Népújság, 1961. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-08 / 57. szám

6 REPCJ8ÄO 1961. március 8., szerda A D. Honvéd ellen győztes E. Vasas csapata JÁHN ALADÁR, edző ★ seücs ★ SZÁSZ ★ BOROS ★ XARDI ★ MISKOLCI L Nagy érdeklődés kísérte a megyei labdarúgó-bajnokság első tavaszi fordulóját 4 Honvéd Korvin SE saját otthonában pontot vesztett, s így előnye egy pontra csökkent — Majdnem botrányba fulladt a tiszafüredi mérkőzés — Petőfibánya nehéz győzelme Bélapátfalván Kedvező időbeni fokozott érdek- lődés mellett zajlott le vasárnap a megyei labdarúgó-bajnokság ta­vaszi idényének első fordulója. A mérkőzések mind heves iramúak voltak, a színvo­nal azonban — ahogyan monda­ni szokták — erő­sen idényeleji jellegű volt. Meg- c lepetésre az éllo­vas saját ottho­nában pontot vesztett, s így a Bélapátfalván nagy küzdelem után győzni tudó Petőfibánya egy pontra megközelítette ellenlábasát. Tiszafüreden sportszerűtlen jele­netek kísérték a mérkőzést, két hazai játékos is a kiállítás sorsára jutott, majd a végén majdnem bot­rány tört ki: sokáig tüntettek a já­tékvezető ellen. A H. Kinizsi meg­lepően jól tartotta magát Gyön­gyösön a Honvéd Zalka SE-vel szemben, s az Előre is balszeren­csés körülmények között vesztett Selypen. Honvéd Dobó SE— Tiszafüredi Petőfi 4:0 (0:0) Tiszafüred, 800 néző. V.: Pogonyi. Honvéd: Résing — Kolarik. Ala- xai, Vass — Laczkó, L őrin ez — Enoch, Juhász, Csendes, Szarka, Makiári. Edző: Csutak Emil. Tiszafüred: Tóth n. - Balogh n., Tóth L, Csorna — Remenyik, Sza- mosvári — Horváth, Balogh I., Ig- nácz, Megyeri, Balogh m. Edző: Gombácsi Zoltán. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, majd izgalmas, változa­tos, jó iramú küzdelem alakult ki. A 19. percben Juhász két ízben is a kapufát találta el. Az egriek feltűnően sokat lőttek kapura és fejjátékban is felülmúlták a ma­gas labdákkal játszó hazaiakat. A félidő utolsó szakaszában több kemény belemen és tarkította a já­tékot. A H. félidő feszült hangulatban kezdődött. Csökkent az iram, an­nál több lett viszont a durvaság, utánrúgás. A játékvezető, sajnos, kiengedte kezéből a mérkőzést. Az egriek fölénye a 60. percben góllá érett, amikor Juhász lövése jutott a hálóba. 1:0. Ezután Balogh I. és Csorna után- rúgásért a kiállítás sorsára jutott. A 73. percben Balogh n. haza­adását Csendes elcsípte és a háló­ba továbbította. 2:0. Nem sokkal később Juhász gól­jával 3.*0-ra alakult a mérkőzés állása, majd közvetlenül a befeje­zés előtt Laczkó ll-esből állította be a végeredményt. 4:0. A végén nagy tüntetés zajlott le Pogonyi játékvezető ellen. Az első félidőben élvezetes, ki­egyensúlyozott játék folyt, a má­sodik félidőben azonban sorozatos szabálytalanságok tarkították a mérkőzést, s ebben nem kis része volt Pogonyi játékvezetőnek. A gólarány túlzott. Jók: Vass, Lőrincz, Csendes, il­letve Remenyik. Ignáczi Megyeri. Pogonyi játékvezető teljesen ki­engedte kezéből a mérkőzést, több téves ítélete volt. MIKLÖSVARI ZOLTÁN Hatvani VSE—# Apci Vasas 4:1 (2:0) Hatvan, 600 néző. V.: Simon ár. Hatvan: Nagy — Zsámboki, Tóth, Gugyella — Sáfrán II., Szabó I. — Katona, Fehér, Zilahi, Rékasi, He­gedűs. Edző: Bodnár Ferenc. Apc: Szuhányi — Cziperle, Nagy, Bagó — Kovács, Baranyi — Plessek, Bandik, Csirke. Dobrocsi, Rá ez. Edző: Takács László. A nagy kedvvel játszó vasutas­csapat rögtön fölénybe került, so­kat támadott, a csatárok azonban nem tudták kihasználni a helyze­teket, vagy pedig a kitűnően védő Szuhányi tisztázott. A hatvani fö­lény a 20. percben érett góllá, ami­kor Rékasi, Hegedűs, Rékasi, Ka­tona-akció végén a jobbszélső éle­sen a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1:0. Az apciak csak ritkán jutottak el a HVSE kapujához, egy ízben Csirke elől Nagy merész vetődés­sel tisztázott. A második gól a 20. percben esett: Fehér átadását Rékasi 16 méterről a bal felső sarokba vág­ta. 2:0. A második félidőben meglepetés­re, az apciak kezdtek jobban és a 60. percben Bendik révén szépítet­tek. A HVSE csak negyedóra eltel­tével talált ismét magára, s ekkor Rékasi újabb góljával 3:l-re növel­te előnyét. Szinte állandóan a ha­zaiak támadtak, s a 80. percben újabb gól következett: Fehér mintegy 18 méternyire a kaputól lövésre szánta el magát, s labdája védhet ellenül szállt Szúhányi háló­jába. 4:1. A HVSE közepes színvonalú mérkőzésen biztosan győzte le el­lenfelét. Ma: EGRI ELŐRE—EGERCSEHI BÁNYÁSZ Barátságos labdarúgó-mérkőzés, Eger, Népkert, salakos-pálya, 15,30. Jók: Katona (a mezőny legjobb­ja), Tóth. Gugyella, Szabó I., illet­ve Szuhányi, Cziperle, Bendik, Nagy, Bagó. Simon játékvezető kifogástalanul működött. NAGY ANTAL Gyöngyösi Bányász— Recski Bányász 0:0 Gyöngyös, 500 néző. V.: Koncz. Gyöngyös: Kiss — Varga I., Fal- csik, Fekete — Juhász, Bodó — Dugnovics, Varga II., Eperjesi, Bo- rosi, Vörös. Edző: Kovács Tibor. Recsk: Földi — Kovács, Szabó, Bódi n. - Pál II., Maruzs II. - Ká- nyási, Csomós, Orosz, Bódi I., Pu- porka. Edző: Dombóvári János. • Jó talajú pályán, kitűnő időben került sor a két bányászcsapat ta­lálkozójára. A hazaiak rögtön tá­madólag léptek fel, sok jó lövés ment Földi kapujára, a recskiek új kapusa azonban több ízben is remek védéseivel ragadtatta tapsra a közönséget. Általában a gyöngyösi támadó­sor és a hősiesen küzdő recski vé­delem harca jellemezte az egész első félidőt, a vendégek támadó- sora csak ritkán jutott szóhoz. A második félidőben annyiban változott a helyzet, hogy némileg kiegyensúlyozottabbá vált a játék, mindkét kapu gyakran forgott ve­szélyben, a védelmek azonban to­vábbra is kitűnően működtek. Végül is igazságos, döntetlen eredmény született — mindkét fél megelégedésére. A hazaiak többet támadtak ellenfelüknél, a vendé­gek viszont jól védekeztek. Jók: Feketem Juhász, Bodó, Dug­novics, Vörös] illetve Földi, Ma­ruzs II., Kányási, Bódi I. Koncz kitűnően vezette a mér­kőzést. Petőfibánya— Bélapátfalva 3:1 (2:0) Bélapátfalva, 300 néző. Vezette: Csiba. Petőfibánya: Kovács — Aradi, Pa­raszt, Forgács - Tóth, Takács - Fehér, Alattyáni, Sándor, Szlavek, Bocsó. Edző: Wämser Gyula. Bélapátfalva: Nagy — Durzó, Ba­ranyi. Sólyom - Barta I.,-Erdélyi — Antal, Varga I., Molnár* Varga n., Kelemen. Edző: Dombóvári A. A jól kezdő vendégcsapat már a 4. percben megszerezte a vezetést: Fehér beadását Sándor Nagy keze között fejelte a hálóba. 