Népújság, 1961. április (12. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-25 / 96. szám

6 NEPÜJSÁG 1961. április 25. kedd sSfXOU Egercsehi és Rőzsaszentmárton győzött, Eger és Gyöngyös vereséget szenvedett Ez történt az NB Ill-ban Megyénk csapatai számára félsi­kerű forduló volt a vasárnapi. Kegy csapatunk közül ugyanis csak Egercsehi és Rózsasz entmárton szerezte meg a két bajnoki pon­tot, Eger és Gyöngyös vere­séget szenvedett. ’ örvendetes az Egercsehi Bá­nyász erőtől duz­zadó, eredményes kiesés ellen harcoló rózsaszentmártoni fiúk lelkes küz­delemben kiharcolt értékes győ­zelme. Az Egri Dózsa váratlanul gyenge játékkal rukkolt elő és otthonában, feltűnően nagyszámú néző előtt vereséggel volt kényte­len elhagyni a pályát. A Gy. Spar­tacus nem utazott győzelmi esé­lyekkel perecesre és a várakozás­nak megfelelően, vereséget szen­vedett a táblázat második helyén álló M. Bányásztól. Egercsehi Bányász— Rudabányai Bányász 4:1 (1:0) Egercsehi, 1480 néző. V.: Kiss P. Egercsehi: Tarczali — Balogh, Szűcs, Nyerges - Nagy I., Molnár — Dudás, Tengely. Bóta, S. Kovács, Hidasi. Edző: Szentmarjay Tibor. Egercsehi-rohamok vezették be a mérkőzést, rögtön az elején két szöglet is jelezte a hazaiak fölé­nyét. A 14. percben, szép baloldali tá­madás végén, Bóta lövése akadt el a védőkben, majd Tengely elől az utolsó másodpercben mentett a kapus. Nem sokkal később Hidasi nagyerejű szabadrúgásába Tengely beletette a fejét, s a labda hajszál­lal fölé szállt. A másik oldalon a kitörő balösszekötő nagy lövése a kapufáról vágódott vissza. A félidő egyetlen gólja a 36. percben esett: Dudás, Bóta, Ten­gely adogatás végén a jobbössze- 1töi& mintegy 11 méterről lőtt a hálóba, no. Ezután májdnem egyenlítettek a vendégek: a jobbfedezet 20 méte­res szabadrúgása a kapufán csat­tant! Szünet után Dudás és Bóta he­lyet cserélt egymással. Továbbra is a hazai csapat kezdeményezett, az első veszélyes támadás Hidasi lesén aka4fc £h majd Molnár távoli lövését védte a rudabányai kapus. Az 53. percben Hidasi nagy erejű lövése a felső lécről a gólvonalra vágódott, és a védők felszabadí­tottak. A mérkőzés második gólja a 80. percben esett: S. Kovács jó labdá­val ugratta k.1 Hidasit, aki ponto­san ívelt középre és Dudás a ki­mozduló kapus mellett, közelről a kálóba továbbított. 2:0. Ezután gyors egymásutánban es­tek a gólok. A «4. percben S. Ko­vács szögletét Tengely fejelte a hálóba, majd a 67. percben szinte megismétlődött a jelenet: a gólerős Tengely ezúttal Hidasi beadását juttatta fejjel a kapuba. 4:0. Nem sokkal később a balszélső lövésével szépített Rudabánya. 4:1. Egy ellentámadás során Balogh K utolsó másodpercben tisztázott a kitörő középcsatár elől. majd a 84. percben a rudabányai kapu előterében parázs jelenetek ját­szódták le, az egercsehi csatárok lövés helyett egymáshoz tologatták a labdát, végül Dudás rosszul el­talált lövését hárította a kapus. Mezőnyjátékkal ért véget a mér­^ A^hazal csapat Ilyen arányban Is megérdemelten nyert jóképességu ellenfelével szemben. Tarczali a gólt gyorsabb beavat­kozással háríthatta volna, a hát­védhármasban Szűcs és Balogh nyújtott kimagasló teljesítményt. A két fedezet jól szűrte meg a tá­madásokat, s olykor a kapura is veszélyesek voltok. A támadosor- ban Hidasi érdemH a legtöbb di­cséretet. . ___ A játékvezető megfelelően látta el feladatát. Kazincbarcika n. — i Egercsehi II. 3:2. • Miskolci MTE ifj.