Népújság, 1961. április (12. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-11 / 84. szám

6 NEPÜJS AG 1961. április It, kedd NB lll-as csapataink közül csak a Gyöngyösi Spartacus tudott győzni Ex történt az NB lll-ban Csak röviden • •• *-= NB I-es lábdarúgó-eredmé- nyek: MTK—Honvéd 1:1, Újpesti Dózsa—Diósgyőr 1:1, Ferencváros —Szeged 4:0, Tatabánya—Vasas 4:2, Győr—Salgótarján 1:0, Dorog—Pécs 3:1, Debrecen—Csepel 2:0. — Pekingben befejeződtek az asztalitenisz világbajnokság csa­patversenyei. 1961. évi férfi-csapat világbajnok: Kína, 2. Japán, 3. Ma­gyarország. Magyarország a döntő­ben Kínától 5:1, Japántól 5:2 ará­nyú vereséget szenvedett. 1961. évi női csapat világbajnok: Japán,' 2. Kína, 3. Románia. • — Magyarország 1961. évi egyéni ökölvívó bajnokai (légsúlytól fel­felé): Forró (Bp. Honvéd), Török Gy. (MTK), Baranyai (V. Dinamó), A labdarúgó NB 111. legutóbbi -for- , dulója nem sok I ötömet hozott megyénk csapa­tai számára: egyedül a Gyön­gyösi Spartacus tudott győzni, de ez a győzelem is igen-igen keser­ves küzdelem után született csak még. Az Egri Dózsa gyenge teljesítményt nyúj­tott 'Kisvárdán és megérdemelt ve­reséget szenvedett a kieséstől való félelem miatt óriási erőbedobással játszó hazai csapattól. A D. Goes— Egercsehi mérkőzést szombaton játszották le és az egységesebb csapágy gyáriaki 3:0-ás győzelmé­vel ért véget. Rózsaszentmárton nem sok reménnyel utazott Ruda- bányára és súlyos vereséget szen­vedett. A csapat csak az első fél­időben nyújtott elfogadható telje­sítményt. Hanus elé pattant a labda, aki közvetlen közelről, a földön fekvő kapus mellett gyengén a jobb sa­rok mellé gurított és a berohanó jobbhátvéd a gólvonalról vágta vissza á labdát. Nem sokkal később megszületett a hazaiak vezető gólja: Az 52. perc­ben Révász szabálytalan szerelése miatt szabadrúgáshoz jutott a kis­várdai csapat. A jobbszélső ívelt labdáját Szűcs nem érte el és a jó ütemben érkező balösszekötő a menteni igyekvő Borost letalpalva a hálóba lőtt: 1:0. A váratlan gól szárnyakat adott a hazaiaknak, akik egyre-másra vezették támadásaikat. Nagy nyo­más nehezedett; a vendégek kapu­jára. A 75. percben újabb hazai gól­nak örülhettek a nézők: Szász fel­szabadító rúgása nyomán a lab­da elakadt a balszélsőben, aki vil­lámgyorsan kiugrott és lövésszerű beadását a jobbszélső védhetetle- nül vágta az egri hálóba: 2:0. Gyöngyösi Spartacus— Debreceni Kinizsi 2:1 (2:0) Gyöngyös. 3000 néző. V.: ökrös. Gyöngyös: Csaba — Pászti, Trei­ber, SÓmodi — Szerdahelyi, Tren- csényi, — Vxgh, Hernádi, Farkas, Szigetváry, Keszthelyi. Edző: Csizmarik Imre. A széllel hátban játszó hazai csa­pat támadásaival kezdődött a mér­kőzés. A 6. percben Hernádit sza­bálytalanul akasztották a védők, Szerdahelyi nagyerejű szabadrúgá­sa a védőkről ismét a fedezet elé pattant, aki másodszorra alig lőtt mellé. A gyöngyösiek fölénye a 12. percben góllá érett: Hernádi jobb­oldalról beívelt labdáját Farkas hanyattvetődve rúgta kapura, a gyenge lövésre Szigetváry