Népújság, 1962. március (13. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-13 / 60. szám

6 fTBPÜ JS AG 1962. március 13., kedd Csapataink két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel folytatták a tavaszi idény küzdelmeit Ez történt az NB Ill-ban Vasárnap, a tavaszi idény máso­dik fordulójában az Egercsehi Bá­nyász csapata vivta ki legjobban magának az elismerést, az elmúlt vasárnap Debre­cenben, a D. Honvéd ellen 3:0-ra győző Bp. Tűzoltó Dózsát fektette idegen­ben kétvállrai Az értékes győ­zelem a 3. helyre hozta fel Egercse­hi együttesét. Az Egri Dózsa, jó kezdés után, elké- nyelmeskedte a mérkőzést, ellenfe­le, a Debreceni Honvéd kiegyen­lített, s a második félidőben csak hatalmas harc után sikerült Eger­ben tartani mindkét bajnoki pon­tot. A Gyöngyösi Spartacus eléggé balszerencsés mérkőzést vívott ott­honában Hajdúszoboszló ellen. A mérkőzés döntetlenül végződött, s így a gyöngyösi csapat továbbra is a kieső zónában maradt. Petőfibá- nya nem tudta megközelíteni sem elmúlt vasárnapi teljesítményét, és valós vereséget szenvedett a Sas­halmi Elektronikus együttesétől. Egri' Dózsa— Debreceni Honvéd 3:2 (2:2) Eger, 3500 néző. V.: Szentesi. Egei’: Papp — Szász, Mészáros, Révász — Várallyay, Kelemen — Handó, Bostai, Usztöke. Nagy L, Csizmadia. Edző: Nagy István. A kitűnően kezdő egri csapat már az 5. percben megszerezte a vezetést. A baloldalon kiugró Han- dót a védők szabálytalanul szerel­ték a 16-os oldalvonalánál. Handó rúgta a szabadot, a labda kereszt­ben elsuhant a védők mögött, és a helyzetet felismerő Nagy I. futtából a bal felső sarokba vágta. 1:0. Szinte állandóan a debreceniek térfelén folyt a játék, s a 9. perc­ben újabb gól jelezte az egriek fö­lényét: Csizmadia ívelt beadását a kapus csak kiütni tudta, a labda Nagy I. elé került, akinek ballábas lövése, az egyik védő fejét érintve, jutott a léc alá. 2:0. A másik oldalon a debreceni kö­zéphátvéd 25 méteres, jobb sarokba tartó bombaszabadrúgását Papp re­mek vetődéssel ütötte szögletre, majd ellentámadás során Bostai ballábas lövése centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. Ezután fokozatosan esett a játék irama, az egriek mintha megelégel­ték volna a kétgólos vezetést, ké­nyelmesen, lassan szőtték támadá­saikat, így fokozatosan játékba lendült a Honvéd is. Nyolc perccel a félidő befejezése előtt, egri támadások közepette, váratlanul esett a vendégek szépítő gólja: a kitörő Tuschingert Mészá­ros a 16-oson belül felvágta, a meg­ítélt büntetőt a debreceni közép­hátvéd értékesítette. 2:1. Még ebben a percben Tuschinger pontos labdával indította el a bal- összekötőt, aki néhány lépés után a késlekedő védők és a feleslege­sen kimozduló Papp mellett a kapu jobb sarkába lőtt. 2:2. A 44. percben Nagy I. hibázott döntő helyzetben. Szünet után Bostai 25 méteres lö­vése a kapufán csattant, rögtön utána ugyancsak Bostai ívelt lab­dáját a kapus ujjheggyel nyomta a léc, fölé. Eger nagy erővel táma­dott, a nagy igyekezetbe azonban sok hiba csúszott. Főleg a sok rossz labdaleadás láttán volt elége­detlen a közönség. És ahogyan az ilyenkor lenni szokott, az ideges kapkodásban jóformán semmi sem sikerült. Egy baloldali támadás vé­gén az egyik debreceni védő kézzel ért a labdához, a játékvezető ll-est ítélt. Várallyay futott a labdának, de rosszul «helyezett lövését a ka­pus könnyedén hárította . . . A másik oldalon Révász az utol­só pillanatban becsúszva menített a kiugró Tuschinger elől. A 76. perc­ben dőlt el a mérkőzés sorsa: Usztöke ugrott ki a labdával, lö­vése a kimozduló kapusról ponto­san Handó elé pattant, s a szélső közvetlen közelről a hálóba továb­bította. 