jól látta el feladatát. (heródi) Egri Spartacus— Tiszafüred 2:1 (2:0) Tiszafüred, 500 néző. V.: Fekete. Eger: Boros — Galleries, Polon- kai, Csepcsányi — Somody, Lubai —. Kövecsi. Srej, Kucsera, Zsoldos, Mihályszki. Edző: Báder Gyula. Tiszafüred: Szajlai — Szeleczki, Ferge, Boros — Remenyik, Számos- vári — Zrínyi, Tóth, Fótos, Szabó, Kalmár. Edző: Lipcsei Elemér. Az első félidőben végig az egriek irányították a játékot, a sok kínál­kozó helyzetből azonban csak ket­tőt sikerült Itíhasználniok: a 20. percben Kucsera fejese jutott a kapu bal sarkába, majd a 24. perc­ben Zsoldos 20 méteres lövése a léc mellett jutott a hálóba. 2:0. Szünet után sem változott a hely­zet, egészen a 75. percig, amikor Kövecsit utánrúgásért kiállították. A 10 emberre olvadt Spartacus- szal szemben a hazaiak kerültek fölénybe és Szamosvári góljával 2:i-re szépítettek. A győzelem meg­érdemelt. Jók: Csepcsányi. Somo­dy, Lubai, Zsoldos, illetve Szajlai, Szamosvári, Fótos. A játékvezető jól látta el feladatát. (szigetváry) Hatvani Kinizsi— Egri Előre 2:0 (1:0) Eger. Vezette: Kezes. Az első félidőben kitűnően ját­szott a hatvani. csapat, gólhelyzetei közül azonban csak egyet tudott érvényesíteni. Szünet után megvál­tozott a játék képe, az Előre foko­zatosan átvette az irányítást, nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésre. — egy váratlan ellentámadásból esett gól azonban végleg meg­pecsételte sorsát. Apci Vasas— Honvéd Korvin SE 0:6 Apc. Vezette: Gyarmati. A megyei bajnokság állása: 1. H. Zalka SE 19 16 - 3 59:15 32 2. HatV. Kinizsi 20 13 3 4 50:21 29 3. H. Korvin SE 20 11 5 4 46:29 27 4. Heves 20 11 2 7 38:21 24 5. Rsz.-márton 20 9 5 6 43:26 23 G. Egri Előre 20 8 6 6 35:23 22 7. HVSE 20 8 6 6 32:24 22 8. Gy. Bányász 19 9 2 S 38:29 20 9. Apc 20 8 4 8 27:36 20 10. E. Spartacus 20 8 4 8 19:25 20 11. Gy. Vasutas 19 8 3 8 30:31 19 12. Recsk 20 8 3 9 37:40 19 13. Füzesabony 20 8 2 10 31:34 18 14. Bélapátfalva 20 6 4 10 28:43 16 15. Lőrinci 20 5 4 11 20:34 14 16. Szűcsi 18 4 2 13 16:59 10 17. Tiszafüred 20 — l 19 8:67 l Egri Dózsán. 21 13 4 4 68:39 30 bb nyolc közé jutottak íliteniszezőink nolsságon a második he!vet szerez­te meg, — a nyolcadik helyen emelték ki! így a négy közé ju­tásért a bajnok Zsongorral került össze, s ezzel végeredményben megérdemelt helyezéstől esett el. Merőben helytelen volt az is, hogy ez a bajnokság egy időben ■ lett lebonyolítva a prágai világ­bajnoksággal. A szakvezetők jelen­t tős része persze távol maradt, s a másik nagy hátrány, hogy ifjúsági ■ versenyzőink a televízión keresz- : tül nem tekinthették meg a világ ■ legjobbjainak vetélkedését, pedig : nyilvánvalóan sokat tanulhattak volna a kiváló kínai és japán asz- . talileniszezőktől. Az ifjúsági fiú ; egyest az egyébként Egeiből el­■ származott Harangi Sándor nyerte. A Heves megyeiek közül Szeny- nyes Katalin mind az ifjúsági, ■ mind pedig a serdülő egyéniben a legjobb nyolc közé jutott, az ifjú­sági fiú egyesben Seregély