Népújság, 1961. szeptember (12. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-27 / 228. szám

6 NÉPÚJSÁG 1961. szeptember 27., szerda Remek küzdelmek a megyei labdarúgó-bajnokságban Nincs már veretlen csapat Mint tegnapi számunkban már jelentettük, a megyei labdarúgó- bajnokság <7. fordulójában a Hon­véd Zalka SE visszaszerezte első helyét a Honvéd Dobó SE-től és Rózsaszentmár- ton — amely tel­jesen megérde­melten győzött az egri rangadó mérkőzésen — is­mét megkezdte a felzárkózást, örvendetes, hogy a Hatvani Kinizsi tovább folytatja jó szereplését és szilárdan tartja a negyedik helyet, annál szomorúbb viszont, hogy a nagymúltú másik hatvani csapat, a HVSE, négy ponttal az utolsó előtti helyen áll. Persze, a rossz helye­zésben sok szerencsétlen körül­mény játszott közre, ebben a csa­patban sokkal több van, s bízunk abbam hogy az elkövetkezendő mérkőzéseken végre vasutas-győ­zelmeknek örülhet majd a szur­kolótábor. A tavaly gyengén sze­replő Egri Spartacus az idén mint­ha feledtetni akarná az elmúlt évi sikertelenség eketi — egyre-másra szerzi pontjait, s pillanatnyilag a vezető csapatok között találjuk. * Nincs már egyetlen veretlen csa­pat sem a megyében, s nyeretlen is csak egy van: a Gyöngyösi Bá­nyász. A gólátlag az elmúlt heti 1 '5-ről most 1,7-re javult. Sajnos, a sportszerűség is sok kívánnivalót hagy maga után, főleg a Gyön­gyösi Bányász—Tiszafüred mérkő­zésen lehetett, épületesnek nem mondható jeleneteknek tanúja a közönség. Rózsaszentmárton— Honvéd Dobó SE 3:2 (2:2) Eger, 1200 néző. Vez.: Rigó. Rózsaszentmárton: Mátra — Bor­bély, Laczik, Patai - Kazi, Tajti - Papp, Boronkai, Bánfalvi, Domer, Tóth. Edző: Túrán István. Honvéd: Présing — Kolárik, Alaxai, Szarka - Laezkó, Vass - Csermák, Bolla, Juhász. Csendes, Enoch. Edző: Bóta Sándor. Óriási iramban indult a mérkő­zés. mindkét csapat „nyílt sisak­kal” játszott, s így a kapuk szinte percenként kerültek veszélybe. A fí. percben Laezkó átadását Enoch lapos lövéssel juttatta a jobb sa­rokba. 0:1. Rögtön utána baloldali támadás végén Boronkai az élalvó védők mellett, a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. Továbbra is a Honvéd játszott fölényben és a 14. percben ismét vezetést szerzett: Csermák beadá­sa nyomán középre szállt a labda, létezik a levegőt találta el, s a szemfüles Juhász a bal alsó sarok­ba gurította. 1:2. A 30. percben Kazi megsérült, s ettől kezdve már csak statisztált a pályán. Egy perc múlva Csermák sorsdöntő helyzetben hibázott: már csak Mátrával állott szemben* de lövése kapu mellé jutott. A 35. percben egyenlítettek a vendégek: Boronkai 20 méteres szabadrúgása a sorfal mellett jutott az elalvó Présing kapujának balsarkába. 