Népújság, 1960. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-05 / 235. szám

6 NÉPŰJSAG 1960. október 5., s®erda Erős küzdelmek, kevés gól a megyei labdarúgó-bajnokságban Pontot vesztett Füzesabonyban a Korvin Ottó HSE — A Zalka USE bravúros győzelme Hatvanban — Győzött az Egri Előre és elkerült az utolsó helyről — Petőfibánya, Lőrinci és a Dobó HSE könnyedén vette a vasárnapi akadályt A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában fokozód­tak a küzdelmek, jellemző, hogy aránylag kevés gól esett, és a Pe­tőfibánya, a Dobó HSE és a Lő­rinci Erőmű kivételével, minden csapatnak alaposan meg kellett „izzadnia” a győzelemért. A Kor­vin Ottó HSE Füzesabonyban pon­tot vesztett, s így előnye egy pont­ra csökkent Petőfibánya előtt. A Hatvani VSE kemény küzdelemben szerezte meg a győzelmet Apcon, hasonlóan a Zalka HSE, amely a Hatvani Kinizsi otthonában dia­dalmaskodott. Az eddigi utolsó he­lyezett, az Egri Előre, végre ,,meg­emberelte” magát, könnyedén le­győzte a Selypi Kinizsit és ezzel két hellyel is feljebb ugrott a táb­lázaton. Korvin Ottó HSE— Füzesabony 1:1 (1:0) Füzesabony, 700 néző. Vez.: Rigó. Honvéd: Papp — Pető. Ács, Gu­lyás — Marosi, Merkli — Remport, Kozma. Lohner, Sinkó, Molnár. Edző: Mészáros Bertalan. Füzesabony: Bocsi — Csuhái, Gál I., Kakuk — Bernáth, Túróezi — Erős, Molnár, Gál II., Csontos, Gu­lyás. Edző: Túróezi János. A hátszéltől támogatott Honvéd kezdett jobban és némi mezőny- fölényt harcolt ki. A 10. percben Kozma 25 méteres nagy lövése a kapufáról vágódott vissza, majd nem sokkal később góllá érett a verpeléti fölény: egy szögletrúgás után Lohner, senkitől sem zavar­tatva. a hálóba fejelte a labdát. 1:0. Ezután feljött a hazai együttes és a 30. percig váltakozó, ide-oda hullámzó küzdelem alakult ki. A ifélidő utolsó perceiben ismét a Honvéd vette át a kezdeménye­zést, a füzesabonyi védelem azon­ban magabiztosan állt a lábán. A II. félidőben fokozódott a já­ték irama, a vendégek fölényt harcoltak ki, mégis hazai gól kö­vetkezett a 43. percben: Csontos futott el a labdával és pontos beadását Kakuk 15 méter­ről a jobb sarokba bombázta, lil. A gól szinte szárnyakat adott a vasutas-csapatnak. Erős bomba­lövését Papp csak bravúrral tudta szögletre védeni, rögtön utána há­rom szöglet is jelezte a hazai fö­lényt. Az egyes szakaszokban túlnyo­mórészt v a verpelétiek térfelén folyt a játék, a Honvéd csak a hajrában jött ismét fel, de ekkor majdnem sikerült a győztes gólt is megszereznie. A két csapat találkozója nagy- iramú, kemény, de sportszerű küz­delmet hozott. A hazaiak valami- \'el közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Papp (a mezőny legjobbja), Acs, Pető, Lohner, illetve Kakuk, Gál 1., Molnár; Erős. Rigó játékvezető kitűnően kéz­ben tartotta a mérkőzést. SZIGETVÁRY JÓZSEF Petőfibánya— Bélapátfalva 4:0 (2:0) Petőfibánya, 600 néző. Vez.: Lom­bost. Petőfibánya: Godó — Aradi, Pa­raszt, Forgács — Imre, Takács — Fehér, Alattyáni, Tóth, Szlavek, Sándor. Edző: Wämser Gyula. Bélapátfalva; Nagy — Mező, Ba- ranyi. Sólyom - Erdélyi, Kelemen