3:2. Az Egri Dózsa jól kezdet, s ek­kor úgy látszott, hogy nagy ará­nyú vereséget mér ellenfelére. 2:0 után azonban beleesett abba a hi­bába, hogy nem fokozta, hanem lelassította a játék iramát, s ez egy perc alatt bekapott két góllal bosszulta meg magát. Szünet után nagy akarással har­colt az egri csapat, de a kapko­dásra, idegességre jellemző a rosz- szul rúgott ll-es és a sok kihagyott gólhelyzet! Végül szerencsés góllal sikerült az egyébként megérdemelt győzelmet biztosítani. • Egyénileg Pappnak volt néhány szép védése, a második gólnál azonban nem kellett volna kimoz­dulnia. A hátvédhármasban Révász nyújtotta a legjobb teljesítményt, a két fedezet vegyes benyomásokat keltett. Elöl Handó rossz felfogás­ban játszott, az is igaz ugyan, hogy különösen az első félidőben nem kapott megfelelő labdákat. Bostai- nak ezúttai kevés megoldása sike­rült. Usztöke távol van legjobb formájától, Nagy I. „megtette a magáét”, és a mezőnyben végzett építő munkáján kívül két góllal is hozzájárult a győzelemhez. Csizma­diától láttunk néhány szép elfu­tást, Somsályhoz képest, javuló formát mutatott. 1 Szentesi játékvezető kitűnően mű­ködött. Szerdán. 15 órakor Egerben az Egri Dózsa—Borsodi Bányász barát­ságos mérkőzés kerül sorra. Gyöngyösi Spartacus— Hajdúszoboszló 1:1 (1:1) Gyöngyös, 1700 néző. Vezette: Losonczi. Gyöngyös: Csaba — Kévés, Trei­ber, Somodi — Trencsényi, Szerda­helyi — Potye, Borosi, Bánhidi, Ba- ranyi, Keszthelyi. Edző: Csizmarik Imre. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, éppen ezért a 12. perc­ben hideg zuhanyként hatott a vendégek vezető gólja: Csaba rá­rajtolt egy előrevágott labdára, mi­előtt azonban elcsíphette volna, Treiber fölöslegesen közbe avatko­zott, a labda róla az ellenfél kö­zépcsatára elé jutott, aki 11 méter­ről az üresen hagyott kapuba lőtt. 0:1. Heves gyöngyösi rohamok követ­keztek ezután és a fölény a 30. percben góllá érett: Potye beívelt szögletét Treiber nagy erővel a jobb felső sarokba fejelte. l:l. A félidő hátralevő részében a hazai csapat sokat támadott, a csa­tárok azonban sok jó helyzetet hagytak kihasználatlanul. A II. félidőt is lendületes gyön­gyösi rohamok vezették be. A 49. percben Keszthelyi két ízben is már csak a kapussal állott szem­ben, de először a vetődő kapusban akadt el lövése, másodszorra pedig rosszul találta el a labdát, amely a kapu mellé jutott. Három perc múlva ismét a mozgékony Keszt­helyi előtt nyílott helyzet, ő azon­ban közelről a felső lécre fejelte a labdát! A 65. percben Treiber és Baranyi helyet cserélt egymással, de a cse­re sem segített a szemmel látha­tóan balszerencsés gyöngyösieken. A 90 percből mintegy 75 percen át a vendégek térfelén folyt a já­ték. Hogy mégis döntetlen lett az eredmény, azt a kétségtelen bal- szerencse mellett, a támadósor gyenge formája magyarázza. A ki­esési zónában álló Gyöngyösi Spar- tacusnak nagyon kellett volna a másik bajnoki pont is! Egyénileg Csaba kevés dolgát jól végezte. A hátvédhármasból Somo­di emelkedett ki magabiztos játé­kával. Treiber teljesítményét le­rontja a kapott gól előtti könnyel- műsködése, Kévés a II. félidőben jött fel. Trencsényi a védekezésben jeleskedett, Szerdahelyi váltakozó sikerrel