Népújság, 1961. szeptember (12. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-06 / 210. szám

NÉPÚJSÁG 1961. szeptember 6.. sz"-*a Az Universiade egyik hőse Serdülő és ifjúsági háromtusáink jól szerepeitek az országos vidéki bajnokságon Nagyot javult a gólátlag a megyei labdarúgó-bajnokságban A H. Zalka SE és a H. Dobó SE mindjobban elhúz a mezőnytől-.vív&jsrr;-:- Egri Spartacus Mint már tegnapi számunkban közöltük, a megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulójában két hatalmas meglepetés akadt: a Ró- zsaszentmártoni Bányász saját ott­honában veresé­get szenvedett az Apci Vasastól, s az újonc Gyön­gyösi Vasutasok 5:1 arányban le­lépték a jóképes­ségű Lőrinci Erő­műt. A Tiszafü­redi Petőfi és az idegenben szerzett értékes pontokat, a több tartalék­kal kiálló Hatvani VSE Recsken döntetlen eredménnyel volt kény­telen megelégedni. Az Egri Előre elszenvedte első vereségét. Honvéd Dobó SE— Füzesabonyi VSC 2:1 (1:1) Eger, 400 nézó. Vez.: Szabó Z. Honvéd^ Présing — Kolárik, Alaxai, Szarka - Laczkó, Vass - Csermák, Juhász, Hack, Csendes. Enoch. Edző: Bóta Sándor. FVSC: Bocsi - Csuhái, Kakuk, Kovács - Bemáth. Túróczi - Erőss, Molnár, Gulyás, Csontos, Szén. Ed­ző: Túróczi János. A hazai csapat már a második percben gólt ért el: Csendes jó lab­dával ugratta ki Hackot, aki lefu­totta a védőket és a kimozduló Bocsi fölött a bal felső sarokba lőtt. 1:0. A vendégek heves támadásokkal Válaszoltak és a 12. percben sike­rült egyenlíteniük: közvetett sza­badrúgás után Molnár Csontos elé gurította a labdát, aki éles szögből a jobb felső sarokba bombázott. 1:1. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban, és a 49. percben lőtt gól­jukkal a maguk javára döntötték el a mérkőzés sorsát: Enoch be­adását Csermák továbbította ka­pura. lövése először visszajött a védőkről, ismét a jobbszélső elé, aki másodszor már nem hibázott. 2:1. Ezután eldurvult a játék és végig szabálytalanságokkal tarkított küz­delem folyt a pályán. A 63. perc­ben Gulyás ll-esét Présing bravú­ros vetődéssel szögletre ütötte. A vendégek elkeseredetten tá­madtak, több gólhelyzetet terem­tettek az egri kapu előtt, a csatá­rok azonban rendre elhibázták eze­ket a helyzeteket. A sportszerűtlen jelenetekkel tar­kított, eléggé alacsony színvonalú mérkőzésen a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Csermák; Hack; Csendes, Enoch, illetve Bocsi; Túróczi, Erőss; Gulyás. A játékvezető rengeteg hibával működött. BALOGH BÉLA Honvéd Korvin SE— Egri Előre 4:2 (1:1) Eger, 600 néző. Vez.: Megyeri. Honvéd: Pilisi — Hadobás, Czu- czor, Közit i - Kerecsendi, Merkli — Barocsi. Horváth, Gulyás, Rem- port, Molnár. Edző: Mészáros B. Előre: Kelemen — Lezsák, Mata, Kerékgyártó - Szász, Palotai - Tóth, Hevér I., Papp, Pintér, Kréti. Edző: Madaras Sándor. Valamivel a hazai csapat kezdett jobban, néhány perc elteltével azonban kiegyensúlyozottá vált a küzdelem. A 15. percben váratlanul a ven­dégek szerezték meg a vezetést: súlyos védelmi hiba titán, Gulyás lövése jutott a kapu bal alsó sar­kába. 1:0. A 32. percben a tétovázó Czu- czor elől Kréti szerezte meg a lab­dát, majd középre ívelte, és a be­rohanó Papp előrevetődve, fejelt a jobb sarokba. 1:1. Szünet után; már a 46. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Matától Remport szerezte meg a labdát, majd Molnár elé továbbított, aki egyéni kitörés után, nehéz szögből a jobb sarokba lőtt. 2:1. A gól után megzavarodott az egri csapat. Egy ízben Hevér I. teljesen érthetetlenül hazaadta a labdát, a szemfüles Molnár azonban elcsípte és néhány lépés után a kapu bal­oldalába továbbította. 3:1. Továbbra is" a vendégek irányí­tották a játékot, s a 75. percben, mintaszerű támadás végén, Gulyás fejese a feleslegesen kimozdult Kelemen fölött jutott a hálóba. 4:1. A hazaiak a 80. percben szépítet­tek: Pintér remek szabadrúgása nyomán a kapu jobb felső sarkába Vágódott a labda. 4:2. Előre-támadásokkal ért véget a mérkőzés, amely közepes iramú és színvonalú, sportszerű küzdelmet hozott. A vendégek győzelme meg­érdemelt. Jók: Hadobás; Kozma, Gulyás, Molnár, illetve Kerékgyártó, Tóth, Szász. A játékvezető megfelelően látta el feladatát. B. B. Gyöngyösi Vasutas— Lőrinci Elektromos 5:1 (4:0) Gyöngyös. 200 néző. V.: Srej. Gyöngyös: Gyóni — Kovács, Mu­rányi, Ivádi li. - Geiger, Deli - Bella, Szécsényi, Berta, Rédei, Túri- Edző: Ivádi László. Lőrinci: Hegyi - Czakó, Ocskó, Nagy — Szűcs. Hartmann — Kiss, Lórin ez II., Németh, Lőrincz I., Tóth. Edző: Szalontai Béla. As első 10 percben mezőnyjáték folyt a pályán, enyhe hazai fölény­nyel. Az első izgalmakat Nagy hazaadása váltotta ki, amelynek nyomán a kapufán akadt el a labda. A 14. percben a kitörő Delit el­nyomták a védők, Murányi 20 mé­teres, nagyerejű szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott. 1:0. Állandósultak a hazai támadások. A 26. percben Túri kapáslövése Hegyiről kipattant, és a szemfüles Deli az ellenkező sarokba lőtte a labdát. 2:0. A 32. perc ismét Vasutas-gólt eredményezett: Murányi labdájával Berta ugrott ki, s védhetetlenül lőtt a hálóba. 3:0. Rögtön utána Rédei tálalt nagy­szerű labdát Bella elé, aki átkí­gyózott a védőkön, és a kifutó Hegyi mellett is elhúzva, a labdát az üres kapuba lőtte. 4:0. Szünet után sem változott a hely­zet. Állandóan a vendégek térfelén folyt a játék. Az 58. percben Deli a félpályáról indult el, és remek cselsorozat után, laposan lőtt a hálóba. 5:0. A 62. percben Lőrincz I-et után- rúgásért kiállította a játékvezető. A vendégek a 65. percben Né­meth góljával szépítettek. 5:1. Unalmas mezőnyjátékkal ért vé­get a mérkőzés. Az első félidőben mutatott nagyszerű játéka alapján a vasutasok nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Deli (a mezőny legjobbja), Murányi, Geiger, Rédei, Bella, il­letve Hegyi, Szűcs, Németh. Srej határozottan, jól vezette a mérkőzést. JANKÓVTTS JENŐ Egri Spartacus— Gyöngyösi Bányász 1:1 (0:0) Gyöngyös, 800 néző. V.: Rigó. Eger: Boros — Mirkóczki, Bóta, Godavecz — Somody, Réz — Gallo- vits, Nagy S., Pólónkat, Srej, Pók. Edző: Bóta János. Gyöngyös; Kiss - Varga I.. Fal- csik, Vörös — Juhász, Bodó — Dug- novics, Varga n., Morvái, Borost, Eperjesi. Edző: Héthy László. Bányász-támadásokkal Indult a mérkőzés. A 7. percben Varga n. lövését védte Boros, a másik olda­lon Somody fejese hajszállal ke­rülte el a kaput. A hazaiak játszottak némi me­zőnyfölényben, a csatárok azonban nem tudták a kitünően védő Boros kapuját bevenni. Szünet után sem változott a já­ték képe, hazai támadások köze­pette az egriek értek el hamarabb gólt: egy előre iveit labdánál a védők késlekedtek a beavatkozás­sal, és a kiugró Srej a kifutó Kiss mellett az üres kapuba fejelte a labdát. 