Népújság, 1962. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-23 / 118. szám

6 NÉPÜJSÁG 1962. május 23., szerda Gyenge játék a megyei labdarúgó-bajnokság rangadóján Elesetlik a kiesés elkerüléséért vívott harc — A tavaszi idényben még mindig veretlen a Hevesi MEDOSZ A megyei labdarúgó-bajnokság­ban elérkeztünk a 26. fordulóhoz, ■már csak négy forduló van hátra, de még sem a bajnoki cím kérdé­se, sem pedig a kiesés kérdése nem tisztázódott. A Honvéd Dobó SE neh^z akadá- M&S&K lyon jutott ke­c resztül: saját ott- tea honában szerezte meg a két pontot a Honvéd Zalka SE-től, s ezzel egypontos előny­re tett szert. A kiesés kérdését to­vább bonyolítja, hogy sem Tisza­füred, sem az Egri Spartacus nem tudott győzni, az Apci Vasas vi­szont Lőrinciben diadalmaskodott, s így két, illetve négy pontra meg­közelítette a fenti csapatokat! A hát* ralevő négy fordulóban tehát rend­kívül izgalmas mérkőzések, össze­csapások várhatók. A vasárnapi meglepetést — az apciak mellett — Füzesabony szolgáltatta, amely Egerben fektette kétvállra az Egri Spartacus együttesét. Honvéd Dobó SE— Honvéd Zalka SE 2:1 (1:0) Gyöngyös, 1500 néző. V.: Bácskái. Dobó SE: Zsilinszki - Gyetván, Lőrincz, Józsa — Jaskó. Szarka — Bolla, Juhász, Alaxai. Csendes, Tankóczi. Edző: Bóta Sándor. Zalka SE: Ambrus — Turgonyi, Czuder, Köves — Szonda, Csúzda — Kardos, Szentgyörgyi, Horváth, Csányi, Osváth. Edző: Hernádi G. Ideális labdarúgó időben, nagy­számú néző előtt került sor a me­gyei labdarúgó-bajnokság rangadó mérkőzésére, amelyen, sajnos, színvonalas játékot nem igen lát­hattak a szurkolók, sőt valamire­való küzdelem is csak időnként folyt. Az egri csapat kezdett jobban, néhány perc eltelte után azonban kiegyensúlyozott, változatos játék alakult ki. A helyzet a 20. perctől változott ismét, amikor a Honvéd Dobó SE enyhe mezőnyfölényt: harcolt ki. Egy gyöngyösi ellentámadás so­rán Szentgyörgyi már csak a ka­pussal állott szemben, de lövés he­lyett körülményeskedett és a vé­dők szögletre szerelték. A 32. perc hozta meg a mérkőzés első gólját: egy hátulról előrevá­gott labdát Alaxai lőtt kapura, A.mbrus öklözéssel hárított, de a labda pontosan az előrehúzódó Jaskó elé került, s a fedezet egyből a hálóba vágta. i:0. A másik oldalon Csányi lövését a gólvonalon mentették a védők. Szünet után heves Zalka-roha- mok következtek és az 55. percben sikerült az egyenlítés: Kardos be­adását Osváth kapásból a jobb sa­rokba vágta. l:l. Ezután változatos, de iram nél­küli küzdelem alakult ki — némi gyöngyösi fölénnyel. Ebben a já­tékrészben elég sok lövés ment Zsi­linszki kapujára, a kitűnő kapus azonban minden esetben a helyén volt. A Honvéd Dobó SE az utolsó percben, ártatlannak látszó táma­dás végén szerezte - meg győztes gólját, amikor Juhász elfutott a tétovázó Zalka-védők mellett, és a hálóba gurította a labdát. 