és a debreceni kapus rajtolt rá, a lab­da a kapus kezéből kiperdült és Szigetváry közelről a hálóba lőtt: 1:0. TJovábbra is a hazaiak irányítot­ták a játékot, a debreceniek csak szórványos ellentámadásokkal kí- sérleteztek.. Egy ilyen ellentáma­dás során. *a 21. percben, a közép­csatár kiugrott a védők mellett és 11 méterről leadott nagy lövését Csaba remek vetődéssel liárítóttá. Ezután lanyha iramú mezőnyjá­ték folyt, enyhe hazai fölénnyel, egyik kapu sem forgott igazán ve­szélyben. Az utolsó 10 percben Gyöngyös erősített és a 43. perc­ben újabb gólt ért el: Treiber kö­zépre ívelt labdáját Szigetváry fejjel Farkashoz továbbította, a középcsatár sarokkal Keszthelyit uaratta ki és tt szélső fejese a ka­pu bal alsó sarkába jutott: 2:0. Szünet után a vendégek • roha­moztak. A 47. percben Csaba üggyel-bajjal ütött szögletre egy nagyerejű, távoli lövést. A szöglet után kavarodás támadt a gyöngyö­si kapu előtt és a menteni akaró Pászti lábáról a jobb alsó sarokba gurult a labda: 2:1. A gól felrázta az egrieket, a csa­tárok azonban továbbra is adósak maradtak a lövésekkel. A 85. perc­ben jó egri támadás végén Nagy I. pörgetett labdáját Hanus néhány lépés után, közelről a vetődő ka­pus hasa alatt küldte "a hálóba: 2:1. Az utolsó öt percben elkesere­detten rohazomott az egri együt­tes, . de a kisvárdai védelem, élén a volt egri Viktorral, — minden gólszerzési, lehetőséget meghiúsí­tott. A két csapat találkozója ala­csony színvonalú, csapkodó játé­kot és megérdemelt kisvárdai győ­zelmet hozott. Az egriek pepecselő támadósora ezúttal könnyű feladat elé állította a hazaiak védelmét, az egri védelem viszont többször is megingott. Különösen a két szélső hátvéd vétett bosszantó hibákat, amelyek a viszonylag jobban ját­szó fedezeteket is megzavarták. A védelem • megerősítésére Lisz- tóczkyt vonták vissza, aki az első félidőben — amíg erővel bírta — hasznára volt csapatának, később azonban ő is elkészült erejével. A legnagyobb baj az volt, hogy a tá­madósor ezúttal szinte irtózott a lövésektől. A csapatból egyedül Szűcs játékát kell kiemelni, az el­ső gólnál elkövetett hibája ellené­re is. Végezetül meg kell említettünk, némely játékos sportszerűtlen életmódját, amin mielőbb változtat­ni keU.. • Buzási Játékvezető több hibával vezette a mérkőzést. Varjú Vilmos D. Gordülőcsapágygyár— Egercsehi Bányász 3:0 (2:0) Debrecen, 1500 néző. V.: Mihályi. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nyerges — Nagy I., Molnár — Nagy H., Tengely, Bóta, S. Ko­vács, Hidasi. Edző: Szentmarjay Tibor. A széltől támogatott vendégek jelentős mezőnyfölényben játszot­tak, a csatárokat azonban a gyön­gyösi védők nem engedték lövés­hez jutni. A 70. percben majdnem egyenlí­tett Debrecen, amikor a kiugró kö­zéj} csatár elől Csaba messze ki­futva, lábbal tisztázott. Az utolsó 10 percben teljesen be­szorult a hazai együttes és sokszor 8-10 emberrel védekezett. Két gyenge formában levő csa­pat alacsony színvonalú mérkőzé­sét láthatták a