harcolt. A támadósorban — annak ellenére, hogy sok gól­helyzetet kihagyott - Keszthelyi bizonyult a legjobbnak. Mellette Bánhidi vétette magát észre né­hány jó beadással, a többiek for­mán kívül játszottak. Losonczi játékvezető jól vezette, a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Sashalom— Petőfibánya 3:1 (1:0) Sashalom, 400 néző. Vez.: Sági. petőfibánya: Kovács — Plessek, Sándor, Forgács — Tóth I., Takács — Fehér. Gelics, Szarvas, Gáldi, Bócsó. Edző: Takács László. A kifogástalan talajú pályán rög­tön a hazai csapat lépett fel táma­dólag, s perceken át, szinte szóhoz sem engedte jutni a rendkívül gyenge napot kifogó petőfibányaia- kat. A korszerű, gyors, helycserés sashalmi támadások alaposan za­varba hozták néhányszor a vendé­gek védelmét, noha a petőfibányai csatárok sokszor hátra mentek se­gíteni. Szerencsés módon esett a hazaiak első gólja. A jobbösszekötő hozta fel a labdát, amely a szerelni aka­ró Takács lábáról Sándor elé pat­tant, s a középhátvéd lábát érint­ve, a hálóba perdült. 1:0. öngól. Továbbra is a kitűnő erőben levő hazaiak kezdeményeztek többet, Petőfibánya szórványos ellentáma­dásai nem sok veszélyt jelentet­tek. Egy ízben Szarvas 30 méteres, ejtett labdája a felső lécről jutott az alapvonal mögé. Szünet után 10 percen át a ven­dégek lendültek támadásba, ezek a támadások azonban, főleg Szarvas egyénieskedésén hiúsultak meg. Az 57. percben Feliért szabályta­lanul akadályozták a védők, a sza­badrúgás elvégzése után Szarvas a felső lécre fejelte a labdát, amely Gelics elé pattant, s az összekötő újabb fejesével szemben a kapus már tehetetlennek bizonyult. 1:1. A mérkőzés sorsa a 73. percben dőlt el, amikor a középcsatár a késlekedő Plessek és Sándor rhel- lett közelről a hálóba lőtt. 2:1. Sú­lyos védelmi hiba! Petőfibánya feladta a harcot, és térfelére szorult. A 84. percben a balszélső átjátszotta Plesseket és Sándor kíséretében, éles szögből a hálóba gurította a labdát. 3:1. Ez is védelmi hiba volt! Sashalom — bár szerencsés gólok­kal — megérdemelten győzött a gyenge napot kifogó Petőfibánya ellen. Főleg a négy kulcsember, ezek között is Szarvas gyenge já­téka volt szembetűnő. Egyénileg Kovácsnak akadt né­hány szép védése, talán a harma­dik gólt védhette volna. A hátvéd­hármasban Forgács igyekezete di­csérendő. A két fedezet gyenge tel­jesítményt nyújtott, a támadósor­ban csak Gelics gyorsaságát említ­hetjük meg, a többiek mélyen for­májuk alatt szerepeltek. Sági jól vezette a mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY Egercsehi Bányász— Bp. Tűzoltó Dózsa 1:0 (0:0) Kőbányai út, 200 néző. Vezette: Kopj ári. Egercsehi: Selmeczi - Balogh, Szűcs, Bóta — Tengely, Török — Takács, Dudás, Egyed, Czifrik. Hi­dasi. Edző: Szentmarjay Tibor'. Jó talajú pályán, már az első perctől kezdve változatos, nagy iramú küzdelem alakult ki. Későbo mindinkább a jó erőben levő ven­dégek vették át az irányítást, egy ízben Takács elől' csak szabályta­lanság árán tudtak menteni a vé­dők, majd Hidasi lövése kerülte el a kaput. A félidő második felében már a Tűzoltó Dózsa is többször szóhoz jutott, de a jól záró egercsehi vé­delem, élén a kitűnő Selmeczivel, mindent tisztázott. Szünet után Egercsehi ragadta magához a kezdeményezést, szép formás támadásokkal közelítette meg ellenfele kapuját, a hazai vé­dők azonban mindent elkövettek — sokszor durvaságokat is —. hogy megmentsék kapujukat a góltól. A vendégek nyomása