1:0. Ezután heves bányász-rohamok következtek, az 57. percben Borosi a kapufát találta el, majd Bodó lövését a léc alól ütötte szögletre Boros. A 65. perc meghozta az egyenlítést: Szögletrúgás után kavarodás tá­madt a kapu előtt, végül Juhász 18 méteres lövése a jobb felső sa­rokban kötött ki. 1:1. Az utolsó negyedórában kiegyen­súlyozott küzdelem folyt a pályán. A hazaiak többet kezdeményeztek ellenfelüknél, de a kitűnően véde­kező egriek rászolgáltak a döntet­lenre. Jók: Boros, Somody; Srej, Illetve Varga I.; Juhász, Bodó, Varga 11. Rigó a második félidőben több­ször tévedett. SZKOCSOVSZKY TIBOR Honvéd Zalka SE— Hevesi MEDOSZ 2:0 (1:0) Gyöngyös, 300 néző. Vezette: Nagy L. Honvéd: Békeffi — Kiss, Seier, Köves — Tóth B., László — Kardos, Szentgyörgyi, Viszt, Csányi, Róth. Edző: Farkas Géza. Heves: Magyar — Barcsik, Frank, Nagy F. - Nagy S„ Burovincz Balogh. Kán, Gombaszegi, Besse­nyei, Vermes. Edző: Nagy Ferenc. Lanyha iramban kezdődött a mérkőzés, a 3. percben Kardos lab­dáiét Csányi gyatrán a kapu mellé gurította. A másik oldalon a heve­siek balszámya veszélyeztetett, de Bessenyei elügyetlenkedte a hely­zetet. Néhány perc múlva Kardos ke­resztlabdáját Róth közelről a ka­pus kezébe lőtte, majd a 15. perc­ben megszületett az első gól: Viszt, Kardos, Viszt adogatás után a kö­zépcsatár a kapu jobb alsó sarkába gurította a labdát. 1:0. Ezután hullámzó mezőnyjáték folyt a pályán, veszélyes helyzetet egyik oldalon sem tudtak kidol­gozni. Szünet után még jobban esett a játék színvonala és irama, a hazai csatárok egész sor helyzetet hagy­tak ki. A 73. percben Köves meg­unta a támadósor tehetetlenségét, egészen a 16-osig vitte fel a labdát, majd Szentgyörgyihez továbbított. A jobbösszekötő lövése Nagy F.-ről visszapattant, és a résen levő Viszi közelről a hálóba lőtt. 2:0. A lélek nélkül játszó honvéd­játékosok közül senkit sem lehet kiemelni. A vendégek közül Frank a mezőny legjobbjának bizonyult, mellette Magyar és Vermes játszott jól. Nagy L. kitűnően vezette a mér­kőzést. MARINKA LAJOS Hatvani Kinizsi— Tiszafüred 0:0 Hatvan, 500 néző. V.: Lombost. Hatvan: Bata — Szécsényi, Sár­közi. eperjesi — Petrovics, Koczka — Zámbó, Szendi, Garami, Kovács, Szigetvári. Edző: Seres Gyula. Tiszafüred: Tóth n. - Balogh II., Szamosvári, Csorna I. — Remenyik, Ferge - Csorna II., Tóth I., Ignácz, Megyeri, Fótos. Edző: Gombácsi Zoltán. Kezdettől fogva nagy fölényben játszott a hazai csapat, ám ezen a mérkőzésen a hatvani csatárok ha­dilábon álltak a góllövéssel. Az első 20 percben Zámbó, Kovács, majd Garami hibáztak jó helyzet­ben. A félidő közepén rövid időre ki­egyensúlyozódott a küzdelem, utá­na azonban Ismét a hazaiak ját­szottak nyomasztó fölényben. Szendi nagy lövését bravúrosan védte Tóth, majd Szigetváry átadá­sát Zámbó hat méterről lőtte a kapu fölé. Szünet után sem változott a hely­zet, állandóan a vendégek térfelén pattogott a labda. Szigetváry lövé­se jutott mellé, majd Kovács há­rom méterről fölé fejelt. A másik oldalon Eperjesi hibájából Csorna II. futott el a szélen, akinek kö­zeli lövését Bata bravúrosan há­rította. A