István a második fordulóban szenvedeti 2:1 arányú, minimális vereséget a második helyezett Papptól. szeny- nyes - pesti, lánnyal az oldalán - párosban is bekerült a legjobt nyolc közé, hasonlóan a Seregély István—Szennyes vegyespároshoz A Seregély-fivérek nyolc köz, " jutása szintén dicséretre méltó Palancz és Kazal, a két serdülő fáradtan állt asztalhoz. Sajnos, a: 1 egri különítmény — a rendezők jó­■ voltából — a szállásproblémák meg­- oldásában sem kapott segítséget... 1 RUTTKAI VILMOS / V----------------------------------------------. 5 NÉPÚJSÁG r A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Hőszerkesztő: 6 PAPP JANOS Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: , TÓTH JÓZSEF 1c Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca S. 1. Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: 23 L 62.: 25 062. Heves megyei Nyomda Vállalat, n ; Eger, Brődy Sándor utca 4. 1 Igazgató: Marosán József. Az Egri Dózsa ifjúsági vízilabdázói is győzelemmel kezdtek Egri Dózsa—Bp. Vörös Meteor 5:4 (1:2, 1:1, 2:1, 1:0) Budapest. Vezette: Tóth Gy. Eger: Cseh — Bánhidf, Bobori _ Ali II. — Csikasz, Mártonffy II., __ .As Kovács. Csere: Dani. v& Edző: Visontai J. Az egri csapat meg- . f /S érezte két kitűnő já­* tékosának, Bodnár MR H-nek és Szölgyémi­X Lói nek hiányát, - a í , \ győzelem azonban f \ • így is biztos volt és > —»b. \ a győzelmi arány jó­val nagyobb is lehe- vr. yfmzz-a, tett volna. A játék­vezető, sajnos, gyen- ■%1 ge napot fogott ki és tévedései főleg az egrieket sújtot­ták. A harmadik negyedben Cseh rosszul lett és Dani váltotta fel a kapuban. Góllövők: Bobori 3, AU II. és Csikász. Jók: Bobori. Csi­kasz, ,Mártonffy II. a csapat leg­közelebbi ellenfele az FTC együt­tese lesz. Vasárnap egyébként el­kezdődnek az országos serdülő hajnokság küzdelmei is, s ebben az Egri Dózsa fiataljai is indulnak. Szombaton úszóverseny és bajnoki vízilabda-mérkőzés Egerben A vízilabda OB I. második for­dulójának egyik kiemelkedő mér­kőzésére Egerben kerül sor az Üjpesti Dózsa és az Egri Dózsa csapatai között. A mérkőzést, amely y2 6 órakor kezdődik — négy órakor úszóverseny előzi meg. A következő számok kerülnek meg­rendezésre: 50 m gyermek leány mell, 50 m gyermek fiú pillangó, 50 m leány hát, 50 m fiú mell, 100 m seid, leány hát, 100 m serd. fiú mell, 50 m gyermek leány hát, 50 in gyermek fiú hát, 100 m férfi pillangó, 100 m ifjúsági pillangó, 50 m újonc leány pillangó, 50 m újonc fiú hát, 100 m női pillangó, 100 m női ifjúsági pillangó. Az Eg­ri Dózsa úszó-szakosztálya közli a közönséggel, hogy a rendezvényre a bérletek nem érvényeseit. Az ülőhelyre a Frank Tivadar utcai bejáraton, az állóhelyre a Petőfi tér baloldali kapuján lehet bemenni. A versenyzők, verseny­bírák és tiszteletjeggyel rendelke­zők a főbejáraton közlekedhetnek. A számozott ülőhelyek beosztása: I. sor 1—57-ig, H. sor 57—112-ig, m. sor 113—161-ig, emelet I. sor 166-tól 230-ig. Jegyelővétel szerdától a sportuszoda