a 64. percben érett góllá: Tengely ívelt szabad­rúgását a balösszekötő hanyattve­tődve akarta hárítani, a labda azonban leperdült róla, pontosan Takács elé, aki öt méterről a há­lóba lőtt. 1:0. Állandósultak a vendégek táma­dásai, az utolsó percig jelentős Egercsehi mezőnyfölény mellett folyt a tbvábbra is durvaságokkal tarkított játék. Egy ízben például a kapus a rá­támadó Egyedet valósággal leütötte, de ez az eset is megtorlatlan ma­radt. Az Egercsehi Bányász főleg a II. félidőben nyújtott, erőtől duzzadó, kitűnő játékával, lelkesedésével akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Egyénileg Selmeczi jól védett, a hátvédhármas legjobbjának Szűcs bizonyult, Balogh jobban játszott, mint az elmúlt vasárnap, Bóta a II. félidőben jött fel. Tengely kö­rültekintően látta el feladatát, Tö­rök sok jó támadást indított el. Takács volt a csapat egyik leg­jobb játékosa. Dudás és Czifrik a kelleténél többet tartották maguk­nál a labdát, Egyed főleg a máso­dik félidőben sokat vállalt magára, Hidasi néhány jó elfutás mellett a védelemnek is sokat segített. Kopjári jól vezette a mérkőzést, bár szerintünk a hazai kapust, Egyeddel szemben elkövetett sport­szerűtlenségéért, kiállítással kellett volna büntetnie. EGYED JÓZSEF * A csapat szerdán Egercsehiben az SBTC együttesével játszik edző­mérkőzést. Az NB III. állása: ÉSZAK: 1. Nagybátony 17 11 4 2 32:13 26 2. Baglyasalja 17 8 5 4 24:13 21 3. Sashalom 17 8 5 4 31:20 21 4. Saig. KSE 16 9 3 4 32:22 21 5. Ikarus 16 8 5 3 29:20 21 6. Petőfibánya 17 9 — 8 37:24 18 7. Kar tál 17 7 4 6 26:25 18 8. Chinoin 17 6 4 7 31:31 16 9. Gázművek 17 5 6 6 23:31 16 10. Kisterenye 16 4 8 4 19:27 16 11. GD. Hajó 16 6 3 7 26:28 15 12. Vác 17 5 5 7 22:29 15 13. V. Dinamó 17 5 4 8 15:21 14 14. Salg. Zom. 16 3 5 8 28:35 11 15. V. Kábel 17 2 5 10 15:31 9 16. Kazár 16 1 6 9 17:37 8 A félbeszakadt SKSE—Kisterenye eredményét nem számítottuk be. ÉSZAKKELET: l^M. Bányász 17 12 3 2 42:16 27 2^ Eger 17 11 4 2 39:24 26 3. Egercsehi 17 9 3 5 31:22 21 4. Somsály 17 7 5 5 35:24 19 5. D. Honvéd 17 8 3 6 20:19 19 6. Ny. MTE 17 5 7 5 25:17 17 7. H.-szoboszló 17 7 3 7 28:30 17 8. D. Gcs.-gyár 17 7 2 8 32:24 16 9. Rudabánya 17 6 4 7 30:27 16 10. D. Kinizsi 17 7 2 8 26:30 16 11. Gyöngyös 17 4 6 7 21:29 14 12. MMTE 17 6 2 9 16:26 14 13. Bp. Tűzoltók 17 4 5 8 31:28 13 14. K.-barcika 17 5 3 9 19:32 13 15. Kisvárda 17 5 2 10 16:35 12 16. Tiszalök 17 5 2 10 22:50 12 népcjsag „ A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Papp Ján»s Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: T ótb J 6z s e I Szerkesztőség: Eger: Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33. Gyöngyös. Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat; Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. flz első tavaszi bafnoki mérkőzés Egerben... Az Egri Dózsa, a Debreceni Honvéti eilen 3:2 arányban győztes csapata Az első gól a debreceniek hálójában. Szerezte: Nagy I. A Honvéd Zalka SE vette át a vezetést a megyei labdarúgó­bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi, második fordulójában í rendkívül izgalmas, érdekes, vál­tozatos mérkőzésekre került sor. Az addig vezető Honvéd Dobó SE 3:2 arányú vereséget szenvedett a Hatvani VSE-től, s így a Lőrinci­ben 2:0-ra nyerő Honvéd Zalka SE egy ponttal megelőzte. Verpeléten a Honvéd Korvin Ottó SE és Ró- zsaszentmárton összecsapása 3:3 arányú döntetlent hozott. A kitűnő formában