2:1. A rangadó-mérkőzést némi sze­rencsével nyerte az egyébként kor­szerűbben játszó Honvéd Dobó SE. Jók: Zsilinszki; Gyetván, Lőrincz, Paskó, Tankóczi, illetve Köves, Horváth, Csányi. Bácskái kitűnően bíráskodott. MARINKA LAJOS Hatvani VSE— Tiszafüred 4:0 (1:0) Füzesabony, 400 néző. Vezette: Marmoly. Hatvan: Nagy — Kovács, Tóth, Gugyella - Sáfrán, Szabó - Kato­na, Fehér, Kiss, Hanti, Hegedűs. — Edző: Kókai János. Tiszafüred: Tóth — Csorna I., Ig- nácz, Ferge — Remenyik, Számos- vári — Balogh I., Balogh II., Csorna II., Balogh III., Balogh IV. Edző: Lipcsei Elemér. Tiszafüred pályaválasztó jogának felfüggesztése miatt került sor Fü­zesabonyban a mérkőzésre. Az el­ső félidőben nagy iramú, izgalmas játék alakult ki, mindkét kapu többször forgott veszélyben. Előbb Hanti lövését védte Tóth, majd a 27. percben Balogh I. ha­gyott ki nagy helyzetet. Az egyet­len gól néhány perccel a félidő befejezése előtt esett: mintaszerű támadás végén, Fehér S méterről bombázott a hálóba. i:0. A H. félidőt heves hatvani roha­mok vezették be. A vasutas-csapat mintegy negyedórán át kitűnően játszott, és gyors egymásutánban három gólt ért el. Az 51. percben Szabó lövése a felső lécen csattant, és a lepattanó labdát Kiss fejelte a hálóba. 2:0. Az 55. percben Katona 20 méte­res kapáslövése a jobb alsó sarok­ba vágódott. 3:0. A 61. percben Hanti 20 méteres szabadrúgása kötött ki a kapu jobb alsó sarkában. 4:0. Az utolsó 20 percben Tiszafüred 10 emberrel játszott, mivel egyik játékosa egy szerencsétlen esés kö­vetkeztében megsérült. HVSE-támadásokkal ért véget a mérkőzés. A látottak alapján Hatvan győ­zelme megérdemelt, a győzelmi arány akár nagyobb is lehetett Volna. Jók: Nagy, Tóth, Szabó, Fehér, Hegedűs, illetve Tóth, Ignácz, Cso­rna II. Marmoly váltakozó sikerrel ve­zette a mérkőzést. SZIGETVÁRY JÓZSEF Gyöngyösi Bányász— Rózsaszenímárton (0:0) Gyöngyös, 300 néző. Vezette: Sza­mosvölgyi. Gyöngyös: Lóczi — Varga I., Ba­logh, Vörös — Juhász, Borosi — Pethes, Varga H., Sőregi, Morvái, Szűcsi. Edző: Héthy László. Rózsaszentmárton: Mátra — Gu- bis, Kazi. Patai — Táj ti, Dorner II. — Imre III., Báti, Papp, Tóth, Im­re II. Edző: Túrán István. Sokáig a két 16-os vonal között folyt a játék, az első lövést Varga II. eresztette meg, mintegy 18 mé­ternyire a kaputól, Mátra azonban biztosan fogta a labdát, a másik oldalon Imre II. lövése foglalkoz­tatta a hazaiak kapusát. Ezután kiegyensúlyozott mezőny­játék következett, — kevés ese­ménnyel. Szünet után, az 50. percben, Ső­regi előtt nyílott gólhelyzet, a csa­tár azonban mintegy 10 méternyire a kaputól, a merészen kifutó Mát­rába lőtte a labdát. Továbbra sem változott a hely­zet, eléggé unalmas mezőnyjátékot láthattak a nézők, amelyben a ka­puk csak ritkán kerültek gólve­szélybe. A 80. percben Varga II. 20 méte­res bombáját Mátra nagy bravúr­ral ütötte ki a léc alól. A döntetlen eredmény minden­ben megfelel a látottaknak. Jók: A hátvédhármas és Borosi, illetve Mátra, Gubis, Kazi, Tajti és Dorner II. Szamosvölgyi jól vezette a mér­kőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Füzesabony! VSC— Egri Spartacus 2:0 (1:0) Eger. 