Mihályi, Restási Varga, Mikó, Berecz. Edző: Dombóvári András. Rögtön Petőfibánya lépett fel tá­madólag. A 2. percben Tóth pon­tos beadását Szlayek jó helyzetben elvétette, majd a félpályától tört előre a petőfibányai balösszekötő, de azután mellé lőtte a labdát. A másik oldalon Restás lövése Öutott a kapu fölé. Az első negyedórában változatos, jó iramú játék folyt, innen kezd­ve azonban fokozatosan fölénybe került a hazai csapat, folyamatos­sá váltak a támadások. A 20. percben Alattyáni átadását Tóth a kapufára lőtte, rögtön utá­na Alattyáni ismételte meg a jele­netet. A vendégcsapat ebben a játék­részben csak nagy ritkán jutott el a hazai kapu előterébe, egy ilyen ellentámadásnál Varga elől Paraszt hazaadással tisztázott. A hazaiak fölénye a 30. percben érett góllá: egy szabadrúgás végén Tóth elé került a labda, aki biztosan lőtte a sarokba. 1:0. 10 perc múlva kavarodás támadt a bélapátfalvi kapu előtt és a szemfüles Sándor a hálóba kotor­ta a labdát. 2:0. A TI. félidő Szlavek közeli mel­lé lövésével kezdődött, aztán Sán­dor lövése csattant a kapufán! A visszapattanó labdát Tóth jó hely­zetben fölé fejelte. Szinte állandóan a hazai együt­tes kezdeményezett, és a 65. perc­ben újabb gól jelezte fölényét: Sándor lövését Nagy csak kiütni tudta és a befutó Alattyáni a há­lóba fejelt. 3:0. Nem sokkal később Takács át­emelte a labdát a kimozduló ka­puson, a labda azonban hajszállal fölé szállt. Az utolsó gól Tóth 25 méterről leadott nagy lövéséből esett. 4:0. A két csapat találkozóján bizto­san és fölényesen győzött a volt NB III-as együttes, a győzelmi fcrány jóval nagyobb is lehetett volna, — erre mutat a hat kapu­fa is. Bélapátfalva csak 15 percen át játszott jól. Jók: Alattyáni (a mezőny leg­jobbja), Forgács, Takács, Fehér, Tóth, illetve Nagy, Sólyom, Erdé­lyi, Restás, Varga. Lombosi játékvezető kifogástala­nul látta el feladatát. KULCSÁR MIHÁLY Zalka Máté HSE— Hatvani Kinizsi 1:0 (1:0) Hatvan, 300 néző. Vez.: Szegedi B. Zalka HSE: Békeffi - Tóth J., Seier, Somogyi — Tompity, László — Grubics. Kamondi, Harmatos, Tóth B., Fábián. Edző: Farkas G. Hatvan; Bacsa — Szécsényi, Sár­közi, Eperjesi - Nagy, Drabos — Szigetváry, Kovács, Kristyán, Usztöke, Malik. Edző: Kókai J. Lagymatag mezőnyjátékkal kéz- dődött a mérkőzés, az első ne­gyedórában egyik részről sem ment lövés kapura. 15 perc elteltével néhány gyors gyöngyösi támadás következett, Grubics, majd Tóth B. lövése su­hant el a kapu fölött. A 25. perctől feljött a hatvani csapat és rögtön gólhelyzetbe ke­rült, Szigetváry azonban három méterről a védőkbe lőtte a labdát. A hazaiak fölénye a . csatárok lassú és körülményes támadás­szövése miatt nem volt eredmé­nyes, a gyöngyösiek három előre­tolt csatára viszont minden eset­ben veszélyt jelentett Bacsa ka­pujára. A 29. percben egy ilyen gyors támadás végén Eperjesi lyukat rú­gott, Grubics elfutott a labdával és beadását Harmatos bombafe­jessel küldte a hálóba. 