nézők, amelyből a hazaiak némi szerencsével kerül­tek ki győztesen. Egyénileg Csaba jól védett, Pászti halványabb volt a szokott­nál, Treiber elfogadható teljesít­ményt nyújtott. Somodit sok jo szerelése és tért ölelő előreadásai dicsérik. A két fedezet * közül Trencsényi volt a jobbik, de Szer­dahelyi játéka is kielégített. A támadósorban Farkasnak jófor­mán semrfii sem sikerült. Hernádi néhány okos labdaleadásával tunt ki. Vígh a második félidőben ja­vult fel. Szigetváry, amíg erővel bírta, jól játszott, később azonban erősen visszaesett. Keszthelyi szür­kébben mozgott a szokottnál. ökrös különösebb hiba nélkül vezette a mérkőzést. Szkocsovszky Tibor Kisvárdai Vasas—Egri Dózsa 2:1 (0:0) Kisvárda, 1000 néző. V.: Buzási. Rögtön a nagy erővel kezdő ha­zai csapat lépett fel táfnadólag és gyors, rövid adogatásokból felépí­tett, helycserés akciókkal közelí­tette meg ellenfele kapuját. Mint­egy 20 percen keresztül védekezés­re kényszerültek a vendégek, akik a védelem megerősítésére Bótát vonták vissza. Az első gól a 20. percben esett. Egy debreceni támadást csak szög­letre tudtak szerelni az egercsehi védők. A. jobboldalról laposan be­rúgott szöglet után a labda elsu­hant a hátvédek lábánál és a be­rohanó középcsatár mintegy öt méterről, élesen a hálóba lőtt: 1:0. Húsz perc elteltével némileg ki­egyensúlyozottabbá vált a küzde­lem. a vendégek valamivel többet kezdeményeztek, az előretolt négy csatár azonban nem bírt a debre­ceniek kemény védelmével meg­birkózni. A félidő befejezése előtt néhány perccel a hazaiak újabb gólt értek el. Ismét szöglethez jutottak a deb­receniek, a beívelt labdát a beugró középcsatár mintegy 6 méterről, belsővel a hálóba továbbította: 2:0. Súlyos védelmi hiba... Mezőnyjátékkal ért véget a fél­idő. Szünet után magára talált az Egercsehi Bányász és néhány ve­szélyes támadást vezetett. Egyíz- ben Tenkely szép lövését védte a kapus, majd ugyancsak Tengely 25 méteres, nagyerejű szabadrúgá­sa a lécről visszapattant és az újabb .lövés a kapusban akadt eL A 75. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, áruikor a gyors jobbszélső elszáguldott a vonal mellett, majd befelé kanyarodva, nagy lövést küldött Selmeczi háló­jába: 3:0. A két csapat találkozójából meg­érdemelten került Iá győztesen a csapágygyári csapat. Mindkét fél­időben többet támadott ellenfelé­nél, am°ly már az első perctől kezdve biztonsági játékra töreke­dett. A Bótával megerősített védelem általában jól látta eű. feladatát, aminek bizonyítéka, hogy a há­rom gólon kívül mindössze egy igazi helyzetük akadt a debrece­nieknek. Sajnos azonban a három bekapott gól súlyos védelmi hi­bákból esett. Egyénileg Selmeczi két gólban is ,,benne volt”. Szűcs jól játszott, de teljesítményét erősen lerontja, hogy a' gólok előtt hibázott. A két szélsőhátvéd jó teljesítményt nyúj­tott. A fedezetpár jól szűrte meg a támadásokat és sok használható labdát adott előre a csatároknak. A támadósorban a két összekötő nagy mezőnymunkát végzett, Hi dasinak volt néhány szép meg­mozdulása, Nagy Il.