hajrában Garami lövését a kapufa hárította, azután Kovács három méterről a kapusba lőtte a labdát. Az idegesen játszó hatvani csa­pat nem bírt a szervezetten véde­kező, de a szerencsével Is jó vi­szonyban levő tiszafürediekkel. Jók: Bata, Sárközi, Zámbó, Szen­di, illetve Tóth .11.; Balogh 11., Sza­mosvári, Remenyik, Csorna II. Lombosi határozottan, jól ve­zette a sportszerű mérkőzést. SZEGEDI ÁRPÁD Apci Vasas—Rózsaszentmárton 4:3 (2:1), Rózsaszentmárton Recski Bányász—HVSE 2:2 (1:1), Recsk ★ A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. H. Zalka SE 5 5 _ — 12: 3 10 2. H. Dobó SE 5 4 1 — 13: 3 9 3. Gy. Vasutas 5 2 2 1 13: 6 6 4. Rózsasz.-márt. 5 3 — 2 11:10 6 5. H. Kinizsi 5 1 3 1 7: 3 5 6. Recsk 5 2 1 2 8: 8 5 7. E. Spartacus 5 1 3 1 7: 8 5 8. Egri Előre 5 1 3 1 6: 7 5 9. Apc 5 2 1 2 12:15 5 10. Lőrinci 5 2 1 2 7:11 5 11. H. Korvin SE 5 2 — 3 13:12 4 12. HVSE 5 1 2 2 6: 8 4 13. FVSC 5 2 — 3 10:14 4 14. Heves 5 1 1 3 3:10 3 15. Tiszafüred 5 — 2 3 2: 5 2 16. Gy. Bányász 5 — 2 3 3:10 2 Az idén Győrött rendezték meg az országos vidéki háromtusa-baj­nokság küzdelmeit. Az Egri MHS ifjúsági és serdülő háromtusázói ezúttal is kitűnően szerepeltek, nagy kár, hogy Bodnár János a terepfutásban pályát tévesztett; s az összetett versenyben csak a harmadik helyet sikerült megsze­reznie. A szakemberek ügyes há- romtusázót ismertek meg a még serdülő korú Kerekesben. Eredmények. Ifjúságiak. Úszás. 200 m: 1. Bodnár (Eger) 2:27, 2. Abai (Pécs) 2:33, 3. Már- tonffy (Eger) 2:36. összetett egyéni: 1. Gullner (Győr) 2625, 2. Pávai (Sz-fehérvár) 2555, 3. Bodnár (Eger) 2526. Csapatban: 1. Győri Magasépítők 7616, 2. Egri MHS 7297 ponttal. Serdülők: Lövészet: 1. Kerekes (Eger) 96 kör, úszás, 100 m: 1. Németh (Győr) 1:07,4, 2. Kerekes (Eger) 1:14, 3. Udvardi (Eger) 1:17,5. Terepfutás: 1. Tábori (Győr) 4:40, 2. Németh (Győr) 4:57, 3. Kerekes (Eger) 5:04. összetett egyéni: l. Tábori (Győr) 2720, 2. Németh (Győr) 2694, 3. Kerekes (Eger) 2680. Csapatban: l. Győri Magasépítők 7312, 2. Egri MHS 6754 ponttal. Jelentős határozatok a Besenyőtelki Tsz SK rendkívüli közgyűlésén A szófiai Universiade vízilab­da küzdelmei során a magyar válogatottban mérkőzésről mérkőzésre nagyszerű teljesít­ményt nyújtott Bodnár András, az egriek, Rómát is megjárt ki­tűnő vízilabdázója. Különösen a 4:4 arányú, döntetlennel vég­ződött Szovjetunió elleni talál­kozón volt igazán elemében és a négy gól közül hármat ő do­bott, méghozzá egyet akkor, amikor a magyar csapat em­berhátrányban volt. A közelmúltban a Besenyőtelki Tsz SK rendkívüli közgyűlést hí­vott egybe a községi kultúrotthon- ba. A közgyűlésen szép számmal jelentek meg a besenyőtelki spor­tolók, sportköri vezetők és sport­köri tagok. A jelenlevők elhatározták, hogy a jövőben Besenyőtelken kézi­labda-, labdarúgó-, asztalitenisz- és sakk-szakosztály működik a sport­kör kebelében, a teke-sportágban pedig Kilián pontszerző háziverse­nyeket rendeznek. A fent felsorolt szakosztályok ed­dig is léteztek, ám működésük nem volt kielégítő, — ezért volt szükség most sürgős felfrissíté­sükre. A sportköri vezetés terén is vál­tozások történtek, egyesek önként 1957-ES KIADASÜ Ford ötszemé- lyes gépkocsi, igen szép és kifo­gástalan állapotban olcsón eladó. Megtekinthető: Kardos