— ^ Egercsehi ifj. 5:0. EGYED JÓZSEF Rőzsaszentmárton— Debreceni Honvéd 1:0 (0:0) Rőzsaszentmárton, 1200 néző. V.: Ambrus. Rőzsaszentmárton: Mátra — Bor­bély, Laczik, Gubis - Domer, Kazi — Halász, Boronkal, Bánfalvi, Báti, Imre II. Edző: Túrán István. Tapogatózó, óvatos játékkal telt el az első 5 perc, majd mindin­kább a lelkesen harcoló rózsa­szentmártoni csapat vette át az irányítást. Bánfalvi, Boronkai, majd Báti lövései veszélyeztették a debreceniek kapuját. A hazai támadások a 16-os vona­lig általában jól épültek fel, ott azonban a körülményeskedő csa­tárok nagyon megkönnyítették a vendégvédők dolgát. Többnyire a debreceniek térfe­lén folyt a játék, a szórványos deb­receni ellentámadásokat magabiz­tosan, keményen hárította a ha­vedel me. . Szünet után sem változott a helyzet, a rózsái fiúk kezdemé­nyeztek többet. A mérkőzést el­döntő egyetlen gól az 51. percben esett: Boronkai átadását Imre II. Báti elé továbbította, s a balössze­kötő a bal felső sarokba lőtte a labdát. i:o. A gól szinte szárnyakat adott a hazai együttesnek, támadást, táma­dás követett, a befejezésekbe azon­ban rendre hiba csúszott. A csatárok rendkívül pontatlanul lőttek, vagy pedig a debreceni vé­delem avatkozott közbe, s igy újabb gól már nem esett. A két csapat erős iramú, izgal­mas, kemény küzdelmet vívott egymással, amelyből a szívvel-lé- lekkel harcoló rózsái fiúk meg­érdemelten kerültek ki győztesen. A szép számú néző nagy örömmel fogadta a győzelmet és hangoz­tatta: ha máskor is ilyen felfogás­ban, ilyen lelkesen játszott volna a csapat, ma nem kellene a kiesés­től tartani ... Az egyéni teljesítményeket vizs­gálva. Laczik, Gubis, Báti és Imre II. játéka emelkedett a többi fölé. Ambrus jól vezette a mérkőzést. JUHASZ MIKLÓS D. Gördülőcsapágygyár— Egri Dózsa 2:1 (1:1) Eger, 3000 néző. V.? Czirják. Eger: Szűcs — Révász, Lisztócz- ky, Tomsó — Várallyay, Boros - Nagy n., Hídvégi, Nagy I., Hanus, Bocsi. Edző: Jáhn Aladár. Feltűnően nagyszámú néző volt kíváncsi a harmadik hely sorsát eldöntő mérkőzésre. Heves iram­ban indult a küzdelem, az első percben Lisztóczky felvágta a ki­ugró középcsatárt, a szabadrúgás az egriek sorfalában akadt el. A másik oldalon, szép támadás végén Hídvégi lövése az egyik hát­véd lábáról szögletre pattant. Va­lamivel a hazai csapat támadott többet, de a debreceni támadósor kevesebb előrelendülése veszélye­sebbnek bizonyult. A 8. percben Hanus remekül fe­jelte Bocsi elé a labdát, ő azonban lövés helyett körülményeskedni kezdett, s könnyedén leszerelték. Ezután Hanus éles lövése hajszál­lal kerülte el a kaput. Egri támadások közepette, várat­lanul a debreceniek értek el előbb gólt: a jobb szélső elfutott Tomsó mellett, majd középre adott. Az első lövés az egyik egri védőről pontosan az üresen hagyott bál­szélső elé került, aki egyből, fél- magasan a kapu bal sarkába lőtte labdát. 1:0. Válaszként Lisztóczky nagy erejű szabadrúgása alig kerülte el a bal felső sarkot, majd Hídvégi döntő helyzetben elhagyta a labdát... Közvetlenül a félidő befejezése előtt, nagy kapushibából, egyenlí­tett az egri csapat: Várallyay lö­vését a debreceni kapus kiejtette, a szemfüles Nagy 1. elhúzta a lab­dát mellette, s közelről a hálóba gurította. 