1:0. Ezután Tompity nagy lövését nehezen tolta kapu fölé Bacsa, majd Grubics beadását remek ki­vetődéssel szerezte meg a hatvani kapus. A másik oldalon Malik nagyerejű lövése alig kerülte el a kaput. A n. félidőben 20 percen át nyo­masztó fölényben játszott a hazai csapat. Egy ízben a kiugró Usztö­ke elől az utolsó másodpercben mentettek a védők, majd Malik nagy lövése a kapufáról vágódott vissza, többen gólt láttak, a játék­vezető azonban máskép ítélt. Ezután Szigetváry került jó helyzetbe, de a kimozduló kapus mellett mellé lőtte a labdát. Az utolsó negyedórában a Kini­zsi szemmel láthatólag feladta a harcot, ismét a vendégek vették át a kezdeményezést. A 88. percben Grubics ívelt labdája a kapufát találta el. A korszerűbben játszó vendég­csapat megérdemelten győzött, a' hatvaniak csatársora öncélú cse- lezgetésbe fulladt. Jók: Seier, László, Tompity, Ka­mondi, illetve Bacsa, Szécsényi, Sárközi. Szegedi játékvezető, egy-két ap­róbb hibától eltekintve, jól vezette a mérkőzést. SZEGEDI ÁRPÁD Dobó István HSE— Tiszafüred 4:0 (1:0) Eger. 800 néző. Vez.: Pogonyi. Honvéd: Molnár — Suhajda, Ju­hász, Póczi — Laczkó, Németh - Vigh, Schelli, Hack, Nagy, Vámos. Edző: Csutak Emil. Tiszafüred: Tóth II. - Balogh n., Tóth I., Csorna — Remenyik, Sza- mosvári — Szabó, Balogh I., Ig- nácz, Megyeri, Végső. Edző: Gom­bácsi Zoltán. Kezdés után váltakozó, nagy ira­mú küzdelem alakult ki. Mindkét részről adódtak gólhelyzetek. Sza­bó jó támadás végén kivárt a lö­véssel és Juhász hazaadással tisz­tázott előle, a másik oldalon Schelli lövése az oldalhálóba vá­gódott. Az első gól a 19. percben esett: Schelli nagyerejű lövését Tóth n. Nagy elé ütötte, aki közelről a jobb sarokba lőtt. 1:0. A félidő befejeztéig jóiramú, él­vezetes játék folyt. Szünet után fokozatosan fölény­be került a hazai együttes. Az 51. percben Nagy lövésszerű beadását Tóth n. elvétette és a labda a bal sarokba hullott. 2:0. Az 57. percben tovább növelte előnyét a honvéd-csapat: Nagy átadását Hack a kapu jobb felső sarkába bombázta. 3:0. A szépen és korszerűen játszó egri együttest a közönség több íz­ben is elismerő tapssal jutalmazta. A 70. percben Nagy lesgólt ért el, majd a 87. percben jó egri tá­madás végén Vámos Schelli elé továbbította a labdát, áld. nagy erővel a kapu közepén lőtt a há­lóba. 4:0. A két csapat közepes színvona­lú, nagy iramú mérkőzést vívott egymással, a Honvéd győzelme — főleg a II. félidőben látottak alap­ján - akár nagyobb is lehetett volna. Jók: Laczkó; Schelli, Hack, Nagy, illetve Tóth II., Tóth I., Re­menyik és Szabó. Pogonyi jól vezette a mérkőzést. BALOGH BÉLA Egri Előre— Selypi Kinizsi 2:0 (1:0) Eger, 500 néző. Vezette: Paróczai. Eger: Korsós — Merczel, Mata, Kerékgyártó - Hever IL* Palotai — Kelemen, Füle, Ónodi, Balázs, Kiss. Edző: Jávori József. Selyp: Kovács — Rácz, Surányi 1., Slusznyi — Borbás: Surányi II. — Szabó, Lőrincz, Matula, Logyik, Tóth. Edző: Fehér András. A hazai csapat nagy lelkesedés­sel készült a mérkőzésre, a játé­kosok élénk figyelemmel hallgat­ták az új edző taktikai utasításait. Hullámzó és váltakozó játék jel­lemezte a mérkőzés első perceit. Tartós fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. Az első