-nek nem ment a játék. Bóta jól látta el fel­adatát. A játékvezető egy-két apróbb hibától eltekintve, jól vezette a mérkőzést. Rudabányai Bányász— Rózsa- szentmártoni Bányász 5:0 (1:0) Rudabanya, 1700 néző. V.: Deme­ter. Rózsaszentmárton: Mátra — Bor­bély, Laczik, Gubis — Kazi, Ha­lász I. — Báti, Domer II., Boron- kai, Bánfalvi, Patai. Edző: Turán István. Rózsaszentmárton nagy becs­vággyal vetette magát a küzde­lembe, s noha a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, az első félidőben eléggé kiegyensúlyozott, heves harc folyt a pályán. A félidő egyetlen gólja a 17. perc­ben esett, amikor egy gyors hazai támadás végén Mátra kifutott ka­pujából és az előretörő középcsa- iár az üres kapuba lőtte a labdát: 1 d). A gól után Rózsaszentmárton fo­kozta a játék iramát, jóval töb­bet kezdeményezett ellenfelénél, a támadósor azonban rendre elmu­lasztotta a kínálkozó alkalmakat. Szünet után Laczik hibájából a 2. percben gólt értek el a hazaiak, s ettől kezdve gyors egymás után- ban estek a gólok - köztük a har­madik gól a partjelző hibájából. A félidő második részében a ró­zsái csapat feladta a harcok így szinte állandóan térfelén pattogott a labda, s alakult ki a hazaiak nagy gól arányú győzelme. A két csapat találkozóját megér­demelten nyerte a rutinosabb, jó erőkből álló hazai együttes. Rózsa­szentmárton csak az első félidőben nyújtott jó teljesítményt, a szünet után gyors egymásutánban beka­pott második és harmadik gól azonban teljesen visszavetette a csapatot. Egyénileg a védelem a sok gól ellenére is kielégített. Gubis volt a legjobb védőjáté­kos, a két fedezet vegyes benyo­másokat keltett, a támadósor sok hibával játszott és sok gólhelyze­tet hagyott kihasználatlanul. A játékvezetőnek akadt néhány hibája is, s ebben egyik partjel­zője volt főleg ludas. Juhász Miklós NB III. állása Északkelet 1. DEAC 22 14 8 — 46:12 36 2. M. Bány. 22 13 5 4 42:27 31 3. D. GÖCS 22 11 8 3 44:20 30 4. Eger 22 13 1 8 54:31 27 5. Rudab. 22 10 5 7 42:30 25 6. Egercsehi 22 9 6 7 29:23 24 7. MMTE 22 8 7 7 29:29 23 8. D. Honv. 22 7 6 9 29:36 20 9. Gyöngyös 22 7 6 9 28:35 20 10. Tiszalök 22 7 5 10 33:34 19 11. Kisvárda 22 7 5 10 28:32 19 12. Somsály 22 7 5 10 27:36 19 13. D. Kinizsi 22 7 4 11 24:33 18 14. D. Építők 22 I 6 10 20:34 18 15. R-márton 22 5 2 15 23:54 12 16« P. MÁV 22 4 3 15 24:56 11 Kajdi (Bp. Honvéd), Klupp (Bp. Honvéd), Sebők H. (Csepel), Erdé­lyi (Ü. Dózsa), Csiszár (Csepel), Budai (Győri Dózsa), Bánhegyi (Honvéd Szalvai SE). — A labdarúgó NB H. eredmé­nyei. Keleti csoport: Borsodi B.