pénztáránál. KÉZILJ Ózdi Kohász— Gyöngyösi Honvéd 20:14 (11:6) ] Gyöngyös, 300 néző. V: Dobos. : Gyöngyös: Pa­ä caki — Schőb^l, ■ Sándor, Papp — Fontos, Kató, Fenyvesi. Csere: , Keresztes, Bla- zsek. Edző: Fe­kete János. Az MB. H-es //, férfi mérkőzésen w a vendégek kezd- . V// tek jobban és K\J I *nár a második ^ mAJ Jvw/t percben 2:0 arányban vezet- tek- A hazaiak_ swW/ llak is akadt helyzetük, eze- kel azonban rendre elhibáz­ták. A 14. perc­ben már 6:2 volt az eredmény az ózdiak javára, utána a félidő be­fejezéséig változatos küzdelem PrsÉlémák a foki Tokióban az olimpiai játékok előkészítése különböző kisebb- nagyobb problémákat okoz. Mi­után a nagy épületek már elké­szültek, most a körülmények meg­szervezésén van a sor. Nehézsége­ket okoz például a részt vevő nemzetek lobogóinak elkészítése. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság­nak jelenleg 105 ország a tagja, de számolnak vele, hogy az idei kong­resszus alkalmával még. további országokat fognak felvenni. Éppen ezért elhatározták, hogy elkészítik a világ valamennyi független or­szágának zászlaját, szám szerint 144-et, és igen nagy gondot fordí­tanak arra, hogy a zászlók kivi­telezése teljesen pontos legyen. Japánban jól tudják, hogy külön­böző nemzetközi sportversenyek­nél már nem egyszer megütközést keltett, hogy egyik vagy másik or­szág nemzeti lobogóját nem sza­bályszerűen készítették el. Nem kis probléma a nemzeti himnuszok kérdése sem. A tokiói szervező bizottság kénytelen volt megállapítani, -hogy egyes orszá­gok, különösen a függetlenségüket újonnan kivívott afrikai államok nemzeti himnuszáról készült kot­ták nem tartalmaznak kellő utasí- ; tásókat a megfelelő tempóról és helyes előadásmódról. Ezért a japán muzsikusok csak nehezen tudják betanulni őket. Az 1964. évi tokiói olimpia meg- . szervezésének összköltségeit ez idő I szerint 125 millió nyugatnémet i márkának megfelelő összegre be­csülik; ezt részben az olimpiai RED Ä folyt. A második félidő hazai góllal folytatódott, majd Fapp el­hibázott egy 7 méterest. Ezután a gyöngyösiek fokozatosan fel­zárkóztak, de Sándor újabb 7-mé- teresét a kapufa mentette! A ki­hagyott büntető erősen visszave­tette a hazaiakat és 10 perc alatt hat gólt kaptak. A végén ismét feljött a Honvéd, de már csak szépíteni tudott az eredményen. A gólokat Sándor 4, Fontos 3, Schőbel 3, Fenyvesi 2, Papp S, szerezték. Az együttesből Fontos és Fenyvesi nyújtott jó teljesít­ményt. Egri Lendület— Bp. Telefongyár 5:4 (3:1) Eger, NB. Il-es női kézilabda­mérkőzés. Az egri lányok végre bebizonyí­tották, hogy helyük van az NB. II-ben. A tavalyi éllovas Telefon­gyár csapatát győzték le jó iramú, változatos küzdelemben. Góldo­bók: Rákos (2), Ács, Baranyai, Fodor. lói olimpia körül alap, részben a japán kormány és Tokió városa, illetve a belépő* jegyek vannak hivatva fedezni. A Népújság totó-tippjei 16.’ hét: 1. Ü. Dózsa—Győr x 1 2. Szombathely—Honvéd 1 x 3. SBTC—Dorog 1 4. Pécs—Komló 1 5. Tatabánya—Szeged 1 6. Egyetértés—Ózd x 2 7. DVTK—Miskolc 1 x 8. EVTK—Dunaújváros x 2 9. Kaposvár—Győri MÁV 2 x 10. ZTE—MTE 1 11. Modena—Juventus 2 x 12. Torino—Milan 2 x Pótmérkőzések: 13. Borsodi B.—Szolnok 1 14. Bp. Spart.—DEAC 1 r 15. S. Kohász—Egri Dózsa 1 16. Nyíregyháza—SZVSE 1 Gyakorlattal rend elkezd építész technikust az Egri Városgondozási Vállalat (Eger, Marx Ká­roly út 2.) azonnal felvesz. Sok gól esett a megyei labdarúgó-bajnokságban évén. A hazaiak ilyen arányban > megérdemelten győztek a rossz apót kifogó recskiek ellen. Jók: Papp, Kazir Dorner. Báli, mre II., illetve Szabó és Orosz. Mar moly kitűnően vezette a mér- :őzést. (juhász) Hevesi MEDOSZ— Gyöngyösi Bányász 2:0 (2:0) Heves, 800 néző. Vez.: Orosz. Heves: Nagy I. — Laboda, Fehér, Jagy F. — Gombaszegi, Nagy S. — íalogh, Lányi, Burpvincz, Kán, Bessenyei II. Edző: Nagy Ferenc■ Gyöngyös: Kisbenedek — Varga, 7örös, Nagy — Juhász, Borosi __ ’ethes, Morvái, Szűcsi, Farkas, lőregi. Edző: Héthy László. Negyedórán át a vendégek irá- lyították a játékot, utána azonban eljött a hazai csapat, és a 26. pere­ién Gombaszegi, majd nem sokkal ;ésőbb Bessenyei II. góljával 2:0-ás rezetésre tett szert. Szünet után ó iramú, változatos küzdelem ala- mlt ki, de gólt egyik csapat sem udott elérni. A tartalékos és fel- orgatott hazai csapat lelkesedésé­vel nyert a mezőnyben szépen ado­gató vendégekkel szemben. Jók: lágy I., Gombaszegi, Nagy F., il- etve Nagy, Borosi, Pethes, Söregi. Orosz körültekintően látta el fel- idatát. (nagy) Lőrinci Vasas— Gyöngyösi Vasutas 4:0 (3:0) Lőrinci, 300 néző. Vez.: Nagy D. Lőrinci: Szűcs — Söregi, Ocskó. üubola — Duba, Samu — Kerek. <iss, Nagy, Hartmann. Németh. - Sdző: Tari Lajos., Gyöngyös: Gyóni — Komjáthy, szőllősi, Ivádi — Madár, Márkus - ruliász, Szécsényi, Rédei, Túrái Szabó. Edző: Ivádi László. A lendületesen támadó hazaiak íz első negyedórában Kerek gól- aival 2:0-ás vezetésre tettek szert najd a 35. percben Hartmanr 1-esből növelte tovább a Vasas előnyét. Szünet után is a hazaiak rányították a játékot és a 67. perc- >en. szép akció végén Kiss voll ?red mén yes. 4:ű. A végén a Vasaí engedett az iramból, s ekkor < gyöngyösiek is többször szóhoz ju- :ottak. Megérdemelt győzelem. Jók 7rUbola (a mezőny legjobbja) Szűcs, Samu, Ocskó, Nagy, illetv* Szőllősi, Rédei, Szabó, Ivádi, Ma­iár. Nagy D. kiválóan vezette & mérkőzést. (bazsxk) Hatvani VSE— Füzesabonyi VSC 2:1 (2:1) Hatvan, 400 néző. Vez.: Éli. Hatvan: Széplaki — Kovács I. róth. Gugyelia — Püspöki, Sáfrár EL — Kovács II., Fehér, Hanti Sáfrán I., Hegedűs. Edző: Káka János. FVSC: Nagy J. - Csuhái, Gál L. Taskó — Nyeste, Túróczi — Csontos Zajácz, Bernáth, Bocsi II., Hudák Edző: Hajnal István. A hazaiak kezdtek jobban, és so rozatos támadásaik a 10. percbei góllá értek: Hegedűs beadását Sáf rán I. lőtte a hálóba. 