2:2. Szünet után csökken az iram, most már mindkét csapat fokozott gondot fordított a védekezésre. Meglepetésre a jóformán 10 em­berrel játszó Rózsaszentmárton vette át az irányítást és fölénye 3 perccel a befejezés előtt góllá érett: Boronkai jó labdával ugratta ki Bánfalvit, aki két csel után, a kiinduló Présing mellett élesen a jobb alsó sarokba lőtt. 3.*2. A rangadó-mérkőzés régen látott színvonalon, izgalmas, nagyiramú küzdelmet hozott, a vendégek meg­érdemelten szerezték meg a győ­zelmet. jók: Laczik, Tajti, Boronkai, Bánfaiul, Domer, illetve Laezkó (a mezőny legjobbja), Vess: Csermák, Enoch. Rigó, néhány apró hibától elte­kintve, jól vezette a játékvezetői szempontból nehéz mérkőzést. R. L. Egri Előre— Apci Vasas 5:0 (1:0) Eger, 1000 néző. Vez.: Szabó Z. Eger: Kelemen — Vass, Hevér I., Kerékgyártó - Szász, Palotai - Papp, Hevér n., Melczer, Tóth, Kiss. Edző: Madaras Sándor. Apc: Pandúr - Mihályi, Nagy, Zelnik - Bagó, Kovács - Sárvári, Lengyel. Kubinszki, Csirke, Rácz. Edző: Serf ózó István. . Rögtön a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, s szín- te egész végig a vendégek térfelén folyt a játék. A nagy fölény a 40. percben érett góllá, amikor Tóth szép cselek után Papphoz továbbított, a jobb­szélső kiugratta Melczeris és a kö­zépcsatár erős lövése védhetetle- nül vágódott a léc alá. 1:0. A H. félidő Előre-góllal kezdő­dött: Kiss lövésszerü beadását Pandúr kiejtette, és a szemfüles Papp a hálóba kotorta a labdát. 2:0. Ezután még nagyobbá vált a ha­zai együttes fölénye és a 67. perc­ben újabb gólnak örülhettek a né­zők: Tóth kiugratta Kissi, aki két csel után, nehéz szögből, a jobb alsó sarokba bombázott. 3:0. Nem sokkal később Kiss beadása után a labda a menteni akaró Ko­vács lábáról jutott Pandúr háló­jába. 4:0 Az utolsó gól Melczer nagy lövé­séből esett. 5:0. Az Előre győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. Jók: Tóth (a mezőny legjobbja), Palotai, Kerékgyarló, Papp, Kiss, Uletve Bagó. Szabó Z. j<H vezette végig a sportszerű mérkőzést. ROMAN LÁSZLÓ Lőrinci—Heves 4:3 (1:0) Lőrinci, 300 néző. V.: Terebesi. Lőrinci: Hegyi — Czakó, Ocskó, Nagy I. — Gubola, Nagy H. — Orosz. Szűcs, Németh, Hartmann, Juhász. Edző: Szalontai Béla. Heves: Toldi - Fehér, Frank, Nagy F. — Gombaszegi, Nagy S. — Hajdú, Balogh. Burovlncz, Kán, Forgács. Edző: Nagy Ferenc. Kezdetben a vendégek valamivel többet támadtak, mégis a hazaiak értek el előbb gólt: Szűcs, Hart­mann, Németh volt a labda útja, s a középcsatár közelről a hálóba bombázott. 1:0. Szünet után megindult a gól­gyártás: Nagy S. ívelt labdáját Ocskó röviden fejelte vissza, a labda másodszorra Burovinczhez került, aki mintegy 10 méterről a bal sarokba helyezte. 1:1. Ezután az 58. percben ismét egyenlített a Hevesi MEDOSZ: ka­varodás támadt a lőrinci kapu előtt, végül Gombaszegi lövés.e megtalálta az utat a hálóba. 