200 néző. Vez.: Pogonyi. Füzesabony: Bocsi — Bemát II., Kiss, Csuhái n. — Bern át I., Túró- czi — Erős, Zajácz, Gál, Csontos, Jaskó. Edző: Túróczi János. Eger: Boros — Srej, Bóta, Polon- kai — Somodi, Réz — Pócsi, Árvái, Gyarmati, Jezoviczky, Mihályszki. Edző: Bóta János. Lendületes hazai támadások ve­zették be a mérkőzést. Az első percben Pócsi már csak a kapus­sal állott szemben, de aztán Bo­csiba lőtte a labdát. Rögtön utána Gyarmati jó helyzetben mellé lőtt, majd újabb szép támadás végén Árvái labdájával Jezoviczki tört Iá, de óriási gólhelyzetben hibázott. Hazai támadások közepette, a 13. percben Füzesabony ért el gólt: a kitörő Csontost Jezoviczki fel­vágta a büntetőterületen belül. A 11-est először az elmozduló Boros kivédte, a játékvezető a büntető megismétlését rendelte él. Másod­szorra Gál már nem hibázott. 1:0. Ezután is a Spartacus irányította a játékot, de az FVSC szórványos előrelendülései mindig veszélyesek voltak. Szünet után inkább a vendégek kezdeményeztek valamivel többet, Boros kivetődéssel tisztázott a ven­dégcsatárok elől, a másik oldalon Pócsi Polonkai lábáról szedte le a labdát. A70. percben Pócsi senkitől sem zavartatva, három méterről fölé lőtt, majd a 81. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Zajácz ügyesen átemelte Boroson a labdát, amely a hálóba hullott. 2:0. Pogonyi a 85. percben lefújta a mérkőzést, de rögtön észrevéve té­vedését, a játék folytatására adott jelet. A Spartacus néhány játékosa azonban már nem volt hajlandó visszatérni a pályára, s emiatt a játékvezető, ötperces várakozás után. lefújta a mérkőzést. A helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. Jók: Bocsi, Kiss, Zajácz, Cson­tos, illetve Boros, Bóta. Pogonyi, apróbb hibáktól elte­kintve, megfelelően vezette a mér­kőzést. BALOGH BÉLA Hatvani Kinizsi— Egri Előre 2:0 (1:0) Hatvan, 400 néző. Vez.: Nemes. Hatvan: Bata — Sárközi, Schmidt, Eperjesi — Koczka, Barna — Zám- bó, Kovács, Román, Szendi, Pet- rovics. Edző: Seres Gyula. Eger: Kelemen — Le zsák, Mata, Huszár — Szász, Kerékgyártó — Tóth, Hevér I., Petrényi, Palotai, Kiss. Edző: Jáhn Aladár. Az. esőtől felázott, csúszós talaj alaposan megnehezítette a játéko­sok dolgát. Kezdetben mindkét kapu egyformán forgott veszély­ben, de a Kinizsi támadásai jóval átgondoltabbak és lendületesebbek voltak. A 18. percben parázs jele­net adódott a vendégek kapuja előtt, végül Zámbó labdáját Román a kapust is kicselezve, küldte a hálóba. l:0. A másik oldalon Kiss futott el, de lövésszerű beadása a kapu mellé szállt. Szünet után egy darabig a ven­dégek irányították a játékot, nagy küzdelem alakult ki az egyenlítő gólért. Tóth két nagy lövését bra­vúrral hárította Bata. A mérkőzés sorsa a 80. percben dőlt el, amikor az egyik védőjátékos kézzel ért a labdához és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Sárközi értékesí­tette. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen a jóval több helyzetet teremtő Kinizsi megérdemelten nyert. Jók: Bata, Schmidt, Zámbó, Román, illetve Szász, Tóth, Kiss. Nemes jól kézben tartotta a mérkőzést. BEZZEG ATTILA Gyöngyösi Vasutas— Recski Bányász 2:0 (0:0) Gyöngyös. 200 néző. Vez.: Koncz. Gyöngyös: Nagy - Patócs. Gei­ger, Ivádi II. — Szécsényi, Madár — Bella, Murányi, Kovács, Berta, Csesznok. Edző: Ivádi László. Recsk: Földi - Szabó, Bódi I., Bódi II. — Maruzs I., Borsos — Orosz. Horváth, Tarjáni, Maruzs II., Puporka. Edző: Dombóvári J. Az első nagy helyzet a vendégek kapuja előtt nyílott, de Bella be­adásáról lemaradtak a belsők. A Vasutas csakhamar átvette a játék irányítását, Murányi lövése az ol­dalhálót találta el, majd három gyöngyösi szöglet után Berta lapos íövése foglalkoztatta Földit. A fél­idő utolsó perceiben támadásba lendült a Recski Bányász, de a jól tömörülő hazai védelem — Geiger- rel az élen — mindent hárított. Az első gól az 58. percben esett, amikor Bella két védőtől szoron­gatva, Földi mellett küldte hálóba a labdát. 1:0. Nem sokkal később tovább nőtt a hazaiak előnye: Berta Szécsényi elé pendítette a labdát, aki lapo­san a jobb sarokba vágta. 2:0. Heves hazai támadásokkal ért vé­get a küzdelem. A látottak alapján Gyöngyös na­gyobb arányban is ' győzhetett volna. Jók: Geiger, Ivádi II., Madár, Bella, Berta, illetve Földi, Bódi I., Maruzs I.i Horváth. Koncz kitűnően vezette a végig sportszerű mérkőzést. JANKOVITS JENŐ Lőrinci Vasas— Apci Vasas 1:3 (1:1) Hevesi MEDOSZ— Honvéd Korvin SE 1:1 (1:1) * A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. H. Dobó SE 26 18 5 3 66:24 41 2. H. Zalka SE 26 18 4 4 57:23 40 3. Rsz.-márton 26 11 8 7 59:39 30 4. H. Kinizsi 26 12 6 8 37:26 30 5. Heves 26 11 7 8 34:33 29 6. Gy. Vasutas 26 11 6 9 43:40 28 7. Gy. Bányász 26 9 9 8 36:41 27 8. Egri Előre 26 9 8 9 28:33 26 9. HVSE 26 9 6 11 32:28 24 10. Recsk 26 8 8 10 38:42 24 11. Lőrinci 26 9 5 12 48:50 23 12. H. Korvin SE 26 8 6 12 47:47 22 13. Füzesabony 26 9 3 14 32:47 21 14. E. Spartacus 26 5 9 12 29:53 19 15. Tiszafüred 26 6 5 15 25:52 17 16. Apc 26 5 5 16 29:62 15 A Recsk—Honvéd Dobó SE mér­kőzés két pontját nem 0:0-ás gól- aránnyal, hanem a pályán elért 2:l-es gólaránnyal kapta a Honvéd Dobó SE. Május 27-én rendezik meg a ha­gyományos Mátra Kupa természet- járó versenyt, amelynek sorsolását május 14-én tartották meg. A részvevő csapatok május 26-án, 17 órakor találkoznak a gyöngyösi vasútállomáson, az esetleges ké­sőbb érkezők találkozási helye: IV-es számú iskola (Petőfi u. 75.). A szállás is ezen a helyen lesz. A verseny iránt hatalmas érdek­lődés nyilvánul meg. Az eredmény- hirdetésre és díjkiosztásra május 27-én, délután 14 órakor, a helyszí­nen kerül sor. A versenyzőket in­nen autóbusszal szállítják a gyön­gyösi vasútállomásra, közvetlenül a díjkiosztás után. A Népújság toló-llppjei 21. hét: ! 