1:0. Ezután sem csökkent a hazaial lendülete és a 30. percben Kovád Négy számban a legj« ifjúsági aszí BUDAPESTEN, kedvezőtlen idő pontban és rossz rendezésben bo nyolították le az; 1963. évi ifjúság és serdülő egyéni asztalitenisz-baj nokságot. A rendező szerv többel között elmulasztotta a verseny kiírás elkészítését, az érdekelte! egy nappal a verseny előtt távira tilag kaptak értesítést a bajnok Ságról, különböző termekben vol tak a mérkőzések, hiányoztak demonstrációs táblák, a délutai négy órára meghirdetett megnyi tásra a versenybíróság öt óra utá; érkezett, és a kiemelések — a Iá nyok mezőnyében - a teljes hozz nem értést, és a klubérdekek szeri élőtt tartását tükrözték. Az égi Szennyes Katalin például, aki a országos Húszak Bajnokságon ne gyedik helyen végzett, játszma veszteség nélkül lett serdülő vidék bajnok, és a vidéki ifjúsági baj kerek a területi ró-bajnokságon Béla nyújtották a legjobb teljesí ményt. Eredmények: Papirsúly: 1. Vass Sándor (Eg ITSK), 2. Miskovszky (Egri ITSK A két egri fiú csak érem-mérk< zést vívott egymással, mivel nei ütötték meg az alsó súlyhatárt. íg eredményük a pontversenybe sei számított bele. Légsúly: 1. Kú József (HVSE), 2. Kovács G. (G; Honvéd). Harmatsúly: 3. Tóth (HVSE). Pehelysúly: 3. Feht (HVSE). Könnyűsúly: 2. Búzái (1 ITSK). Kis váltósúly: 3. Nagy Is ván (HVSE). Váltó súly: 1. Zsán böki (HVSE). Középsúly: 1. But (Gy. Honvéd). A területi bajnokság folytatás; ként május végén Gyulán rend zik meg a Tiszán túli bajnokságé ahol a továbbjutott verseny zokni újra vizs-gázniok kell. Reméljú hogy a fiúk Kutnyák Géza, < Tóth és Pefchö András edzők ir nyitásával kellőképpen félkésze nek,- hogy továbbra is meHóképpí képviseljék Heves megye színeit. A megyei labdarúgó-bajnokság re tavaszi harmadik fordulójában is azon keseregtünk, hogy rendkívül n* kevés gólt sze­fíí reztek a csatá- n rok. Most viszont .L. arról számolha- k< h/ tünk be olva­sóinknak, hogy a \ sA negyedik fordu- Báííl? lóban feltűnően soJc 0 ól esetti . Régen emlék­.*• -V. szünk olyan va­sárnapra, amikor 9:0-ás, 6:0-ás, N 5:3-as és é:0-ás eredmények szülét- B tóki Egyetlen mérkőzés végződött g csak gól nélküli eldöntetlennel! V Egri Dózsa II.— p Szűcsi Bányász 6:0 (3:0) Eger, 200 néző. Vez.: Angyal. *}■ Eger: Erdei — Gerencsér, Lisz- toczky, Baranyai - Kelemen, Vág- . újhelyi - Soós, Szabó, Nagy I„ £ Üsztöke. Csizmadia. Edző: Juhász Y Attila. ' £ Szűcsi: Novák — Fáczán, Kovács f I., Patinszki — Lakatos, Prauda — £ Tímár, Laczik, Hordós, Korponai, c Kovács II. Edző: Hegyi János. ^ Szabó lövéséből máj az első per- eekben Novák hálójában táncolt a =. labda, majd nem sokkal később kapushibából ismét Szabó volt eredményes. A 20. percben Soos lapos lövése a kapufát érintve, ju­tott a hálóba. 