2:2. A vendégek nem sokáig örülhet­tek a gólnak, mert a 64. percben újból kapujukban táncolt a labda: Juhász lendületesen tört előre, sorra kicselezte a védőket, elhúzta a labdát a kimozduló Toldi mel­lett Is, s közelről a kapu közepébe gurította. 3:2. A 70. percben Orosz lövése Tol­diról pontosan Németh elé pat­tant, s a középcsatár nem hibá­zott. 4 a. A vendégek nem adták fel, s a 82. percben szépítettek: Kán Ba- logh-hoz továbbította a labdát, és az összekötő az elalvó védők mel­lett a hálóba lőtt. 4:3. A nagyiramú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem született. A lelkes hevesiek, kis szerencsé­vel: pontot szerezhettek volna. Jók: Juhász: Orosz; Németh, Czakó, Illetve Gombaszegi, Frank, Kán, BurovincZi Balogh. Terebesi nagyvonalúan vezette a mérkőzést. BOZSIK FERENC Gyöngyösi Vasutas— Egri Spartacus 2:2 (1:1) Gyöngyös, 200 néző. V.: Répás. GYVSC; Gyóni — Túri, Murányi, Ivádl n. — Barna, Medveczki — Szécsényi. Kovács, Bellá, Rédei, Berta. Edző: lvádi László. Spartacus: Boros — Mirkóczkl, Bóta, Polonkal — Somody, Réz — Gallovics, Pócsl, Szántó, Nagy, Je- zoviczky. Edző: Bóía János. A hazai csapat lépett fel táma­dólag, de a jól záró egri védelem­mel szemben csak a 34. percben tudta fölényét gólra váltani: Rédei —Szécsényi összjáték után a jobb­szélső futtából lőtt a sarokba. 1:0. A vendégek a 43. percben egyen­lítettek: Jezoviczky elfutott a té­továzó védők mellett, és közelről a léc alá vágta a labdát. IU. Szünet után a 49. percben Kovács nagyerejű kapáslövését Boros csak kiütni tudta és a befutó Bella is­mét megszerezte a vezetést. 2:1. Ezután szinte nyomasztóvá vált a hazaiak fölénye, mégis, a 65. percben, váratlan egri gól követ­kezett: Jezoviczky lefutotta Túrit, majd visszagurltott Szántóhoz és a középcsatár pergő lövését Gyóni a kezei közt engedte a hálóba. 2:2. Az utolsó percekben a hazai tá­madósor és az egri védelem hősies harcát láthatta a közönség, az eredmény azonban már nem vál­tozott. Jók: Ivádl Murányi, Rédei, Bellái Illetve Boros, Somody, Szántó. Jezoviczky. A sportszerű mérkőzés nem állí­totta nehéz feladat elé a játék­vezetőt. JANKOVITS JENŐ Tiszafüred— Gyöngyösi Bányász 1:1 (1:6) Gyöngyös, 300 néző. Vezette: Simon dr. Tiszafüred: Tóth n. - Balogh II., Szamosvári, Csorna I. — Remenyik, Ferge - Csorna II., Balogh I.. Tóth I.. Ignácz, Fótos. Edző: Gombácsi Zoltán. Gyöngyös: Kiss - Hajnal, Fal- csik, Nagy — Juhász. Bodó - Pethes, Varga H., Balogh, Morvái, Eperjesi. Edző: Héthi László. Az első félidőben változatos, jó- iramú játék alakult ki, valamivel a hazaiak kezdeményeztek többet, mégis a vendégek szerezték meg a vezető gólt. A 40. percben Főfos futott el a balszélen, a menteni akaró Hajnal lyukat rúgott, és a szélső nehéz szögből a bal sarokba lőtte a lab­dát. 1:0. Rögtön utána majdnem újabb tiszafüredi gól következett: Balogh I. már csak Kiss-sel állott szem­ben, de aztán ügyetlenül az eleső kapusba lőtt. Szünet után nagy erővel támad­tak a hazaiak, a vendégek mind­jobban beszorultak. Sok lövés ment a kitűnően védő Tóth n. ka­pujára, végül a hazaiak fölénye a 81. percben góllá érett: a 16-oson belül Remenyik kézzel ért a lab­dához: 11-es! Varga II. futott a labdának és élesen a bal sarokba vágta. 