—• BVSC 1:0, Bp. Előre—Miskolc 2:1, Kecskemét—Nyíregyháza 1:0, Ganz-MAVÁG—Cegléd 2:0, Szegedi VSE—Jászberény 2:0, Özd—Bp. Spartacus 3:0, Szolnok—Pénzügyőr 3:1, Di. Bányász—Egyetértés 1:1. Nyugati csoport: Láng—Pécsi BTC 2:0, Budai Spartacus—ZTE 2:2, Bu­dafok—Oroszlány 2:1, Szállítók— Lombik 2:0, M-magyaróvár—Elek­tromos 2:0, Komló—Sztálinváros 2:0, Szombathely—Székesfehérvár 1:0, EVTK—Vác 2:2. — Ez történt még az NB lll-ban: D. Honvéd—Miskolci Bányász 0:0, Miskolci MTE—D. Építők 5:0, Ti- szalök—Somsály 0:0, DEAC—Püs­pökladány 4:0. — Főiskolás röplabda válogatot­tunk a drezdai nemzetközi tor­nán az NDK csapata mögött má­sodik lett, megelőzve Franciaor­szág és az NDK B-csapatát. — Kijevben nemzetközi tornász­versenyt rendeztek, amelyen a magyar tornászok a vártnál gyen­gébb teljesítményt nyújtottak.’ A férfi egyéni összetett versenyben a talaj-, gyűrű-, lóugrás és korlát­gyakorlatok után Békési a 13. he­lyen áll, míg a nőknél a lóugrás és gerenda után a legjobb magyar, Füle, az ötödik helyet foglalja el. — Vasárnap rendezték meg az Osztapenko kerékpáros emlékver­senyt, amelyet a 136 kilométeres távon az Újpesti Dózsa csapata és egyéniben az ugyancsak újpesti Mezei József nyert meg. — A középiskolás területi kosár­labda-bajnokság döntői során az egri Gárdonyi Géza Gimnázium leány-csapata két mérkőzést ját­szott, szombaton 41:16 arányú ve­reséget szenvedett a Bp. Ságvári Gimnázium csapatától, míg va­sárnap a Nyíregyházi Közgazdasá­gi Technikum volt az ellenfél, s a lányok nagy küzdelem után 24:21 arányú, újabb vereséget szenved­tek. — Papp László Bécsben, 15 ezer néző előtt, 10 menetes, nehéz küz­delemben győzött a 25 éves francia szenegáli néger Moussa Sangare ellen. — Hatvan természetbarát osztály 120 .csapatának és 450 versenyzőjé­nek részvételével rendezték meg a felszabadulási természetjáró tájé­kozódási versenyt. A in. osztályú verseny 2. kategóriájában a Mát- ravidéki Erőmű csapata a máso­dik helyen végzett. f A TOTO eredménye 15. hét: 1. Bp. Honvéd—MTK törölve 2. FTC—Szeged 1 4:0 3. DVTK-Ü. Dózsa X 1:1 4. Tatabánya—Vasas 1 4:2 5. Győr—SBTC 1 1:0 6. Dorog—Pécs 1 3:1 7. DVSC—Csepel 1 2:0 8. Cegléd—Ganz 2 0:2 9. Borsodi B.—BVSC 1 1:0 10. Szolnok—Pénzügyőr 1 3:1 11. Lombik—Szállítók 2 0:2 12. Sztálinváros—Komló 2 0:2 13. Lanerossi—Juventus 2 0:1 MHS híradó Az MHS hatvani MÁV alapszer­vezete az alapszervezeten belül motoros túraszakosztályt alakított. A túraszakosztálynak jelenleg 14 tagja van, akik máris tele vannak szép tervekkel. Csakhamar sor ke­rül élményt adó, gazdag motoros túrákra, az ;,Ismerd meg hazádat” mozgalom keretében. Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik fe­lejthetetlen férjem te­metésén részvétükkel enyhíteni igyekeztek fáj­dalmunkat, ezúton mon­dok köszönetét, özvegy Ignácz Sándorné Eger: Szűcs - Szász, Boros, Ré­vász - Várallvay, Miskolci — Nagy II., Hídvégi, Hanus, Nagy I., Lisz- tóczky. Edző: Jáhn Aladár. Az orkánszerű széltől támogatott hazai csapat mintegy 20 percen at veszélyes támadásokat vezetett a vendégek kapuja ellen, az egriek ebben a játékrészben csak védeke­zésre szorítkoztak. A 15. percben a klsvardal Ko- zépcsatár nagy lendülettel elfutott a védők mellett és Szűcs merész belevetődéssel tisztázott. Néhány perc múlva Szűcs Ismét önfelál­dozó védéssel tett ártalmatlanná egy villámgyors jobboldali hazai támadást. _ , Húsz perc elteltével