1. Vasas—Trnava I 2. MTK—Ostrava 1 3. Dinamo Zágráb—FTC 1 x 4. Cr. Zvezda—Bp. Honvéd 1 5. Juventus—HR Kralové 1 6. Atalanta—Partizán Belgrad x 1 7. Bologna—Bratislava 1 8. Fiorentina—Vojvodina 1 9. DVSC—DVTK 1x2 10. Sz. Építők—Cegléd x 1 11. Szombathely—BVSC 1 x 12. Kaposvár—B. Spartacus 1 2 Pótmérkőzések: 13. KISTEXT—Ganz-MAVAG 2 x 14. Szállítók—Oroszlány 1 x 15. Budafok—ZTE 1 16. Pénzügyőr—Sopron 1 A totó nyereményei: beérkezett 535 225 szelvény. Felosztásra került 963 405 forint. 12 találatos 5 darab, 48 170 forint, 11 találatos 136 da­rab, 1171 forint, 10 találatos 1380 darab, 232 forint egyenkénti nye- I remény. Uttörősport Eger város anyakönyvéből egyéni: l. Vargyas (Egercsehi) 3U, 2. Kormos (Balaton) 210, 3. Vltá- nyi (Bélapátfalva) 204. Péter vásári körzet. Fiú, csapat: 1. Pétervására 1015, 2. Tarnalelesz 1009, 3. Bükkszék 997. Leány, csapat: 1. Pétervására 830, 2. Egerbocs 824, 3. Istenmezeje 763. Fiú, egyéni: 1. Szabó (Tama- lelesz) 250, 2. Huszár (Bükkszék) 227, 3. Balázs (Tarnalelesz) 223. Leány, egyéni: 1. Sály (Pétervásá­ra) 221, 2. Göböly (Egerbocs) 217, 3. Balázs (Tarnalelesz) 191. Recski körzet. Fiú, csapat: 1. Recsk 1125, 2. Mátraballa 1051, 3. Mátraderecske 928. Leány, csapat: 1. Recsk 939, 2. Mátraballa 913, 3. Párád 843. Fiú egyéni: 1. Gács (Mátraballa) 269, 2. Ostoróczky (Recsk) 250, 3. Praveczky (Recsk) 298. Leány, egyéni: l. Fónad (M-derecske) 234, 2. Zám (Recsk) 216, 3. Forgó (Mátraballa) 206. A pétervásáii járási döntő ered­ménye. Fiú, csapat: 1. Recsk 1109, 2. Mátraballa 1100, 3. Pétervására 996. Leány, csapat: Recsk 895, 2. Mátraballa 846, 3-4. Párád 790, Pé­tervására 790. Fiú, egyéni: 1. Ostoróczky Jó­zsef (Recsk) 270. Leány, egyéni: 1. Fónad Ida (M-derecske) 246. (Sulyok) Nagy Andrea, Polgár György* Szekeres Éva, Vincze Ervin, Csiz­madia Géza Ottó, Csóka Malvin* Hegedűs Cecilia, Lang István, Makó Csilla, Sári Enikő Katalin, Tóth Csaba, Vitéz Béla, Veréb Tibor, Balázs Béla, Balázs Csaba, Fehérvári Agnes, Mester Katalin, Pusztai Zsuzsanna, Rófusz Béla, Tóth Ágnes, Danó Rudolf. Házasságot kötöttek: Papp Ist­ván Lajos—Balázs Gabriella, Schwarcz Vilmos—Szőke Magdol­na, Csabai Sándor Lajos—Veres Éva Ilona, Csirke Mihály—Hege­dűs Ilona, Rokkó Pál—Horváth Mária, Pere László—Mészáros Margit, Csősz István—Forst Erika Vilma, Kós István Sándor—Papp Magdolna, Barna Gábor—Ficzek Julianna, Majoros János—Kozma Piroska, Szeredi Kálmán—Módos Erzsébet, Czuczai Zoltán—Hanus Klára Mária, Gulyás Sándor—Im­re Mária, Kemenes György—Szabó Irén, Bartos Dénes—Domboróczky Anna Veronika* Vámosi József— Hágen Margit, Sütő András— Abócaki Ilona, Molnár Jenő Mi­hály—Csegezi Katalin, dr. Zana Béla—Krupa Ilona Mária. Meghaltak: Barta János, Bíró Mihály, Máj er György, Antal Ist­vánná (Kiss Ilona)* Gál Sándor* Varga József né (Káli Matild), Fial- kovics Ferencné (Bíró Kataliríj* Bencsik László, V.eres Márta* Barta Pálné (Barta Terézia), Né­meth Ferenc és Németh István* Papp Jánosné (Józsa Mária), Far­kas András, Elek Miklósné (Erdé­lyi Mária), Botár Ferenc* Romany Kálmánné (Dobó Julianna), Du- dik Anna, Miszterka György* Dá­vid Ferencné (Mlinkó Katalin)* Losonczi Andrásné (Varga Erzsé­bet), Koczka