1:1. A gól után Szamosvári és Főtos súlyosan megsértették a játékve­zetőt, aki mindkettőjüket kizárta a játékból. A hazaiak többet támadtak ezen a mérkőzésen, de a csatárok sok Jó helyzetet hagytak kihasználat­lanul, vagy a jól védő Tóth hárí­tott. A lelkes tiszafürediek rászol­gáltak az egy pontra. Jók: Falcsik, Nagy, Juhász; il­letve Tóth II. (a mezőny legjobb­ja). Balogh /., Ignácz. Simon dr. jól vezette a mérkő- [ zést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Hatvani Kinizsi— Honvéd Korvin SE 2:0 (0:0) Hatvan, 1000 néző. Vezette: Sza- mosvölgyi. Hatvan: Bata - Szécsényi, Sár­közi, Epenesl — Nagy, Koczka — Zámbó, Szendi, Mayer, Kovács, Szigetváry. Edző: Seres Gyula. Honvéd: Pilisi — Czuczor. Acs, Kozma — Nagy, Merkll — Barócsl, Horváth, Remport, Gulyás, Mol­nár. Edző: Mészáros Bertalan. Kezdetben a hazaiak támadtak többet, majd kiegyensúlyozott, jó színvonalú, változatos küzdelem alakult ki. A védelmek mindkét oldalon kitűnően álltak a lábukon. 25 perc elteltével, fokozatosan fö­lénybe került a hazai csapat, de csatárai a legjobb helyzeteket is kihagyták. A második félidőt hatalmas len­dülettel kezdő cukorgyárlak a 52. percben vezetést szereztek: Szendi fordulásból leadott, iveit lövése Pilisi fölött hullott a hálóba. 1:0. A gól után fokozódott a játék Irama és a 60. percben újabb hazai gólnak tapsolhattak a nézők: Szendi átadásával Zámbó ugrott ki, s mintegy 14 méterről nagy- erejű lövést küldött a balsarokba. 2:0. A hátralevő időben végig a Ki­nizsi irányította a játékot, a ven­dégek csak olykor-olykor jutottak el a hatvaniak kapujához. A H. Kinizsi idei legjobb játéká­val. megérdemelten győzött. Jók: a közvetlen védelem. Kocz­ka, Mayer. Kovács, illetve Pilisi, Czuczor, Ács, Nagy. Remport. Szamosvölgyi kielégítően műkö­dött. SZEGEDI ÁRPÁD * Recski Bány.—Füzesabony 2:0 Honvéd Zalka SE—HVSE 1:0 * A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. H. Zalka SE 7 6 — 1 14:5 12 2. H. Dobó SE 7 5 1 1 18:7 11 3. Rózsasz.-márt. 7 5 — 2 19:13 10 4. H. Kinizsi 7 3 3 1 11:4 9 5. E. Spartacus 7 2 4 1 12:11 8 6. Gy. Vasutas 7 2 3 2 16:13 7 7. Egri Előre 7 2 3 2 11:9 7 8. Recsk 7 3 1 3 10:9 7 9. Lőrinci 7 3 J 3 12:17 7 10. H. Korvin SE 7 3 — 4 14:14 6 11. FVSC 7 3 — 4 12:16 6 12. Tiszafüred 7 1 3 3 5:7 5 13. Heves 7 2 1 4 8:14 5 14. Apc 7 2 1 4 13:23 5 15. HVSE 7 1 2 4 7:11 4 16. Gy. Bányász 7 — 3 4 4:13 3 Megindultak a megyei asztalitenisz csb. küzdelmei Eddigi eredmények: Lőrinci Elektromos- Gyöngyösi Vasutas 14:4 Győzött: Kiss 4, Petró S. 