1:1. A n. félidőben néhány nercig a vendégek maradtak támadásban, utána azonban fokozatosan nagy mezőnyfölénybe került az egri csapat, körülményeskedő, erőtle­nül játszó támadósora azonban most már szinte egyetlen komoly gólhelyzetet sem tudott teremteni. A mérkőzés sorsát eldöntő gól súlyos védelmi hibából esett: a félvonal tájékán a menteni igyek­vő Tomsó elől a jobbösszekötő mellel elsodorta a labdát, gyors iramban kapura tört és a kapujá­ból messze kifutó Szűcs mellett la­posan a hálóba lőtt. 2:1. Az egri csapat elkeseredetten ro­hamozott, de a hősiesen, sokszor önfeláldozóan harcoló debreceni védelem már csírájában elfojtotta a támadásokat. Az Egri Dózsa a játékidő nagy részét végigtámadta, az első félidő­ben több helyzete is akadt, s reá­lisan vezetnie kellett volna. Szünet után visszaesett a csapat, csak a mezőnyben nyújtott olykor elfo­gadható teljesítményt, a kapura nem volt veszélyes: Egyénileg — fenntartás nélkül — csak Lisztócz­ky játéka dicsérhető. Czirják játékvezetőnek több for­dított ítélete akadt. A 29. percben Csaba öklözése rö­vidre sikerült és a jobbfedezet gólba tartó fejesét Pászti az utolsó másodpercben mentette szögletre. Ezután egyenlíthetett volna Gyön­gyös: Szigetváry labdáját a kapus és a középhátvéd elvétette, a tisz­tán álló Keszthelyi lövése azonban a jobb kapufáról az alapvonalon túlra perdült! A 40. percben várat­lanul esett a hazaiak második gól­ja: a jobbszélső beadását a pere­cest középcsatár a jobb sarokba helyezte. 2:0. A védelem elaludt a gólnál... Szünet után a vendegek kezdtek jobban, Szigetváry 16 méterről le­adott lövése foglalkoztatta a hazai kapust, majd Csaba két ízben is jó ütemű közbelépéssel tisztázott. A 69. percben Szigetváry futtából leadott nagy lövését a jobb felső sarokból húzta le a kapus. Szinte állandóan a gyöngyösi csapat kez­deményezett, a csatárok lövéseit azonban nem kísérte szerencse. Gyöngyösi támadások közepette esett a perecesiek harmadik gólja: a hazai középcsatár és Treiber egyszerre rajtolt a labdára, amit Treibernek sikerült elrúgnia. A pe­reces! csatár közben elesett és a játékvezető, meglepetésre, ll-est ítélt. A büntetőt a középcsatár ér­tékesítette. 3:o. A mérkőzés utolsó nagy esemé­nye Treiber 18 méteres szabadrú­gása volt. amelynek nyomán a fel­ső lécen csattant a labda. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés, az elsőben a hazaiak, a másodikban a gyöngyösiek játszot­tak jobban. Végeredményben a helyzeteit jobban kihasználó M. Bányász megérdemelten nyert. Csaba sok nehéz labdát védett, pászti javul, Treiber időnként könnyelműsködött, Somodi szünet után javult fel. A fedezetpár al­kotta a legjobb csapatrészt. Elöl Vigh félénk volt, Szigetváryt sok jó lövése dicséri, Bar any i formája felfelé ível. Szerdahelyi bizonyult a legjobb csatárnak, s utána Keszt­helyi következik a rangsorban. Sándor a ll-es megadásánál na­gyot hibázott. SZKOCSOVSZKY TIBOR A bajnokság állása: Északkelet 1. Debr. EAC 23 15 8­50:12 38 2. M. Bányász 23 14 5 4 45:27 33 3. Debr. Görd. 23 12 8 3 46:21 32 4. Eger 23 13 1 9 55:33 27 5. Egercsehi 23 10 6 7 33:24 26 6. Rudabánya 23 10 5 8 43:34 25 7. Miskolci MTE 23 8 7 8 29:33 23 8. Somsály 23 8 5 10 33:36 21 9. D. Honvéd 23 7 6 10 29:37 20 10. D. Kinizsi 23 8 4 11 26:34 20 11. Gyöngyös 23 7 6 10 28:38 20 12. D. Építők 23 7 6 10 21:34 20 13. Tiszalök 23 7 5 11 34:36 19 14. Kisvárda 23 7 5 11 28:33 19 15. R.