1:0. Tovább folytatódtak a petőfibá- nyai rohamok, s a 6. percben újabb gól esett: ezúttal Alattyáni fejese jutott Nagy hálójába. 2:0. A gyorsan bekapott két gól meg­zavarta a hazai csapatot, amely mintegy negyedórán keresztül hi­bát hibára halmozott. Az első iga­zán jó támadás a 15. percben fu­tott végig a pályán, amelynek vé­gén Kelemen 16 méteres lövése alig kerülte el a kaput. Ezután fokozatosan a hazaiak vették át a játék irányítását. Egy ízben Antal remek, hanyattvetődé- ses lövése nyomán a kapufán csat­tant a labda, majd Barta H. 17 mé­teres nagy lövése ugyancsak a ka­pufát találta eL A H. félidőben a hazaiak fokoz­ták a játék iramát, elkeseredetten támadtak, a vendégek védelme azonban kitűnően zárt. A 76. percben Sándor beletalpalt a bélapátfalvi kapusba, aki erre a petőfibányai csatár felé rúgott. A játékvezető ll-est ítélt, amelyből Sándor hálóba lőtte a labdát, Csi­ba azonban - teljesen érthetetle­nül — a 16-os vonalánál feldobás­sal hozta játékba a labdát. Ezután az egymással szinte vé­gig ..kakaskodó” Fehér és Barta I. a kiállítás sorsára jutott. A bélapátfalvi támadások a 87. percben góllá értek, amikor Varga L jól tört ki a jobbszélen és az alapvonal közelében, nehéz szög­ből, a jobb felső sarokba vágta a labdát. 2:1. A két csapat végig heves iramú, változatos küzdelmet vívott egy­mással. a hazaiak rászolgálták volna a döntetlenre. Jók: Paraszt (a mezőny legjobb­ja). Tóth, Takács, Fehér, Alattyáni, Sándor, illetve Durzó, Baranyi, Antal, Molnár, Kelemen. Csiba erősen „idényeleji” formá­ban vezette a mérkőzést. KUDLÁK ISTVÁN Egri Spartacus— Lőrinci Vasas 0:0 Eger, 500 néző. Vez.: Ferencz. Eger: Boros — Szántó, Bóta, Bo- zsik — Somodi, Mester — Csepcsá- nyi, Polonkai, Árvái, Báder, Győr- fi. Edző: Román Péter. Lőrinci: Hegyi — Gubola, Ocskó, Nagy I. — Nagy II., Szűcs — Tóth, Juhász, Hartmann, Lőrincz, Bauer. Edző: Szalontai Béla. A vendégcsapat kapott előbb láb­ra, s mindjárt az első percekben Hartmann két nagy lövése kerülte el a kaput, a másik oldalon Csep- csányi nagy helyzetben Hegyi ke­zébe lőtte a labdát. Ennél a táma­dásnál Báder a vállán megsérült, elhagyta a pályát, s már nem is tért vissza. Ennek ellenére a 10 főre olvadt hazai csapat fokozatosan átvette az irányítást, és enyhe mezőnyfölényt harcolt ki. Egy ellentámadás során Bauer már csak a kapussal állott szemben, de Borosba'Jötte a labdát. A n. félidő hazai rohamokkal kezdődött. A 47. percben Árvái le­rázta magáról a védőket, de gyen­ge lövését Ocskó a kapuvonalon mentette. Nem sokkal később Po­lonkai gólját les címén nem adta meg a játékvezető. A másik oldalon Boros a kapufa segítségével hárított. A mérkőzés utolsó szakaszában nagy erővel támadott az egri együttes, a lőrin­ciek