4, Petró Gy. 4, a Kiss-Fetró S. és a Petró Gy. -Balogh páros, Illetve Hlavács, Kancz, Orbán, Tamás. Ifjúságiak: Lőrinci-Gyöngyös 4:1. HVSE—Besenyőtelek 18:0 Győzött: dr. Huszti 4. Szabó 4, Kalota 4, Horváth B. 4, a dr. Huszti -Szabó és a Kalota-Horváth B. pá­ros. Ifjúságiak: HVSE-Besenyő- telek 5:0. Egri Dózsa—Szilvásvárad 18:0 Győzött: Láng 4, dr. Bajnok 4, Körösi 4, Seregély I. 4, a Ruttkai— Láng és a dr. Bajnok—Seregély pá­ros. Ifjúságiak: Egri Dózsa—Szil­vásvárad 53). Petőfi banya— Egri Helyiipar 10:8 Győzött: Molnár 4, Budai 2, Pá­rád! 2, a Budai—Herle és a Molnár —Parádi páros, Illetve Sztaskó 3, Szűcs 3, Hompolt és Péteri. Ifjúsá­giak: Petőfibánya—E. Helyiipar 3:2. Selypi Építők— Karácsond 11:7 Győzött: Tóth J. 4, Katona 4, Bodó 2. a Tóth J.—Katona páros, Uletve Kiss 2, Szabados 2, Birkás, Uracs és a Birkás—Kiss páros. Ifjú­ságiak: Karácsond—Selyp 3:2. Bélapátfalva— Gyöngyösi Vasas 11:7 Győzött: Barta 4, Bogdán 3, Sass 3, a Bogdán-Sass páros, illetve Bogrodi 3, Halász, Hédervári, Mol­nár és a Hédervári—Halász páros. Ifjúságiak: Gyöngyösi Vasas-Bél- apátfalva 3:2. A megyei, asztalitenisz szövetség nyomatékosan felhívja a csapatok! figyelmét, hogy a fordulók ered­ményeit késedelem nélkül küldjék j be • megadott címre: j Eger nyerte az „Ot város“ atlétikai pontversenyének 4. fordulóját A gyöngyösi Fejes István új megyei csúcsot ért el a kalapácsvetésben A legfiatalabb győztes... Egy héten belül két nemzetközi úszóverseny zajlott le Egerben. Hétfőn az Osztrák Liga-válogatott, szombaton és vasárnap pedig Kas­sa úszói szerepeltek a zsúfolásig megtelt egri sportuszodában. Á nemzetközi számok mellett úgyne­vezett kiegészítő számokra is sor került, amelyek keretében a leg­fiatalabb egri tehetségek mutatták be tudásukat. A legnagyobb sikert kétségtelenül a 6 éves Válent Vera aratta: szinte kifogástalan stílus­ban úszta végig gyorson és mellen az 50 métert. Mint ahogy a lelátó­kon hangoztatták: Hiába, nem esett messze az alma a fájától... (Kiss Béla felvétele) Egyre népszerűbbé válnak a ha­gyományos „öt város” atlétikai verseny küzdelmei. Kezdetben Hatvan, Jászberény, Gyöngyös, Salgótarján és Jászapáti vett részt ezekben a küzdel­mekben, s most a negyedik forduló­ban, Jászapáti, Hat­van, és a versenyen kívüli Atkár atlétái nem indultak, vi­szont Nagykáta és még több közeli köz­ség is bekapcsoló­dott a viadalba. így igazi tömegverseny alakult ki! A futószámokban nem születhettek jó eredmények, mert a teljesen elhanyagolt, pályán senki sem mert komoly iramot venni. A dobó- és ugrószámokat a gimnázi­um udvarán tartották meg — va­lamivel jobb körülmények között. Kellemes meglepetés volt, hogy az egriek — akik szinte az utolsó pillanatban határozták el csak in­dulásukat — a női számokban ara­tott sorozatos győzelmeikkel a pontversenyt is megnyerték. A si­ker oroszlánrésze a fiatal testne­velő tanárnő, Braun Györgyi nevé­hez fűződik, aki nemcsak, hogy elkísérte versenyzőit, hanem pél­dát mutatva, négy számban is el­indult, s mind a négy számban el­ső lett! Braun Györgyi példamu­tatása bizonyára még több egri lányt vonz majd a pályára. Az alábbiakban ismertetjük az egri és a gyöngyösi atléták jobb eredményeit. NÖi számok. 