Ferenc, Farkas Já­nosné (Tóth Margit). Molnár Mik­lós* Domboróczky József, Bocsik Józsefné (Szabó Amália), Fekete Miklós és Fekete Sándor, Puporka Csaba, Csirke Andrásné (Tóth Mária), Kutás János, Sütő Imre Antal, Musinszky Sebestyénné (Nagy Mária), Bánffy Ignác, Hell- mann Adolf, Jezsoviczki János, Ivádi Zsuzsanna, Hegyi Ildikó, Bállá Zsigmondné (Szloboda Ilo­na), Szeredi András, Farkas Ber- nátné (Pogonyi Szidónia), Herenik István, Koczka András, Bársony Miklós, Nagy Istvánná (Alattváni Borbála Izabella); Cseh Bertalan­ná (Pillinger Anna), Gál Miklós­né (Forgács Anna), Bakos István. Veres Márta. Asztalitenisz Egri Dózsa—Bélapátfalva 16:2. Ifjúságiak: Egri Dózsa—Bélapát­falva 4:1. Selyp—Besenyőtelek 10:8. Ifjú­ságiak: Selyp—Besenyőtelek 3:2. Bélapátfalva—Petőfibánya 15:3. Ifjúságiak: Bélapátfalva—Petőfi­bánya 3:2. Egri Helyiipar—Füzesabony 14:4. Ifjúságiak: Füzesabony—Egri He­lyiipar 5:0. Karácsond—Káli Pedagógus 14:4. Ifjúságiak: Karácsond—Kid 5:0. Gyöngyösi Vasas—Selyp 10:8. If­júságiak: Gy. Vasas—Selyp 5:0. Bélapátfalva—Egri Helyiipar 12:6. Ifjúságiak: Bélapátfalva—Egri He­lyiipar 3:2. HVSE—Káli Pedagógus 18:0. If­júságiak: HVSE—Káli Pedagógus 5:0. Lőrinci Vasas—Karácsond 18:0. Ifjúságiak: Lőrinci—Karácsond 3:2. Petőfibánya—Egri Művész 17:1. Ifjúságiak: Egri Művész—Petőfibá- n3'a 3:2. Bélapátfalva—Selyp 10:8. Ifjúsá­giak: Bélapátfalva—Selyp 3:2. Petőfibánya—Gy. Vasas 15:3, If­júságiak: Petőfibánya—Gy. Vasas 3:2. Egri Dózsa—Egri Művész 10:8. Ifjúságiak: Egri Dózsa—Egri Mű­vész 3:2. A felnőtt bajnokságban tovább­ra is a Lőrinci Vasas vezet, a HVSE, Egri Dózsa, Bélapátfalva és Petőfibánya előtt, míg az ifjú­ságiaknál Egri Dózsa, Lőrinci Va­sas, Gyöngyösi Vasas a sorrend. Ideiglfnesen megoldódik a hevesi úszómedence ügye Ismeretes, hogy a hevesi uszoda vizének rendkívül magas hőmér­séklete miatt az elmúlt évben meg­torpanás állott be a hevesi úszó­sportban. A felmerült probléma megoldá­sára a községi tanács rendelkezé­sére állanak az anyagi eszközök, de arra vonatkozólag, hogy gyógy­medence épüljön a gyógyulást ke­resők részére, — még a mai napig nem készültek el a tervek, s úgy látszik, hogy ez a probléma végle­ges formában az idén sem fog megoldódni. A nehézségeken sokat töprengett az úszósporttal foglalkozók lelkes tábora, amely legutóbb javaslatot tett a község vezetőinek: a mos­tani gyermekmedencét bővítsék Iá úgy, hogy abban egyméteres víz álljon a gyógyulást keresők rendel­kezésére, így a sportolók és a strandolok zavartalanul használ­hatják majd a nagymedencét. A betegeket a jövőben nem za­varja a fiatalok zaja sem, mert a parkosított részen túl, a jövőbeni 50 méteres medence területén, az úszószakosztály tagjai társadalmi munkában külön játszóteret létesí* tenek! Mindezek után most már valóban elkezdődhet a komoly sport, amely­nek eredményei minden bizonnyal már az ősz folyamán mutatkozni fognak. A községi tanács mintegy 10 000 forintot költött a szakosztály felszerelésére. Vízilabda-kapukat, két