megszűnt a hazaiak nagy nyomása, s az egn csatárok is többször szohoz jutot­tak. A 25. percben Nagy I. ugyer sen elhúzta a labdát a ratamado Viktor mellett, már csak a kapus­sal állott szemben, de a donto pil­lanatban megbotlott s oda lett a ^ A hátralevő időben ide-oda hul­lámzó mezőnyjáték folyt. A II félidőt heves egri rohamok Vezették be. A 48. percben a tömö- tülő hazai védőkről a tisztán aUo Ismét nagy meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokságban Ügy látszik; a megyei labdarúgó­bajnokságban nincs vasárnap meg­lepetések nélkül. Ezúttal a Hat­vani Kinizsi, az Egri Előre, a Sely- pi Kinizsi és az Apcl Vasas szol­gáltatták a legnagyobb meglepe­tést: a legutóbb igen gyengén ját­szó H. Kinizsi Egerben 2:0-ra le­győzte a sokkal esélyesebb Hon­véd Dohó SE-t, míg Selyp a baj­nokjelölt otthonában, Verpeléten szerzett értékes pontot. Az Egri Előre lelkes, fiatal gár­dája Füzesabonyban aratott érté­kes győzelmet, míg a remek for­mában levő Apci Vasas a Honvéd Zalka SE-t kétvállra fektette. Pe- löftbánya, ha nehezen Is, de meg-, szerezte mindkét bajnoki pontot, s igy előnyre tett szert a Honvéd Korvin SE-vel szemben, örvende­tesen javul a Hatvani VSE, amely sorrendben most negyedik győzel­mét aratta. Lőrincinek nem jelen­tett különösebb nehézséget a szí­vósan védekező Recski Bányász legyőzése. Az utolsó helyezett Bél­apátfalva 0:0 arányú döntetlent ért el az Egri Spartacussal szem­ben. Részletes eredmények: Füzes­abony—Egri Előre 0:1 (0:1), Honvéd Dobó SE—H. Kinizsi 0:2 (0:1), Lő­rinci—Recsk 2:0 (0:0), Petőfibánya —Gyöngyösi Bányász 1:0 (1:0), Ap­ci Vasas—Honvéd Zalka SE 1:0 (1:0), Honvéd Korvin SE—Selyp 0:0, Hatvani VSE—Tiszafüred 3:0 (1:0), Bélapátfalva—Egri Spartacus 0:0. A vezető csapatok sorrendje: 1. Petőfib. 21 16 2 3 49:13 34 2. H. Korvin 21 14 5 2 42:12 33 3. H. Dobó 21 13 3 5 41:22 29 4. H. Zalka 21 12 4 5 39:17 28 5. Lőrinci 21 11 6 4 40:22 28 6. HVSE 21 12 3 6 33:21 27 Köszönetnyilvánítás Köszönet mindazoknak, akik drága férjem teme­tésén megjelenésükkel fájdalmunkat enyhítet­ték. özv. Miklősvári Jánosáé Köszönetnyilvánítás mindazok felé, akik sze­retett édesapánk gyász­ünnepségén megjelené­sükkel és részvétükkel enyhítették az utolsó bú­csú nehéz óráit. A Herendovics-család. Orosx Mária, Nagy Katalin, Gyenea Katalin, Pongó István, Mester János és Kiss Antal győxött a megyei mezei futóbajnokságon A vártnál keve­sebb indulója akadt a megyei mezei fu­tóbajnokságnak, * a- melyet Hatvanban rendezett meg a He­ves megyei atlétikai szövetség. Feltűnő volt, hogy a rendező hatvaniak mind­össze -négy* verseny­zővel képviseltet­ték magukat, míg Gyöngyösről közel 40, Egerből 20, Selypről pedig 10 induló állt rajthoz. De még ennél is beszédesebb és örvendetesebb az a tény, hogy Atkár községet 14 versenyző képviselte hagy siker­rel. Gyöngyösi József általános is­kolai igazgatótól és Jankóvits Bé­la testnevelő tanártól sokan tanul­hatnának egy kis szervezéstant. Ha a nagy tömeg el is maradt, meglepetésekben