100 m: 1. Domonkos (E) 13,4, 2. Erdei (E) 13,8, 3. Lelik (E) 14,4. 400 in: 3. Orosz (E) 72,8. 4x100 m váltó: 1. Eger A 56,6, 2. Eger B 61,0, 3. Gyöngyös 63,0. Távolugrás: 1. Domonkos 464, 2. Lelik 455. Magasugrás: 1. Braun (E) 140. A gyöngyösiek (Molnár Zs., Csiba, Balogh) 130 cm-t ugrottak. Súlylökés: 1. Braun 957, 4. Ba­lázs 828. Diszkosz: 1. Braun 27,87, 3. Ba­logh (Gy.) 24,05, 5. Balga (Gy) 22,92. Gerely: 1. Braun 35,80. Férfi számok. 100 m: 1. Takács (Gy) 12,1, 4. Tő- zsér (Gy) 12,5. 400 m: 3. Somody (E), 6. György (E). 800 m: 2. Tábi (Gy) 214, 4. Gubancsik, 5. Valisko (E). 4x100 m váltó: 2. Gyöngyös 50,0, 4. Eger 52,4. Távolugrás: Mé­száros (Gy) 458, Tőzsér 541. Ma­gasugrás: 4. Horváth (Gy) 160, 5. Turcsányi (E) 160, 6. Illyés (E) 160. Súlylökés: 1. Takács (Gy) 11,72, 2. Mészáros (Gy) 10,81. Diszkosz: 2. Mészáros 35,78, 6. Takács 30,31. Ge­rely: 1. Tőzsér 46,92, 2. Nagy (Gy) 45,34, 3 Horváth (Gy) 44,00, 4. Mé­száros 42,70. A pontversenyt Eger nyerte Gyöngyös és Salgótarján előtt. A versenysorozat utolsó fordulóját október 8-án Egerben rendezik meg. * Az országos ifjúsági atlétikai bajnokságon Fejes István 'GYVSC) 48,29 méteres eredménnyel új me­gyei csúcsot és értékes negyedik helyezést ért el. Am még jövőre Is ifjúsági versenyző teljesítménye több mint 2 méterrel jobb a n. osztályú szintnél! KÖMLEY KAROLY Csütörtökön Gyöngyösön játszik a megyei ifjúsági labdarúgó- válogatott A megyei ifjúsági labdarúgó vá­logatott csütörtökön délután újabb előkészületi mérkőzést játszik Gyöngyösön a Gyöngyösi Bányász együttesével. A mérkőzés pontosan 16 órakor kezdődik. A válogatott kerete a következő: Géczi, Ba- kondi, Huszár, Szerdahelyi. Amb­rus, Bakó, Geiger, Miskolczi, Pet­tye, varga II., Sütő (Egereseit)), Lőrincz (Lőrinci), Pethes, Baráti, Zlmonyi, Boros!. Kömlő nyerte a megyei Tsz-spartakiád pontversenyét A kékmezes futó már megtette a | táv felét, s lendületesen halad a ' cél felé. Az egri stadion fölött bá­gyadt őszi napfény ömlik szét, és a szél sárguló faleveleket sodor a futók lába alá. Balázs Gyurka mindebből semmit sem lát most, csak a rohamosan közeledő cél­szalagot kutatja tekintete. Még né­hány lépés és az időmérők kezé­ben megáll a stopperóra mutató­ja ... A boldogan mosolygó atkári fiú kezét elismerően szorongatják le­győzött ellenfelei, s máris hirdeti a hangosbeszélő: a Heves megyei Tsz-Spartakiád 800 méteres síkfutó­bajnoka Balázs György, Atkár, ideje: 2:22 ... Nem