levő Hatvani Kinizsi Egerben az Egri Spartacus ellen nagyarányú győzelmet aratott, né­mi meglepetésnek számít, hogy a j Gy. Bányász öt gólt rúgott a Gy. I Vasutasnak. A jól felkészült Recs- | ki Bányász Hevesről, az Egri Elő­re pedig Tiszafüredről hozta el az egyik bajnoki pontot. Füzesabony nehéz harcban győzte le az utolsó helyezett apciakat. Eeredmények: Gy. Bányász—Gy. Vasutas 5:2, Lőrinci—Honvéd Zal­ka SE 0:2, Egri Spartacus—H. Ki­nizsi 1:4, Heves—Recsk 2:2, Tisza­füred—Egri Előre 0:0, HVSE—Hon­véd Dobó SE 3:2, Honvéd Korvin SE—Rózsaszentmárton 3:3, Füzes­abony—Apc 2:1. A TOTÓ eredménye 10. hét: 1. FTC—MTK 1 3:2 2. Honvéd—Vasas 2 0:1 3. Komló—Ü. Dózsa x 2:2 4. Ózd—SBTC x 1:1 5. Tatabánya—Győr 1 2:0 6. Csepel—Pécs l 4:2 7. Dorog—Szeged 2 1:2 8. Budafok—Szombathely x 2:2 9. Mosonm.—Székesfehérvár 1 1:0 10. Sopron—Budai Sp. x 1:1 11. Juventus—Milan 2 2:4 12. Roma—Fiorentina 1 l:o Csütörtökön Gyöngyösön találkozik a megyei ifjúsági labdarúgó­válogatott Csütörtökön délután 18 órakor Gyöngyösön a Gy. Spartacus klubhelyiségében megbeszélést tart a megyei ifjúsági labdarúgó­válogatott. Az alábbiak kötelesek megjelenni: Géczi, Bakondi, Hu­szár, Szerdahelyi, Ambrus, Bakó, Geiger, Borosi, Potye, Baráti, Po­tye, Varga II., Pethes, zimonyi, Húgai, GyőrfL Olvassa! Terjessze! a NÉPÚJSÁGOT í Több mint 3000 ember volt kiváncsi az első tavaszi hazai mérkőzésre. Képünk a nézők egy csoportját ábrázolja. (Kiss Béla felvételeit ELADOM, idó's korom miatt, 4 LE benzinmotort, 32 cm kövesda­rálót, 12 kalapácsos darálót, 2 col­los centrifugálszivattyút, nagy tel­jesítményű csövekkel együtt. Üzemben megtekinthetők. Here Mihály, géplakatos, Hatvan, Ber­csényi u. 12. A TÜZÉP Vállalat értesíti vevőit, hogy ez évben március 15-ével in­dul a SZOT tüzelőanyag-akció. Egyben felhívja mindazon vásár­lója figyelmét, akik márciusban SZOT utalványra kívánnak tüzelőt vásárolni, mielőbb jelentsék be utalványszükségletüket szakszer­vezeti bizottságuknál. Tájékoztatá­sul közöljük még, hogy ez évben egy dolgozó több utalványt is igénybe vehet. Eger—Salgótarjáni Tüzelőszer- és Építőanyagértékesí­tő V. FEKETE Pannónia, 11 000 km fu­tott, oldalkocsival eladó. Oldalko­csi külön is. Érdeklődni: Dodi, Dormánd, All. Gazd. Telefon: Fü­zesabony 83. PANNÓNIA, Danuvia motorke­rékpárok eladók. Gyöngyös, Recs­ki u. 6. ELCSERÉLNÉM debreceni egy szoba, konyhás lakásomat egri hasonlóért. Érdeklődni: Eger, Pe­tőfi u. 5. sz., délután 5-től. ELCSERÉLNÉM, belvárosi, utcai, kétszobás, főbérleti lakásomat ugyanilyen, lehetőleg fürdőszobás­sal, az SZTK közelében. Címet: Egri Hirdetőbe, Dobó tér 8. kérek. FÖLDMŰ VESSZŐ VETKEZETNÉL szakbolt, vegyes, vagy önkiszol­gálóbolt vezetését vállalom azon­nal. Cím: a Kiadóhivatalban. SINGER férfivarrógép eladó. Eger, Május u. 52. (Trafik). Ugyan­ott nyakkendőtisztítás. Köszönetét mondok mindazoknak, akik fe­lejthetetlen fiunk, test­vérünk temetésén meg­jelenésükkel fájdalmun­kat enyhítették. A gyászoló BÓTA-család Az Egri Finommechanikai Vállalat keres ötéves gya­korlattal rendelkező galvanizáló szakmunkást felvételre. — Fizetés meg­egyezés szerint. — Lakást biztosítani nem tudunk. me3samsmmmato£^jmes&! ÉPÍTTETŐK, FIGYELEM! Tetőfedő pala (40x40-es) tartozékaival, épületaszta­losáru, cement, sóder bármilyen választékban' és mennyiségben kapható a szihalmi földművesszö­vetkezet építőanyagtelepén. Megrendelés alapján szállí­tóeszközről is gondosko­dunk.