3:0. Szinte állandóan a vendégek térfelén pattogott a labda, s nem változott a helyzet a második félidőben sem, amikor a 63. percben Kovács I. öngóljával 4:0-ra. majd Nagy I. és Üsztöke góljaival 8:0-ra alakult a mérkő- G zés végeredménye. K Jók: LAsztóczky, Baranyai, ÜsztÖ- £ ke, illetve Kovács I-, Patinszki és Laczik. s Honvéd Zalka SE— s Bélapátfalva 3:3 (2:1) a Bélapátfalva, 400 néző. V.: Barcs. Jí Honvéd: Molnár — Fazekas, Ké- 11 trés, Soós — Fáki, Deli — Pipás, 1 Boldvai, Murányi, Balogh, Osváth. e Edző: Szalontai Béla. Bélapátfalva: Bajzáth — Kéri, 13 Kriskó, Erdélyi — Nagy, Kelemen e — Horváth, Miké. Molnár, Barta, e Berecz. Edző: Wéber László. S Bélapátfalva kezdett jobban, mé- gis a Honvéd szerzett vezetést: Be- s logh távoli ívelt labdája Bajzáth s keze között hullt a hálóba. 1:0. A ö 25. percben a Honvéd lesgóllal nö- p velte tovább előnyét, ekkor Ba­logh lőtt a hálóba. 2:0. A hazaiak a 39. percben Mikó révén szépítet­tek. A ÍL félidő ismét Honvéd-gól­lal kezdődött: Pipás szabadrúgását Fáki a bal sarokba fejelte. A gólra Mikó kapufával válaszolt, majd Fáki a 16-oson belül kézzel ért a labdához, a játékvezető sípja azon- rj ban néma maradt. Ellentámadás j során Murányi lövése jutott Baj- s záth hálójába. 4:1. A 81. percben j Berecz rúgott gólt, sőt nem sokkal később ismét a balszélső volt ered- j ményes és 4:3-ra alakult a mér- 5 kőzés állása. Ezután Berecz a kiál- p irtás sorsára jutott, nagy izgalmak között többször is szünetelt a já- r fék, végül a Honvéd a 97. (!) pere- g ben szerezte meg utolsó gólját r Murányi révén. Jók: Fáki, Pipás, Osváth, illetve 1 Mikó (a mezőny legjobbja), Hor- váth; Kelermen. Barcs sole hibával, indiszponáltan vezette a mérkőzést, óöntő szerepe van a végeredmény kialakulásában is. (kudláfc) Rozs ászén tm árion— Recski Bányász 9:0 (4:0) Rózsaszentmárfcon. 900 néző. V.: j Marmoly. r Rózsaszentmárton: Mátra — Papp, é Tajti, Gubis *~ Halász, Kazi — 1 Zilai,- Imre Hl., Dorner, Báti, Imre 1 H. Edző: Dorner Sándor. 1 Recsk: Zám — Földi, Horváth, e Tarjányi — Szabó, Gál II. — Orosz, t Maruzs I.. Bódi, Gál I., Rónai. — s Edző: Mészáros Bertalan. 1 Az első félidőben egymást követ- c ték a hazai támadások és szép 1 összjaték után születtek a gólok 1 Báti, Báti, öngól, Imre II. sorrend- ( ben. A recskiek csak szórványosan 2 jutottak el a hazaiak térfelére. 1 Szünet után egy darabig kiegyen- c súlyozott játék folyt, utána azon- : han ismét Rózsaszentmárton vette ( át az irányítást, s szinte tetszés í ezerint érte el góljait: Zilai} Báti, 1 Dorner, Imre /!/.,- Báti (ll-esből) 1 Heves megyei sil serdülő ökölvív Az idén Debre- cenben rendez- m ték meg a terü­/Tb| leti serdülő 1 egyéni ökölvívó- IV’* jki* bajnokság küz- fTy delmeit. Az egri, (j/frvf gyöngyösi és a ^ K i? hatvani fiatalok ** kitűnően meg­álltak a helyüket és a kétnapos viadalon, együtt Hajdu-Bihar megyével, holtver­senyben az első helyet szerezték meg. Ez a verseny rámutatott ar­ra, hogy a megye ökölvívó után­pótlása jó kezekben van. Az Egri ITSK, a Gyöngyösi Honvéd és a Hatvani VSE versenyzői tudásuk Legjavát nyújtották és sportszerű­ségből, küzdőszellemből is jelesre vizsgáztak. A legtöbb pontot a HVSE versenyzői gyűjtötték. Egyé­nileg a hatvani Zsámboki, Kiss Jó- wef, Kókai, az egri Búzái és Kala- Wwcc, valamint a gyöngyösi Bukó