-szt.-márton 23 6 2 15 24:54 14 16. Püsp.-ladány 23 4 3 16 24:62 11 A Peföfibányai Bányász tovább növelte előnyét A megyei labdarúgó-bajnokságban változás történt az élcsoportban, mert a Honvéd Korvin SE súlyos vereséget szenvedett Honvéd Zalka SE-tői, s így a Recsken 6:l-re nye­rő Petőfibánya tovább növelte elő­nyét, újabb nagy lépést tett a baj­noki cím felé. Tovább folytatta nagyszerű sze­replését az Apci Vasas, amely ez­úttal tartalékos csapattal lépett pályára Gyöngyösön, de így is győzni tudott a Bányász ellen. A legutóbb Egerben bravúros győzel­met aratott H. Kinizsi, most saját otthonában simán kikapott a Lő­rinci Vasastól, s elvérzett a másik hatvani együttes is, a HVSE. amely Selypen hagyta mindkét bajnoki pontot. A Honvéd Dobó SE közepes teljesítményt nyújtva, biztosan győzte le az Egri Előrét, míg a magára talált tiszafüredi együttes könnyedén fektette két- vállra a Bélapátfalvi Építőket. Az Egri Spartacus némi szerencsével győzte le a Füzesabonyi VSC csa­patát. Eredmények: E. Spartacus—FVSC 1:0, Tiszafüred—Bélapátfalva 4:0, Selyp—Hatvani VSE 1:0; Honvéd Zalka SE-Honvéd Korvin SE 4:0, Gyöngyösi Bányász—Apci Vasas 0:1. Recsk—Petőfibánya 1:6, H. Ki­nizsi-Lőrinci 1:3, Egri Előre—Hon­véd Dobó SE 0:2. Az élcsapat állása: 1. Petőfibánya 22 17 2 3 55:14 36 2. Honv. Korvin 22 14 5 3 42:16 33 3. Honvéd Dobó 22 14 3 5 43:22 31 4. Honvéd Zalka 22 13 4 5 43:17 30 5. Lőrinci 22 12 6 4 43:23 30 Észt sport küldött ség látogatása Egerben Három feledhetetlenül szép na­pot töltött Egerben az Észt Szovjet Szocialista Köztársaság több mint félszáz tagú sportküldöttsége, amely a tallini sportfőiskola taná­raiból, sportorvosokból, újságírók­ból. szövetségi és sportköri veze­tőkből, edzőkből és sportolókból állott. A baráti küldöttség szombaton délután a Park Szálló különtermé­ben találkozott a Heves megyei és az egri sportvezetőkkel és sport­módszertani, valamint sportveze­tési módszerekben kicserélték ta­pasztalataikat. A kedves vendégeket dr. Csicsay József, a megyei TST elnöke kö­szöntötte. Elmondotta, hogy ne­künk, magyar sportembereknek, mindig örömünkre szolgál, ha szovjet sportemberekkel találkoz­hatunk. Majd annak a reményé­nek adott kifejezést, hogy a talál­kozó mindkét fél számára hasznos lesz. Az egri sportolók a szovjet példák nyomán a sport állandó fejlesztésére törekszenek, s egy sportágban, az Úszásban már sike­rült világhírnévre szert tenniök. Végezetül egy Eger sportéletét szemléltető díszes fényképalbumot nyújtott át észt barátainknak, akik különböző sportveretekkel, sport- jelvényekkel kedveskedtek. A küldöttség tagjai között talál­tuk Heino Lippet, aki az 50-es évek elején a súlylökésben Európa legjobbjának számított.. A szálfa­termet, hatalmas, szőke hajú, kék szemű óriás még mindig fiatalosan hat, pedig már közel jár a 4. x-hez. s az aktív sportolással már az 1954. évben felhagyott. Jelenleg a tallini sportfőiskola tanára és fiatal sportolók nevelésével foglal* kozik. Elmondotta, hogy máris akadt „utódja” egy fiatal súlylökő személyében, aki az elmúlt évi versenyszezonban 17,90 