csapat részére nadrágokat, sap­kát, labdákat, fürdőköpenyeket vá­sárolt, azonkívül pályaelválasztó köteleket is beszerzett, a hevesi járásban megalakult a járási úszó­szövetség is, amely egyelőre két sportkört, a hevesit és a tarnamé- rait irányítja. Reméljük azonban, hogy e két utóbbi község vízisport­jának sikerein felbuzdulva, továb­bi községekben is lehetőség nyílik úszószakosztály alakulására! Heves és Tárnáméra úszói egyéb­ként közösen készülnek fel a nyári versenyekre, amelyeken szeretné­nek majd jó eredményeket elérni. KISS MIHÁLY A Kilián labdarúgó- bajnokság állása: 1. Gy. M. T. 12 12 _ __ 48: 4 24 2. Hatvani G. 12 11 — 1 52: 7 22 3. Gy. Gimn. 11 7 1 3 28:20 15 4. Egri D. G. 11 5 2 4 22:14 12 5. Egri ITSK 12 3 1 8 8:21 7 6. Egri Spart. 11 3 — 8 3:30 6 7. E. Gárd. G. 12 2 1 9 9:30 5 8. Gy. Spart. 11 1 2 8 6:29 4 9. Gy. Medosz 3 — 1 2 4:12 1 10. H. Kin. 1 — — 1 0: 9 A két utolsó helyezett csak ta­vasszal kapcsolódott be a küzdel­mekbe. Olvassa! Terjessz« I a KÉPÚJSÁGOT NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Papp János Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 33. Gyöngyös, Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. A verpeléti, egri, bélapátfalvi, pétervásári és recski körzetben befejeződtek az úttörő négytusa egyéni és csapatbajnokság küz­delmei, sőt, a pétervásári járás­ban lebonyolították a járási dön­tőt is. Verpeléti körzet. Fiúcsapat: l. Verpelét 1112 pont, 2. Kerecsend 941, 3. Demjén 909. Leány csapat: 1. Verpelét 944, 2. Kerecsend 663, 3. Egerszalók 644. Fiú, egyéni: 1. Fülöp (Verpelét) 238, 2. Lakatos (Kerecsend) 236, 3. I Bán (Verpelét) 232. Leány, i egyéni: 1. Sály (Verpelét) 224, 2. Miklós (Verpelét) 195, 3. Petrény (Verpelét) 186. Egri körzet. Fiú, csapat: 1. Ostoros 1010, 2. Makiár 989, 3. Andomaktálya 902. Leány, csapat: 1. Makiár 916, 2. Andomaktálya 844, 3. Novaj 820. Fiú egyéni: 1. Pócsik (Makiár) 234, 2. Bartók (Ostoros) 230, 3. Barta (Ostoros) 229. Leány egyéni: 1. Csont (Makiár) 210, 2. Karanyicz (Andomaktálya) 197, 3. Bagó (Makiár) 185. Bélapátfalvi körzet. Fiú, csapat: 1. Bélapátfalva 1197, 2. Balaton 1169, 3. Egercsehi 1059. Leány, csapat: 1. Egercsehi 981, 2. Bélapátfalva 890, 3. Balaton 874. Leány, egyéni: 1. Csuhány (Bél­apátfalva) 338, 2. Sulyok (Balaton) 286, 3. Pataky (Balaton) 281. Leány Születtek: Dávid Johanna Márta, József Péter, Juhász Imre, Né­meth Tünde, Nagy Attila, Puso- mai Ágnes, Tasi Ibolya, Toldi Csillag, Gáspár Gábor, Mezei Éva Mária, Kovács Edit, Koós Anna, öcsödi-Kiss Viktória, Sas Márta, Stefán Zsuzsanna, Tábori Attila József, Farkas Judit, Karanyicz Éva* Barta Róbert, Berki Irén és Berki Ilona, Kun Attila, Lakatos Mária, Leszkóczi Oszkár, Asszonyi László, Bordás Erika Éva, Botos Rafael, Czeglédi László, Czakó Erika* Rezső Rítta, Szűcs Ildikó, Bajzát Terézia, Farkas Tamás, Hevesi János, Kiss Zoltán, Kovács Anna Eszter, Váradi Sándor, Be- reczky Péter Tibor, Bíró József, Hanyi Péter, Jónás Csilla, Kozma