kiemelkedő eredmény, de Balázs Gytp"kának ma már a har­madik bajnokságát jelenti. Előbb 100, majd 400 méteren szakadt el elsőnek mellén a célszalag! Nagy tehetség ez az energikus mozgású atkári fiatal. Tehetségé­nél csak küzdőszelleme, akarat­ereje nagyobb, mert most — ahogy lassan leveti a szeges-cipőt, s le­bontja lábáról a fáslit — vesszük észre a sarkán éktelenkedő, mély sebet. ELADÓ egy jőkarban levő 250 köbcentis zöld Pannónia, Hatvan, Rákóczi u. 14. szám. KOSSUTH Mezőgazdasági Ter­melőszövetkezet, Kápolna, keres megvételre használt állapotban le­vő gépi meghajtású szecskavágót.. Cím: Kossuth Mezőgazdasági Ter­melőszövetkezet, Kápolna, tele­fon: 9. VILAGITOS, vitrlnes, rekamiék, garnitúrák, fotelok, székek, több havi részletre. Szilágyi kárpitos­nál, Budapest, Majakovszkij ut­ca 39. ÉM 3. SZ. Kőbánya Vállalat, Recski alkalmaz belső ellenőri munkakörbe, számviteli képesítés­sel és üzemi gyakorlattal rendel­kező férfi munkaerőt. Fizetés meg­állapodás szerint. Felvétel esetén lakást biztosítunk. ELADÓ egy 120-as, alig használt tangóharmonika. Petőfibánya, Népköztársaság u. 9. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tótb József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33 Gyöngyös. Főtér 3.. fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca I. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Emö Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra U It.. — Eles vasdarabra lépett néhány nappal ezelőtt — újságolja edzője, Gyöngyösi József pedagógus —, de Gyurka kemény legény, a világ minden kincséért sem lehetett volna otthontartani! És most lehet egy kicsit elmél­kedni arról, hogy a falusi fiatalok hogyan szeretik a sportot... Közben a verseny folyik tovább. A bajnokok büszkén állnak fel a dobogóra, a lemaradottak egy ki­csit szomorkásán figyelik őket. Dehát ez a világ rendje: mindig vannak győztesek és mindig van­nak legyőzöttek... Női 400 méteren az ugyancsak atkári Nagy Mária 65,2-őt futott, ideje jobb mint a Ú. osztályú szint! Örülnek is az atkáriak, és senki nincs, aki irigyelje őket. Hi­szen tudják, hogy a családban ma­rad, a Heves megyei tsz-fiatalok egyre erősebb és nagyobb család­jában! A közönség soraiban ott látjuk a két termelőszövetkezeti elnököt: Varga Ferencet Nagyrédéről és Scheffer Gézát Atkárról. Mindket­ten véglgszurkolják az Izgalmak­ban bővelkedő versenyeket. Varga Ferencnek csak úgy csillog a sze­me, amikor Nagy István kezéből 10,17 méterre száll a súlygolyó, de Scheffer Géza is boldogan moso­lyog, amikor az atkári fiatalok va­lamely számban első helyet érnek el, Végülis a ;,nevető harmadik” viszi el a pálmát, a kömlőlek né­pes csapata nyeri a pontversenyt. Eredmények. Férfi számok. 100 m: 1. Balázs (Atkár) 12,3, 2. Várkonyi (Tárnáméra) 12,5, 3. Szá- szi (Kömlő) 12,7. 