védelmét azonban már nem tudta áttörni. A két csapat találkozója változa­tos, helyenként nagyiramú küzdel­met hozott, a hazaiak — a látottak alapján — győzelmet érdemeltek volna. Jók: Bóta. Somodi, Győrfl, Bo­ros, illetve Hegyi, Ocskó, Nagy II., Bauer. A játékvezető sok, egy ízben döntő hibát vétett, ebben azonban ludasak voltak gyengén működő partjelzői is. BALOGH BÉLA Honvéd Korvin SE— Füzesabonyi VSC 1:1 (0:0) Verpelét, 1200 néző. Vez.: Kezes. Verpelét: Vasas — Pető, Ács, Gu­lyás - Hutás, Merkli - Remport, Horváth, Barócsi, Molnár II.. Koz­ma. Edző: Mészáros Bertalan. FVSC: Bocsi - Csuhaj, Kakuk, Kovács — Erőss, Túróczi — Imre, Molnár, Csontos, Bemáth, Gulyás. Edző: Túróczi János. Már az első percben gólhelyzet adódott a füzesabonyi kapu előtt, de Molnár túlságosan kivárt a lö­véssel és a védők közbe tudtak avatkozni. A másik oldalon formás füzes­abonyi támadás után Bemáth a kapufát találta el. Néhány perces vendégfölény következett ezután, a hazaiak csak a 35. percben ju­tottak szóhoz, amikor Molnár lövé­se a kapufa éléről a gólvonalra pattant, és Bocsi rávetődéssel tisz­tázott. A félidő hátralevő részében a hazaiak még két nagy helyzetet hagytak kihasználatlanul. Szünet után a hazaiak enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, mégis előbb a vendégek értek el gólt: Imre beadását Molnár remek fe­jessel juttatta a hálóba. 1:0. A gól felrázta a hazaiakat és rö­vid időn belül egyenlítettek: Mol­nár labdáját Horváth továbbította a hálóba. 1:1. Ezután óriási fölénybe került a verpeléti együttes, a vendégek tel­jes mértékben védekezésre ren­dezkedtek be és sikerült tartaniok az eredményt. Jóiramú mérkőzésen nagy sze­rencsével szerezte meg a vendég­csapat az egyik pontot. Jók: Remport (a mezőny leg­jobbja), Acs, Gulyás, Vasas, illetve Kakuk, Bocsi, Molnár, Gulyás. A játékvezető sokat tévedett, fő­leg a hazaiak terhére. VITÉZ DEZSŐ Selypi Kinizsi— Egri Előre 2:1 (2:0) Selyp, 300 néző. Vez.: Megyeri. Selyp: Kovács — Rácz, Surányi I., Gregus — Borbás, Győri — Lő­rincz, Matula, Nyitrai. Bajzáth n., Logyik. Edző: Fehér András. Eger: Kelemen — Merczel, Mata, Kerékgyártó — Palotai, Szász — Tóth, Hevér, Papp, Koródi, Kiss. Edző: Kovács László. A két „sereghajtő” találkozóját nagy érdeklődés előzte meg. Kez­dés után ideges, tapogatózó játék alakult ki, tartós fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. Jellemző, hogy az első említésre méltó esemény a 25. percben tör­tént. amikor Mata kezezéséért Me­gyeri ll-est ítélt és Nyitrai gólba rúgta a labdát. 1:0. 10 perccel később egy ártatlan­nak látszó Kinizsi-támadás végén Matula a tétovázó védők és a ki­futó kapus mellett a hálóba gurí­tott. 2:0. A n. félidőben a hazaiak átszer­vezték csatársorukat, de így sem ment jobban a játék, támadásaikat rendre szerelte a jól játszó egri védelem. A másik oldalon viszont a Papp által vezérelt támadósor egyre több gondot okozott a hazai védelemnek. Heves volt a küzde­lem, de a játékosok sok labdake­zelési hibát vétettek. Az egriek szépítő gólja a 68. percben esett, amikor Papp lövését Kovács He­vér elé ütötte, az összekötő újabb lövését Rácz a gólvonalról röviden rúgta vissza, végül Kiss a hálóba bombázott. 