és szoros küz­delmekben nem volt hiány. A meglepetések mindjárt az első számnál, a leány serdülők verse­nyénél megkezdődtek, ahol a győz­tes Orosz csak nagy küzdelem után nyert az atkári Szekrényes ellen. Nagy Katalin ifjúsági válo­gatott kerettaghoz méltó fölény­nyel győzött az ifjúságiak csoport­jában. Ugyanakkor az atkának is fölényes győzelmet arattak a csa­patversenyben. A * felnőtt nőknél nem volt küzdelem. Gyénes Kata­lin egyedül futotta # le a távot... A fiú serdülőknél Pongó csak az utolsó méteren előzte meg Györ­gyöt, '-a tehetséges selypi ipari ta­nulót. A csapatversenyben is nagy küzdelem alakult ki, amelyet csak a jobb harmadik futó helye­zése döntötte el Selyp javára. Az ifjúságiak futamában az esélyes Mester a táv első felében nagy fö­lényre tett szert, később azonban a cél. előtt a gyöngyösi Szántó előretört és átvette a vezetést. Am a korai erősítés megbosszúlta ma­gát, mert nemcsak az erősíteni tu­dó Mester, de a mindössze csak 10 napja atlétizáló Tábi Tibor Is megelőzte. A csapatversenyben a Gy. Gimnázium aratott megérde­melt győzelmet. A felnőttek ver­senyében csak gyöngyösiék vettek részt. Kiss Antal jó futással győ­zött, de jól mozgott Gubancsik is. A csapatverseny kedvéért induló, gátfutó Poppé minden dicséretet megérdemel. Részletes eredmények. Leány serdülők: 1. Orosz (Egri Sportiskola), 2. Szekrényes (At­kár), 3. Lelik (Egri Sportiskola), 4. Domonkos (Egri Sportiskola), 5. Bata (Atkár). 12 induló! Csapatban: 1. Egri Sportiskola 3 pont, 2. Atkár 18 pont, 3. Gyön­gyösi ITSK 27 pont. Női ifjúságiak: 1. Nagy Katalin (HVSE), 2. Domonkos (HVSE), 3. Juhász (Gyöngyösi Gimn.) Csapatban: 1. Atkár 15 ponttal. Női felnőtt: 1. Gyenes Katalin (HVSE). Fiú serdülők: 1. Pongó (Gyön­gyösi .MEDOSZ), 2. György (Selypi ITSK), 3. György (Egri Sportisk.) Csapatban: 1. Selypi ITSK, 2. Gy. MEDOSZ, 3. Egri ITSK. Férfi ifjúságiak: 1. Mester (HVSE), 2. Tábi (Gy. Bányász), 3. Szántó (Gy. Gimn.) Csapatban: 1. Gy. Gimn. 18 pont, 2. Gy. Bányász 22 pont, 3. Selypi ITSK 26 pont. Férfi felnőttek: 1. Kiss Antal (Gy. Bányász), 2. Gubancsik (Gy. Bányász), 3. Poppé (Gy. Bányász). Csapatban: 1. Gyöngyösi Bá­nyász 6 ponttal. Kömley Károly A járási labdarugó-bajnokságért GyÖngyöshalász—Karácsond 3:1 (1:0) Gyöngyöshalász, 300 néző. Gyöngyöshalász: Bikk — Holló, Szalay, Küss — Komjátj^ Szabó — Hadi. Kerekes Gyón, Hegede, Ha rimát. Karácsond: Zseke — Blaskó, Molnár, > Kiss — Gyurkó, Kiss IT. — Dobos, Birkás, Tábi, Uracs, Ko­vács. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, Győri, majd Hegede lö­vését. védte a karácsondi kapus. A hazaiak fölénye a 30. percben érett góllá, amikor Szabó átverekedte magát a védelmen é»s közelről a Ökölvívás Gazdag műsor várja Egerben az ökölvívást kedvelők népes táborát.. Április 16-án kerül sor az Egri ITSK—Ózdi Vasas ifjúsági csapat­bajnoki mérkőzésre, majd 21-én, 22-éii, 23-án az országos ipari- tanuló-bajnokságot bonyolítják le. A hónap végén, április 29-én, a Nyíregyházi