métert lö­kött, s az idén 18 méteren felüli eredményt vár tcüe. Hasonló tehet­séges tanítványa egy ugyancsak fiatal kalapácsvető, aki 960-ban 60 méteres dobásokkal örvendeztette meg híveit. A továbbiakban az észt sportkül­döttség vezetője nagy vonalakban ismertette a szocialista köztársa­ság sportéletét, ahol az 1 200 000 lakosú köztársaságban 200 000 em­ber sportol rendszeresen. Kihang­súlyozta a sportiskolák döntő sze­repét, s büszkén számolt be arról, hogy a Szovjetunió népeinek nagy spartakiádján az Észt Szocialista Köztársaság 15 ország közül a 7. helyet szerezte meg, s olyan világ­hírű sportolói voltak, többek kö­zött, Mint Kotkas, a kétszeres olimpiai bajnok, birkózó. Keres, a Szovjetunió egyik legjobb sakko­zója, Heino Lipp, Európa-rekorder súlylökő. A vendégek kérésére ezután dr. Csicsay József részletes ismertetőt adott a megye sportéletéről. A ta­lálkozó baráti hangulatban ért vé­get, a két küldöttség tagjai szívé­lyes beszélgetést folytattak egy­mással. Észt barátaink a vasárnap dél­előttöt városnézéssel töltötték, majd délután az egri stadionban megtekintették az Egri Dózsa— Debreceni Goes. NB III-as labda­rúgó-mérkőzést. A hétfői napon látogatást tettek néhány egri üzemben. Csak egy első hely futott ax egrieknek ax ISlí orsxágos egyéni ökölvívó bajnokságán A TOTÓ eredménye rí. hét: Miskolci Bányász— Gyöngyösi Spartacus 3:0 (2:0) Pereces, 800 néző. V.: Sándor• Spartacus: Csaba — Pászti, Trei­ber, Somodi — Farkas, Trencsényi - Vigh, Szigetváry, Baranyi, Szer­dahelyi, Keszthelyi. Edző: csizma>• rik Imre. A vendégek vezették az első tá­madást. amely Keszthelyi lesén akadt el, majd a perecesi bal­szélső veszélyes fejesét ujjheggyel nyomta szögletre Csaba. Általában mezőnyjáték folyt, enyhe perecesi fölénnyel. A 12. percben Szerdahelyi ívelt szabad­rúgását a kapus, a levegőben úsz­va, húzta le, a másik oldalon So­modi az utolsó pillanatban men­tett szögletre a perecesi csatárok elől. Az első gól a 23. percben esett: a 16-os vonalon Treiber egyből el­rúghatta volna a labdát, de ő igye­kezett azt lekezelhi, s közben a labda lecsúszott a lábáról és a középcsatár közelről a hálóba gu­rította. itt. 1. MTK—FTC 1 4:2 2. Csepel—Honvéd 1 3:2 3. SBTC—Dorog 1 2:0 4. Pécs—DVSC 1 3:1 5. SZEAC—DVTK X 1:1 6. Tatabánya—Győr 1 1:0 7. Nyíregyháza—ózd 1 1:0 8. Jászberény—Di. Bányász 1 2:1 9. Egyetértés—Szolnok X 2:2 10. Pénzügyőrök—Kecskemét 2 1:2 11. Székesfehérvár—Budafok 1 2:0 12. B. Spart.—Sztálinváros 1 2:1 Egerben a szak­szervezeti szék­ház nagytermé­ben három na­pon át tartottak az ISK 1961. évi Drszágos egyéni ökölvívó-baj nok- ságának küz­delmei, amely­ben közel 100 ipari tanuló vias­kodott egymással a bajnoki címért és a helyezésekért. A vasárnap délelőtti döntő zsú­folt nézőtér előtt került sorra, és sok érdekes, izgalmas, helyenként színvonalas mérkőzést hozott. A döntőbe jutott három egri fiú kö­zül csak Stalmayernak sikerült ki­harcolnia az elsőéget, Puporka taktikai vereséget szenvedett, míg Erdélyi teljesen érthetetlen módon kiengedte kezéből a kezdeménye­zést és egy jóval gyengébb képes­ségű ökölvívótól szenvedett vere­séget. A legjobb fővárosi és vidéki ver­senyző részére értékes tisztelet­díjat tűzött ki az ISK, s ezt a bu­dapesti Vojczik, illetve az egri Stalmayer nyerte el. A döntő eredményei. Papírsúly: Rácz (Bp. 24. sz. Int.)