műszerész­nél, Eger, Rákóczi u. 3. Tel.: 27-39. ÉPÍTKEZNI szándékozók figye­lem! Mielőtt építőanyagvásárlásba kezdenének, saját érdekükben kössenek anyagbiztosítási megál­lapodást a legközelebbi állami TÜZÉP-telepen. Az anyagbiztosítási megállapodással kiküszöbölhetik az anyagbeszerzéssel kapcsolatos felesleges utánjárásokat. Bővebb felvilágosításokat telepeink adnak. Eger—Salgótarjáni TÜZÉP Válla­lat. BÉLYEGGYÜJTEMÉNYT, össze­állítást vásárolok. Hiánylistára magyart szállítok. Átvétel után fi­zetendő. Bélyegkereskedés; Sze­ged, Kelemen utca. PIANÍNÓT vennék, kitűnőt, Verpeléti Pf: 72. HIRDETÉSI DIJAK: Apróhirdetés hétköznap szavanként I.— Ft vasárnap szavanként 2.— Ft Takács és Márkus csúcsjavításai Gyöngyösön Vasárnap rendezték meg Gyön­gyös város atlétikai összetett baj­nokságát; amelyen több kiváló eredmény született. A serdülő Takács Ferenc a három­próba közben meg­javította a súlylökő- és beállította a ma- gasugró-csúcsot. összteljesítménye is új rekord és a legjobb Idei országos eredmény! Márkusz az ifjúsági ötpróba csúcsát javította meg annak ellenére, hogy diszkoszvetése nem a legjobban sikerült. A futószámokban viszont alaposan felülmúlta legjobb eredményeit. A szeptember 10-i országos összetett bajnokságon mindketten jól szere­pelhetnek. Eredmények. Serdülő hárompróba: I. Takács Ferenc (Gy. Bányász) 2227 pont. Oj megyei csúcs! (Részeredmények: 100 m: 11,5; súly: 15,09, új csúcs, magasugrás: 165 cm, csúcsbeállí­tás.) 2. Tőzsér (GYVSC) 1704 pont (11,6, 10,87; 155.) Ifjúsági ötpróba: 1. Márkus Já­nos (GYVSC) 2172 pont, megyei csúcs. (Távol: 578, gerely 43,20, 200 m 25,1, diszkosz 35,97, 1000 m 3:02,6.) 2. Mészáros (Gy. Bányász) 1816 pont. Versenyen kívül Indultak: Czit- rom a diszkoszvetésben (40,05), és Tőzsér 200 méteren (24,2.) Ez utób­bi eredmény is jobb, mint a me­gyei serdülő csúcs, de nem mérték hivatalosan. (Kőrnley) A miskolci postaigazgató­ság híradástechnikai háló­zatszerelő műszaki tanulónak beiskoláz érettségizett fiú­kat, 25 éves korhatárig; Az igazgatóság naponta 1 forint térítésért ebédet, a vidékiek részére pedig in­gyenes munkásszállást biz­tosít Jelentkezni: e hó 7-ig, Postaigazgatóság műszaki munkaügyi osztálya, Mis­kolcon, személyesen; A Budapesti Hajtőműgyár egri telepe esztergályos szakmunkásokat és műszaki ellenőröket vesz feL Jelentkezni lehet naponta 8 órától, a személyzeti elő­adónál. FŐISKOLÁSOKNAK albérleti szobákat keresünk szeptember 9- től. Fizetés megegyezés szerint. Cí­meket: Főiskola (líceum) portájá­ra kérjük. 2 SZOBA, konyha; speizos csa­ládi ház, azonnal beköltözhetően eladó. Gyöngyös, Vasutas utca 20. A SZÍNHÁZ férfi táncosokat ke­res. Jelentkezés szeptember 9-én a Zeneiskolában; 11 órakor. jó Állapotban levő 300 lite­res, félfenekű és boroshordókat megvételre keresünk. Dobó Tsz, Eger, Szovjethadsereg u. 58. Szeptember 7-én, csütörtö­kön este 8 órától vidám TÁNCDALEST a PARK SZÁLLÓ TERASZÁN Fellépnek: Szenti Edit és Keméndi András. Konferál: Rónai Egon. Helyfoglalás: a szálló portáján. NÉPÜJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Sótb József Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33 Gyöngyös. Főtér 3.; fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiők: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat; Eger, Brődy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft A Gyöngyös és Vidéke Kör­zeti Földművesszövetkezet SZAKKÉPZETT KAZÁNFŰTŐT keres gyöngyösi szeszfőzdé­jébe, azonnali belépésre; lemondottak, másokat viszont nem választottak újra ... — A Besenyőtelki Tsz SK köz­gyűlésének összehívására nagy szükség volt — mondotta Kovács József JTST-elnök —. mert a tag­ság és a régi vezetőség egy jelen­tős része azt akarta, hogy csak a labdarúgó-szakosztály működjék, s minden pénzösszeget ennek a szak­osztálynak a fenntartására fordít­sanak. Szerencsére a józan gondol­kodású sportemberek másként ha­tároztak . . . És még egy. ami miatt jelentős volt a közgyűlés: a jelenlevők kö­zösen elhatározták, hogy a jövő­ben nagy gondot fordítanak a tag­ság szervezésére és a tagdíjak be­szedésére is!- váry. A Népújság totó-fiippjei 37. hét: 1. NDK—Magyarország l x 2. Magyar B—NDK B 1 3. Szovjetunió—Ausztria 1 x 4. Bologna—Fiorentina l 5. Inter.—Torino l 6. Juventus—Lecco 1 7. Lanerossi—Katania x 1 8. Palermo—Milan 1*2 9. Sampdoria—Roma 1x2 10. Spal—Atalanta 1 X 11. Udinese—Padova x l 12. Venezia—Mantova 1 Pótmérkőzések: 13. Modena—Napoli 1 14. Messina—Genoa 2 x 15. Alessandria—Como I 16. Bari—Pro Patria 1 A totó nyereményei: Beérkezett 684 966 darab szelvény. Felosztásra került 1 232 938 forint. 12 találatós szelvény ezúttal sem akadt. 11 ta­lálat 4 darab; szelvényenként 77 085 forint, 10 találat 153 darab; szelvényenként 2015 forint; 9 talá­lat 1243 darab, szelvényenként 331 forint. A vígaszdíjat a 36. héten 8 találatot elértek nyerték. Nyere­mény szelvényenként 82 forint. Az Állami Mezőgazdasági Gépállomás, Hort azonnali belépéssel keres DIESEL SZERELŐKET, brigádvezető AGRONOMUSOKáT. Fizetés megállapodás szerint. Útiköltséget felvétel esetéin térí­tünk. Az ÉM Veszprém megyei Állami Építőipari Vállalat azonnali belépéssel keres kőműves, ács szakmunkásokat valamint kubikosokat és segédmunkásokat. Munkásszállást biztosítunk. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán, Veszprém, Rákóczi tér 10. szám. 'luiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiuiuiiiinininvniiiiiiiiiiuiuiiiiuRiiiuiiiiiiiiiiiiv Megkezdődött az 1962. évi sertéshizlalási akció Az akció keretében szerződést lehet kötni minden meglevő, hizlalásra alkalmas sertésre; 1962; évi szállításra. Tsz-tagok és egyéni termelők sertésenként 400 Ft kamatmentes előleget kapnak, a termelőszövetkeze­tek rövidlejáratú hitelt; Átvételi árak: Fehér hússertés 106—120 kg-lg 15,70 Ft 121 kg-tól 16.50 Ft Hús- és hús jellegű sertés 106—130 kg-ig 15,30 Ft 131 kg-tól 16.20 Ft Zsír- és zsírjellegű sertés 126—140 kg-ig 15,20 Ft 141 kg-tól 16.— Ft Tenyésztésbe fogott koca és kanlott 170 kg-tól 14,50 Ft Termelőszövetkezeteknek és termelőszövetkezeti cso­portoknak kg-ként 1—2 forint nagyüzemi felárat fizetünk. Tsz-tagoknak és egyéni termelőknek 1,5 mázsa ta­karmányt juttatunk állatdarabonként, állami áron. A szerződés megkötése végett mielőbb keresse fel az Állatforgalmi Vállalat körzeti felvásárlóját, aki részletes felvilágosítással szolgái SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT iiiiiiiiJiiiiJiiiiiiiiiüitiiuiuiuiuiiliniiiiiiiiiliiiiiiuiiiiuiuiiiiiMiiiuiiiiiiiiiiuaiiiiiiiiiuiiiiiiiiiii.ai.B..*