Spartacust látják vendégül az Egri ITSK ökölvívói. A viadalokra az egri szakszerve­zeti székház nagytermében kerül sor.'' hálóba lőtt: 1:0. Szünet után fokozódott a játék irama és a hazaiak a 49. percben tovább növelték előnyüket: Szabó beadását Győri öt méterről továb­bította a hálóba: 2:0. A vendégek nem adták fel és a 65. percben Tábi góljával szépítet­tek: 2:1. Ezután nagy nyomás nehezedett a vendégek jól tömörülő védelmé­re, végül a 70. percben Molnár házaadással- akart tisztázni és a kimozduló kapus mellett az üres kapuba jutott a labda 3:1. Jó: Szabó, Hegede, Komjáti, Győ­ri. illetve Tábi, Zseke, Gyurkó. II labdarúgó NB I. állása 1. Ü. Dózsa 20 14 4 2 45:18 32 2. Vasas 20 11 6 3 45:21 28 3. FTC 20 11 4 5 48:25 26 4. MTK 20 11 4 5 39:29 26 5. SBTC 20 9 5 6 31:25 1 6. Szeged 20 7 9 4 30:32 23 7. Győr 20 7 6 7 32:22 20 8. Bp. Honvéd 20 5 9 6 28:31 19 9. Csepel 20 4 9 7 19:26 17 10. Tatabánya 20 4 8 8 25:33 16 11. Pécs 20 3 8 9 21:32 M 12. Dorog 20 3 7 10 28:40 13 13. Debrecen 20 4 5 11 16:43 13 14. Diósgyőr 20 3 4 13 17:47 10 Apróhirdetések 0 MATRASZENTIMRÉN, főútvo­nalon, százegy négyszögöl telek eladó. Érdeklődni: Sugár, Buda­pest, VIII.í Bacsó Béla 55, telefon: 134-857. A HEVES megyei KISZÖV mun­kaügyi főelőadói és revizori beosz­tásba normás, vagy ipari techni­kus, illetve mérlegképes könyve­lői képesítéssel és megfelelő szak­mai ’ gyakorlattal rendelkező dol­gozókat keres. Jelentkezés: Heves megyei KISZÖV, Eger, Dobó tér 4. sz. IDŐSEBB házaspár, nő, vagy férfi gondozását elvállalná’ : Eger­ben, lakás ellenében. Cím: Kos­suth u. 5. Horváth József. Postai hírlapárusokat keresünk Vámosfsyörk, Kál és Petőfibánya postahivatalhoz Jelentkezés a fenti hivataloknál XXXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Víz VEZETÉK-javítást és új sze­relést vállalok. Sárdi János, Eger, Petőfi u. 1. Telefon: 56-08. FIATAL házaspár Egerben búto­rozott szobát keres. Cím: Eger, Köztársaság tér 6. (Kanada). MARKAS zongora eladó. Cím: Magyar Hirdető Kirendeltségénél, Eger. JÖKARBAN levő Lancia sze­mélygépkocsi, sok pótalkatrésszel, családi okok miatt eladó. Recsk, Kapcsolóház. ELVESZETT foxi-szutter keresz­tezést csokoládébarna, nőstény,- féléves kutya gazdáját keresem. Tizenharmadika után bárkinek át­adom. Erdős, Eger, Arany J. 23. A SZERSZÁM- ÉS KÉSZÜLÉKGYÁR felvételre keres esztergályos szakmunkásokat Felvétel esetén útiköltséget megtérítjük. — Legény­szállás biztosítva. — Jelent­kezés: Szerszám- és Ké­szülékgyár, Gyöngyös, Üzemgazdasági Osztály. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapjai Felelős szerkesztő: Sába Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadő Vállalati Felelős kiadó: Tóth Józsefi Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók; SS. Gyöngyös, Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger: Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon; 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger. Bródy Sándor utca ti Felelős vezető: Mandula Ernői 4