—Farkas (Bp. 24.) Farkas az első menetben feladta. Bajnok: Rácz, 2. Farkas, 3. Kelemen (Nyíregyháza) Légsúly: Vojczik (Bp. 22.)—Bárány (Vác). Ez volt a technikailag legszebb mérkőzés, Vojczik az első két me­net alapján győzött. Bajnok: Voj­czik, 2. Bárány, 3. Pásztor (Bp. 14.) Harmatsúly: Bús (Bp. 18.)—Siklósi (Nyíregy­háza). Siklósi átesett a súlyhatá­ron, s így Bús mérkőzés nélkül győzött. Bajnok: Bús, 2. Siklósi, 3. Nádházi (Bp. 24.) Pehelysúly: Mincsik (Nyíregyháza)—Kiss (Miskolc). Mincsik fokozatosan le­dolgozta első menetben elszenve­dett hátrányát és minimális győ­zelmet aratott. Bajnok: Mincsik, 2. Kiss, 3. Pintér (Bp. 24.) Könnyűsúly: Lukácsi (Miskolc)— Puporka (Eger.) A hosszúkarú Lu­kácsi ellen nem találta meg az el­lenszert a hibás felfogásban öklöző Puporka, akit ráadásul fejelésért két ízben is megintettek. Lukácsi megérdemelten győzött. Bajnok: Lukácsi, 2. Puporka, 3. Kindla (Várpalota). Kisváltósúly: Szántai (Bp. 22.)— Várhegyi (Miskolc). Az első két menetben a miskolci fiú rohamo­zott, Szántai csak a harmadik me­netben mutatott valamit, mégis az ő győzelmét hirdették ki. Bajnok: Szántai, 2. Várhegyi, 3. Kocsis (Eger.) Váltósúly: Eckendorfer (Bp. 18.)—Scheffer (Bp. 18.) A két azonos klubhoz tar­tozó fiú az első menetben szemmel láthatólag kímélte egymást — iga­za volt annak a nézőnek, aki be­kiabált: ,,Mi ez, háztáji bunyó?...” Ezután élénkebb lett a mérkőzés, végül a harmadik menetben Eckendorfer hatalmas ütése beta­lált és Scheff'ert kiszámolták. Baj­nok: Eckendorfer, 2. Scheffer, 3. Somogyi (Bp. 24.) Nagy váltósúly: Vadász (Miskolc) —Kecskeméti (Bp. 14.) Kecskeméti rögtön az elején feladta. Bajnok: Vadász, 2. Kecskeméti, 3. Mózer (Várpalota.) Középsúly: Stalmayer (Eger)—Tóth (Bp. 22.) Stalmayer kezdett jobban, de Tóth pontosan időzített egyenesei­vel csakhamar megállította az egri fiút. A második menetben Stal­mayer fáradt versenyző benyomá­sát keltette, de így is két ízben el­kapta Tóthot, aki meg is rogy- gyant. A harmadik menetben Stal­mayer nagy erővel rohamozott, Tóthot fejelésért megintették. Az egri fiú megérdemelten nyert, nagy tapsot kapott a közönségtől. Bajnok: Stalmayer, 2. Tóth, 3. Ju­hász (Bp. 24.) Félnehézsúly: Eveley (Bp. 14.)— Koncz (Bp. 22.) A 30. másodperc­ben Eveley csapott balhorga állón találta Konczot, aki megroggyant, s feladta a küzdelmet. Bajnok: Eveley, 2. Koncz, 3. Schenk (Bp. 26.) Nehézsúly: Tallósi (Bp. 24.)—Er­délyi (Eger.) Meglepetésre, az ala­csony termetű, kövér Tallósi végig irányította a meneteket, Erdélyi félénk módra, teljesen átengedte a kezdeményezést ellenfelének, pedig éppen a kezdeményezésen dőlt el az egész mérkőzés sorsa. Bajnok: Tallósi, 2. Erdélyi, 3. Garda (Nyír­egyháza). A mérkőzéseket Márton és Sar- kadi felváltva vezette. mi % ADMINISZTRATÍV munkában teljes jártassággal bíró, megbízha­tó adminisztrátort keresünk mát- raszentimrei kirendeltségünkhöz. Fizetés megegyezés szerint. Nős, családfenntartó részére évi 58 má­zsa illetményszenet biztosítunk. Jelentkezés levélben: Ércbánya, Mátraszentimre címre. 