2:1. Ezután a hazaiak már csak az eredmény tartására törekedtek. Jók: Győri, Matula, Nyitrai, il­letve Mata, Kerékgyártó, Papp. Megyeri jól vezette a mérkőzést. KOVÁCS EMIL Honvéd Zalka SE— Hatvani Kinizsi 3:2 (2:1) Gyöngyös, 1000 néző.V.: Lomb ősi. Gyöngyös: Békeffi - Kiss, Kö­ves, Seier — Tóth. László — Kardos, Kovács, Viszt, Kamondi, Antalo- vics. Edző: Farkas Géza. Heves hazai rohamok vezették be a mérkőzést, a 3. percben Anta- lovics nagy lövése a kapufa éléről vágódott szögletre, majd a 7. perc­ben megszületett a vezető gól Viszt lövéséből. 1:0. A 14. percben szöglet fvelődött a hatvani kapu felé, és László ma­gasan felemelkedve, a bal sarokba fejelte a labdát. 2:0. Nem sokkal később a hatvaniak középcsatára a lest vitató gyön­gyösi védők mellett kiugrott és 2:l-re szépített. Rögtön utána a kitörő Antalovi- csot felvágták a védők, a ll-est azonban Békeffi gyengén Bacsa kezébe helyezte. A kihagyott bün­tető megzavarta a hazaiakat, fel­jött a vendégcsapat és átvette az irányítást. A II. félidőben sem változott a helyzet, a vendégek mezőny­fölényben játszottak a szétesően és tervszerűtlenül mozgó hazaiak­kal szemben. Ennek ellenére hon­véd-gól következett a 65. percben, Kamondi átadását Kovács éles szögből lőtte a hálóba. 3:1. A 72. percben Szigetváry Bé- keffit is kicselezve, szerezte meg a második hatvani gólt. 3:2. A hazaiak csak az utolsó tíz percben jöttek fel ismét, s ekkor Viszt két ízben is nagy helyzetet hagyott ki. A hazaiak közül Köves. László, Kamondi, a vendégek közül pedig Szigetváry és Bacsa nyújtott jó teljesítményt. HAJSZ LAJOS A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. Verpelét 16 11 4 1 37: 9 26 2. Petőfibánya 16 12 1 3 41:12 25 3. Honvéd Zalka 16 10 3 3 31:11 23 4. Honvéd Dobó 16 10 3 3 29:15 23 5. Lőrinci 16 7 5 4 32:21 19 6. HVSE 16 8 3 5 25:17 19 7. FVSC 16 8 3 5 33:28 19 8. Gy. Bányász 16 6 3 7 18:21 15 9. Recsk 16 6 3 7 17:22 V 10. H. Kinizsi 16 b 1 9 31:31 3 11. Tiszafüred 16 5 2 9 24:45 12. E. Spartacus 16 3 5 8 15:24 13. Selyp 16 4 2 10 16:30 14. Bélapátfalva 16 4 2 10 6:28 15. Apc 16 2 5 9 13:32 16. Előre 16 3 1 12 16:38 7 Képek az E. Vasas—D. Honvéd mérkőzésről ... ,v. _ .. KSv,'_ w. J g .Vv ■ y. „ &-w*;. ' :•"S' '.'-'S •• mm '• ' ' >' A 4 A 12. percben Hidvégi remek cselekkel hagyta fakepnél a debre- ;ni védőket, majd középre Ívelte a labdát. Képünk ezt a pillanatot ■ökítette meg. Jól látható, hogy a három debreceni hátvednek nem került utolérnie Hídvégit. m ...... m m A Hidvégi által középre küldött labdára Miskolci I. rajtolt rá, és kapásból, védhetetlenül lőtte a sarokba. A debreceni kapus rosszul helyezkedett a labdára, s meg sem kísérelte védeni a nagyerejű lö­vést. Ezzel lett 3:0. (Kiss Béla felvételei) A D. Honvéd ellen győztes E. Vasas csapata TOMSÓ ★ VÄRALLYAY ★ KELEMEN ★ HÍDVÉGI ★ NAGY I. ★ BOCSI