gól a 15. percben esett, amikor Ónodi labdájával Balázs jó ütemben tört ki és a tehetetlen Kovács mellett, közelről a hálóba lőtt. 1:0. Ezután is a hazai csapat maradt támadásban, Hevér 25 méteres lö­vését Kovács csak nagy üggyel- bajjal tudta szögletre hárítani. Ellentámadás során Szabó lab­dája centiméterekkel kerülte el a kaput. A félidő utolsó perceiben mindkét kapu előtt adódott jó helyzet, a csatárok azonban — Lo­gyik és Ónodi — hibáztak. A II. félidőben rögtön a hazai csapat lépett fel támadólag és az 55. percben újabb gólt szerzett: Kelemen átadása tisztán találta Balázst, aki 16 méterről lapos lö­vést küldött a kapu balsarkába. 2:0. A gól után fokozódott a játék irama, egyik oldalon Kelemen ha­gyott ki jó helyzetet, a másik ol­dalon pedig Matula lövése kerülte el a kaput. Ezután a hazai csapat végérvé­nyesen magához ragadta a kezde­ményezést, de újabb gól már nem esett. Végig nagyiramú, de eléggé ala­csony színvonalú mérkőzést vívott egymással a két csapat. A hazaiak megérdemelten győztek, s győzel­mük akár nagyobb arányú is lehe­tett volna. Jók: Mata (a mezőny legjobbja), Kerékgyártó, Hevér, Balázs, Palo- tait Füle, illetve Kovács, Surányi 1., 'Borbás és Matula. A játékvezető, apróbb hibáktól eltekintve, jól vezette a mérkőzést. ROMAN LÁSZLÓ Lőrinci Erőmű— Egri Spartacus 3:0 (1:0) Lőrinci, 500 néző. V: Bolyíki. Lőrinci: Hegyi — Greguss, Ocskó, Nagy I. — Gubola, Nagy II. — Kiss, Hartmann, Tóth, Lőrinc, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Spartacus: Paláncz — Polonkai, Bóta, Bozsik — Heltovics, Pók — Kocsis, Srej, Nagy, Jezoviczky, Horváth. Edző: Szentmarjai Tibor. A hazaiak kezdtek jobban, Kiss lövése már az első percekben alig kerülte el a jobb alsó sarkot, majd Lőrinc lövése adott munkát a ven­dégek kapusának. A 18. percben Ocskó hosszú lab­dával szöktette Bauert, aki elfutott a védők mellett és beadását Lőrinc a bal alsó sarokba továbbította. 1:0. Továbbra is a hazaiak kezdemé­nyeztek, a vendégek azonban sok­szor 7—8 emberrel sikerrel verték vissza a rohamokat. A n. félidőben sem változott a játék képe, és a hazaiak az 52. percben gólra váltották fölényüket, Gubola átadását Tóth fejjel Kiss elé csúsztatta és a szélső laposan ,a balsarokba lőtt. 2:0. A másik oldalon Nagy már csak Hegyivel állott szemben, de aztán csúnyán fölé lőtt. A 68. percben esett a mérkőzés harmadik gólja: Tóth hozta fel a labdát, majd mintegy 22 méternyi­re a kaputól' hirtelen nagy lövést eresztett meg, Lőrinc belenyúlt a lövésbe és a labda a kapu ellenke­ző sarkába vágódott: 3:0. Ezután beszorult a vendégcsapat, de újabb gól már nem esett. A jobb erőben levő hazai együt­tes akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Jó: Bauer, Tóth, Nagy I., Lőrinc, Gubola, illetve Bozsik, Bóta (a me­zőny legjobbja), Srej, Paláncz. A játékvezető kevés dolgát jól látta el. BOZSIK FERENC Hatvani VSE— Apci Vasas 2:1 (2:0) Apc; 800 néző. V: Nemes. Hatvan: Berényi — Zsámboki, Tóth, Táj ti II. — Táj ti I.; Lovász — Szabó, Sáfrán I., Fehér, Rékasi, Hanti. Edző: Bodnár Ferenc; Apc: Szuhányi — Bagó, Kovács 11., Kovács I. — Molnár, Lengyel — Plessek, Csirke, Bendik, Dobrocsi, Rácz. Edző: Takács László. Apc kezdett jobban. A 4. percben Bendik jó cselsorozat után Plessek- hez továbbította a labdát, de aztán túlságosan kivárt és Berényi be lőtte a labdát. A JjO. percben Szabó lövése ke­rülte el a kaput. Ezután unalmas mezőnyjáték következett, egyik ka­pu sem forgott igazán veszélyben. Feltűnő volt viszont, hogy a Hat­vani VSE játékosai mennyit beszél­tek a pályán, ami bizony, nem tet­szett a közönségnek. A 29. percben váratlanul esett a HVSE első gólja: jó támadás vé­gén Hanti lövése jutott ,a hálóba. 1:0. Egy perc múlva Szabó elfutott a tétovázó apci védők mellett és a bal felső sarokba lőtte a labdát. 2:0. A félidő végén Rácz és Bendik lövései foglalkoztatták Berényit. A H. félidőben az Apci Vasas nagy hajrába kezdett. A 49. perc­ben Lengyel lövését védte a hatva­niak kapusa, majd az 55. percben Plesseket a büntető területen belül felvágták a védők. 11-es. Kovács H. futott neki a labdának és a felső kapufát találta el! Nem sokkal később a kitörő Csirkét Zsámboki terítette le, több néző befutott a pályára, a rende­zők azonban hamarosan rendet te­remtettek, a játékvezető pedig Zsámbokit kiállította. A hazaiak a 67. percben szépítet­tek: Bagó kavarodás után nagy lö­vést eresztett meg Berényi hálójá­ba. 2:1. Ezután a HVSE védekezés­re rendezkedett be, az apciak so­kat támadtak, de a csatárok lövé­seit nem kísérte szerencse. A hazai együttes a II. félidőben mutatott jó játékával rászolgált volna a döntetlenre. Jó: Berényi, Tajti II., Szabó, Fe­hér, illetve Bagó, Molnár, Lengyel, Bendik. A játékvezető az első félidőben határozatlannak mutatkozott, szü­net után azonban kitűnően vezette a mérkőzést. KOMÁROMI TIBOR Recski Bányász— Gyöngyösi Bányász 2:1 (0:1) Recsk, 400 néző. V: Koncz. Recski Zám — Hadobás, Gál, Szabó — Maruzs I., Maruzs II. — Kányási, Zsoldos, Csomós, Bódi, Puporka. Edző: Dombóvári János. Gyöngyös: Kiss — Varga I., Fal- csik, Fekete — Juhász, Bodó — Dugnovics, Varga II., Vörös, Bo- rosi, Veres. Edző: Kovács Tibor. A hazaiak kezdték a mérkőzést, de fokozatosan feljött a vendég­csapat, és már a 4. percben Varga II. lövése a kapufán csattant. Nem sokkal később Vörös találta el a kapufát! A 20. perctől kezdve feljöttek a hazaiak, Bódi, majd Puporka lövése akadt el a védők­ben. Ebben a játékrészben Gyöngyös csak elvétve jutott el a hazaiak kapujához. A 27. percben Zsoldos kapáslövése centiméterekkel suhant el a felső sarok mellett. Rögtön utána Dugnovics a gólvonalon mentette Zsoldos újabb lövését. A 39. perctől ismét Gyöngyös vette át az irányítást és a 44. percben veze­tést szerzett: Vörös távoli lövése Zám feje fölött a hálóba hullott. 0:1. A n. félidőben is Gyöngyös tá­madott többet, majd a 70. v perctől kezdve a feljavuló recski csapat fokozatosan fölénybe került és si­került egyenlítenie: a kitörő Bódit a 16-oson belül elkaszálták a vé­dők, a játékvezető büntetőt ítélt. Bódi futott a labdának és élesen a balsarokba vágta: 1:1. Ezután kiegyensúlyozott küzde­lem következett, a mérkőzést el­döntő gól a 80. percben született meg: Puporka futott el a szélen, de a védők a 16-os oldalvonalánál is­mét elkaszálták. A szabadot Pu­porka ívelte a kapu elé és a jó ütemben érkező Bódi a jobbsarok­ba fejelt. 