125-ÖS CSEPEL Danuvia motor- kerékpár sürgősen eladó. Eger, Árpád u. 45. CSERÉPKALYHAS részlegünk megalakult, mindennemű cserép­kályhás munkát és tűzhelyek javí­tását vállaltuk. Tarnavölgyi Ve­gyesipari Ktsz, Gyöngyös, Csato­kért, telefon: 677. KÖZÉPISKOLAI végzettséggel férfi munkaerőt keres, kereskedel­mi vállalat gyöngyösi munkahely­re. Jelentkezni lehet: Életrajzzal és felvételi kérelemmel a Magyar Hirdető gyöngyösi kirendeltségé­nél. Csük midin... — NB I. eredményei: Üjpesti Dó­zsa—Bp. Vasas 0:0, MTK—Ferenc­város 4:2, Csepel—Bp. Honvéd 3:2, Salgótarján—Dorog 2:0, Pécs—Deb­recen 3:1, Szeged—Diósgyőr 1:1, Tatabánya—Győr 1:0. — Az NB n. eredményei. Keleti csoport: Ganz-MÁVAG—Borsodi B. 2:0, Miskolc—Szegedi VSE 5:0, Nyíregyháza—Ózd 1:0, Jászberény Di. Bányász 2:1, Kecskemét—Pénz­ügyőr 2:1; Cegléd—Bp. Spart 2:2, Egyetértés—Szolnok 2:2. Nyugati csoport: Elektromos—Szombathely 3:0, Szállítók—M-magyaróvár 3:1, Sz-fehérvár—Budafok 2:0, Kőbánya —Pécsi BTC 4:1, Komló—Láng 3:0, Oroszlány—EVTK 0:0, ZTE—Vác 4:1; Budai Spartacus—Sztálinváros 2:1. — Az NB IIL további eredmé­nyei: Somsályi Bányász—Püspök­ladány 6:0, Debreceni Építők—Kis- várda 1:0, DE AC—Miskolci MTE 4:0, D. Kinizsi—Tiszalök 2:1. — Vasárnap nagyszámú néző előtt fejeződött be a magyar- osztrák válogatott teniszmérkőzés, amely a magyarok 4:1 arányú győ­zelmével ért véget. — A salzburgi nemzetközi birkó­zó-versenyen Pólyák, Gurics, Gut- mann és Cellér győzött, Rizmayer döntetlent ért el, Vattai pedig pon­tozásos vereséget szenvedett. — A magyar—osztrák válogatott sakk-csapat mérkőzésen a magyar együttes 14:6 arányú győzelmet aratott. — Budapesten rendezték meg az országos ifjúsági és serdülő mezei f utóba jnokságot, amelyen Nagy Katalin, a Hatvani VSE kitűnő atlétája a női ifjúságiak mezőnyé­ben a 3. helyen végzett. — Varsóban birkózó emlékver­senyt rendeztek, amelyen a ma­gyar Reznák súlycsoportjában az első helyen végzett. — Strezaban a Ragetti Kupa-ver­senyen a magyar válogatott tőr­csapat 14:11 arányban legyőzte Olaszország válogatottját. Felhívás as állattartó grasdákhos1 Hamarosan megkezdődik a legeltetési idény. Kihajtás előtt gondoskodjék a legelőre kijáró állatai biztosításáról Szarvasmarhánként 20 forintért betegség vagy baleset következtébe n ha Állata a legeltetési idény ALATT ELHULLIK, EGYEZER FORINT KÁRTÉRÍTÉST KAP. a háztáji biztosítással rendelkező tsz-tagok egy tehén elhullása esetén — a legeltetési biztosítással együtt KETTŐEZER FORINT KÁRTÉRÍTÉSBEN RÉSZESÜLNEK. Állami biztosító HEVES MEGYEI IGAZGATÓSAGA Északmagyarországi Áramszolgáltató Vállalat Egri Üzletigazgatóságának küzleménye! Felhívjuk fogyasztóink figyelmét arra, hogy amennyiben jelenlegi lakóhelyéről más községbe, vagy városba szándékozik költözni, ezt a körülményt tartozik bejelenteni az ille­tékes üzemvezetőségnek. Amennyiben lakóhelyén vállalatunknak külön üzemvezetősége nincs, úgy a bejelentést az illetékes körzetszerelőnél kell megtenni. A bejelentés alapján az elköltözés megkezdésével köteles az addig fogyasztott és még ki nem egyenlített fo­gyasztást rendezni. A rendezés után az illetékes közegtől ún. „Kijelentő lap”-ot kap, mely tartalmazni fogja, hogy a költözés előtti fogyasztás helyén az áramszámláját rendezte. Az átköltözés helyén csak akkor kaphat újból bekapcsolást, ha a kijelentő lappal igazolja, hogy előző lakóhelyén áramszámláját rendezte. északmagyarorszAgi áramszolgáltató vállalat Egri üzletigazgatósága