Magdolna, Németh Ferenc és Ist­ván, Pásztor István* Czudar Ká­roly, Cseszneg László, Fridel Kata­lin, Kállai Ferenc, Pető Edit, Ve- szelszki Ferenc, Bódi István, Koczka Ferenc* Kerék Gyula, Ba­lázs Mária, Fónagy Edit, Marczis Ibolya, Németh Mihály, Puporka Viola* Sóti Klára, Szekeres György János, Puporka Zoltán, Szamosvölgyi János András, Ko­vács Miklós* Karanyicz József, Kovács Géza* Uzelman Ágnes, Eged József, Eke Katalin* Kocsa Zsolt* Mohácsík Judit, Szabó ÉVa, Tóth Attila, Kormos Ildikó, Góbor István László, Kovács Márta Ka­talin* Nagy László Jenő, Nagypal Zoltán* Nagy Mária, Balázsy At­tila László, Pálfi Tihamér, Strider Tibor, Szálkái Attila* Farkas Edit, Gyükeri Erzsébet, Horváth Emese Beatrix, Válint Lajos, Dorkó Ág­nes, Dombóvári Mária, Kockás Il­dikó* Csala Rita, Görömi Ottó, Hegyi Ildikó, Kakuk József, Kor­mos János, Krajcsovics Zoltán, Lipthay Ágnes* Molnár Sándor, Vincze Mária, Antal Ferenc, Bu- cholcz László Zoltán* Csongrádi Róbert, Farkas Tibor, Ivády Gá­bor, Kelemen Györgyi, Kiss Anna Mária, Kovács Gyula, Molnár Ju­dit Anna* Sebők József, Göböly Ildikó Mária* Szabó Éva, Hor­váth Ildikó, Kállai Ernő, Murányi Zsuzsanna, Vince Éva, Csontos Ibolya, Homonnai Éva, Malacsik Emil, Radics Katalin, Turcsányi Agnes, Tóth Sándor, Botos Mar­git* Czuczor Péter, Gulyás Géza Bertalan, Lionkó Katalin, Dorkó József, Kovács László* Petrény Ágnes, Szabó Jenő, Koós Margit, Pető Mária, Adorján Attila, Ka­ranyicz Agnes, Kovács Terézia, 125-ÖS DANUVIA, jó állapotban, olcsón eladó. Eger, Diófakút u. 3. FÜRÉSZPORT, vidékre vagon­tételben szállít a Bútorlap és Fa­áru Kisipari Termelő Szövetkezet, Bp., IV., Tavasz u. 39-41. AZONNAL PÉNZHEZ JUT! Hasz­nált könyvekért, sorozatokért elő­nyös árat fizet a Miskolci Antik­várium megbízottja május hó 24. és 25-én GYÖNGYÖSÖN tartandó felvásárlási napokon. Bővebb fel­világosítás a Török Ignácz n. 28. sz. alatti könyvesboltban. MORZSOLT kukorica eladó. Eger, Somogyi u. 3. NŐI fodrászsegédet azonnal fel­vesz Szaniszlóné, Feldebrő. 7000 KM-T futott piros Danuvia* mindennel felszerelve és átalakít­va áron alul eladó. Nagy Lajos* Sírok, Kőkút. EGY db szamár, hétéves, fogat­tal együtt eladó. Füzesabony, Széchenyi u. 33. EGERBEN, Üjsor u. 65. sz. fél­ház, félkerttel eladó. Azonnal be­költözhető. ÉRTESÍTJÜK kedves vásárlóin­kat, hogy május 28. és június 2. között, leltározás miatt az áruki­adás szünetel. ÉM Papír és Iroda­szer Értékesítő Vállalart egri lera- kata. SZEMÉLYGÉPKOCSI motor árért fizetési kedvezménnyel eladó. Ró­zsaszentmárton, Élmunkás u. 10. IU«l!ll!|!ll!lI!Í|!IIJII!(aitllll!l||iailli!ail*i;i!:SII|(lliT MINDENFÉLE KáEFITOS­JÄViTÄSI MUNKÁT vállalunk Gyors és jó minőségű mun­kával szolgáljuk ki meg­rendelőinket. Hevesi Építő és Javító Ktsz Heves, Fő út 39. 4iBiiiiiaiiaiiBiiBiiiiiaMiiiB!iBfiii>aiii!iaiiaiiiiiB!>inaiin Közületek figyelem! VÄTTÄRUHÄ MUM&ÄRUHÄ szükségletéről most gondoskodjon! Kaphatók a Bizományi Áruházban, Eger, Zalár József utca. Telefon: 57—07. sz.