2:1. A gól után Recsk teljesen beszorult, de 7—6 ember­rel sikerrel védekezett. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Bódi, Hadobás, Szabó, illetve Veres, Falcsik, Dugnovics. A játékvezető több hibát követett el. ZSOLDOS GÁBOR A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. Korvin HSE 8 6 2 __ 18: 2 14 2. Petőfibánya 9 6 1 2 22: 7 13 3. Lőrinci 9 5 2 2 19:10 12 4. Zalka HSE 9 4 3 2 17: 8 11 5. Dobó HSE 8 4 2 2 11: 8 10 6. Füzesabony 9 4 2 3 20:18 10 7. Hatvani K. 9 4 1 4 16:11 9 8. Gy. Bányász 9 4 1 4 12:13 9 9. Hatvani VSE 9 3 3 3 10:12 9 10. Tiszafüred 9 4 1 4 17:21 9 11. Recsk 9 3 2 4 9:12 s 12. Egri Spart. 9 2 3 4 10:15 7 13. Selyp 9 3 1 5 9:13 7 14. Egri Előre 9 2 1 6 11:26 5 15. Bélapátfalva 9 2 1 6 3:15 5 16. Apc 9 1 2 6 9:23 4 Olvasd! Terjoszdt a NÉPÚJSÁGOT HIRDETÉSI DIJAK: Apróhirdetés hétköznap szavanként L— Ft. vasárnap szavanként 2.— Ft. népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth Józsefi Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz Ui 3; Telefon:, 56-74.- 56-78; Postafiók: SS. Gyöngyös: Köztársaság tér 15i Telefon: 697i Kiadóhivatal: Eger. Balcsy-Zsillnszky utca L Telefon: 24-44; Postaűók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat; Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél: Előfizetési díj: egy hónapra U Fts A barátság jegyében • • • (Folytatás az 1. oldalról) Mosolyog a két kapitány, a grúz Gvaharija és az egri Vtassy Sándor. Néhány perc múlva már nagy csatát, ke­mény küzdelmet vívtak a vízben, s ezúttal a szovjet fiú bizo­nyult eredményesebbnek: TJtassy egy góljára három góllal válaszolt. Vlagyimir Arisztaszovics, a szovjet sportküldöttség vezető­je megköszöni a baráti fogad­tatást és a Grúz SZSZK spor­tolóinak üdvözletét tolmácsolja az egrieknek. (Foto: Pilisy) IfcÜHÍFAAjm. a Népújságban és a Népszabadságban EGERBEN, belvárosban, kere­sünk iroda céljaira alkalmaß, kü- lönbejáratú szobát, melyet határőr zott időre bérbe vennénk. Ajánla­tokat: Eger, 17-54. számú telefonra kérjük. ESKÜVŐRE edény- és menyasz- szonyi ruha kölcsönzés. Eger, Szépasszony völgy utca 2. KEDDEN délután Eger, Széche­nyi u.. 5. szám alól. sárgás-zöld pa­pagáj elrepült. Megtalálója pénz­jutalomban részesül. 22 KAPTÁR méh, haialeset miatt eladó. Füzesabony, Telep, Turul u. 4. SZOBA-KONYHAS lakást veszek, leválasztási, vagy más költséget fi­zetek. Címeket a Kiadóhivatalba kérem. BONTÁSBÓL maradt tetőcserép eladó. Eger, Vörösmarty u. 49. JÓKARBAN levő 125-ös Csepel motorkerékpár, első-hátsó teleszkó­pos, eladó. Verpelét, Akácfa u. 16. Nagy szemű hollandi föld'eper palánta nagy mennyiségben kapható búzakalAsz termelőszövetkezet, heves Termelők figyelem! Ne etessük fel a tők magját, mert a HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI V. KIRENDELTSÉGEI a kiszedett tök magjáért magas árai fizetnek.