400 m: 1. Balázs (Atkár) 55,8, 2. Kiss A. (M-derecske) 60,1, 3. Uracs (Atkár) 60,6. Távolugrás: 1. Csáti (Kömlő) 527, 2. Pál (Nagyréde) 520, 3. Balázs (At­kár) 510. 800 m: l. Balázs (Atkár) 2:22, 2. Kóvács L. (M-derecske) 2:22,4, 3. Józsa (Atkár) 2:22,6. Magasugrás: 1. Szász! (Kömlő) 155, 2. Csáti (Kömlő) 155, 3. Pál (Nagyréde) 155. Súlylökés: 1. Nagy I. (Nagyréde) 10,17, 2. Szekeres (Erdőkövesd) 10,07, 3. Németh (Kömlő) 9,93. Gránátdobás: 1. Márkus (Kömlő) 64,70, 2. Jakab (Kömlő) 61,25, 3. Pál (Nagyréde) 58,10. Női számok. 100 m: 1. Köböt (Atkár) 14,3, 2. Kerékgyártó (Nagyréde) 14,5, f. Kovács E. (Tárnáméra) 14,9. 400 m: 1. Nagy M. (Atkár) 65,2, 2. Pál E. (Nagyréde) 74,8, 3. Zsákal (Tárnáméra) 77,1. Magasugrás: 1. Kiss M. (Kömlő) 130, 2. Molnár (Kisgombos) 125, 3. Kovács E. (Tárnáméra) 125. Távolugrás: 1. Koboz (Atkár) 423. 2. Kerékgyártó (Nagyréde) 40«, 3. Kiss M. (Kömlő) 386. Súlylökés: 1. Lovászné (Kömlő) 733, 2. Fülöp (Tamaméra) 711, 3. Diós (Kömlő) 623. Gránátdobás: 1. Molnár (Kisgom­bos) 41,70, 2. Lőrinc (Nagyréde) 36,00, 3. Rácz (Kömlő) 35,70. Pontversenyben: 1. Kömlő 94,5, 2. Atkár 65, 3. Nagyréde 57, 4. Tár­náméra 40,5, 5-6. Kisgombos, Mát- raderecske 13, 7. Erdőkövesd 5, 8. Tarnaőrs 3, 9. Boldog 2 ponttal. A Népújság totó-tippjei 40. hét: 1. Honvéd—Ü. Dózsa 1x2 2. Csepel—MTK x 2 3. Komló—Győr i 4. Tatabánya—Salgótarján 1 5. Dorog—Pécs i 6. Ózd—Szeged x 1 7. KISTEXT—Szolnok x 1 8. Szegedi Ep.—MVSC 1 2 9. Borsodi B.—Egyetértés 1 10. Pénzügyőr—Budai Sp. 1 x 11. ZTE—Traktorgyár 1 12. MTE—Oroszlány 1 x Pótmérkőzések: 13. Inter.—Milan i x 14. Catania—Fiorentina 1 15. R. C. Paris—Sedan 1 16. St. Etienne—Rouen 1 üininiiiiMiiiiniiiaiiiinüiiiiüiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiniiiiuiuiiinininrnniniiiiiiiiiiiiiiniiiinuiimiini Megkezdődött az 1962. évi sertéshizlalási akció Az akció keretében szerződést lehet kötni minden meglevő, hizlalásra alkalmas sertésre. 1962. évi szállításra. Tsz-tagok és egyéni termelők sertésenként 100 Ft kamatmentes előleget kapnak, a termelőszövetkeze­tek rövidlejáratú hitelt. Átvéteti árak: Fehér hússertés 106—120 kg-ig 15,70 Ft 121 kg-tó) 16.50 Ft Hús- és hűsjellegfi sertés 106—130 kg-ig 15.30 Ft 131 kg-tól 16.20 Ft Zsír- és zsírjellegű sertés 126—140 kg-ig 15.20 F4 141 kg-tól 16.­Fi Tenyésztésbe fogott koca és kanlott no kg-tol 14,50 Fi Termelőszövetkezeteknek és termelőszövetkezeti cso­portoknak kg-ként 1—2 forint nagyüzemi felárat fizetünk. Tsz-tagoknak és egyéni termelőknek 1.5 mázsa ta­karmányt juttatunk állatdarabonként, állami áron. A szerződés megkötése végett mielőbb keresse fel az Allatforgalml Vállalat körzeti felvásárlóját, aki részletes felvilágosítással szolgál. SZOLNOK—HEVES MEGYEI ALLATFORGAIMl VALLALAT UiAuáijáüátiáiiiuáii4uiuáiiájiáiiau«imiiiiiiiiiiiuitiiiisuiniiiii«iiisitsiiiiiiusiisi;iiititiii«u«uiiieitsii